Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84001) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok, segítségre lenne szükségem mert nem boldogulok. Van egy Syno Nas-om, amiben van egy 18Tb-s fő HDD. Szeretnék mellé egy 1Tb-osat is, hogy a családi mappáknak legyen egy 2. backup-ja. Ha rámásoltam majd kihúzom és elrakom külön. Hogy tudom megformázni úgy, hogy lássam a FileStationba külön meghajtóként?
Ezek a lehetőségem vannak:

Raid-et nem akarok, a legalsónál tárolókészlet létrehozásánál pedig végig fut, de nem jelenik meg sehol se mint plusz új meghajtó. A hot spare az ha jól értelmeztem nekem nem jó. A legelsőnél pedig ezt írja:

(#84002) Borisz76 válasza Sakab (#84001) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha a NAS-ba teszed és új kötetet hozol rajta létre, akkor megoldható.
Tudsz rá másolni....stb.
Ezek után kiveszed és berakod egy WIN PC-be....akkor alapból nem fogod tudni használni mert a win nem ismeri az Ext4 fájlrendszert....amire alapból formázza a Synology DSM rendszere.

Sokkal egyszerűbb és működő megoldás ha a lemezt egy külső USB-s házba teszed.....win alatt formázod majd az USB-s házat rádugod a NAS-ra. Tudsz rá másolni , tudsz róla olvasni.
Átdugod a WIN-es PC-re és simán látod a tartalmát.

Kb ez a művelet a " Biztonsági Mentések Alapja ".
Ezt csak fokozni lehet.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#84003) Grave_444 válasza Borisz76 (#84000) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ezzel tisztában vagyok, korábban is hibásodott meg HDD és csere után egyből tükrözte.
Tudom, hogy nem duplázódik a tárhely. :)

Megnézem anno milyen számlát állítottam ki, mert nincs nálam a NAS, QC-vel nézem távolról, nem is én managelem csak megkértek, hogy segítsek. Nekem úgy rémlik 2x2TB-al adtam el, ezért furcsállom, hogy 1 lemezt lát.

(#84004) zjuhasz


zjuhasz
aktív tag

Sziasztok,
DS220+on kezdenék Plex használatba.
A NAS-ban van benn 2db HDD, a volume2-n egy Video nevű megosztott könyvtáram, illetve van benne két USB-n rákötött HDD.
A Plexben kitallózom mindhármat, de csak a 2db USB-s eszköz tartalma jelenik meg, a NAS-ban levő könyvtár tartalma nem.

A Filestationben, DS videoban látom szépen a filmek listáját, nem értem, hogy a Plexen keresztül miért nem.
Ugyanígy nem látja a volume1-ről kitallózott Photo könyvtárat sem, pedig ebben a megosztott könyvtárban még alkönyvtár sincs, közvetlenül vannak benne a képfájlok..
Milyen beállítás hiányzik?
DSM-ben nincs sehol plex nevű user vagy csoport. Azt olvasom, hogy administrators-ba kéne kerülnie, de abban a csoportban sincs ilyen user. a rossz könyvtár engedélyei:

ez pedig az USB, ami remekül látszik:

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#84005) Patice válasza Grave_444 (#84003) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ém arra tudok gondolni, hogy benne volt/van a két lemez, de csak az egyikre hoztak létre kötetet és azt hitték minden OK, tükrözve vannak az adatok, közben meg egy lemezen van minden a második lemez meg csak fut üresen az első mellett.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#84006) Grave_444 válasza Patice (#84005) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ha így van egy ki-be szerelés után vajon látni fogja, illetve létrehozható a kötet?

(#84007) Csixi válasza zjuhasz (#84004) üzenetére


Csixi
csendes tag

Szia, írtam a másikon is...
Mappát keress...
Vezérlőpult - Megosztott mappa - Plexmediaszerver - Szerkesztés - Engedélyek - Rendszer belső felhasználó és engedélyt adni írás-olvasásra....
Ha a Video vagy bármi más mappából akarsz olvasni, akkor annak is adsz írás-olvasási engedélyt...

[ Szerkesztve ]

(#84008) TomPack válasza Csixi (#84007) üzenetére


TomPack
őstag

Éppen három napja küzdöttem ugyanezzel a problémával, de pont elkéstem a válasszal. :)
Arra van megoldás, hogy a magyar borítókat és leírásokat szedje le a Plex, ugyanúgy mint a VideoStation?

(#84009) Patice válasza Grave_444 (#84006) üzenetére


Patice
Topikgazda

HDD/SSD menüpontban látszódnia kellene a második, formázatlan lemeznek, ha benne van.
Egy leállítás és fizikai ellenőrzés nem ártana valóban.
Restart volt már?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#84010) zjuhasz válasza Csixi (#84007) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

aha, akkor nem user, hanem mappa.
Nehéz szülés volt, köszönöm! :C

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#84011) blakey válasza TomPack (#84008) üzenetére


blakey
titán

Komolyan és minden bántás nélkül kérdezem, elolvassátok a Plex hivatalos telepítési útmutatóját? Minden pontosan le van írva, képekkel illusztrálva. Természetesen van magyar borító és leírás is, csak a Plex oldalát kéne figyelmesen átolvasni.

#84010 zjuhasz
Pedig a leírásban amit linkeltem, képekkel kiegészítve, egyértelmű, hogy mit és hol kell keresned, figyelmetlenek vagytok.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#84012) TomPack válasza blakey (#84011) üzenetére


TomPack
őstag

Van oldala a Plex-nek? :Y Ez nekem új.

(#84013) Csixi válasza TomPack (#84008) üzenetére


Csixi
csendes tag

Valamikor régen csináltam, az ügynökökkel kellett operálni, de most fogalmam nincs milyen beállításokat alkalmaztam... nemrégen valaki írt róla úgy emlékszem...
#84011blakey igazad van én is onnan néztem ki, sajna most nem tudom megnézni éppen újra rakom a NAS-t, még 2x8 TB új HDD ment bele, éppen bővít már 2 napja és még sok van hátra...

(#84014) blakey válasza TomPack (#84012) üzenetére


blakey
titán

Ezt inkább nem láttam. Miért ne lenne? plex.tv
10 éve működő szolgáltatás, jó támogatottsággal, stb. De egy egyszerű kereséssel is találtok rengeteg leírást, videót.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#84015) TomPack válasza blakey (#84014) üzenetére


TomPack
őstag

Nem találtam ezzel kapcsolatos leírást! :((
De igazából azt sem tudom, hogy mit keressek.

[ Szerkesztve ]

(#84016) TomPack


TomPack
őstag

[link]
Csak egy ilyen leírást találok, ahol leírja hogyan lehet szerkeszteni, de ettől nem lettem okosabb.
Gondolom kéne valamilyen magyar adatbázis, :F (csak simán egy link kell majd neki?!) amit hozzáadok a meglévőkhöz, de az nem derül ki hogyan lehet, mert csak a szerkesztésről ír a plex oldala.
Biztosan már a könyökötökön jön ki a sok hülye kérdés, de nekem ez még eléggé újdonság, nem vagyok informatikus, távolról sem. :DDD
Szóval ha valaki tudna segíteni lemagyarítani a Plex műsortárát, annak nagyon megköszönném! :R

(#84017) Borisz76 válasza TomPack (#84016) üzenetére


Borisz76
veterán

Egy rövid keresés után van itt több leírás is.
[link1] [link2] [link3]

Én ugyan nem használtam még sosem a PLEX-et mert annó a [https://kodi.tv/] oldaláról a KODI-t leszedtem és [ezt elolvasva] elkezdtem beállítani.

De a funkcióját tekintve kb ugyanaz.
Akár te is kipróbálhatod.
Van KODI fórum is :
[Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#84018) Sakab válasza Borisz76 (#84002) üzenetére


Sakab
senior tag

Nem akarok USB vel kínlódni, ezt szeretném felcsatlakoztatni valahogy, hogy a flie stationba lássam mint külön meghajtó, de bárhogy formázom nem jelenik meg. Csak a 18Tb-s hdd-t látom.
Van valakinek ötlete, h hogy kellene megformázni? Jelenleg így néz ki:

(#84019) TomPack válasza Borisz76 (#84017) üzenetére


TomPack
őstag

Köszi Borisz!
A Kodi nekem is szimpatikusabb, de sajnos nincs appja arra a két tévére amin a Plex viszont gyönyörűen fut. Ráadásul az egyik egy régebbi LG, ami egy másik városban van.
Már be van állítva, minden szuper, csak annyi a szépséghibája van a dolognak, hogy nem magyarnyelvű a műsorfüzet, a filmek borítója.
A linkeiden nem találtam ezzel kapcsolatos infót. A telepítésen, mint írtam már túl vagyok.

(#84020) kgymac válasza Sakab (#84018) üzenetére


kgymac
őstag

Megosztást nem hoztál létre ugye?

(#84021) PhoenixK válasza kgymac (#84020) üzenetére


PhoenixK
őstag

:( szerintem egy kötet sem ártana

Viszont az elképzelt módszerrel lesz egy baj: minden kivételkor javítani kell a rendszer-kötetet, valmint nem tudom, hogy visszarakva a mentéses kötetet egyből visszahozza-e, vagy ott is úgy viswlkedik, mintha migrálás lenne

Én is az USB-t javasolnám erre inkább!

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#84022) kgymac válasza PhoenixK (#84021) üzenetére


kgymac
őstag

"Raid-et nem akarok, a legalsónál tárolókészlet létrehozásánál pedig végig fut, de nem jelenik meg sehol se mint plusz új meghajtó"
Célegyenesbe már befordult, de úgy néz ki, utána törölte.
Igen, ismét egy példa, hogy izomból nem megy.
Ráférne egy kis olvasás Borisztól, bár szerintem a régi összefoglaló jobb volt, ott volt a lényeg szem előtt, most meg keresni kéne, ami kimaradt.
Egy drága ötlet még kimaradt, mint lehetőség, ha nem akar usb-zni. Másik nas, egylemezes, akár használt is jó. Ha azt kikapcsolja, úgy működik, ahogy akarja, nem lesz rendszerpartíció hiba. Mentés is megoldható, talán jobb is, mint filestationból másolgatni.

(#84023) IRO21 válasza TomPack (#84019) üzenetére


IRO21
aktív tag

Az adott könyvtárnál magyarra állítottad a nyelvet?

(#84024) Sanya válasza Sakab (#84001) üzenetére


Sanya
nagyúr

mindenképp új tárolókészletet kell létrehoznod.
Csinálj egy újraindítást és utána próbáld még 1x
Milyen típusú nas ez?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#84025) Grave_444 válasza Patice (#84005) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Na baszki most nézem, ebben tényleg csak 1 HDD van és ennyi is volt, persze, hogy nincs tükrözve. :N Lespórolták anno a 2. HDD-t. [kép] [kép] [kép]

Ezeknek tudatában mennyire működőképes az alábbi?
Teszek mellé egy ugyanilyen HDD-t, amire tükrözöm (talán automat lefut).
A mostani hibás tárolót is cserélem (garancia után).
Visszarakom és minden változatlanul, leállás nélkül üzemel.

Jelenleg van biztonsági mentés, ami ma reggel lefutott.
Lementettem a NAS konfig fájlját.

(#84026) Csixi válasza Grave_444 (#84025) üzenetére


Csixi
csendes tag

Én inkább úgy látom, hogy valaki eltávolította az 1-es meghajtót (vagy tönkrement és azután távolította el) és csak a 2-es meghajtó üzemel. Nálam is ugyanígy csinálta nemrég amikor az shr kötetet megbontottam és az 1-es meghajtót kivettem.

Beleteszed és kéred a javítást, elmókol vele egy jó ideig és simán helyre kell állnia.
Esetlegesen a programokat újra kell rakni...

(#84027) AiRLAC válasza Grave_444 (#84025) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ez így működhet igen.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#84028) Grave_444 válasza Csixi (#84026) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nem emlékszem, csak annyit látok, hogy 1 HDD került számlázásra.
Szerintem nem távolította el senki.

AiRLAC
Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#84029) TomPack válasza IRO21 (#84023) üzenetére


TomPack
őstag

Oh, nem... :W Ez volt a gond!
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#84030) Melorin


Melorin
addikt

Hallottam valami olyasmit, hogy a DSM 7.1-ben már másképp működik az SSD Cache. 1db SSD-t már nem csak 1 kötethez lehet hozzárendelni hanem többhöz is. Viszont nem találok erről infót a neten. Ti tudtok erről?

(#84031) mobilizmo válasza Multibit (#83974) üzenetére


mobilizmo
addikt

Én sem értem minek a transzkódolással szenvedni.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#84032) Sakab


Sakab
senior tag

Siker, én voltam a hülye. Nem csináltam kötetet és nem csatoltam fel. Most már elérhető és fel is másoltam ami kellett.
Most próbálnám ezt a meghajtót deaktiválni eltávolítás elött, de ezt írja:

Lefuttattam a gyors és a teljes lassú tesztet, mind kettő hiba nélkül lefutott. És miután felcsatoltam kapott egy Secure Ears törlést. Miért nem engedi lecsatlakoztatni? :F

(#84033) IRO21 válasza Sakab (#84032) üzenetére


IRO21
aktív tag

Mert attól összeomlana a kötet: [link]

(#84034) IRO21 válasza mobilizmo (#84031) üzenetére


IRO21
aktív tag

Nincs benne semmi szenvedés, tök automatikusan csinálja a NAS, ha képes rá.

(#84035) Sakab válasza IRO21 (#84033) üzenetére


Sakab
senior tag

Akkor mi a jóistenre formázzam meg, hogy lássam mint külön meghajtó és tudjam deaktiválni? :F

(#84036) PhoenixK válasza Sakab (#84035) üzenetére


PhoenixK
őstag

Mint már írtuk, USB-s meghajtóként ext4-re, vagy exFAT-ra...

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#84037) IRO21 válasza Melorin (#84030) üzenetére


IRO21
aktív tag

Futólag egyszer már szóba került.
Release notes-ben is benne van: [link]

(#84038) Borisz76 válasza Sakab (#84035) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha Windows-os PC-n is akarod használni , akkor NTFS-re formázd meg majd dugd rá az usb-s házban a NAS-ra.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#84039) IRO21 válasza Sakab (#84035) üzenetére


IRO21
aktív tag

Belső meghajtóként ez nem fog menni. Csak olyan meghajtót tudsz deaktiválni, ami nem okoz kötet összeomlást.

Ilyen célra tényleg jobban jársz egy USB diszkkel.
Úgy rémlik, mintha ott meg lehetne oldani a le/felcsatlakoztatást is automatikusan parancssorból.

(#84040) PhoenixK válasza Melorin (#84030) üzenetére


PhoenixK
őstag

yep, már teszteltem is, lehetséges egy SSD-t (vagy SSD Cache-kötetet) több kötethez rendelni. Mint eddig is, meg lehet adni a Cache méretét hozzárendeléskor, majd a maradékot lehet másik kötethez is hozzácsapni
Sajnos a hatékonyságáról nem tudok beszámolni, mivel tényleg csak egy tesztre löttem be...

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#84041) Melorin válasza PhoenixK (#84040) üzenetére


Melorin
addikt

Tehát akkor csak ennyi a trükk benne, hogy ne a teljes méretet adjam meg az első cache hozzáadásakor? :Y

(#84042) PhoenixK válasza Melorin (#84041) üzenetére


PhoenixK
őstag

igen

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#84043) mobilizmo válasza IRO21 (#84034) üzenetére


mobilizmo
addikt

A NAS valószínűleg azért erőlködik. De továbbra se értem mi az értelme.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#84044) IRO21 válasza mobilizmo (#84043) üzenetére


IRO21
aktív tag

Hát az attól is függ, hogy mit kell transzkódolni.
Ha csak a hangot, az nem annyira erőforrásigényes, mintha a képet is.
Plusz ha tudja a NAS a hardveres transzkódolást, akkor kevésbé erőlködik.

Az értelme az, hogy akkor is menni fog a lejátszás, ha egyébként a sávszélesség vagy a formátum miatt közvetlenül nem tudná lejátszani a kliens.

Egy-két saját kliensnél ez általában nem probléma, mert megkeresed a közös formátumot, és eleve olyat töltesz le, vagy lecseréled a lejátszókat.
Minél többen nézik a média szerveredet különböző eszközökről és sávszélességen, ez annál nehezebb.

(#84045) kgymac válasza PhoenixK (#84036) üzenetére


kgymac
őstag

+ a drága megoldás: második nas, azt akkor kapcsolja be/ki, amikor aktiválni/deaktiválni akarja.

(#84046) hkari válasza mobilizmo (#84043) üzenetére


hkari
őstag

Nálam az hogy egy két ismerős is nézi, és van olyan akinél még adsl szintű net van. Vagy ha nyaralok pl külföldön, ahol sok helyen nem ismerik a normális hálózat fogalmát, akkor nem kell 4K filmekkel szivatnom a mobilnetem :)

(#84047) mobilizmo válasza hkari (#84046) üzenetére


mobilizmo
addikt

és IRO21
köszi így már értem, bár nem hiszem valaha engedni fogom, hogy valaki az én NAS-on lógjon külső hálózatról

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#84048) Melorin válasza mobilizmo (#84047) üzenetére


Melorin
addikt

Ha neked csak arra kell a NAS, hogy otthonról érd el, az a te bajod ,de szerintem a legtöbben nem így vannak vele. Ezért találták ki a több felhasználót és azoknak külön jogok kiosztását.

(#84049) mobilizmo válasza Melorin (#84048) üzenetére


mobilizmo
addikt

Én sem csak otthonról érem el. :) Viszont csak én és nem hiszem hogy baj.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#84050) Figur10


Figur10
tag

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni, van egy Synology 220+ NAS-som (egy lemez van csak még benne)

Kezdő létemre elég sokk hibát elkövetem a beállításakor és azóta is.

Ezért most szeretném ellőről kezdeni a NAS „belekását”, viszont nem szeretném elveszíteni az adatokat.

Csináltam egy mentést Hyper Backup-al, a mentést átmásoltam külső hdd-re.

Mivel nincs másik NAS-som nem tudom kipróbálni, hogy egy teljesen újra belakot NAS-ra vissza állíthatók-e az adatok. (a beállítások nem kellenek, illetve más lenne a fájl struktúra is)

Csinált már valaki ilyet?

Amennyiben van jobb módszer az adatok mentésére és vissza állítására azt szívesen veszem. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.