Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) Darko_addict válasza Darko_addict (#17000) üzenetére


Darko_addict
őstag

Az előző nem Válasz, hanem új HSZ akart lenni.
A másik pedig egy update, hogy a DSM-ben kezdeményezve a másolást rendben tudok fájlokat tenni a HDD-re.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#17002) Tido válasza azka79 (#16999) üzenetére


Tido
aktív tag

Köszi, így meglett nekem is. Pedig tegnap két NASon néztem át, de eddig nálam más útvonalon is megvolt. Legalábbis én külső eszközök résznél használtam emlékeim szerint. :B Mondjuk régin be van állítva automatára, újnál érdekes, hogy leellenőrizzem a lemezt.

Most nézem, ha lemezen talált 979 hibás szektort, akkor kezdjek el másik lemez után nézni? 2010es lemez, WD Green, eddig is csak archiválásra volt használva 3510 üzemórával.

Jah és csak pár nap múlva fog bekerülni második lemez a RAID1hez. Nem tudom, hogy így fel fogja építeni?

[ Szerkesztve ]

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#17003) rjg válasza Darko_addict (#17000) üzenetére


rjg
őstag

A QNAP-ot nézd meg, arra mondják, hogy hasonló tudású és elismertségű, mint a Synology.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S23 Ultra

(#17004) Gsx-rr válasza Darko_addict (#17000) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Volt nekem is hasonlo. Leesik a masolasi sebesseg. Probalj egy router resetet. Inkabb halozati problemanak tunik.
Milyen a routered?

[ Szerkesztve ]

(#17005) Patice válasza Tido (#17002) üzenetére


Patice
Topikgazda

Biztonsági másolatod legyen a fontos dolgaidról!

És szerintem igen, kezdj el utánanézni egy új lemeznek. A mostanit meg használd addig, amíg bírja.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17006) ikarus32


ikarus32
tag

Sziasztok!

Download stationban a torrentek letöltése jó de nem tölt vissza mi a baj?

Köszönöm

(#17007) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello,

Újra kelett a transmissiont telepítenem, mert elszállt a hdd amin volt.
És azóta egyszerűen nem műkődik.
Ha le akarok szedni egy torit, akkor tori indulása után kiírja, hogy
Acces denied.
A korábbi transmission telepítéseknél nem volt ilyen bajom.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#17008) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

(#17006) ikarus32
(#17007) Core2duo6600

Nagy tisztelettel, használjátok a keresőt, sokszor volt téma mindkét kérdés.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#17009) Core2duo6600 válasza Mezga Aladár (#17008) üzenetére


Core2duo6600
veterán

ezen már túl vagyok, szerinted miért tettem fel a kérdés, jó pár cimszóra rákerestem, de sajna a ph keresője azért nem egy google

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#17010) MrCsiT válasza Darko_addict (#17000) üzenetére


MrCsiT
addikt

"Oké, hogy hálózaton már régóta nem tudok kommunikálni vele, gyakran szakad meg, gyakran nem dolgozik" - nem, nem oké.

Valamilyen hálózati beállítás, tűzfal, hibásan felvett megosztás, egyéb felel az ilyen hibáért.

Ha rendesen be van konfigurálva, és a hálózat is rendben van, valamint a router sem buta, akkor ilyen anomáliák nem lehetnek.

Remek példa, hogy volt egy sokáig jól működő, gyengécskébb gyártó általi, de gigabit portos routerem (nem Dlink, de valami hasonló.). Majd mikor a Syno bekerült a hálózatba, és hirtelen több dolga lett a routernek, jött olyan, hogy hopp nincs netem, hopp megállt a laptopon a wifi kapcsolat, meg még 1-2 furcsaság.
Én egy Asus RT-N66U-t vettem, nem meglepő módon azóta az ég világon semmiféle hálózati problémám nincs.
Nem lehetetlen, hogy nálad is a router a szűk keresztmetszet.

Ez persze az USB-s HDD anomáliát nem válaszolja meg, de azt én nem is használok, így kb. az egyetlen, nem Syno-oldali hibaként az jut eszembe, hogy az a HDD kap-e elég áramot. Lehetséges, hogy valóban a Syno-d gyengécske (melyik modelled van?), ezt nem tudom.

update: "A másik pedig egy update, hogy a DSM-ben kezdeményezve a másolást rendben tudok fájlokat tenni a HDD-re" - akkor részemről pedig +1 szavazat a router cserére. Vagy ha tudsz, kérj kölcsön egyet, de valami normálisabbat, mindenképp gigás lan portokkal.

szerk2: lám, Gsx-rr is a routeredről kérdezősködik. :U :DDD

Core2duo6600: én a helyedben 0-ról újra raknám a Transmission-t, hálózati portok átnézésével együtt, de ez csak egy ötlet és nem tanács, mert anno én nem tudtam feltelepíteni, elakadtam valahol úgy, hogy nem volt elég a segítség hozzá, amit kaptam volna. :N

Kérdés: az új, 215+ vajon megéri az árát pl. egy kb. fele árú 215j-hez képest? :F

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#17011) MrCsiT válasza Darko_addict (#17001) üzenetére


MrCsiT
addikt

(szerk. idő lejárt) - router, mert ugye ha PC-ről kezdeményezed a másolást, akkor nem kizárt, hogy a Syno-ról felrángatja a Windows (?) az adatokat a PC-re, és onnan tolja vissza a HDD-re, amennyiben ezek külön meghajtóként - és hogyan másképp? - jelennek meg a gépeden. Ekkor pedig, hálózatot használsz.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#17012) Multibit válasza MrCsiT (#17010) üzenetére


Multibit
veterán

Kérdés: az új, 215+ vajon megéri az árát pl. egy kb. fele árú 215j-hez képest?
Az építészeknek nem, de a PnP NAS-ok kedvelői között biztos vannak néhányan, akiknek megéri.

(#17013) tobias40


tobias40
veterán

"Dear user,

DiskStation has lost the connection to UPS. Please check the server settings.

Sincerely,
Synology DiskStation "

Ma éjjel vagy 30 ilyen üzenetet kaptam,de máskor is előfordul 1-2 naponta.
Mit jelent és mit tegyek hogy jó legyen? :F

(#17014) Core2duo6600 válasza MrCsiT (#17010) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Szia,

Ezen már túl vagyok.
Azért kelett újra tennem, mert lehalt az első tötet a syno ban.
1 db hibás sector lett a winyon, és ez elég volt neki.

Amikor korábban telepítettem, akkor még a régebbi 4 akárhányas dsm volt rajta.
Most a legfrissebb, a 2 hdd halál közt frissítettem.
Egyik sem új winyo volt, már lestrapált darabok, de ez nem oka, hogy nem tudom a transt rendesen feltenni.
Ill. fel van téve, el is indul, de nincs hozzáférése a megadott mappához

Amit eme fórumon olvasni, hogy adjak jogot a users csoportnak, nem megoldás, mert bár akkor műkődik, de mindenki hozzáfér, aki a usersben van, tehát ez nem jó.
Én nem emlékszem arra, hogy korábban kelett volna a jogokkal bobelődni.
És a transmission felhasználót nem látom a felhasználok közt, így nem tudok neki jogort adni.
Ezért nem értem, hogy most mi van.
Kérdeztem a hivatalos fórumon is, és még semmi válasz nem jött.
Pedig korábban pörgött az a topik is rendesen.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#17015) Doky586 válasza MrCsiT (#17010) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"215+ vajon megéri az árát pl. egy kb. fele árú 215j-hez képest?"

A 2 lemezes nasok iszonyatosan pazarolják a tárhelyet, akkor már inkább egy 415+ ...

[ Szerkesztve ]

(#17016) Chrys_ válasza Core2duo6600 (#17014) üzenetére


Chrys_
addikt

Ezt a "users" megoldást írtam én is. Emiatt gondoltam erre, de nem próbáltam ki:
"
De ez a megoldás nekem nem tetszik, mert nem akarom, hogy a users csoport összes felhasználója hozzáférjen a letöltésekhez. Eze ntalán most úgy lehet segíteni, hogy létrehozok még egy csoportot, aminek tiltva lesz az RW az adott könyvtárakhoz, és ebbe is belerakok minden más felhasználót. Bár ez elég fapados megoldás.
"

(#17017) MrCsiT válasza Doky586 (#17015) üzenetére


MrCsiT
addikt

Egy Raid 1 kötet esetén, mit jelent az, hogy "A 2 lemezes nasok iszonyatosan pazarolják a tárhelyet" ? :F

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#17018) Doky586 válasza MrCsiT (#17017) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Azt hogyha beteszel két egyforma hdd-t melyek összkapacitása 6TB, akkor a használható hely az mindössze 3TB lesz. Azaz a használható hely / össz lemezkapacitás arány csak 1/2. Ez 4lemezesnél felmegy 3/4-re... [link] 2lemezesnél az SHR = Raid1 el.

(#17019) Patice válasza Doky586 (#17018) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nem kötelező automatikusan tükrözni a HDD-ket. :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17020) poirot


poirot
senior tag

Lehet, hogy összeesküvés elmélet, de mielőtt nem frissítettem a legújabb verzióra, a transmission lefagyott. Miután frissítettem, voila, minden müködik...

Szerintetek ???!!?

(#17021) Core2duo6600 válasza Chrys_ (#17016) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hát ezt én sem akartam,
Most úgy tűnik, hogy az a megoldás jó, ha az adott mappára systems csoportnak adok full elérést.
És így tényleg csak azok férnek hozzá, akiket beállítottam.

A többi felhasználónak, akik nem csak család tagok semmi köze ahhoz, hogy mit töltök vagy épp mit nem töltök
A webes részt is védel ip white listttel.
Igaz, a cégtől bárki be tudna lépni, ha tudná az ip met

(#17019) Patice
Ez igaz, de akkor mi értelme a nas nak ?
Ha tükrözik, akkor legalább a drive hiba ellen védett

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#17022) Patice válasza Core2duo6600 (#17021) üzenetére


Patice
Topikgazda

Van akinek a tárhely kell, másnak a raid nyújtotta lemez kiesés elleni védelem.

Nekem az előbbi volt fontosabb. A biztonsági másolatokat meg megoldottam külső vinyóval, meg az asztali gépem saját vinyójával.

A nas erre is való.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17023) Marko_ válasza tobias40 (#17013) üzenetére


Marko_
tag

Nekem is jöttek ezek az üzenetek, de a nas újraindítása megoldotta a problémát.

(#17024) Core2duo6600 válasza Patice (#17022) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Igaz ami igaz, én szalagon oldom meg a backup ot

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#17025) stomi76


stomi76
tag

Sziasztok!

Tegnap router cserém volt, az új eszköz egy TP link wdr4300.

A beüzemelés során az adatútválasztó beállításakor viszont a következő hibaüzenetet kapom:

Mi lehet a hiba oka? A hálózatban csak egy router (a fenti típusú) van bekötve.

[ Szerkesztve ]

(#17026) tobias40 válasza Marko_ (#17023) üzenetére


tobias40
veterán

Feltettem a frissítést és volt restart így nálam is megszűntek egyelőre ezek az üzenetek. :R

(#17027) Multibit válasza stomi76 (#17025) üzenetére


Multibit
veterán

Ki a netszolgáltatód? Amennyiben van szolgáltatói modem-router nálad, azt tedd bridge módba (ha van ilyen lehetőség)! Mellesleg a NAS ezen funkcióját nem kötelező használni, kézzel is be tudod állítani a routereden a portfforwardingot (sőt az a biztos).

(#17028) onkyjoc


onkyjoc
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy csak a Ds fut + antivirus essential + python modul.
Minden más le van állítva(Time backup, CardDrav server) más nincs is telepítve.
Így is a letöltésem max 4MB/s pedig 100/50-es a netem amit tud is a rendszer speedtest.net alapján.
Mi lehet a baj, mit kéne rajta állítsak?!
A nason keresztül hogyan tudom a sebességet mérni? már gondoltam a kábelre is! Ezért szeretném lemérni a sebességet, de nem tudom hogyan tudnám

KÉRLEK SEGÍTSETEK MERT KIAKASZT EZ A DOLOG!
KÖSZÖNÖM

(#17029) Borisz76 válasza onkyjoc (#17028) üzenetére


Borisz76
veterán

Nálam a NAS hálózati meghajtóként van felcsatolva a win-re.

Gépben az SSD-re másoltam egy 15 GB-os fájlt.
Ezt másoltam át a Total Commanderrel a Nas megosztott mappájába.

Az SSD is tud kb 500MB/s-ot a NAS is 120 MB/s -tól fölfelé....( bár ez RAID beállítás és HDD függő )

Igazából ha minden komponens gyors akkor a szűk keresztmetszet a gigabites összeköttetés lesz aminek az elméleti sebessége 125 MB/s.

Esetleg külső USB3.0-ás házzal és gyors HDD/SSD-vel lehetne a sebességet legjobban letesztelni.

Ez persze nem jelenti azt , hogy ha a netről töltesz le valamit akkor az is maximális sebességgel jön.
Szerver kérdése vagy torrent esetében a seederek számától és és az általuk nyújtott összegzett sebességtől.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#17030) onkyjoc válasza Borisz76 (#17029) üzenetére


onkyjoc
csendes tag

215j-m van kábelesen amikor másolok rá akkor 100MB feletti az érték, ha wifin akkor max 15MB (ekkor van 130-cal )becsatlakozva!
Amikor torrentet töltök ott van a probléma, ha többet is töltök akkor az össz letöltésem nem megy 4MB felé eloszlik a letöltési sebesség, mint ha le lenne korlátozva.
A régi nasom zyxel nsa325 az 6-6,2 között húzta a cuccot és akkor még csak 50/30-as netem volt és ugyanezek a kábelek voltak, mert falba megy minden vezetékem

[ Szerkesztve ]

(#17031) onkyjoc


onkyjoc
csendes tag

amit még elfelejtettem a zyxel-ben közel 400 torrent volt(transmission) ebben meg most még csak 70 van.(ds)
Létezik transmission synology-ra mert, hát ha ez lehet a probléma

[ Szerkesztve ]

(#17032) Borisz76 válasza onkyjoc (#17031) üzenetére


Borisz76
veterán

Akkor ott valami beállítási gond lesz.
Lehet a tracker passzívnak lát.

Sajnos nem igazán "vágom" ezt a témát de majd valaki jön és kisegít a beállításokkal kapcsolatban.

Mod : Én a Download Stationt használom és telepítés után simán használatba vettem.
Hozza az itteni nem túl gyors de maximális sebességet lefelé és felfelé is.
257 folyamat fut jelenleg.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#17033) Core2duo6600 válasza onkyjoc (#17031) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Igen, létezik transmission a synora csomagkezelőből telepíthető
Jogokkal kell bíbelődni, ,majd a config file editorral beállítani transmission config file ját, és máris élvezhetd

Leírhatnád részletesen, hogy hogy néz ki nálad a hálózat, beleértve a router configját is.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#17034) Dragon27


Dragon27
senior tag

Sziasztok!

ds215j használok egy 3TB HDD van benne,, ezt szeretném lecserélni egy 6TB-ra. Hogy lehetne rámásolni mindent, operációs rendszer,média tartalmat,beállításokat ? Klónozás létezik, vagy hasonló :F

Hogy lehet a leggyorsabban megoldani ezt? Most egy usb-s 3TB-ra mentem ki a média tartalmat de kegyetlen lassan másol....

(#17035) Core2duo6600 válasza Dragon27 (#17034) üzenetére


Core2duo6600
veterán

? lemez van a NAS odban, hányat lehet tenni bele ?
Milyen raid ben van ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#17036) Dragon27 válasza Core2duo6600 (#17035) üzenetére


Dragon27
senior tag

2 és adatvédelem nélküli Hybrid RAID (SHR)

(#17037) Doky586 válasza Dragon27 (#17036) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor beleteszed az újat az üres helyre, szinkronizálod, majd a régit kiveszed, ezután veszel még egy 6TB-ost..

[ Szerkesztve ]

(#17038) Dragon27 válasza Doky586 (#17037) üzenetére


Dragon27
senior tag

kipróbálom, és most biztos nem veszek még egy 6TB-ost.

(#17039) Doky586 válasza Dragon27 (#17038) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor a tárhely marad 3TB, nem nő 6TB-ra..

(#17040) Dragon27 válasza Doky586 (#17039) üzenetére


Dragon27
senior tag

mindegy, marad a jól bevált másolgatás. lassan de biztosan. és legalább marad 6TB ... És telepítem az egész Nas-t újra..

(#17041) MrCsiT válasza Doky586 (#17018) üzenetére


MrCsiT
addikt

Behúztam 4 db, 2TB-s Hd-t az általad linkelt raid calculator-ba.
Míg 2x2TB Raid1 -nél értem, hogy "2TB Used for protection és 2TB Available space" (színek és jelmagyarázat szerint), addig
4x2TB RAid1-nél, mit jelent az, hogy "6TB Used for protection és 2TB Available space", ?! :Y Nem épp fordítva akart volna ez lenni? :F
4x2TB SHR-re pedig azt írja, hogy "2TB Used for protection 6TB Available space" - ezt meg egészen egyszerűen nem hiszem el. Mármint, hogy 6TB adatot meg tud védeni az adatvesztéstől 2TB mentési hely(?) felhasználásával. Ha ez így igaz volna, senki nem használna más technológiát.

Hogy van ez?

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#17042) Mezga Aladár válasza MrCsiT (#17041) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Pedig igaz.
Egy lemezt használ a paritás adatokra, hármat a tárolásra.
Egy hátránya van, max egy lemez meghibásodásáig tudja az adatbiztonságot garantálni.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#17043) onkyjoc válasza Core2duo6600 (#17033) üzenetére


onkyjoc
csendes tag

ezt nem értem miért fontos, hogy hogy néz ki a hálózatom,amikor módosítás nélküli a hálózat, csak annyi változás volt, hogy a router 4. portjára bedugtam a 215j-t ennyi össze is hasonlítottam a letöltést egymás mellett amíg még nálam volt a nsa325 is ami a 2. PORTBA VOLT DUGVA ÉS AZ TELJES SÁVOT HASZNÁLT.UTÁNNA ÁTDUGTAM A 2-RE A 215J MIUTÁN ELMENTA NSA :( .
MIRE VAGY KIVÁNCSI A BEÁLLÍTÁSOKKÖZÜL?

(#17044) Core2duo6600 válasza onkyjoc (#17043) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hát pl.

Ugyanazt a portot használja - e a Syno mint amit a másik ?
A port továbítás rendesen be van állítva ?

A titkosított kapcsolat engedve ? és nem eröltetve van - e ?

peerek száma torrentenkánt és globálisan azonosra van állítva mind a 2 nél ?
Feltöltési szál torreneknél azonos mind a 2 esetben ?

Így hirtelen most ennyi

Valamint bedughatod a switch vagy router 2 es portjába ezt is, nekem ment már tönkre switchemen egy port.

(#17041) MrCsiT
Én kézzel hoztam létre a Raid 5 ot 3 hdd segítségével.
3 db 2 TB os van benne és 4 TB a tárolásra fordítható terület, eddig 1 szer ment el az egyik hdd benne

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#17045) onkyjoc válasza Core2duo6600 (#17044) üzenetére


onkyjoc
csendes tag

nekem minden gyári beállításon van a routerben és a nasban is nincs port tiltás semmi.gyedül a wifi van lekódolva.
Mit és jol kellene beállítanom?!

(#17046) #48967168


#48967168
törölt tag

DS214play-em van, a kezdeti (javarészt az én tanulási folyamatom számlájára írható) bénázások után egész jól összebarátkoztunk. Jelenleg 2db 3TB-s vinyó van benne, egy nagy partíciónak használva. Ezen családi fényképek, videók, összes zenénk és persze új letöltött filmek állomásoznak ideiglenesen.

Most szeretném kihasználni a kamerakezelési módját (eddig teszteltem egy kamerával és jó volt) 4db kamerával. Ehhez kell ugye vennem 2db licenszet, eddig okés, de így már erősen kifutok a háttértárakból...

Lehetséges USB3-ra dugott külső vinyóra is rögzíteni? Ha igen milyen típust ajánlanátok (2TB még 30fps-el is bővel elég kell legyen).

A másik problémám, hogy egy áramszünet esetén nem kapcsol magától vissza, hanem mechanikusan kell visszakapcsolni. Ezt még a régi Zyxel-em se csinálja, ha újra van delej, szépen visszakapcsol magától. Lehet ezt valahol állítani? Vagy van hozzá valami buherált firmware ami tudja? Csak e miatt nem akarok szünetmentest alátenni...

Köszi a tippeket! :)

(#17047) Elemental válasza #48967168 (#17046) üzenetére


Elemental
addikt

(#17048) #48967168 válasza Elemental (#17047) üzenetére


#48967168
törölt tag

Nagyon köszi! :)

(#17049) Tido


Tido
aktív tag

Újra az új 215j-vel problémám, és érik bennem, hogy ebből gari lesz. Torrentnél másnál is előfordul, hogy leetölti, é s utána 100%nál megáll, pipa, de nem véglegesíti, osztja meg, és kezd bele újba? (és most nem a sed visszaosztásról beszélek)
Ha leállítom az egészet, a csomagkezelési központban, és újraindítom, akkor minden szép és jó egy ideig..

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#17050) MrCsiT válasza Mezga Aladár (#17042) üzenetére


MrCsiT
addikt

Ez azért jól hangzik. Elvileg 1-1 lemez hullik ki, ha gond is van vele, kivéve, ha pl. túláramot kapna a NAS, de akkor meg kb. tökmindegy, hogy hány lemez volt. (nincs szünetmentesem, de elvileg némi védelmet nyújt a használt elosztó is, több hibára véd.)

más:
Mail Server témakör:

A Syno eszközömet DDNS-en keresztül érem el, a Mail Server funkciót csak a pop3 fiókok lekérdezésére használom.

Ha van egy userem, aki alatt felvettem a Mail Station-be a pop3 fiókokat, és így pl. az
"sinom.synology.me" címet egy outlook-ba beállítva, plusz megadva, a usert (osszesit) és jelszót, elérem a pop3 fiókokra érkezett, a mail server által lekért leveleket, amiket a szerver letölt, akkor azt el tudom-e érni valahogy, hogy ha az
"osszesit@sinom.synology.me"-re közvetlenül címezve küldenek, az is megjelenjen egy folderben?

Próbáltam pop3 fiókként felvenni a "osszesit@sinom.synology.me" -t is, és érkeztetni a beérkezett-be, de a próbaleveleket, amiket küldtem rá, nem kapom meg. Megoldható ez? :F

Azért kérdés, mert WP -n felvettem az "osszesit@sinom.synology.me" fiókot, látom is az összes, mail server által letöltött levelemet, viszont íráskor, az "osszesit@sinom.synology.me"-t adja meg a teló küldőnek, erre reply-olnak, azt pedig már nem kapom meg. Erre keresek megoldást.

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.