Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) Elemental


Elemental
addikt

..

[ Szerkesztve ]

(#10002) Ear001 válasza allein (#10000) üzenetére


Ear001
addikt

Akkor reseteld le, és az Assitanttal konfiguráld újra az alapvetö net beállításokat.

[ Szerkesztve ]

(#10003) allein válasza Ear001 (#10002) üzenetére


allein
addikt

Rendben van, köszönöm szépen.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#10004) Statikus válasza Patice (#9994) üzenetére


Statikus
senior tag

Van.

Telefonról DS File-al hogyan lépek be QC nélkül?

(#10005) Doky586 válasza Statikus (#10004) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én soha nem használtam se a DSfile-t se a OC-t, de WebDAV-al simán tudtam fileokat fel-le tőltögetni a nasomról a mekiben..

Igaz Nokia Symbianos WebDAV klienst használok ehez ddns-el, de gondolom más platformhoz is van kliensprogram...

(#10006) Patice válasza Statikus (#10004) üzenetére


Patice
Topikgazda

A DS File-ban a kapcsolódási cím nem csak a helyi IP lehet hanem a külső is, amit ugye helyettesít a DDNS host cím + utána az a port szám amivel a HTTPS kapcsolatot engedélyezted.

Az előbb kipróbáltam és működött a telefonomról, amiről most is írok.

Ehhez asszem engedélyezni kell a NAS-on a WebDAV-ot.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#10007) Statikus válasza Patice (#10006) üzenetére


Statikus
senior tag

Hatvanezervalahányas UDP portom át van engedve a NAS-ra.
Ismerem a routerem külső IP címét.

Engedélyezve van a NAS vezérlőpultjában a Külső hozzáférés, valami.synology.me címmel.

Quickconnect le van tiltva jelenleg.

Beírom a mobilomon a DS file címsorába IP:PORT, fiók, jelszó és nem tudok belépni.
Ha beírom a valami.synology.me-t, azzal sem tudok belépni.
Pár héttel ezelőtt még simán működött QC-el.
HOL LEHET A HIBA?

(#10008) Patice válasza Statikus (#10007) üzenetére


Patice
Topikgazda

valami.synology.me:hatvanezervalahányas port, csak ne UDP, re állítsd a routeredbenm, hanem TCP-re!

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#10009) Statikus válasza Patice (#10008) üzenetére


Statikus
senior tag

https://IP:PORT sem működik a telefonos böngészővel.
Átállítottam TCP/UDP-re a FW-ot.

WEBDAV-nak szerintem a belépőoldal eléréséhez semmi köze.

Valami nagyon el van cseszve és gyanús, hogy kb. azt megelőzően nem tudom elérni, hogy egyre több embert támadott me a zsarolócrypt

(#10010) Patice válasza Statikus (#10009) üzenetére


Patice
Topikgazda

Csak TCP-vel?

WebDAV szerintem kell ehhez az eléréshez. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#10011) Statikus válasza Patice (#10010) üzenetére


Statikus
senior tag

Sem simán TCP-vel, sem simán UDP-vel, sem TCP/UDP-vel.

A Webdav egy filemegosztási-módosítási protokoll - az én szavaimmal leírva, ez biztos, hogy a belépőoldalhoz nem szükséges. A DSM felületet próbálom, de az sem csatlakozik, a DS File szintén...

(#10012) Elemental válasza Statikus (#10011) üzenetére


Elemental
addikt

Én a teló fájljait a solid explorerrel érem el. Létre lehet hozni helyi smb kapcsolatot, távolról webdav kapcsolattal használom. Talán te is kipróbálhatnál valami mást, mint a ds file.

(#10013) allein


allein
addikt

RESET után milyen jelszóval lehet belépni?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#10014) allein válasza allein (#10013) üzenetére


allein
addikt

Nincs jelszó :D

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#10015) Patice válasza allein (#10013) üzenetére


Patice
Topikgazda

admin

admin

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#10016) Statikus válasza Elemental (#10012) üzenetére


Statikus
senior tag

Én a legegyszerűbb gyári megoldást szeretném használni, ami működött pár hete.
Miért nem működik?

Lehetne akár VPN kapcsolatot is létrehozni, de nem akarok...

(#10017) hriska válasza Statikus (#10016) üzenetére


hriska
aktív tag

Nálam nincs engedélyezve a QC,csak a WebDAV.....
Minap pakoltam át én is a portokat,és egész addig én sem értem el DSFile-al a Nas-t kívülről,amíg nem írtam be a DDNS:új portot is....
Én átraktam DSM alapportját,valamint a WebDav portot is.Mást nem használok jelenleg.
Port továbbítás biztosan jól be van állítva?

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#10018) Statikus


Statikus
senior tag

QC, Webdav, új port a webdavnak és láss csodát, működik :)
Nem hiszem el.
Biztos vagyok benne, hogy én nem állítottam át ennyi mindent, hogy emiatt nem tudtam elérni.

Köszi a segítséget

(#10019) Patice válasza Statikus (#10018) üzenetére


Patice
Topikgazda

Amíg ment a QC, addig nem kellett a WebDAV. Most belőtted azt is. És lám...:)

Én szóltam. :D

A lényeg, hogy működik. Hajrá.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#10020) Statikus válasza Patice (#10019) üzenetére


Statikus
senior tag

Most is QC-VEL lépek be, portok, ip nélkül. Érdekes...

(#10021) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Nemrég újra raktam a gépet, és azóta minden gépindításnál az fogad hogy, "Nem sikerült minden hálózati meghajtót csatlakoztatni.." A NAS-ról összvissz 1 mappát csatlakoztattam fel hálózati meghajtóként. Amúgy igazából nincs vele gond, mert ha rámegyek a "számítógép" majd ott a hálózati meghajtóra, akkor egyből bele lép a mappába. De azért zavar hogy indításoknál kiírja, illetve amíg nem lépek bele a mappába, addig egy piros X van az ikonjába benne. Mitől lehet ez?

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#10022) Mezga Aladár válasza Statikus (#10020) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Jól látod, valamilyen bujtatott protokollt használ. Akkor lehet hasznos ha nincs saját ip-d wlan felé. Egyébként ,szerintem, nem ajánlott.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#10023) Statikus válasza Mezga Aladár (#10022) üzenetére


Statikus
senior tag

De erről sehol nincs leírás! Jó, nem rugózom rajta, biztos SYNO frissített, módosított valamit, mert én nem.
Cégnél is tilthattak valamit időközben (vagy syno módosítása miatt), még mindig nem tudok belépni, pedig pár hete még innen is ment. Elfogadom, ez van, fő a céges biztonság.

Újabb kérdés.
Ha VPN-en keresztül szeretnék csatlakozni, ahhoz mi szükséges? Totál analfabéta vagyok ebben a témában, csak annyit tudok, hogy a két gép között egy biztonságos kapcsolatot hozok létre. De hogyan, milyen progival, fizetős, ingyenes stb? Használja valaki így a NAS-t?

(#10024) Mezga Aladár válasza Statikus (#10023) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"De erről sehol nincs leírás!"
Nem is kell, (ez is a biztonságot szolgálhatja) a legnagyobb baja ha a syno QC szerver leáll, akkor megáll az elérés. Én ezért is szeretem a kvázi szabványos tematikát(manuális port fow. a routeren+ddns).

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#10025) Sanya válasza Statikus (#10023) üzenetére


Sanya
nagyúr

http://prohardver.hu/tema/synology_nas_a_nem_hivatalos_forum/hsz_8105-8105.html

openvpn kliensek

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#10026) Statikus


Statikus
senior tag

Akár elegendő lehet az is, hogy a Routerben beállítok egy DDNS-t? Manuális port fw megvan a NAS felé.

Ha igen, akkor hogyan érem el kintről? valami.dyndns.xy: NASPORT?

(#10027) genndy válasza jozsi252 (#10021) üzenetére


genndy
addikt

Ha minden igaz ez a trükk, de valamiért nálam sem mindig 100%-os:
Csinálni kell egy .bat fájlt, amit be kell tenni az Indítópultba, a tartalma meg valami ilyen:

net use Z: \\192.168.1.200\Munka /USER:<user> <jelszó> /PERSISTENT:YES

A "Z:" az a meghajtó legyen, amire a mappát csatlakoztattad, az elérése a sajátod IP/útvonal alapján, az <user> meg a <jelszó> kell akkor ha van ilyen (a jelszó előtt nincs "PASSWORD:" vagy hasonló, csak simán be kell írni helyesen az usernév után). És a /PERSISTENT:YES csinálja elvileg hogy minden belépésnél automatikusan újracsatlakoztatja (vagy megjegyzi hogy mi milyen útvonalon, userrel volt csatlakoztatva, valami ilyesmi).

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#10028) Elemental válasza Statikus (#10026) üzenetére


Elemental
addikt

Igen.
De nem is kell a routerben, a synohoz jár egy ddns. Vezérlőpult-külső hozzáférés-ddns. Itt tudsz regelni egy ddns fiókot. És akkor valami.synology.me lesz a domain. És utána a megfelelő portot írni.
A routerben csak a forwardot kell belőni.

[ Szerkesztve ]

(#10029) Statikus válasza Elemental (#10028) üzenetére


Statikus
senior tag

Ez is megvan, azaz van, de kikapcsoltam jelenleg.
Pár hete volt valami dns probléma, ami nem volt világos. Fórumban leírtak alapján a MS??? tiltotta az elérést?

(#10030) Mezga Aladár válasza Statikus (#10029) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ne keverd. :N

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#10031) Sanya válasza genndy (#10027) üzenetére


Sanya
nagyúr

/PERSISTENT:YES

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#10032) kraftxld válasza genndy (#10027) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Csodálatos biztonságos megoldás plain textben tárolt jelszóval :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#10033) Sanya válasza kraftxld (#10032) üzenetére


Sanya
nagyúr

de az user lehet csak sima júzer, aminek csak arra a könyvtárra van írási joga

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#10034) genndy válasza Sanya (#10031) üzenetére


genndy
addikt

Ja, az akart lenni, csak a PH kicserélte.

kraftxld: nem én írtam a Windowst, nem tehetek arról hogy így csinálták meg a parancsot. Ezt a megoldást ismerem, amikor én kerestem mindenhol ezt dobta ki a google. De nem muszáj használni.

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#10035) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

BtSync-et telepített már valaki 5.0-ra (DSM 5.0-4493 Update 3) manuálisan? Bár azt hiszem, hogy máshogy nem is lehet. :B

Lehet esetleg bármilyen biztonsági kockázata? Találtam egy leírást, ami alapján egész érthetően van elmagyarázva a telepítés.

A terveim szerint a NASt csak LANon keresztül tudná elérni a btSync, gyakorlatilag akkor, amikor az irodában vannak a telefonok. Irodán kívül az esetek 99,9%-ában úgyis csak olvasni kell a fileokat.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#10036) Statikus


Statikus
senior tag

ipadről QC-el DS File nem megy...

Hibaüzenetben megjeleníti az alapértelmezett 5006 portot, ill. itt jelzi is, hogy engedélyezni kell a WebDAV-ot.
Agyam eldobom, miért nem működik egyszerűen a gyári egyszerű elérés, gyári programokkal???

Lassan ott tartok, hogy a gyári cuccok helyett mindenféle egyedi megoldásokat kell bevetni. Na nemár, hogy kukarobi szintre sűllyedjen a Syno.

(#10037) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Üdv!

Ha 1 db 3TB vinchestert szeretnék használni synologyban, akkor milyen partíciózást válasszak?

Jól gondolom, hogy a RAID felesleges ugye?

Köszi!

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#10038) Tido válasza RoryBreaker (#10037) üzenetére


Tido
aktív tag

RAIDet eleve csak 2 lemeztől tudsz, és felfelé. Szerintem vagy sima particót hozz létre, vagy SHRt, ha engedi, mert akkor, ha később mégis RAIDet akarsz, akkor egyszerűbb dolgod lesz. SHR a synology saját RAID formátuma kb.

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#10039) Statikus válasza RoryBreaker (#10037) üzenetére


Statikus
senior tag

Raid minimum két lemezzel működik csak.

Én egyben javaslom a használatát, utána úgyis minden mappát külön jogosultságokkal láthatsz el.

(#10040) Bandor69


Bandor69
újonc

Sziasztok, ma kaptam egy Synology DS214se-t és vettem bele 2 db 3 TB-os vinyót, szeretném úgy beállítani, hogy 1,5 TB tükrözve legyen a maradék 2x1,5TB pedig nem tükrözve egyben látszódjon,
nem találom, hogy ezt hogy lehetne beállítani, vagy tükrözést vagy nem tükrözést tudok beállítani,
kérlek segítsetek, köszi A

(#10041) Elemental válasza Bandor69 (#10040) üzenetére


Elemental
addikt

Csak teljes lemezt lehet raidben használni, tudtommal.

(#10042) Magnat válasza Elemental (#10041) üzenetére


Magnat
veterán

Lehet kisebb részt is, de a maradék parlagon marad, nem lehet másra használni.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#10043) Elemental válasza Magnat (#10042) üzenetére


Elemental
addikt

De csak teljes lemezt, ha pl az egyik 500g, a másik pl 1t, akkor az 1t-ből 500g, amit nem lehet használni, nem?

(#10044) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Hi!

Nem tudja valaki, miért van az, hogy download stationban, ha lejött 1 valami amit töltöttem, utána automatikusan nem kezdi el seedelni?

Mit kell állítanom, hogy ha 100%-a lejött akkor rögtön, magától kezdje seedelni?

Köszönöm!

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#10045) Sanya válasza Bandor69 (#10040) üzenetére


Sanya
nagyúr

Sajnos ilyet nem lehet beállítani benne

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#10046) Magnat válasza Elemental (#10043) üzenetére


Magnat
veterán

Meglehet, annyira nem mélyedtem bele az SHR rejtelmeibe :-) [link]
De amit kérdezett a kolléga, azt sztem sem lehet megcsinálni.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#10047) snekszercsab válasza genndy (#10034) üzenetére


snekszercsab
csendes tag

Esetleg lehet írni hozzá egy egyszerűbb cmd fájlt, ami paraméterként bekéri a jelszót, így minden bejelentkezéskor csak egyszer kellene megadni és nem tárolódik el :)
Illetve van olyan megoldás is, hogy ha a jelszó helyére * karaktert tesztek a text fájlba, akkor a futáskor fogja bekérni a jelszót :)

(#10048) genndy válasza RoryBreaker (#10044) üzenetére


genndy
addikt

DS - Beállítások - BT - Feladat automatikus leállítása - Megosztási idő eléri: "Örökre"

Legalábbis az infónál azt írja, hogy ha az Arány "0" és az idő "Kihagyás", akkor a letöltés befejezése után azonnal leállítja a torrentet.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#10049) Chrys_


Chrys_
addikt

Ha a DSM-ben nem állítottam be DDNS-t, nem használok egyáltalán QuickConnect-t, de elérem no-ip-s címmel és router- konfigolással netről a NAS-t (portokat még nem tettem át alapról, most fogom csinálni), akkor nem fog tudni a lekódolós cucc bejutni?

(#10050) Mezga Aladár válasza Chrys_ (#10049) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Miután nem mondták meg hogyan fertőz a holmi, erre ne várj választ. A syno csak annyit mondott hogy, bizonyos szoftver verzióknál már javítva van a hiba.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.