Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78001) mikrofon válasza blakey (#77994) üzenetére


mikrofon
addikt

Köszi meg is csináltam.

(#78002) nimfas válasza AiRLAC (#78000) üzenetére


nimfas
addikt

Reménykedtem benne, hogy nem ezt fogjátok írni. :D
Tehát ha most van egy 4TB benne és cserélném egy 8-asra mondjuk, akkor kell még 1db 4-es amire kimásolom a cuccot, winyócsere és a 8-asra vissza. Nice... :W

(#78003) AiRLAC válasza nimfas (#78002) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ha SHR-ben lenne a két lemez, akkor csak csere, rebuild, csere rebuild. De különálló lemezekre nincs ilyen egyszerű módszer.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#78004) Magnat válasza nimfas (#78002) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

megoldhatod úgy is ahogy először gondoltad, csak kell egy olyan rendszer amivel olvasni tudod az adott filerendszert ... fontosabb kérdés, h azt a lemezt akarod cserélni amire az alkalmazások vannak telepítve vagy a másikat?
Szerk.: illetve még azt nézd meg, h a cserélendő lemez nem 1 lemezes SHR-ben van véletlen?

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#78005) mikrofon válasza mikrofon (#78001) üzenetére


mikrofon
addikt

Viszont sajnos nem tudom kodi-ban beállítani az NFS kapcsolatot.
Van valakinek tapasztalata, hogyan kell beállítani ehhez a Synology-t és a Kodi lejátszót?

(#78006) nimfas válasza Magnat (#78004) üzenetére


nimfas
addikt

Naná hogy SHR mindkettő, ez mennyiben szívás?

[ Szerkesztve ]

(#78007) nimfas válasza nimfas (#78006) üzenetére


nimfas
addikt

Hogy az adott lemezen van-e program telepítve azt nem tudom.... de megpróbálom kideríteni. :D

(#78008) Magnat válasza nimfas (#78007) üzenetére


Magnat
veterán

Csomagkezelési központ, beállítások, általános, alapértelmezett kötet.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#78009) Jim74 válasza Mano66 (#77999) üzenetére


Jim74
nagyúr

A Download Station --> Beállítások --> BT menüben lévő port a 16881?

(#78010) nimfas válasza Magnat (#78008) üzenetére


nimfas
addikt

Van program az 1 és 2 köteten is.... hiba volt. De a fontosabb programok a 2-esen (transmission, domoticz server).
Tehát akár az 1-es is cserélhető, végülis ugyanakkora méretre.

Ha lekapcsolom a NAS-t, kiszedem a winyót próbából (bepattintani egy linux-os gépbe) hogy biztos jót nézek-e attól nem lesz baja ugye? Úgy értem ha visszateszem újbóli induláskor akkor nem formázza alapból az egészet....

[ Szerkesztve ]

(#78011) Magnat válasza nimfas (#78006) üzenetére


Magnat
veterán

Igazából nem az, ha rákeresel itt a topikban arra, h "mdadm", akkor le van írva, hogy lehet némi ssh tákolással megcsinálni a bővítést. Ami ugye nálad probléma, h van a másik slotban is diszk. Ezt az mdadm-es varázslatot én is megcsináltam már korábban, de nekem a másik slot üres volt és nem vagyok benne biztos, h így is végig lehet-e vinni, de persze saját felelősségre meg lehet próbálni, h kiveszed a nem cserélendő lemezt és utána végigjátszod a cserét.
Vagy másik megoldás lehet, h Macrium Reflecttel klónozod pc-ben a cserélendő lemezt az új diszkre, volt már erre is példa itt a topikban ha jól tévedek... de nem győzöm hangsúlyozni, h ha vmi nem klappol, akkor abból adatvesztés lehet.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#78012) Jim74 válasza Mano66 (#77999) üzenetére


Jim74
nagyúr

Esetleg még azt kellene megnézned, hogy az internet szolgáltatód nem NAT-ol-e.

(#78013) foo85


foo85
kezdő

Sziasztok,

Kis segítséget/tanácsot kérnék.
Új vagyok a NAS-ok világában, pontosabban decemberben összeraktam egy régi laptop+OMV rendszert, ami szépen is ment kb 2 hónapig. Aztán meghalt a a HDD. Meg kicsit korlátozottak voltak a képességei, pontosabban meguntam a videók túrását, hogy mit, hogy kell ha valami pluszt akarok, és a házból még ki se engedtem.....
Lényeg, hogy nem akarok már ezzel kínlódni (nem is erre való) ezért váltani akarok valami gyári megoldásra.
A milyen NAS-t vegyek topikban elolvastam egy pár hónapnyi beszélgetést onnan jutottam a Synology-hoz (ide)...
Amire jelenleg használom/használnám:
- heti 3-4 torrent letöltése. 10 torrendnél többet nem szoktam a listában tartani, ha meg van a kötelező vissza akkor ki is veszem a listából.
- média megosztás 3 tv-re + tabletre, telefonokra (jelenleg Plex-et futtattam)
- mentésekre csak átmenetileg, ami fontosabb arról 1-2 havonta csinálok külső adattárolóra mentést.
- 5-6 eszközről akarom elérni (telefon, tablet, tv, MacBook)
- eddig elfértem egy 512-es HDD-n, mert nem nagyon őrizgetek, dolgokat inkább csak a gyerekeknek meséket. (ahogy írtam, képeket, videókat külön mentem offline)

Amire használnám még, ha kitapasztalom:
- biztonsági mentések (telefonok, tablet, MacBook)
- távoli elérés (munkahelyről, rokonoktól, stb..)

Jelenleg Telekom optika van itthon 1000 Mbit/s a saját Sagemcom F@st 5655v2-es ruterével szétosztva. És nincs elérhető normális alternatíva , szóval marad is.

Azon is gondolkoztam, hogy 1 lemezes megoldás elég lenne-e, de az elmúlt időszakból rájöttem, hogy utálok a konfigurálással és a beállításokkal foglalkozni.. Ha egyszer be van üzemelve akkor jóformán azt is szeretném elfelejteni pár évre, hogy hol van az eszköz.

Szóval milyen NAS-t és hozzá HDD-t (ha nincs benne) javasolnátok? Mindezt úgy hogy még 5 év múlva is használható legyen. És a legnagyobb korlát, hogy bőven 200 alatt kellene maradnia az egész beruházásnak.

Megköszönöm, ha valaki segít eligazodni.

(#78014) Magnat válasza foo85 (#78013) üzenetére


Magnat
veterán

Szia, nekem nem igazán világos a hsz-edből, h mekkora kapacitásban gondolkozol? (Bár ha ennyi eszközről szeretnél mentéseket is tárolni, akkor minimumként a 4TB-t mondanám, csak az összegkorlát miatt azért jó lenne tudni, h te mennyit szeretnél ...) Illetve a lemezek száma gondolatmeneted sem teljesen világos, jól értem, h akkor 2 lemezest szeretnél?

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#78015) Patice válasza Mano66 (#77999) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ellenőrizd, hogy az internet szolgáltatód nem NAT-olt-e.
Nézd meg mit mutat a What's my IP oldal és mit mutat a routered (vagy a szolgáltatód eszköze).
Ha a két IP cím egyezik, akkor OK.
Ha nem egyezik akkor NAT-olva vagy, az nem jó feltöltés szempontjából. Szolgáltató függő, hogy ki tudnak-e venni belőle és adnak publikus IPv4 címet.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#78016) foo85 válasza Magnat (#78014) üzenetére


foo85
kezdő

Szia,
Ahogy írtam, eddig mentések nélkül eddig bőven elfértem 512 gigán. A mentések olyan sokat nem foglalnak, ha a képeket, videókat úgy is csak ideiglenesen tárolnám itt, aztán átmentem külső tárolóra.
1 lemezest írtam, hogy ha hardveresen elég lenne akkor is félnék tőle, hogy ha ott valami gebasz van akkor bukok mindent és kezdhetem erőről az állítgatást.
Szóval 2 lemez de csak a fent leírtak miatt, mert gondolom annyira csak nem lehetek balszerencsés, hogy egyszerre adja be a kulcsot mind a 2 lemez. Ettől több lemezest már biztos nem tudnék kihasználni.
Én amit eddig összebogarásztam az elmúlt 2 nap alatt aszerint egy DS220+ néztem és hozzá 2 db 2 tb WD Red HDD-t. De ez így már épphogy kijön 200-ból.
Valami költségkímélőbb megoldásra ötlet?

(#78017) Phülöp válasza foo85 (#78016) üzenetére


Phülöp
addikt

220 helyett 218?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#78018) Magnat válasza Phülöp (#78017) üzenetére


Magnat
veterán

A legolcsóbb helyen 103k a 218, míg 220+ itt a HA-n van 3 év garival 112-ért ... ekkora különbség esetén sztem nem szabad 218-at venni. (Már ha a 112k valós)

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#78019) foo85 válasza Magnat (#78018) üzenetére


foo85
kezdő

Rákérdeztem, mert ennyiért tényleg jó lenne. De az ár ahogy néztem tavaly szeptemberi és a DS220+ csak 2 év gari, de a lényegen nem változtat.

Egyébként akkor jó felé gondolkozok?
Még egy kérdés az előzőekkel kapcsolatban: Az úgy jó lehet, hogy első körben csak 1 lemezt használnék de akkor abból már 4 tb-t. Pár hónap múlva meg megkapná a másodikat? Ezt egy költségkímélőbb megoldásnak gondolnám.

(#78020) Phülöp válasza Magnat (#78018) üzenetére


Phülöp
addikt

Az finom. Év elején 125e volt nekem a 220+, ugyanakkor egy 218play lett volna 88e. Új, garanciális, nagykerből.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#78021) Magnat válasza foo85 (#78019) üzenetére


Magnat
veterán

Igen, bár valójában elég lenne a 218 vagy a 218 Play is, de a 220+ mindenképpen időtállóbb választás ... kíváncsi leszek, h tényleg él-e még a 112k, ha igen, akkor sztem azt vedd. Persze, kezdheted 1 lemezzel, arra kell figyelni, h shr legyen, ne basic, mert utóbbit nem tudod tükrözni ha meglesz a második diszk.

Phülöp: gondolom ha ugyanott néznénk, most is komolyabb lenne a difi, csak a HA-n a kolléga nem árul 218-at.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#78022) Phülöp válasza Phülöp (#78020) üzenetére


Phülöp
addikt

Közben utánaolvastam, a 218 play (amit én néztem anno) sokkal karcsúbb hardverileg, mint a 218, tán azért is olcsóbb ennyivel.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#78023) Magnat válasza Phülöp (#78022) üzenetére


Magnat
veterán

Processzorban ugyanaz a kettő, csak memóriában van eltérés (1/2 GB)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#78024) Phülöp válasza Magnat (#78023) üzenetére


Phülöp
addikt

Késő van már :)
A 218+ a komolyabb vas, nem a sima 218, sry.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#78025) Magnat válasza Phülöp (#78024) üzenetére


Magnat
veterán

Igen, az tényleg :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#78026) Statikus


Statikus
senior tag

Sziasztok,

valahogy meg lehet oldani, hogy Synologyn fusson egy windows alapú licence szerver?
Ez:
Tutorials - How to Install ALLPLAN License Server 2021 - YouTube

(#78027) sbazsi


sbazsi
veterán

Volna egy kis gondom a DS file appal.
Azt szeretném, hogy csak a telefon által készített képeket mentse a nas-ra.
Nagyon sok mappát ki tudok választani, hogy mit mentsen, de épp a "Camera" mappa nincs köztük.
Tehát az innen-onnan (pl facebook) letöltött képek nem lényegesek.
Ezt hogy tudnám beállítani?
Eddig így volt beállítva, jól is működött, de a minap belenéztem, és azóta nem.
Bármi ötlet? :F

Az már csak hab a tortán, hogy ha mindent ment, akkor nem teszi almappákba, hanem beömleszt mindent egybe. Ha a fentire nincs ötlet, erre esetleg valami? :F

(#78028) Magnat válasza Statikus (#78026) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

inteles változatra VMM alatt tudsz Windowst tenni, bár a Win 10/11 sajnos elég lassú, ha jól tudom, az emuláció verziója miatt.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#78029) VIC20 válasza zsamiatt (#77738) üzenetére


VIC20
őstag

A bevitt bejegyzéseket nem lehet módosítani vagy törölni - ha a Thunderbird-ben az "Offline mód támogatása" be van pipálva. (Alapból be van.) Ha meg kiveszem, akkor működik rendesen, viszont állandóan újraolvassa az összes bejegyzést, emiatt leakad a levelező rész is.

(#78030) foo85 válasza Magnat (#78021) üzenetére


foo85
kezdő

135.600 a tényleges ára.
De még így is olcsóbb mint bárhol ahol eddig néztem.
Szóval igazából eldőlt, ez lesz. Pláne hogy minimum 5-6 évig nem akarok másikat.

(#78031) Magnat válasza foo85 (#78030) üzenetére


Magnat
veterán

Igen, még így sincsen olyan égbekiáltó különbség, főleg ha azt nézzük, h nem fél évre veszi az ember.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#78032) Mano66 válasza Jim74 (#78012) üzenetére


Mano66
senior tag

Bocs. Nem voltam gép közelben. Igen a Download Station --> Beállítások --> BT menüben lévő port a 16881. Amikor bekötötték a netet kértem, hogy oldják fel a NAT-ot. Rá néznék ha tudnám, hogy kell megnézni.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#78033) Statikus válasza Magnat (#78028) üzenetére


Statikus
senior tag

:( alapból nem egy erőforrásigényes valami ez a licence server, de azt sem szeretném, hogy belefulladjon a NAS ebbe az erőltetett virtuálba, egyébként egy 718+ az alany.

(#78034) Mano66 válasza Patice (#78015) üzenetére


Mano66
senior tag

Ugyan azt az IP címet írja az oldal is és a szolga box is.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#78035) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Segítségeteket kérném!

Szerettem volna ONEDrive-ra mentést, ahol töröltem az összes fotó mappát. Ami "természetesen" törlődött a napról is. Nem volt lomtár beállítva. Hogyan tudom visszaállítani a photo könyvtár tartalmát? Ilyenkor ott van még az adat a merevlemezen gondolom, van valami eljárás, amivel vissza lehet hozni az adatokat :F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#78036) Mano66 válasza Mano66 (#78034) üzenetére


Mano66
senior tag

És publikus IPv4-et ír ki a szolga box.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#78037) Magnat válasza Statikus (#78033) üzenetére


Magnat
veterán

Ha megy 8.1-en akkor meg vagy mentve, de ha úgyis megvan a nas, próbáld ki és majd eldöntöd ... az lehet, h erre a célra W10 alatt is teljesen jó lesz.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#78038) beef válasza Mano66 (#77999) üzenetére


beef
őstag

A belső portot miért nem állítottad be a routerben? Honnan találja ki, hogy hova kell írányítania?
Tehát routerben port forward:
külső ip: üresen hagyod
külső port: DS megadott portja
belső ip: NAS ip címe
belső port: DS megadott portja

(#78039) Mano66 válasza beef (#78038) üzenetére


Mano66
senior tag

A belső portnál csak "opcionális" van. Azt hittem ha üresen hagyom az is jó. A NAS-t az 5100 porton érem el akkor az a belső?

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#78040) Mano66 válasza Mano66 (#78039) üzenetére


Mano66
senior tag

Protokol : TCP ?

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#78041) Magnat válasza Mano66 (#78039) üzenetére


Magnat
veterán

Sztem ha üresen hagyod akkor ugyanarra a portra irányít amin bejött, de biztos ami tuti, add meg ... nálam a tcp és udp is be vannak engedve.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#78042) AiRLAC válasza kleinguru (#78035) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ha btrfs a filerendszered és van snapshot akkor abból vissza lehet állítani esetleg.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#78043) kleinguru válasza AiRLAC (#78042) üzenetére


kleinguru
addikt

Mitől függ, hogy van-e snapshot :F

Nem emlékszem, hogy állítottam volna be ilyet.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#78044) Mano66 válasza Magnat (#78041) üzenetére


Mano66
senior tag

A TCP-nek és az UDP-nek is ugyan azt a portot kell megadni?

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#78045) AiRLAC válasza kleinguru (#78043) üzenetére


AiRLAC
addikt

Melyik Synology? Ha régebbi/kisebb modell akkor ext4 lesz a filerendszer, ott nincs hivatalos módszer, de egy asztali gépbe átrakva lehet próbálni különböző adatmentő tool-okat, pl: ddrescue, Photorec, Testdisk, etc

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#78046) beef válasza Mano66 (#78044) üzenetére


beef
őstag

Igen, ugyanazt. Elvileg a routerben kell lenni TPC, UDP, TCP+UDP. Az utóbbit válaszd vagy ha nincs ilyen, akkor vedd fel külön TCP-vel és UDP-vel is.

(#78047) kleinguru válasza AiRLAC (#78045) üzenetére


kleinguru
addikt

Azt hiszem sima 218.

Kivettük a gépből és megvettük ezt a programot.

Épp zajlik a mentés.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#78048) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék.
Kaptam frissítést a NASra a napokban.
Azóta Synology office és a Transmission csomagkezelési központban hibára fut.
Vagyis azt írja, hogy javításra szorul.
Ráklikkelek majd officere ezt írja: "pgsql-Adapter.service engedélyyezését igényli"

Transmissionra meg azt írja: "Nem sikerült a csomag futtatása."
Jelenleg: DSM 7.0.1-42218 update 3
DS 118

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#78049) Rick4 válasza hódmaci (#78048) üzenetére


Rick4
félisten

Google bá 10 másodperc alatt mondja a tutit: [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#78050) Mano66 válasza beef (#78046) üzenetére


Mano66
senior tag

Lehet valahogy ellenőrizni, hogy a torrent letöltés ténylegesen aktív? A BitHumen-es letöltésnél látszanak, hogy ki aktív és ki passzív de mindenki anonim. Mindet be állítottam ahogy mondtátok.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.