Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53001) rome válasza Patice (#52953) üzenetére


rome
újonc

Elvileg nem.

(#53002) Csabroncka válasza gyugyo79 (#52979) üzenetére


Csabroncka
addikt

A legérdekesebb az, hogy a sync és a mailplus server esetén sem segített a + ram igazán. Mondjuk, hogy 40 mp kliens és 150 smtp kliens lazán el van 8GB rammal ;] .
(DS 1517+-ról van szó) Múlt héten raktam bele 2x 500 GB sata SSD-t az M2D18 kártyával. Na ettől megtáltosodott az elérés (csak olvasásra), a mailplus bírja a sok levelet, de >20 ezer levélnél már kezd a végére érni az olvasási elérés, az ssd ezen segített igazán, mint a villám úgy keres 4-5 ezer levél között.

A sync hajlamosabb telepakolni a ramot, az érdekesség az, hogy amikor a szinkronizált mappát szerver oldalról megpakolod, akkor napokig olvassa (listázza) be igen nagy terhelés mellett az adatokat.

"in medias res"

(#53003) gyugyo79 válasza Csabroncka (#53002) üzenetére


gyugyo79
addikt

Na jó de cseréld egy kicsit 256 MB -ra és utána érezni fogod a 8 GB előnyét amikor vissza rakod az tuti ;]

A levelezéshez a .Maildir -ekből szedi össze elsősorban fájlosan a leveleket míg a Drive/CSS jelentősen komolyabb adatbázissal is dolgozik.
Nem is csodálkozom, hogy érezhető a javulás.

De tesztből nemrég raktam olvasás gyorsításnak ssd -t egy olyan NAS-ba amin az a kötet amire az alkalmazások vannak telepítve + konténerek de nincs használva semmi másra. Kíváncsiság, hogy van e értelme otthoni felhasználásnál ennek. Igazából érezhető jelentős gyorsulás nincs semmiben :)
Majd berakom a képet az SSD chace felhasználásról 1-2 hónap után.
Ez ~20 nap utáni :

(#53004) lacapaca2000


lacapaca2000
csendes tag

Hogy oldható meg, hogy a DS Photo alkalmazás ne a NAS home/photo könyvtárba szinkronizáljon, hanem a NAS egy másik lemezén található könyvtárába?

(#53005) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Ds photo-ba nem otthoni hálózatból hogy lehet pc-ről képet feltölteni? Hova kéne egyáltalán belépni?

[ Szerkesztve ]

(#53006) petir válasza Sanyi.mTs (#53005) üzenetére


petir
senior tag

Én mondjuk VPN-t állítanék be és máris otthoni hálón lennél.

Nekem az összes mobilom VPN-nel csatlakozik NAS-hoz de DS Photo-t nem használok...

(#53007) Sanyi.mTs válasza petir (#53006) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Rokonoknak kellene, vpn-ennem szívesen engedném be őket.

(#53008) gyugyo79 válasza Sanyi.mTs (#53005) üzenetére


gyugyo79
addikt

Csinálsz/ kiválasztasz egy al könyvtárat File Station jobb egérgomb/ felső menü -> Fájl Igénylés Létrehozása. Értelem szerűen beállítod és megadod a linket nekik ...

[ Szerkesztve ]

(#53009) stigma


stigma
addikt

Sziasztok, picit nagyobb lélegzetvétele, de érdeklődnék, hogy jól csináltam a dolgokat vagy sem.
2 db DS118-at vettem/vettünk, melyet ismerősömnek,a régebben írt külföldi munkavégzéses projektet csinálom van rá kb 2 napom, szóval elég sportos, de eddig jól haladok:

Most a fő NAS-t csinálom mellyel a legfontosabb és eddig az alábbiakat hoztam létre:
Borisz76 leírását használtam: Link
- új fiók + 2 NAS-t hozzáadtam a fiókhoz.
- Létrehoztam egy felhasználót, mely admin jogosultságokkal rendelkezik és az admin csoporthoz csatoltam.
- Nem kellett HDD-t formázni, mivel 1 volt alap EXT4-re formázta a rendszer
- Frissítés DMS rendszer:Minden vasárnap reggel frissítsen.
- Transmission: 3rd party appból leírás alapján feltettem, tökéletesen működik, 9091-es alap portal. Belépéshez felhasználónév és jelszó szükséges.
- Mediaserver: Engedélyeztem, de lehet ehelyett az okosTV-n lévő DS Video nevű alkalmazást fogjuk használni mert könnyedén elérhető és simán problémamentese a lejátszás a hálózaton/SMB-n.
- Photo Station: feltettem és engedélyeztem ezáltal a /photo mappába beszort kékekkel tökéletesen működnek.
- Video Station: filmek/sorozatokat beszúrtam, tökéletesen betöltötte. Lejátszás hálózaton keresztül TV-n teljesen jó.

Kérdéseim:
- Blokkolás: Még nem állítottam be de jó lehet...Szükséges?
- Antivirus Essential: Érdemes beállítani ha csak filmek/sorozatok és képek lesznek rajta, meg telefon backup?
- Távoli elérés: kérdésem az lenne, hogy ha tárolódik akarok ránézni a letöltésre elég a letsencrypt rész megcsinálni úgy ahogy van? => Link
gondolom a későbbiekbena https miatt érdemes lehet.
- Mediaserver vagy Video Station: engedélyeztem elég sok beállítási lehetősége van. Transzkódolni nem szeretnék , ha jól néztem akkor ennek lehetőségét alapból a rendszer kikapcsolja ugye? Sima FullHD-s filmek lesznek nézve gigabit LAN-on ezért semmiféleképpen nincs szükségem rá.
- Távoli elérés:
- Transmission: Itt ha jól nézem van valami EZ-Varázsló melllyel a tűzval + DDNS+ engedélyezett programokhoz fog majd portokat és elérési utakat rendelni. Jó ha ezt végicsinálom ?
Mivel van Quickconnect emiatt a photo station-t elérem, viszont egyenlőre a torrenteket nem, de gondolom ha ezt végigkattintom akkor többmindent is letudhatok 1 kattintásra.

Amit most találtam az az alábbi video: youtube

ezenfelül valami user error biztos volt mert 100%-on pörög a CPU mert ahogy nézem video-t és képeket konvertál...ezt hol tudom kikapcsolni? (Video Station vagy mediaserver?)
Válaszotokat előre is köszi. :R

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#53010) Met


Met
nagyúr

Sziasztok!

Videókat szeretnék letölteni, célkönyvtár kiválasztva a Download station-ben, hozzá adom a linket, várakozás majd [NAS] A(z) HTTP letöltési feladat (...) sikertelen volt
Firefoxból le tudom tölteni, akár többet is egyszerre.
Van más csomag amivel tudok letölteni vagy a DS-ben kell állítani valamit. Bár átnéztem a beállítást és nem találtam semmit amivel megoldódna a gond.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#53011) Met válasza Met (#53010) üzenetére


Met
nagyúr

Az lehet nem egyértelmű hogy weboldalon lévő videók (nem YT) és mivel 2-300kb-al jön le gondoltam berakom a NAS-ba és akkor nem kell a gépet járatni emiatt.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#53012) Chrys_


Chrys_
addikt

09.18-n este indítottam el egy 5 * 4TB HDD SHR kötet átalakítását 7 * 4TB SHR-2 kötetté. Kicsit több, mint 3 nap után már 32%-n áll a folyamat :D 10% / nap, elég gyér teljesítmény.
DS1819+

(#53013) Borisz76 válasza Met (#53010) üzenetére


Borisz76
veterán

[Az összefoglaló : Download Station részét olvastad ?]
Talán segít....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#53014) Pubszon válasza Chrys_ (#53012) üzenetére


Pubszon
veterán

Nyugi, ez természetes! :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#53015) AiRLAC válasza Chrys_ (#53012) üzenetére


AiRLAC
addikt

Állítsd át a Resync sebességét a Storage Pool beállításoknál.

SSH-n keresztül pedig megmondja az aktuális sebességet meg a hátralevő időt percekben ez a parancs:
cat /proc/mdstat

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#53016) Chrys_ válasza AiRLAC (#53015) üzenetére


Chrys_
addikt

Átállítottam, SSH-n még nem néztem meg, mennyit hoz.

(#53017) Met válasza Borisz76 (#53013) üzenetére


Met
nagyúr

Kikapcsoltam a DHT, bár mint írtam nem torrentről van szó.
Nem is javult meg.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#53018) gyugyo79 válasza Met (#53017) üzenetére


gyugyo79
addikt

Van egy "NEM torrent alapú letöltés" része a leírásnak ha az működik akkor örülsz ha nem akkor lehet, hogy keresned kell (vagy írnod magadnak) az oldalhoz tartozó fájl tárolás plugint ami lekezeli az oldal specifikus dolgokat. Esetleg jobban megadni az url-t.

(#53019) petir


petir
senior tag

Sziasztok,

Van egy kérdésem ha a biztonsági mentésnél csinálok egy mentést a "Konfiguráció biztonsági mentese" gombbal az a mentés mit fog tartalmazni?

Arra irányul a kérdésem, ha pl újra fogom tenni a " rendszert " mert kell es visszatöltök egy ilyen backup-ot az tartalmazni fogja az ip beállításokat, vpn-t, értesítés e-mail meg alkalmazások pl download station beállításait is ?

(#53020) gyugyo79 válasza petir (#53019) üzenetére


gyugyo79
addikt

Van egy kérdésem ha a biztonsági mentésnél csinálok egy mentést a "Konfiguráció biztonsági mentese" gombbal az a mentés mit fog tartalmazni?
Azt amit leír amikor rányomsz :

Arra irányul a kérdésem, ha pl újra fogom tenni a " rendszert " mert kell es visszatöltök egy ilyen backup-ot az tartalmazni fogja az ip beállításokat, vpn-t, értesítés e-mail meg alkalmazások pl download station beállításait is ?
Ezekből az ip beállításokat csak.
Alkalmazások beállításait a HB-vel tudod menteni már ami támogatott a DS pld pont nem de a VPN igen.

[ Szerkesztve ]

(#53021) petir válasza gyugyo79 (#53020) üzenetére


petir
senior tag

Köszi , nem nyomtam rá inkább kérdeztem előtte.

Esetleg csináltál már ilyen visszatöltést? Ment minden flottul?
Vagy nem érdemes szórakozni vele mert utána kellett állítgatni végül...

Igazából 4 felhasználóm van... Semmi extra - csak belefutottam a menübe és eszembe jutott.

(#53022) Fisha


Fisha
őstag

Esetleg másnak is hasznos lehet (talán a pinelt postba is elfér) a portok listája az egyes alkalmazásokhoz:
https://www.synology.com/en-us/knowledgebase/DSM/tutorial/Network/What_network_ports_are_used_by_Synology_services

(#53023) kgymac válasza Fisha (#53022) üzenetére


kgymac
őstag

Hasznos lenne, de fenn van az összefoglalós linkek között ;]

@petir:
Visszatöltöttem egy másik, azonos típusú nasra.
Megosztások, userek, jogok és a legtöbb beállítás visszaállt.
Telepített appok nem. Nekem a tűzfal beállítások hiányoztak, de az sajna nincs benne a mentés listában. A területi beállításos szabályok miatt lett volna jó, ha azt is menti és visszaállítja.

[ Szerkesztve ]

(#53024) Fisha válasza kgymac (#53023) üzenetére


Fisha
őstag

Upsz valóban, pedig direkt átnéztem, hogy ne írjam meg feleslegesen. Mentségemre legyen mondva elég jól el van bújtatva. :)

(#53025) gyugyo79 válasza petir (#53021) üzenetére


gyugyo79
addikt

Aki csinált már migrálást az 90% használta is ezt és nálam után biztos, hogy jól beállított mindent az új NAS -on vagyis amit a migráció után alapértelmezett beállításokon hagyott azt ez állította utána be "jól".

Természetesen van értelme ezt menteni mint minden mást is ha van lehetőség. Érdemes a HB-vel is menteni azon alkalmazások beállításait amik fontosak és támogatja azok mentését ...

[ Szerkesztve ]

(#53026) Gyurma_13


Gyurma_13
aktív tag

Sziasztok,

Kaptam egy emailt, hogy a sajátnév.synology.me licensze hamarosan lejár. Kb ennyit értek belőle, mert nem igazán vagyok jó angolból. Igazából az sem tudom, hogy ez nem egy adathalász email-e? Vagy bármi ami veszélyes.

“Your certificate (or certificates) for the names listed below will expire in 20 days (on 11 Oct 19 05:56 +0000). Please make sure to renew your certificate before then, or visitors to your website will encounter errors.

We recommend renewing certificates automatically when they have a third of their
total lifetime left. For Let's Encrypt's current 90-day certificates, that means
renewing 30 days before expiration. See
https://letsencrypt.org/... for details.

sajátnév.synology.me

For any questions or support, please visit https://community.letsencrypt.org/. Unfortunately, we can't provide support by email.

For details about when we send these emails, please visit https://letsencrypt.org/docs/... In particular, note that this reminder email is still sent if you've obtained a slightly different certificate by adding or removing names. If you've replaced this certificate with a newer one that covers more or fewer names than the list above, you may be able to ignore this message.”

Szóval itt nekem mit kellene csinálni?
Mi a 20 nap? Mi a 30 nap? Mi a 90 nap?
Próbálom kihámozni de nem értem.

köszi a segítséget

[ Szerkesztve ]

(#53027) kgymac válasza Gyurma_13 (#53026) üzenetére


kgymac
őstag

20 nap múlva lejár, megújítás 90 nap időtartamra.

(#53028) Gyurma_13 válasza kgymac (#53027) üzenetére


Gyurma_13
aktív tag

Csak 90 napra?
Nekem két vagy három éve él a sajátnév.synology.me címem és eddig nem kért ilyet.

(#53029) Pubszon válasza Gyurma_13 (#53028) üzenetére


Pubszon
veterán

A Let's Encrypted érvényes 90 napra, de lejárat előtt 30 nappal automatikusan meghosszabbítja.
A 20 nap pedig az, hogy neked még addig érvényes.
Tehát ez a 20, 30 és 90 nap.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#53030) kgymac válasza Gyurma_13 (#53028) üzenetére


kgymac
őstag

cert-ről van szó a levélben.
A syno-é 2038-ig érvényes, de már egyik böngésző sem fogadja el, mert saját aláírású. A let's encrypt-es csak 90 napra jó és fel kell venni kivételnek is. Persze, ha http-n éred el, akkor eddig nem találkozhattál vele, csak https-en.

(#53031) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,
Egyre sűrűbben futok bele, hogy a DS video nem tudja lejátszani a filmet, akkor felajánlja, hogy vlc-vel, ami szintén nem tudja ès végső esetben maradt a DS file. Ami lejátsza, lehet feliratot betenni, csak hang nincs a video alatt.
ilyenkor mit javasoltok? :W

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#53032) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

DS beállításait (RSS feed, szűrők) lehet valahoy menteni és NAS reintall után visszatölteni?

(#53033) Sanya válasza Immy (#53031) üzenetére


Sanya
nagyúr

Mx player

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#53034) AiRLAC


AiRLAC
addikt

Egy SSD csere alkalmán teszteltem az Active Backup for Business visszaállítási funkcióját.
Létrehoztam egy USB pendrive-ra a visszaállító környezetet.
Lekapcsoltam a gépet, kivettem az SSD-t, betettem az újat (hasonlót típus, nagyobb kapacitás), majd rábootoltam a pendrive-ra, megadtam a Syno ip címét, a felhasználót és a jelszót, kiválaszotottam a mentések listájából a legfrissebb (aznapi) mentést és elindítottam a visszatöltést.
3.5 óra múlva elkészült, kivettem az USB drive-ot, restart, és ugyanott folytattam ahol abbahagytam. A partíció megnövelése a Lemezkezelőből egyszerűen elvégezhető.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#53035) Alex91 válasza Immy (#53031) üzenetére


Alex91
félisten

Olyan release letoltese, amit tamogat a DS video is...?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#53036) lewisfm válasza Immy (#53031) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Android alatt? Telepítsd az MX Player (nem kell Pro, de ha megtetszett, akkor érdemes) app-ot, s töltsd le hozzá a custom codec-t is, a beállításnál pedig állítsd is be a custom codec-et.

Mindent le fog játszani.

Windows-on pedig sajna ilyen szegényes a DS Video codec támogatása, ott ez van.

(#53037) Sanya válasza kgymac (#53030) üzenetére


Sanya
nagyúr

A lets encryptet nem kell felvenni kivételnek. Azzal van aláírva a peohardver is.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#53038) BeeGee2115


BeeGee2115
csendes tag

Sziasztok,

eddig a Plex-et synology-s csomagtelepítőből használtam, de most rászántam végre magam és szeretnék áttérni a dockeres "linuxserver/plex:latest" futtatásra. Mivel sokat szívtam az 1900-as és 5353-as portok miatt, így végül a host hálózatára állítottam be. Sajnos a fő problémát még így sem sikerült megoldani --> vagyis hogy működjön :)

A környezeti változók beállításához kérnék szépen segítséget (hint-et).
Az eredeti csomagos verziónak van egy "plex" nevű user-e, a /volume1 alatt létezik egy "/Plex" mappa, abban vannak az eddig működő beállítások és a cache.

Mit hova kéne állítani ahhoz, hogy működésre bírjam a kicsikét?

Előre is köszi! :R

Minden (is) lehetséges! <DS218+ (6GB)>

(#53039) gyugyo79 válasza BeeGee2115 (#53038) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha át is állnék Docker-re akkor is az Official-ra.
Utána kb.:
Tároló indítása magas jogosultságokkal pipa
Kötet fül:
Beállítani <NAS_konyvtar>:/config -> beállítások
Beállítani <NAS_konyvtar>:/transcode -> temp transcode
Beállítani <NAS_konyvtar>:/data -> media tartalom
Hálózat: Bridge
Port:
32400:32400/tcp
3005:3005/tcp
8324:8324/tcp
32469:32469/tcp
1900:1900/udp
32410:32410/udp
32412:32412/udp
32413:32413/udp
32414:32414/udp
környezet fül
TZ=Europe/Budapest
PLEX_CLAIM=<token> ->Ha van PLEX pass akkor : https://www.plex.tv/claim/ és amit itt kapsz
PLEX_UID=<UID> ->valid felhasználóé (itt leírtam, hogy lehet kiolvasni)
PLEX_GID=<GID> ->valid felhasználóé
ADVERTISE_IP=<NAS_IP>:32400

De igazából a PLEX az amit én nem futtatnék konténerből amikor van rendes natív megoldás...

Annyi, hogy a Synologyra a Plex oldalát kell használni a szerver letöltésére első alkalommal minden képen (utána már amit a webes felületén felkínál linket is lehet frissítésre). A csomag kezelőt el kell felejteni és a PLEX felhasználónak jól be kell állítani a jogosultságokat a mediát tartalmazó könyvtárakhoz. Frissítéskor érdemes leállítani a szervert és miután megvan a frissítés elindítani ....
De a PLEX fórumon van egy elég hosszú FAQ

[ Szerkesztve ]

(#53040) BeeGee2115 válasza gyugyo79 (#53039) üzenetére


BeeGee2115
csendes tag

Tökéletes leírás!

Azonnal működött is! :C
Ezer hála és köszönet! :R

Minden (is) lehetséges! <DS218+ (6GB)>

(#53041) Immy válasza Alex91 (#53035) üzenetére


Immy
őstag

Sokszor csak 1 release van például sorozatoknál. Bármilyen javaslat?

@lewisfm: android tablet nincs a családban, de a leírásod alapján megpróbálom

@Sanya: kipróbálom az MX-et.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#53042) AiRLAC válasza Immy (#53041) üzenetére


AiRLAC
addikt

ffmpeg telepítése a Community repoból nem oldja meg?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#53043) paolinho


paolinho
őstag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni egy problémám kapcsán, ami abból adódott, hogy elköltöztünk. A régi lakhelyemen egy itt is jelenlévő fórumtárs segítségével sikerült beállítania a Synology DS216 Play tip. NAS-omat az ottani szolgáltató UPC modem-routere alá. Az új helyen azonban vsak T-Com van, így velük szerződtem. Hoztak is egy ZTE HGW Speedport Entry 2i tip. routert (tudom, ez a kőkorszak, de sajna nincs optikai kábele a háznak jelkenleg), amire hiába kapcsoltam rá a NAS-t, nem találom a hálózaton. a Synology Web Assistant segítségével próbálkoztam megtalálni, de sajnos nincs eredmény. Emlékezetem szerint korábban fix IP címet kapott az egység, lehet ez a gond? Vagy valami más a probléma?
Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#53044) Alex91 válasza paolinho (#53043) üzenetére


Alex91
félisten

Az a gond...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#53045) Borisz76 válasza paolinho (#53043) üzenetére


Borisz76
veterán

1x [reset] kell neki , az alaphelyzetbe állítja a NAS hálózati részét.
Ezután már a Synology Assitant-nak látnia kell.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#53046) paolinho válasza Borisz76 (#53045) üzenetére


paolinho
őstag

Köszi szépen, ez segített. Viszont a Smart TV még mindig nem látja a Médiaszervert. Ez miből fakadhat?
Illetve a hálózati meghajtókat hogy tudnám újra életre kelteni? Ugyanis próbáltam átnevezni pl. a Purple-t, de már nem engedett a 72-es szám helyett más számot beírni.
Bocs, de nagyon gyenge vagyok hálózati témában!

[ Szerkesztve ]

(#53047) lewisfm válasza AiRLAC (#53042) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Az ffmpeg nálam semmilyen hatással sincs a Video Station / DS Video codec támogatására.
Egyszerűen a Windows-os DS Video-ból hiányoznak az audio codec-ek (DTS, E-AC3, True Audio HD).

Android alatt, ha az MX Player (akár a Pro változat) telepítve van, akkor a DS Video észreveszi azt, s azt fogja használni az Androidba épített lejátszó helyett.
De alapesetben az MX Player-nek is lejátszási problémái vannak a fenti audio codec-ek esetén, ezért egy custom codec-et kell letölteni hozzá, s a beállításaiban a letöltött zip fájl (kibontás nélkül) be kell állítani.
Ezután már nálam eddig mindent lejátszott!

(#53048) azka79


azka79
aktív tag

A DS Cloud miért írja azt, hogy "nem egyező tanúsítvány" eddig jól működött.

(#53049) rome válasza Valkűr (#52952) üzenetére


rome
újonc

Igen, a download station nem tölt. Az alapértelmezett átjáró és az IP cím nem egyezik, így, ha minden igaz NAT-olva sem vagyok.
Van valakinek ötlete mi lehet a hiba?
Köszi előre is.

(#53050) AiRLAC válasza rome (#53049) üzenetére


AiRLAC
addikt

"Az alapértelmezett átjáró és az IP cím nem egyezik, így, ha minden igaz NAT-olva sem vagyok."
Ezt nem értem. Az ip cím amit látsz a routeren/NAS-on mint külső IP az megegyezik a whatsmyip.com-on mutatottal?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.