Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) Spy89 válasza devil-k (#6999) üzenetére


Spy89
aktív tag

Igazából most az Asusok közül nszemezek kettővel oO play mini plus, O play media pro. Nállam a 3D nem játszik a tv se 3D képes.

Jön még boardosra lavina! :D

(#7002) bigdady válasza Spy89 (#7001) üzenetére


bigdady
nagyúr

24p-t tudót keress WD live pl

(#7003) Blaise


Blaise
veterán

Ma megvettem Möhe 213J NAS-át :)

Itthon belőttem, egyelőre minden frakó, de a UPC-s Cisco EPC3925-on nem tudta az EZ-Internet automatikusan beállítani a port forwardingot, úgyhogy azt majd egyesével kézzel kell a routerben, vagy van valami egyszerűbb módja? Egyelőre DMZ-be tettem, így elérem kívülről is, de hosszú távon ez nem egészséges ugye :)

(#7004) Möhe válasza Blaise (#7003) üzenetére


Möhe
addikt

:C

Én épp szívok/szívtam a xpenology konfigjával,de lassan és bizonytalanul haladok.

A már regisztrált syno-s DDNS host nevet csak 1 regisztrált termékhez engedi használni a syno? Törölnöm kell és az újra regelt cucchoz lehetne újra használni?

(#7005) tobias40 válasza bigdady (#6954) üzenetére


tobias40
veterán

Ha letiltod akkor képet sem ad,én csak a felvételt akartam kézzel megállítani! :Y

(#7006) tobias40 válasza llacee (#6960) üzenetére


tobias40
veterán

Ezt hogyan is mert nem értem... :F

(#7007) tobias40 válasza bigdady (#6976) üzenetére


tobias40
veterán

Én folyamatosan veszek fel,így ilyen gondom nincsen! :R

(#7008) Patice válasza Möhe (#7004) üzenetére


Patice
Topikgazda

A már regisztrált DDNS a termékhez kötött, max. 3-at lehet oda csinálni. Bár gondolom a régit is lehet törölni. Szóval jó lesz az is. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7009) Möhe válasza Patice (#7008) üzenetére


Möhe
addikt

A terméket töröltem. Mivel már Blaise kollégánál van, gondolom ő ezt beregeli. Viszont a host nevet hol tudom törölni?
jelenleg ez van: [link]

(#7010) Elemental válasza Blaise (#7003) üzenetére


Elemental
addikt

Nekem is olyan router van.
Ha tudod, hogy mit akarsz forwardolni, akkor kb 3 perc az egész.

Ismét csak linkelnem kell :)

[ Szerkesztve ]

(#7011) Rick4 válasza devil-k (#6999) üzenetére


Rick4
félisten

Amikor megvettem a tévét, akkor 3X2 percig néztem a 3D szemüveggel a 3D műsort, aztán visszatettem a dobozába, filmezni nem filmeztem 3-4 hónapja, a saját médialejátszójával meg pár napja néztem meg 10 percig egy filmet, az LG-nek meg konkrétan akkor fedeztem fel, hogy van beépített médialejátszója. :D

Szóval úgy féléves távlatból nem lesz könnyű összehasonlítani, de amit én látok, az a 24p képesség. Nem hiszem, hogy ez konkrétan igányesség kérdése, gyakorlatilag nem látom azt, amit látnom kellene ezen kívül. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7012) Rick4 válasza Möhe (#7004) üzenetére


Rick4
félisten

Miért adtad el a nast végül? Úgy rémlik, ez meg se melegedett nálad. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7013) Möhe válasza Rick4 (#7012) üzenetére


Möhe
addikt

Kapacitásibeli dolgok miatt. Sajnálom is kicsit, nem szoktam ilyent művelni.Általában hosszútávú felhasználást preferálok,de itt kicsit tájékozatlan voltam és nem volt alternatívákból ismeretem. Szóval öncsöcsöt követtem el magamon.

(#7014) ManUnited válasza Mezga Aladár (#6975) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Ezt már néztem mielőtt ide írtam. Ez alapján nem tudtam megcsinálni, nem tudom ezen a startssl oldalon mit hogy kell csinálni.

(#7015) Rick4 válasza Möhe (#7013) üzenetére


Rick4
félisten

Ugyanezen megfontolásból a HP hány hétig fog maradni? :D

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7016) Möhe válasza Rick4 (#7015) üzenetére


Möhe
addikt

Nem HP ( a G8 lett volna a befutó fizikai méretei miatt) annál olcsóbban kihoztam egy Mini-ITX gépet.
Majd a zajszigetelésen kell még dolgoznom de az szeptemberig ráér.

(#7017) Blaise válasza Elemental (#7010) üzenetére


Blaise
veterán

Fejből nem tudom, de a Google segít :D

[link]

Egyébként kb fél órája jött fel egy olyan figyelmeztetés, hogy:

DDNS Service failed to register IP Address *.*.*.* to ****.synology.me

DMZ-ben van a cucc, mindent kéne látni kifelé. Mitől lehet ez?

(#7018) Elemental válasza Blaise (#7017) üzenetére


Elemental
addikt

A portokat az egyes szolgáltatások beállításánál is meg tudod nézni/ át tudod állítani. Nekem nincs alap porton semmi.

(#7019) bigdady válasza Blaise (#7017) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ez a myds amit dsm 5 erőltet ez normál ddns?

(#7020) Rick4 válasza bigdady (#7019) üzenetére


Rick4
félisten

a ddns updater app-ba gyakorlatilag meg akármit beállíthatsz, frissíti, 5 percenként rákérdez, ha van mit csinálni, megteszi, ennyi.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7021) bigdady válasza Rick4 (#7020) üzenetére


bigdady
nagyúr

A routerbe beallithatom-e ez a kérdés?

(#7022) devil-k válasza Rick4 (#7011) üzenetére


devil-k
nagyúr

Kinek mi a fontos! Ezzel nem arra céloztam, hogy igénytelen lennél, mert nem érdekel az ilyesmi! :R

- mozi bolondéria -

(#7023) bigdady


bigdady
nagyúr

Aki használ surveillance stationt: nektek nem túl érzékeny a station mozgaserzekeloje? Nekem ontja az ertesiteseket pedig semmi mozgas nincs es alacsonyra van mar allitva az egesz erzekenyseg mindenhol.
Sot most nem tudom atallitani sem a kamerara az erzekelest mert szurke vagyis csak a szoftverrel lehet erzekeltetni a mozgast. Mintha ez dsm 5 elott meg kivalaszthato lett volna ha jol emlekszem. :F
Nálatok?

(#7024) pomk


pomk
őstag

Ha valakinek van eladó NAS-a, ne tartsa magában!
Túltaktikáztam egy licitet és lecsúsztam róla. :DDD

(#7025) Doky586 válasza Tony39 (#6965) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Egyébként mivel be van pipálva a rendszeres ellenőrzés, felajánlja a legfrissebbet automatikusan."
Igen ez lett volna a kérdés, hogy HA megjelenik akkor feltegyem-e?
(nyilván ha NEM jelenik meg akkor NEM fogom feltenni)

(#7026) Blaise válasza Blaise (#7017) üzenetére


Blaise
veterán

Továbbra is ezt az üzenetet kapom, pedig be van regisztrálva a DDNS. Mi lehet a gond?

(#7027) Elemental válasza Blaise (#7026) üzenetére


Elemental
addikt

Annak ellenére eléred net felől a nast?

(#7028) Blaise válasza Elemental (#7027) üzenetére


Blaise
veterán

Nem érem már el. A MyDS weboldalon nem mutatja a DDNS hostnevet és az IP-t sem.

(#7029) Elemental válasza Blaise (#7028) üzenetére


Elemental
addikt

Én a helyedben kipróbálnám egy synology-s ddns-sel.

(#7030) Tony39 válasza Doky586 (#7025) üzenetére


Tony39
csendes tag

Nem fenyeget ez a veszély.

(#7031) Blaise válasza Elemental (#7029) üzenetére


Blaise
veterán

Azzal regisztráltam be tegnap.

(#7032) Elemental válasza Blaise (#7031) üzenetére


Elemental
addikt

Akkor sajna nem tudom.
Nekem így van beállítva:

Ha rányomsz a Frissítés mostra akkor mit csinál?
A routerben állítottál a ddns-sel kapcsolatban valamit?

[ Szerkesztve ]

(#7033) Blaise válasza Elemental (#7032) üzenetére


Blaise
veterán

Még melóban vagyok, este megnézem ha hazaértem.

(#7034) bosa válasza MrCsiT (#6991) üzenetére


bosa
tag

Találtam egy ilyet nézd meg:

File station -> Beállítások -> Megosztott hivatkozások fül:

- Valamenyi felhasználó
- Adminisztrátorok
- Megadott felhasználó

Itt neked nincs véletlenül beállítva valami?

(#7035) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Rászántam magamat a frissítésre.
Eddig: a tűzfalszabályok törlődtek. Pluszba lehetőség, hogy wifi csatlakoztatása esetén, hozzáférési pontként működjön a rendszer. Ez egy nagy piros pont.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#7036) bosa válasza Mezga Aladár (#7035) üzenetére


bosa
tag

Nekem nem törlődött szerintem egyedi eset.

(#7037) Mezga Aladár válasza bosa (#7036) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Lehet.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#7038) MrCsiT válasza bosa (#7034) üzenetére


MrCsiT
addikt

EZER hála és köszönet! :R

Ez a File station -> Beállítások -> Megosztott hivatkozások szívatott meg a DSM 5.0 felrakása után. Egyszerűen nem értettem, hogy a felhasználómnak a megosztás miért nem megy?! (4,3-on jó volt, pedig szerintem, itt nem állítottam át semmit.)

..és akkor azért, egy kérdés:

A regisztraltnev.synology.me-s címemet belső hálózatból nem tudom megnyitni, semmiféle porton.
Próbáltam, 5000, 5005 stb-t.. de nem. Ez azóta van, hogy routert cseréltem, ám, a portokat ugyanúgy forwardoltam az újban, mint a régiben, és kívülről, vagy mobilon elérem, csak belülről nem.
A routerek közül mind a kettő automatikusan kapott szolgáltatói beállításokat, így nem értem, mi változott.
A NAS- szerint a regelt DDNS név normál állapotú, elérhető.
Mi lehet a hiba? :F

..más: úgy érzékelem, a DS File felől a belépés lassabb lett az 5.0-val. Most ez vagy igaz, vagy nálam van valami rosszul konfigurálva. Aki használja ezt a programot, megírná a tapasztalatát?

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#7039) Elemental válasza MrCsiT (#7038) üzenetére


Elemental
addikt

1. Belső hálón eleve miért nem az ip címet írod a domain helyett?
2. Nézd meg a tiltólistát. Nekem egyszer valamiért tiltólistára került a saját ip címem :)

(#7040) bosa válasza MrCsiT (#7038) üzenetére


bosa
tag

Nem minden router tudja a saját magára mutató forwardot helyesen kezelni. Ajánlott a belső ip-t, vagy ha nem akarod akkor az otthoni gépeden host fájl-t módosítsd, írd bele xyz.synology.me 192.168.x.xxx (ide a nas címe).
A file station sebesség probléma nekem nem tünt fel.

noklika: Ha tiltás lenne akkor a belső ipt se érné el, illetve akkor a login oldal betölt csak belépéskor kiírja hogy nincs jogosultságod

(#7041) Magnat válasza Elemental (#7039) üzenetére


Magnat
veterán

"1. Belső hálón eleve miért nem az ip címet írod a domain helyett?" - ez sajnos nem minden esetben ilyen egyszerű, pl nekem telefonon meg tabon is van TM rpc kliens, nyilván nem lenne túl kényelmes állandóan átírogatni az accountot ha itthonról akarom megnézni a torrentek állapotát :)

MrCsiT: milyen router pontosan amit vettél és milyen firmware-rel használod? Egyébként a kulcsszó: NAT loopback. Ha ilyet találsz (nem biztos h támogatja, főleg gyári firmmel), azt kell bekapcsolni.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#7042) bigdady


bigdady
nagyúr

Ds app-ok ios-en nekem már csak quick connect id-vel lépnek be helyi hálón is.

(#7043) bosa válasza Magnat (#7041) üzenetére


bosa
tag

Én Transdroidot használok ott megadható minden szerverhez (én használok rtorrentet és tm-t is + a gyári ds 1 nason külön porton) a lan elérhetőség amit ssid alapján használ.

(#7044) Elemental válasza bosa (#7040) üzenetére


Elemental
addikt

Nekem valamilyen okból nem a belső hálózati ip-m került tiltasra. A nas ipjével be tudtam jelentkezni, a domainnal nem. Megnéztem az auto blockot, ott volt tiltólistán az otthoni netem ipje.

[ Szerkesztve ]

(#7045) MrCsiT válasza Magnat (#7041) üzenetére


MrCsiT
addikt

Egy TP-Link 1043ND -t vettem. Egy Edimax Br6594N vagy ilyesmi nevűt váltott, az elég sokszor megállt valamiért mostanában. Vagy sok lett neki már a NAS-sal együtt a meló, vagy nem tudom.
A TP-linket a gyári 3.15.31 Build 130925 Rel.32445n fw-vel használom, és nem tervezem, hogy pulcsit, julcsit, lucy-t,vagy egyéb kedves hölgyet tegyek rá/alá. :N

Találtam egy érdekességet a NAS fájlrendszer elérésére. Azt még nem tudom, hogy vajon működik-e, amit leírnak:

http://www.wijngaard.org/get-access-to-synologys-filesystem/

Azért nézegettem a ddnsnev.synology.me-t, mert
- érdekelt, hogy működik-e, és az edimaxxal elértem;
- szebb a név, mint az IP. :K

Nincs semmi tiltva a NAS-ban, más lesz a megoldás. Routerben nem találtam NAT loopback-et.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#7046) Mezga Aladár válasza MrCsiT (#7045) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Találtam egy érdekességet a NAS fájlrendszer elérésére."

Ennél egyszerűbben is lehet, a Midnight Commander-el.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#7047) Rick4 válasza MrCsiT (#7045) üzenetére


Rick4
félisten

a nat loopback nem véletlenül dmz néven fut?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7048) bosa válasza Rick4 (#7047) üzenetére


bosa
tag

A kettő nem ugyanaz, NAT Loopback DMZ

(#7049) Volu


Volu
tag

Feltettem egy 212j-re a DSM 5-öt. Az egyébként sem túl acélos sebességből gyakorlatilag egy tetű lett... arról nem is beszélve, hogy ez az új felület szerintem hót gagyi. A 90-es években rajzoltak ilyen ikonokat és sokkal kevésbé átlátható. Az az érzésem, hogy a taperolósok kedvében szabták át a korábbi jól bevált elrendezést, ami kb akkorát fog durranni, mint a Win8-nál a Metro UI. :)

[ Szerkesztve ]

''A számítógépező csajok strasszkövekkel díszített iPodot akarnak és macska formájú USB-memóriát, ami bedugáskor nyávog''

(#7050) Doky586 válasza Tony39 (#7030) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Van valami hivatalos Synology oldal ahol tipusok szerint leírják hogy az enyimre NEM fog megjelenni a DSM 5 ? vagy csak hasraütésszerűen írtad ezt? Ha az előbbi akkor belinkelhetnéd.. kösz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.