Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34351) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Adott egy 2016play eszköz, amit el szeretnék érni a munkahelyemről is totalcommander segítségével.

Hogyan tudom ezt megtenni:F

Ezzel próbálkoztam:
cd \\{quickconnectid}.quickconnect.to\{megosztasnév}

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#34352) Patice válasza kleinguru (#34351) üzenetére


Patice
Topikgazda

WebDAV segítségével.

Otthoni routereden kell majd hozzá port forward.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#34353) Multibit válasza gyugyo79 (#34350) üzenetére


Multibit
veterán

:K

(#34354) TBMC válasza Patice (#34352) üzenetére


TBMC
addikt

az ftps biztonságosabb mint a webdav?

nekem jobban bejött az ftps, (saját porttal persze) sebesség szempontjából gyorsabbnak tűnt/tűnik. - külső hálóból.

markbellus.hu 

(#34355) Patice válasza TBMC (#34354) üzenetére


Patice
Topikgazda

Passz. Sosem használtam ezeket.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#34356) Multibit válasza TBMC (#34354) üzenetére


Multibit
veterán

Ha fontos számodra a biztonság, használj SFTP-t az FTPS helyett!

(#34357) TBMC válasza Multibit (#34356) üzenetére


TBMC
addikt

aztakartam írni. bocsánat :D
sftpt használok :K

markbellus.hu 

(#34358) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Ha kívülről szeretném használni a Cloud Station Backupot, ahhoz kell valamilyen port forwardot csinálnom? 5000-es porttal úgy tűnik nem működik. (Quickconnect nélkül szeretném megoldani.)

Helyi hálón megy!

Köszi!

(#34359) TBMC válasza r3dsnake (#34358) üzenetére


TBMC
addikt

itt elvileg fentvan minden port

markbellus.hu 

(#34360) Borisz76 válasza r3dsnake (#34358) üzenetére


Borisz76
veterán

Nekem pedig az rémlik, hogy a legegyszerűbb külső hozzáférést a QC-l lehet megoldani.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34361) biker válasza Multibit (#34348) üzenetére


biker
nagyúr

"- a routerek tudnak szimultán sugározni, de a kliensek 99%-a nem"
De az én klienseim tudnak, lévén írtam, egy 2015-ös macbook pro-m van, ami tud szimultán dualband kapcsolatot, a gyerek gépén meg egy szintén dualbandes USB3-as ac1400mbites egység van :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#34362) TBMC


TBMC
addikt

mi történik, ha az 1es köteten lévő alábbi mappákat törlöm?

music
photo
video
plex

nem használom őket, tudtommal, vagy mégis? :D

markbellus.hu 

(#34363) biker válasza TBMC (#34362) üzenetére


biker
nagyúr

gyári mappák. ha dlna van, akkor lesz az első 3, a negyedik a plex.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#34364) Borisz76 válasza TBMC (#34362) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha használod az Audio Station-t a Video Station-t vagy a Photo Station-t akkor maradniuk kell.

Ezeknek az alkalmazásoknak ezek ( Music, Video, Photo ) az alapértelmezett mappái.

A Plex-ről nem tudok nyilatkozni, nem használom.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34365) TBMC


TBMC
addikt

köszönöm mindkettőtöknek!
akkor maradnak :)
az audi stationt nemhasználom az megy a levesbe akkor a csomaggal együtt. :K

markbellus.hu 

(#34366) Patice válasza TBMC (#34362) üzenetére


Patice
Topikgazda

Music, Video, Photo - ezeket a gyári média szerver app feltelepítése hozta létre. Nem fogod tudni törölni, amíg a Média szerver app fönt van.

plex - a Plex app hozta létre (gondolom), szedd le az appot és akkor törölhető a könyvtár.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#34367) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok!

Aki végez a NAS-ról mentést, kérem, segítsen:

Jelenleg van futó mentésem, ami az otthoni NAS-ról távolira készít mentést. Sikeresen le is fut, azonban a túloldalon " *.hbk" nevű mappákba, valami tömörített formában kerülnek mentésre a képek, dokumentumok.

Én azonban azt szeretném, hogy a fájlok éppen úgy nézzenek ki a cél nas-on, mint a forráson: a doc legyen doc, a képek is látszódjanak rendesen.

A kérdésem az, hogy ilyen mentést hogyan tudok felvenni a NAS-on?

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#34368) TBMC válasza Patice (#34366) üzenetére


TBMC
addikt

köszönöm!

más:
lehet hülye kérdés, de így external hálóból eltudom érni valahogy, a NAShoz csatlakoztatott routeremet?
valahogy a DSMből tudok bögnészni egy 192.168.x.xet?

vagy esélytelen?

markbellus.hu 

(#34369) Multibit válasza biker (#34361) üzenetére


Multibit
veterán

Szuper! Remek klienseid vannak. Akkor már csak a linksebesség és full duplex "problémán" kell úrrá lenned ;)

(#34370) joker91 válasza gyugyo79 (#34340) üzenetére


joker91
tag

Synology support: Nem tudok írni nekik. Amikor beírom a szériaszámot, amit kötelező megadni, illetve a terméket (ugye nem tudom kiválasztani a DS118at), így kiválasztom a 116-t vagy bármi mást, kiadja, hogy a Termék és a szériaszám nem passzolnak.. Nem ahhoz a termékhez tartozik... Úgyhogy marad a megvárom, míg megjelenik a gyártó oldalán.

Termék érdeklődés címszóval tudtam nekik írni.

[ Szerkesztve ]

(#34371) gyugyo79 válasza joker91 (#34370) üzenetére


gyugyo79
addikt

A vicc, hogy a lejatszo.hu az a hivatalos forgalmazó. Nem is gondoltam volna amikor linkeltem őket neked, meg már amúgy van máshol is kint ráadásul ők már "tesztre" is kaptak.

De most már a lejatszok.hu -n is "Elérhető: 1-2 hét " van kint.

[ Szerkesztve ]

(#34372) Patice válasza joker91 (#34370) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ez azért elég gáz, hogy már leszállították neked, ott van a vas nálad és nem tudod használatba venni. Röhej.

Az meg pláne, hogy még a Syno oldalain sincs fönt a hozzá való DSM. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#34373) LouiS22 válasza Patice (#34372) üzenetére


LouiS22
veterán

Azért ez tényleg elég ciki :D

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#34374) #56573440 válasza Patice (#34372) üzenetére


#56573440
törölt tag

Miért ciki ha forgalomban hivatalosan nem lévő eszközt még nem támogatsz ?:D Én is szénné szívtam magam sok éve amikor a 8800 gtx-eket kaptam nv-től aztán nem volt hozzá semmi értelmes driver, mert vagy két hónappal megjelenés előtt érkezett, és addig fejvesztés terhe mellett volt róla kussolás... Gondolom elkezdték kiszállítani már synoék is a cuccokat hogy legyen starton készlet, aztán itthon elkezdték árulgatni. Van ez így.

[ Szerkesztve ]

(#34375) LouiS22 válasza #56573440 (#34374) üzenetére


LouiS22
veterán

Na jó, de a magyar forgalmazó nem gondolt bele abba, hogy ha idő előtt kezdi árulni, akkor lehet, hogy nem lesz hozzá firmware sem?

Ilyen esetben illő lenne jelezni, hogy ez a helyzet. De legalábbis valamit mondani - forgalmazóként. Nem feltételezem, hogy szándékosan tették (én is évek óta vásárolok tőlük), de azért ez az egész sztori meglehetősen fura így.

Amúgy az original poszternek: felvetted már a kpacsolatot velük?

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#34376) gyugyo79 válasza #56573440 (#34374) üzenetére


gyugyo79
addikt

Igen,de azért nem mindegy, hogy veszed, vagy kapod. Persze hiba bármikor előfordulhat és amúgy eddig én is csak jót tudok róluk mondani, meg mástól is csak jót halottam ezért érdekel, hogy mennyire korrekten intézik ezt most. Mert azért ha valaki vétlen az ügyben az vásárló. Mert most mi tudjuk, hogy utána nézet tudta, hogy új dolog, de választhatta volna hirtelen felindulásból is, a weboldalukat böngészve. Meg azért ha bárki csak gondolta volna, hogy így járhat azért csak szólt volna .

[ Szerkesztve ]

(#34377) #56573440 válasza MrCsiT (#34367) üzenetére


#56573440
törölt tag

cloud sync + webdav csatlakozik a távoli gépről, és húzza le a mappákat amiket megadok

(#34378) Criton


Criton
veterán

Milyen torrent klienssel lehet még a maxot kihozni sávszélességből? Azt tudom, hogy a TransmissionBT nem hozza ki. Download Station igen.
Deluge vagy rutorrent?

(#34379) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Sziasztok!

A közeljövőben tervezek beszerezni egy Syno NAS-t. Ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem:

1. Olvastam, hogy lehet róluk levelezést bonyolítani. Ezt hogyan tudnám elképzelni? Mármint értem, hogy van levelezőszervere, de ennek a beállításaiban be lehet-e azt állítani, hogy pl. így nézzen ki a címem: név@név.hu, vagy csak úgy lehet ezt a szolgáltatást használni, hogy a címem ilyen lesz: név@synology.com?

2. Két lemezes NAS-t tervezek. Számít 2 lemeznél, hogy RAID-ben / SHR-ben legyen? Lenne még egy + külső HDD-m amire mondjuk naponta letölteném a NAS tartalmát biztonsági mentés címén, de szeretném mindenképpen elkerülni az adatvesztést.

3. Megoldható az egy Syno NAS-on, hogyha érzékel egy bizonyos HDD-t akkor arra a bedugás pillanatában elindítja a biztonsági mentést?

4. Az USB copy mit jelent? Mármint értem, hogy mit jelent (tudok másolni a NAS-ra/ról tartalmat USB-re, de mennyire érezhető a hiánya? Igazából a D718+ és D918+ között gondolkodom (tudom, hogy a 918 4 lemezes, de hosszú időre tervezném a NAS-t) és az egyik legnagyobb különbség amit laikus szemmel észrevettem, hogy a 918+-nál nincsen USBCopy lehetőség. Származna ebből hátrányom?

5. Van-e lehetőségem arra, hogy a megosztott tartalmakat, vagy levelezést ne csak a Syno-s programokkal tudjam elérni? Pl. a levelezést be tudom-e konfigurálni simán a K9 Mail androidos app-ba, vagy ha médiát szeretnék lejátszani akkor azt tallózással meg tegyem az általam választott programmal akár win-en, akár androidon, akár IOS-en?

Azt már eldöntöttem, hogy Synology NAS-t vennék, méghozzá egy olyan NAS-t szeretnék választani ami több évig ki tud szolgálni, lehet fejleszteni (+ RAM pl.), ezért választanék a plus sorozat közül egy nekem tetsző darabot, viszont meghallgatok bármilyen érvet arra vonatkozóan, hogy miért lenne érdemesebb más széria között is szétnéznem. Egyelőre nem használnám másra mint adattárolásra, torrentre, illetve levelezésre, de nem is szeretnék úgy járni, hogy 1-2 éven belül rájövök, hogy milyen jó lenne még ez+az a szolgáltatás és le kellene cserélnem a NAS-t csak azért mert a jelenlegi igényemnek megfelelően választottam. Most szerencsére összejött annyi pénzem, hogy az "ne legyen szempont" a választáskor.

+1. Fontos-e szerintetek, hogy egy NAS rendelkezzen HDMI kimenettel? Ha jól láttam akkor a Syno-k nem rendelkeznek vele, legalábbis a + széria nem rendelkezik ilyennel. Milyen előnyöm származna abból ha lenne HDMI kimenetem a NAS-on? (tudom, hogy ez inkább a milyen nas-t vegyek c. topik tárgya lenne, de gondoltam itt is lenne valaki aki tudna válaszolni)

Remélem az előző két bekezdésem is jó helyre került, ha nem akkor légyszi jelezzétek és átteszem magam ezekkel a kérdésekkel a milyen nas topikba.

Válaszaitokat előre is köszönöm!

El Psy Kongroo

(#34380) #56573440 válasza Véreshurka (#34379) üzenetére


#56573440
törölt tag

1: Nem használom úgyhogy passz. De tény, hogy az alapértelmezés az a syno-s ddns. Gondolom ha veszel saját domaint akkor azzal is mehet, de ahogy láttam össze lehet lőni gmail relay-el is, csak annak meg mi értelme... Home use nem igazán szüttyögtem vele.

2: A raid az adatok rendelkezésre állását növeli. Az shr akkor jó, ha dinamikusan akarod azt bővíteni. Két lemez esetében tök mindegy, a raid 1 és az shr is pont azt tudja. Tükrözi az adatokat. Persze megoldható az is, hogy két külön kötet, és egyikről a másikra mented a megadott mappákat, így nem feltétlenül buksz egyből helyet. Pl a képeket időzítve át lehet másoltatni a kötetek között, de a letöltött filmet minek két példányban tárolni. Adat attól még veszhet ha csak itt van tárolva. Villámcsapás, hw hiba, betörés, akármi és byby. A külső meghajtó jó ötlet lehet, de én azt se hagynám fixen rajta.

3: Tudják

4: pont amit szerettél volna az előző pontban

5: Megosztásból vagy saját appokból akár távolról is mennek.

+1: A hdmi kimenet jellemzően arra van, hogy azt egy megjelenítőre ki tudd tenni értelem szerűen. De ott jellemzően nem a nas webgui-ját látod, hanem egy kodit, vagy mostanában annak látszó lejátszó, tv-re kihegyezett felületet. Ez kvázi akkor jó, ha nem akarsz külön lejátszó+nas kombót, hanem egy eszköz a nappaliban oldja ezt meg. Én soha nem láttam értelmét, de van ahol biztos jól jön.

[ Szerkesztve ]

(#34381) Madwe válasza Véreshurka (#34379) üzenetére


Madwe
nagyúr

1. Természetesen tudsz saját domainhez mailservert beállítani, azonban ha saját mailservert akarsz, ahoz első körben kell egy fix ip cím (ddnssel nem megbízható) és saját domainnév is, az elsőt az internetszolgáltatódnál kell megvenni havidíjért (2-3k havonta általában) míg a domainnevet domainszolgáltatóktól (évi 2-5k körül lehet valahol). Nomeg 25ös portodat otthon ki kell nyittatnod.

2. A raid elsősorban nem adatbiztonsághoz kell, hanem rendelkezésre álláshoz. Ha az egyik lemez lehal, attól függetlenül zökkenőmentesen tudd használni a szolgáltatást. Ha ez neked egyáltalán nem szempont, felesleges lehet neked a raid (valamennyi adatbiztonságot persze ad) és helyette rendes backuprendszert alakítanék ki a fontos adatokról ezesetben külső merevlemezre/régi levetett nasra stb

3-4 passz nem tudom, 4est furcsállnám ha tényleg nem támogatná a 918+...

5. Természetesen, a mailserveredhez bármilyen mailklienssel tudsz pop/imappal és smtpvel kapcsolódni. Adataidat vpnnel vagy böngészővel bárhonnan elérheted. Filmlejátszáshoz a vpn nem jó mert lassú, de böngészőben/plex vagy ds videval problémamentes.

+1 Hdmit te tudod szempont e. Ha a tárolt filmjeidet, sorozataidat akarod tévén lejátszani, akkor:
ha okostv, plex vagy ds video appal magától lejátsza, normálisabbja kadenciahelyesen
ha nem okos, vagy nem szereted azt mert régi s lassú, akkor :
médialejátszót köthetsz rá, amid ha nincs, lehet nem akarsz rá külön költeni - s ekkor hdmis nassal pl 2 az 1ben megoldottad.
Ugyanakkor a nas ami ilyen, általában elég vacak médialejátszó...

(#34380) blackrulz ketten eggyüt szépen összetettük neki :D

[ Szerkesztve ]

(#34382) LouiS22 válasza Véreshurka (#34379) üzenetére


LouiS22
veterán

Bocsánat, hogy beleugatok, de ha már adatvesztéstől félsz, akkor opcióként (és persze pénzért) meglehetősen sok felhőalapú biztonásági mentési szolgáltatást támogat alapból a syno. A külső hdd sem elvetendő, de a felhős mentésnek van egy olyan nagy előnye, hogy a redundanciáról a szolgáltató gondoskodik. A külső HDD is csak addig jó, amíg meg nem hibásodik. A felhő nagy hátránya viszont az árazás, bár nem írtad, hogy mekkora mennyiségű adatról van szó.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#34383) joker91 válasza LouiS22 (#34375) üzenetére


joker91
tag

Synology nem válaszolt még.
A boltot felhívtam, vigyem be, megnézik.

Igazából nem gond ez, ha hamarabb lett, mint hogy hivatalosan megjelenne. Csak igen, jó lett volna előre tudni, hogy x ideig még nem fogom tudni használni. De nem hibáztatom a boltot se. Kicsit őszintén furcsálltam is, hogy csak náluk kapni, s raktáron is van. Sehol máshol nem találtam, de azért nem gondoltam volna, hogy még nincs hozzá semmi. Hátha jövőhéten kijön a rá való DSM. :)

Azt azért remélem, hogy nem valami elő szériás béta darabot kaptam. :D

[ Szerkesztve ]

(#34384) Pubszon


Pubszon
veterán

Írtátok a WebDAV-ot, na mondom kipróbálom.
Telepítettem, engedélyeztem HTTP és HTTPS-el is, de még csak belső hálón sem jön össze! :U
Windowsba kell valamit állítani/engedélyezni?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#34385) Madwe válasza Pubszon (#34384) üzenetére


Madwe
nagyúr

a WEBdav belső hálón szerintem nem is fog összejönni :)

(#34386) Pubszon válasza Madwe (#34385) üzenetére


Pubszon
veterán

Belsőn hálón SEM jön össze.
Tehát külsővel sem.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#34387) Madwe válasza Pubszon (#34386) üzenetére


Madwe
nagyúr

Winen macera helyesen beállítani, egyébként bentről is mehet ha jól emlékszem, bocs kicsit nap vége van már nálam :D

\\server@SSL@port\DavWWWRoot\path\

valami hasonló formán kell azt hiszem próbálkozni.

Vagy próbáld ki a netdrive appot (a v1 ingyenes, a v2 fizetős csak) amivel 1-2 kattintás beállítani a webdavot :D

(#34388) Pubszon válasza Madwe (#34387) üzenetére


Pubszon
veterán

Ja, ezt én is láttam. :(
NetDrive-al sikerült is. De nem lehet natívan windowsból megcsinálni?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#34389) Varszegig válasza LouiS22 (#34382) üzenetére


Varszegig
veterán

100 GB-ig pl. Synology C2 10 euro/év, amit úgy számolnak, hogy a forrásod max 100 GB, de verziókövetve mentik. Ez nem egy horror összeg szerintem.

(#34390) Véreshurka válasza #56573440 (#34380) üzenetére


Véreshurka
senior tag

& (#34381) Madwe & (#34382) LouiS22

Köszönöm a válaszokat! :R

1. Akkor a mail szervert egyelőre hanyagolom.

2. Igazából a RAID / SHR csak azért érdekelt volna, hogy ha kiesik az egyik lemez akkor tudjam simán pótolni a kiesettet, viszont lehet tényleg felesleges lenne ezzel foglalkoznom, főleg ha más bizt. mentést is fogok alkalmazni, illetve talán akkor HDD-re sem kell olyan sokat költenem. Az eredeti elképzelésem 2 db 6 TB-os lemez lett volna, de így akkor lehet elég lenne 2 db 3 TB-os is.

4. Sajnos a synology oldal szerint tényleg nem támogatja a 918+: ha csak magában néztem meg a tech. infokat akkor közötte nem találtam semmi USB copy-ra vonatkozó infot, viszont ha összehasonlítottam a 718+-al ott ott volt, mivel ugye a 718+ támogatja. Ezért vagyok most egy kicsit tanácstalan, mert ha jól gondolom, hogyha sokáig szeretném használni a NAS-omat akkor jobb lenne akár már az elején a 4 tálcásat venni. Még arra gondoltam, hogy esetleg jövő évig lehet érdemes lenne várnom, hátha akkor már az USB copy támogatást is tudni fogja a széria. Még esetleg azért megkérdem az ügyfélszolgálatot, hogy valóban így van-e, vagy csak elírás történt. Ha valóban nem támogatja esetleg egy szoftver frissítéssel mit gondoltok bele kerülhet, vagy vajon HW oldali támogatás hiányzik a 918+-ból?

HDMI akkor kilőve, csak gondoltam, nem rossz ha van ilyen kimenet is a NAS-on, de nem létszükséglet. Valószínű majd vennék egy médialejátszót is a későbbiekben.

(#34382) LouiS22: abban bízom, hogy ha csak naponta rádugom és mentést végzek rá akkor nem fog hamar tönkremenni a HDD, de persze megfontolom a felhő alapú mentést is. Most egy 100 Gb-os előfizetésem van a Tresoritnál, gondolom azt nem támogatja a Syno. Esetleg a Spider Oak támogatva van?

El Psy Kongroo

(#34391) Cyrin válasza Varszegig (#34389) üzenetére


Cyrin
addikt

100 Gb-ra a zenéim nem férnek fel, nem hogy a családi videók...

(#34392) Patice válasza Véreshurka (#34390) üzenetére


Patice
Topikgazda

A HDMI azért másra is jó lehet. Mondjuk egy monitort a NAS-ra kötve lehet nézni a hálózatba kötött kamerák képét.

Egyes ítpusokon az előlapon volt/van SD kártya olvasó meg mellette egy USB port + dedikált gomb. Az USB copy ehhez volt jó, mert az előre beállított mappába csinált a csatlakoztatott eszközről teljes mentést DSM-be lépés nélkül. Hátlapi USB-vel ezt dedikált gomb híján a többi modell nem tudja, tehát későbbi FW frissítéssel sem fog belekerülni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#34393) Nascar


Nascar
csendes tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem! Adott egy DS216j. Egyszer csak fogta magát, és elszállt. Az eset annyiban érdekes, hogy bekapcsolás után a Disc2, és a Status sárgán villog, viszont a rendszerbe Firefox-on keresztül simán be tudok lépni, sikerült mindent lementenem róla simán Windows alatt.
A winchester állapota normál, a SMART adatok tökéletesek, olvashatóak a rajta lévő adatok.
De a kötet "Tönkrement". Ilyenkor mi a helyzet? Ja, és csak egy winchester van a NAS-ban. :F

Éhes makkal disznókat álmodsz!

(#34394) #56573440 válasza Nascar (#34393) üzenetére


#56573440
törölt tag

storage manager / logs fül mutat valamit? HDD/SSD fülön health info és extended smart test után mit mond?

Milyen vinyó van benne?

Nem igazán szokott a syno kidobálni vinyót minden ok nélkül. Attól hogy a smart azt írja hogy ok, az csak annyit jelent, hogy a hiba szám nem érte el a szerinte kritikus szintet, attól még simán sírhat a nas miatta. Volt is rá precedens, fórumtársnak kilökte a kötetét, formázta, okénak nézett ki, visszatette, másnapra kb kiesett megint. Akkor látszott, hogy -már nem tudom melyik épp- érték szépen ment fölfele. Lehet filerendszer hiba is, vagy igazából akármi.

Futtas teljes smart tesztet és tedd be a képet hátha.

(#34395) Nascar


Nascar
csendes tag

Nem az én NAS-om, hanem a barátomé. csak az a furcsa, hogy simán be tudok lépni, és lementeni róla az adatokat.
WD Red 2TB. 6 hónapig simán működött, minden gond nélkül. A file-rendszer javítását hogyan tudom megtenni?

Éhes makkal disznókat álmodsz!

(#34396) #56573440 válasza Nascar (#34395) üzenetére


#56573440
törölt tag

Persze, de ez sajnos ilyen üzem. Van amikor évekig megy, meg van amikor nem. Itt van az alap kötet javítás ha felkínálja

A file rendszer javítás az ssh-s móka még mindig, az kissé macerásabb...

Mondom, futtas smartot, teljeset, aztán postold a képet be. Hátha látszik valami. Nagyon sokat tenni az ügy érdekében nem tudsz egyébként, ha a javítás segít akkor jó, ha nem, akkor valami más lesz, és az soha nem vidám. Jellemzően garis. A tler ellenére ha kihullik egy drive akkor arra én nagyon ritkán bíznék bármit.

Ha a smart se mutat semmit -amire az mutat addigra 20x vágta ki a kötetet a dsm...-, akkor supportnak kéne írni, belépnek, megnézik, lefuttatnak ezt meg azt, aztán megmondják mi lehet még a gond.

[ Szerkesztve ]

(#34397) Véreshurka válasza Patice (#34392) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Köszi!

Így már érthető számomra az USB Copy. Tehát ez nem az amire elsőre gondoltam: bedugom az eszközt és tudok másolni rá / róla, hanem ha bedugok egy eszközt a NAS dedikált csatlakozójára akkor azonnal feltolja a NAS-ra az adatokat róla. Egyébként jól hangzik...

El Psy Kongroo

(#34398) ATM_automata


ATM_automata
őstag

Hát gyerekek elég vicces szituba kerültem. Megvettem a DS118-at a HIVATALOS MAGYAR IMPORTŐRTŐL (ez később fontos lehet). Haza hoztam, konfig mentés a DS115-ről. HDD átszerel, telepítés elindít, kiválasztom, hogy áthelyezni szeretném a rendszert, tovább lép, hogy letölti a DSM telepítőt és nem tudja letölteni.

Na mondom akkor letöltöm a DC-ből. Linkre kattintás, keresem...és NINCS ILYEN MODELL!!!!

Az egész kib@szott syno weboldal nem ismeri a DS118-at!!! Úgyhogy írtam a supportnak, meglátjuk mit szólnak ehhez.... :W

What else?

(#34399) Véreshurka válasza ATM_automata (#34398) üzenetére


Véreshurka
senior tag

A sztori ugyanez.

El Psy Kongroo

(#34400) ATM_automata válasza Véreshurka (#34399) üzenetére


ATM_automata
őstag

Fatál ERROR!!!! Szopóroller....na holnap kiderítem mi a helyzet. Reggel hívom a Disztrit, hogy nagyon gyorsan intézzenek valamit, mert pipa vagyok...így kiadni egy terméket...tiszta ciki, de nem?! :R

[ Szerkesztve ]

What else?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.