Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70001) Picco válasza totoka2 (#69996) üzenetére


Picco
addikt

Kihagynam a one driveot/gdriveot, de Véreshurka elvtars altal ajanlott folder syncet kiprobalom. Egyebkent halon belul eleg ha szinkronizal, nem kell nekem mobil netrol sync meg ha boven bele is ferne a csomagomba.

Koszonom a segitseget es Borisznak is a kivalo cikksorozatot, sonat segitett nagyon :R

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#70002) summers


summers
tag

Hali!

Szerintetek a wd red vagy a wd gold jobb egy nas szerverbe?

(#70003) AiRLAC válasza summers (#70002) üzenetére


AiRLAC
addikt

Seagate Ironwolf?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#70004) Mezga Aladár válasza AiRLAC (#70003) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

wd red vs. wd gold = Seagate Ironwolf

Brávó.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#70005) Dolphine válasza Mezga Aladár (#70004) üzenetére


Dolphine
addikt

Talán arra gondolt a kolléga, hogy inkább egyik sem! :U

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#70006) AiRLAC válasza Mezga Aladár (#70004) üzenetére


AiRLAC
addikt

Megkérdeztem miért nem IW inkább? Kevesebb problémát tapasztalok velük.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#70007) dkess válasza summers (#70002) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Az eddigi hsz -eid alapján kb. annyi szűrhető le, hogy valószínűleg DS720+ -ba lenne és a feladatai között lenne Plex is. Azonban nagyon más nem.

Pár dolgot még hozzáfűzhetnél esetleg ami segítene pontosabb javaslatban:

- milyen mérettartomány érdekelne,
- WD Red -ből melyik szériára gondolsz. Úgy egyébként a 'Plus' és 'Pro' kizárva?
- milyen NAS és milyen felhasználásra? Sebesség és hang mennyire számít? Külön helyiségben (pl. spájz, tároló, előszoba stb.) lenne vagy lakott helyiségben?

Úgy egyébként egy nagyon általános észrevétel első körben: egy készülékben (NAS vagy bővítőegység) levő 8 -nál több HDD esetén a Gold ajánlott a kettő típuscsalád közül ...

(#70008) Boss81


Boss81
senior tag

Sziasztok!

Használja valaki esetleg a Cloudflare szolgáltatást esetleg a nas-hoz? :R

(#70009) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

"A" helyen lévő NAS egyik mappájáról szeretnék biztonsági másolatot csinálni egy másik helyen lévő "B" NAS-sal, ami hetente 1-szer kapcsolna be a szinkronizáció idejére.
Ha jól rémlik, akkor ehhez a syno drive ajánlott. Ehhez kell VPN kapcsolat a két eszköz közé vagy müködik simán a neten keresztül?

(#70010) summers válasza dkess (#70007) üzenetére


summers
tag

DS720+ nas-ba kellene, és csak filmnézésre használom plex-en keresztül. Ha lehet 4K-s filmeket szoktam letölteni, ezért is szemezgetek egy 16TB-os vinyóval. Jelenleg van egy 6TB-os Gold vinyó a nas-ban, de hamarosan megtelik és törölni meg nem akarok. Red Pro vagy Gold hdd-t néztem ki. A gold-al nincs problémám, ez is szerverekbe lett kitalálva, úgyhogy szerintem nas-ba is tökéletes, de érdekelne, hogy mi a vélemény a red-ről, amit direkt nas-ra fejlesztettek ki, hogy jobb e mint a gold ezen a téren, red-em még soha nem volt, nincs róla tapasztalatom.

(#70011) Zedd1963 válasza MrCsiT (#45453) üzenetére


Zedd1963
csendes tag

Szia!
Azt szeretném kérdezni, hogy amikor a Momentsre feltöltöm a fájlokat azok helye fizikailag is megváltozik? Nekem jelenleg a fényképek a \Photo NAS drive-on vannak. Van mód arra, hogy egyszerűen csak kijelöljem ennek a meghajtónak a használatát?

(#70012) dkess válasza summers (#70010) üzenetére


dkess
őstag

Valamiért sejtettem, hogy nagy méretű HDD -re vágysz (abból, hogy nem pl. nem az 5400 RPM -re mentél rá).

Gold -ból szerintem a 18 TB -ra menj rá. Ugyanabból a sorozatból ezt a méretet olcsóbban megkapod, mint a 16 TB -ot (egyik helyen akciózzák, ha jól látom): [link] .

Miért is emlegettem az elhelyezés kérdését is (mármint azon kívül, hogy nem tudom Nálad mi újság)? Azért, mert bár akkor ez a HDD egy 6 TB -os mellett egyedül lenne, de azért (némi képzavarral élve) "már szabad szemmel is észrevehető" hangja van :)

Egyszóval lesz hangja. Persze el lehet küldeni hibernálni, ha éppen nincs használva (külön második kötet lesz ugye) illetve ha nincs átkódolás (Plex) vagy terhelés filmnézés közben, akkor sincs erős seek hang, de egyébként azért lehet. Azaz, ha egy mód van rá, akkor ne a nappaliban vagy hálószobában legyen.

Ismételni tudom magam - igazából ez akkor lenne hangsúlyos kérdés, ha pl. lenne 4-5 db ilyen HDD, de ...

(#70013) summers válasza dkess (#70012) üzenetére


summers
tag

Köszi!🙂

(#70014) BossBoss válasza Sanyi.mTs (#70009) üzenetére


BossBoss
őstag

Hyper Backup alkalmazás lesz a megoldás. :K

(#70015) Magnat válasza BossBoss (#70014) üzenetére


Magnat
veterán

Vagy Cloud Station ... támogat Webdav szervert.

Szerk: ha heti 1 backup akkor nem, vmiért azt hittem, állandó szinkront akar.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#70016) zsamiatt válasza summers (#70002) üzenetére


zsamiatt
őstag

A ketto nem egy kategoria. Ha van love mehet a gold. Ha kevesebb akkor a red pro is elegendo.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#70017) totoka2 válasza zsamiatt (#70016) üzenetére


totoka2
tag

6TB-nál kb 10e-el olcsóbb a Gold!

(#70018) Magnat válasza totoka2 (#70017) üzenetére


Magnat
veterán

Most nézem, a Goldnak régen is az volt a neve h Datcenter? Ez tuti ugyanaz mint az Enterprise Goldok?

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#70019) G.A.


G.A.
aktív tag

Üdv!

Egy kis problémát okoztam magamnak.
Van egy DS216J-m, amivel úgy gondoltam kipróbálom a DSM 7.0 béta verzióját. Ám akkora hülye (még) nem vagyok, hogy ezt a fontos meghajtón végezzem el. Volt elfekvőben egy 60as SSD, így a 2 HDD-t kivettem a NAS-ból, majd az SSD-re tettem fel a DSM 7.0-t. A szétszedés másik oka, a szükséges portalanítás volt, ha már szétszedem akkor miért ne nézzem meg...

Ma visszaraktam a HDD-ket, a helyükre, ahol voltak.
A bekapcsolás során sajnos nem az várt, amire számítottam. A Syno Web Assistant a következővel várt:
"Azt észleltük, hogy a jelenlegi DS216J eszközének merevlemezét egy korábbi DS216J eszközről helyezte át, és a folytatás előtt egy újabb DSM telepítés szükséges."
Ilyenkor mit kell tennem? Kattintsak a Telepítés gombra? Adataim nem vesznek el?

(#70020) kulu22


kulu22
aktív tag

Az azért megvan, hogy a Gold-ok hangosak mint a fene és majdnem dupla annyit fogyasztanak mint a RED-ek? (legalábbis a 10TB-os)

[ Szerkesztve ]

(#70021) Magnat válasza G.A. (#70019) üzenetére


Magnat
veterán

Hmm, lehet serialból már tudja, h volt rajta 7es DSM? Kiszólna a netre megkérdezni a Syno szervereit?

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#70022) dkess válasza Magnat (#70018) üzenetére


dkess
őstag

A válasz kacifántos, de egy biztos, hogy mindegyik a HGST volt Ultrastar szériájára épül technikailag. A mostani WD Ultrastar -okat is beleértve.

Ami biztos, hogy az Ultrastar -ok mindig Data Center HDD -k voltak. A Gold -ok is eredendően. Aztán újonnan a Gold -okból már van 'Enterprise class' sorozat is - pl. a 10 TB feletti KRYZ -ek mind az.

Kivonatosan az alábbi időszakban nagy volt a keveredés:

- 2015 Október: HGST gyártása leáll 7 évvel a WD akvizicíót követően,
- 2018 Október: WD bejelenti, hogy fokozatosan a Gold széria beolvad az Ultrastar -ba. A Gold EOL -ra jelölve,
- 2019 Szeptember: WD bejelenti, hogy a Gold márkanevet visszavezeti a piacra ...

Ami érdekesség:

- Ultrastar -ból van SATA és SAS csatolós verzió is,
- Gold -ból csak SATA -s van.

A Gold -okból van:

- CMR,
- aztán SMR,
- majd EAMR is van már egy-két típus (majd valamikor lesz MAMR is, ha elkészülnek),
- aztán ígérnek még EAMR SMR -t is (na az lesz a szép baleset).

Mondjuk legalább ezeknél magukra a HDD -kre is rávésik, hogy SMR, ha az ...

(#70023) G.A. válasza Magnat (#70021) üzenetére


G.A.
aktív tag

Lehetséges... A 7.0 beta oldalán mintha azt olvastam volna, hogy nincs "downgrade" lehetőség. Akkor most megint szétszedem, vissza rakom az SSD-t arra felteszek a 6.2-t és megint vissza a HDD-ket. Ezzel a lépéssel addig sem veszitek semmit.

(#70024) Magnat válasza G.A. (#70023) üzenetére


Magnat
veterán

Azért várj itt mások véleményére v olvass vissza, nekem úgy rémlik, h volt aki visszaállt 6.2-re...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#70025) Magnat válasza dkess (#70022) üzenetére


Magnat
veterán

Köszi, nem tudtalak követni :D

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#70026) dkess válasza Magnat (#70025) üzenetére


dkess
őstag

Ne aggódj, ezt az Ultrastar-Gold kavarodást én sem tudom teljes mértékben lekövetni ... :)

Főleg már az "SMR purparlé" -t követően a Red "sima"/Plus/Pro vonalaknál lekövetni az átmatricázásokat/új szériákat stb. sem egyszerű, de ezeket - beleértve a régi szériákat is - még azért egyszeri halandó számára is tudható, de ez a "Ultrastar-Gold" dolog már túl megy minden szappanoperai magaslatokon is ... :)

Szerintem Gold -nál két dolgot érdemes figyelembevenni otthoni NAS -ba (mert pl. több garancia, nagy sebesség és nagy terhelhetőség és megbízhatóság) történő vételkor:

- ne legyen SMR vagy EAMR se (a jövőben e kettő kombinációja meg pláne). Az utóbbi leginkább csak azért mert aránylag új technológia még és kimondva is átmeneti megoldás a MAMR felé ...
- hangja lesz azért. Bár a kérdező csak egy HDD -t akar és (igaz csak 6 TB -ossal) pozitív tapasztalata is van Gold -al, de ha lehet mondani, akkor e tekintetben is egy új szintet fog képviselni a 16 vagy 18 TB -os verzió ...

(#70027) zsamiatt válasza kulu22 (#70020) üzenetére


zsamiatt
őstag

A teljesitmenynek ara van. Visszont nagyon mennek es megbizhatoak.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#70028) Vastika


Vastika
tag

Sziasztok!
Van egy DS116 NAS-om, és az a hülyeség vele, hogy a médiaindexelés nem fut automatikusan, tehát nem frissül, ha egy új fájl kerül az "ellenőrzése alatt álló" könyvtárakba.
Most ha bekerül valami, akkor be kell jelentkeznem a web-es felületre, és nyomnom kell egy újraindexelést...
Ezelőtt QNAP + Twonky volt itthon, a Twonky automatikusan megoldotta (sőt a beépített médiaindexelő is, csak az lassú és erőforrás zabáló volt)
De a Synology-n sem a beépített nem tudja látszólag, sem Twonky-t nem találok :-(
Adjon valaki tanácsot, hogyan tudnám megoldani, hogy automatikusan működjön a dolog?
Üdv: Vasti

(#70029) dkess válasza Vastika (#70028) üzenetére


dkess
őstag

Milyen típusú médiáról van szó? Film vagy sorozatok, zenék, képek?

Az 'Indexelt mappa' beállítások rendben vannak?

(#70030) Vastika válasza dkess (#70029) üzenetére


Vastika
tag

Egy szem mappa van megosztva (almappák természetesen vannak benne ;-) , csak videók (mkv, mp4, avi) , a mappa beállítása rendben van.

Működik is a dlna megosztás, három tévéről megy a filmnézés: csak ez a kellemetlen benne, ha valami változás van, akkor kézzel kell újraindexelni.

Kicsit nehezen hihető nekem, hogy a rendszer nem tudja - úgyhogy valószínűleg én nem látok valamit, amit látnom kellene! Csak azt nem látom, hogy mit nem látok ;-)

(#70031) dkess válasza Vastika (#70030) üzenetére


dkess
őstag

A kérdés nem arra irányult, hogy hány mappa van megosztva vagy, hogy működik-e a DLNA szolgáltatás.

A Te esetedben az automatikus indexelés kérdése lenne érdekes. Ez meg csak akkor fog működni, ha amennyiben a 'Vezérlőpult/Indexelési szolgáltatás/Indexelt mappa' menüben pontosan (azaz pl. amennyiben a mappaelérést elváltoztattad, akkor az lehet gond) meg vannak adva az érintett mappák - ügyelve a megfelelő médiatípus(ok) kiválasztására.

Filmek/sorozatok esetén további lehetőség, hogy amennyiben a Médiaszerver alkalmazásban az 'Integrálja a Video Station adatbázist a Médiaszerverbe' opciót bepipálod és a Video Station -ben beállítasz külön film és külön sorozat mappákat, akkor az indexelést követően DLNA -n keresztül a Video Station mappa alatt ott fognak sorakozni az indexelt filmek illetve sorozatok. Fontos, hogy ezt az utat választva az első bekezdésben leírtakat nem kell megtenni illetve beállítani (csak, ha külön zenéket és fotókat akarsz). Egyébként ezt az utat ajánlanám.

(#70032) G.A. válasza Magnat (#70024) üzenetére


G.A.
aktív tag

Megoldva!
[Ez a videó] volt a megoldás. A benne látottakat az SSD-re telepített DSM 7.0-val végeztem el, majd "downgarde"-eltem a 7.0-t -> 6.2.4-re (ami a HDD-ken is fut), csak utána tettem a HDD-ket vissza. Presztó, minden megy.

(#70033) Véreshurka válasza Vastika (#70028) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Szia!

Bár nálam nem a synology-s szolgáltatásokkal volt gondom, hanem az emby / plex páros-al, konkrétan nálam sem indexelt egyik sem automatikusan egy bizonyos idő után. Erről ezt a fórumbejegyzést találtam az emby fórumában még régebben: [link] és a 2. oldalon írták, hogy ez miért is van: [link] . Bár nem az emby-s topikból, de valahogyan eljutottam ebbe a topikba ( [link] ) ahol a legutolsó hsz-ben lévő parancs megoldotta a problémámat (jó 1-2 éve volt már, csak a böngészős könyvjelzőm segít visszaemlékezni):

sh -c '(sleep 90 && echo 204800 > /proc/sys/fs/inotify/max_user_watches)&'

Úgy legyen beállítva a feladat, hogy minden DSM indításakor lefusson:
User: root
Event: Boot-up
User defined script-nek pedig beilleszted a parnacsot.

Esetleg egy próbát te is tehetsz vele, hátha nálad is megoldaná az auto scan problémát, maximum ha nem oldotta meg akkor kiveszed a feladatok közül, újraindításkor úgyis alaphelyzetbe áll, azért kell minden indításnál lefuttatni.

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#70034) Vastika válasza dkess (#70031) üzenetére


Vastika
tag

Amikor átköltöztem a QNAP-ról erre a NAS-ra, létrehoztam a Filmek mappát, átmásoltam bele, ami a másikon volt, utána állítottam be az indexelt mappát. A neve (elérési útvonala) nem változott.
De az automatikus indexelés ennek ellenére sohasem működött...

(#70035) Vastika válasza Véreshurka (#70033) üzenetére


Vastika
tag

Helló!
Köszönöm, ez jól hangzik ;-)
De ilyen turkáláshoz nincs kedvem...
Ha egy NAS ezt nem csinálja meg kapásból, akkor így jártam, rosszul választottam. Néha bejelentkezek, és rákattintok az újraindexelésre, legközelebb meg olyan NAS-t veszek, ami megbirkózik egy ilyen különleges, bonyolult, és ritkán felmerülő dologgal ;-)
Üdv: Vasti

(#70036) dkess válasza Vastika (#70034) üzenetére


dkess
őstag

Milyen módon kerül be az indexelni kívánt tartalom az érintett mappába? Pl. SMB -n másolod fel? Avagy a NAS virágboltos kliense pakol oda? Egyéb?

(#70037) Vastika válasza dkess (#70036) üzenetére


Vastika
tag

ssh, és mc, aztán a transmission mappájából átmozgatom a Filmek megosztott mappa megfelelő alkönyvtárába ;-)
(Meg átállítom a tulajdonost - jogosultságokat, mert nfs-en is meg van osztva a mappa, néha ott törlöm le, ami már nem kell)
A QNAP-on is így volt, és betűről betűre így csináltam...
Igaz, ott Twonky volt, és abban be lehetett állítani, hogy figyelje a változásokat, és azonnal intézkedjen, ütemezetten keressen változásokat, vagy egyáltalán ne foglalkozzon a változásokkal.

(#70038) Véreshurka válasza Vastika (#70035) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Nyugi, ez nem turkálás! Semmi extra, csak egy sima parancs. Azért is írtam, hogy ezt nyugodt szívvel ki lehet próbálni, mert ha mégsem csinálna semmit akkor csak simán kiveszed a feladatok közül, újraindítod a nas-t és olyan állapotban lesz mint a feladat előtt.

El Psy Kongroo

(#70039) AiRLAC válasza Vastika (#70037) üzenetére


AiRLAC
addikt

"ssh, és mc, aztán a transmission mappájából átmozgatom a Filmek megosztott mappa megfelelő alkönyvtárába ;-)
(Meg átállítom a tulajdonost - jogosultságokat, mert nfs-en is meg van osztva a mappa, néha ott törlöm le, ami már nem kell)"

De ez nem turkálás?!?!?:DDD

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#70040) Magnat válasza Vastika (#70037) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

ezért nem működik ... ha SMB-n másolsz, indexel, ha a File Managerből másolsz, indexel, ssh alatt nem indexel. Másolj a DSM-es File Managerrel vagy kell egy indexelő script, azt kézzel lefuttatni, ha ragaszkodsz az MC-hez.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#70041) Vastika


Vastika
tag

Nem félek a turkálástól csak már nincs kedvem hozzá ;-)
(Amúgy a "kezdetektől" kb. 15, de inkább több évig linux rendszergazdi voltam, úgyhogy alapjában véve nem félek egy kis parancssoros pötyögéstől - ezért is jut eszembe hamarabb, hogy ssh, stb., mint a kattintgatás, távoli szervereken elég ritkán kellett kattintgatni ;-)

(#70042) Vastika válasza Magnat (#70040) üzenetére


Vastika
tag

Ez érdekes... Tényleg nem ástam bele magam a dolgokba, mert nem volt kedvem, de erre pont nem gondoltam (máshogy meg nem próbáltam még másolni)

Van is pár másolandóm, mindjárt nekiesek a NAS felületén a File Station-ban, aztán kiderül az igazság :-)

(Mondjuk az érdekes, hogy QNAP-on egy nem a rendszer részét képező dlna szerver megbirkózott vele, hogy bekerült néhány új fájl a felügyelete alá tartozó területre, itt meg a rendszer része a szolgáltatás, és mégsem... Mindegy, ettől függetlenül még mindig jobban bejön a Synology, mint a QNAP ;-)

(#70043) Vastika válasza Magnat (#70040) üzenetére


Vastika
tag

Azt el is felejtettem, hogy sokszor az asztali gépemről mentek rá videókat (nfs-en is meg van osztva a könyvtár) , azt sem veszi észre... Pedig azt azért illene.

(#70044) norral


norral
aktív tag

Sziasztok!

218+-ba pluszba keresek új vinyókat. Új helyre költöztünk, ahol 1000/1000 mbites net van, így kicsit féltem a videótékázástól az 1000 éves wd green vinyóimat.

Eddig nem volt velük semmi, az egyiknél már reconnection count miatt szólt a NAS, de bad sector elvileg még nincs egyiken se.

Igazából ha már a net adott szeretnék sokkal több torrentet futtatni, mert eddig max 10 volt belőve egyszerre. Az új cél meg 100-200 lenne. Emellett az utóbbi időben nekiálltam fejleszteni néhány saját alkalmazást, ezek dockerben futnak, de van itt Maria DB is. Van egy csomó backup és sync egy másik lakásban lévő Syno nassal, illetve van egy külső vinyó, ahova szintén backupolok, ide valószínű a jobbik állapotú 2TB-os mostani green kerülne majd.

Szeretnék valami értelmes méretet mondjuk 2*10TB vagy akár többet, mert hosszú távra tervezek.

Szerk:
Nem szempont a hang, tuti nem a hálóban lesz, az előszobában meg kerreghet, ping-pongozhat, csinálhat amit akar. :)

Köszi:
norral

[ Szerkesztve ]

(#70045) Csabroncka válasza norral (#70044) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ennyi aktív torrenthez nem lemez, hanem ram kell! 2 giga ram alatt felejtsed el és lehet, hogy proci limit is lesz.

Az nem baj, hogy a maximum tárhelyre törekszel, de használd is ki. Most ár/értékben talán 3-4 Terrás példányok a legjobbak, mert azért 2X10 terra elég combos összeg. Ha beleszámolod, hogy 50.000 óránként érdemes lecserélni őket, akkor jobb ha fokozatosan emeled a méretet az évek alatt.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#70046) norral válasza Csabroncka (#70045) üzenetére


norral
aktív tag

Azt nem írtam, de összesen 10 giga ram van benne már most is. A gyári mellett belekerült egy 8-as HyperX (HX318LS11IB/8) nem olyan régen.

Újragondolom a méretet, mert ezzel nem számoltam. Leülök és kiszámolom mennyi hely kell akkor nekem az elkövetkező 5 évben. Azt sem írtam, de ha épp nincs világjárvány és használható az időjárás, akkor elég sokat videózom, azok meg eszik rendesen a helyet, de akkor nem lövünk a Plutóig, elég lesz a Mars is.

szerk:
Gyorsan meg is néztem mennyi van a greenekben: 77000 :Y
Akkor már tényleg nagyon nagyon esedékes az a csere...

[ Szerkesztve ]

(#70047) AiRLAC válasza norral (#70046) üzenetére


AiRLAC
addikt

Lehet egy DS420+ (vagy DS918+ használtan) és 3-4 darab kisebb HDD összességében jobb lenne.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#70048) Sanyi.mTs válasza AiRLAC (#70047) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Te láttál már valahol használt 918+-t hirdetve? :)

(#70049) norral válasza Sanyi.mTs (#70048) üzenetére


norral
aktív tag

Azt kellett volna venni, de most már marad ez, valószínű akkor veszek két darab 4TB-os vinyót egyelőre. Viszont akkor abból melyiket ajánljátok?

(#70050) AiRLAC válasza Sanyi.mTs (#70048) üzenetére


AiRLAC
addikt

Persze, itt nálunk sokat kínálnak aprón ;)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.