Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83001) Magnat válasza Patice (#82998) üzenetére


Magnat
veterán

Sztem taktikai okokból nem fogják, tekintve, h az átlag usernek vastagon elég egy arm-es verzió főleg 2 GB rammal (de kevesebbel is), így mivel a 7-es DSM-ben egy csomó 3rd party dolgot már csak Dockerben tudsz futtatni, ha erre igény van, muszáj leszel inteles verziót vásárolni.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#83002) Mátésum válasza Magnat (#83000) üzenetére


Mátésum
aktív tag

Szia. Bocs, még egy kérdés. Ha létrehozok egy új kötetet, amit már a megfelelő raid típusra állítok, és utána törlöm azt, amivel baj van, az egy köztes megoldás lehet?

(#83003) #46824192


#46824192
törölt tag

Lets encryptet mennyivel a lejárata előtt lehet újra megújítani?

Köszi

(#83004) Papesz01


Papesz01
tag

Sziasztok,

Tanácsot szeretnék kérni, elég kezdő vagyok ebben a témában.
Nyomdába szeretném lecserélni a 218+-t sajnos már eléggé kezd belassulni, és szeretnék egy komolyabbat, hogy ez is évekig jó legyen.
Kinéztem a 923+ at, vennék hozzá 4Gb memóriát ( D4ES02-4G )
m.2-es SSD-t: SNV3410-800G

Viszont a támogatott sata ssd-k 2-3× annyiba kerülnek mint egy ugyan olyan samsung.
synology SAT5200-3840G helyett -> Samsung 8TB 870 QVO 2.5" SATA3 SSD

kétszer akkora és sokkal olcsóbb, lehet bármi hátránya, hogy nincs a támogatott eszközök között? vagy egyáltalán jó a konfig amit elgondoltam? Nagyon köszönöm a tanácsokat előre is.

Jobb csendben maradni, és hülyének látszani, mint megszólalni és eloszlatni a kételyeket.

(#83005) Magnat válasza Mátésum (#83002) üzenetére


Magnat
veterán

Úgy érted, h beteszed a második lemezt, lesz mondjuk basic ext4, arra átmásolsz mindent és utána az eredeti kötetet is törlöd? Elvileg működhet, ami eszembe jut probléma, h a telepített appokat is át kell tenned a másik kötetre.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#83006) sterby79


sterby79
tag

Üdv. Ds118+ nassom. van. Pár napja elindítottam egy nagyobb frissités , már nem emlészem a verzióra, otthagytam, kb 10 percig tartott, ma be akarok lépni és nem fogadja el a jelszavam vagy a felhasználónevet. Tv-n keresztül látom a tartalmat, ami meg van osztva, viszont se laptoprol se mobilrol nem birok belépni! Valaki tudna e segíteni ezzel kapcsolatba?

Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Galaxy S24 Ultra, Samsung Galaxy Watch 5 pro

(#83007) Mátésum válasza Magnat (#83005) üzenetére


Mátésum
aktív tag

Köszi. Sajnos nincs időm ma, de ki fogom próbálni. Remélem a pozitív fejleményekről fogok beszámolni, nem segítséget kérni jövök legközelebb.

(#83008) AiRLAC válasza sterby79 (#83006) üzenetére


AiRLAC
addikt

Csinálj egy 4 másodperces resetet, egy csippanás után engedd el. Újraindul, admin lesz a felhasználónév és nem lesz jelszó. Ezután állítsd be a saját felhasználói jelszavad ismét, lépj be, ha működik akkor tilthatod az admin felhasználót megint.

Ez nem bántja az adataidat és a beállításokat, kivéve a hálózatot, az visszaáll DHCPre ha nem ott volt.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#83009) sterby79 válasza AiRLAC (#83008) üzenetére


sterby79
tag

Köszönöm, sikerült! :C

Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Galaxy S24 Ultra, Samsung Galaxy Watch 5 pro

(#83010) Patice válasza Papesz01 (#83004) üzenetére


Patice
Topikgazda

A 923+ jó választás a plusz memória is.
M.2 SSD-nek akkor van inkább hozadéka, ha HDD-vel rakod párba, Ha SSD az első kötet, akkor kb. felesleges az M.2 SSD gyorsítótár.
923+on eddig egyedül engedi a DSM, hogy kötetet hozz létre az M.2 SSD-k valamelyikén, de ezt jelenleg csak a saját márkás M.2 SSD-jükkel lehet megtenni.
Samsung QVO NEM ajánlom NAS-ba, semmiképpen.

Még mielőtt bármit vennél:
Milyen sebességű hálózat van a nyomdában?
Mert ha gigabites, az OK, de akkor ez fogja visszafogni az egész NAS teljesítményét.

Esetleg az érkező SMB Multichannel (DSM 7.2-től lesz) támogatás segíthet a hálózati sebességen, de akkor két LAN csati kell mindenütt, ha duplázni akarjátok a sebességet.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#83011) AiRLAC válasza Patice (#83010) üzenetére


AiRLAC
addikt

"Nyomdába szeretném lecserélni a 218+-t sajnos már eléggé kezd belassulni, "

Én ezt is tisztáznám hogy pontosan mit jelen a "kezd belassulni" :) Azért egy DS218+ még elég jó darab.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#83012) Papesz01 válasza Patice (#83010) üzenetére


Papesz01
tag

Maga az internet az 1000 megas vodafone, a nyomdai gépeknek mindegyiknek gigabites portja van.

A lassulás főként a rengeteg nagy méretű fájl miatt, lehet, legalábbis úgy veszem észre, hogy a hálózati meghajtóknál is egyre nehezebben tölti be, a tárhely is fogy így mindenképp fejlesztenem kell, HDD-be már nem akarok gondolkodni, sokan használjuk a DS Chat progit is, mennek a kamerák, VPN, DS file és még hasonló apróságok...

az m.2-es SSD-ről akkor lemondok, esetleg a synology SSD helyett van más alternatíva, vagy megéri az árát?

Jobb csendben maradni, és hülyének látszani, mint megszólalni és eloszlatni a kételyeket.

(#83013) AiRLAC válasza Papesz01 (#83012) üzenetére


AiRLAC
addikt

Samsung EVO Plus vagy PRO széria jó lehet, én RAID1-be tennék kettőt és mellé 1-2 HDD-t, ha sok apró file van akkor 2x Samsung NVMe cache-nek (nem kell nagy, 250-500G elég).

QVO is jó otthonra (nekem is van 2db) de ilyen helyre nem tenném.

Tárhelyfogyás ugye nem Driver Server vagy snapshotok miatt van?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#83014) Papesz01 válasza AiRLAC (#83013) üzenetére


Papesz01
tag

Köszönöm a vinyó tippet, a tárhelyfogyás nem az miatt van, egyiket se használjuk, egyszerűen mentünk mindent, photoshop, corel szerkesztési fájlokat..., széles formátumú nyomtatásról van szó, szóval repkednek a több szár megás fájlok sajnos, a jelenlegi 218+-ba 2db WD Red 4 tb-os van, amit anno SHR-ba tettem és szépen teszi amúgy a dolgát, az SSD-él is van értelme ennek verziónak, hogy minden fájlt duplán mentsen?

Jobb csendben maradni, és hülyének látszani, mint megszólalni és eloszlatni a kételyeket.

(#83015) AiRLAC válasza Papesz01 (#83014) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ha fontos a rendelkezésre állás (a munka nem állhat meg, i.e. többe kerül egy óra munka kiesése mint a második SSD) akkor 2 SSD tükörben.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#83016) Papesz01 válasza AiRLAC (#83015) üzenetére


Papesz01
tag

Nagyon köszönöm a tanácsokat!

Jobb csendben maradni, és hülyének látszani, mint megszólalni és eloszlatni a kételyeket.

(#83017) Lasersailing


Lasersailing
senior tag

Sziasztok,

Download station-ben lehet olyat, hogy egy adott letöltést leállítok, hogy ami sürgős, az jöjjön maxon, majd pl. 60 perc múlva induljon újra a megállított letöltés?
DS118, gyerekek meg nagyon filmet néznének, ilyenkor jól jönne, ha csak egy letöltés futna (ezt idáig meg is tudom oldani), de szeretném, ha x perc múlva magától induljon újra az amit manuálisan megállítottam.

köszi előre is a választ!

(#83018) huan


huan
őstag

Sziasztok,
A DS720+ -ban van egy 128Gb-os SSD a programoknak és egy 2TB-os HDD minden másnak. Ha szeretném cserélni a HDD-t nagyobbra, akkor mit kell tennem, hogy minden ugyan úgy menjen tovább a cserét követően?

[ Szerkesztve ]

(#83019) AiRLAC válasza huan (#83018) üzenetére


AiRLAC
addikt

Adatokat lemented, új lemez, adatokat visszamásolod. Alternatív verzió hogy a kivett lemezt egy PCről tudod pl. egy Linux Reader-el olvasni és átmásolni az újra hálózaton keresztül.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#83020) Jim74 válasza Lasersailing (#83017) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia!

Szerintem ezt nem tudja a DS.

(#83021) IRO21 válasza Faby (#82992) üzenetére


IRO21
aktív tag

Tesztelgettem, igazad van.
Ha nem közvetlenül a /photo-ba másolod, hanem a mount destination-be, akkor nem veszi észre magától a Photos az új képeket. Az új mappákat látja, viszont a feltöltött képeket nem.
Ha a Photos beállításokban kézzel nyomok egy Fájlok újraindexelését, akkor megjelennek a képek is.
Errre esetleg x percenként megoldás lehet egy időzített feladat, ami elindítja az újraindexelést, de nem tetszik túlzottan ez a megoldás:
/var/packages/SynologyPhotos/target/usr/bin/synofoto-bin-index-tool -t basic -i /volume1/photo/

Jobb lenne, ha tudnánk hogy mi indítja el ezt a processzt a /photo mappára, és a figyelt mappák közé felvenni a /volume1/1.lemez/Fotók mappát is. Ezt sajnos nem találtam meg. Ha valaki tudja ne tartsa magában! :)

Viszont ha megfelel a gyári fotó mappák plusz meghajtóként csatlakoztatása is akkor nem keresgélek tovább. Majd talán egyszer ha nagyon unatkozok :)

(#83022) Magnat


Magnat
veterán

DS 723+ review: [link]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#83023) Faby válasza IRO21 (#83021) üzenetére


Faby
senior tag

Nagyon köszönöm az eddigieket, megfelel a plusz meghajtó, ennyiben hagytuk.

(ma a végleges helyszínen a beüzemelés volt rémálom, a Digi HGW miatt, hogy az mekkora foshalom, egy nyomorult static ip-t és port továbbítást nem tudtam benne megcsinálni, pedig nem vagyok kezdő)

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#83024) Lasersailing válasza Jim74 (#83020) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Sajnálom, pedig milyen jól jönne, és szerintem nem is lenne nagyon bonyolult megcsinálni .

Köszönöm válaszodat!

(#83025) Sumi válasza AiRLAC (#82905) üzenetére


Sumi
aktív tag

Sajnos semmi különleges nem fut, egyszerűen csak ilyen lassú ennek a procija. Visszaküldeném, de céges vásárlás volt.. Mindegy, ebből is tanultam :(

(#83026) AiRLAC válasza Sumi (#83025) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nekem ugyanolyan procin fut 2 VM (vDSM és HassOS) meg pár Docker konténer és nem érzem lassúnak. Mondjuk SSD és van elég RAM is.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#83027) Tamarel válasza Lasersailing (#83017) üzenetére


Tamarel
senior tag

Ha az egyidejű letöltések számát 1-re állítod, akkor a többi elindított feladat várakozik és összességében úgy viselkedik, ahogy szeretnéd.

(#83028) Lasersailing válasza Tamarel (#83027) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Az a félelmem, hogy ha 1re állítom (jelenleg is 2n van), akkor ha az épp sor elején állót nem seedelik, akkor megállhat a teljes letöltési sor.
És sajnos fhdban néha olyat töltök, amit csak néhány ember seedel, szóval ez elvileg megallíthatja.

Mindenesetre köszönöm az ötletet, lehet hogy ezt be fogom vetni ideiglenesen, ha legközelebb is filmezés előtt 10 perccel találjuk ki, hogy mit is néznénk...

Amúgy a prioritást próbáltam korábban állítgatni, de nem vettem észre hatását a sebességre...

(#83029) Patice válasza Papesz01 (#83012) üzenetére


Patice
Topikgazda

Megerősítem az előttem leírt tanácsokat.
Samsung EVO Plus, vagy Pro már mehet a NAS-ba.
Amit még szerintem érdemes megfontolni, átgondolni, az a hálózat fejlesztése idővel.
A DS923+-ba lehet tenni 10 gigabites kiegészítő kártyát és mellé egy olyan switch-et raknék, ahol legalább a switch-ig van 10 gigabit, az is segíthet a dolgon, mert több klienst tudna kiszolgálni párhuzamosan a gigabites kliens hálón.
Vagy akár pár gépnél érdemes lehet a 2,5 Gigás kapcsolatot is kiépíteni, van USB-s adapter is, így nem muszáj egyből gépet cserélni sem.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#83030) Varszegig válasza gyuri81 (#82976) üzenetére


Varszegig
veterán

Linkeltem a legbiztonságosabb megoldást: Cloudflare tunnel

(#83031) gyuri81 válasza Varszegig (#83030) üzenetére


gyuri81
veterán

Köszönöm szépen! :R

(#83032) Varszegig válasza gyuri81 (#83031) üzenetére


Varszegig
veterán

De hogy ne kelljen keresni sokat :)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#83033) Sanya


Sanya
nagyúr

2023.01.06 és 11 között benneteket is végigpróbáltattak botnetről? percenként 1 próba, de mindig más IP-ről, különböző felhasználónevekkel?
csak a logban találtam meg, mert egy sem érte el a 10 próbát azonos IP-ről.

kb 1000+ admin nevű userrel (tiltott)
kb 2000+ user nevű userrel (tiltott)
kb 16000+ szótárból vett usernevekre

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#83034) IRO21 válasza Sanya (#83033) üzenetére


IRO21
aktív tag

Megnéztem, nálam összesen 2db sikertelen belépési kísérlet volt ebben az időszakban (Telekom hálózatból anonymous FTP).
Szóval nem látok semmi extrát, de nálam eleve geoip alapú blokkolás van a portok többségére.

(#83035) peete88


peete88
tag

Sziasztok!
Szeretnék egy kis segítséget kérni.
Adott egy Synology DS218+ (7.1.1-42962 Update 1) amiben van 1 db 4 TB WD hdd (SHR, brtfs).
Szeretném lecserélni ezt a HDD 2x 6TB WD RAID-1 kötve úgy h minden ami rajta van a benne lévő HDD adat az megmaradjon bele és magát a configot ahogy jelenleg be van állítva a NAS.

Erre tudok nekem mondani/javasolni valami jó megoldást?
Köszönöm előre is :R

(#83036) Elemental válasza Sanya (#83033) üzenetére


Elemental
addikt

Milyen országból?

(#83037) AiRLAC válasza peete88 (#83035) üzenetére


AiRLAC
addikt

Persze. Berakod a második helyre az egyik 6TB-ost, hozzáadod az SHR tömbhöz, megvárod amíg szinkronizál (kb. egy nap), majd kiveszed a 4TB-ost, bele a másik 6TB-ost, megvárod amíg szinkronizál megint, a végén lesz ~6TB helyed.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#83038) grabber válasza Sanya (#83033) üzenetére


grabber
addikt

Egysem volt 2 hónap alatt. GEo filter szintén és port scanner-es IP-k automatikusan blokkolva van 1 hétre.

(#83039) PhoenixK válasza peete88 (#83035) üzenetére


PhoenixK
őstag

Tedd be a 4TB mellé az egyik 6TB-os lemezt, majd add hozzá a 4TB-os lemez SHR-kötetéhez.
Ha befejezte a szinkronizálást, akkor egy gyors teszt, lemez ellenőrzés, majd kikapcs, és kicseréled a régi lemezt a másik 6TB-osra. Indítás után reklamálni fog, hogy a kötet degraded státuszban van. Ezt javítsd a 2. 6TB-ossal.
A végén a kötetet kell még megnövelni, és ott lesz egy SHR, tükrözött 6TB-os helyed.

szerk: Mire leírtam, AiRLAC persze már tolta is a (jó) választ... Lehet, inkább megyek vissza melózni!

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#83040) Sanya válasza Elemental (#83036) üzenetére


Sanya
nagyúr

Minden országból.
EU-s országok, USA, oroszország (bár ez geo alapján tiltott volt, de emiatt végképp érdekes, hogy mit állítottam el), kína, ázsiai országok, stb.
Már beállítottam egy GEO ip tiltást a NAS-ra, hátha csökken a számuk.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#83041) grabber válasza kmarci25 (#82784) üzenetére


grabber
addikt

Most én sem értem el a csomag frissítéseket. Nekem alapból az 1.1.1.1 DNS volt az elsődleges.
Kitöröltem a DNS közül és felvettem a 8.8.4.4 DNS-t a routerben
Routerben a DNS cache-t töröltem
Aztán a NAS-ban beállítottam kézzel a DNS-t router legyen,majd másodlagos DNS a 8.8.4.4

Most jó lett. Nekem gyanús,hogy ugyanaz a hiba volt. Amit el tudok képzelni,hogy a 1.1.1.1 dns-el volt a baj.

(#83042) Papesz01 válasza Patice (#83029) üzenetére


Papesz01
tag

Nagyon köszönöm a tanácsokat, most elsősorba a NAS fejlesztést meglépem, és utána jöhet a hálózat, úgyis nyáron bővül a géppark, akkor jól fog jönni.
Jelenleg egy Synology RT2600ac és egy TP-Link TL-SG116 switch van berakva, ezekkel eddig megvagyok elégedve.

Jobb csendben maradni, és hülyének látszani, mint megszólalni és eloszlatni a kételyeket.

(#83043) peete88 válasza PhoenixK (#83039) üzenetére


peete88
tag

@PhoenixK és @AiRLAC köszönöm szépen :R

[ Szerkesztve ]

(#83044) IRO21 válasza Sanya (#83040) üzenetére


IRO21
aktív tag

Ha jött olyan országból is ami tiltva van, akkor a legvalószínűbb hiba, hogy rosszul van beállítva a tűzfal.
Amúgy jobb megoldás lenne mindent tiltani, és csak a kívánt forgalmat engedélyezni.

(#83045) Elemental válasza Sanya (#83040) üzenetére


Elemental
addikt

Nekem lehet azért nem jött semmi, mert csak a Magyarország és az Írország van engedélyezve, minden más tiltott.

(#83046) kmarci25 válasza grabber (#83041) üzenetére


kmarci25
veterán

Nálam a tmp mappa volt tele, ezért nem látott ki az internetre a NAS. IRO21 kolléga távoli kapcsolattal diagnosztizálta és meggyógyította. Azóta szerencsére semmi hiba.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#83047) grabber válasza kmarci25 (#83046) üzenetére


grabber
addikt

Ezt nem is jelezte sehol hogy baja van? Tök jók ezek a hibák.

(#83048) kmarci25 válasza grabber (#83047) üzenetére


kmarci25
veterán

Semmi hibaüzenet nem volt. :N

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#83049) gyuri81


gyuri81
veterán

Külső lemezre szeretnék biztonsági mentéseket készíteni a Hyper Backup segítségével.
Néhány alkalmazást valamiért nem backup-olni. [kép]
Ez mitől lehet? Mit kell hozzá lementeni?
( A Syno felhőt most mondtam vissza, mert nekem nem ér meg 10e Ft-ot)

(#83050) Mátésum válasza Magnat (#83005) üzenetére


Mátésum
aktív tag

Bocs, még egy kérdés, inkább megelőzöm a további problémákat. Végül úgy döntöttem, hogy az újonnan vett HDD-n csinálok egy új tárolókészletet, oda majd átmásolok mindent és utána hozzáadom a régi lemezt. Viszont most az a helyzet, hogy nem endegi kiválasztani a RAID 0-t az új tároló létrehozásnál csak JBOD vagy BASIC típusokat. Viszont, ahogy olvasom a RAID 0 jobb, mint a JBOD. AKkor ugyanott leszek, hogy nem tudom később megváltoztatni a RAID típust? Vagy mennyire befolyásolja a biztonságot/sebességet, hogy RAID 0 vagy JBOD? Fotó szinkronizálás és online tárhely (Google Photos helyett), valamint otthoni media center a NAS funkciója, 4k filmekkel, DS220+. Mert akkor lehet, hogy egyszerűbb lementeni minden adatot és újrarakni az egészet.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.