Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90001) Borisz76 válasza -Maujuri- (#90000) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem.

Az ext4 is ugyanolyan gyors.
Meg hát korlátoz a Gigabit Ethernet.
Elviekben az tud 125 MB/s sebességet.
Gyakorlatban ez 100-110 MB/s folyamatos sebességet jelent NAGY MÉRETŰ fájlok másolása esetén.
Egy mai modern HDD pedig tud 120-180 MB/s tempót is.

Tehát nem a fájlrendszer lesz a lassító tényező, hanem a hálózati sebesség , a NAS CPU-ja és az esetleges SOK KIS FÁJLOK másolása is lassú....de ez a HDD fejmozgatása miatt elfogadott.

Ha sok kis méretű fájlt használnak , sokan egyszerre ....mondjuk egy irodában, AKKOR megéri SSD-t rakni HDD helyett.
De otthonra , általános felhasználásra csak felesleges pénzkidobás.
Akkor már inkább egy szünetmentes tápegységet kell venni a NAS mellé....

[Jobb a Btrfs használata, mint az EXT4 Synology NAS-on?]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#90002) -Maujuri- válasza Borisz76 (#90001) üzenetére

Köszönöm. :R

(#90003) AiRLAC válasza -Maujuri- (#90000) üzenetére


AiRLAC
addikt

A sebesség ugyanaz lesz. Viszont btrfs esetén lesz snapshot lehetőség (meg tömörítés/deduplikáció) és ha VMet akarsz futtatni valamikor az csak btrfs-en lehetséges.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#90004) psg5 válasza Borisz76 (#89999) üzenetére


psg5
veterán

Köszönöm. Sajnos a hibas lemezre/kotetre vannak az alapok teleppitve.

F.K.T.

(#90005) Vladek83


Vladek83
tag

Sziasztok!

A naptár email értesítés nálatok megfelelően működik?
Mert nálam néha elküldi néha nem.. gmail a küldő cím.

Üdv,

(#90006) huan


huan
őstag

Sziasztok,
Hálózati kábellel szeretném összekötni a nas-t és a macbook-ot (rj45-ös lan csatis usb hub-bal), hogy egy több száz gigabájtos mappát a nasra másoljak és ne 8 óráig tartson, mint wifi-n.
A csatlakoztatást követően mit kell beállítanom?

(#90007) Borisz76 válasza huan (#90006) üzenetére


Borisz76
veterán

A routerre vagy switch-re kell csatlakoznod vezetékkel !
A NAS-t is és a Macbook-ot is.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#90008) boborján2 válasza Borisz76 (#90007) üzenetére


boborján2
tag

És ha összedugja közvezlen és mindkettőnek ad manuál ip címet egy tartományban?

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#90009) AiRLAC válasza boborján2 (#90008) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nem érzem ezt egyszerűbbnek mint egy kábel két végét beledugni egy-egy portba.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#90010) boborján2 válasza AiRLAC (#90009) üzenetére


boborján2
tag

Én meg igen. :)
+ ha switchbe dugja akkor is kell manuális ip,mert valszeg nem lesz benne dhcp szerver.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#90011) psg5 válasza Borisz76 (#89999) üzenetére


psg5
veterán

Egyébként ha azt írja, hogy a helykiosztási állapot tönkrement, de az eszközállapot hibátlan, akkor az mit jelenthet?

F.K.T.

(#90012) Borisz76 válasza psg5 (#90011) üzenetére


Borisz76
veterán

Talán de nem biztos...., hogy a 3 partició közül valamelyik sérült.
Leginkább a DSM számára létrehozott partició szokott sérülni....általában az az első partició a lemezen.

Lehet ha kiveszed a hibás lemezt , PC-n törlöd a particiókat ....mindent , majd visszateszed és újból lértehozol rajta egy kötetet, akkor megint jó lesz.
Ezt sajnos nem tudom garantálni de egy próbát megér.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#90013) AiRLAC válasza boborján2 (#90010) üzenetére


AiRLAC
addikt

Hogy mi? A switch gondolom kapcsolatban áll a routerrel, ami általában a DHCP-t szolgáltatja, miért ne kapna ip-t? :F

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#90014) Borisz76 válasza boborján2 (#90010) üzenetére


Borisz76
veterán

A switch-et nem magában gondoltam....azért egy router csak van otthon.....amire a switch csatlakozik és (sok)minden más pedig a switch-re.....így a DHCP nem is lehet gond.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#90015) psg5 válasza Borisz76 (#90012) üzenetére


psg5
veterán

Köszönöm!

F.K.T.

(#90016) boborján2 válasza Borisz76 (#90014) üzenetére


boborján2
tag

Úgy oké ,csak eredetileg vagy szó szerepelt.Nem mindegy.

Illetve magamból indultam ki. Én többször kötöttem össze így eszközöket, amíg a műhelyben nem volt gigabit router.
Szerintem ebben az égvilágon semmi bonyolult nincs.

Meg ha visszaolvasom a kérdezőnél fel sem merült ,hogy van kéznél megfelelő router vagy switch.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#90017) Borisz76 válasza boborján2 (#90016) üzenetére


Borisz76
veterán

Az lehet, hogy nem merült fel....de a vezetékes összekötéshez nem árt egy router és/vagy akkor egy switch.
Vagy router és switch.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#90018) boborján2 válasza Borisz76 (#90017) üzenetére


boborján2
tag

Ártani nem árt, de ideiglenesen megoldható nélküle. Hiszen csak egy másolásról van szó.

Még a fordított érpárú ethernet kábel sem kell ,mert a mai eszközök lan csatija a legtöbbször megoldja.

Na de mind1 is, valahogy csak összehozza a kolléga.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#90019) csomi1977 válasza huan (#90006) üzenetére


csomi1977
tag

Kell hozzá DHCP szerver https://mariushosting.com/can-i-connect-my-imac-to-my-synology-nas-via-ethernet-cable-directly/ . De nem tudom lehet e közvetlenül USB kábellel összekötni ,esetleg Thunderbolt csati nincsen rajta? az jóval gyorsabb.
https://recoverit.wondershare.com/nas-recovery/synology-nas-mac.html
Tévedtem ,nem kell DHCP csak egy fix IP cím

[ Szerkesztve ]

(#90020) PROTRON válasza boborján2 (#90016) üzenetére


PROTRON
addikt

Előre megjegyzem hogy alapvetően Veled értek egyet.
De ha már belemegyünk a részletekbe, azt írja hogy "és ne 8 óráig tartson, mint wifi-n."...na most melyik diskstationben van beépített wifi?
Mert ha nincs, akkor ott kell legyen valamilyen router, vagy netszolgáltatói ONT.

Az más kérdés hogy sokaknál nincs lehetőség közvetlen az ONT-ből még 1 kábelt kihúzni, de valamilyen egység kell legyen.

Ettől függetlenül ne idegesítsetek engem hogy nincs lehetőség közvetlen lokális ethernet hálózatot kialakítani a NAS és 1 db PC között router nélkül, csak simán a 2 egységet összedugva, pláne hogy pl a 4 lemezesen szokott lenni második LAN port...21. században élünk könyörgöm. :D

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#90021) huan válasza Borisz76 (#90007) üzenetére


huan
őstag

Köszönöm, sikerült. :)

(#90022) PhoenixK válasza Krisz26 (#89990) üzenetére


PhoenixK
őstag

A 18-20 körüli Realtek modelleknél a venti-vezérlés problémás. Nekem eddig 2/2 előjött: Először egy DS220j (pár héttel azután, hogy eladtam - nem is volt barátságos a vevő), majd egy DS118 játszotta el. Jelenleg egy DS124-em van, ott nincs ilyen gondom!

szerk.: Ami megoldás lehet, hogy egyszerűen kikapcsolod a riasztást a ventire. Cserébe ekkor is időnként felpörgeti, majd 1 perc múlva visszaáll a normális fordulatszámra.

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#90023) huan


huan
őstag

Sziasztok,
Macbook-ot használóktól a fotókönyvtár áthelyezésével kapcsolatban szeretném kérdezni, hogy ha egy külső usb-meghajtóra helyezem a fotókönyvtárat, akkor ki tudom választani és használni, azonban ha a külső meghajtó a nas hálózati meghajtó, akkor nem tud működni. Miért?

(#90024) Ablakos


Ablakos
őstag

Speciális módon kell 1db lemezt inicializáni a synoban, hogy később ebből raid1 tükör lemez pár legyen? Egyáltalán lehetséges?

Más eszközről szeretnék áthozni hdd-ket, de az adatok miatt csak egy lemez menne egyszerre.

(#90025) kis.zsolt válasza atomstefi (#89987) üzenetére


kis.zsolt
tag

Szia!

Let's Encrypt-tel tanúsítványt igényelsz hozzá itt:


Belépés/Vezérlőpult/Biztonság, Tanúsítvány/Hozzáadás --> Új tanúsítvány hozzáadása --> Tovább --> Leírás: ide adsz egy tetszőleges nevet, majd kipipálod a "Tanúsítvány kérése a Let's Encrypt kiszolgálótól" részt --> Beállítás alapértelmezett tanúsítványként --> Tovább --> Tartománynévhez beírod a QuickConnect címet https:// előtag nélkül, megadod az email címedet eggyel lejjebb, majd ráböksz a Kész gombra.
Utána még feldob valamilyen ablakot, ha jól emlékszem, azt is el kell fogadni.
Végül pár párc után regisztrálva vagy, és a https://atomsteficíme.quickconnect.to URL biztonságos lesz 90 napig, ami jó esetben magától megújul majd.


Nálam ezek vannak:
Ez pedig csak a QuickConnect:


Néha egy NAS újraindítás nem árt ezek után.
Ha így belépsz majd a https://quickconnect....:5001 címen, akkor már biztonságos lesz a kapcsolat.

Régen csináltam ezt, lehet kimaradt valami, így kérlek javítsatok ki, ha valamivel mellélőttem.

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#90026) AiRLAC válasza Ablakos (#90024) üzenetére


AiRLAC
addikt

SHR-t kell választani a típusnál, ehhez később hozzá tudod adni a második lemezt és akkor tükrözi.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#90027) csizo


csizo
tag

Sziasztok!
Tudom nem ez a megfelelő hely a kérdésemre,de a megfelelő topikban nem jött rá válaszol,így gondoltam hátha valaki itt tud segíteni.Adott egy WD My Book Duo 6TB kapacitással.Azt szeretném megtudni,hogy szabadon cserérlhetek-e benne merevlemezeket?Estleg 1db 10TB és 1db 8TB-ra vagy egyforma nagyságúaknak kell lennie?JBOD módban lenne használva a szerkezet.

(#90028) Borisz76 válasza csizo (#90027) üzenetére


Borisz76
veterán

Azt , hogy szabadon cserélhető e nem tudom.
JBOD lényege , hogy a fizikai lemezeket egy meghajtónak tünteti fel.....azaz eltérő méretűek is lehetnek a lemezek.

Amúgy nem ajánlott a JBOD.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#90029) csizo válasza Borisz76 (#90028) üzenetére


csizo
tag

Köszi.Filmeket stb. lenne rajta tárolva.

(#90030) burgatshow válasza Borisz76 (#90028) üzenetére


burgatshow
veterán

SHR is egyfajta JBOD.

[ Szerkesztve ]

(#90031) AiRLAC válasza burgatshow (#90030) üzenetére


AiRLAC
addikt

Öööö nem.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#90032) Borisz76 válasza burgatshow (#90030) üzenetére


Borisz76
veterán

Hát nem.....

A JBOD tulajdonképpen nem valódi RAID-kötet, de a RAID-vezérlők többsége felkínálja ezt a lehetőséget. A JBOD (Just a Bunch Of Disks – csak egy köteg lemez) megoldás lényege, hogy több merevlemezt egynek lásson az operációs rendszer, de ehhez nem használ redundanciát; szimplán összefűzi a merevlemezeket, tehát a lemezek kapacitása összeadódik, ettől fogva egyetlen nagy lemeznek látszanak. Komoly hátránya, hogy ha az egyik meghajtó meghibásodik, minden adatunk elvész. Használata éppen ezért csak korlátozottan ajánlott, fontos állományok tárolására inkább ne vegyük igénybe.

Az SHR kötet egy speciális RAID....
- Ugyan is lértre lehet hozni 1 db lemezen is.
- 2 lemez esetén hasonló mint a RAID1 ....tehát van lemezmeghibásodás elleni védelem....."tükör" de :
- 3-4-5-6-7-8-9-10-11-12 lemezig bővíthető.

Egy DS918+ modellen mutatom meg lépésről-lépésre az SHR kötet létrehozását és azt követően a bővítését.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#90033) burgatshow válasza Borisz76 (#90032) üzenetére


burgatshow
veterán

Bogar - rovar. ;)

(#90034) Borisz76 válasza burgatshow (#90033) üzenetére


Borisz76
veterán

:F

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#90035) jbl válasza Borisz76 (#90034) üzenetére


jbl
aktív tag

Minden bogár rovar, de nem minden rovar bogár.
Kb: 3. osztály. :D

[ Szerkesztve ]

(#90036) Protezis válasza burgatshow (#90033) üzenetére


Protezis
őstag

Az SHR-nek semmi köze a JBOD-hoz.

(#90037) Borisz76 válasza jbl (#90035) üzenetére


Borisz76
veterán

Így már értem de két egymás mellé írt szóból ezt tudnom kellett volna ? Mindegy is.....
A fórum nem a rovarokról szól.

Továbbra is azt mondom, hogy az SHR és a JBOD teljesen más....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#90038) kis.zsolt


kis.zsolt
tag

Kedvenc NAS-os weblapomon szépen értekezik Marius arról, hogy mi micsoda.

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#90039) Ablakos


Ablakos
őstag

A DS423+ tárolásra is vagy csak cache célra használja az NVMe tárolót?

[ Szerkesztve ]

(#90040) csomi1977 válasza Ablakos (#90039) üzenetére


csomi1977
tag

Ha nem gyári Synology akkor cache .

(#90041) Ablakos válasza csomi1977 (#90040) üzenetére


Ablakos
őstag

Úgy kell érteni, hogy... nem értem. :B Mire is van az a NVMe?

[ Szerkesztve ]

(#90042) Patice válasza Ablakos (#90041) üzenetére


Patice
Topikgazda

Cache-nek, átmeneti tárolásra, gyorsításra.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#90043) tome0001


tome0001
senior tag

Sziasztok,
A Synology Photossal kapcsolatban kérnék egy kis segítséget.
Az én és az asszony telefonjának mentése is megy a NAS-ra egy-egy külön mappába. A gyerekkel kapcsolatos képeket egy megosztott albumba rakjuk bele mindketten.
Ami a problémám, hogy amikor hozzá akarok adni fotót a megosztott albumhoz, akkor nem látom hogy melyik volt az utolsó fotó amit hozzáadtam (Google Photosnál a miniatűr sarkában volt egy kis pipa, ami ezt jelezte) és ha rányomok egy már olyanra amit korábban hozzáadtam, akkor duplán fog szerepelni az albumban a kép/videó.
Van ennek kiküszöbölésére valamilyen megoldás esetleg?
Köszi előre is a válaszokat!

(#90044) atomstefi válasza kis.zsolt (#90025) üzenetére


atomstefi
csendes tag

Köszönöm szépen a kimerítő leírást :R :R :R

(#90045) fulcrum


fulcrum
tag

Üdv!

Minden syno NAS-on beállítom az IP kitiltást, ha 2-3 alkalommal rossz jelszóval próbálkozik valaki belépni. Egyikre rászálltak pár hete, óránként tilt ki 3-4 külföldi IP címet, root userrel próbálkoznak (nincs ilyen) SSH-n belépni.
Igazából csak bosszant, hogy folyton jön róla az email, meg az actice insight csipog folyton. Hiába kapcsolom ki az SSH szolgáltatást benne, nem változtat rajta semmit.

Eddig csak azt találtam a tűzfalban, hogy országokat egyesével tudok letiltani, vagy csoportosan max ötöt. Hiába tiltom ki a legáltalánosabb hackerhonokat, az IP-k alapján továbbra is eljutnak onnan is a jelszavas próbálkozásig.
Már unom.... Van erre valami tuti tűzfal beállítás, vagy egyéb trükk, hogy ne is tudjon SSH-n próbálkozni külföldről?

Linux for human beings

(#90046) PROTRON válasza fulcrum (#90045) üzenetére


PROTRON
addikt

De milyen adatokat tárolsz rajta hogy ennyire meg akarják szerezni?
Volt egy közös xxx videod valamelyik sztárral? Esetleg sztár csajjal? :P

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#90047) fulcrum válasza PROTRON (#90046) üzenetére


fulcrum
tag

:) ... valamiért ezt kiszúrták maguknak, más NAS-omon elvétve ha próbálkozik valaki. Mindegy, nem a rák ellenszerének receptje, még csak nem is elsővonalbei a tartalom, hanem "csak"' ügyfél backup van rajta. Van ötleted ellentevékenységre?

Linux for human beings

(#90048) Sanya válasza fulcrum (#90047) üzenetére


Sanya
nagyúr

Ssh-t ne engedd ki. Ssh-hoz vpn-en kelljen belépni először.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#90049) Multibit válasza fulcrum (#90045) üzenetére


Multibit
veterán

A routerben tiltsd le a UPnP-t és csak a feltétlenül szükséges porto(ka)t nyisd meg manuálisan! Ne standard portokat nyiss meg!

[ Szerkesztve ]

(#90050) fulcrum válasza Sanya (#90048) üzenetére


fulcrum
tag

Köszi :R, így is volt alapjában beállítva, de idővel mégis lett egy módosított port az ssh-nak, ezt most kitiltottam.

Linux for human beings

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.