Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71001) Véreshurka válasza Multibit (#70999) üzenetére


Véreshurka
senior tag

& mtz81

Köszi, jó tudni!

El Psy Kongroo

(#71002) Essejó válasza Boss81 (#70996) üzenetére


Essejó
veterán

Akkor előbb annak nézz utána, hogy a Plex és a Trans megy-e a 7-es DSM-el.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#71003) Immy válasza Essejó (#71002) üzenetére


Immy
őstag

Sziasztok,
photo station-nél találkoztatok olyannal már hogy a feltöltött videót nem tudja átkonvertálni?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#71004) Boss81 válasza Essejó (#71002) üzenetére


Boss81
senior tag

Erre én is gondoltam nyilván, csak még nem tudtam biztosra kideríteni. A Plex valószínű működik, legalább is az online demo verzióban benne van a csomag.

[ Szerkesztve ]

(#71005) Dyraxx


Dyraxx
tag

Szisaztok!
Kinéztem egy kezdő 1-bay Synology NAS-t, de nem teljesen értem, hogy tudja megvédeni az adataimat, ha csak 1 HDD fér bele. Ahogy hallottam, a NAS egyik legnagyobb előnye, hogy ha be is krepál a HDD, akkor sem vész el az adat, mert áttükrözi azt másik HDD-(k)re, ha raidX-be van állítva. De ha csak 1 HDD fér el a NAS-ban, akkor ez a funkció nem elérhető, gondolom. Akkor hát miért érdemes mégis venni 1-bayes NAS-t? Ha a PC-k, telefonok, TV stb. amugy is összeköttetésben vannak a hálózaton, és a backup megoldható külső vinchesterre is (ami ugyanugy elromolhat, tehát ugyanugy elveszhet az adat, mint az 1-bay-es NAS-okban.
köszi előre is!

(#71006) Multibit válasza Dyraxx (#71005) üzenetére


Multibit
veterán

Azért nem érted, mert azt hiszed, hogy a NAS backup eszköz. Nem az. Akárhány HDD is van benne, akármilyen RAID-et konfiguráltál, a biztonsági mentéseket nem úszod meg. Vagy ha mégis hanyagolod, mert azt hiszed, hogy a RAID "megvéd", nagyon ráfaraghatsz!

(#71007) Dyraxx válasza Multibit (#71006) üzenetére


Dyraxx
tag

Nem tervezem hanyagolni a biztonsági mentéseket, eddig sem tettem. Csk azt iránt érdeklődnék, hogy a tükrözéses adatvédelem a HDD meghibásodásakor egyrészt játszik-e valahogy az 1-bay-es Synology NAS-okban, illetve hogy ha nem, akkor miért érdemes mégis 1-bay-es NAS-t venni (ha hálzatba vannak amugy is kötve az eszközök otthon).

[ Szerkesztve ]

(#71008) zsamiatt válasza Dyraxx (#71005) üzenetére


zsamiatt
őstag

az 1 HDD-s NAS főként backup és letöltő eszköz és nem kritikus adat tároló. Mivel a gépeden, telefonodon úgy is meg vannak a kritikus adatok ezért oda csak backupolsz. Adat tárolásra min 2 lemezes kell és ha olyan adatok vannak rajta akkor plusz külső backup.
Általában filmekért, játékokért, zenéért meg nem kár mert azt ha kell úgy is le tudod szedni újra.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#71009) Elemental válasza Dyraxx (#71005) üzenetére


Elemental
addikt

Elég extrém mentési szokásokról lehet itt olvasni. Nekem hét külön hdd-re vannak mentve a pótolhatatlan adatok :) Aludni sem tudnék, ha csak a nason lenne minden.

(#71010) Sanyi.mTs válasza Elemental (#71009) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Jaja.
1 NAS külön a szülőknél, az automatikus mentésre + 2 offline HDD a havi mentésekre + a fő nas SHR-be.
Lehetne még felhőbe is, de nem annyira bízok benne, hogy nem-e analizálják az adataimat.

(#71011) dkess válasza Dyraxx (#71007) üzenetére


dkess
őstag

A tükrözéses illetve paritás bit -eken alapuló megoldásokhoz értelemszerűen több HDD kell. Ez a több HDD alkot egy kötetet. Ami fontos, hogy ez a redundanciát javítja - avagy rendelkezésreállást.

Az adatbiztonságot pedig a biztonsági mentés (backup). Ezt meg onnan érdemes megközelíteni, hogy könnyen megértsük leegyszerűsítve - hogy azon adathalmaz, mely egynél több helyen megvan. Itt ugye láthatjuk, hogy az előző bekezdésben szereplő dolog ennek nem felel meg - hiszen az adat egy helyen (köteten) van.

Mind a kettő bekezdésre többféle megoldás is van, melyek közül a helyzetnek megfelelően tudunk választani - beleértve azt is, hogy érdemes ezek kombinációjával tervezni. Leegyszerűsítve azonban ez a lényegi különbség a két csoport között ...

(#71012) Dyraxx válasza dkess (#71011) üzenetére


Dyraxx
tag

Értem, köszönöm, így már tiszta ez a terület.
Már csak azt nem tudom, hogy érdemes-e vennem egy Synology 1b NAS-t, ha a backupot megoldom mondjuk külső hdd-vel. Úgy értem, mit tudok elérni egy 1-bay NAS-sal, azon kívül, hogy pl. torrentezhet a család rajta keresztül és backupként is használható. Az alapvető felhasználási területek érdekelnének, amiért az emberek nagy általánosságban használnak egy 1-bay nas-t odahaza.

(#71013) Sanyi.mTs válasza Dyraxx (#71012) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Mediatár, fájlmegosztás, mail szerver, kamerákat rögzíthetsz, vpn és webdav szerver.

[ Szerkesztve ]

(#71014) Dyraxx válasza Sanyi.mTs (#71013) üzenetére


Dyraxx
tag

Köszi! :)
A webdav szerver felel azért, hogy bárki elérhesse a nas-on lévő erre a célra általam engedélyezett tartalmat az interneten keresztül, pl. másik városból, vagy országból egy fix ip cím (vagy akár www webcím) alapján?

[ Szerkesztve ]

(#71015) dkess válasza Dyraxx (#71014) üzenetére


dkess
őstag

Nem feltétlenül - erre talán a Synology filemegosztós megoldása talán jobb is NAS esetén.

WebDAV ilyen távolról megosztott mappa felcsatolós mutatványra jó internet oldalról - akár pl. másik városból, vagy országból. Amennyiben nincs fix IP, akkor pl. DDNS segítségével.

Az egy HDD -s NAS -al sok tekintetben bekorlátozod magad. Ez igazából akkor előnyös, ha a "legolcsóbb" megoldást keresed vagy éppen pont egy NAS távoli off-site backup -jának kellene egy gazdaságos megoldás ilyesmi ...

(#71016) zsamiatt válasza Sanyi.mTs (#71013) üzenetére


zsamiatt
őstag

1 lemezes NAS-sal mail szerver?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#71017) Sanyi.mTs válasza zsamiatt (#71016) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Lehet, hogy nem. Most csak általánosságban írtam, hogy még mire jó a NAS.

(#71018) Véreshurka válasza mtz81 (#71000) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Csak most jutottam oda, hogy ténylegesen meg is nézzem. Itt arra gondolsz, hogy manuálisra állíthatom a frissítéseket, vagy másra?

El Psy Kongroo

(#71019) Multibit válasza Dyraxx (#71012) üzenetére


Multibit
veterán

Nekem évekig üzemelt itthon egy Synology DS116. Csak a torrent fájlokat mentettem róla, mást nem kellett. Letöltő NAS volt. Az utódjában már két HDD van, de igazából ez is csak "egy lemezes", azaz, továbbra is csak töltikéző funkciója van, nincs RAID konfigurálva benne. Ugyanúgy nem kell róla nagy adattömeget menteni. Letöltő eszköznek, média forrásnak teljesen jók az egy lemezes NAS-ok.

(#71020) Dyraxx válasza Multibit (#71019) üzenetére


Dyraxx
tag

Értem, köszönöm a segítségeket!

(#71021) Boss81


Boss81
senior tag

Sziasztok.

Képek rendszerezésére, a Moments, vagy a Photo Station lenne a jobb választás szerintetek? :U

(#71022) Magnat válasza Sanyi.mTs (#71010) üzenetére


Magnat
veterán

Ha Cloud Synccel mentesz felhőbe, be lehet állítani filetitkosítást, sztem az baromi hasznos ... nyilván ha az NSA sziamtol utánad akkor vissza fogják fejteni, de arra pont jó, h a felhőszolgáltató ne keresgéljen bennük.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#71023) csozsi


csozsi
tag

Üdv.
Amit itt nem találtam (egyelőre) de nemzetközi szinten bő tíz éves probléma...
Valamely alkalmazás, vagy maga a nas tönkrevágja a hálózatot.
Adott egy szolgáltatói gateway (router), ami köszöni jól van, amíg a ds918+-t rá nem kötöm. Pár perc után szétcseszi a voip (vezetékes telefon) használatát.
Tápegység csere, hálózatmódosítás, switchek cseréje, sőt, wifis áthidalás is megvolt, hogy ne legyen hardveres kontaktus az eszközök között.
A hiba akkor is előáll.
Adott egy ds218+ is. Ugyanazok a szolgáltatások futnak, ha ezt üzemelem be, akkor semmi probléma.
Valaki találkozott e ilyesmivel, esetleg tud e gyógyírt rá?
Köszönöm.

''Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást'' (Murphy)

(#71024) nilrem


nilrem
tag

IOS 14.6 alatt nem megy a DS GET. Fejlesztőnek kellene frissíteni. IOS alatt ki milyen appal oldja ezt meg?

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#71025) mtz81 válasza csozsi (#71023) üzenetére


mtz81
tag

Melyik szolgáltató, mekkora sávszélesség (fel,le), milyen szolgáltatás (optika, adsl, stb.)? Torrent fut?

[ Szerkesztve ]

(#71026) csozsi válasza mtz81 (#71025) üzenetére


csozsi
tag

Telekom optika, F@st 5655v2.
Torrent fut, Transsmission. De mint írtam, a jóval kisebb kaliberű eszközzel nem jön elő a hiba.

''Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást'' (Murphy)

(#71027) Boss81 válasza nilrem (#71024) üzenetére


Boss81
senior tag

Nekem is 14.6 van fent, és gond nélkül megy a DS get.

(#71028) #46824192 válasza mtz81 (#71000) üzenetére


#46824192
törölt tag

Helló!

Erre tud valaki megoldást?

Minden android telefonon működik a DS Cloud a, kivétel egyetlen huawei p smart-ot.

(a beállítások ,jogok ugyanazok mint mindegyiken, tehát nem azzal van gond) Telefon frissítve utolsó szoftverre , egyébként gyári , nem köszörült rom.
Már töröltem gyorsítótárat, újraraktam 10x , stb.... nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#71029) nilrem


nilrem
tag

Ez így megoldás ha másnak is lenne hasonló gondja

Uninstall the app
Go to appstore and your profile
Find the ”Bought” app sections and go to ”Not on this Phone”
Search for ”DS Get”
The app should appear there
Reinstall it

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#71030) Magnat válasza csozsi (#71026) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

lehet, h azért nem jön elő, mert a kisebb teljesítményű nas a saját korlátaiból fakadóan nem tud annyi szálat futtatni egyszerre, ami a routert megfekteti ... és azt próbálnám, h lekapcsolgatnám a szervizeket, kezdve pl a torrenttel, hátha kiderül, h mi fogja meg ... lehet, h elég lesz visszavenni pl a torrent sebességéből és már jó is lesz.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#71031) csozsi válasza Magnat (#71030) üzenetére


csozsi
tag

Gyakorlatilag csak akkor nem csinálja, ha nincs a hálón, vagy ha kivettem a vinyókat.
Mindent kikapcsolgattam, egyesével próbálgatva, kikapcsolva hagyva, de pár perc után megjelenik a zavar a hálón.
A telefonvonal annyira recseg, mint 20 éve a ronggyá ázott ólomkábelen. Nas leolt, gateway reboot, és minden működik.

''Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást'' (Murphy)

(#71032) Magnat válasza csozsi (#71031) üzenetére


Magnat
veterán

Hmm, esetleg még akkor másik ip-t adnék neki, bár nem hinném h segít, de hátha, meg talán ipv6 tiltása. Ha ez sem segít akkor hálókábel és switch port csere (bár ha a másik nas is oda volt dugva akkor az is kétséges). Ha meg még ez sem, akkor kellene egy olyan switch amin tudsz beállítani service portot és megnézni, h a nas milyen hálózati forgalmat generál, hátha látszódik valami abnormális tevékenység. Más eszköznek egyébként nem kavar be, csak a telefonnak?

Szerk.: most olvasom, h a hálózat módosítgatás már megvolt ...

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#71033) csozsi válasza Magnat (#71032) üzenetére


csozsi
tag

Igen, megvolt a szolgáltatói eszközön kívül mindennek a cseréje.
A legnagyobb gáz a dologban, hogy ilyen rendszereket telepítek (irodai lan, szolgáltatás bekötés hazai szolgáltatóknak), és erre a sajátomon jelenik meg olyan hiba, amit csak valami piszok drága teszterrel lehetne kimérni, ha egyáltalán. De azért rajta vagyok.
Ja, az ipv6 be sem volt kapcsolva.

''Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást'' (Murphy)

(#71034) Vastika válasza csozsi (#71033) üzenetére


Vastika
tag

Azért piszok drága berendezés nem kell a teszteléshez: elég egy nem túl veterán PC, két GBit-es hálókártyával, pár GB háttértárral.
Egy linux rá, aztán hogy plusz routerként tolod be a hálózatod és a szolgáltató routere közé, vagy valami transzparens cuccot csinálsz belőle, elsőre szinte mindegy is.

Kis szerencsével ha csinálsz belőle egy router-t, és indítasz akár csak egy iptraf-ot, hamar el is csípheted, hogy mit rendetlenkedik a NAS a tudtodon kívül ;-)

Amiket leírtál (módosítások a hálózaton) nem érnek semmit: a hálózat attól még ugyanúgy működik tovább, a NAS számára nincs is "látható" különbség, szóval az vidáman forgalmazza tovább ugyanazt a valamit mindenféle felállásban...

[ Szerkesztve ]

(#71035) Magnat válasza csozsi (#71033) üzenetére


Magnat
veterán

Tényleg nem kell hozzá drága kütyü, ahogy a kolléga is írta, de megoldás lehet egy régebbi managelhető 100-as switch is, 1-2 ezer forintért lehet ilyeneket szerezni.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#71036) csozsi válasza Vastika (#71034) üzenetére


csozsi
tag

Köszi. A linux kiesik, azokkal kezdtem a nas építést, tehát vettem egy normálisat. Az egyik mikrotikből esetleg tudok faragni átjárót, az mintha látná a forgalmat, de rég nyúltam bele. Kezdetben az volt a gyanúsított, azóta derült , hogy a mögé kapcsolt eszköz volt a hunyó.
Ami fura, hogy a probléma sokaknál fennáll valamilyen módon, másoknál a helyi háló, és tíz év alatt nem találtak megoldást a fórumokban.

''Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást'' (Murphy)

(#71037) Vastika válasza csozsi (#71036) üzenetére


Vastika
tag

A linuxot csak a teszt idejére gondoltam bedugni a hálózatba, amíg kiderül, hogy mi generálja a forgalmat ;-)

(Egy okosabb switch nem hiszem, hogy itt megoldás, kivéve, ha tényleg nagyon okos - de olyat biztosan nehezebb lesz tesztre szerezni, mint egy akármilyen PC-t két hálókártyával)

Amúgy elég nehezen hiszem el, hogy 10 év alatt nem talált senki megoldást egy ilyen problémára, vagy legalábbis nem azonosította be valamennyire még senki a probléma forrását! Ha az én hálózatomban történne itthon ilyen, tuti, hogy pár órán belül legalább sejteném, hogy mi okozza ;-)

Valószínűleg inkább az van, hogy mindenki csak megkérdezte, hogy mi a probléma, de nem tett lépéseket a felderítés irányába...

(#71038) dkess válasza csozsi (#71036) üzenetére


dkess
őstag

UPnP be van kapcsolva a két NAS -on illetve routeren? Nem lehet, hogy a DS918+ olyan portokat nyitogatna magának például ami VoIP -nek és/vagy másnak is kellene? A DS218+ -on meg mondjuk ez vagy nem lenne vagy direkt más portra lett állítva ...

(#71039) Patice válasza csozsi (#71036) üzenetére


Patice
Topikgazda

A 918+ NAS-t resetelted esetleg?
Én még saját portokra + ütköző hálózati beállításokra tippelek.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#71040) #46824192


#46824192
törölt tag

Létezik valami olyan megoldás , ahol faék egyszerűséggel tudnak a nasra fájlokat feltölteni?

A cél az lenne , hogy pl. az elmúlt gyerenapos hétvége fotóit a rokonoktól elkérjem.

Nyilván nem igazán értenek hozzá...sokszor már gondot jelent az is , hogy a fotóik a telefonról a pc-re kerüljenek.

Böngészős megoldás lenne az igazi, mert az mindenhol van.

Van valami elérhető és bevált megoldás erre a célra?

(#71041) Sanyi.mTs válasza #46824192 (#71040) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Belépnek a DSM-en keresztül?
Vagy nálunk úgy megy, hogy mobilról DSphoto-val töltik fel egy megadott mappába (csak ebbe van joguk feltölteni), én átnézem, szelektálok, majd rendszerezem.

[ Szerkesztve ]

(#71042) PhoenixK válasza Patice (#71039) üzenetére


PhoenixK
őstag

Ez reálisnak hangzik, pl. egy DHCP-Szerver a NAS-on okozhatna ilyesmit.

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#71043) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

nem egyértelmű számomra, hogy ha VPN-en csatlakozok távolról a NAS-ra és bizonyos szolgáltatást használok pl. FTPS-t, akkor is kell a routerba port forward?

(#71044) mtz81 válasza #46824192 (#71040) üzenetére


mtz81
tag

Küldj nekik fájligénylő hivatkozást FileStation-ból.

(#71045) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Lekerült szülőkhöz a backup nas távoli mentések miatt. Még folyamatban van a publikus IP intézése, hogy ütemezni tudjam a mentést.
Addig WebDAV-on keresztül áthúztam a mentendő fájlokat. Viszont míg megy a másolás, addig folyamatosan jönnek ilyen értesítések.

De miért?

Naplóban csak a bejelentkezésem látszódik

(#71046) Magnat válasza Vastika (#71037) üzenetére


Magnat
veterán

Nem kell olyan okosnak lennie, ha van rajta service port (lehet nem ez a pontos neve, lényeg, h egy adott portra kiküldi az össze forgalmat mint egy hub) akkor a nas forgalmát át lehet küldeni egy windowsos gépre, ott indítani egy Wiresharkot promiscous módban és már lehet is nézni, mi történik :)

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#71047) Magnat


Magnat
veterán

Üdv,

Win 10 alatt kellene felcsatolnom a nas egy mappáját, egy másik már csatolva van, ezt másik userrel szeretném, viszont ha csatolnám, azt mondja a Windows, h

Próbaképpen töröltem a másik share-t, illetve a Hitelesítőadat-kezelőből is a nasra vonatkozó accountot, így sikerült is felvenni a másik mappát, de ha a régit is fel akarom venni, megint ezt mondja (természetesen be van jelülve, h különböző hitelesítő adatokkal akarom csatolni). Ki lehet ezt kerülni valahogy?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#71048) Multibit válasza Magnat (#71047) üzenetére


Multibit
veterán

Fapados megoldás: az egyiket csatold névvel, a másikat IP címmel.

(#71049) zsamiatt válasza Magnat (#71047) üzenetére


zsamiatt
őstag

ip és név formában?

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#71050) zsamiatt válasza Sanyi.mTs (#71043) üzenetére


zsamiatt
őstag

ha belső ipt használsz akor nem kell

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.