Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16001) allein válasza TheProb (#15995) üzenetére


allein
addikt

DS-t használom. Jelenleg 800 torrent van seedben, letöltés nincs korlátozva nálam, feltöltés az amit korlátoztam. Ilyen körülmények mellett simán lejátssza a popim a 30 - 40 gb - os blurayt, nem tapasztalok lassúlast. 1000 torrent alatt nem állok meg :D

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#16002) Patice válasza allein (#16000) üzenetére


Patice
Topikgazda

Persze. Ahol engedi ott át lehet írni egyéni számra és értelem szerűen a routerben azt forwardolod.

Oktatás?

Hmmm... Elkezdtem már egyszer az első hsz.-t. Egy éjszaka van benne. Az eleje megvan. Akarom majd azt is egy bejegyzésbe ramni, hogy a tapasztaltak tudjanak segíteni a bővítésben. De más projekteken dolgozom most otthon.:)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#16003) TheProb válasza bosa (#15998) üzenetére


TheProb
veterán

Nekem csak 115j-m van, ami valljuk be, nem egy izomagyú ketyere. Bár ahogy olvasom sokan az UPS-t korlátozzák, lehet megnézem. Bár hírtelen nem nagyon tudom elképzelni hogy a nagy feltöltési seb. miatt halna le.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#16004) lajos75


lajos75
senior tag

Tudom nem ide tartozik de mivel a megfelelő helyen már felettem ezt a kérdést és nem válaszolttak rá, így merészkedem itt feltenni a kérdésemet.

Van valakinek tapasztalata a QNAP TS-431 Nas-al kapcsolatban

CPU: Freescale™ ARM® Cortex®-A9 dual-core 1.2GHz processor with hardware encryption engine
Ram: 512MB
Flash Memory: 512MB

Torrentre használnám 100/50 Internettel de később 500/100-ra váltanák.

Elbírná a torrenteket???

[ Szerkesztve ]

(#16005) Patice válasza TheProb (#15995) üzenetére


Patice
Topikgazda

TM-et használok már több, mint 2 éve folyamatosan. Netem 50/30-as DIGI (most), előtte 20/10 volt. TM sebessége korlátozva nap közben, hogy maradjon a netezéshez is sávszél, este majdnem full sebességre engedve, de szintén szabályozva.

Általában 3-400 torrent fut, max. 5 egyidejű letöltés engedélyezett (alap) +

Max peers per torrent: 50
Max peers overall: 200

DS213-as géppel így bőven marad erő a torrent mellett a filmnézéshez és akár közben fájlműveletekhez is, akadás nélkül.

DS115j tényleg nem egy erőgép, de szabályozd be te is a peer-ek számát + a sebességet és akkor szerintem rendben lesz. A 24/7 üzem és a sok seed úgy is többet számít, mint a minél nagyobb letöltési sebesség. :K

(#16004) lajos75:

Speckók alapján szerintem a 100/50-es nettel még elbírhat, de ajánlott leszabályozni, ahogy fentebb is írtam. Aztán látod mennyit bír. 500/100-as netnek csak akkor látnám értelmét, ha erősebb vasad lenne, vagy a NAS-on kívül más eszközzel is torrenteznél mellette, vagy többen torrenteznétek ezzel az előfizuval. Amúgy szvsz. felesleges 100/50 után. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#16006) TheProb válasza Patice (#16005) üzenetére


TheProb
veterán

állítottam a peer/torrent-et és az overal-t, nálam 100/800 volt, lehet nem volt egészséges. aktív letöltés/feltöltés jelenleg 5/15. Remélem így már jó lesz.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#16007) zozy84 válasza Patice (#15985) üzenetére


zozy84
senior tag

Még mindig nem jó.
Haverom áthozta a laptopját. Az ő beállításai alapján átnéztük az enyémet hát ha elnyomkodtam valamit. Nem lett jó. Majd hoztunk új routert. Azzal sem lett jó. Majd elvitte hozzá. Ott sem lett jó. 3x lett már újra telepítve az elejétől de még mindig nem jó. Meg csinálta úgy nála mint ha az övé lenne. Ugyan úgy. Az enyém úgy sem jó. Ugyan azokkal a routerbeállításokkal sem lett jó. Vissza dugta a saját DS211j-jét azzal rögtön jó volt. Tehát nem a router a hiba. Akkor meg MIII???? :F :F :F :W :W :W :W :W
Főként azért vettem meg ezt mert nem akarok "programozgatni" meg "szöszmötölni" vele mert a Synology "konyhakész" és napra kész, stb. A kölcsön kapott "gagyi" kb 1/5 ennyibe kerülő D-Link gond nélkül ment. :F :F :((( :(((

Holnap elviszem a szervizes haveromnak. Ha nem tudja ő sem megcsinálni .... akkor nem tudom.
2 Synology tulaj haverom is már feladta. (persze eddig naponta hallgattam, hogy csak a Syno :) )

[ Szerkesztve ]

(#16008) Sanya válasza zozy84 (#16007) üzenetére


Sanya
nagyúr

Írtál a supportnak?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#16009) zozy84 válasza Sanya (#16008) üzenetére


zozy84
senior tag

Mondták, hogy írjak de még nem tettem. Hát ha mi bénázunk. Kap egy lehetőséget még a szervizes haverom, de ha ő sem tudja megcsinálni akkor írunk.

(#16010) Doky586 válasza zozy84 (#16009) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha csak a NAS-t nézi át kicsi az esély hogy megjavulna a dolog. Szerintem nálad a hibák egy része a router beállításaiban van, sőt a PC beállításai is kérdőjelesek. Szóval a máshol jól működő eszköz nálad természetesen hibásnak látszik. Ezért kéne átnézni a teljes hálózati rendszeredet olyannak aki ért is hozzá.

(#16011) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok !

Erre esetleg valaki ?!

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#16012) Sanya válasza zozy84 (#16009) üzenetére


Sanya
nagyúr

én tegnap írtam ugyanilyen miatt, nem tudok távolról uPNP-s portot nyitni ideiglenesen.
Openvpn-nel látom a routert, de az akkor is kínlódás.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#16013) Sanya válasza Borisz76 (#15927) üzenetére


Sanya
nagyúr

próbáld ki.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#16014) Borisz76 válasza Sanya (#16013) üzenetére


Borisz76
veterán

Köszi :D

Csak 1400 km-re vagyok a NAS-tól.
A távoli hozzáférést meg még nem állítottam be.
Majd ha visszamentem németbe akkor kipróbálom.....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#16015) screeny


screeny
tag

Sziasztok,

gondolkodom egy "Synology DS415play" vásárlásán.
Csak hogy nekem arra lenne szükségem, hogy a NAS-on tárolt adatokat (kb. hetente) a hálózatban található másik számítógépre is mentse (amit csak backup-ra használok Win7).
Ezt alapból nem támogatja a Synology. Kérdésem az lenne, hogy megoldható-e?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#16016) Borisz76 válasza screeny (#16015) üzenetére


Borisz76
veterán

Pont fordítva szokták csinálni...tehát a pc-n tárolt adatokat mentik a nas-ra.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#16017) Patice válasza screeny (#16015) üzenetére


Patice
Topikgazda

Erről a (tervezett) felállásról eszembe jutott, amit mondani szoktam, hogy 1 db (Synology) NAS-nál csak egy jobb dolog van 2 db (Synology) NAS. :DDD

Első javaslat:
Ha a DS415play lenne az elsődleges NAS, akkor én azt a Win7-es gépet átalakítanám szoftveresen egy második NAS-nak. Ha csak backupra kell tényleg, akkor lehet rá tenni OMV-t (Open Media Vault), ami r-sync kompatibilis, azaz a Synology időzített backup szolgáltatása alatt ki lehetne választani r-sync kompatibilis szervernek és így ídőzítve, automatikusan futhatna le mindig a mentés. OMV-s gépet meg időzíted, hogy a mentés idejére elérhető legyen. :K (Hátrány lehet, hogy az OMV alatt is Linuxos fájlrendszerűek a vinyók, így ha az szempont a Win7 + NTFS fájlrendszer akkor ez a megoldás nem jó.)

Második javaslat:
Nem írtad mekkora adatmennyiségről lenne szó, de pl. egy 8 TB-os vinyó külső házban is lehet backup cél. Külső vinyó is lehet NTFS rendszerű. (Hátránya, hogy új lemezt kellene venni és te a Win7-es gépedben meglévő vinyókat szeretnéd használni backupnak.)

Harmadik javaslat:
A Win7-es gépre rá lehetne rakni a Cloud Station klienst és az tudná szinkronizálni a megosztott mappákat, de csak akkor, ha a Win7-es gép be van kapcsolva. Vagy kézzel kellene mindig elvégezni az adatok Win7-re másolását, külön programmal, vagy pl. Synology Data Replicator is alkalmas lehet. De ezt sosem próbáltam. Ahogy Borisz76 is írta előttem, inkább fordítva szokott lenni, hogy a kliens gépek backupolnak a NAS-ra.

Ha több részletet megtudhatnánk, akkor tudnánk segíteni a döntésben. :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#16018) screeny válasza Patice (#16017) üzenetére


screeny
tag

Köszönöm szépen a kimerítő választ!

Van egy backup külső HDD amire mentettem eddig.
FreeNAS alatt a ZFS partíciók megsérültek és jelenleg a Kürt Kft. "vendégszeretetét" élvezi.
Ezért nem akarom ezt többet.

Jelenleg 3TB kritikus adatmennyiségről beszélünk. NAS-t központi tárolónak használtam kb. 4 munkaállomás számára. Erre szerettem volna egy NTFS alapú backup megoldást.

(#16019) Patice válasza screeny (#16018) üzenetére


Patice
Topikgazda

Akkor így a Synology 415play RAID5-ben vagy akár RAID10-ben 4 vinyóval + külső NTFS vinyó (mondjuk 4-5-6 TB méretben) és napi backup esténként. :K

FreeNAS + ZFS --> nem volt szerencsés választás, mert tudtommal a ZFS-hez elég erős hardver + ECC-RAM kell és abból is minimum 8 GB.

Kürt Kft. --> szép kis számla lesz. :(

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#16020) screeny válasza Patice (#16019) üzenetére


screeny
tag

Valszeg ez lesz.
A külső HDD egy rack-ben van ami leállítja xt használaton kívül esetén. A Synology fel fogja nekem "ébreszteni" backup indulásakor?

FreeNAS jó volt 1,5 évig... a probléma megjelenéséig.

(#16021) Patice válasza screeny (#16020) üzenetére


Patice
Topikgazda

Synology menüjében van ilyen pont, ahol állítható, hogy X idő után állítsa le a külső vinyót, ha nincs használatban. Ehhez persze támogatnia kell a külső racknek ezt a funkciót.

"Synology fel fogja nekem "ébreszteni" backup indulásakor?"

Nálam így megy hónapok óta. :K Két lemezes nas mellett egy 2TB-os HDD külső házban bekapcsolva. A mentés szépen lefut minden éjszaka, jön róla az e-mail, + utána le is tudja állítani. Párszor hajnalban volt alkalmam hallani is. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#16022) screeny válasza Patice (#16021) üzenetére


screeny
tag

Veri júzfúl!

Köszönöm szépen az információt és segítséget!

(#16023) allein válasza Borisz76 (#16011) üzenetére


allein
addikt

Szia. Én így csinálom: torrentfájl hozzáadás, kiválasztom a cél mappát neki és letöltés. Ha a letöltés befejeződik akkor filmet megnézem és utána törlöm a cél mappából. Ettől függetlenül a seed megy továbbra is, hiszen a DS-n belül nem állítottam le a seed-et. A mozgatásról nem tudok mit mondani :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#16024) Borisz76 válasza allein (#16023) üzenetére


Borisz76
veterán

Köszönöm de sajnos ez sem válasz a kérdésemre....

Eredeti hozzászólásom vége :

Mi van az esetben ha beállok seed-elni ?
Tehát az anyag megvan, bemásolom a "Cél" mappába és aztán betöltöm a torrent fájlt.
Ezt követően ellenőrzi, hogy ténylegesen megvan e az anyag 100%-ra aztán ha minden okés akkor semmit sem tölt le csak beáll seed-elni.
Ez esetben is megjelenik vajon a "@download" mappában ?
Tehát az ilyen módon hozzáadott torrenteket is el lehet mozgatni ?
Ez nem világos számomra !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#16025) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Sziasztok!
Milyen NAS-t ajánlanátok?
Amit tudjon:
-okosTV bármit le tudjon játszani rajta
-torrent
-2 HDD
-IP camera
Előny, de nem feltétlen kell:
-iPhone-val kezelni
-egyszerű webes kezelés
-10-nél több torrent futtatása
Kérlek ajánljatok sokat, árral.
Köszönöm. :)
Üdv

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#16026) Bobbacsi válasza h1ght3chzor (#16025) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Ezt : [link] Nekem is ilyen van :)
Amit felsoroltál azt mind tudja.

[ Szerkesztve ]

(#16027) Multibit válasza h1ght3chzor (#16025) üzenetére


Multibit
veterán

-okosTV bármit le tudjon játszani rajta
1. ilyen nem létezik
2. ez nem a NAS-on múlik

(#16028) h1ght3chzor válasza Bobbacsi (#16026) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Mennyire egyszerű a használata, nem superusernek venném, illetve ennél van olcsóbb is esetleg ami tudja ugyan ezt, vagy ezt érdemes venni?

Hány kamerát kezel egyszerre? Hány torrentet kezel egyszerre?

Multibit

Jogos. :R

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#16029) Bobbacsi válasza h1ght3chzor (#16028) üzenetére


Bobbacsi
veterán

IP-kamerák max. száma: 10 (max. 300 fps 720p és 90 fps 1080p mellett H.264 stream esetén)
Felhasználók max. száma: 1024
Egyidejű kapcsolatok max. száma: 128
VPN-szerver egyidejű kapcsolatainak max. száma: 5
Download Station egyidejű letöltések száma: 30
Nálam most ennyi torrent fut:

(#16030) h1ght3chzor válasza Bobbacsi (#16029) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Nagyon köszönöm! :)

Beépített wifi van benne? Windows alatt lenne használva, de ezt külön alkalmazással kell kezelni igaz? Látom, hogy van hozzá IOS-re való apps, az is használható, egyszerű?
Milyen HDD-t érdemes belerakni szerinted?

[ Szerkesztve ]

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#16031) Bobbacsi válasza h1ght3chzor (#16030) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Ha lehet ilyet tegyél bele : WESTERN DIGITAL 2-3-4TB Red NAS SATA HDD
Nekem most egy 2TB + 3TB-os " lakik " benne :)
Wi-Fi nincs benne
Windows 7 alatt használom
Igen iPhone 6 alatt használom ( DS download,DS video,DS file,DS cloud,DS photo,DS finder ...stb)

[ Szerkesztve ]

(#16032) h1ght3chzor válasza Bobbacsi (#16031) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Mivel jobbak ezek a HDD-k mint a többi? Tükrözve lennének nekem, szval ugyan akkora lesz majd. :)

Milyen ip camerát használsz, vagy ajánlanál hozzá?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#16033) Bobbacsi válasza h1ght3chzor (#16032) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Kamerát nem használok.
Ezek a winyók direkt a NAS-okhoz lettek kifejlesztve ( ugy tudom )
- 64Mb beépített Cache méret
- 6Gb/s adat átviteli sebesség
- NAS rendszerekbe szánt HDD
- 24x7 stabil működés
- 3.70Watt maximális fogyasztás

[ Szerkesztve ]

(#16034) h1ght3chzor válasza Bobbacsi (#16033) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Köszönöm szépen! :) :R

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#16035) Bobbacsi válasza h1ght3chzor (#16034) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Nagyon szivesen.
Ha kamerát is szeretnél használni akkor ilyet is kell venned hozzá :
SYNOLOGY Camera License Pack 1 ( 18.180,- HUF [ 14.315,- + ÁFA ] )
Lehet máshol olcsóbb most hirtelen ezt találtam.

[ Szerkesztve ]

(#16036) h1ght3chzor válasza Bobbacsi (#16035) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

2DB-ig ingyen van nem? 10 (including 2 Free License)

[ Szerkesztve ]

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#16037) Bobbacsi válasza h1ght3chzor (#16036) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Ezt olvastam :
A Synology NAS-ok megfigyelőrendszere alaphelyzetben csak egyetlen kamera csatlakoztatását engedélyezi. Némely modell esetében a NAS nem is tud többet kezelni, de a nagyobb típusok akár 10 kamera egyidejű használatára is képesek. Ha 1-nél több kamerát akarunk használni, minden egyes újabbhoz liszenszet kell vásárolni, amely gyakorlatilag egy kód: ezzel lehet aktiválni az újabb IP-kamerát a Survaillance Station adminisztrációs felületén.
(Lehet hogy ez egy régi leírás )

[ Szerkesztve ]

(#16038) Arolotifar válasza Bobbacsi (#16037) üzenetére


Arolotifar
őstag

Nálam alapból kettő van :)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#16039) zoltan6 válasza Bobbacsi (#16037) üzenetére


zoltan6
őstag

már egy ideje két kamerát lehet.

(#16040) Sanya válasza Bobbacsi (#16037) üzenetére


Sanya
nagyúr

Régi. 2db ingyenes

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#16041) Patice válasza Sanya (#16040) üzenetére


Patice
Topikgazda

Megerősítem. Nem rég óta emelték kettőre az ingyenes licencet. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#16042) zozy84


zozy84
senior tag

A szervizes haverom se tudta megcsinálni. Semmilyen szinten nem elérhető kívülről. Szerint hálózati kártya gondja van.
Már hívjam is a boltot, hogy cseréljék vagy a support talán tudna vele kezdeni valamit?

(#16043) Doky586 válasza Patice (#16041) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez mitől függ hogy 1 vagy 2 ?

Régi tipusom van DSM4.2-vel ezen mennyi az ingyenes? Vagy csak az új tipusokon több ?

[ Szerkesztve ]

(#16044) Patice válasza Doky586 (#16043) üzenetére


Patice
Topikgazda

Jó kérdés.

Remélem nem a DSM verziójától függ, bár el tudom képzelni. Az viszont biztos, hogy nem vas függő a dolog, szoftveres limitáció teljes mértékben.

Csak azt tudom mondani, hogy a puding próbája az evés. Próbáld ki, pl. usb-s kamerákkal.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#16045) Snoop-y válasza screeny (#16018) üzenetére


Snoop-y
veterán

Irhatnal bovebben hogy mi tortent vele?
En lehet pont ezert fogok win alapu fileszervert epiteni.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#16046) zozy84


zozy84
senior tag

Belenyúltam egy hibásba. Ma postázom vissza cserére. :(((

(#16047) Doky586 válasza zozy84 (#16042) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Semmilyen szinten nem elérhető kívülről."

De bentről LAN-ról minden tökéletesen működik a NAS-on..?

(#16048) allein


allein
addikt

Üdv. DS-ből törölt anyagokat milyen módon tudom kitörölni abból a mappából ahonnan korábban a DS seedelte? Nem a cél mappát keresem ahova letöltöttem az anyagot, hanem azt a mappát ahonnan megy a seed. Mert van egy csomó olyan anyag amit onnan ki kellene törölnem manuálisan.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#16049) Parson


Parson
addikt

sziasztok,

uj routerem van - Speedport W 724V - es hiaba allitom be a port forwardingot, nem tudom elerni a NAS-t kivülröl, csak helyi halozati cimmel (192.168.x.x:yyyyy). :W
Vkinek vmi tippje esetleg? :F

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#16050) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

üdv,
csak egy gyors és persze láma kérdés
egy 2 lemezes syno nasból egy másik 2 lemezes syno nasba (op.rendszer is ugyanaz a verzió rajtuk) át tudom vajon rakni egy az egybe a kötetemet? vagy nem fogom ennyivel megúszni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.