Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35201) e90lci válasza Borisz76 (#35199) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Igen ez az egyszerűbb módja,de ha biztonságosabban szeretné valaki használni a hálózatát akkor az UPNP első amit kikapcsol a routeren és nyit portot a feltöltéshez is.És a többi alkalmazáshoz amit használ.Plusz tűzfalazik mindent amit csak lehet.Bár még így is előfordulhatnak "nem kívánatos látogatók".

(#35202) Sanya válasza e90lci (#35201) üzenetére


Sanya
nagyúr

Az upnp-s portokat is te nyitogatod, csak a NAS-on.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#35203) HIJ


HIJ
őstag

Sziasztok!

Telepítettem egy virtuális win10 -et a beépített Virtual mashine managerrel, de valamit nem jól csinálhatok. Csak hideg indítással indul el. Ha pl a windows -ból indítom újra, akkor megakad a "booting from hard disk" feliratnál és csak loop -ol. Mi lehet a gond?

Ezen kívül minden jól működik eddig...

Köszi

(#35204) e90lci válasza Sanya (#35202) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Erre gondoltál?

(#35205) gyugyo79 válasza Sanya (#35202) üzenetére


gyugyo79
addikt

A routeren az UPNP bekapcsolása után csak az nem nyit portot magának ami nem akar, ezzel van leginkább baj. Szóval baromi kényelmes, hogy a torrentnek meg az egyéb dolgoknak nem kell beállítani a portot, de amikor a kártékony szoftver teszi ugyan ezt (mert az nem fog téged megkérdezni, hogy bekapcsolod e) akkor mi van ?
Aztán persze ezt is lehet bagatellizálni de a tény az tény marad, hogy kevésbé okos megoldás mint beállítani azt az 1-2 portot amire tényleg szükség van ...

(#35203) HIJ
A drivereket felraktad?

[ Szerkesztve ]

(#35206) e90lci válasza gyugyo79 (#35205) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Egyébként aki most kezd ezzel foglalkozni annak baromi hasznos az UPNP.Attól függetlenül,hogy vannak biztonsági kockázatai.(Mert nem tárol olyan adatot amit bárki ne láthatna).De később célszerű olvasgatni egy kicsit és meghatározni mire is van szüksége,és csak azokat a portokat forwardolni amit használ,az UPNP-t meg kikapcsolni.Egyébként meg igazad van!5-10 db port forwardolása is kb 5 perc 1cigi+kávé szünettel is.(RouterOs -nél).Plug ang play routereknél meg még kevesebb.

(#35207) Declare


Declare
őstag

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy ha veszek egy Synolgy NAS t, akkor lehet nézni vele a tv n online streameket? Pl a filmezz.eu oldalról?

(#35208) Alex91 válasza Declare (#35207) üzenetére


Alex91
félisten

Vele nem, de azert vehetsz nas-t... :D

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#35209) e90lci válasza Declare (#35207) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Veszel egy pl:s905-ös androidos media boxot és azzal lehet.Ezen a fórumon érdeklődhetsz,hogy milyet.

[ Szerkesztve ]

(#35210) #44416768


#44416768
törölt tag

Sziasztok!

Átlagos, otthoni felhasználásra - torrentezés (egyszerre max 5 le/feltöltés), file-ok tárolása, médiaboxal történő elérése/lejátszása (4k tv-n, jelenleg leginkább 1080p filmek), a tárolt adatok távoli elérése, és mobilos film/képnézés (a nassal azonos lakásban) - melyik eszközt javasoljátok?

Lehet 1 vagy 2 rekeszes, egyelőre nem releváns, adott egy laptop is az adatok tárolására.

Köszönöm!

(#35211) Borisz76 válasza #44416768 (#35210) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia.

" Téma tudnivalók " ...jobb felső sarokban.
Sok hasznos olvasnivalóval és személyes tapasztalattal.

Amúgy ha veszel én új modellt javaslok.
A Synology honlapján van egy összehasonlításra szolgáló rész.

Ha az új áraktól a frász kerülget , akkor max 1-2 éves modellt nézz.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#35212) #44416768 válasza Borisz76 (#35211) üzenetére


#44416768
törölt tag

Köszönöm, megnéztem, :)

(#35213) Borisz76 válasza #44416768 (#35212) üzenetére


Borisz76
veterán

Azokra a feladatokra amit felsoroltál a [linken] látható nas-ok megfelelnek.

Személy szerint a több fiókos NAS-t preferálnám mert az idővel előtörő vágy, hogy bővítsünk tárhelyet egy 1 fiókos nas esetében nehezebb mint egy 2/4 fiókos modellnél.

Tehát én inkább azt kérdezném tőled, hogy elég lesz tuti a 2 fiók ?
Lehet akár 4-s is....ha az árba belefér.

Természetesen indíthatod 1 db lemezzel is. Nem kell azonnal teletömni HDD-vel.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#35214) #44416768 válasza Borisz76 (#35213) üzenetére


#44416768
törölt tag

Köszönöm a sok tippet, jelenleg nincs 1 terra adat, amivel megtöltenék a nast..., szóval a 2 rekesz elég lesz egy darabig.
A 118-ast néztem én is, a fix 1 giga memória aggaszt, na nem most, hanem a jövőre nézve.
A 218play ugye ugyanez 2 rekesszel.

A 218+ lenne az ideális, csak az a mostani igényeket jóval felülmúlja, az ára ezt tükrözi, viszonylag nehéz megmagyaráznom a választást (ugyanis engem is felkértek, segítsek választani).

A qnap volt még porondon, de a gyérebb mobilos appok miatt kiesett.

[ Szerkesztve ]

(#35215) TFerenc07


TFerenc07
tag

Sziasztok!

A távoli elérésnél a quickconnect-el miért van az hogy nem mindig lehetséges elérni vele a nast?
pl munkahelyen is beírom hogy www.quickconnect.to\username és azt írja ki hogy nem lehet kapcsolódnia a következőhöz: username. Érdekes ,mert pár hete még működött rendesen, és most valamiért nem akar menni, mitől van ez?
Engedélyezve van a quickconnect a vezérlőpultban.

(#35216) LouiS22 válasza TFerenc07 (#35215) üzenetére


LouiS22
veterán

Lehet, h én emlékszem rosszul, de nem username.quickconnect.to az url?

Másik ötlet: munkahelyen céges tűzfal miatt elképzelhető, h nem tudsz csatlakozni.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#35217) Borisz76 válasza TFerenc07 (#35215) üzenetére


Borisz76
veterán

DSM : Http://QuickConnect.to/QuickConnectID

QuickConnectID eltérhet a felhasználó névtől.

PhotoStation : Http://QuickConnect.to/QuickConnectID/Photo

Mod : Most kipróbáltam és átváltott Https-re.

Okostelefonról az alkalmazásokban pedig szintén a QC ID-t kell ( otthoni wifi-n érdemesebb IP-t ) megadni.
Természetesen a Név és a hozzá tartozó jelszó mellett.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#35218) TFerenc07


TFerenc07
tag

Értem, és köszönöm a segítséget.
Egy kérdés. Ugye a ds downloadot el tudom érni mobilról a ds get alkalmazással az megy is, de pl böngészőből is el tudom érni? Lenne még egy kérdésem a ds218 play mennyire jó filmek streamelésére és letöltésre? Azért kérdezem mert majdnem 218 + ot vettem, és félek attól félek hogy jobban jártam volna a 218+ al.

(#35219) Borisz76 válasza TFerenc07 (#35218) üzenetére


Borisz76
veterán

Miért ne tudnád böngészőből elérni.....?
1 hozzászólással visszább írtam : QuickConnect címet kell megadni a böngészőben.

Az okostelón a DS Get alkalmazást tudod használni a lentebb részletezett QC-el - ha nem otthoni wifi hálózaton lennél.

A bal felső sarokban található 3 db vízszintes csík.....az a menü.
Ott van egy "Böngésző" lehetőség.

Megadod a virágbolt címét : ( Bárminemű hasonlóság csak is a véletlen műve lehet :D )
Https://viragbolt.cc/login.php

Bejelentkezel az oldalra a neveddel és jelszavaddal.

Főoldalról kattintással a " Letöltés " oldalra mész.
A kívánt torrent nevére kattintasz mely ezáltal "lenyílik".
Letöltés lehetőségre böksz és a DS get átugrik erre :

URL-címek megadása / Fájlok feltöltése

Alatta pegig: ( Ez csak egy HAMIS példa )

https://viragbolt.cc.torrents.php?
action=download&id=5473489348&key=r574654875658765873üöghdz7erujdjkfz

Alatta a nagy HOZZÁADÁS felirat....ráböksz és már meg is vagy.
Telóról adtad hozzá a NAS-on futó Download Station-hoz a kívánt torrentet.

Telefonon Menü / Feladat -ra böksz...láthatod is , hogy hozzá adta és elkezdte.

Az összehasonlítás oldalon észrevehetőek a különbségek. Proci, ram , stb....
Mivel gyakorlati tapasztalatom ezzel kapcsolatban nincs ...nem igazán tudnék a videós képességeken kívül mást említeni.
A PLAY széria úgymond a filmes dolgokra van kihegyezve de ugyanúgy lehet vele letölteni is.
Az , hogy a torrentezés terheli a CPU-t az eddig is tudtuk.
De hogy a 2 modell közzül melyikkel lehet gyorsabban tölteni ? Passz....

2 maggal , magasabb frekin vagy 4 maggal de alacsonyabb frekin.
Erről majd olyanok nyilatkoznak , akiknek ilyen modelljük van.

Le / Fel - töltési sebességek fórumtársaktól.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#35220) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Sziasztok,

Sajni tönkrement a WD My Cloudom (folyamatos sárga led, akinek ez mond valamit) és az gondoltam vennék egy Synologyt.
Első körben a 218Playt néztem ki magamnak, de lenne pár kérdésem , mert elvileg a 118 is megfelelne, de

1. a 218Play működik e 1 winyóval is?
2. Ha nem szeretnék raidet, működik e mondjuk két különböző méretű winyóval összeadva a tárhelyet? Azaz 4GB+6GB=10GB?
3. Remélhetőleg a WD MyCloudban lévő winyóm még működőképes és talán nem vesztek el az adataim, elvileg az ext4 formátumban van. Vajon ha kiszerelem belőle és beletenném a Synologyba akkor működne e egyből vagy trükköznöm kellene?
4. A fentiek miatt terveztem volna a két lemezest + egy db 6 GB WD Redet a másik meg terveim szerint vagy ez a meglévő 4GB lesz, vagy nem lesz, de remélhetőleg az 1. kérdésre igen a válasz és akkor mehet csak a 6GB al, és amennyiben a 2. kérdésre is igen a válasz akkor amikor betelik a 6 akkor veszek még majd bele winyót és a tárhelybővítés is kész lesz.

köszönöm a segítséget.

(#35221) Multibit válasza Szaszabond (#35220) üzenetére


Multibit
veterán

1. igen
2. igen (, de hiba esetén borul minden)
3. nem (formázni fogja a Syno)

Miért akarsz ősrégi GB-os vinyókat használni? ;]

[ Szerkesztve ]

(#35222) Borisz76 válasza Multibit (#35221) üzenetére


Borisz76
veterán

2. Pont : ha 2 hdd 2 kötet akkor nem minden borul.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#35223) Multibit válasza Borisz76 (#35222) üzenetére


Multibit
veterán

Tudom, de ő nem ezt írta.

(#35224) Borisz76 válasza Multibit (#35223) üzenetére


Borisz76
veterán

Ezt írta :

2. Ha nem szeretnék raidet, működik e mondjuk két különböző méretű winyóval összeadva a tárhelyet? Azaz 4GB+6GB=10GB?

Nem szeretnék raid-et....nálam az több hdd esetében külön-külön kötetet jelent.
Viszont a 4GB+6GB= 10GB félreérthető.
Mert annyi lesz a tárhely....csak nem egyben.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#35225) Szaszabond válasza Borisz76 (#35224) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

köszi a válaszokat. Igazából nem feltétlenül kell egyben látnom őket, amennyiben megoldható és felhasználóbarát a navigáció a winyók között.

Filmek képek, zenék, dokumentumok mennének rá természetesen amit el szeretnék érni több eszközzel is. De a legalapvetőbb a filmlejátszás lenne egy MED3D600 media playerrel, vagy esetleg emennyiben PLEX telepíthető rá akkor azzal. Gondolom NFS vagy SMB-n keresztül tallózhatóak a könyvtárak és kész. Vagy összevonhatóak a kötetek, hogy egyben lássam őket? Kell e ez nekem? Ha nem egyben látom őket akkor hogy? Két külön könyvtárként? Mondjuk 192.168.1.10/A_Winyo/Filmek az egyik winyo, és 192.168.1.10/B_Winyo/Zenék a másik és így tovább könyvtáranként?

(#35226) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Sziasztok!

Hosszú leszek, de próbálom szétszedni a kérdéseimet:

Tegnap végre sikerült kicsit jobban megismerkednem a NAS-al, és így lett is pár kérdésem. Bár próbálom folyamatosan olvasni a topikot, illetve keresni is, de sajnos sok mindent nem találok meg, illetve ha jól látom, van pár olyan leírás is, ami már a 6.1-es DSM-en nem teljesen úgy van, mint amikor a leírások íródtak. Sok dolgot már sikerült magamnak megtalálni, de azért bőven vannak vakfoltok :) Egyelőre úgy vagyok a dologgal, hogy még nem létkérdés, hogy az adataim fent legyenek a NAS-on, így arra gondoltam, hogy először is kiismerném a működését, és majd csak utána kezdeném el feltölteni az adatokat, persze egy factory reset után. Erre januárig adnék magamnak időt, és utána már "élesben" tolnám a NAS-al.

1. Az alap koncepcióm a NAS-on (DS918+) a következő: most egyelőre 3 HDD van bennt, amit végül úgy döntöttem, hogy SHR-ben rakok be. Ezeken lennének a fontos adatok, illetve az olyan média tartalmak, amiket a későbbiekben is szívesen hallgatnék, néznék, stb... Jövő hónapban készülök venni majd egy 4. lemezt is. Terveim szerint ezt külön kötetként venném fel, és erről üzemeltetném majd a torrentet. Amennyiben így már lesz egy második kötetem akkor azt jól olvastam, hogy csomagtelepítésnél eldönthetem, hogy melyik köteten fusson a torrent? Jó lenne, ha tudnám tehermentesíteni a most benne lévő lemezeket, és csak arról a lemezről menne a letöltés és a seed is amit a későbbiekben raknék bele. Van ebben egyáltalán valamilyen ráció?

2. Az első beüzemelésnél felkínálta, hogy telepítsem a photo, video, és audio station-t, amit nem fogadtam el, mondván majd letöltöm a későbbiekben. Ez meg is történt. Létrehoztam egy megosztott mappát, abba felmásoltam a NAS-ra pár próba mappát (képekkel, videókkal, zenékkel). Mivel ezeket alapból a telefonos synology programok nem ismerik, így a station-ök által létrehozott mappákba is értelemszerűen áttettem őket. A DS Audio rögtön felismert mindent játszotta is le rögtön, azonban sem a DS Photo, sem a DS Video nem ismert fel semmit (egy user felhasználót hoztam létre, ezzel léptem be az alkalmazásokba). Ekkor kicsit túrtam a fórumot, ahol az volt írva, hogy fel kell telepíteni a Media Servert és akkor jelennek meg azok a mappák, amelyekbe bemásolva már elérem a file-okat az alkalmazásokkal (olyan 2015-ös lehetett a bejegyzés). Nos bementem a csomagtelepítőbe, letöltöttem a media szervet, de ahogy látom ez csak annyit csinál, hogy engedélyezi a DLNA/UPnP képes eszközöknek a station mappák elérését. A képeket végül meg tudtam jeleníttetni a DS Photoval, ha a létrehozott Photo mappából töröltem, majd újra hozzáadtam őket. Ekkor már láttam, hogy dolgozik a proci, hozza létre a miniatűröket. Megvártam, hogy befejeződjön, majd újra belépve a DS Photoba már láttam a feltett képeket. Most akkor kell a media szerver ahhoz, hogy megjelenjenek a képek, videók az alkalmazásokban, vagy nem? Videokat még mindig nem látja a DS Video. Gondolom ha azokat is kitörölném és újra bemásolnám a video mappába akkor megjelennének azok is a DS Video-n belül, de jó lenne rájönnöm arra, hogy most miért nem jelennek meg. Illetve miért volt az, hogy a zenéket rögtön le tudtam játszani ahogy betettem a mappába, azonban a képeket és a videókat már nem?

3. SMB protokollal csatlakozom win-en a géphez. Itt meg lehet azt oldani, hogy első hálózati meghajtó felcsatolásakor kérjen felhasználó nevet és jelszót? Most úgy működik nálam a dolog, hogy hálózati meghajtó csatlakozásakor megadom a meghajtó betűjelét, majd kitallózom a felcsatolni kívánt mappát a NAS-ról és már meg is jelenik, tudom böngészni a tartalmat. Gondolom valamit be kellene állítani a NAS-nál, de sem a file service alatt, sem a security alatt nem látok erre vonatkozó információt, miközben azt olvastam a fórumban, hogy mindenkinél kellett a használni kívánt felhasznáó név/jelszó páros.

4. Nagy nehezen sikerült beállítanom az FTP, illetve az SFTP elérést, azonban az FTPS-el nem boldogulok. Tudom, hogy nem ajánlott sem az FTP, sem az FTPS protokoll használata, de szeretnék mindent működőképessé tenni, és csak azután letiltani és használni biztonságosabb protokollokat. Androidon próbáltam az FTPS elérést, Solid Explorer alatt a "There was a problem with SSL communication", Mixplorer alatt a "handshaked failed" hibaüzenetet kaptam és nem tudtam kapcsolódni FTPS-en keresztül. Merre keressem a hiba okát?

5. Munkahelyemen csak a quickconnect-el tudok kapcsolódni NAS-hoz. Még nem tudom mennyire szeretném matatni majd onnan a NAS-t, de esetleg van arra lehetőség, hogy csak bizonyos IP címekről legyen elérhető a quickconnect szolgáltatás? Vagy ha be van kapcsolva akkor nem tudok vele semmit tenni és bárhonnan elérhető? VPN sem játszik...

6. Létre tudok-e hozni olyan felhasználót, amivel csak egyszer lehet kapcsolódni, majd ha ez megtörtént akkor a felhasználó inaktiválódik/törlődik és többet nem lehet vele belépni sehova, csak ha azt újra engedélyezem/létrehozom?

7. Ha jól emlékszem, valahol olvastam, hogy btrfs fájlrendszer esetén érdemes kikapcsolni a copy on write funkciót. Erről valaki tudna egy kis felvilágosítást adni, hogy mi merre hány méter? Hol tudom kikapcsolni, ki kell-e egyáltalán?

Egyelőre így hirtelen ennyi ami eszembe jutott, de biztos lesznek még kérdéseim ahogy haladok az ismerkedéssel.

Köszi, hogy elolvastad, és köszi ha válaszolsz is!

UI: A NAS egyébként nagyon jól hasít egyelőre, bár nincs is miért panaszkodnia, hiszen kb 10 GB-ot használok ki a 11 TB-ból és mégnem is terhelem semmi extrával. Azonban nagyon gáz, hogy kivették a magyar nyelvű súgót. Gondoltam amíg ismerkedem a NAS-al addig legyen magyar nyelvű, de ha a súgóban keresnék akkor csak próbálkozhatom, hogy mi is lehet az angol megfelelője, így visszamentem angol nyelvre, de azért jó pár fogalmat nem ismerek angolul. Legalább hagytak volna régebbi súgó elérést magyarul. Nem a beállításokra vonatkozóan, hanem csak hogy ismerkedjen az ember vele...

Szerk: SFTP kapcsolódás Total Commander alatt: valaki tudna egy jó leírást linkelni? Sosem használtam csak az alap TC-t win-en, de az SFTP-t nem sikerül belőnöm, még úgysem, ahogy a plugin leírásában van (valami két fáljt kellne még bemásolnom/telepítenem valahova, de nem műkszik :( ).

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#35227) LouiS22 válasza Véreshurka (#35226) üzenetére


LouiS22
veterán

4. van bármilyen speciális oka az sftp erőltetésének, vagy csak magadat nyugatnád vele, hogy ez most "biztonságosabb"? Egyáltalán: szükséged van ftp-re bármilyen formában?

Ha már biztonság: gondolom láttad, hogy a beépített tűzfal képes arra, hogy adott helyről/x időn belül és ezek szabad kombinációjában x darabszám után bannolja az adott IP-t? Ha ez aktív, akkor nagyjából a script kiddieket ki is lőtted a jó francba :) Egyébként az első dolog meg az legyen, hogy 2FA bekapcsol, ezzel egy újabb lépést tettél a biztonságosabb NASozás felé.

6. nem, nem tudsz, de bármikor kitörölheted a létrehozott usert :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#35228) Borisz76 válasza Véreshurka (#35226) üzenetére


Borisz76
veterán

1.

Megoldható, hogy a 3 db SHR-ben lévő HDD mellé beteszed a 4. lemezt és nem a kötetet bővíted hanem egy új kötetet hozol létre.
Csak ezután lesz elérhető a választás lehetősége, hogy az újonnan hozzáadott alkalmazást melyik kötetre akarod telepíteni.

Amíg 1 kötet van...értelemszerűen oda mennek az alkalmazások.
Amikor képbe kerül a 2. kötet....na onnantól lehet választani telepítési célt / kötetet.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#35229) Véreshurka válasza LouiS22 (#35227) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Köszi!

2FA már üzemel az elejétől. Mivel most teszt üzemben van a NAS is meg én is, szeretnék minden funkciót kipróbálni, illetve beüzemelni amit csak lehet. Egyelőre nincs rajta kb. semmi, szóval az se gond ha bármi baki lenne.

Ha én nem is használnám az FTP-t, esetleg majd a későbbiekben ismerősöknek ha úgy adódna FTP eléréssel oldanám meg a fájlküldést, illetve androidon is valószínű így lenne hozzákapcsolva a tárhely, illetve van pár androidos app, ami támogat FTP-n való elérést (pl. Neutron Player) de még semmi sem biztos. SFTP-t azért erőltetnem, mert itt sokan ezt a protokollt ajánlották az FTP/FTPS helyett.

Auto block is beállítva, 3 próba lehet 5 percen belül, utána ban.

(#35228) Borisz76: köszi!

El Psy Kongroo

(#35230) LouiS22 válasza Véreshurka (#35229) üzenetére


LouiS22
veterán

Én az FTP helyett a fájlküldésre a direkt linkelést használnám, a Fájlkezelőből lehet kiadni, és generál egy direkt a kontentre mutató linket, amit szépen tudsz szabályozni. Így az FTP felesleges is lehet.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#35231) Véreshurka válasza LouiS22 (#35230) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Igen, eseti megosztásra én is erre gondoltam, de ha hosszabb távon egy teljes mappát szeretnék majd megosztani, szerintem arra még mindig az FTP lenne egy jó megoldás. Persze meghallgatok bármilyen más ötletet is! Illetve androidos appoknál ahol ftp-vel lehet kapcsolódni még mindig meg vagyok lőve FTP nélkül.

El Psy Kongroo

(#35232) Bozso68


Bozso68
senior tag

Magyar ÁFÁ-s Synology NAS-t honnan érdemes venni, ahol ténylegesen gyári garanciát adnak? Eddig az IPON volt kinézve, pont most akartam rendelni, de mára már 153K-ról felvitték 158K fölé.

DS718+-ról lenne szó egy 4TB WD RED-del.

MOD: most a PCLAND-dal és a FOCUSCAMERÁ-val szemezek.

[ Szerkesztve ]

(#35233) Laposelemer válasza Bozso68 (#35232) üzenetére


Laposelemer
tag

[link]

Ez 2GB memóriával van.

(#35234) Patice válasza Véreshurka (#35226) üzenetére


Patice
Topikgazda

2. A Médiaszerver felrakása hozza létre a music, photo, video rendszermappákat. Ha ebbe pakolod a megfelelő fájlokat, akkor ezeket fogja látni a DLNA-s kliens. Ez az alapértelmezett beállítás.
Ha nem ezekbe a rendszermappákba akarod pakolni a fájljaidat, az sem gond, csak az indexelésnél kell a megfelelő mappákat beállítani (betallózni és megadni, hogy adott mappában milyen típusú fájlok vannak).
A DS alkalmazásokhoz nem kell a Médiaszerver, inkább annak a usernek kell megfelelő alkalmazásengedély, amelyikkel belépsz mobilról, hogy használhassa.

3. Ehhez a user engedélyeket kell módosítani. Vagyis adott megosztásokra nem kell engedélyezni a guest hozzáférést, azaz a guest elől ki kell szedni minden jogosultságot (pipát). Ezután szerintem majd le kell választani a felcsatolt mappákat, és újra felcsatolni egy másik userrel.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#35235) Csokifalo


Csokifalo
aktív tag

képek konvertálása szükséges egyáltalán ha nem weben keresztül böngészem a NAS-t?
Köszi

(#35236) Patice válasza Csokifalo (#35235) üzenetére


Patice
Topikgazda

Helyi hálón is hasznos, ha pl. DLNA-s cuccon akarod betallózni a megfelelő mappát.

Ha ilyen módon nem használod, akkor persze kihagyható.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#35237) Véreshurka válasza Patice (#35234) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Nálam úgy volt, hogy letöltöttem a photo, video, music stationt és már ez alapból létrehozta az említett mappákat. Ezért is kezdtem el bemásolni a fájlokat a mappába, majd az appok letöltése telefonra. Ezután a DS Music egyből felismerte a belemásolt zenéket, de a többi nem. A media servert jóval később telepítettem csak, miután olvastam, hogy ezekhez ez kellene. De ha ez kell akkor miért ismerte fel már fel rögtön a zenéket a DS Music android app?

El Psy Kongroo

(#35238) Csokifalo válasza Patice (#35236) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

DLNA-s cucc alatt a Tv-t érted?

(#35239) Bozso68 válasza Laposelemer (#35233) üzenetére


Bozso68
senior tag

Köszi szépen!
Ingyenes a szállítás ráadásul :) .

(#35240) Laposelemer válasza Bozso68 (#35239) üzenetére


Laposelemer
tag

A szállítást nem is néztem.
De ha ingyenes, akkor szuper.

(#35241) Madwe válasza Véreshurka (#35231) üzenetére


Madwe
nagyúr

Az is mehet a synos linkgenerálással. Megadott mappára linket generálsz, jelszóval levédeted, s aki ismeri a linket s a jelszót le tudja tölteni, ha frissül az adat a mappában akkor azt is. S viszont, tudsz fileigénylést kérni egy mappába, oda meg fel tudnak neked tölteni. Ftpre nincs szükség, még céges környezetben sem :)

(#35242) Bozso68 válasza Laposelemer (#35240) üzenetére


Bozso68
senior tag

Nekünk 8 akció: 88.888Ft felett ingyenes náluk a futár!

Mod: meg is rendeltem!

[ Szerkesztve ]

(#35243) FordFair


FordFair
tag

Sziasztok!

Szeretnék újra segítséget kérni.

A DS118 beállítással elakadtam.

A med600X3D lejátszóval próbálnék a nas-ról videót nézni. Az UPnP kapcsolat megy, az NFS valamiért nem.
Közben a szintén hálózatra kötött DS212j-ről simán megy a dolog.

Ugyanazok a beállítások szerintem:

1. Vezérlőpult/ fájlszolgáltatások/ NFS engedélyezése: beikszelve,
2. Vezérlőpult/ megosztott mappa: a megosztott mappa szerkesztésénél NFS engedélyek fül: létrehozva:
NFS szabály:
- IP: 192.168.0.*
- jogosultság: csak olvasható
- Squash: nincs hozzárendelés
- aszinkron engedélyezése: pipa
a DS118-ban van egy újabb sor: biztonság: "sys"-re állítva

Van valami ötletetek?
Kell még valamit/valahol állítani?

Köszi!

(#35244) Laposelemer válasza FordFair (#35243) üzenetére


Laposelemer
tag

Med600 NFS részében hozzáadtad a ds118-ban létrehozott megosztásokat?

Van ott olyan opció, hogy NFS szerver hozzáadása.
Beírod az IP címét a 118-nak és a megosztott mappa elérési útvonalát (asszem ez csak a konyvtár neve).

És a jogosultság nálam írás/olvasás. Így a med tud bejegyzéseket létrehozni a nézett filmhez. Pl. Lejátszás folytatása, megnézted e már a filmet, borítók létrehozása...

[ Szerkesztve ]

(#35245) Véreshurka válasza Madwe (#35241) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Ok! Most megnéztem a megosztást a file station-ben, jó sokféle beállítási lehetősége van.

Azonban csak szeretném megérteni (még ha nem is fogom használni), hogy hogyan tudnám az ftps-t android alatt is beállítani.

El Psy Kongroo

(#35246) Pubszon


Pubszon
veterán

Ugye a sok képnek, baromi lassú amíg megcsinálja a kis syno az előképeket. Nem lehet valahogy a PC-t befogni, hogy segítsen neki vagy helyette megcsinálja?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#35247) gyugyo79 válasza Pubszon (#35246) üzenetére


gyugyo79
addikt

Photo Station Uploader
"A Photo Station Uploader alkalmazás segítségével egyszerre több fényképet és videót is feltölthet számítógépéről a Photo Station szolgáltatásba. Az alkalmazás miniatűröket készít a képekből, a videókat pedig a számítógép hardverének feldolgozási funkcióival magas minőséget garantáló formátumba konvertálja, így nem veszi igénybe a NAS eszköz rendszererőforrásait. Egyszerűen jelölje ki a feltölteni kívánt fájlokat a Windows Intézőben vagy a Mac Finder alkalmazásban, és kattintson rájuk jobb gombbal."

(#35248) Patice válasza Csokifalo (#35238) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nagyrészt igen. Bármilyen eszköz, ami képet is kezel és képes DLNA-n elérni a tartalmakat. Pl. blu-ray-, DVD- lejátszók, médialejátszók, egyes set-top boxok, TV boxok.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#35249) FordFair válasza Laposelemer (#35244) üzenetére


FordFair
tag

Köszi a választ!

Med600-on ha megszakadok sem találom ezt az opciót, hol van ez nálad? (Mostanában frissítettem v4.0.2-re.)
Olyan van: hogy "NFS opciók": "protokoll", meg "rsize blokkméret".

Egyébként az UPnP, meg az SMB szerver is működik. Van előnye az NFS-nek? Vagy melyik a "jobb"?

+ nem értem, hogy a a DS118-an miért van ez a + sor (biztonság: "AUTH_SYS" / "kerberos" stb.), míg a DS 212j-n nincs, pedig ugyanaz a firmware...

[ Szerkesztve ]

(#35250) Laposelemer válasza FordFair (#35249) üzenetére


Laposelemer
tag

Azok a beállítások nem a beállítások menüben vannak.

Az elején mikor választasz, hogy UPnP, SMB, NFS megosztás.
Itt belépsz az NFS-be és opciók.

Az okosok azt mondják az NFS kevésbe erőforrás igényesebb, mint a többi.
Nekem az UPnP merev mappaszerkezete nem tetszett.
Az SMB-nél otthon men akartam folyton a felhasználónevet beírkálni.
Így matadt az NFS. Ez ezektől mentes.

Azt nem tudom a 212j-n miért nincs a 118-on meg miért van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.