Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85001) Mátésum


Mátésum
aktív tag

Sziasztok. Adott egy Synology DS220+ NAS. DDNS-el használtam eddig tökéletesen a kütyüt, viszont a Telekom lecserélte a routeremet, azóta nem tudok megosztani semmit, hiába generál linket, azt nem tudom kívülről megnyitni. Utána olvastam, amit tudtam, be van állítva a külső hozzáférésnél a gazdanév, nem nyúltam az alapértelmezett portokhoz, mégsem megy a megosztás. Egy fórumban azt olvastam, ha megosztott link a gazdanév.synology.me:5001 kezdetű, akkor nem fog működni, ha nincs ott a port, hanem gazdanév.synology.me/yourshared….. akkor menni fog. Sajnso nekem ott van a port száma. Van esetleg ötlet, hogy mit álltsak?
Köszi!

(#85002) PedroPascal válasza merqree (#85000) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Így használom. Gyárilag le van tiltva az admin profil.

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#85003) IRO21 válasza Mátésum (#85001) üzenetére


IRO21
aktív tag

Első lépésként ellenőrizd hátha a szolgáltatói eszköz cseréjével NAT mögé tettek.
Ha Te nem állítottál semmit, csak a Telekom cserélt, és azóta nem jó, akkor ez a legvalószínűbb hibaok.

(#85004) IRO21 válasza hódmaci (#84998) üzenetére


IRO21
aktív tag

NAS újraindítás volt már?
Átállítottad az alapértelmezett 514/UDP portot?
Ha igen, állítsd vissza, vagy próbáld meg egy másik porton.
Esetleg egy Napló központ törlés és újratelepítés.
Legvégső esetben, ahogy írja is, a Synology support 🙂

(#85005) hódmaci válasza Multibit (#84999) üzenetére


hódmaci
senior tag

Érdekes.
Akkor eddig hogyan működött? :U
Nyithatok neki portot a tűzfalon de a forrás ip-nél mit kell megadnom?
Gazdagép vagy alhálózat? Illetve ip cím "192.168.50.1" ?

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#85006) Csixi válasza Mátésum (#85001) üzenetére


Csixi
csendes tag

Milyen routert adott a Telekom?
Nálam így van fixen beállítva a Technicolor FGA 2233 routerben:

Upnp kikapcsolva
NAT-PMP bekapcsolva

(#85007) PedroPascal válasza Csixi (#85006) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Ez újabb mint a 5670? Technicolor FGA 2233 tudja a link aggregation-t? Mert a 5670 nem tudja sajnos.

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#85008) Csixi válasza PedroPascal (#85007) üzenetére


Csixi
csendes tag

Sajnos nem tudja. Nekem 1000/1000-es netem van 960-970 Mbit-et hozza mindig, az fölött nem tudom kipróbálni. Az egyik UTP portja az 2,5 Mb-s, de nincs hozzá eszközöm, ami használná, mindenem gigabites.

(#85009) ystuc


ystuc
tag

Sziasztok!
Synology NAS-ra kellene nekem Plex, de nem akármelyik, hanem pontosan a 0.9.8.19-es verzió. DSM 5.2-n (DS110j) elméletileg ez hibátlanul működik. Neten keresgéltem, de sehol nem találok letölthető példányt.

[ Szerkesztve ]

Ajándék csónak ne nézd a lapát!

(#85010) AiRLAC válasza ystuc (#85009) üzenetére


AiRLAC
addikt

A csomagtelepítési gond már megoldódott?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#85011) ystuc válasza AiRLAC (#85010) üzenetére


ystuc
tag

Másik gépről sikerült felrakni kívülről csomagokat. Az asztali gépemen valamiért továbbra sem működik, illetve a csomagtelepítési lista ugyanúgy üres. De a lényeg, hogy laptop segítségével már tudok csomagot feltölteni.

Ajándék csónak ne nézd a lapát!

(#85012) IRO21 válasza ystuc (#85009) üzenetére


IRO21
aktív tag

A hivatalos Plex közlemény szerint DS110j-n az utolsó támogatott verzió a 0.9.17.0.

Próbáld meg ezt, hátha: PlexMediaServer-0.9.16.6.1993-5089475-arm (jumpshare.com)
(Forrás: [link])

Egyébként a support mit válaszolt?

(#85013) Mátésum válasza IRO21 (#85003) üzenetére


Mátésum
aktív tag

Köszi, és Csixinek is. Végül úgy néz ki, hogy rájöttem, mi a gond. A külső port más volt, azt kellett bernom a gazdanévhez, és gy már minden frankó

(#85014) IRO21 válasza Mátésum (#85013) üzenetére


IRO21
aktív tag

Van erre egy beállítás a Vezérlőpult/Külső hozzáférés/Speciális fülön
Ott beállítható, hogy milyen linket generáljon. Ha átállítottad a külső portot azt is meg tudod adni.

(#85015) Zee23


Zee23
friss újonc

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Biztos van köztetek hozzáértő. A synology nas-omat szeretném beállítani hogy a google fotókat mentse autómatikusan. A drive-ot menti de a fotókat nem. Az eszköz az egy synology ds218-as. Köszönöm a segítséget előre is.

(#85016) hódmaci válasza IRO21 (#85004) üzenetére


hódmaci
senior tag

NAS újraindítás volt már? persze. :)
Átállítottad az alapértelmezett 514/UDP portot? Nem állítottam.
Annyit módosítottam, hogy a bekarikázott részre betettem egy pipát.
Most úgy néz ki működik.

Eddig :)

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#85017) ystuc válasza IRO21 (#85012) üzenetére


ystuc
tag

Köszönöm, megnézem.

A support szerint írjak át egy IP címet (nem működött átírva sem), de vártak tőlem képernyőképeket. Ezeket végül nem küldtem el, mert ami nekem kell, az megoldódott. Már csak a Plex a kérdés, de azt mindjárt próbálom.

Update: Települt, és bár elsőre nem indult el, most fut. Később megnézem, hogy tudja-e azt, amire nekem kell. Nagyon köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Ajándék csónak ne nézd a lapát!

(#85018) IRO21 válasza Zee23 (#85015) üzenetére


IRO21
aktív tag

Hozzáértő nem vagyok, úgyhogy simán írhatok hülyeséget.

2019-ben változtatott a Google a Photos és a Drive együttműködésén.
Előtte a fényképek elérhetőek voltak egy Drive mappában, ezért könnyen megoldható volt a szinkronizálás, pl. a Synology Cloud Sync alkalmazással.
Viszont a változtatás óta ez sajnos nem működik.
Ami third-party megoldásokat láttam (pl. MultCloud), azok szintén erre a funkcióra épültek, így már azok sem használhatóak.

A Synology jelenleg a kézi feltöltést javasolja:
How do I migrate photos from Google Photos to Synology Photos? - Synology Knowledge Center

Esetleg az lehet járható út, hogy a meglévő fényképeket a fenti módszerrel kézzel feltöltöd a NAS-ra, és mostantól beállítod, hogy a mobilod a NAS-ra is szinkronizáljon, mondjuk a Synology Photos-szal. Ez Androidon elvileg jól működik. iPhone-on szoktak panaszkodni, mert ott a telefon nem engedélyezi a hosszan futó third-party háttérfolyamatokat.

Reméljük valaki tud ennél jobbat!

(#85019) skoos


skoos
őstag

Sziasztok!
új lemezeim nem listázottak a készülék listábasn. Azt mondták többet látott ismerősök, hogy ez nem probléma, pláne, ha NAS-os típusú HDDről van szó. Elhiszem nekik, de gondoltam megkérdem itt is (DS213 és Ironwolf NAS lemezek).... :D

(#85020) Dany76


Dany76
tag

Sziasztok. Egy tanácsok kérnék. Adott egy DS220+ és jővőben szeretnék dockert használni mennyi az ajánlatos RAM? Elég +4GB vagy azért ajánlatos +8GB RAM?
Ezek között vacilálok:
Crucial SO-DIMM 4 GB DDR4 2666 MHz CL19 (CT4G4SFS8266)
Crucial DDR4 8GB 2666MHZ SO-DIMM CL19 (CT8G4SFRA266)
Másik kérdés hogy az SFRA kód is támogatott vagy csak az SFS

(#85021) Borisz76 válasza skoos (#85019) üzenetére


Borisz76
veterán

Mehet bele bármilyen HDD....max a hangjukban és a melegedésükben lesz különbség.

RAID vagy SHR tömb esetén viszont érdemes utánajárni , hogy CMR vagy SMR lemezekről van e szó.

RAID / SHR esetén kerülendő a SMR -s lemeztömb !

Az IronWolf-ok pedig amúgy is ajánlott lemezek.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#85022) skoos


skoos
őstag

Köszi! :D 2db ST4000VN006-3CW104 lemezt vásároltam, raid1 lenne. Még nincs kész az install, majd a hétvégén ha minden jól megy lesz rá időm.

(#85023) IRO21 válasza Dany76 (#85020) üzenetére


IRO21
aktív tag

A RAM igényt így nem lehet megmondani. Attól függ, hogy milyen konténereket akarsz futtatni.
Nálam pl. a két szélsőség jelenleg 404 kbyte (mkvtoolnix alaphelyzetben) és majdnem 1GB (tdarr transzkódolás közben). :)

Szerintem indítsd el a konténereket, amiket használni szeretnél, majd adogasd össze a memóriahasználatukat. Így megkapod, hogy Neked(!) mennyire lesz szükséged.

Hivatalosan maximum 4GB-ot tehetsz bele, de működik akár 16GB-os modullal is.
A CT4G4SFS8266 biztosan jó, nekem pont az van benne, a másikat nem tudom.
Kicsit keress vissza, többen bővítettek már és írták a konkrét típusokat.

(#85024) MADcat válasza bosa (#8105) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Üdv!

Ezek alapján sem tudom működésre bírni Mac alatt a OpenVPN-t.
Port nyitva, minden ahogy le van írva.

Ötlet, segítség? :( Köszönöm! :R

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#85025) merqree válasza Dany76 (#85020) üzenetére


merqree
őstag

Nekem a DS220+ban 6 GB RAM van, így vásároltam.
Dockerben csak a qbittorrent fut, de a rendszeren van a SynologyDrive, Plex Server.
Még nem tapasztaltam túlterhelést.

(#85026) IRO21 válasza MADcat (#85024) üzenetére


IRO21
aktív tag

Mi a hibaüzenet?
Másik kliensről megy, csak Mac-ről nem?

(#85027) poolbig


poolbig
aktív tag

Hali!
Adott egy 220+ és egy Zyxel 326-on egy megosztott mappa, amit Windows-on szépen elérek. Hogyan tudom a Hyperbackupnak megadni ezt a Zyxel mappát, hogy oda mentsen? Próbálkozom vele, de folyton autentikációs problémákat jelez a DSM.
Köszi

(#85028) IRO21 válasza poolbig (#85027) üzenetére


IRO21
aktív tag

Milyen protokollon van megosztva és mit választasz ki a feladat létrehozásánál?
(Windows-ból gondolom SMB-n éred el, a Hyper Backup azt önmagában nem tudja kezelni.)

(#85029) poolbig válasza IRO21 (#85028) üzenetére


poolbig
aktív tag

Nos, így van CIFS/SMB-n van megosztva a Zyxel mappa. Akkor mit javasolsz, mit állítsak a Zyxelen, hogy a DSM lássa? NFS?

[ Szerkesztve ]

(#85030) IRO21 válasza poolbig (#85029) üzenetére


IRO21
aktív tag

WebDAV vagy rsync, ami Hyper Backup célként szóba jöhet third-party NAS-okhoz. Az NFS-t sem tudja sajnos.

(#85031) poolbig válasza IRO21 (#85030) üzenetére


poolbig
aktív tag

WebDAV-ot is próbáltam. Engedélyeztem a Zyxelnél a WebDAV-ot, a megosztott mappánál rendben van a jogosultságkezelés, hiszen SMB-n elérem, de a Zyxel által megadott linken (http://192.168.0.50:5002/webdav/NASBackup) ezt írja: You don't have permission to access /webdav/NASBackup/ on this server.
A DSM is erre a hibára hivatkozik, valami nem kerek az authentikációnál.
Szóval lehet, átnézek a Zyxel fórumba.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#85032) Dany76 válasza IRO21 (#85023) üzenetére


Dany76
tag

Köszönöm a választ. Túl sokat mindent nem akarok futtatni rajta a dockerban. Ami alapban fut rajta (plex, download station drive, photos meg backupok) arra elég volt a 2 GB. Azt hiszem elég is lesz az a + 4GB RAM.

Mergree neked is köszi a hozzászólást.

(#85033) MADcat válasza IRO21 (#85026) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Nincs hiba üzenet. Egyszerűen time out. Csak Mac alatt van lehetőségem kipróbálni.

[kép]

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#85034) IRO21 válasza MADcat (#85033) üzenetére


IRO21
aktív tag

Notebookon nincs valami tűzfal vagy internet security szoftver, ami megfoghatja a kimenő kapcsolatot?
Kívülről próbáltad, nem a LAN-ról, ugye?

CGNAT mögött biztos nem vagy, az rendben.
1194/UDP port a NAS-ra forwardolva van, ugyanaz a külső és belső port, és a tűzfalon is engedélyezve van az OpenVPN port, ha jól látom. Ha mégsem szólj!

Más nem jut eszembe.
Jó lenne kipróbálni másik klienssel, vagy a Mac-ről egy másik OpenVPN szervert!

(#85035) MADcat válasza IRO21 (#85034) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Holnap csinálok képet a router port forward beállításról és a NAS-on belülilről is. A jogosultság is ki van osztva. Az sem lehet gond.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#85036) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Szerver kiesése miatt ideiglenesen DS718+ NAS használom mentésre. DE nem tudom miért kettő pc állandóan gond van. Kettő együtt nem működik, mivel akármelyiket felveszem mint Védett Eszközök eszköz. A másikat "kilépteti" a NAS.
Hiba üzenet:
Az aktuális eszközt eltávolították a szerverről. További segítségért forduljon a rendszergazdához.
Távolítottam már el de most újra felszeretném venni más néven. Lehet, hogy ez kavar be?
Más: van külső mentő program amellyel csak aszt tudnám beállítani, hogy meghatározott mappákat mentsen a nas-ra.

(#85037) poolbig válasza poolbig (#85031) üzenetére


poolbig
aktív tag

Elengedtem a WebDAV-ot, Zyxelen (NAS326) nem lehetett beállítani rendesen. Viszont a HyperBackup rsync-el tökéletesen megoldotta a dolgot. Öhöm é' bódottá.

(#85038) AiRLAC válasza qwertly (#85036) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ez melyik szoftver, Active Backup for Business?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#85039) qwertly válasza AiRLAC (#85038) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Köszönöm a válaszodat.. :) igen Active Backup for Business.
Már arra is gondoltam nincsen benne valami limit mivel eddig 8db PC akarok
menteni... :U :F

(#85041) MADcat válasza IRO21 (#85034) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

"Kívülről próbáltad, nem a LAN-ról, ugye?"

Nem. :W :DDD

Kiválóan működik. Köszönöm az időd! :R

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#85042) qwertly válasza IRO21 (#85040) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Szerintem ez lesz, kipróbálom most a leírtakat.. :)
Üdv: qwertly

(#85043) AiRLAC válasza qwertly (#85039) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ez valami beállítási gond lesz, nekem remekül működik egy csomó PCvel/notebookkal egyszerre.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#85044) qwertly


qwertly
addikt

Szép napot mindenkinek... :)
Megoldható DS718+ NAS segítségével kb.20 fős diák csoport vizsgáztattássa? Igazából már nincsen idő a szerver beüzemelésére. Így erre a NAS-ra gondoltam. Lényeg arra gondolok, hogy minden vizsgázónak készítek egy mappát a NAS-on ebben a mappában lenne kettő mappa amelyen egyik csak részükről olvasható lenne erre tenném én fel a forrás fájlokat, másik mappába természetesen ők tudnának menteni. Én peddig írni-olvasni tudjam őket. Ezeket a mappákat szeretném a vizsgázók PC felcsatolni automatikusan és úgy ,csak arról a pc tudják elérni. "gondolom itt a MAC címmel kell ügyeskednem". Ez idő alatt külső nett nem lenne csak a belső hálózatot tudnák használni.
Talán érhető volt a kérdésem... :B még ha egy kicsit zavarosan írtam meg.

[IRON21]
Köszönöm általad küldött link alapján már működik a 2 pc. :C
Több napig kínlódtam, hogy mi lehet a gond.... :O

[ Szerkesztve ]

(#85045) qwertly válasza AiRLAC (#85043) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
A [link] volt a megoldás..
Én is arra gondoltam elsőnek, hogy rosszul van beállítva valami . DE nem a 2 pc ugyan az volt a UUID.

(#85046) IRO21 válasza qwertly (#85044) üzenetére


IRO21
aktív tag

Talán értem, hogy mit szeretnél, de ha rossz az irány csak szólj! :)

MAC címhez nem lehet mappa jogosultságokat rendelni, így ez sajnos kilőve.
(Nem is lenne értelme ilyet fejleszteni a gyártónak, mert sokszor nem egy VLAN-on belül van a storage és a kliensek.)

Amit gyárilag tud a NAS és számítógéphez köthető az az NFS vagy az iSCSI.

NFS-nél ip cím alapján tudsz megosztott mappához jogosultságot rendelni, viszont az vagy read-only vagy read-write lehet, tehát két külön mappát kellene felcsatolni.

iSCSI-nél az initiator-höz köthető a jogosultság, LUN-onként lehet read-only vagy read-write. Szintén gépenként két LUN, kicsit túlzás lenne a feladathoz, és elég nehezen is kezelhető. (A NAS-ról nem is tudod írni/olvasni, csak a gépekről, ahova felcsatoltad.)

A NAS-on szinte minden jogosultság felhasználóhoz kötött, így ha megoldható, hogy gépenként más-más felhasználóval mappeld be SMB-n a mappát az lenne a legegyszerűbb.

Kb így:
- Létrehozol 20db felhasználót. (Ha van AD vagy LDAP, akkor onnan is jöhetnek a userek)
- Bekapcsolod a felhasználói kezdőlapot. (Ekkor mindenkinek lesz egy /home mappája, amit csak az adott felhasználó és az adminok olvashatnak/írhatnak.)
- Létrehozol minden felhasználói mappában (/homes/felhasználónév) egy külön mappát, amibe a tesztet másolod. Beállítod, hogy a felhasználónak csak olvasás joga legyen hozzá. (File Station, örökölt jogok explicitté tétele, felhasználó joga csak olvasás.)
- Minden tanulói gépen a megfelelő felhasználóval csatolod fel a \\nas_ip_címe\home hálózati meghajtót.

Ha a teszt mindenkinek ugyanaz, akkor azt teheted egy közös mappába is, a felhasználókat egy csoportba, és ennek a csoportnak adsz csak olvasás jogot.
Ekkor ezt a mappát is fel kell csatolnod minden gépre.
Vagy akár trükközhetsz is, hogy SSH-n parancssorból bemountolod (mount --bind forrásmappa célmappa) minden felhasználó mappájába ugyanazt a teszt mappát, és akkor marad az egy mappa csatolás a megfelelő jogokkal, viszont ugyanaz látszik mindenkinél.
(A mount elveszik NAS újraindításnál, kell rá egy időzített feladat bootoláskor!)

Most én remélem, hogy érthető lett! :)
Szólj, ha nem, vagy ha nem is ezt szeretted volna!

(#85047) zsamiatt válasza qwertly (#85044) üzenetére


zsamiatt
őstag

A mappákkal nincs gond. Megoldható a jogosultság.
Felcsatolás sima hálózati meghajtóként szintén nem gond.
Az, hogy csak egy adott PC-ről lehessen belépni nem fogod tudni megoldani MAC címmel a NAS-n.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#85048) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Köszönöm a részletes válaszokat... :) :R
Esetleg azt lehet hogy ha nem is MAC hanem IP cím alapján állítom be,hogy melyik mappát lássa?
Természetesen minden felhasználónak egyedi neve jelsza van. És megvan határozva melyik gépet használhatja. Tehát felhasználó a géphez kötött.
Talán így könnyebb a dolgom.

[ Szerkesztve ]

(#85049) zsamiatt válasza qwertly (#85048) üzenetére


zsamiatt
őstag

Nem. Csak user/pass.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#85050) Boss81


Boss81
senior tag

Sziasztok!

Lehet hogy a megfogalmazás nem lesz az igazi de megpróbálom.
Tudok készíteni valahogy RSS linket a szerverre? Konkrétan arra kellene ha egy média letöltődik kimenjen egy feed a megadott felhasználóknak ,de csak bizonyos mappákról , vagy egy értesítés.

A plex-nek van, de megmondom őszintén, csak ezért nem szeretnék fizetni.

Remélem értitek mit is szeretnék. :)
Ha valakinek van ötlete rá és megosztja azt megköszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.