Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66001) jczettler


jczettler
tag

Sziasztok! DS920+-szal kapcsolatban lenne Link Aggregation kérdésem. :U

Adott egy TP-Link Archer AX6000, ami képes LA-re. A menüjében csak egy on/off van erre (2-3 LAN port-ok), a leírásában pedig ennyi: Static Link Aggregation (LAG) available with 2× LAN ports

Ennek megfelelően, ha jól értelmezem a DSM vonatkozó help-jét, akkor ezek az opciók jöhetnek szóba:

- Adaptive Load Balancing
- Balance XOR

Jól gondolom? Nem teljesen világosak még az egymással szembeni előnyök/hátrányok.

Az Active/Standby mód perpill irreleváns számomra.

:R

(#66002) -Maujuri-

Sziasztok.
Tudnátok nekem segíteni? Van egy Synology nasból kiszedett hdd. Beraktam egy pc- be, de a lemezkezelőben természetesen látja, de az ext4 fájlrendszert a windows nem látja. Le szeretnék szedni róla adatokat, mit kell tennem hogy lássa a windows a fájlokat?
Köszönöm.

(#66003) OldAkita válasza -Maujuri- (#66002) üzenetére


OldAkita
aktív tag

https://sourceforge.net/projects/ext2fsd/

(#66004) AiRLAC válasza -Maujuri- (#66002) üzenetére


AiRLAC
addikt

Total Commander + ext4 plugin

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#66005) M3aN


M3aN
senior tag

Sziasztok!
Segítségeteket kérném az alábbiakban, DS218 az érintett:
1. Lomtár funkciót merre találok? Ez meglett időközben :)
2. Lehet olyat, hogyha töröltem valamit pl. ma, de visszaállítanám, akkor talán az egyik HDD-n még rajta van? Nem lehet backup-ként használni az egyik HDD-t, csak szimultán használatra alkalmazza eredetileg?

[ Szerkesztve ]

(#66006) chemand válasza chemand (#65981) üzenetére


chemand
tag

Esetleg valaki tudna segíteni ebben a kérdésben?

(#66007) -Maujuri- válasza AiRLAC (#66004) üzenetére

Szia. Köszi, próbáltam, felrakta, de egyszerűen nem akarja látni a mappákat, de mék a partíciókat sem. Rendszergazdaként indítottam.
Mi lehet a probléma?

(#66008) weeweew válasza weeweew (#65983) üzenetére


weeweew
csendes tag

Ebben a kérdésben továbbra is várom a segítséget. 9 óra alatt lefutott a smart full teszt, eszköz továbbra is hibátlan, 1 bad sector.
Most kivettem és rákötöttem a pc-mre. Most épp a WD lifeguard full teszt fut.
Arra lennék kíváncsi, hogy 1 vagy x db bad sectorral kuka a drive, vagy elfut a 4 lemezes raid0? És ne foglalkozzak a kötet tönkrement hibával? Jelen pillanatban kb 380 giga adat van a raid0-n és minden elérhető, függetlenül attól, hogy a DS415+ azt mondja tönkrement a kötet. Ezen a köteten nem fogok fontos adatot tárolni, szóval nem lenne gond a hibajelzés részemről.

(#66009) XZoli válasza weeweew (#66008) üzenetére


XZoli
aktív tag

nekem is csak 1 badsectorom volt a Black WD merevlemezen aztán kb: 250GB flac Zene könyvtáram bánta két hete gyűjtöm vissza :DDD

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#66010) Magnat válasza Magnat (#65975) üzenetére


Magnat
veterán

Tárgytalan, defaultban bridgel a VMM, nem kell natolni.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#66011) visit


visit
tag

Üdv!
DS218 - Download Station
Hogyan tudom a BT keresőszolgáltatások közé felvenni a bithumen.be-t?
Köszönöm, ha segítetek!

(#66013) tjsz válasza tjsz (#65828) üzenetére


tjsz
senior tag

Erre esetleg valami tipp?

(#66014) visit válasza visit (#66011) üzenetére


visit
tag

Megtaláltam, köszönöm!

(#66015) weeweew válasza XZoli (#66009) üzenetére


weeweew
csendes tag

kicserélted a wd-t?

(#66016) Dzsekó


Dzsekó
addikt

Aki szenved attól, hogy nem csatolódik fel magától a WebDAV meghajtója Windows újrainduláskor, annak itt egy megoldás, amit 2 nap alatt szenvedtem ki mindenféle zsákutca megoldások után:
1. batch fájl (pl webdav.bat) készítése a következő tartalommal:

net use x: \\myserver\fileshare /user:MyID MyPassword

- x: meghajtó betűjel, ez lehet bármelyik szabad betűjel
- myserver: "https:\\NAS DDNS címe:webdav port (vagy a \\tecímed@SSL@webdav port\DavWWWRoot)
- fileshare: mappa elérési út (lehet többlépcsős)
- MyID: hitelesítő név
- MyPassword: hitelesítő névhez tartozó jelszó

2. batch fájl futtatása: két dolog miatt kell, egyrészt, hogy lássuk, hogy működik-e, másik pedig valamiért 1x le kell futtatni, különben "az elérési út nem található" hibára fut újraindítás után a PC.

3. a felcsatlakozott meghajtó maradhat felcsatlakoztatva, utolsó lépésként ezt a webdav.bat-ot másoljuk be a Start menü -> Minden program -> Indítópult alá

4. Windows újraindítás után egy pillanatra feltűnik az óra mellett, hogy "Nem sikerült minden hálózati meghajtót csatlakoztatni", de ezután lefut a parancssor ablakban a batch script, és tökéletesen működik a meghajtó. Nem kér újra jelszót, nincs piros x.
Több PC-n tesztelve.
Próbáltam feladatütemezőbe berakni, meg már mindent. És csak minden marhaságot csinált. Ez egyszerű, mint a faék és működik.

(#66017) dkess válasza Dzsekó (#66016) üzenetére


dkess
őstag

Ez elég "biztonságos" (nem) dolognak tűnik a felhasználó/jelszó -t egy kódolatlan szöveges file -ba tenni. Mondjuk, ha nem csatlakozna fel a Windows indulásakor, akkor egy egyszerű dupla klikket nyomni az Intézőben az adott meghajtóra (jelszót sem kell megadni csak egy 'OK' gombot nyomni a feltűnő ablakban)?

(#66018) XZoli válasza weeweew (#66015) üzenetére


XZoli
aktív tag

ki, először egy 4TB WD40EFAX de ezt benéztem SMR HDD utána 4TB WD4003FFBX és egy DS220+ NAS is lett a DS114 ki szolgálta az idejét nyugdíjba ment.

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#66019) Laposelemer válasza weeweew (#66008) üzenetére


Laposelemer
tag

Szerintem erre nem lehet jó választ adni.
Honnan tudhatná bárki, hogy itt megállt a bad sector képződés vagy lesz még újabb?

Wd progija "kijavítja" azt az egyet. Tartalékból pótolja.
Azt írtad nem fontos adatokat tárolsz.
Ha zavar az az egy is, akkor csere.

Bár a 4 HDD-ből csinálhattál volna SHR kötetet RAID0 helyett.

Syno már 1 bad sectornál visít, hogy világ vége van.

Nekem egy 4T WD RED kezdett bad sectort gyártani. 212db-ig jutott 2 év alatt. Nemrég cseréltem le a biztonság kedvéért.

(#66020) weeweew válasza Laposelemer (#66019) üzenetére


weeweew
csendes tag

Tudom, hogy lehetetlen a bad sector jövőjét megjósolni.
Kérdés az, "kijavítás" után mehet-e vissza, és működik-e minden? Vagy a DS nyafog és leáll? Mert összeomlottat jelez, közben működik. Fura. És mindez 1 bad sector miatt.

[ Szerkesztve ]

(#66021) Dzsekó válasza dkess (#66017) üzenetére


Dzsekó
addikt

Senki nem látja, ha nem nyitja meg. De ha valaki kívülről fel is töri a Windows-t, akkor is a benne lévő adatokat tartalmazó mappa csak olvasható, a másik pedig egymásnak megosztást tartalmaz, de csak ideiglenesen lesz ott adat, amíg át nem tesszük a megfelelő helyre. Az adott név és jelszó az adott felhasználó saját jelszava, amit amúgy is tudnak.
Ha meg már feltörődik a Windows, akkor ott a belső HDD-n lévő adatok szoktak pápát mondani. Illetve akinek létrehoztam, azt sem tudja, hogy mit tartalmaz a fájl.
Normál felcsatolás és újraindítás után ez a feltűnő ablak sem jött fel mindig. Két meghajtó van, sokszor volt olyan, hogy az egyikre rányomtam (mindegy melyikre), kiírt valami elérési hibát, ezt le OK-ztam, másik meghajtó, utána feljött a jelszavas ablak, erre OK, és ezután már a másik betűjel is működött jelszó nélkül (???). Illetve volt olyan, hogy rányomtam a piros x-es betűjelre és úgy megfagyott a Windows, hogy csak reset segített. Elég hektikusan működik Windows ezen része, és ez úgy, eredeti felállásban nem volt jó. És nem az én op. rendszeremmel van a gond, mert mindegyik ugyanezt csinálja. Windows 10-el még nem próbáltam, ezek mind 7-esek.
Akinek az élete munkája van a megosztott mappában RW módban, annak tényleg nem biztos, hogy ez a módszer a legjobb, de már kínomban nem jutott jobb az eszembe, és végre ez működik, és minden újraindításnál ugyanazt csinálja, nem mindig mást, mint eredetileg.

(#66022) Laposelemer válasza weeweew (#66020) üzenetére


Laposelemer
tag

Ha a wd programja javítja a bad sectort, akkor mehet vissza. Esélyes, hogy az összeomlott kötet jelzés is megszűnik.

Emlékeim szerint valahol lehet állítani, hogy hány bad sectornál sírjon a dsm. Ez default 1.

2 dolgot csinálnék ...
- RAID0-ból SHR ha mégis hirtelen elhalna a HDD (nem megy a kukába a nem fontos adat se)
- dsm feladat ütemezőjében beállítanék havonta/hetente 1 teljes tesztet a hdd-kre. A gyors teszt az nem jó ide.

[ Szerkesztve ]

(#66023) gyugyo79 válasza Dzsekó (#66021) üzenetére


gyugyo79
addikt

A net use -nak van egy /PERSISTENT:YES kapcsolója esetleg megnézheted ha gondolod, hogy újra indítás után megeszi e, hogy nem kell a fn/jelszó már a következő csatoláshoz ha egyszer ezzel megadod.

Amúgy meg ha már a windowsba belépett/ jutott valaki akkor az átlag felhasználónál amúgy is csak max egy placebónak jobb a windows jelszó kezelése a plain txt -nél és elég pld. egy NirSoft - VaultPasswordView ha valaki nagyon kíváncsi az elmentett jelszavakra szóval igen felmerülhet, hogy van értelme arra hagyatkozni vagy + köröket futni miatta...

[ Szerkesztve ]

(#66024) tjsz válasza tjsz (#66013) üzenetére


tjsz
senior tag

Sziasztok!

Biztos vagyok benne, hogy én nézek be valamit, de nekem nem igazán úgy működik a download station, ahogy az összefoglalóban van leírva.

Beállítottam, hogy a letöltés a "torrent" mappába jöjjön le.

Ezek után beléptem SSH-n keresztül a NAS parancssoros felületére és ugye elvileg a @download mappába kellett volna kerülnie a letöltéseknek, de ez a mappa teljesen üres.

Ugyanakkor a "torrent" mappában ott vannak:

És ezt erősíti meg a tesztem is: egy korábbi fel/letöltéseket intéző eszközről szeretném átrakni a file-okat (hogy továbbra is seed-eljem), ezért próbaképpen net use-al felcsatoltam "torrent"-et, ebbe belemásoltam a továbbra is seed-elni kívánt nagy méretű file-t, ezek után a Download Station-ben a nagy méretű file-hoz tartozó ".torrent" file-t hozzáadtam. Lehetett látni, hogy a Download Station ellenőrzi (checking) a nagy méretű file-t (fél perc alatt végzett), majd mutatta, hogy seed-re kész az előbbiekben másolt file (vagyis elvileg megoldható más NAS-ról a seed-elni kívánt file-ok áthozása). A lényeg: hogy abba a mappába másoltam bele, ahova a letöltések alapértelmezetten kerülnek és nem a @download mappába. Tehát mintha nem a @download mappát használná az én nas-omon a download station.

Vagy valamit rosszul értelmeztem?

(#66025) gyugyo79 válasza Magnat (#65975) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ugyan ott ahol a NAS-ra, ha nem mókoltál semmit és a telepített (virtuális) rendszer jól felismeri és rakja a hálókártyát és alap, hogy DHCP -n kér IP-t akkor kap is egy IP-t a routerodtól a Virtuális gép. A MAC címét a gépnek a Virt gép szerk hálózat résznél meg tudod nézni és szerkeszteni is tudod kivéve a VirtDSM -ét pld aminek csak újat lehet generálni.

[ Szerkesztve ]

(#66026) gyugyo79 válasza tjsz (#66024) üzenetére


gyugyo79
addikt

Rosszul értelmezel valamit. Ami nem jelenti, hogy az állításaid rosszak.

HA elkezdesz egy letöltést és a DS jól működik (ahogy a készítői kitalálták) akkor:
1 letöltődik a torrent a @download mappába létrehozott szám nevű mappába ami elindul /1 utána lesz a /2 és így tovább. A torrent fájl neve a mappa száma lesz tehát az /1 mappába letölti a ez_a_torrent_neve_amit_az_oldalrol_leszednel.torrent -et 1.torrent néven és egy adatbázisban beírja hogy a ez_a_torrent_neve_amit_az_oldalrol_leszednel.torrent -et az az 1 -be került itt még csinál 2 fájlt meg ide letölti a fájlt/fájlokat. Ha kész a fájlok átkerülnek a beállított letöltési helyre és itt is jön egy csavar. A megadott feltételek függvénye, hogy hogy. Vagy egy hardlink jön létre vagy áthelyezi a kész letöltést. A lényeg, hogy ha áthelyezi akkor ezt is beírja az adatbázisba, hogy a fájl már csak ott van meg, tehát igen onnan is folytatja a seedet! (Ha egy feltétel teljesük és a letöltés kész lesz akkor a hardlink @download része megszűnik vagy ha te pld leállítod a felületen a letöltést stb. onnantól csak a cél helyen lesz már meg a tartalom része a xy számú mappa és banna a xy.torrent stb és az adatbázisba a bejegyzés marad, hogy az melyik torrenthez tartozik és az hova lett letöltve )
Azt is jól írtad, hogy ha a beállított letöltési helyen ott a tartalom és utána van a *.torrent fájl hozzáadva akkor ellenőrzi és seedeli azt (megint csak amikor jól működik) mivel teljesen érthetően ezt így írták meg, tehát amikor hozzá van adva egy *.torrent előbb ellenőrzi, hogy az új vagy már megvan és a megadott helyen van e meg. Az adatbázis és a számos torrent mappa alapján ami a @download -ba van tudod utána az eredeti torrent fájl letöltésénél akár elmenteni később a *torrent fájlt azon a néven amin letöltötted és hozzá adtad és nem egy 1.torrent -ként kimásolni a @download/1 alól pld.

[ Szerkesztve ]

(#66027) Dzsekó válasza gyugyo79 (#66023) üzenetére


Dzsekó
addikt

Az nem csak azt jelenti, hogy bejelentkezéskor újracsatlakozik elvileg a meghajtó?
Azt azért nem írtam be, mert minden Windows induláskor lefut a script, ezért nem láttam értelmét megadni. De kipróbálom ezt is. A windowsban el van mentve a jelszó, még kézzel elmentettem. Azt próbáltam, hogy se jelszót se persistent-et nem adok meg, akkor nem csatolta fel.

(#66028) gyugyo79 válasza Dzsekó (#66027) üzenetére


gyugyo79
addikt

50:50 hogy működik e :)
Elvileg ugye berakja az adott címhez tartozó authentikációs adatokat és pont úgy, ahogy a grafikus felület, csak van, hogy ez jól működik míg az nem és ezért köv alkalommal nem kell esetleg már. Azt, hogy bekerült e jól meg is tudod nézni, hogy ott van e vez.pult - Hitelesítőadat-kezelő és ott a win rendszernél vannak ez elmentett adatok. Persze az se 100% garancia, hogyha itt ott vannak az adatok jól és utána jól fog működni.
Max ha valami okosság kerül a gépre, ugye ez az első amit tuti megnéz, amikor a merre tovább a kérdés ....

A windows egy régi hibája pld sok esetben, hogy hamarabb próbálja a csatolni a meghajtókat mint, hogy az összes ahhoz szükséges service elindulna így az nem jön össze neki. Ha nálad is pld. csak ez a hiba akkor elég lehet.

[ Szerkesztve ]

(#66029) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Vettem egy új routert és miután üzembe helyeztem, valahogy sehogy sem tudom rávenni hogy a Download Station töltsön is fel. Ebben szeretném a segítségetek kérni.
Amit csináltam:
Ki van kapcsolva az UpnP mind a torrent, mind a router beállításoknál.
port továbbítás belőve a 16881 portra, és a nasom fix IP jére irányítva.
De semmi.
Lehet egyáltalán "aktiv" a Download Station (kapcsolatom) valahogy?
Előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#66030) Dzsekó válasza gyugyo79 (#66028) üzenetére


Dzsekó
addikt

Kipróbáltam. Kéri mindig a fekete cmd ablakban a felhasználónevet és jelszót. Felvettem és megjegyeztettem a Windows-al is (Hitelesítőadat-kezelő), úgy is kérte. Felvettem a két betűjelet is jelszóval névvel együtt, Hitelesítőadat-kezelőben is benne volt, úgy egy újraindítás, akkor is kérte a parancssorban a nevet és jelszót, amiket egymás után bepötyögve megcsinálta a felcsatolást, de így nem automata. Több újraindítást kipróbáltam, mindig kéri a hitelesítő adatokat a parancssorban.

[ Szerkesztve ]

(#66031) fulton válasza fulton (#66029) üzenetére


fulton
addikt

Még annyit, megnéztem , és a 1688 port nyitva van. Ám nem megy a feltöltés-

(#66032) fulton


fulton
addikt

PIcit belemásztam a tűzfal beállításokba, NAS on.
Nem értem. Lan1 en csatlakozok a routerhez. Bekapcsoltam a tűzfalat, szabály szereksztésénél elsőként csináltam olyat hogy:
Ha nem teljesül akkor tilt, és engedélybe beletettem egy következő szabályt:
Az összes port engedélyez, alhálózat :Ip: 192.168.0.1/maszk: 255.255.255.0
Engedélyez.
És mobilon lejövök wifiről (otthoni hálózatról) mobil internetről csatlakozom a ds file alkalmazásba (ahol quickconncect azonosítóval szoktam belépni) nem engedett be, aztán mobilon beléptem a VPN hálózatomba, ekkor beengedett. Utána hiába léptem le a VPN ről és maradtam mobil hálózaton, ugyan úgy beenged lépni a nas-om. Pedig az IP nem abban a tartományban van amit megadam ugyebár. Ez hogy van most? nem értem.-

(#66033) fulton válasza fulton (#66032) üzenetére


fulton
addikt

Vagy a quickconnect-re nem érvényes a tűzfal? Na és a fájl igénylés? Én tényleg nem értem, mobil hálózatról engem simán beenged. Belépni is böngészőből (persze quickconnect en át) fájligénylés is megy. Pedig az az egyetlen szabályom csak amit lentebb írtam.

(#66034) Multibit válasza dkess (#66017) üzenetére


Multibit
veterán

Ha azt a parancsfájlt - mondjuk - egy pendrive-on tárolja, amit mindig csak a futtatás idejére tart a gépben, akkor egy fokkal előrébb van biztonság terén (de csak egy fokkal) :) Amúgy, ha már parancsfájl, érdemes lenne ennek a törlő párját is megcsinálni. Nem biztonságos eljárás, ha a drive definíció állandóan él! Elég, ha a használat idejére hozzuk létre a meghajtót.

(#66035) tjsz válasza gyugyo79 (#66026) üzenetére


tjsz
senior tag

Borisz76 leírása alapján gondoltam azt, hogy a @download mappába kezdi a letöltést és ott is hagyja:

"A DS elkezdi a letöltést egy "láthatatlan" rendszermappába, legyen ez a "@download" mappa. Ha készen van a letöltés , akkor megjelenik az általunk létrehozottban , legyen most ez a "UserDownload" nevű mappa."

(#66036) tjsz válasza gyugyo79 (#66026) üzenetére


tjsz
senior tag

Megnéztem, az általad említett, számokkal jelzett mappák nem tartalmazzák a letöltött file-okat, csak azt a 3 file-t, ami - gondolom - a torrent kezeléséhez kell.

(#66037) tjsz válasza gyugyo79 (#66026) üzenetére


tjsz
senior tag

"A megadott feltételek függvénye, hogy hogy. Vagy egy hardlink jön létre vagy áthelyezi a kész letöltést."

Milyen feltétel? Mikor van hardlink és mikor helyez át?

"Az adatbázis és a számos torrent mappa alapján ami a @download -ba van tudod utána az eredeti torrent fájl letöltésénél akár elmenteni később a *torrent fájlt azon a néven amin letöltötted és hozzá adtad és nem egy 1.torrent -ként kimásolni a @download/1 alól pld."

Ezt nem teljesen értem: a számozott mappákban lévő file-okhoz nem lehet hozzáférni, ergo kimásolni sem lehet. Illetve honnan tudnám az eredeti .torrent file nevét?

(#66038) dkess válasza Multibit (#66034) üzenetére


dkess
őstag

A pendrive -ot meg jól elveszti amikor hurcolássza ide-oda, mert majd amikor a "kiscicás képeket" kell vinni a ismerősnek akkor nem lesz más kéznél. Még jobb (ugye eddig legalább hálózaton belül voltunk csak) ... :)

A másik oldalról amennyiben egy felhasználónak, ha pl. kéthavonta amikor az LE tanúsítvány megújul derogál nyomni az intézőben egy duplaklikket meg egy sima OK -t nyomni (felhasználónevet és jelszót nem kell megadni, ha az korábban meg volt adva és az nem változott) az újracsatoláshoz, akkor majd a csak használatkor felcsatolom aztán majd le (akár batch -el akár nem) minden egyes alkalommal (azaz napon belül többször is akár) az majd nem fog derogálni? ... :)

Hát nem tudom. Nálam a WebDAV idős szülőknél megy már ősidők óta, akiknek a PC -n még a "copy-paste" is rakétatudomány (bár magát a PC -t használják elég sokat). Aztán mégsem gond egy duplaklikk-OK kombó kéthavonta (az is igaz, ha más nem, akkor én megteszem, ha arra járok éppen) ...

(#66039) Multibit válasza dkess (#66038) üzenetére


Multibit
veterán

A pendrive -ot meg jól elveszti...
Persze, ha kimegyek az utcára, elüthet a villamos ;]
Nálam például sok pendrive van, a legtöbb dedikált feladattal :K Ja, még egyet sem vesztettem el. A kiscicás képeket meg nem pendrive-on szállítom az ismerősöknek (ha már van NAS-om) ;)
Na mindegy, már most több szót fecséreltem a dologra, mint érdemelne a téma.

(#66040) gyugyo79 válasza tjsz (#66037) üzenetére


gyugyo79
addikt

Attól függ teljesült e szerinte a megadott feltétel ahhoz, hogy a torrent leálljon akár 1 szer is.Itt egy video így talán érthető (2 nap múlva törlöm).
Nálam lejött valamikor a torrent ott van mind a 2 helyen mert úgy van beállítva, hogy addig tartsa meg (a @download -ba is eddig marad) amíg a megosztási arány eléri a 1000000% -ot és csak utána állítsa csak le.
A videón látszik, hogy amikor leállítom törli a @download -ból és marad a letöltési helyen és vissza indítom akkor elindul a seed tovább (nincs teljes ellenőrzés mint amikor "seedbe rakunk valamit" ).

(#66041) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Berendeltem ds218+ -hoz egy dx517-et.
Pár kérdés ami felmerült bennem:
1. lehet tudni/sejteni, hogy ez a bővítő egység meddig lesz támogatva az elkövetkező DS szériákban? Ahogy utána néztem van dx510 és dx513 is.
2. ha ds218+ meghal, akkor egy új vezérlő egységen (720+/920+, stb) mennyire nehézkes elérni a dx517-ben lévő kötet(ek)et, adatokat?

Most a HDD-n gondolkodom. Valószínűleg wd purple lesz a kiválasztott (mivel ez 5x00rpm-es és olcsóbb, mint az ironwolf). Csak azt nem tudom, hogy mekkorát? 4TB (32k) vs 6TB (52k). A 6TB-snek kicsit drágább a TB-re vetített ára. SHR2 lesz a cél. Erről a kötetről menne a filmek megosztása, backup a DS218-ról és a torrent.
2-5 havonta kerülne bele egy újabb HDD.

(#66042) dkess válasza Sanyi.mTs (#66041) üzenetére


dkess
őstag

1. A most kijött szériák is támogatják a DX517 -et. Logikailag mivel nincs a láthatáron pl. SATA4 -es csatolófelület - így amíg maradnak a eSATA -as felület mellett, akkor marad a DX517 is. Azaz eSATA -n belül nem várható DX510-DX513-DX517 váltáshoz hasonló új széria.

Az más kérdés lenne, ha a jövőben egyszercsak csak az Infiniband -et kezdenék el támogatni. Ez nem várható itt az alsóbb régiókban ... Ugye jelenleg 5 drive -os bővítőegységig eSATA van a Synology -nál. Persze egy 4 drive -os Infiniband -nek (ez 4*eSATA gyakorlatilag) még lenne értelme pl. SSD -khez főleg, de ez sem a Celeron/Atom/kis Ryzen -es régióba várható ...

2. Bedugod az új NAS -ba és megy.

HDD terén inkább az IronWolf legyen és persze minél nagyobb annál jobb ...

(#66043) Magnat válasza Sanyi.mTs (#66041) üzenetére


Magnat
veterán

Uhh, azért a Synonak is van bőr a képén, h majdnem egy 920+ árában van...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#66044) bbkingerman


bbkingerman
friss újonc

Üdv mundenkinek.
Adott egy NAS (Synology DS218) és egy SamsungTV (UE55MU6192). A NAS bekapcsolása után a TV tökéletesen felismeri és működik médiaszerverként, de ha a TV-t kikapcsolom és eltelik kb 20perc és a TV-t ismét bekapcsolom, a NAS már nincs ott.
A TV-n a hálózati kapcsolódás módjának megváltoztatása (kábelról-->Wi-Fi-re) kizárólag egyetlen esetben oldotta meg eddig a problémát... azóta 1x sem. :D
Valamint ha a DSM-ben az SSDP intervallumon állítok értéket (920-ról pl.: 6-ra) az is megoldja a problémát 1 alkalommal. Aztán márcsak a NAS újraindítása segít, és mehet az egész procedúra elölről.
Tudnátok erre valami megoldást?
Köszönöm. :)

(#66045) Magnat válasza bbkingerman (#66044) üzenetére


Magnat
veterán

Nem ide...

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#66046) claire78 válasza Magnat (#66043) üzenetére


claire78
senior tag

..és ha nem fontos, h adott kötegek, megosztások mappái legyenek bővítve, akkor szerintem több értelme is van.
Nálam a 218+ mellé vettem egy 216j-t, máris van egy 4 tárhelyes NAS-om, igaz, nem tud RAID5-öt, de nincs is rá szükségem.

(#66047) hrolf


hrolf
friss újonc

Kedves Fórumozók!

Midnight Commander telepítéshez szeretnék segítséget kérni.
DSM verzióm: 6.2.3-25426 Update 3
Feltelepítettem, de látszólag nem működik.

Ez látszik, de nem tudom elindítani:
Mit csinálok rosszul?
Esetleg tudtok bármilyen más két paneles fájl kezelőt ajánlani a DSM alá?
Norton Commander alatt szocializálódtam, nekem ez állna kézre.
Előre is kösz!

Rolf

[ Szerkesztve ]

(#66048) A.K. válasza hrolf (#66047) üzenetére


A.K.
tag

A Midnight Commander konzol alkalmazás alól futtatható Synology NAS-on.
Tehát telnettel vagy ssh-val bejelentkezel a NAS-ra és onnan kiadod az mc parancsot.

(#66049) Intelligencs

Vettem egy DS120j-t a DS220+ mellé backupnak. Egy 4TB-os Segate Ironwolf-ot tettem bele. Gondoltam, akkor már letesztelgetem. Elkezdtem nyomkodni, telepítgetni, feltettem rá olyan programokat is, amiket nem szándékoztam használni, elkezdtem vele torrentezni. És azt kell, hogy mondjam, lényegesen jobban teljesített, mint vártam. A torrentet is kimértem - nem csak saccra nézegettem, mennyivel tölt maximum -, a letöltés utáni fájlméretet visszaosztva a letöltési idővel 110 Mbps-re jött ki a sebesség. Ami nem eget rengető, de szerintem teljesen vállalható. Érzésre sem olyan lassú, simán hozta a DS213+-t, amit korábban használtam, és még az is teljesen megfelelő volt.

Az persze azért kijött, hogy a processzor a gyenge láncszem. Viszont meglepő módon a memória nem tűnt kevésnek. Ebből a szempontból a 220j egy kiegyensúlyozottabb modell lehet, mert abban ugyanúgy 512MB RAM van, de sokkal bivalyabb processzor.

Viszont a 120j-t így is túl jónak ítéltem meg backup szervernek, szóval inkább anyósnál lévő DS111-est helyére tettem és a 111-est tettem meg lokális backupnak.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#66050) Magnat válasza Intelligencs (#66049) üzenetére


Magnat
veterán

A 220j nincs híján cpunak, mert ugyanaz van benne mint a 218-ban (meg a 218 Playben, meg a 118-ban) ... csak a ram mérete eltérő.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.