Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34401) Pubszon válasza ATM_automata (#34400) üzenetére


Pubszon
veterán

Írj nekik, de a nagy kínai multi rád sem fog hederíteni.
Várnod kell neked is :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#34402) #56573440 válasza ATM_automata (#34400) üzenetére


#56573440
törölt tag

Az a baj hogy nincs kiadva... Az, hogy készleten van megjelenés előtt az normális, ezer éve, normális disztribútoroknak így kell üzemelni. Csak ilyenkor ugye árulni nem lehetne...

Szerintem behuztak egy készletet, áll benne a lóvé, gondolták kipörgetik mi baj lehet.

(#34403) MrCsiT válasza #56573440 (#34402) üzenetére


MrCsiT
addikt

"OK", hogy a hivatalos importőr egy nem eladható terméket árul (ok, a fenét amúgy), de akkor az a minimum, hogy
1., a garancia akkortól induljon a termékre, amikortól elérhető rá a szükséges szoftver;
2., ha már elérhető a szoftver, arról értesítsék az érintetteket.

Ez így nagyon láma dolog, sajnos.

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#34404) #56573440 válasza MrCsiT (#34403) üzenetére


#56573440
törölt tag

A disztrit lehet a gyártó is megküldi egy "hogygondoltátokezt.txt"-vel, és én is simán felhívnám őket, hogy tesó, akkor gar kiterjesztve, papír alapon kikülditek, és a kiesett időt amíg egyébként használtam volna -mert azért vettem- mivel szeretnétek kompenzálni. Az, hogy vigyem be a szervizbe az nem megoldás. Adják oda az _eredeti_ telepítőt, mert ha újrahúzom akkor talán nem ártana ha lenne, vagy ne nézzenek hülyének hogy ők majd valahogy megoldják, mert specifikus telepítőfile nélkül az nekik se menne... (szerintem arra játszanának itt, hogy majd ülnek rajta 2-3 hetet, addig hátha kijön hivatalosan is, aztán felteszik és örülnek).

Csak arra utaltam, hogy a disztribútor sara ez, a syno nem igazán tehet róla olvasatomban, ha valakit elő kell venni, hát a számlán rajta van a telefonszám remélhetőleg :D Eleve onnan indulnék a beszélgetésben, hogy miért árulnak olyan eszközt, amit a gyártó hivatalosan be se jelentett, nem is támogat, és nem is igazán tudjuk hogy mikor fogja elindítani... Lehet csúsztatják még mert van még raktáron sok előző, vagy nincs elég raktáron az újból, vagy akármi. Itt pont annyi az esélye szerintem hogy holnap kijön a cucc mint egy hónap múlva... Vagy karácsony előtt...

btw most néztem rá és KINT VAN :D support centerben is elérhető

[ Szerkesztve ]

(#34405) LouiS22 válasza Varszegig (#34389) üzenetére


LouiS22
veterán

Világos, de valahogy éreztem, hogy a kolléga némiképp több adatot archiválna ;)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#34406) ATM_automata válasza Véreshurka (#34399) üzenetére


ATM_automata
őstag

(#34407) gyugyo79 válasza ATM_automata (#34406) üzenetére


gyugyo79
addikt

Így, hogy ott kint van az eszköz még mindig nem látja és csak a manuális lehetőség van?
Mert csak fel rakták akkor oda is mert azért a csomag kezelőbe is jó ha ott van minden. Mert itt a dátum alapján fent van 15. óta, és érdekel, hogy a boxba akkor nem ez van bedrótozva a letöétésnek.
Meg nekem az rémlik, hogy a fő verziót húzza be telepítéskor és utána még kell egy frissítés ami az updateX re frissíti a telepítést. Amit mindig furcsáltam is.

[ Szerkesztve ]

(#34408) ATM_automata


ATM_automata
őstag

Syno Support válasza:

Dear Mr. Sarkozi,

Thank you for your mail.
Today we official lunched the DS118. Please check now the Download Center for the pat file.
If you have any questions, you can always feel free contact us.
Best regards,

Artur Bielefeld
Technical Support Engineer

Le a kalappal amúgy a haza disztri előtt...hívtam őket 9-kor, hogy gond van, 15 perc múlva hívtak, hogy honnan tudom leszedni. Ők se tudták, hogy nem elérhető a szoftver. :R

What else?

(#34409) Patice válasza gyugyo79 (#34407) üzenetére


Patice
Topikgazda

Valszeg még csak a honlapról tölthető le a 118-hoz való DSM. Repo-kba gondolom pár napon belül felkerül.

Az eredmény ugyan az lesz. PAT letölt és helyi gépről betallóz, telepít...

Utána már minden megy majd magától.

Valszeg itt a Syno központban töketlenkedtek, nem a magyar forgalmazó a saras, bár azért nem ártana ha néha csekkolnák ezeket is, de tudom, erre nincs külön ember. :))

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#34410) Dam6 válasza Patice (#34409) üzenetére


Dam6
tag

A magyar fórum terméktámogatás oldalán elérhető a firmware a DS118-hoz és a DS218play-hez azóta, hogy bejöttek az országba: link...

[ Szerkesztve ]

(#34411) Dam6 válasza MrCsiT (#34403) üzenetére


Dam6
tag

Kaptál regisztrációs kártyát a synology-forum.hu-hoz? Akkor használd, és használhatod a NAS-t is! Ha gondod van, azon a fórumon keresztül a hivatalos disztribútor adminjaival beszélhetsz róla.

(#34412) #56573440 válasza Patice (#34409) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Valszeg itt a Syno központban töketlenkedtek"

Tényleg félve kérdezem minden tiszteletem mellett de ezt mire alapozod? A válaszuk alapján se így jön le, hivatalosan én pl alig láttam valahol az elmúlt napokban mint forgalmazott eszközt, sőt most a ds118 price-ra rákeresve se nagyon dobál találatot, árat, elérhetőséget. Nekem ez úgy tűnik, hogy nincs forgalmazás, amíg hivatalosan nem jelenti be a syno nem biztos hogy spoilerezné a spect meg társait. Persze ez megint egy vélemény, no offence ;)

A lényeg hogy megoldódott és megy:)

(#34413) azka79 válasza Dam6 (#34411) üzenetére


azka79
aktív tag

ez a forum (PH) jobb es tapasztaltabbak a userek

[ Szerkesztve ]

(#34414) ATM_automata


ATM_automata
őstag

Nos, DS118-at letöltött és betallózott .PAT file-al simán lehetett telepíteni és migrálni. A telepítés után azonnal letöltötte és frissítette a DSM-et, majd letöltötte az összes alkalmazást is, amiket korábban használtam. Még teszt üzem van, de úgy néz ki minden megvan ami a régi DS115-ön is megvolt, úgyhogy nyugalom és béke van, minden működik a Syno-tól megszokott módon, csak az alap telepítő file eléréséve van/volt baki. :R Vegyétek és vigyétek, nincs vele nagyobb baj. :R

Torrent download station letöltési sebesség
DS115 - kb 8MB
DS118 - 22MB (200-as digis netem van)

[ Szerkesztve ]

What else?

(#34415) Pubszon


Pubszon
veterán

Nincs egy leírás, hogy a https kapcsolatot beállítsam?
Jelenleg így van. :U

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#34416) #56573440 válasza Pubszon (#34415) üzenetére


#56573440
törölt tag

(#34417) scream válasza #56573440 (#34416) üzenetére


scream
veterán

Azt valahogyan meg lehet oldani, hogy távoli elérésnél HTTPS legyen, belső hálón meg sima HTTP?

Mert nekem az a bajom most, hogy ha belső hálóról megyek fel a DSM-re, akkor ugye nyivákol a Chrome, hogy nem arra a címre lett kiállítva a tanúsítvány (jogosan).

(#34418) gyugyo79 válasza Dam6 (#34410) üzenetére


gyugyo79
addikt

Neked van bármi közöd hozzájuk?
Mert felmerült bennem, hogy akkor amikor telefonon felhívták a boltot miért nem oda irányították ?
Mégis miért kérték meg, hogy vigye be ? Tőlük vette -> volt kártyája ! Lehet nem használta de könyörgöm telefonos segítség nincs csak fórumos ? Hozzá teszem én jártam azon a fórumon de el is szörnyülködtem főleg A Gandalf nevű admin nem egy jó reklám a cégnek ...

[ Szerkesztve ]

(#34419) E.Kaufmann válasza scream (#34417) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

A http portot használod belül (TCP 5000), kívül meg a https portot (TCP 5001, ha jól rémlik), simán azt engeded át a routeren, sőt azt is megteheted, hogy a routeren az 5001-es portot kívül az 5000 portra irányítod át.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#34420) gyugyo79 válasza scream (#34417) üzenetére


gyugyo79
addikt

De a routered nem forgatja jól vissza ha bentről is a tanúsítványba szereplő néven hívod meg ?
Mert én amivel mostanában találkoztam összes új router jól kezelte már ezt és akkor annyi, hogy bentről se ip alapján hanem dns alapján hívd meg.

(#34421) #56573440 válasza scream (#34417) üzenetére


#56573440
törölt tag

ddns alapján hívom bentről is, a router megoldja nálam.

(#34422) E.Kaufmann válasza #56573440 (#34421) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ha nem forgatja jól vissza, akkor is egy statikus dns bejegyzést még létre hozhat, ami a Syno belső címére mutat.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#34423) Dam6 válasza azka79 (#34413) üzenetére


Dam6
tag

Értem :) Azt hittem, ez itt csak egyetlen topik a Synology-ról pár felhasználóval, nem egy Synology fórum. Az zavart meg, hogy a synology-forum.hu-n 1725 téma van, 18 820 hozzászólás, 7727 magyar felhasználóval, akiből 6 hivatásos admin, többen közülük kint Tajvanon a Synology képzését is elvégezték, erről bizonyítványt is tudnak mutatni. Emellett még 32 magyar leírás van a fontosabb kérdésekről az ottani terméktámogatás oldalon. De ettől még persze lehet igazad. Csak nem hiszem, hogy van. Főleg a fenti kétségbeesett posztokat látva arról, hogy nem lehet telepíteni az új modelleket. De azt gondolom, szerencsére nem mindenkinek kell választani, hogy ott vagy ott kérdez.

(#34424) Dam6 válasza gyugyo79 (#34418) üzenetére


Dam6
tag

Telefonon nem tudom milyen boltot hívtál fel. Van sok hazai forgalmazó, nekik vannak boltjaik, telefonos elérhetőségük. Az egyiket felhívhattad. Nem tudom miért nem a fórumra irányítottak, csak remélni tudom, hogy amikor vetted valamelyiknél a NAS-t, neked is mondták, hogy itt ez a kártya, és arra jó, hogy ha bármiben elakadsz, akkor hivatásszerűen ott segítenek.

(#34425) TBMC válasza ATM_automata (#34414) üzenetére


TBMC
addikt

200as nettel átjön 22?
közel vagy a központhoz?

markbellus.hu 

(#34426) e90lci válasza gyugyo79 (#34418) üzenetére


e90lci
senior tag

"A Gandalf nevű admin nem egy jó reklám a cégnek ..."[/]
És mennyire igazad van.Én is így látom,ezért nem is voltam kb egy fél éve azon a fórumon. :K

(#34427) gyugyo79 válasza Dam6 (#34424) üzenetére


gyugyo79
addikt

telefonon felhívták = Nem én hívtam fel
De direkt linkeltem ki volt, és ha igazán érdekelt kiderült volna az is hol vette, és persze egyértelmű, hogy nekik is van több helyen boltjuk az országba ezért a pontos helye még mindig nem derülne ki.
Viszont továbbra is ő a vevő, és az eladó felelőssége a tájékoztatása az eladó tájékoztatása meg ...
Tudom szar ügy de ez ilyen, lehet arrogánsan is kezelni és rátolni a felelősséget a vevőre de hidd el az nem jó dolog hosszú távon, ezért megint meg kérdezem te csak egy jó szándékú felhasználó vagy van valami közöd hozzájuk ?
Hidd e a fórumot nagyon szívesen használnám ha nem egy nem teljesen hozzáértő adna tanácsokat és még itt pld.: akár milyen stílusban jöhet bárki nem érdekel nekem is van amikor sz@r napom van és nem úgy sikerül de ott néhány admintól jövő választól ami nem mellesleg hülyeség is volt fellát a szőr a hátamon és pont azért mert amit mi még itt megengedhetünk esetleg magunknak egymás közt azt ő nem tehetné meg szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#34428) ATM_automata válasza TBMC (#34425) üzenetére


ATM_automata
őstag

Nem tudom mennyire lehetek a központtól, de stabil 22 megvolt amikor írtam. :R

What else?

(#34429) gyugyo79


gyugyo79
addikt

Volt időm játszani a Virtuális Gépel. Ugye most 12 GB -ramom van a 918+ ba.
Felraktam egy Win10-et 6Gb-ramot kapott. Utána előkerestem a csak windows driverrel rendelkező usb-s DVB tunerjaimat és bedugtam a NAS-ba utána átadtam a Virtuális gépnek. Teljesen jól át is adta a Windows felismert-> felraktam a bda drivereket és már mehetett is be a DVBViewer media servere (Régen rec service) alá. Tökéletesen le tudtam kersni mind a C-s mind a S -tunrrel a csatikat. Kodival PVR kliensel csatlakoztam és teljesen jól ment minden és itt kép a terhelésről közben:

(#34430) molnartom válasza gyugyo79 (#34429) üzenetére


molnartom
aktív tag

Egy-két kérdésem lenne.
Milyen előnyökkel jár, hogy virtualba fut a nos-on a windows? Hogy lehet ezt kihasználni? Mire jó egyáltalán?Nem értem! :(

(#34431) scream


scream
veterán

DS216+II előlapi USB lehet hogy nem visz pendrive-okat?

Ha hátra dugom akkor egyből látja a DSM, ha előre semmi, több pendrive, ugyan ez.

Ilyenkor mi van? :F

[ Szerkesztve ]

(#34432) SharpSA válasza molnartom (#34430) üzenetére


SharpSA
veterán

Például bárhonnan hozzáférhetsz Teamviewerrel és azt csinálsz rajta, amit akarsz. Lehet akár szerver is bizonyos dolgokra, bár ahhoz érdemes SSD-t rakni a NAS-ba és akkor sokkal gyorsabban fog működni a Windows. Persze a processzor akkor lehet szűk keresztmetszet, de így is elég sok mindenre használható.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#34433) scream válasza scream (#34431) üzenetére


scream
veterán

Annyi kiegészítése, hogy az előlapi port az 3.0-s, míg a hátsó kettő az 2.0.

3.0-s eszközöket próbáltam (pendrive-ok) elől, azok nem mentek, viszont egy 2.0-s pendrive-ot találtam itthon, amivel viszont ment az előlapi port is.

Szóval tényleg nem tudom, hogy most mi van. :F

(#34434) gyugyo79 válasza molnartom (#34430) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nem csak Windows futhat. Tudsz futtatni olyan dolgokat amik nincsenek a Synologyra és nem kell hozzájuk futnia még egy gépnek + ba. Amit a például leríttam is egy olyan dolog amit beállítottam egyszer egy virtuális gépbe utána már egy webes felületen elérem a felületét a programnak be tudok állítani felvételeket, tudok ott rögtön TV adást nézni, tudok kapcsolódni hozzá különböző kliensekkel, a windowsba nem kell belépnem mehetne a Synology mellé a polcra ha fizikai gép lenne csak kellene hozzá még egy háló kábel meg áram.
De ugyan ezt lehet Linux vonalon is.
Szóval nem kell Synology-s támogatás és lehet futtatni szinte "bármit" úgy, hogy nem kell, hozzá 1-2 + fizikai gépnek futnia. A bármit azért is raktam idézőjelbe mert értelemszerűen amit még elbír a virtuális gép úgy hogy a futtató is használható marad.

Természetesen ez csak játék nekem, mert otthonra ennek nagyon kis eséllyel van tényleges előnye.
De pld.: van olyan partnerünk akinek még van 98 -on futó beléptető rendszer vezérlője és ez mellet egy XP-n futó csoda szoftvere aminek a telefonközpont adja át a ki mennyit beszéltet, ezek már mind egy nagy szerveren belül futnak virtuális gépeken sok egyéb hasonlóval. Az ilyen helyeken már egy nagyon pozitív + funkciója lehet ez egy NAS -nak.

[ Szerkesztve ]

(#34435) molnartom


molnartom
aktív tag

@SharpSA
@gyugyo79

Köszönöm mindkettőtöknek a válaszokat! Kicsit okosabb lettem. :K

(#34436) gyugyo79 válasza scream (#34433) üzenetére


gyugyo79
addikt

Hát valamilyen szinten akkor működik mert azt észre veszi, hogy 3.0 -ás usb-s eszközt dugtál bele, mivel egyébként kezelné usb 2.0-s ként mint hátul. Mivel ugye a NAS oldalán lévő csati leg belső részén van a csatlakozó sor ami a 3.0 -s kapcsolatért felel a pendrivejaidnak meg a legelején.
Most gyorsba rákerestem és furcsa dolgokat írnak pld itt második, hozzászólás, szóval ha nincs a kompatibilitási listába az eszköz akkor simán lehet csak ugye ott a Synologys válasz linkek már nem jók. DE lehet még sok oka sajnos.

(#34437) scream válasza gyugyo79 (#34436) üzenetére


scream
veterán

De a linkelt példában neki nem ment az USB3.0-s portban a 2.0-s eszköz, nálam megy.

Amúgy még nem hallottam USB inkompatibilitásról korábban.

(#34438) gyugyo79 válasza scream (#34437) üzenetére


gyugyo79
addikt

Igen nála rosszabb volt a helyzet és első sorban, a synologys válasz miatt linkeltem. Utána ha olvastad tovább végül az ki lett cserélve viszont az amit kapott abba a 3.0 -s eszközei 2.0 -s sebességgel működtek csak és nem csak neki.

(#34439) felho001 válasza gyugyo79 (#34427) üzenetére


felho001
tag

Ezzel csak egyetérteni tudok!!! :C

Felhő

(#34440) Primary92


Primary92
senior tag

Ha a PhotoStation-ben engedélyezem egy album képeinek a konvertálását, akkor elbukom az eredeti minőségű képeket?

(#34441) Borisz76 válasza Primary92 (#34440) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem bukod el...megmaradnak.

A konvertálás folyamán a PS létrehoz úgynevezett thumbnail-eket.
Magyarul ezt leginkább bélyegkép, indexkép, miniatűr -nek lehet nevezni.
Az eredeti kép kicsinyített mása.

Korlátozott sávszélesség esetén jön jól mert nem kell annyi adatot letölteni a NAS-ról.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34442) Primary92 válasza Borisz76 (#34441) üzenetére


Primary92
senior tag

Király, akkor bekapcsolom.
Köszi.

(#34443) Borisz76 válasza Primary92 (#34442) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha nagyon sok képről kell bélyegképet készítenie a NAS-nak, akkor elég sok időbe telhet és leterheli a NAS processzorát is.

Photo Station bejegyzésemben írtam a PC-n futó PS Uploader alkalmazásról.
Ez is hasznos lehet még....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34444) Varszegig válasza Borisz76 (#34443) üzenetére


Varszegig
veterán

Másik megoldás, hogy a bélyegkép készítést lehet szüneteltetni, és el lehet halasztatni pl. éjszakára a NAS-on.

(#34445) Patice


Patice
Topikgazda

Synology-t is érintő bot-net....

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#34446) gyugyo79 válasza Patice (#34445) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nekem első tippre ehhez a kamerának a synologitól független elérésének kell lennie az internet felöl. Hogy ki lehessen használni a sebezhetőséget ami után már belülről támadható a synology esetleg ami nekem elsőre inkább a router ha a felsorolt eszközöket nézem. Mert hogy nem a sebezheő kamerákat sorolták fel az is tuti....
Viszont a linkelt forrás nálam ugyan betöltődik csak a tartalom hiányzik edge és ie alatt is tableten meg ezek vannak most.

(#34447) Varszegig válasza gyugyo79 (#34446) üzenetére


Varszegig
veterán

Volt már korábban egy cikk máshol is, azokra az eszközökre vadászik (NAS, router, stb.) ahol nincsenek telepítve a biztonsági frissítések. A régebbi sebezhetőségeket keresi, és ahol még ott tátong a lyuk, oda benyomul. A nevesebb gyártól természetesen rendszeresen betömik a réseket.

(#34448) BullZeye válasza Varszegig (#34447) üzenetére


BullZeye
veterán

Szóval ha Synology Up to date akkor nincs baj?

(#34449) Varszegig válasza BullZeye (#34448) üzenetére


Varszegig
veterán

Szerintem olyan nincs kiberbiztonságban, hogy nincs baj, a betörők mindig egy lépéssel előttünk járnak. Azt mondhatjuk, ha a synology+a router up to date, akkor megtettél mindent, amit lehet. (Beleértvbe az egyéb alap biztonsági intézkedések meglétét persze, gyári jelszavak megváltoztatása pl.)

(#34450) TBMC


TBMC
addikt

az alapból létrehozott admin és guest felhasználók ha levannak tiltva, azt gondolom sehogy nem tudják a nast feltörni vágyók engedélyezni?! vagy érdemes inkább törölni őket? vagy semmit nem befolyásol?

markbellus.hu 

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.