Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34851) gyugyo79 válasza zex (#34847) üzenetére


gyugyo79
addikt

Furcsa szerencsére nálam ilyet még nem csinált. Van már Windowsra is kliens, bár ha mobilon se jó ...
Írj a synologynak hátha ők tudnak segíteni

(#34852) zex válasza Sanya (#34850) üzenetére


zex
aktív tag

Köszönöm a válaszokat!

@Sanya: Milyen másik mappában gondolod? Vannak még mappák amiket nem i használok, de ezek egyértelműen a "Jegyzetfüzet" mappában vannak. Máshol meg nincs is semmi... :(

@gyugyo79: Win klienst meg le sem tudom tölteni... Megjelenik a Note Station-ban a letöltési lehetőség, de csak elszürkül a letöltési gomb és nem történik semmi más... :S A Syno-nak meg nem írhatok meg az XPEnology változatát használom. :(

[ Szerkesztve ]

(#34853) MrCsiT válasza Solesz84 (#34830) üzenetére


MrCsiT
addikt

Ha tud a TV-d DLNA-t, és nem 30GB-s mkv-kat nézel, akkor a NAS-on telepíted a Mediaserver csomagot, abban megadod a NAS-ban lévő vinyón melyik kötet melyik mappájában vannak a filmek, ezt a MediaServer indexeli, és DLNA-n a TV-ddel be tudod tallózni a tartalmat és wifin is simán le fogja játszani a 30GB-s mkv-k kivételével, amik már vélhetően nem lesznek így zökkenőmentesek.
Ha 30GB-s mkv-kat nézel, akkor kérdés az is, hogy a TV-d képes-e azokat lejátszani normálisan? ..és valóban az a legjobb ahogy fentebb is írták, hogy a TV-t kábellel kötöd a routerre, de a DLNA szerintem így is működne vezetékkel (még ezt nem próbáltam.)

Ha bővebb funkciónalitás kell, a fentebb írt Plex csomag talán többet tud mint a szimpla DLNA. Nem tudom, nem használtam sosem.

A B-terv pedig egy médialejátszó bevonása az egyenletbe, de nekem elég a DLNA otthonra.
Az egyetlen hátránya egy médialejátszóval szemben, hogy a .iso állapotban meglévő régi film DVD mentéseket ( ;) ) a DLNA nem tudja kezelni.
Ja, és nálam egy LG TV-n az mkv-k lejátszásakor nem lehet hangsávot váltani a filmen, ez is a DLNA egyik hátránya, nem a NAS-é.

Döntsd el, mennyit szánsz a tévén filmezés kívánságra :)

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#34854) Csokifalo


Csokifalo
aktív tag

Srácok az lehetséges hogy 413j bővítéskor a II-ik winyónál a paritás ellenőrzés fél nap volt kb,most viszont reggel tettem be a III-ik HDD-t, és 8 óra múlva még csak 10%-nál jár. 3 terrások a winyók, és SHR a kötet.

Illetve másik kérdés, hogy azt hogy állítom be hogy a négyből egy lemezes legyen a védelem ne kettő?
Most egyen áll egyébként, és dolgozik, de érdekes mert nincs fullra terhelve még ez a kis vas se

(#34855) Madwe válasza MrCsiT (#34853) üzenetére


Madwe
nagyúr

30gbot is kezel a tévé dlna-n, de a plex sokkal jobb erre minden szempontból (és nem, ds video nincs weboesre, azért nem azt javaslom :D) valamint weboshez teljesen felesleges a külső médialejátszó, mert a gyári/plex sokkal jobban kezelhető magic remote-al, és ugyanúgy kadenciahelyes mindenevő. Egyedül ha hd hangot akar erősítőre tenni ember, akkor kell külső lejátszóban gondolkodni webosnél

[ Szerkesztve ]

(#34856) MrCsiT válasza Csokifalo (#34854) üzenetére


MrCsiT
addikt

SHR-nél a RAID kalkulátor szerint 4 lemeznél 1 megy a védelemre. :F
Azaz elvileg nem szabad kettőt befognia erre a célra.

Madwe: nem is a fájlmérettel volt nálam sem a probléma, kicsit pongyolán fogalmaztam, hanem a bitrátával: van neten teszt különféle sample fájlokkal, és nálam volt olyan, ami már képregénynek se felelt meg a wifis csatlakozású TV-n a DLNA használatával.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#34857) Madwe válasza MrCsiT (#34856) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ott lehet simán hogy a wifi volt a szűk keresztmetszet, n felett nem zajos környezetben annak se kéne problémának lennie. De nyilván érdemes kábelesen bekötni, egyébként az a tévé bármilyen bitrátát megzabál amit ad neki az ember :D

(#34858) biker válasza Csokifalo (#34854) üzenetére


biker
nagyúr

És miért nem egyszerre raktad be a 4 lemezt, és végeztél 10perc alatt? Honnan az ötlet, hogy egyesével rakod be őket? Minden alkalommal teljes lemez integritás, majd kötet ellenőrzés, majd kötet felbővítés jön, értelem szerűen a méret növekedésével töb és több idő

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#34859) Csokifalo válasza biker (#34858) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

roppant egyszerű, mit tegyek addig 15 terra anyaggal? :DD
mert a nagy gépem felszámolása után maradt 5 db 3 terrás lemezem full tele, így is szívom a fogam hogy egyet fel kell számolni az ötből, illetve kettőt az SHR miatt, az már 6 terra bukta
Csak így tudtam, hogy kettőt likvidálok, de 3 anyaga megmarad, így viszont csak egyesével megy

[ Szerkesztve ]

(#34860) biker válasza Csokifalo (#34859) üzenetére


biker
nagyúr

Ja, értem
Hát akkor türelem... Rohadt sokáig fog tartani. Amikor a harmadikkal kész, akkor is csak egy lemez lesz spare, amikor a negyediket, akkor is

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#34861) Csokifalo válasza biker (#34860) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

ezt nem értem, mi az a spare
nem úgy van hogy ez a harmadik már írható lesz? csak a negyedikkel ha végez akkor bővül a használható rész? SHR-nél a kalkulátor 3 lemeznél már kettőt használhatónak ír

[ Szerkesztve ]

(#34862) gyugyo79 válasza zex (#34852) üzenetére


gyugyo79
addikt

64bit, 32 bit

Hátha, de sajnos kicsi az esély :/

(#34863) claire78


claire78
senior tag

Jelenleg 414-es gépem van, ha lenne lehetőség rá, érdemes lenne váltani vmi újabb modellre?
Igényeimnek teljesen megfelel a mostani. De talán egy 418 gondolom mindenképp jövőbiztosabb lenne.

(#34864) Madwe válasza Csokifalo (#34861) üzenetére


Madwe
nagyúr

Dede pont azt írta:) 1m belemegy irod, 2. Belemegy semmi új hely, 3. Belemegy irod, 4. Belemegy irod:)

(#34865) biker válasza Csokifalo (#34861) üzenetére


biker
nagyúr

Dede, ahogy írták fent, 3TB esetén

1 lemez shr = 3TB 1
2 lemez shr = 3TB 1+1
3 lemez shr = 6TB 2+1
4 lemez shr = 9TB 3+1

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#34866) Csokifalo válasza Madwe (#34864) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

szuper köszi :)
azt megkérdezhetem hogy honnan tudható hogy mikortól eshet már ki egy lemez?
Mármint mikortól lesz "biztonságos"?
ha befejezte a vizsgálatot, elvileg onnantól számítva?
Bár ezt olvasva elvileg az "aktív" kettőből már most is az

[ Szerkesztve ]

(#34867) biker válasza Csokifalo (#34866) üzenetére


biker
nagyúr

https://www.synology.com/hu-hu/support/RAID_calculator

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#34868) Madwe válasza Csokifalo (#34866) üzenetére


Madwe
nagyúr

biztosan biztonságos csak miután befejezte az ellenőrzést:D

(#34869) TFerenc07


TFerenc07
tag

Sziasztok!

Szeretném az androidos telefonom képeit és videóit feltölteni a nasra, úgy mint pl a dropbox vagy a OneDrive-ba szokta. Néztem hogy telefonra van a ds cloud alkalmazás. Az lenne a kérdés, hogy a nasra melyik programot kell telepíteni? Néztem a csomagkezelőben van több alkalmazás pl a cloud station server, cloud station shareSync, Cloud Sync, drive. Ezek közül melyiket kell telepíteni, és a többi alkalmazások miben különböznek egymástól?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#34870) heroldbalu


heroldbalu
tag

Az hogy történhet, hogy frissítés után az utolsó "File transfer" log 2017.06.16 keltezésű?
Ettől a dátumtól a mai napig elveszett, de csak a "File transfer" logok?
Más is tapasztalt ilyet?

DSM 6.1.4-15217

Köszi

Synology, iPhone

(#34871) claire78 válasza TFerenc07 (#34869) üzenetére


claire78
senior tag

DS Photo-t nem nézted esetleg?

(#34872) TFerenc07 válasza claire78 (#34871) üzenetére


TFerenc07
tag

Nem, mert valahol azt olvastam, hogy a ds cloud olyan mint pl a dropbox vagy az one drive.

(#34873) gyugyo79 válasza TFerenc07 (#34869) üzenetére


gyugyo79
addikt

A Drive az Beta ha nem lesz már az akkor nem lesz Cloud Station Server addig viszont ki kell találnod, hogy használod már most és akkor a Drive kell neked vagy egyenlőre felrakod a Cloud Station Server -t.

A Cloud Sync az a Dropbox vagy a OneDrive vagy stb ilyen fiókjaidat tudja a NAS egy könyvtárával szinkronba tartani.
A Cloud Station ShareSync egy/több másik NAS -on futó Drive/Cloud Station Server -hez tud kapcsolódni és szinkronizálni az adatokat.

HA a Drive -ot választod az felrak egy Drive meg egy Drive Rendszergazdai konzolja nevű parancsikoint amiből értelem szerűen a beállításokat amiket eddig a Cloud Station Server -be lehetett állítani azokat a Drive Rendszergazdai konzoljában lehet.

(#34874) Madwe válasza TFerenc07 (#34872) üzenetére


Madwe
nagyúr

A DS Photo arra tökéletesen elég a photo stationnel, ha csak annyit akarsz, h a képeket automatikusan felsyncelje, s megjelenítse a telefonod, photo stationnel meg nézegetheted böngészőben, megosztási linkeket generálj albumokhoz stb. Szóval kicsit olyan mint a google photos :)

A cloud station meg a drive az inkább tényleg felhős dolog, fájl elérési linkeket generálhatsz pl gépen hozzá, meg hasonlóak.

(#34873) gyugyo79 A Drive biztos le fogja váltani a CSt? mert azt sokan használják cégnél, el kell kezdenem akkor a driveot előtesztelni :) remélem gépi kliens ugyanúgy tud (majd?) linkeket generáltatni mappákhoz...

(#34875) gyugyo79 válasza Madwe (#34874) üzenetére


gyugyo79
addikt

Abból gondolom, hogy nálam a Béta be van kacsolva az otthonin és simán lecserélte. Természetesen kérdezett előtte de a mappa átnevezést meg a jelentős változást a + dolgokkal nem említette :)

Ja cégesen/éles adatoson nehogy cserélj még! Ha tudod Virtuálison nézd meg éppen miket csinál :)
Mert ráadásul átírja (Vagyis nálam amikor hagytam a frissítést de lehet már a mostani verzió is más) a user mappába a CloudStation mappa nevét is Drive -ra (amit default létrehoz a felhasználóknak) viszont, nálam ezt a 6.1.3 -nál még átlinkelte, szóval amibe elérési útnak a CloudStation volt az vígan használta tovább az "új" (nevű) mappába a dolgokat viszont a 6.1.4 -nél ezt nem hozta át ezért minden elszállt amibe az elérésbe a CloudStation szerepelt még elérésnek.
Nálam ez pld. Otthon az összes Sync -el ide beállított google/one drive/box/dropbox stb. beállítást haza vágta.

Ráadásul összes kliense frissül és ezzel együtt miután kész újra szinkronizál mindent ...

Funkciókban ugyan azt tudja még kb mint CS csak átneveztek ezt az a menube is, hogy elsőre ne tudd mi az :)
Ez a konzol és akkor ami + lesz az a Drive amit meg nem igen néztem még meg, hogy mire is lehetne használni ami előnyös :)

[ Szerkesztve ]

(#34876) Pubszon


Pubszon
veterán

Aki nagyobb HDD-re akar váltani, az mondjon le a klónozásról!
Simán le lehet klónozni, de csak az adatpartíció méretét nem lehet megnövelni.
Nekem most benne van a régi HDD is a 2. helyen és másolom átfelé az adatokat (kb 1.8TB), közbe állítom vissza az olyan dolgokat amiket nem ment le konfigurációs fájlban. Remélem sokáig fog menni ez a lemez (Seagate IronWolf 6TB). :D
Véglegesen még egy 1TB-os Samsung lesz mellette a fontos adatok biztonsági mentésére.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#34877) Csokifalo


Csokifalo
aktív tag

SHR esetén 4 lemeznél leírná valaki pár szóban mi a pálya ha egy hdd beadja a kulcsot?Tegyük fel fel se pörög. Nyilván jelzi majd a NAS, de elvileg el fogom tudni érni a másik 3 HDD-t, vagy addig nem amíg nem cserélem ki a hibás darabot?Aztán gondolom kihúzom a döglöttet, berakok egy másikat, és hogyan tovább?Csak hogy ha elpatkolna winyóm ne érjen felkészületlenül. Most 4-5 éves wd green-ek vannak 3 terrások, esélyes hogy kipurcan 1-1 db. Havonta fogom 4 terrás redekre cserélni majd egyenként
Így elvileg a negyedik cseréjénél nyerek majd 3 terrát, és a greenek helyett nas-ba valók fognak bekerülni

[ Szerkesztve ]

(#34878) Borisz76 válasza Csokifalo (#34877) üzenetére


Borisz76
veterán

1. A dsm jelzi , hogy a kötet összeomlott.
2. Tároláskezelőben megtudod nézni , hogy melyik lemez döglött.
3. Nas kikapcs.
4. Hibás lemez ki.
5. Adatok elérhetőek de a DSM rinyál.
6. Ugyanakkora vagy nagyobb lemez be.
7. Tároláskezelőben lehet intézni a helyreállítást.
8. Türelem mert hosszú a folyamat.

Kb ennyi.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34879) Csokifalo


Csokifalo
aktív tag

illetve ahogy nézem a konfigurátort a második 4tb.s behelyezésekor már jön +1 tb

*szuper KÖSZI

--------

routeren a jumbo frame-t érdemes bekapcsolni amúgy? hogy áll a nas hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#34880) Borisz76 válasza Csokifalo (#34879) üzenetére


Borisz76
veterán

4 vagy több lemez esetén az shr már hamarébb adja a plusz tárhelyet mint a raid5.
Raid5-nél csak az összes lemez cseréje után látszik a plusz tárhely.
Ez az SHR egyik előnye a klasszikus Raid-el szemben.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34881) Borisz76 válasza TFerenc07 (#34869) üzenetére


Borisz76
veterán

Photo Station bejegyzésemet nézd meg....a vége felé lesz a mobilos feltöltéssel kapcsolatos infó.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34882) Madwe válasza Borisz76 (#34878) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ennyire ódzkodtok a hot swaptól? nálunk már döglött be pár lemez, s fontos a 24/7es elérés, eddig problémamentes volt ki/betenni futás közben a lemezeket :)

(#34883) Ghost84


Ghost84
aktív tag

Sziasztok!

Lehet nem teljesen ide tartozik de hátha tud valaki segíteni.

Lenne egy olyan gondom, hogy vettem egy DS218Play NAS-t és vettem hozzá egy APC BX700U-GR szünetmentes tápot fel is ismeri a nas viszont a szünetmentes 8 perc után lekapcsol ha nincs áram pedig az akku jelenleg is 96%-on van. Ez miért van?

Kipróbáltam akkor is lekapcsol a szünetmentes ha semmi nincs beledugva se USB se fogyasztó.

(#34884) Madwe válasza Ghost84 (#34883) üzenetére


Madwe
nagyúr

A konkrét szünetmentest nem ismerem, de a legtöbbnél be lehet állítani, h áramkimaradás esetén mondjuk 8 perc után kapcsoljon le, addig minden rákötött eszközt normálisan állítson le. Nem lehet h ez is így van gyárilag? ha programozható, nézz körül a beállításaiban.

[ Szerkesztve ]

(#34885) biker válasza Madwe (#34882) üzenetére


biker
nagyúr

én is így szoktam, minek álljon le?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#34886) Elemental válasza Ghost84 (#34883) üzenetére


Elemental
addikt

A nas-on mit állítottál be?

(#34887) Ghost84 válasza Elemental (#34886) üzenetére


Ghost84
aktív tag

"A DS biztonsági üzemmódba váltása előtt eltelt idő: Alacsony akkumulátorszintig"

(#34888) zex válasza gyugyo79 (#34862) üzenetére


zex
aktív tag

Telepítettem, kipróbáltam de sajnos ugyanaz a jelenség... :( akkor ezt úgy látszik megszívtam. :( Mindenesetre köszi a segítséget!

(#34889) Borisz76 válasza Madwe (#34882) üzenetére


Borisz76
veterán

Annó mikor beüzemeltem a nast nem állítottam be a hot swap funkciót.
Most meg tele van adatokkal és nem tudom, hogy adatvesztés nélkül megoldható e !?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34890) gyugyo79 válasza Borisz76 (#34889) üzenetére


gyugyo79
addikt

Azért az más attól hogy kiveszel egy rossz HDD-t vagy betolsz egy újat egy üres helyre menet közben :)
Egy jó raid tömbből nem szokták max ha tesztelni akarják kirángatni az amúgy jó HDD-t vagy esetleg egy tervezett bővítésnél de ez utóbbinál ha mód van rá már inkább le van állítva a rendszer (Legalábis én még ha tudom, hogy túl kell élnie azt is se csinálom már, inkább le állítom ...
Szerintem.
Szóval inkább azért jobb a hot swap (Ha van) mert vannak helyzetek amikor kockázat nélkül lehet csavarozgatás és stb nélkül lemezet cserélni/ hozzá adni menet közben.Ezekhez meg be állítani se kell.

[ Szerkesztve ]

(#34891) Borisz76 válasza gyugyo79 (#34890) üzenetére


Borisz76
veterán

Én is inkább leállítom a nas-t ha lemezt kell cserélni vagy bővíteni akarok.
Meg amúgy sincs szabad fiókom....mind foglalt :)
Az a pár perc kiesés nem a világ vége.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34892) nilrem


nilrem
tag

DS 216 play
Apple tv 4 gen

Ipadről streamales apple tv-re nem működik.
Ipaden ds audioban lejátszó eszköznek apple tv-t választom nem indul el az audio file, ha wdtv live-ot akkor minden ok. Mi lehet az oka? Ipadről tudok tükrözni airplayel az appletvre ha úgy indítok ds auduioból filet akkor játsza az apple tv. Apple tv maga is látja a nast mert ds video és ds photo szépen működik illetve vlc-vel smb megosztások is mennek.
User azonos ami műdüdik wdtv live esetében, így jogosultsági gond sem lehet.
Valaki tud segíteni, hogyan tudnák streamelni Apple tv-re audio filet?

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#34893) Elemental válasza Ghost84 (#34887) üzenetére


Elemental
addikt

Nekem is úgy van beállítva, de hogy őszinte legyek, még sosem teszteltem, hogy meddig marad bekapcsolva.

(#34894) Patice válasza nilrem (#34892) üzenetére


Patice
Topikgazda

Milyen file-t akarsz ráküldeni az ATV4-re?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#34895) nilrem válasza Patice (#34894) üzenetére


nilrem
tag

Mp3 semmi komoly

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#34896) Patice válasza nilrem (#34895) üzenetére


Patice
Topikgazda

ATV4-re nem kell felrakni egy DS Audio app-ot?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#34897) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Mától én is csatlakozom a közösséghez egy 918+-al :)

Még várok egy kicsit, hogy felvegye a szoba hőmérsékletét aztán mehet az első indítás...

El Psy Kongroo

(#34898) Patice válasza Véreshurka (#34897) üzenetére


Patice
Topikgazda

:C

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#34899) Csokifalo


Csokifalo
aktív tag

azt hogy lehet elérni hogy a file station-ben látszon a hálón lévő laptop?
Köszi

(#34900) Csokifalo válasza Véreshurka (#34897) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

:C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.