Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68001) Alabástrom válasza AiRLAC (#68000) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Most látom, hogy a routerem is tud "WireGuard" VPN-t. Aktiválni pofon egyszerű, úgy látom, Android app is van és Windowshoz egy conf file-t generál. Tehát ez a része egyszerű. Vagy a Syno konfigurálásánál meg fogom szívni kezdőként? :B

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#68002) DasBoot válasza cigam (#67999) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Pontosan ez a kétség jutott eszembe a nem egyforma méret kapcsán. Akkor illik ugyanakkorát beletenni?

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#68003) kgymac válasza DasBoot (#68002) üzenetére


kgymac
őstag

Kijavítható 2TB-ra, majd a következő lépésben meg lehet növelni 3TB-ra.
Általában azonos méretű hdd-ket érdemes használni, max ha cseréled nagyobb hdd-kre, akkor találkozhatsz az esettel. Két javítás / helyreállítás + növelés kell ahhoz, hogy a 2x2TB-t pl. 2x4TB-re bővítsd.

(#68004) cigam


cigam
félisten

Létezik olyan app, ami a hálózati megosztásokat képes időről időre lementeni? Tehát adott n+1 gép, és azokon megosztva 1-1 mappa. Képes ezeknek a megosztásoknak a tartalmáról biztonsági másolatot készíteni?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#68005) dkess válasza cigam (#68004) üzenetére


dkess
őstag

Nem tudom - pl. felcsatolod azokat a mappákat a NAS -on és aztán készítesz biztonsági mentést pl. HyperBackup -al?

(#68006) cigam válasza dkess (#68005) üzenetére


cigam
félisten

Hát én se, azért kérdezem. Köszi a tippet megnézem!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#68007) hunace


hunace
tag

Helló,

éppen ismerkedem a Virtual Machine Manager (VMM) -el.
Létrehoztam egy virtuális gépet de a Tároló menüben hiába akarok létrehozni tárolót, kiírja hogy nem áll rendelekzésre btrfs- tárhely, pedig a synoba 1 hdd van és az btrfs, vmi 5let ?

(#68008) Patice válasza MrCsiT (#67969) üzenetére


Patice
Topikgazda

Egyetértek. Beraktam. Köszönjük a kollégának a részletes leírást! :R

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#68009) DasBoot válasza kgymac (#68003) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Azt hiszem akkor egyelőre maradok a 2-szer, 2TB-nél és USB-re ráteszek egy "valamekkorát" esetleges tartalékként.

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#68010) cigam válasza dkess (#68005) üzenetére


cigam
félisten

Nem jó, a hyperbackup nem képes felcsatolt hálózati meghajtót lementeni:

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#68011) kgymac válasza cigam (#68010) üzenetére


kgymac
őstag

rsync ? saját scripttel persze, megosztást felcsatol, rsynccel lement, lecsatol, ciklusban.

(#68012) cigam válasza kgymac (#68011) üzenetére


cigam
félisten

Valami gui next, next, finish szimpatikusabb lenne, elvégre ezért csinálták ezt a csilivili DSM-et nem?

Elég lenne egy
#!/bin/sh
rsync -a --delete "/innen/" "/ide"
Amit elmentek valahová, és a vezérlőpult időzített feladatai közé teszem?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#68013) dkess válasza cigam (#68012) üzenetére


dkess
őstag

Akkor viszont lehet a Drive klienses megoldás lenne a leginkább célravezető. Avagy ezt miért vetetted el eredetileg?

(#68014) cigam válasza dkess (#68013) üzenetére


cigam
félisten

Egy helyen lezongorázom az összes menteni valót, nem kell ehhez egyenként konfigolni a klienseket. Így a háttérben tudna futni a kliensekre telepített plusz program nélkül.

Amúgy a Drive kliens mennyivel tud többet, mint bármelyik mentő program?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#68015) Dzsekó válasza cigam (#68012) üzenetére


Dzsekó
addikt

Kötet1-ről kötet2-re backup működik rsync-el, hálózati meghajtó is működhet.
Ha mégsem, akkor minden pc-re synology drive client feltelepít, és ott ki tudod jelölni a mappát, amit mentsen a NAS-ra. Ha hálózaton látszik minden mappa, akkor elég 1 pc-re rátelepíteni, és akkor ki lehet tallózni a pc-ről a hálózati mappát. Rejtett és rendszerfájlt nem visz át a synology drive client.

(#68016) kgymac válasza cigam (#68012) üzenetére


kgymac
őstag

Nagyjából, de én egy ciklust tennék köré, a magban mount, rsync (kicsit több paraméterrel, bár én inkább linuxon használom, nem syno-n), majd umount. Volt egy példa nem túl régen a shell script topicban, egy stringből vadászta ki a paramétereket, amelyek egy spec karakterrel voltak elválasztva (pl: "a|b" "c|d" "e|f"). megosztás|mentes_helye formában használnám. Külön file-ba tenném a konfigot (pl: "a|b" "c|d" "e|f"), így akár egy megosztásról is fel lehetne olvasni, a grep -v "^#" -vel kihagyhatod a megjegyzéseket.Én egy ehhez hasonlót használok VM-ek mentésére (ez csak egy minta)
#!/bin/bash
[ -r /root/vm_mentes.conf ] || exit 0
grep -v "^#" /root/vm_mentes.conf | while IFS=\| read SAVE VM VMUP IP BACKUP FIL ES; do
echo ${VMUP} ${IP} ${FILES}
if [ "${SAVE}" == "1" ]; then
echo "Save ${VMUP} VM"
echo "Done"
echo ""
fi
done

konfig:
# SAVE DEL VM VMUP IP BACKUP FILES
#----------------------------------------------------
1|1|vm1|VM1|192.168.0.201|backup2|vm1_image.img|
0|1|vm2|VM2|192.168.0.202|backup1|vm2_image.img|
1|1|vm3|VM3|192.168.0.202|backup3|vm3_image.img|

Igen, az ütemezett feladatok közé teszed.

Az rsync-hez van dsm-ben gui is, szinkronizálni akartam vele a video megosztást jó két-három éve, de video_1 névre nevezte át a korábbi megosztást, nagyon nem tetszett.

(#68017) hosszug


hosszug
tag

Sziasztok!

Lg tv a synon lévő általam létrehozott megosztásokat nem látja, csak a video, photo, music megosztásokat. Hogy lehet elérni hogy a többi megosztás is látszódjon?

(#68018) dkess válasza hosszug (#68017) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Amennyiben az érintett mappá(k)ban levő filmeket (zenét, fotót) szeretnél itt látni DLNA -n keresztül, akkor a 'Vezérlőpult/Indexelési szolgáltatás/Indexelt mappa' menüben hozzá tudod adni - ügyelve a megfelelő médiatípus(ok) kiválasztására.

Filmek/sorozatok esetén további lehetőség, hogy amennyiben a Médiaszerver alkalmazásban az 'Integrálja a Video Station adatbázist a Médiaszerverbe' opciót bepipálod és a Video Station -ben beállítasz külön film és külön sorozat mappákat, akkor az indexelést követően DLNA -n keresztül a Video Station mappa alatt ott fognak sorakozni az indexelt filmek illetve sorozatok. Fontos, hogy ezt az utat választva az első bekezdésben leírtakat nem kell megtenni illetve beállítani (csak, ha külön zenéket és fotókat akarsz). Egyébként ezt az utat ajánlanám.

(#68019) bela.nagy


bela.nagy
friss újonc

Sziasztok!

Egy korábbi blog bejegyzésben találtam Synology ncore "illesztésről" infót: https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_dsm_6_download_station.html

Le kellett tölteni egy zip fájlt: zip fájlt kellene letölteni ehelyett: ncore_synodev_search_v1.3.0.zip

De mióta megváltozott az ncore oldala (ncore.cc -> ncore.pro), nem működik a Download station-ben az ncore-s keresés...

Van ötlete valakinek, hogy hol, mit kellene átállítani?

köszönöm,

B

[ Szerkesztve ]

(#68020) XZoli válasza dkess (#68018) üzenetére


XZoli
aktív tag

#68019 bela.nagy

:DDD pedig jó
alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#68021) Jorus válasza bela.nagy (#68019) üzenetére


Jorus
nagyúr

Letöltötted és feltetted újra a dlm filet? Mert január 28-án frissítve lett, Syno is 1.3.6-nak írja.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#68022) cigam válasza kgymac (#68016) üzenetére


cigam
félisten

Köszi a részletes leírást!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#68023) ATM_automata


ATM_automata
őstag

Sziasztok,

Tapasztalatotok szerint a DS118 milyen SSD-vel kompatibilis? Mit egyek bele ha mondjuk 1TB körül gondolkodom?

Néztem a gyári listát de elég karcsú, annál biztosan több típussal megy. Western Digital 1TB 2,5" SATA3 SA500 NAS Red-el szerintetek menni fog?

Előre is köszönöm a segítséget! :R

What else?

(#68024) Cyrin


Cyrin
addikt

A külső mentéshez használt, és hosszú távra tervezett 2 HDD-met milyen filerendszerre érdemes formázni az adatok felírása előtt?

(#68025) kgymac válasza cigam (#68022) üzenetére


kgymac
őstag

A scriptedet Neked kell megírni, ez csak egy csontváz.

(#68026) szpali


szpali
addikt

Sziasztok!

Olvastam, hogy tavaly novemberben megszűnt az Amazon Drive szinkronizálás támogatása.
Tudtok megoldást javasolni Amazon Prime-on tárolt fotók szinkronizálására?

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#68027) bela.nagy válasza XZoli (#68020) üzenetére


bela.nagy
friss újonc

köszi, most már nekem is megy, Jorus rávilágított a megoldásra!

(#68028) nyikszi


nyikszi
őstag

Adott egy 220+-os NAS. Van egy 4 TB-os HDD az egyes rekeszben. SHR-es. Berakok mellé egy 6 TB-osat.
1. Itt mit kell választani, hogy SHR-ben legyen?
2. Ha végez, akkor utána a 4 TB-ost kiveszem, be egy másik 6 TB-os és kész?
3. Amíg dolgozik a köteten, addig lehet használni, mondjuk zenét hallgatni róla?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#68029) bela.nagy válasza Jorus (#68021) üzenetére


bela.nagy
friss újonc

köszi szépen, így már működik! mielőtt felírtam, megnéztem a Synology-ból a frissítés gombra kattintva, de azt írta, hogy aktuális az állapota, ezért azzal nem is próbálkoztam. Most, hogy írtad, megcsináltam és tényleg... köszönöm!

(#68030) Tamarel válasza ATM_automata (#68023) üzenetére


Tamarel
senior tag

Igen. Fél éve azzal megy nekem is.

(#68031) pappesz


pappesz
tag

Sziasztok!

Köszönöm az eddigi támogatást és segítséget.
Már csak egy lépés választ el a gyönyörtől. Kérlek gyertek és okozzatok nekem gyönyört! :)

Szóval, két kötetem van. 8t 8t. Az egyik kötet SHR a másik JBOD. Minden a két köteten ugyanaz az adat van. Az SHRt szeretném formázni és azt, hogy JBOD legyen. De nem találom, hogy ezt hol.

Az fontos, hogy a 2. köteten lévő adatok NE vesszenek el! :)

Előre is köszönöm a segítségetek.

Az lehet hasznos infó, hogy az 1-es kötet volt elsőként betéve a nasba így arra települt a rendszer.

A sakk szabályok nélkül játszhatatlan, azonban a néhány szabály a játék szabadságának szinte végtelen lehetőségét nyitja meg.

(#68032) AiRLAC válasza pappesz (#68031) üzenetére


AiRLAC
addikt

Töröld a kötetet és hozd létre újra alap kötetként. A programokat újból fel kell majd telepíteni.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#68033) cigam válasza pappesz (#68031) üzenetére


cigam
félisten

Pontosan mit és miért?
Az sem világos, hogy ha Minden a két köteten ugyanaz az adat van, akkor miért fontos, hogy a 2. köteten lévő adatok NE vesszenek el?!

Miért nem bízod a nasra az adatok tükrözését?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#68034) tobias40 válasza tobias40 (#67788) üzenetére


tobias40
veterán

Előre jutottam(egy fórum társ segítségével) a docker/digionline témában hogy látszólag működik,elindul a csatorna lista beolvasás,epg stb.De nem találom a file-ket.Mit rontok el? :U
Illetve hol keressem a file-ket?

(#68035) kgymac válasza cigam (#68033) üzenetére


kgymac
őstag

Mert szinte biztos, hogy nem tükrözni akarja. A jbod óta sejteni lehet, hogy egy kötetet akar 16tb-vel (bár konkrétan nem írta le itt, talán a topicban, ahol a jbod ötletet kapta)

(#68036) Magnat válasza cigam (#68033) üzenetére


Magnat
veterán

Nem tükrözni akarja, olvass vissza, írta korábban az alapszitut.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#68037) droetker


droetker
csendes tag

Sziasztok!
DS220+ Video Station-ban Hogyan tudok törölni egy létrehozott mappát amiben indexelve vannak már filmek? Kitörölném, mert véletlenül egy főmappát tallóztam be amiben van sok felesleges mappa is.
Úgy írjátok kérlek, hogy egy gyerek is megértse, mert neki kell csinálni, a felület nem teljesen vakbarát, nem mindent tudok megcsinálni egyedül.
Köszönöm

(#68038) dkess válasza droetker (#68037) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Video Station jobb felső sarok fogaskerék ikonra klikkel.

Akkor előjön az alábbi ablak. Rááll a törölni kívánt mappára és a kuka ikonra kattint. Jön egy ablak, hogy "Biztos benne ...". Leokézza és már ki is van törölve.

(#68039) droetker válasza dkess (#68038) üzenetére


droetker
csendes tag

Szia!
Nagyon köszönöm! Teljes siker!

(#68040) Downsampling


Downsampling
senior tag

Sziasztok!

Hogy lehet letiltani azt, hogy ne szóljon NAS, ha a kötet eléri a 80 százalékos telítettséget. 12 TB-os (vagyis 11080.86 GB-os) kötetnél ilyenkor még van 2 TB (vagyis 2216.16 GB) szabad hely. Feleslegesen zavarónak tartom, hogy figyelmeztessen. Netán ezt az értéket valahol kisebbre lehet állítani? Mondjuk 5 százalékra?
Köszi

(#68041) cigam válasza Downsampling (#68040) üzenetére


cigam
félisten

Gyárilag fix értékek vannak csak. Vezérlőpult -» Értesítés-»Speciális:

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#68042) pappesz válasza AiRLAC (#68032) üzenetére


pappesz
tag

Az elvet tudom. 15 éve ülök gép előtt. Windows előtt...
De nassal még nem volt dolgom. A kérdés a hogyan. Mit hol találok, hogy törlök kötetet és hogy hozok létre újat?

CIGAM:
Kicsit hosszú, de megpróbálom röviden.
1-es winchin voltak adataim.
2-es winchit vettem, az üres.

Betettem a 2-est a nasba arra tette fel magát a synology oprendszere.
Mellé tettem az 1-est. De sajnos figyelmetlen voltam és SHRbe csináltam mindent. Így dublázva voltak meg az adataim biztonságban már mind a két winchin. De én nem úgy akarom még a nast használni. :)

Szóval kivettem az 1-est, leformáztam pc-n visszatettem és itt tartok most.

Hogyan tudok kötet formázni és újat létrehozni. Pláne úgy, hogy elviekben azon van a nas op-ja. De ez lehet nincs összefüggésben a formázással.

A sakk szabályok nélkül játszhatatlan, azonban a néhány szabály a játék szabadságának szinte végtelen lehetőségét nyitja meg.

(#68043) nyikszi válasza Downsampling (#68040) üzenetére


nyikszi
őstag

[link]

És ott tudod állítani, amit már írtak.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#68044) cigam válasza pappesz (#68042) üzenetére


cigam
félisten

Az, hogy melyiken van az op.rendszer, lényegtelen. Mindegyikre felteszi magát.
- 1.-est visszateszed
- Tároláskezelőben készítesz rá egy jbod tárolókészletet (legyen a neve mondjuk "Tárolókészlet 2")
- Az így létrejött tárolókészletből egy új kötetet (A példa kedvéért legyen a neve "Kötet 2")
- A vezérlőpulton belül, a Megosztott mappákban készítesz egy úk megosztást a "Kötet 2"-n.
- A fájlkezelőben az SHR kötet megosztott mapá(i)ból átmásolod az adatokat a "Kötet2"-re, ami már a jbod-os lemez.
- Ellenörzésképpen távolítsd a 2. SHR-es lemezt. Ha minden jól csináltál, akkor minden adatot megtalálsz a JBOD-os lemezen, a "Kötet 2"-re készített megosztáson.
-Ha minden oké, akkor vagy a gépedben lenullázod a kivett lemezt, vagy visszateszed, és a Tároláskezelőben eltávolítod az SHR kötethez tartozó kötetet, és tárolókészletet.
- Az így kiürített lemezt már hozzáadhatod a "Tárolókészlet 2"JBOD tárlókészlethez. Ennek hatására megnő a "Kötet 2" mérete.

De ezt már egyszer leírták neked itt (is).

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#68045) pappesz válasza cigam (#68044) üzenetére


pappesz
tag

Köszönöm.

Lehet egy nagyon buta kérdés jön.

Ha nem SHR-ben vagy raid...ben használom a nast, hanem JBOD-ban, mennyivel nagyobb a valószínűsége, hogy bekrepál egy winchester mintha sima pc-ben lenne?

A sakk szabályok nélkül játszhatatlan, azonban a néhány szabály a játék szabadságának szinte végtelen lehetőségét nyitja meg.

(#68046) dkess válasza pappesz (#68045) üzenetére


dkess
őstag

Rossz kérdést teszel fel. Egyébként nagyjából ugyanannyi a valószínűsége, de ez lényegtelen.

Ami a fontos. Legyen:

- X=az SHR vagy JBOD kötetedben levő HDD -k száma (ez gondolatban lehet 2 vagy 5 vagy akármennyi),
- n=SHR köteted hány HDD adatvédelmes redundanciával rendelkezik (pl. 1 vagy 2 stb.).

Namost a helyes kérdés: Melyiknek van nagyobb esélye mondjuk az X -et ugyanannyinak feltételezve SHR és JBOD esetén is?

1. Annak, hogy az SHR kötetedben n+1 HDD tönkremegy mielőtt javítani tudnád a kötetet?
2. avagy annak, hogy az X db HDD -t tartalmazó JBOD kötetedből legalább 1 HDD tönkremegy.

Ugye mind a kettő adatvesztéssel jár. Amennyiben utánaszámolsz, akkor a kettesnek sokkal nagyobb a valószínűsége.

Sőt a 2 -es pontnak még annál is jóval nagyobb a valószínűsége, hogy 1 db HDD tönkremegy egy SHR kötetben vagy PC -ben (vagy akárhol). Csak, hogy az eredeti kérdésre is reflektáljak kicsit. Azaz 2 vagy több HDD -ből egy tönkremegy annak nagyobb a valószínűsége, mint, hogy 1 -ből 1 ... Na, ez a nem mindegy ...

(#68047) karis


karis
tag

Sziasztok!

Friss Nas tulaj vagyok, eddig úgy ahogy sikerült mindent beállítani. De érdekelne egy-két dolog még. A letöltési sebessgégem(DownloadStation) az asztali géphez képest 100-110MB/s helyett csak 50-55MB/s. Ennyit tudna a DS720+?

Másik érdekesség, hogy ha a PC-n már megvannak a letöltött fájlok, és azokat átmásolom a NAS-ra, és onann elindítom ujra a DonwloadStation-ön keresztűl akkor miért tölti le újra, és miért nem csak "leellenőrzi" a fájlokat mint máshol?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix B550-i // Ryzen 5 5600 // Corsair Vengeance 16 GB // Asus ROG RTX3060 Ti

(#68048) Downsampling válasza nyikszi (#68043) üzenetére


Downsampling
senior tag

Köszönöm, mindkettőtöknek. :R Ezt én is láttam, de nem tudom kivenni a pipákat... :F

(#68049) cigam válasza Downsampling (#68048) üzenetére


cigam
félisten

Adminként?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#68050) nyikszi válasza Downsampling (#68048) üzenetére


nyikszi
őstag

Én simán átírtam 5-re és 1-re. Akkor nálad van valami.

Cigam! Lehet nem adminként próbálta?

[ Szerkesztve ]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.