Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34301) Alex91 válasza lajos75 (#34300) üzenetére


Alex91
félisten

Lehet, az en Qnap.-om meg 15-ot... :Y

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#34302) Borisz76 válasza lajos75 (#34300) üzenetére


Borisz76
veterán

Biztos, hogy többet tud !

A plugin számlálója áll meg 100-nál, de attól még használható marad és hozzá lehet adni a letöltést a feladatokhoz.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34303) joker91 válasza gyugyo79 (#34256) üzenetére


joker91
tag

Pont jókor érdeklődtem. :)

Valaki ismeri az oldalt rendelés szempontjából? Eddig még nem találtam sehol máshol, csak náluk. Megbízható?

(#34304) Criton válasza joker91 (#34303) üzenetére


Criton
veterán

Teljesen korrektek, valamint ők a hivatalos Magyarországi Synology.

(#34305) #56573440 válasza lajos75 (#34300) üzenetére


#56573440
törölt tag

1000+ is volt nálam.. a plugin korlátoz, de annyi. Nem használom a plugint, de ha hozzaadsz akkor se viszi át?

(#34306) gyugyo79 válasza #56573440 (#34305) üzenetére


gyugyo79
addikt

Típus függő, a 216play -t tudom biztosra, hogy 256 a max. Az felett saját felületen nem lehet többet hozzáadni és írja is, egyéb felületen meg csak szó nélkül eldobja. Neked meg Borisznak is nagyobb modelletek van azért tud többet.
Lehet volt olyan ami 100-at tudott csak ezért maximalizálták ott a plugint pld.
Mindenesetre meg kell nézni a saját DS felületen ha engedni akkor plugin korlát ha ott is hibát ad vissza akkor típus is sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#34307) Criton válasza gyugyo79 (#34306) üzenetére


Criton
veterán

ez pontosan milyen plugin? vagy merre lehet találni? 916+ -on mennyi lehet a max?

(#34308) Borisz76 válasza gyugyo79 (#34306) üzenetére


Borisz76
veterán

Na ez új számomra....

Modellenként eltérhet a DS-ben futtatott torrentek száma ?

Van erről valami "hivatalos" bejegyzés a Syno oldalán ?

Én most keresgéltem de eddig nem találtam.

Criton

Synology Download Station Chrome PlugIn

Most néztem meg pontosan :

Nálam a Plug-in számláló 101-n áll és írja, hogy a DS max 100 letöltést kezel.
A DS-ben viszont 366 feladat fut jelenleg.

Pedig MINDEN torrentet a plug-in segítségével adtam hozzá.
Tehát működik csak nem számol.....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34309) gyugyo79 válasza Criton (#34307) üzenetére


gyugyo79
addikt

Chrome -hoz van bővítmény.
A 916+ -on nagyon remélem nincs beállítva ilyen korlát.

Borisz76
Hidd el nekem is rosszul esett főleg, hogy én RSS-en keresztül intézek mindent és azokat csak szó nélkül nem töltötte le, és amikor elkezdtem nyomozni az okát és hozzá akartam adni 1-et rendesen a saját felületén írta, ki, hogy elértem a 256 DB -os korlátot.
Aztán azon a modellen ugye a :
Maximális konkurens CIFS/AFP/FTP kapcsolat = 256
Legalábbis én erre tippeltem.
Mert megnéztem és letöltést nem lehetett konkrétan hozzá adni nem csak torrentett.
Szóval a DS -be van egy beégetett korlát aminél több sor ott nem lehet benne. Az például nem is érdekli, hogy a 256 az 256 db komplett évad vagy csak egy bélyeg kép ....

[ Szerkesztve ]

(#34310) joker91 válasza Criton (#34304) üzenetére


joker91
tag

Szuper, köszönöm a gyors választ, megrendelve! :)
Remélem jól választottam, hogy a DS118 lett a befutó. :)

[ Szerkesztve ]

(#34311) E.Kaufmann válasza E.Kaufmann (#34200) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Úgy néz ki nem teljesen kompatibilis a 1709-es Win10 és a Synology, átmeneti megoldás: visszatérni SMBv1-re.
[link]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#34312) scream válasza E.Kaufmann (#34311) üzenetére


scream
veterán

Érdekes, nálam nincs ilyen hiba.

(#34313) Pubszon válasza E.Kaufmann (#34311) üzenetére


Pubszon
veterán

Nálam sincs ilyen hiba, de a cikk írójának újra fenn áll a hiba így is. :U

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#34314) E.Kaufmann válasza Pubszon (#34313) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Az a baj, hogy újracsatolás után nekem jó pár napig nem volt gond, aztán megint előjött. Van 35 gép amiből pont az a kettő ökörködik amin a 1709-es Windows 10 van és az SMB1-et eltávolítottam. A többin a 1703-as van, SMB1-hez nem nyúltam azokon. Min SMB protokol: 1, max smb protokol:3 a DSM-ben.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#34315) lajos75 válasza Borisz76 (#34308) üzenetére


lajos75
senior tag

Nálam is a Plug-in számláló 101-n áll és írja, hogy a DS max 100 letöltést kezel.
A DS-ben viszont 112 feladat fut jelenleg, és tudok még hozzá adni torrentet :C

(DS718+)

[ Szerkesztve ]

(#34316) #56573440 válasza lajos75 (#34315) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nekem bár elhiszem, de azért fura ez, mert nem az aktív torrentek száma, hanem az engedélyezett kapcsolatok száma kéne számítson. Nem értem miért kéne fájjon akár 10.000 seedelt torrent, ha a max szála, kapcsolódott felhasználók száma pl 50...

Lehet én látom rosszul persze.

(#34317) Elemental válasza #56573440 (#34316) üzenetére


Elemental
addikt

Nekem 212j-n volt 1000 torrent seedben. Pár éve teszteltem.

(#34318) gyugyo79 válasza #56573440 (#34316) üzenetére


gyugyo79
addikt

Lehet más oka is nem néztem utána de itt egy kép ez jött fel nekem is.

(#34319) Mocsokba


Mocsokba
tag

Tisztelt Fórumtársak!

Néhány hete nem tudom csatlakoztatni a Win10-es géphez a NAS megosztott mappáját hálózati meghajtóként a laptophoz. Win 8.1-esnél, telefonoknál, tabletnél nincs gond. Hibakód: 70080035

Google-on és YouTube-on talált leírásokat és videókat végig csináltam (nem Win10-es voltak sajnos), de nem segített.

Találkozott már valaki ezzel a problémával? Tűzfal, vírusírtó kikapcsolása sem segített.

Egyszerűen a "hálózati hely címe nem elérhető" vagy valami hasonló.

Ötlete valakinek? :F :F :F

Üdv: Mocsokba

(#34320) scream válasza gyugyo79 (#34318) üzenetére


scream
veterán

Azt hogy lehet elérni, hogy a nascime/download/-ra bejöjjön a DS felülete? :F

Mert nekem most csak annyi jön vissza, hogy: "Sorry, the page you are looking for is not found.".

(#34321) gyugyo79 válasza scream (#34320) üzenetére


gyugyo79
addikt

Vezérlőpult->alkalmazásportál->álnévnek adod a download -ot vagy talán ez az alapértelmezett de bekapcsolni be kell az tuti.
Viszont ugye csak akkor működik port megadása nélkül, ha az alap http portnak a 80 vagy https nek a 443 van rá irányítva egyébként :
https://xyz.synology.me:5001/download/
http://xyz.synology.me:5000/download/

Persze a portszámok 5001,5000 megint csak mások ha változtattad én azért ezzel írtam példát mert ezek az alapértelmezettek

[ Szerkesztve ]

(#34322) Madwe válasza Mocsokba (#34319) üzenetére


Madwe
nagyúr

Olvass vissza picit, írták már páran, a 1709es win10 update az oka (nálam pl az van s nem okoz gondot), megoldás lehetett ilyenkor a megosztási mappa eltávolítása s újboli felvétele, de ez is csak ideiglenesen. Illetve ha smb1-re visszaváltasz, az is megoldhatja (bár én biztonsági okokból smb1et konkrétan tiltok mindenhol, jelenleg amíg nem jön win vagy syno update a problémát illetően, s nincs más út, akkor lenyelném...)

(#34323) joker91


joker91
tag

Egy apró elakadó kérdés a legelején...
Vadi új DS118. Amikor telepíteni kellene a DSM-et, akkor a Synology letöltőközpontjában még nem található ez a típus.
Hogy tudom másként telepíteni? Automata telepítést nem ajánl fel.

(#34324) TBMC


TBMC
addikt

ééééés megérkezett :D

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#34325) Alex91 válasza TBMC (#34324) üzenetére


Alex91
félisten

Es nincs megkarcolva, nem pattagzott le a festek valahol, a hangja is rendbe;van? Unboxing video nelkul ki ne nyisd! :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#34326) scream válasza gyugyo79 (#34321) üzenetére


scream
veterán

Köszönöm, valahogyan az a menüpont teljesen elkerülte a figyelmemet, most jártam benne először.

"Viszont ugye csak akkor működik port megadása nélkül, ha az alap http portnak a 80 vagy https nek a 443 van rá"

Ezt annyival kiegészíteném, hogy ha a Network -> DSM Settings -> Domain-nál be van rakva a Domain customization, akkor nem kell port sem (Feltéve, ha a megfelelő domain-t írtuk be :) )

[ Szerkesztve ]

(#34327) TBMC válasza Alex91 (#34325) üzenetére


TBMC
addikt

minden rendben :P

markbellus.hu 

(#34328) Pubszon


Pubszon
veterán

Ti milyen HDD-t használtok a NAS-ba?
Hétköznapi HDD is jó?
Jelenleg egy WD Green van benne, de szeretnék hosszútávra egy 6TB-osat.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#34329) urban racer válasza Pubszon (#34328) üzenetére


urban racer
senior tag

2db 2Tb wd red adatoknak raidben, 1db 3Tb wd purple a kameráknak és 1 db 1 Tb-os leselejtezett szutyok torrentre addig amíg megy ;] Aztán jön a következő :DDD

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#34330) Patice válasza joker91 (#34323) üzenetére


Patice
Topikgazda

Keress rá Guglival. Angol oldalon sincs fönt? A dobozban már nem mellékelnek CD-t?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#34331) Fecmed


Fecmed
csendes újonc

Sziasztok "Guruk" !
Kezdem elveszíteni a "fonalat" DS216j ,DSM 6.1.
Sokáig jól működött Minden. Pár napja nem tudtam PC-ről csatlakozni a NAS-ra csa 2 megosztott mappát látott.

Ma egyszer csak helyre állt (magától) minden, Hurrá, elérem TC-ből, és simán intézőből is ( hitelesítő adatok megadása után, ahogy kell ), viszont most meg az újonnan létrehozott mappákat nem éri el. ( fotókat tettem oda az óta )
Mint csatlakoztatott meghajtót látta, de nem tud kapcsolatot létesíteni vele. Belépve a DSM-be már nincs is ott a mappa ( a hibás működés alatt létrehozott új megosztott mappák ).

Viszont most meg "rendesen" működik, mint előtte.
Most újra indexelem.

Kicsit be vagyok rezelve,mert ha így ugrálnak el mappáim, akkor bajban leszek.
Fél éve egyszer már jártam úgy, hogy egyszer csak nem volt meg 1-2 fénykép mappa, és ráadásul fontosak lettek volna. ( lakásfelújítás).

Van valami ötletetek ? Hogy tudom visszaszerezni azokat a mappákat. ( kukában nincsenek ) .

Más, de az csak "apróság":
Hogy lehet biztonságos kapcsolatot elérni, ha Chrome-on keresztül érem el a NAS-t. Azt írja, hogy nem biztonságos a megadott cím ( de működik ), eléri......

(#34332) joker91 válasza Patice (#34330) üzenetére


joker91
tag

Nem sikerült semmit találnom róla... Angol oldalt néztem, nem találtam azon se.
CD nem volt a dobozban, csak egy papír, hogy find.synology.com. De itt pedig mindenhogy a telepítőt várja, nem telepíti internetről.

(#34333) lajos75 válasza joker91 (#34332) üzenetére


lajos75
senior tag

Eddig eljutottál?

(#34334) joker91 válasza lajos75 (#34333) üzenetére


joker91
tag

Igen. De itt nekem másik lehetőség jön elő. Muszáj betallóznom a fájlt. Ha simán a telepítésre nyomok, kiírja, hogy a "Fájl nincs kiválasztva.". Alul nem is jelenik meg külön a Manuális telepítés. Lényegében csak manuális telepítés van.
Ez a lehetőségem:

[ Szerkesztve ]

(#34335) lajos75 válasza joker91 (#34334) üzenetére


lajos75
senior tag

A HDD új volt?
Vagy másik Nas-ból raktad át?

Ha nincs rajta semmi akkor megpróbálnám resetelni a Nas-t

[ Szerkesztve ]

(#34336) joker91 válasza lajos75 (#34335) üzenetére


joker91
tag

Teljesen új volt a HDD is. WD Red 1 TB.
Megcsináltam a resetet is, semmi nem változott, ugyan ez az ablak jön fel. :(

(#34337) caris1 válasza joker91 (#34336) üzenetére


caris1
tag

Érdekes, hogy a Synology oldalán sem szerepel a DS118 modell (még). Honnan vetted? Nem lehet, hogy korábban kezdték el árulni, mint hogy (hivatalosan) megjelent volna? Ez megmagyarázná, hogy miért nincs fent még a termékek között és a letöltési oldalon sem szerepel.

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#34338) TBMC


TBMC
addikt

hmmm

erre van valami ötletetek? :D
csak érdekességképp:

az imént raktam össze a 218+omat.
mértem rajta egy hdd sebességet

(2tb samsung hddn mérve, 1st disc, de a 2nd samsung hddn is ugyan ezt az értéket mutatja)

mértem egyet lokálon a szüleimnél lévő 218+on (ráadásúl ebben 6gb ramvan, tudom nem befolyásol semmit ezen a téren) - de nem értem a különbség okát? :F :U

(1tb wd reden mérve, 1st disc, a 4tb wd redet nem teszeltem, de gondolom ugyan ezen értéket adná)

markbellus.hu 

(#34339) joker91 válasza caris1 (#34337) üzenetére


joker91
tag

Én is erre tudok gondolni. Mindenesetre holnap felhívom az üzletet ahol vettem.
Nemrég linkelt, hivatalos forgalmazótól vásároltam.
Remélem, azért nem sokáig fog csak díszként üzemelni. :(

[ Szerkesztve ]

(#34340) gyugyo79 válasza TBMC (#34338) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nem megy még a HDD -k első átvizsgálása? Mert nekem az meg a utána amikor DS-el 10 db 50GB -os ISO -t ellenőriztettem egyszerre tudta erre a szintre lassítani az egyéb dolgokat. Ja meg amikor pár terrára rá engedtem a DS videót meg a Plex -et indexelni is volt kemény lassulás.

joker91
Hát ez nagyon kemény, tuti azért nincs neked csak ez a lehetőség mert a Synology nem töltötte még fel ezért nem tudja letölteni magának. Én nekik is írnék, mert ha a forgalmazó be is hibázott esetleg és hamarabb dobta piacra, ők csak adnak neked telepítőt.

[ Szerkesztve ]

(#34341) Borisz76 válasza gyugyo79 (#34340) üzenetére


Borisz76
veterán

Amúgy létezik valami tesztprogram kifejezetten NAS-ra ?

És most nem olyanra gondolok mint pl a : NAS Performance Tester mert ezt is a PC-n kell futtatni de eleve korlátoz a Gigabites kapcsolat a NAS-PC között.
Emiatt folyton 117 MB/s körüli értékeket dob....pedig menne az gyorsabban is.

Esetleg egy App a NAS lemezeit tesztelni ( DSM alatt ) ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34342) biker válasza TBMC (#34338) üzenetére


biker
nagyúr

118/120 a vége lanon. eSata?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#34343) biker válasza TBMC (#34338) üzenetére


biker
nagyúr

mértem egyet wifin, DS216+II, 28-30mbyte/sec, bezzeg finderben másolva lazán kijön 80-120mbyte is.
mint lanon, mivel a gigabit lan lassabb, mint a dualband wifi
szerintem valami bug van a blackmagicben
teszt képek finderben
itt biza a legkisebb sebesség (völgyek) annyi amit a blackmagic mér
a 2,2GB letöltése kék, feltöltése piros

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#34344) Multibit válasza biker (#34343) üzenetére


Multibit
veterán

mivel a gigabit lan lassabb, mint a dualband wifi
:))
Ezt gondold át még egyszer!

(#34345) Dolphine válasza joker91 (#34339) üzenetére


Dolphine
addikt

Erre most már én is kíváncsi vagyok, mivel én is egy ilyen NAS beszerzését terveztem! :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#34346) #56573440 válasza Dolphine (#34345) üzenetére


#56573440
törölt tag

Biztos hogy hamarabb kezdték árulni. A syno oldalán nem hogy a támogatás de a termékpalettán se látható... Support azért gondolom segíthet ha épp jóarc.

(#34347) biker válasza Multibit (#34344) üzenetére


biker
nagyúr

Átgondoltam, a dualband wifi 5GHz-en 1300mbit, 2,4GHz-en meg 600mbit, és szimultán dualband, tehát maximum 1900Mbit=1,9GBit
A LAN meg 1Gbit
Persze WAN-LAN csak 500mbit van, a NAS meg LAN-on van kötve, tehát NEM érhetnék el a NAS felé sem jelenleg 1GBIt feletti sebességet, csak ha a nason lenne dual 1gbit simultan link aggregation funkció, de ezen nincs sajna. Akkor előfordulna, hogy wifin gyorsabban másolok, mint egy szál lanon ha a routerre akasztom magam.
egyéb kérdés?

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#34348) Multibit válasza biker (#34347) üzenetére


Multibit
veterán

Átgondoltam, a dualband wifi 5GHz-en 1300mbit, 2,4GHz-en meg 600mbit, és szimultán dualband, tehát maximum 1900Mbit=1,9GBit
Ezzel a fejtegetéssel csak két baj van:
- linksebességekkel számolsz, miközben adatsebességet tudsz csak használni
- a routerek tudnak szimultán sugározni, de a kliensek 99%-a nem
... és akkor a full duplex hiányáról még nem is szóltam.

[ Szerkesztve ]

(#34349) TBMC válasza gyugyo79 (#34340) üzenetére


TBMC
addikt

nem, azok már lefutottak.
és direkt leállítottam minden szolgáltatást is.

:U

biker: lan,gigabites router persze.
számomra érthetetlen.

van esetleg más, amivel lehetne tesztelni? Ti hogyan szoktátok?
amivel relatív konstans adatokat lehet kinyeri R/W sebességre.

(wifin keresztül 5ghz ac87u mérve 70-90 mértem nálam, szüleimnél nem mértem wifin)

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#34350) gyugyo79 válasza Multibit (#34348) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nemrég volt PH teszten az új rog router, és ott kb jól ki is mérték mi hozható ki egy életszerű helyzetben wifin.
Ha jól emlékszem olyan 50MB/s volt a vége közvetlen a router mellett és ahogy nőtt a távolság csúnyán csökkent a sebesség. Persze wifihez képest már ez is jó.

Borisz76
Én nem tudok ilyet sose kerestem. Esetleg nézd meg a 2 raid tömböd közti másolást FS el akkor elvileg nincs gigabit korlát.
Én nekem amire rálátásom van így csak basic, raid1 meg 6 van 5400 as Hddkel és olyan 120 MB/s rémlik 2 kötet közt is NAS on belül másolva. De lehet csak nem ragadt meg és több is volt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.