Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28001) Borisz76 válasza Seraph 16 (#27993) üzenetére


Borisz76
veterán

Korábbi hozzászólásom "gyökér" ügyben

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#28002) urban racer válasza Borisz76 (#27985) üzenetére


urban racer
senior tag

Nagyon jó írás, köszönjük szépen! :R
Pusztán egy elméleti kérdés: NTFS fájlrendszerű lemezt USB-s racken kívül-tehát a nasba helyezve fel lehet csatolni? Ma lett volna rá igényem: költöztem 216playről 416playre, és az egyik vinyó elhalálozása miatt külső HDDre mentettem-majd szerettem volna visszamásolni.

[ Szerkesztve ]

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#28003) Borisz76 válasza urban racer (#28002) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha a rack-ből kiveszed a HDD-t és betolod a NAS-ba , akkor formázza !

Tehát csak külső házban USB-vel tudod rádugni.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#28004) gyugyo79 válasza Gupf (#27998) üzenetére


gyugyo79
addikt

Sajnos nem tudom miért lehet. Lehet meg kéne hoznod azt az áldozatot, hogy átállsz DS-re.

(#28005) urban racer válasza Borisz76 (#28003) üzenetére


urban racer
senior tag

Akkor hiába erőlködtem, köszönöm. Mikor nem találtam, beraktam rackbe :K

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#28006) supercow


supercow
őstag

Sziasztok, DS414 az utolsó frissítés (6.0.2-8451-8) óta az egyik WD Red-re folyamatosan SMART hibát jelez, de pontosan nem mondja meg mi a baja. Van valakinek ötlete? Minden hajnalban fut egy gyorsteszt de részleteket nem mond.

Most látom hogy van egy újabb frissítés is, telepítem és megnézem.

[ Szerkesztve ]

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#28007) envagyok


envagyok
veterán

Tényleg azt akartam kérdezni én is, hogy a dsm csak akkor jelez hibát, ha már elveszett pár szektor, vagy elemezve a hdd viselkedését még a baj előtt jelez?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#28008) Gupf válasza gyugyo79 (#28004) üzenetére


Gupf
újonc

A beépített Mediaserveres video könyvtárban vannak a megosztott cuccok, s a "synoindex -R video" paracs ha él, nem látok mindent a TVn. Ha kikapcsolom az ütemezett scriptet, akkor rendben van.
Mivel a transmisson letöltései, mint írtam korábban, másik mappába kerülnek, ha az újraindexelést arra a könyvtárra állítom csak be, akkor is jelentkezik a hiba.

(#28009) Sanya válasza supercow (#28006) üzenetére


Sanya
nagyúr

1 év 2 hónap működés alatt 2000 darab indítás? Mit csinálsz azokkal a lemezekkel?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#28010) Laposelemer válasza Sanya (#28009) üzenetére


Laposelemer
tag

Van olyan beállítási, hogy ha x percig nincs aktivitás, akkor stand-by-ba teszi magát a NAS.
Otthoni felhasználás során simán előjöhet.

Nekem 3.6 év után 9800 leállás-újraindulást szedett össze. Még jól van a winyó.

(#28011) Sanya válasza Laposelemer (#28010) üzenetére


Sanya
nagyúr

de arra elég hibernálást beállítani a merevlemezen. A leállás-indulás sokkal rosszabb a merevlemeznek, mint a folyamatos futás vagy a hibernálás. De a folyamatos futás kétségtelenül a legjobb.
Persze itt nem a dzsunka maxtor merevlemezekről van szó, hanem a rendesről. A dzsunka merevlemeznek tényleg az a legjobb, ha nincs rajta adat és a polcon pihen.

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#28012) sgery válasza Madwe (#27991) üzenetére


sgery
őstag

Ott a pont, köszi :)

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#28013) Laposelemer válasza Sanya (#28011) üzenetére


Laposelemer
tag

Sajna nem elég.
De igazad van, a folyamatos üzem a legkímélőbb.

HDD Hibernation: Internal HDDs power-down after a period of inactivity. All Synology NAS supports HDD hibernation except USB Station 2.

USB HDD Hibernation: USB HDDs connected to the Synology NAS power-down after a period of inactivity.

System Hibernation: Both the HDD and CPU power-down for further energy-conservation. Models featuring System Hibernation include DS213+ and DS413.

HDD Hibernation, System Hibernation, and Deep Sleep

[ Szerkesztve ]

(#28014) samuki


samuki
tag

Sziasztok.
Egy kis segítség kellene. 115j-ből 212j-be települnék.
Két külön kötetet szeretnék. SHR vagy basic, melyikkel járnék jobban, mi a különbség? Nem tiszta. Csak filmeket raknék rá, semmi fontos. DS, médiaszerver, meg egy könyvtár amit mindkettő köteten szinkronizálgatnék egymással a biztonság miatt, ha az egyik vinyo megállna.
Azt már tudom sajnos, hogy a vinyot nem rakhatom csak úgy át…. :(
Köszönöm a segítséget.
Üdv.

(#28015) Laposelemer válasza samuki (#28014) üzenetére


Laposelemer
tag

Basic kell neked.

(#28016) Borisz76 válasza samuki (#28014) üzenetére


Borisz76
veterán

Talán találsz hasznos infókat az Összefoglalóban.

Nálad lesz egyszerre a két nas ?
Ha igen akkor a 2 lemezesbe tegyél egy új lemezt.
Hozz létre egy BASIC kötetet.

DSM telepítés után, NAS-NAS adatmásolás...ha kell.
Majd a régi NAS-ból mehet bele a lemez az új NAS-ba, új kötetként.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#28017) samuki válasza Laposelemer (#28015) üzenetére


samuki
tag

Akkor az lesz, köszi. :DD

(#28018) samuki válasza Borisz76 (#28016) üzenetére


samuki
tag

Köszi, azt olvasgatom. Jó kis irományok, de néha vakarom a fejem, amikor a hálózati dolgokat kell piszkálni (vagy csak lusta vagyok).
Ami eddíg új nekem az az, hogy két lemez lesz benne. Meg az ezzel járó meló (tényleg lusta vagyok).
:W :O :))

(#28019) samuki válasza Borisz76 (#28016) üzenetére


samuki
tag

Jelenleg nas nagyhatalom vagyok :) 3 is van nálam :) (211, 212, 115)
Jelenleg most kukázom ki ami nem kell adat, azután megy külső vinyóra minden. A régi lemez be a 212-be, külső vinyóról vissza a 212-be, aztán ha kész akkor be a második lemez, majd a maradék külső vinyókról vissza a második lemezre a maradék és a végén tökön szúrom magam :)

(#28020) gyugyo79 válasza Gupf (#28008) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nem tudom mennyire értesz hozzá de ezek a synoindex kapcsolók vannak:

Add: synoindex -a filename
Delete: synoindex -d filename
Add folder: synoindex -A folder
Delete folder: synoindex -D folder
Rename/move file/folder: synoindex -N newfullpath oldfullpath
Update Photo Images: synoindex -U photo
Get from DB: synoindex -g filename -t [video|music|photo|playlist]
Re-index : synoindex -R [video|music|photo|playlist|all]

De azért 100% nincs ám leírva pontosan, hogy működik (vagy én nem kerestem elégé és nem találtam meg). Szóval a re index lehet nem kezeli valamit jól gyorsan rákeresve volt olyan, hogy írták hogy az áthelyezett mappáknál törölni és újra hozzá kellet adni az adott mappát, hogy működjön.

"ha az újraindexelést arra a könyvtárra állítom csak be, akkor is jelentkezik a hiba"
ezt így csináltad ? (ha nem akkor tegyél egy próbát)
synoindex -R /volume1/transmisson_letölsimappad_helye

Vagy és esetleg kérdezd meg a Synology-t mi is a megoldás.
Mert én úgy tudom csak csaját alkalmazásikon meg SMB,FTP meg hasonlókon át megy a synoindex, de pld ssh-n történő másoláskor sem, de gondolom nem egy irreleváns elvárás amit szeretnél akár írhatnak megoldást is rá.

[ Szerkesztve ]

(#28021) Seraph 16 válasza Borisz76 (#28001) üzenetére


Seraph 16
őstag

Igen, erre én is gondoltam, viszont már nem üres a gép, lehet, akkor marad így.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#28022) Borisz76 válasza Seraph 16 (#28021) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem feltétlen....

- Mondjuk csinálsz egy Fő-Fő könyvtárat : " Adattár " néven.

-Áthelyezel minden adatot a létrehozott "Adattár"-ba vagy az azon belüli almappába,mappákba.

- A régi hálózati meghajtókat leválasztod a PC-ről.

- Majd az "Adattár" mappát csatolod hálózati meghajtónak.

- Végül Vezérlőpult / Megosztott mappa...és a régieket törlöd.

Régen ezt a folyamatot én is eljátszottam mert el akartam kerülni, hogy sok-sok hálózati meghajtóm legyen felcsatolva.

Minek ? Elég 1 db és abban benne van minden.PC-n a Total Commanderrel meg úgy rendezgetem a benne lévő könyvtárakat, adatokat ahogy nekem jól esik.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#28023) Kovács Elemé válasza Borisz76 (#28022) üzenetére


Kovács Elemé
csendes újonc

Így az utolsó byte-ig minden fel van csatolva a pc-re.
Ha így beszalad egy zsarolóvírus, minden adatodnak annyi.

(#28024) Borisz76 válasza Kovács Elemé (#28023) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen, tudom.

A gépen is van víruskereső, a NAS-on is fut az Antivirus Essential.

Valamint nem az a meggondolatlan web-szörfös típus vagyok aki mindenféle gyanús oldalon ész nélkül kattintgat.....

És talán ez a legfontosabb, ugyan is a legtöbb esetben USER error miatt kapják be a vírusokat.

Én magam az elmúlt 10 évben 1X futottam bele egy vírusba.
De sokszor volt már olyan , hogy hozzám hoztak gépet , laptopot vagy csak HDD-t, hogy pucoljam le , tegyem rendbe.

Ilyen alapon , akkor ne is netezzünk mert bármikor bekaphatunk egy vírust. :Y

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#28025) supercow válasza Sanya (#28009) üzenetére


supercow
őstag

be van kapcsolva a HDD hibernálás 2 órára. kikapcsoltam, de az eredeti problémát ez nem oldja meg.

[ Szerkesztve ]

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#28026) Kovács Elemé válasza Borisz76 (#28024) üzenetére


Kovács Elemé
csendes újonc

Szavaidból sugárzik az önhittség.
Annyit legalább megtehetnél, ha ezt a módszert ajánlod, felhívod a veszélyeire a figyelmet.

(#28027) Borisz76 válasza Kovács Elemé (#28026) üzenetére


Borisz76
veterán

A válaszom arra irányult, hogy hogyan lehet egy köteten létrehozott mappát - több mappa helyett - felcsatolni a PC-re.

Ennyi.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#28028) daniel2121 válasza Sanya (#28011) üzenetére


daniel2121
senior tag

Akkor most hogyan célszerű beállítani a hibernálást vagy ne is legyen beállítva?

(#28029) MrCsiT válasza Kovács Elemé (#28023) üzenetére


MrCsiT
addikt

Sajnos, abban igazad van, hogy a zsarolóvírusok - már, ha bejut - akkor vélhetően minden, a hálózaton elérhető gépre el akar majd jutni: Borisz76 biztosan tudja, hogy a hagyományos víruskeresők - melyek adatbázis alappal, bizonyos kódokat (mintákat) keresnek a már ismert vírusok felismeréséhez - a 0 day vírusokkal (és köztük a zsarolókkal) nem fognak tudni mit kezdeni.

Azonban, amellett, hogy erre a reális veszélyre felhívtad a figyelmet - ha pl. Borisz76 egyik családtagja figyelmetlenül megnyit egy e-mail csatolmányt, máris baj lehet - én azt gondolom, Borisz76 biztosan tudja, hogy az adatainak a mentését, semmiképpen sem a NAS-on fogja tárolni, hanem vagy

A, külső meghajtón, amit leválaszt a NAS-ról a mentés elkészülte után;
B, földrajzilag elkülönült helyre végez távoli szinkronizálást, ahol a Synology által nyújtott verzió lehetőséget is kihasználja

tehát, csak azért, mert akár az egész NAS-t lekódolja egy zsaroló, csak egy "hmhm" hagyja el a száját, és mosolyogva nyom a NAS-ban lévő lemezre egy formázást. :DDD

Abban -nak van teljesen igaza, hogy nem az volt a kérdés, hogy milyen módon lehet a NAS-t megvédeni a zsaroló vírusoktól, hanem az, hogy hogyan lehet a legegyszerűbben elérni a köteten létrehozott mappát.

Amúgy, Borisz76: a Synology által létrehozott, Photo és egyéb mappákat is gond nélkül áthelyezhetem a (példaként írt) "Adattár" megosztott mappába? :F Mert ha nem, akkor csak nem teljes a megoldás: én most pl. a Photo Station által használt Photo megosztást külön kötetként csatolom fel. :U

Kérlek, Kovács Elemé, írd meg, hogy ezt a problémát Te hogyan oldod meg otthon/munkahelyen/bárhol, ahol Synology NAS-t használsz? Gondolom, van erre valami jó megoldásod? :F

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#28030) gyugyo79 válasza MrCsiT (#28029) üzenetére


gyugyo79
addikt

Szerintem nincs megoldás a 100% elkerülésre és én egy picit értek hozzá mégis valósnak tartom hogy egyszer pórul járok (A vírus irtó ugyan úgy egy hamis biztonságérzetet tud adni mint egy tűzfal mégis kell mind 2) ezért van minden fontos dolog nálam fájl előzményezve + mentve is másik eszközre az, hogy mi hogy az a fontosságuk függvénye.
Viszont a NAS az elsődlegesen nálam is egy fájl tároló és nem egy védelmi eszköz. Ha 4 TB film megy a levesbe megvonom a vállam ha csak 1 GB kép+ doksi menne eret vágnék. De azért tényleg az a jó ha mindent a helyén kezelünk.

[ Szerkesztve ]

(#28031) gyugyo79 válasza MrCsiT (#28029) üzenetére


gyugyo79
addikt

Photo és egyéb mappákat is gond nélkül áthelyezhetem a (példaként írt) "Adattár" megosztott mappába?

Szerintem ha mást nem egy symlinkel be tudod rakni.
Én a fentebb írt problémára is megfontolnám mint megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#28032) Borisz76 válasza MrCsiT (#28029) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha jól emlékszem , akkor sajnos a "gyári" Photo mappát nem lehet másik alkönyvtárba áthelyezni.

Annó nekem is az volt a gondom, hogy csak külön meghajtóként tudtam felcsatolni.
Ezért nem is használtam eddig a Photo Stationt.

Tegnap azonban el kezdtem írni egy ismertetőt és emiatt feltelepítettem.
Az alapokkal már készen vagyok...még finomítani kell és megy az összefoglalóba.

Gyugyo79

Leírnád ezt a symlinket, hogyan is megy ?
Lehet hasznos lenne ...nem csak nekem.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#28033) gyugyo79 válasza Borisz76 (#28032) üzenetére


gyugyo79
addikt

Sajnos az nem megy mert nem látszik weben meg smb-n a -d -t meg nem engedi.

Viszont ami működik:

a gyökérbe van egy mappa a mintában ez a Share amibe kell csinálni egy könyvtárat a mintában ez a photo . Ebbe mountoljuk be a photo könyvtárat. A minta :

mount --bind /volume1/photo /volume1/Share/photo

Ha csak teszteled így tudod kivenni :
umount /volume1/Share/photo

Mindent ssh-n . Én azt úgy szoktam hogy belépek utána sudo -i hogy root legyek amíg kell ne kelljen minden elé oda írni utána ha végeztem exit amivel nem leszek root.

[ Szerkesztve ]

(#28034) Borisz76 válasza gyugyo79 (#28033) üzenetére


Borisz76
veterán

Köszönöm.

Azt hiszem lassan meg kellene ismerkednem az SSH használatával :B

Összefoglaló

Frissítve lett :
- Download Station ( adatok duplázódása ?! )
- Photo Station bemutató

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#28035) Multibit válasza daniel2121 (#28028) üzenetére


Multibit
veterán

A HDD szempontjából a folyamatos üzem a legjobb.

(#28036) envagyok válasza Multibit (#28035) üzenetére


envagyok
veterán

Sztem attól függ, vki mennyit használja.
Ha ritkán indul el a hdd, akkor jobb ha hibernálva van.
(mondjuk naponta, több naponta)
Ha gyakran, akkor jobb a folyamatos üzem.
A folyamatos üzem se tuti, mert használódik, kopik a csapágyak, öregszenek a kondik,stb

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#28037) urban racer


urban racer
senior tag

Bajban vagyok :(((
-Tavaly májusban vettem 2 db 3Tb-os WD RED-et. Decemberig egy HP microserver proliant gen8ban használtam, hibátlanul.
-Decemberben eladtam a Hp szervert, vettem helyette egy 216 play-t, ebbe átraktam a 2 db WD redet
-Január elején az egyik HDD-n megjelent 2 hibás szektor, majd 5, 1 hétre rá 121.
-Múlt hét közepén elvitte a futár garizatni, közben a 216playt lecseréltem 416playre.
Éppen berendezkedtem, mikor ez fogadott:

Olvastam egy külföldi oldalon, hogy a 216/416 szériánál előfordul ilyen hiba. Most fut a teljes smart teszt, de én kizártnak tartom, hogy 2 db ugyanakkor vásárolt WD red, ami ki sem mozdult a lakásból kvázi egyszerre menjen tönkre.

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#28038) Madwe válasza urban racer (#28037) üzenetére


Madwe
nagyúr

Pedig pontosan ilyenkor, ugyanakkor vásárolt s raidben használt hdd esetén a legnagyobb a veszélye ennek! S ilyenbe többen is belefutottak már innen is, illetve gyakran hoztam fel én is ellenérvként arra, h miért nem adatvédelem a raid... Sajnos előfordulhat ilyen is:S Mentsd le a fontos adatokat, amint lehet!

(#28039) urban racer válasza Madwe (#28038) üzenetére


urban racer
senior tag

Köszönöm, mentés megvolt, de kételkedem, hogy fél éves NASba való vinyónak ennyi lenne az élettartama :F

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#28040) E.Kaufmann válasza urban racer (#28039) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Szomorú valóban. Én is most megbízhatóbb SATA-s lemezeket keresnék, de lehet körbe kellene nézni a Seagate Enterprise NAS lemezeinél? Tudom, hibás sorozat és gyártás becsúszhat és az külön pech, ha abból veszünk kettőt.
Mondjuk egy Syno hogy tűrné, ha az egyik lemez WD Red Pro a másik Seagate Enterprise NAS, és mindkettő SATAiii 7200RPM lenne azonos kapacitással? Gondolom, mivel SW RAID, ezért max a lassabb határozná meg a sebességet, más baj nem lenne, de nincs tapasztalatom ilyesmivel.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#28041) MrCsiT válasza E.Kaufmann (#28040) üzenetére


MrCsiT
addikt

A Red PRO szintén 7200 rpm-es, nem lenne sebesség probléma. :F

Más.. továbbra is küzdök a Mailplus klienssel: a tünet az, hogy a Mailplus 1.1.079-es verziónál ha újabbat teszek fel, a beérkező ÚJ leveleket nem mutatja a Mailplus. Amint visszateszem manuális telepítéssel a régi verziót, helyreáll, és látom az új leveleket.
PC-n van egy Outlook IMAP komfigurációval, ugyanazzal a Syno fiókkal felvéve, mint amit a Mailplus is használ. Az Outlook akkor is mutatja az új leveleket, amikor a Mailplus klienst megfrissítem, és az nem?! :Y Ebből azt gondolom, nem a MailPlus Szerverrel van probléma, de fogalmam sincs, mi lehet erre a megoldás?

A másik gondom a MailPlus klienssel, hogy a Drága, postaládákat ad hozzá. Eddig, pop3 fiókokat kérdeztem le a Mailplus szerverrel, és az Inbox-ban létrehozott mappákba érkeztettem a különböző pop3 fiókok leveleit. Most, egy új mappát nem tudok létrehozni az Inbox alatt (próbáltam a fájlrendszerben is csinálni újat, de nem látja azt anNailplus kliens, gondolom, van valami mappalistája, amibe nem kerül be az új mappa) és Mailplus alatt új "postaládát", ahogy hívja, nem enged az inbox alá létrehozni?! :W
Ötlet, tapasztalat valakinél ezekre a hibákra?

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#28042) E.Kaufmann válasza MrCsiT (#28041) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Attól még nem egyformák sebességre.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#28043) Borisz76 válasza E.Kaufmann (#28040) üzenetére


Borisz76
veterán

A RAID az hardveres.
SHR-nél van RAID + szoftveres trükközés.

Legjobb tudomásom szerint.....

Nálam amúgy 6 Seagate és 6 Toshiba lemez volt eredetileg.

1 Seagate gallyra ment, Toshibát toltam bele.

Tehát nem akadály a különböző lemezek használata.
Sőt , abban sem vagyok biztos - így utólag - , hogy azonos e a fordulatuk.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#28044) E.Kaufmann válasza Borisz76 (#28043) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Azt hittem minden Synology sw RAID, csak az SHR egy plusz LVM szolgáltatás hozzá.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#28045) Borisz76 válasza E.Kaufmann (#28044) üzenetére


Borisz76
veterán

Ebből a videóból vettem az infót.

Összehasonlítja a Raid0-t , Raid5-t és az SHR-t.

5:30-nál mondja, hogy az SHR olyan mint a Raid5 + szoftver

Bár az angolom közel sem tökéletes...lehet félre értettem :)

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#28046) Chrys_ válasza E.Kaufmann (#28040) üzenetére


Chrys_
addikt

WD RED szerintem jó, most Power_On_Hours kb. 21000 mind a négy 4TB-nél (WD40EFRX-68WT0N0).

(#28047) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Synology-ra tudtok olyan appot ami egy böngésző? Példának okáért amit szeretnék vele: Távolról bejelentkezek egy nas webes felületére, ott nyitnék egy böngészőt, amin tudnék netezni akár. Ilyen létezik? Akár külső fejlesztő fejlestett ilyet?

Üdv: Csabee.

(#28048) Tuomas válasza Csabee. (#28047) üzenetére


Tuomas
addikt

Mi a célod vele?
Ha már webes felületen jelentkezel be, egy böngészőből teszed, majd pedig a nas alól akarsz nyitni egy böngészőt? Akkor az már böngésző a böngészőben.. Böböngésző :DDD

We were here

(#28049) Madwe válasza Csabee. (#28047) üzenetére


Madwe
nagyúr

Tényleg mi a célod vele? ha vpn-nel belépsz távolról a nasra, s minden hálózati adatot nason keresztül küldesz, akkor az oldalblokkolások stbket ki tudod Így kerülni, hiszen otthoni hálódon keresztül látsz ki a világra.

(#28050) Csabee. válasza Tuomas (#28048) üzenetére


Csabee.
nagyúr

A célom az hogy az adott telephelyre bekerüljek weben, és böngészőből érjem el a hálózati nyomtatót, routereket switcheket, egyéb eszközöket.

Üdv: Csabee.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.