Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73001) WaterWave


WaterWave
veterán

Még a hdsentinel is lefut 7.0 alatt, amit gyugyo anno írt itt összefoglalóban. Hiba nincs

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#73002) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok! Nem tudom, hogy NAS-on kell-e beállítani valamit vagy routeren!
Azt tapasztaltam, hogy ha nézek NAS-ról filmet édesanyámnál a vodafoneTV felvételek időtúllépéssel megállnak.
Olyan mintha ha NAS lefogná a hálózatot. Lehet valahol az adatáviteli sebességet szabályozni? Esetleg a Tplink Ac 1750-es routeremen kellene beállítani?

(#73003) dkess válasza Csabi1984 (#73002) üzenetére


dkess
őstag

Milyen router, milyen NAS, milyen internet, milyen topológia, egyéb "érdekességek"? Biztos nincs valahol egy 100 Mbps -es link pl. kábel vagy fali aljzat stb. miatt?

(#73004) Magnat válasza blueboy77 (#72992) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

a Windows server nem tud a saját backupjával smb-n hálózati mappára menteni? Vagy ha nem akarod azzal, akkor van egy rakat backupper progi, én az Aomei-t használom.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#73005) Csabi1984 válasza dkess (#73003) üzenetére


Csabi1984
addikt

Tplink AC1750 a Router, Vodafone 500 (lehet internet gond is mert elég sok panasz van a Vodafone-ra)

(#73006) visit válasza dkess (#72990) üzenetére


visit
tag

Nagyon szépen köszönöm kimerítő válaszod, sokat segítettél! Azt írod, Te az Active Backupot használod. Megnéztem azt, de sajnos a sima DS218-aon nem támogatott. Lehet ennek ellenére mégis feltenni?
Több hiányossága is zavar Drive Clientnek, bár lehet, hogy azok is csak a tudatlanságomnak köszönhetőek. :-(
Hálás vagyok, hogy ilyen részletesen linkeltél, segítettél.

(#73007) Magnat válasza visit (#73006) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

nem lehet sajnos, csak inteles platformon fut.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#73008) visit válasza dkess (#72990) üzenetére


visit
tag

" Utóbbinál simán engedi a desktop.ini -t rögzíteni az 'Egyebek' alá "
Ez igaz, megtettem, de ennek ellenére továbbra sem menti, hiába indítottam újra a Drive Client-et. Hogyan kell engedélyezni?

(#73009) visit válasza dkess (#72990) üzenetére


visit
tag

Talán azért nem menti a desktop.init, mert amit írtál, hogy engedi az "Egyebek" alá, az a sync taskoknál van csak, a Backup taskoknál nincs ilyen beállításra lehetőség. Vagy nem találom.

(#73010) zsamiatt


zsamiatt
őstag

sziasztok telepítette valaki már a piwigo dockert synologyn?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#73011) urbi107


urbi107
tag

Sziasztok!
Synology ds118j vagy ds218 esetén.
Mennyi lehet a torrent letöltési sebesség gigás digi netnél?
köszönöm

(#73012) biohardware válasza Patice (#72999) üzenetére


biohardware
csendes tag

szerencsére a dolgaimhoz hozzáférek, ssh-n, hálózaton és dsm-en keresztül is!

Plex ami teljesen elmászott illetve egy sima text editor, korábban rengeteget lett buzerálva és fixen ekkor mászhatott el pár permission..
fut a háttérben nginx, mariadb perces cron feladatok, ezek helyen működnek!

btrfs valóban, nem ntfs, bocsánat!

köszönöm a linket, itt kell valamire figyelnem, hogy ne formázza a vinyókat?

Tehát ezzel DSM alól manuálisan frissítsem, előtte ne reseteljem a gépet inkább, vagy inkább utána?

köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#73013) Patice válasza biohardware (#73012) üzenetére


Patice
Topikgazda

Plexnek olvass először utána, hogy hogyan érdemes csinálni!
Sokan foglalkoztak már vele itt ebben a fórumban is, keress rá!
Ha a DSM frissítését nem ajánlja fel magától, akkor a linkelt oldalról csak le kell töltened a DSM frissítő csomagot és betallózod manuálisan.
Elméletileg mindennek meg kell maradnia, telepített csomagokkal lehet kompatibilitási gond, ill. a cron job-ok lehet nullázódnak, de ezzel nincs személyes tapasztalatom.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#73014) biohardware válasza Patice (#73013) üzenetére


biohardware
csendes tag

az nem baj ha nullázódik minden a gépen, a programok sem érdekelnek, cron-t is betudom lőni újra... csak a vinyókat hagyja békén

(#73015) 08meszzi


08meszzi
csendes tag

Sziasztok

Hozzám került 2db bontatlan Hikvision - DS-2CD1H43G0-IZ tíúsú kamera, amit nagyon szeretnék a survelliance station-be heggeszteni. Sajnos a 8.2.8-as verzióban nincs a támogatott kamerák között az én típusom. A synology oldalán a globális listában sem találtam ezt a típust.
Kézzel a teljes beállítás menüben ONVIF kameraként pedig nem tudom hozzáadni, böngészőből sem tudom a kamerát működésre bírni.
Egyedül egy telefonos aplikációval sikerült a kamerát elérnem, tehát a kamera jó és működik.

A kérdésem, hogy van-e bármi lehetőség, hogy mégis működjenek a survelliance stationnel a kamerák? Esetleg más synology aplikációval, ami kimondottan hikivision kamerák kezelésére van?

Köszi a segítséget

(#73016) zsamiatt


zsamiatt
őstag

sziasztok, DSM7 alatt hova került a saját aláírású tanúsítvány létrehozása?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#73017) #46824192 válasza #46824192 (#72603) üzenetére


#46824192
törölt tag

Srácok ez engem szét sz..pat.

Az is épp elég szívás , hogy a nastól távol vagyok és nem tudom konfigurálni ddns névvel a plexet. De ha a belső hálóról próbálom , akkor már jutna leves, csak épp azt mondja távoli hozzáférés nem elérhető, mert valszeg portot kellene nyitni.

De milyen portot kellene nyitnom , ha a nas építi fel magának a netkapcsolatot ppoe-vel? Magyarul ott ül a nyílt interneten , minden port nyitva! (A netkapcsolat nincs NAT-olva!)

Mi a megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#73018) Multibit válasza #46824192 (#73017) üzenetére


Multibit
veterán

A NAS tűzfala be van kapcsolva?

(#73019) #46824192 válasza Multibit (#73018) üzenetére


#46824192
törölt tag

Már azt is kikapcsoltam teljesen.

Újra is lett indítva , a plex is újra lett telepítve.

[ Szerkesztve ]

(#73020) blakey válasza #46824192 (#73017) üzenetére


blakey
titán

A belső 32400-ast kell kiengedni a 25341-es porton, kívülről azzal éred el, ilyenkor érdemes kézzel megadni, hogy ne változzon, feltéve, hogy DDNS-el szeretnéd módosítani.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73021) WaterWave


WaterWave
veterán

password c2 őt használ valaki firefox böngészővel?
Chrome alatt van bővítmény, de firefox alatt nem látok pajzsos ikont a felső sáv résznél.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#73022) Dr.Wallet válasza zsamiatt (#73010) üzenetére


Dr.Wallet
csendes tag

Szia!

Install Piwigo: [link]

Üdv!

(#73023) zsamiatt válasza Dr.Wallet (#73022) üzenetére


zsamiatt
őstag

ezt próbáltam de nem működik
403 Forbidden hibát dob. UID és GID rendben. Látom, hogy létre hozta a fileokat mind a gallery mind a configban.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#73024) ugyes válasza zsamiatt (#73023) üzenetére


ugyes
aktív tag

Próbáld meg ezen videó alapján. Vagy ez alapján. (Nem Syno specifikus.)
Ha jól írod be a Portainerbe az adatokat, akkor mennie kellene.

(#73025) PeterPH válasza 08meszzi (#73015) üzenetére


PeterPH
senior tag

(#73026) biohardware válasza Patice (#72999) üzenetére


biohardware
csendes tag

kikapcsoltam, kivettem a HDD-t benne hagytam az SSD-t felfrissítettem kaptam egy tiszta rendszert...
kikapcsoltam, visszatettem a HDD-t...ezután kiderült azon volt a régi rendszer így azt kérte frissítsem fel...
na most van 2 rendszerem mindkettő 7-es... permission legalább rendbe jött... majd kell vele valamit kezdeni és lepusztítani az egészet elölről csinálni :)

(#73027) zsamiatt válasza ugyes (#73024) üzenetére


zsamiatt
őstag

hát ez tojik rám.
Találtam error viszont de nem értem. nginx könyvtárban.
2021/08/26 18:23:43 [error] 362#362: *2 "/config/www/gallery/index.html" is forbidden (13: Permission denied), client: 172.21.0.1, server: _, request: "GET / HTTP/1.1", host: "192.168.10.2:8633"

Nézem de nem is hoz létre ilyen filet. Ezen felül viszont mindent létrehoz a mappákba. Nem is értem.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#73028) ugyes válasza zsamiatt (#73027) üzenetére


ugyes
aktív tag

Nem veszik össze valamely más dockerben lévő alkalmazás beállításával? Mert én úgy olvasom, hogy a webszervered nem enged belépni.

(#73029) zex


zex
aktív tag

Van egy DS220+ ami alavetően nincs kiengedve a netre, de openVPN-en el lehet érni (Let's Encrypt-et ezért nem használok). Így az alapértelmezett Synology saját aláírású tanúsítványát használtam erre a célra. Viszont most lejárt! :F Mondjuk nem igazán értem hogyan, általában ilyen 2040-ben szoktak lejárni...
Van-e mód arra, hogy ezt megújítsam? Illetve ha nincs, akkor ha létrehozok egy újat, hol tudom beállítani, hogy ne csak egy évre szóljon? Tesztből csináltam egyet, de az is egy év múlva lejár.
Ha meg újat kell csinálni, akkor meg az összes gépen az openVPN konfigját ki kell cserélni, és ezt nem szeretném. :F

(#73030) adambo86


adambo86
újonc

Üdv,
Olyan problémám van, hogy a Synology NAS-om kb 1TB-nál kevesebb helyet mutat mint amennyit az anyagaim foglalnak valójában
Előzmény: A drive-ot próbálgattam hogy milyen, plusz kitörtem kb 4 TB-nyi videót és a lomtárból is, és azóta látom ezt a problémát
Vajon mi miatt lehet ez?

(#73031) Dany76 válasza adambo86 (#73030) üzenetére


Dany76
tag

Ezt a drive akkor csinálja ha a verziószámot alapon 32-en hagyod. Vedd vissza mondjuk olyan 5 re.

(#73032) SutPet


SutPet
aktív tag

Sziasztok,

218j-t megéri frissíteni 7-es DSM-re? Illetve használom a photos-t és a moments-et is, mennyire fogja összecseszni? User-ek is a home mappáikban is vannak cuccok. hogy lenne érdemesebb? Upgrade vagy mentsek le mindent és nulláról lakjam be újra? Ill pl a felhasználókat tudom export importálni egy teljes újrarakáshoz hogy ne kelljen őket újra felvenni és beállítani a jogosultságaikkal együtt ha pl egy hyper backupból a megosztott könyvtárakat és alkalmazásokat visszahúzom? Már ha az alkalmazásokat engedi 6 és 7 között.

God must love stupid people, he made so many of them.

(#73033) zsamiatt válasza ugyes (#73028) üzenetére


zsamiatt
őstag

nem vagyok docker guru, de nem önálló gépként viselkednek a dockerek? Egyébként leállítottam a többit de ugyan ez. Meg hát külön folderekbe dolgozik. Az a furcsa, hogy minden mást rendben létrehozott a docker. De egyébként a hibára rákeresve lehet a docker hibája is. Holnap megprobálok egy korábbi verziót felrakni hátha abba nincs ez a bug.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#73034) Dany76 válasza SutPet (#73032) üzenetére


Dany76
tag

Ugye a photo station és a moments-et már csak csak 1 program fogja helyettesíteni. Mondjuk én csak a photo station 6 alkalmazást használtam és a hozzaferesekkel kicsit megbajlodtam. Még a photo stationban a hozzáférési jogokat az alkalmazáson belül adod meg és kihatással van a file station photo mappájara is azaz ott letiltja a hozzaférési beállításokat. Addig a synology Photos hozzáférési jogai a photo mappan belül csak erre az alkalmazásra vonatkozik és nem befolyásolja a File station vagy a drive hozzáférési jogait. Mondjuk nálam beragadt a a photo mappa hozzáférési jogok és továbbra se tudtam külön kezelni, azaz törölni kellett és újra hozzádni. Kérdés nálad is ezt fogja-e csinálni.
A többi dolog gond nélkül frissült.

[ Szerkesztve ]

(#73035) zex válasza zex (#73029) üzenetére


zex
aktív tag

Találtam egy választ ami segíthet, de még sem jó! :((
"Hey all, to do this through DSM you have to go to the Security > Certificates tab, then click on "CSR". First run this using the "Create certificate signing request" option, then download the files. Now click on "CSR" again, but this time run it using the "Sign certificate signing request" option. In this menu you'll have the option to set the number of days before expiration.
This will show as a self-signed cert, however, and in my tests is treated as insecure by Chrome.
Hope that helps!"

Valóban így meg tudom adni a lejárati idejét, viszont ha ezek után ezt akarom importálni, akkor nincs .pem-em (közbenső tanúsítvány), ami meg kell az openVPN-nek! :W

Valami ötlet? Mert kezd elgurulni a gyógyszerem! :D

(#73036) WaterWave válasza zsamiatt (#73033) üzenetére


WaterWave
veterán

Nem viselkednek önálló gépként.

Röviden? tárolóknak hívják

A tárolók lazán elkülönített környezetek, amelyek szoftvercsomagok készítését és futtatását teszik lehetővé. A Docker egy tárolókezelési platform, amely tárolók fejlesztésére, kiszállítására és futtatására használható...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#73037) SutPet válasza Dany76 (#73034) üzenetére


SutPet
aktív tag

Telón használod az új photos alkalmazást backuphoz? momentsnél egész jól működött jó lenne ha ugyna azt tudná. Annyiból jó lenne ha menne egy upgrade hogy ne kelljen az összes fotót beolvastatni vele meg thub gyártás meg minden mert abban nem erős... de lehet az lesz mivel a photo stationt csak én használom azt megszüntetem upgrade előtt és átpakolom momentsbe akkor upgradelhet nyugodtan.

God must love stupid people, he made so many of them.

(#73038) Dany76 válasza SutPet (#73037) üzenetére


Dany76
tag

Az új Photos alkalmazást használom főleg ügyes megosztas miatt. A Backupot nem mert nem szeretem ha bármit lefotozok máris ment én manuálisan szeretem megadni mit rakjon hová. Én évek és események szerint szeretem rendszerezni a képeket. De kipróbáltam és működött. Lehet állítani honnét hová és hogy csak wifi hálózaton illetve mobilhalozaton is töltse fel.

(#73039) ugyes válasza zsamiatt (#73033) üzenetére


ugyes
aktív tag

Én sem vagyok az.
Nekem úgy tűnik, hogy a dockerben definiált portot az nginx-en nem vagy véletlenül elütve írtad be.
gyugyo79 #72135-es leírását is megnézted?
+1: Nekem nem sikerült megkedvelnem a Piwigo-t, ezért kerestem mást. Aktuálisan a PhotoPrism a nyerő. Valamikor a hétvégén (?) felteszem. Itt egy leírás a PhotoPrism-nél, hogy Synology-n az NGINX-et hogyan kell beállítani a távoli eléréshez. Szerintem mintának vagy ellenőrzésre használható.

(#73040) SutPet válasza Dany76 (#73038) üzenetére


SutPet
aktív tag

Köszi, hétvégén megejtem az upgradet remélem jó lesz.

God must love stupid people, he made so many of them.

(#73041) zsamiatt válasza ugyes (#73039) üzenetére


zsamiatt
őstag

meg van a hiba Közben el tudtam indítani már. Nem hagyott éjszaka nyugodni.
Jól néz ki ez a photoprism egy probléma van vele amit úgy látom a piwigo tud. Nincs mobil app ami feltölti a képeket egyből. Vagy valahogy megoldható vele?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#73042) ugyes válasza zsamiatt (#73041) üzenetére


ugyes
aktív tag

A Photosync-et ajánlja. Én SyncThinget használok.

[ Szerkesztve ]

(#73043) zsamiatt válasza ugyes (#73042) üzenetére


zsamiatt
őstag

Még egy kérdés, a guglit csak minta képen említi vagy használja is?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#73044) ugyes válasza zsamiatt (#73043) üzenetére


ugyes
aktív tag

Ezt most nem teljesen értem.

(#73045) zsamiatt válasza ugyes (#73044) üzenetére


zsamiatt
őstag

Automatic image classification based on Google TensorFlow

Akor ha jól értem használja a guglit. Vagy nem jól értelmezem?

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#73046) ugyes válasza zsamiatt (#73045) üzenetére


ugyes
aktív tag

Csak annak a modelljét használja, legalábbis nekem így jött le: PhotoPrism automatically classifies your pictures using a pre-trained Google TensorFlow model. Részletesebb leírás itt.

(#73047) Magnat válasza WaterWave (#73036) üzenetére


Magnat
veterán

Abból a szempontból viselkednek önálló gépként, h alapvetően izolált környezetben fut a rendszer, nem látnak bele a host filerendszerébe és viszont ... abból a szempontból viszont nem, h kernelvirtualizáció valósul meg, tehát mondjuk egy VMM-mel, Virtualbox-szal vagy HyperV-vel szemben (ami hosztolt hypervisor virtualizáció - de HyperV-ből van bare metal váltózat is, amikor még külön host OS sincs) nem tudsz a hostétól eltérő operációs rendszert virtualizálni. Egy látszólagos kivétel van, újabb Windows verziók alatt lehet linux konténereket futtatni, ott annyi a varázslat, h a Windosban fut(hat) a virtuális linux kernel, amivel futtathatók a linux alapú konténerek.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#73048) 08meszzi válasza PeterPH (#73025) üzenetére


08meszzi
csendes tag

Így már sikerült, hálásan köszönöm! :R :R :R

(#73049) zsamiatt válasza ugyes (#73046) üzenetére


zsamiatt
őstag

ez nagyon jól hangzik. Hét végén feldobom.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#73050) zex válasza zex (#73035) üzenetére


zex
aktív tag

Erre nem tud valaki valami okosat mondani? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.