Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87001) balaaazs válasza Novics (#86987) üzenetére


balaaazs
senior tag

En egy DS118-at vettem anno teljesen basic celokra egy 500GB-s SSD-vel tamogatva. Bar nem tudom h iclouddal h fog szinkelni (pedig erdekelne), de arra szuper h minden itthon gep + TV latja siman, csendesen megy a nappaliban.

¯\_(ツ)_/¯

(#87002) Peathee válasza Borisz76 (#86972) üzenetére


Peathee
aktív tag

Szia Nekem is ugyan is UPS van a DS920+ra kötve. Ha naponta nem is, de hetente 1-2 alkalommal kapok ilyet én is. Szerintem ingadozik a feszültség a hálózaton. Van itt jópár napelemes ház a környéken, sőt elektromos autó töltő pont is. Lehet, hogy néha összeakadnak. :)

(#87003) Gzolo válasza Novics (#86983) üzenetére


Gzolo
senior tag

Szia!

Én is abszolút kezdőként a témában, megvettem tőle az egyik DS119j, elsődlegesen Photos miatt.
DLNA és Synology Drive is jól működött, de amikor mobilról elkezdtem Backupolni a fényképeket, akkor olyan indexelésben (a thumbnailek generálása miatt) ragadt a Synology, hogy inkább ki akartam hajítani az ablakon.

Pár nap pihi után adtam neki újabb esélyt, és immáron laptopról végzem a képek backupolását, mert ilyenkor a laptop segít a kisképek készítésében, azóta már van kb 8000 képből álló albumom, amit szuperül elérek távolról, nem sokkal lassabban, mintha valamelyik publikus felhőben lenne.

Egyelőre más feladatot még nem bíztam rá, de ezzel a módszerrel már elhiszem, hogy jól fog működni. Annak ellenére, hogy kevés a ram, szerintem ha "csak" adat backupra fogod használni, akkor tökéletesen ki tud szolgálni, és jó belépő lehet.

Mióta átgondoltabban állok hozzá, kezdem elhinni, hogy jó választás volt, és megalapozza az utat a majdani továbblépéshez.

(#87004) Novics válasza balaaazs (#87001) üzenetére


Novics
senior tag

@Gzolo

:R

Tényleg csak arra kellene, hogy egy helyen, hálózatról el lehessen érni a fájlokat, a backupot az iDrive - nem iCloud ;) - fogja végezni. Synologyhoz van is natív app, amivel tolja fel a felhőbe a cuccokat.

Néztem, hogy a 120j-ben 2x ennyi RAM van, de ha ahhoz még veszek HDD-t is, akkor dupla ennyi lenne az ára is.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#87005) balaaazs válasza Novics (#87004) üzenetére


balaaazs
senior tag

My bad, olyan gyorsan mostam össze a kettőt, hogy eszembe sem volt újraolvasni :D

¯\_(ツ)_/¯

(#87006) Dalee válasza prt (#86993) üzenetére


Dalee
aktív tag

Köszönöm, rendben, megpróbálom. Nem is tudtam, hogy van benne elem, azt hittem minden beállítást a HDD-n tárol. Amikor cserélem az elemet mit fog elfelejteni?

(#87007) prt válasza Dalee (#87006) üzenetére


prt
csendes tag

Az aktuális időt/dátumot, de netről ntp-n szinkronizálja a pontos időt. Fotók alapján, ha jól láttam CR3032 van benne.

[ Szerkesztve ]

''Ha vonalazott papírt tesznek eléd - másra írj.''

(#87008) Bence_


Bence_
tag

Régi történet, de az akkori APC szünetmentesnél lehetett állítani, hogy mekkora túlfeszültségnél kapcsoljon be.
Akiknél kapcsolgat simán lehet, hogy akkor teszi amikor a feszültség elér egy értéket.

(#87009) graffin


graffin
csendes tag

sziasztok!

egy kis támogatásra lenne szükségem, már 4 napja sz*pok valószinűleg egy elején elrontott koncepció miatt...

A setup:
215j, 2+3TB HDD, JBOD-ben, 1 poolban, 1-1 volume.Redundancia nem érdekel.
Ki szerettem volna cserélni a 2 TB-t 6-ra, és hát nem müködött.
Most már tudom, miért, JBOD-nél, ha kiveszek egy drive-ot, az egész pool kuka. Ezt elfogadtam, vettem felhőbe tárhelyet, feltettem a 2 TB tartalmát.
Kicseréltem a 6 TB, de a probléma ugyanaz, a 3 TB tartalmát nyilván nem látom...
Úgyhogy most ez a 3 TB is csorog felfelé éppen, majd pár nap és befejezi.

De a kérdésem:
hogy lehet ezt elkerülni?
a tervem a következő: miután lementettem mindent, törlöm a poolt és létrehoznék 2 basic poolt a 2 drive-nak. Igy elképzelésem szerint ha bőviteni kellene később, könnyebb lesz: backup [akár a másik drive-ra], kivesz, cserél.
mi a hátránya, hogy nem egy pool lesz, hanem 2? Jól gondolom, hogy létre tudok majd hozni minkét pool/volume-ból shared folder-t?

hálás köszönet minden válaszért!
g

(#87010) Borisz76 válasza graffin (#87009) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen, működik hogy 1 lemez - 1 kötet.
Másik lemez - másik kötet lesz.

Az első kötet lehet :
- Alap azaz Basic kötet
- SHR kötet.

A második kötet lehet :
- Alap azaz Basic kötet
- ÚJ SHR kötet.

2. lemez behelyezésénél FIGYELNI kell mert HA az ELSŐ KÖTET SHR, akkor lehetőség van a kötet BŐVÍTÉSÉRE is.
Ekkor az első - SHR kötet - kerül bővítésre a 2. lemezzel.
Eredménye 2 lemezes, 1 kötetes SHR tömb.
Azaz 2 lemez, egymás tükörképe DE csak 1 lemeznyi tárhely.

HA 2 db lemez, 2 db kötet lesz, akkor természetesen mindkét köteten hozhatsz létre MEGOSZTOTT mappát.

Hátránya :
Adott APP ( Download Station , Photos , Audio Station...stb. ) telepítésénél HA több kötet van, akkor kérdezi, hogy melyik kötetre szeretnéd telepíteni !
Ha későbbiekben kiveszed az adott kötetet...azaz eltávolítod a HDD-t, akkor a telepített app is ugrik.
Előtte át kell mozgatni az APP-okat a másik lemezre , kötetre.

Mod :
A JBOD sosem volt ajánlott RAID beállítás....pont amiatt, hogy a 2-3-4 stb lemezes tömb-ből 1 lemez is meghal , kiveszik, akkor az egész tömb ugrott , adatokat bukja az ember....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#87011) graffin válasza Borisz76 (#87010) üzenetére


graffin
csendes tag

"A JBOD sosem volt ajánlott RAID beállítás...."
igen, most már látom. Amikor 5+ éve nekifogtam, még nem tűnt úgy, valaha be fog telni és csábitó volt, hogy egyben látom a 2 drive-ot. De most már látom, ez sovány előny a massziv hátrányhoz képest.

SHRnél ha jól gondolom, 2-6 felállásnál 2TB-ot tudok csak használni, igaz?

volt olyan ötletem is, hogy usb-rackbe rakom a 6TB-osat, felrakok rá mindent és úgy be a snyoba, de ahogy olvastam, ez se menne. Szóval ironikus módon ha bőviteni szeretném, nem elég a nagyobb drive, de kell még egy, ahova ideiglenesen kimásolok mindent.

köszönöm!!!

(#87012) Borisz76 válasza graffin (#87011) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen.
Ha 2 db lemezed van ( 2 Tb + 6 Tb ) és egy SHR kötetben vannak, akkor 2 Tb lesz a használható tárhely mérete.

Ám a bővítés egyszerű , mert "csak kikapod a 2 Tb-s HDD-t a NAS-ból ( kikapcsolt állapotban ) és beteszel egy új 6 Tb-s lemezt a másik mellé.

Ekkor bekapcsolás után a NAS sípol és írásban is figyelmeztet, hogy : a kötet összeomlott :

Javításhoz tegyen be egy ugyanakkora vagy nagyobb kapacitású lemezt mint ami kiesett !

Tehát már 2 db 6 Tb-s lemezed van bent és el kell indítani a kötet helyreállítását.
Amint végzett a kötet mérete marad 2 Tb-t de ezt át lehet állítani, hogy ezután használja mind a 6 Tb tárhelyet !

Nagy vonalakban.....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#87013) Willanyasz


Willanyasz
tag

Sziasztok!
Én balga a DS118-ast Frissítettem a DSM 7.2-64570 DSM verzióra ami kilőtt egy csomó programot .Torrent meg hasonlók!
Hogy lehet régebbire visszatérni?
Segítségeteket előlre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#87014) boborján2 válasza Willanyasz (#87013) üzenetére


boborján2
tag

Csomagkezelőben nincs frissítés ezekhez?

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#87015) Protezis válasza Willanyasz (#87013) üzenetére


Protezis
őstag

Spacerex valamelyik nap csinált erről videót.
[link]

(#87016) huan válasza WaterWave (#72663) üzenetére


huan
őstag

Sziasztok,
Aki használ Jdownloader2-t: a portokkal mit kell mókolni, hogy működjön?
KÉP
Köszönöm!

(#87017) Tamarel válasza Willanyasz (#87013) üzenetére


Tamarel
senior tag

Normál esetben ezt magától javítja a csomagkezelő, amikor elindul. Csak az értesítés marad róla.

Más verzió való a 7.1-hez, mint a 7.2-höz. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#87018) feeregon


feeregon
csendes tag

Sziasztok!

Nem vagyok nagy letöltő, de most elszántan magam a "bithumen" használatára. A download station alkalmas rá?
Vagy valami más kell?

Köszönöm

EgON

(#87019) Borisz76 válasza feeregon (#87018) üzenetére


Borisz76
veterán

Alkalmas rá.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#87020) feeregon válasza Borisz76 (#87019) üzenetére


feeregon
csendes tag

Köszönöm.
Van valamilyen beállítás arra esetleg, hogy közvetlenül tudjak keresni és letölteni, nem letöltések be importálásával?

EgON

(#87021) Borisz76 válasza feeregon (#87020) üzenetére


Borisz76
veterán

Összefoglaló hasznos lehet.
Azon belül esetleg az RSS, ami sorozatokhoz jó.
Bár a példákban NC oldalhoz van...biztosan megoldható a BH-hez is.
A leírás még DSM 6 alatt készült....itt-ott lehet elavult már mert DSM 7 van már egy ideje de a lényeg változatlan.

Letöltéseket lehet még indítani telefonról is APP (Android-os DSGet) segítségével is. De ez is benne van a leírásban.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#87022) Willanyasz válasza Protezis (#87015) üzenetére


Willanyasz
tag

Köszönöm az infót!
Újratelepítettem és minden jó!

(#87023) huan


huan
őstag

Sziasztok.
Google fotókkal lehet szinkronizálni Synology-t?

(#87024) AiRLAC válasza huan (#87023) üzenetére


AiRLAC
addikt

Gyári app nincs rá, egy nem 100%-osan működő Dockeres igen: gphoto-sync

Illetve az egyszeri migrálás/váltás Google Photos-ról Synology Photos-ra.

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#87025) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!

Segítenétek HDD választásban?
DS220+
Jelenleg 1db 1Tb HDD vann benne Ez mellé betennék 1db 4TB HDD-t
Mikor a rendszer át "tükröződik" az 1TB kikerülne és kiterjeszteném a 4TB lemezt. Majd valamikor később megvenném a 4TB párját és az is belekerülne. (már ha ez így kivitelezhető)

Kérdés:
Milyen 4TB HDD-t vegyek? Valami olyan kellene ami nem használ SMR technológiát.
Nem baj ha kicsit hangos ha az olvasási/irási idő jobb.
Külső helységben van
Keret: 45-50eFT/db

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#87026) Borisz76 válasza hódmaci (#87025) üzenetére


Borisz76
veterán

Jelenleg 1db 1Tb HDD vann benne Ez mellé betennék 1db 4TB HDD-t
Mikor a rendszer át "tükröződik" az 1TB kikerülne és kiterjeszteném a 4TB lemezt.

A jelenlegi 1 Tb-s lemez milyen kötetként működik ?
Mert HA SHR a kötet, akkor :
- Új 4 Tb-s lemez be
- Meglévő kötet BŐVÍTÉSE
Viszont marad 1 Tb a használható kapacitás !!!
Ennél a folyamatnál tükröz a rendszer, tehát életbe lép a lemezvédelem.

Majd ha az 1 Tb-s lemezt kiveszed és beszereled a MÁSODIK darab 4 Tb-s lemezt :
- Kötet HELYREÁLLÍTÁS után lesz meg a 4 Tb használható tár.

Vagy :
- A jelenlegi 1 Tb-s lemez : Alap / Basic kötet.
- Beszereled a 4 Tb-s lemezt és az mehet :
Alap/Basic kötetnek vagy akár SHR-nek is.
Ekkor 2 db lemez 2 db kötet lesz a végeredmény.

Kérdés, hogy mit szeretnél :
- Több tárhelyet ?
- Tükrözést ( RAID1-el vagy SHR-el megoldva ) ...mert ekkor 1 db lemez meghibásodása ellen védve vagy ugyan de nem lesz akkora használható tárhelyed.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#87027) hódmaci válasza Borisz76 (#87026) üzenetére


hódmaci
senior tag

- Tükrözés lenne a cél a folyamat végén. (biztonság)
Jelenleg így néz ki:

Tükrözés után ki szeretném venni az 1TB HDD-t
Miután kivettem ki terjeszteném a 4TB területét úgy használnám 1HDDvel (mint most)
Későbbiekben meg csak bele egy második 4TB ami tükör(biztonság) lenne.
Így nem mehet a dolog?

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#87028) Borisz76 válasza hódmaci (#87027) üzenetére


Borisz76
veterán

Sajnos nem lesz jó.....illetve még is.

Magyarázom :

Ha meg lesz az 1 + 4 Tb HDD egy kötetben, akkor ugye életbe lép a lemezmeghibásodás elleni védelem. ( Lesz tükör. )

Ha ki is veszed a kötetből az 1 Tb-s lemezt, attól még a másik lemezről indul a rendszer....sőt az adatok is rajta lesznek és elérhetőek !

DE

Mivel már a DSM úgy tudja, hogy 2 lemezes a kötet.....ezért egy lemez kivétele után azt hiszi, hogy a kötet meghibásodott !

Folyamatosan sípolni fog a NAS ( Vezérlőpultban kikapcsolható ).
Valamint az értesítéseknél is jelezni fog , hogy a kötetet azonnal javítani kell !

Megoldás erre :
Amíg a MÁSODIK 4 Tb-s HDD meg nem lesz....addig az 1 Tb-s HDD maradjon benne.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#87029) hódmaci válasza Borisz76 (#87028) üzenetére


hódmaci
senior tag

Vagyis akkor 1 TB az adathely addig míg meg nem veszem a második 4TBHDD is.

Amikor beteszem a második 4TB lemezt az 1TB mellé mit kell tennem?
Autómatikusan beindul a tükrözés?

Illetve mit kell tennem amikor majd kiveszem az 1tbHDD-t és beteszem helyette a 4TB HDD-t?

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#87030) Borisz76 válasza hódmaci (#87029) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem autómatikus a tükrözés.
Manuálisan kell indítani a tároláskezelőben....ha jól emlékszem.

Mikor az 1 Tb ki és 4 Tb behelyezés lesz....megint kézzel kell indítani de akkor már JAVÍTÁS lesz !

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#87031) halisa


halisa
tag

Sziasztok!

Segítsetek rendeltem egy DS423+ -os nast. A régi nas-ról/ HP N40L XPen 6.2.3/ szeretném az adatokat lementeni, hogy zökkenő mentessen mennyen.
A mostani felállás kötet1: Raid1 3+3TB HDD torrent, filmek, kötet2: SHR 3+3+3TB HDD képek, dokumentumok.
A DS423+ ban a felállás pedig kötet1: 3+3+3 TB SHR lenne amin képek, dokumentumok lennének kötet2: Basic 3Tb pedig torrent, filmek.

Kérdés vegyek ki egy lemezt a régi nasból /kötet1 megbontása/ majd, PC segítségével formázzam le mentsem le rá az adatokat, ha megvan akkor a régi nas másik kötet1 lemezét le formázzam és mennyen be az új nasba ? Ugyan így csinálni a kötet2 -vel is. Szűz telepítés.

Vagy simán beteszem a kötet2 lemezeit az új nasba aztán majd migrál mindent?

Vagy egymás mellé teszem a két nast majd, a régiből kötet1-ből és a kötet 2 -ből kiveszek 1-1 lemezt PC-vel formázás után beteszem az első és az utolsó helyre és átmásolom az adatokat.
Hogy lenne a legésszerűbb?

(#87032) hódmaci válasza Borisz76 (#87030) üzenetére


hódmaci
senior tag

Köszönöm.
Akkor egyenlőre csak egy kérdés maradt:
"Milyen 4TB HDD-t vegyek? Valami olyan kellene ami nem használ SMR technológiát.
Nem baj ha kicsit hangos ha az olvasási/irási idő jobb.
Külső helységben van
Keret: 45-50eFT/db"

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#87033) Borisz76 válasza hódmaci (#87032) üzenetére


Borisz76
veterán

Bármilyen HDD-vel elmennek ezek a NAS-ok.
Különbség a hangjukban és a melegedésükben lesz.
Az a lista nem teljes....sokan használnak olyan HDD-t a Synology NAS-okban ami a kompatibilitási listán nem is szerepel.
Milyen belső merevlemezt vegyek ? fórumot ajánlom.

Amúgy pedig az ár után a 2. fontos tényező a garancia hossza.
3 vs 5 év.
CMR lemezeket vegyél !
Az SMR nagyon be tud lassulni !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#87034) Borisz76 válasza halisa (#87031) üzenetére


Borisz76
veterán

Felesleges a ( 3 lemezes - SHR kötet ) + ( 1 lemez - 1 kötet felállás. )

Ha már 1 db lemezt beáldozol védelemre, akkor legyen 4 lemezes a kötet ! Így minden adatod védve lesz....még a torrentes filmek is :)

Kezdésnek pedig 2 db lemezzel kellene indulni.
Így lesz 2 lemez - 1 db SHR kötet - 3 Tb hasznos tárhely ,
amire másolhatsz.
A formázást a NAS intézi úgy is ezzel külön nem kell bajlódni.

Másik dolog :
Nem tudom, hogy működhet e a migráció !?
Az XPen ha jól tudom tulajdonképpen tört DSM rendszer.
Ezért inkább a tiszta telepítést javaslom !

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#87035) hódmaci válasza Borisz76 (#87033) üzenetére


hódmaci
senior tag

Köszönöm.

Más:

Emby-ben vagy ds videóban tudom valahogyan kategorizálni felhasználóra, hogy ki melyik filmet nézheti meg?
DS videót jobban preferálnám.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#87036) Borisz76 válasza hódmaci (#87035) üzenetére


Borisz76
veterán

Az összefoglalóban a Video Station is benne van.

Igaz azóta sem nagyon használtam.
Valahol tuti lehet állítani felhasználóknak korlátozásokat...stb.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#87037) halisa válasza Borisz76 (#87034) üzenetére


halisa
tag

Jó ötlet! Köszi! :R

(#87038) RudY válasza hódmaci (#87035) üzenetére


RudY
addikt

Embynél a felhasználó profiljánál állítható, meglehetősen részletesen és aprólékosan.
Pl. mappák szerint, szülői besorolással, általad címkézett tartalommal vagy akár ütemezett hozzáféréssel is.

(#87039) hódmaci válasza RudY (#87038) üzenetére


hódmaci
senior tag

Köszönöm.
Van esetleg topikja?

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#87040) RudY válasza hódmaci (#87039) üzenetére


RudY
addikt

Van, de nem igazán aktív :U [link]

[ Szerkesztve ]

(#87041) Comes


Comes
tag

Sziasztok!

Az imént próbáltam belépni quickconnect-en keresztül a NAS-ba, viszont érvénytelennek látja a felh.név és jelszó kombót.

Módosítottam is a jelszót -gondolván, hogy elfelejtettem-, de így sem enged be.

Volt reset is előtte.

Mit csinálok rosszul? (eddig nem volt gond)

Segítségeteket köszönöm! :) :R

ASUS ROG 850W - ASUS Crosshair VIII Dark Hero - Ryzen 9 5950X - 128GB Kingston 3200Mhz DDR4 RAM -ASUS TUF RTX 4080 16GB

(#87042) Peathee válasza Comes (#87041) üzenetére


Peathee
aktív tag

Hányszor próbálkozhatsz a jelszóval? Ha be van kapcsolva ez a védelmi funkció, simán lehet, hogy 5-10 próba után kitiltottad magad.

(#87043) Comes válasza Peathee (#87042) üzenetére


Comes
tag

Nincs bekapcsolva

ASUS ROG 850W - ASUS Crosshair VIII Dark Hero - Ryzen 9 5950X - 128GB Kingston 3200Mhz DDR4 RAM -ASUS TUF RTX 4080 16GB

(#87044) Comes válasza Peathee (#87042) üzenetére


Comes
tag

Illetve, 2x majd ezt követően módosítottam a jelszót, de így sem engedett be. Annyit írt még, hogy “nem megfelelő felhasználói jogosultság”

ASUS ROG 850W - ASUS Crosshair VIII Dark Hero - Ryzen 9 5950X - 128GB Kingston 3200Mhz DDR4 RAM -ASUS TUF RTX 4080 16GB

(#87045) boborján2


boborján2
tag

Bekapcsolt tűzfallal (only magyarország) ,hogy létezik hogy thaiföldi ip -ről próbálkoznak?

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#87046) krisztiand


krisztiand
csendes tag

Sziasztok,

Egy új helyre (új hálózatra) került NAS kapcsán szeretnék segítséget.

A tartalmat elérem, de sem a Download Station nem működik, sem letölteni nem tudok (pl. PLEX). Segítene valaki? Nem értek hozzá, linkeltem pár képet, amit a Syno-help alapján kell(ene) néznem. Előre is köszönöm!

Krisztián



[ Szerkesztve ]

(#87047) Patice válasza krisztiand (#87046) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nagy valószínűséggel más IP-t kapott a NAS az új hálózatban és erre az IP-re nincs még port továbbítás (port forward) beállítva.
Download Station-höz is kell, meg Plex-hez is, ha távolról akarod elérni.
A NAS-on a DHCP szerver oszt is IP-t? Biztos kell ez a NAS-ra?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#87048) kmarci25


kmarci25
veterán

Van esetleg infója feléhasználónak arról, hogy az új DSM TM-et, Sonarr-t, Jackett-et hátrányos érinti-e? Nem mertem egyelőre frissíteni, most minden flottul működik, nem szeretném összekuszálni a lelkét...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#87049) bikabeka


bikabeka
csendes tag

Tegnap este el szerettem volna érni a 216play Nas-om, és kiírta hogy rendszer telepítése kell. Lehetséges úgy újra húzni a rendszert, hogy a nason lévő anyagok megmaradjanak? Illetve gyorsan belaraktam egy másik hdd-t és arra újra raktam a rendszert, de az meg nem látja a másik lemezen lévő dolgokat. Ha hozzá akarom rakni a régi lemezt akkor le akarja törölni. Van valami megoldás a megmentésükre? Köszi.

(#87050) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,

Technikai oldalról láttok bármilyen különbséget a DS223J és a DS124 között azon kívűl, hogy ez egyik 1 lemezes, míg a másik kettőt tud fogani?
Árban nagyjából ugyanannyi és akkor venném inkább a DS223J NAS-t, hogy a jövőben legyen plusz 1 helyem. :))

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.