Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) kaciokos válasza paolinho (#27000) üzenetére


kaciokos
őstag

Most már semmit nem tudsz tenni a dolog ellen: ha akkor, amikor az első lemezt beraktad, SHR-ként formáztattad induláskor (ez az alapértelmezett), akkor ha berakod a második lemezt, az is része lesz az SHR kötetnek, és egyben fogod látni (részemről nem javasolt). Ha akkoriban egyszerű kötetet csináltál csak, akkor ha berakod a másodikat, azon is tudsz egy egyszerű kötetet csinálni.

Ellenőrizd le, hogy a most bent levő lemezen milyen kötet van, de ha SHR, akkor le kell szednek róla minden adatot, törölni az SHR kötetet és új, sima kötetet létrehozni.

(#27002) paolinho válasza kaciokos (#27001) üzenetére


paolinho
őstag

Az gáz. Akkor megint minden vissza, aztán lehet kezdeni elölről. Jó kis szopás ez így. :W
De azért köszi!

(#27003) claire78 válasza kaciokos (#27001) üzenetére


claire78
senior tag

Kiveszel minden lemezt, berakod az újat, beállítod külön kötetként, majd berakod mellé az elsőt..?
Illetve, ha jól emlékszem, ha beraksz egy új lemezt megkérdezi, hogy mi legyen vele és külön kötetként telepítve nem teszi hozzá ez elsőhöz.

[ Szerkesztve ]

(#27004) paolinho válasza kaciokos (#27001) üzenetére


paolinho
őstag

Abban esetleg tudnál segíteni, hogy a torrent fájlokat hogy tudom visszatenni, ha megcsináltam ezt a visszamókolást és HDD új kötetelést, úgy, hogy továbbra is seedelni tudjak róla?

Köszi

(#27005) freeself12


freeself12
újonc

Sziasztok!

Nemrég vettem egy DS116-ot és még csak ismerkedem vele, de rögtön belefutottam egy bosszantó dologba és sehogy sem akadtam rá guglival sem a megoldásra.

Telepítettem a Transmissiont, létrehozva számára egy új usert transmission néven, jogokat beállítva, stb. Simán ment is, most is üzemel. Ugyanakkor ma észrevettem, hogy a DSM-en keresztül nem látszik a transmissinon user a felhasználók között, egyszerűen eltűnt onnan. A fiók továbbra is működik, be lehet lépni vele a transmission felületére, ReMote GUI is megy, de a NAS webes admin felületén nem látszik a felhasználó.

Mi a fene ez, hogy lehet elérni, hogy újra lássam a userek között? Valaki tud segíteni?

(#27006) hl225


hl225
tag

Sziasztok!
Amennyiben a VPN kapcsolat létrejön, hogyan kellene tudom elérni a NAS-on lévő fájlokat?
(DSM 5.2, OpenVPN-t használok, a kapcsolat androidról illetve egy ugyanazon hálózatban lévő de virtualbox-os gépről - tehát más alhálózatú hálózatból) létrejön, de nem tudok rájönni innét hogyan lépek tovább, hogy el tudjam érni a NAS-t)

(#27007) gyugyo79 válasza hl225 (#27006) üzenetére


gyugyo79
addikt

Mintha egy alhálózatba lennél a NAS -al (meg az azzal egy alhálózaton lévő eszközökkel) csak IP alapján és ne név alapján próbáld elérni azt amit szeretnél.

(#27008) Sanya válasza freeself12 (#27005) üzenetére


Sanya
nagyúr

Az online userek közt nem látod?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#27009) kaciokos válasza claire78 (#27003) üzenetére


kaciokos
őstag

"Kiveszel minden lemezt, berakod az újat, beállítod külön kötetként, majd berakod mellé az elsőt..?"

Ez jó ötlet, nekem nem jutott eszembe. :)

"Illetve, ha jól emlékszem, ha beraksz egy új lemezt megkérdezi, hogy mi legyen vele és külön kötetként telepítve nem teszi hozzá ez elsőhöz."

Sajnos nem, csak egy opció választható, hogy hozzárakja az SHR kötethez, legalábbis én így emlékszem (mondjuk már egy éve volt).

(#27010) freeself12 válasza Sanya (#27008) üzenetére


freeself12
újonc

Nem, semmilyen listában nem jelenik meg a DSM webes felületén. De a user létezik és használatban van.

(#27011) Madwe válasza hl225 (#27006) üzenetére


Madwe
nagyúr

Kliens függő. Ha szerencséd van, Mokolas nélkül eléred az otthoni benti ip címen. Ha nincs akkor a nason nézd meg milyen alhalozatra teszi az openvpnt a VPN beallitasainal az openvpn fülén . Pl ha 10.0.0.x s teszem azt 10.0.0.5is ip címet kap a kliens, akkor a 10.0.0.0 ip címen fogod elérni.

(#27012) hl225 válasza Madwe (#27011) üzenetére


hl225
tag

VPN beállítások ablak szerint a kiosztott címek 10.8.0.0~10.8.0.255
Így az androidos VPN kliens a 10.8.0.6 címet kapja.
A VPN kapcsolat tehát létrejön, azonban ha a 10.8.0.0 címhez próbálok csatlakozni akkor a következő hibaüzenetet kapok:
Faild to connect 0.0.0.0 <00>/10.8.0.0/

A belső hálózaton a nas ip címe 192168.0.225
Azt próbálva hasonló a hibaüzenet.

Lehetséges, hogy létejön a VPN kapcsolat, de nincs jól beállítva, pl még valami "routolást" is kellene állítani.

A virtualbox-os rendszer próba zsákutcába jutott mivel a megosztott hálózati kapcsolaton belül rálát a NAS-ra, ha letiltom akkor meg a VPN kapcsolat is megszakad.

Mit lenne még érdemes megpróbálnom, máshogy beállítani?

(#27013) Tamarel válasza hl225 (#27012) üzenetére


Tamarel
senior tag

Egy subnet első címe az azonosító, míg az utolsó a broadcast.
10.8.0.0/24 esetén .0 és .255.

Emiatt a .0-án semmit nem fogsz elérni, inkább a 10.8.0.1-n keresd a nas-t.

DSM 5.2-n használtam utoljára a NAS OpenVPN kliensét, ott semmit nem kellett állítani hogy mindent átengedjen magán (internet is ment).

(#27014) Tcm


Tcm
tag

Sziasztok! Lenne egy kérdésem! Most tervezek NAS-t venni. Synology DS216j-ben gondolkodom. Fotós vagyok, biztonságos, tükrözős backupra kellene. Jelenleg USB3 dokkolóval használok belső merevlemezeket backupra ugyanúgy duplázva. A NAS-al a felhasználói folyamat a következő lenne: Beleugrik 2db 3TB winyó tükrözve. Azt kb 3 hónap alatt megtöltöm fénykép backuppal. Utána viszont kivenném őket, mennének a szekrénybe/széfbe, és menne bele két új winyó. Működhet e ez így? Illetve persze lenne mellette IP camera használat, kis FTP, kis cloud, esetleg torrent. De ugye ezek a fájlok akkor eltűnnének az új winyók beszerelésével... Illetve nagy kérdés, hogy a NAS-ból kivett lemezekről ha kell valami adat, azt valahogy elérem e windowsal, esetleg NAS-ra dugott USB3 dokkolóval, vagy virtuális gépben LINUXal?

(#27015) Tuomas válasza Tcm (#27014) üzenetére


Tuomas
addikt

Szerintem ez azért nem lesz okés, mert ha kiveszed a lemezeket, akkor a rendszeradatok azon vannak rajta, azaz komplett vinyócsere esetén újra kell a rendszert kalibrálni.
Egyiket bent kéne hagyni, (ez mondjuk lehetne egy ssd, vagy egy 1 TB-os lemez), a másikat külön kötetként kezelnéd, erre mentenéd a fényképeidet, a NAS-hoz csatlakoztatsz egy szintén 3 TB-os külső vinyót, és időzített biztonsági mentéseket készítesz arról a kötetről, amin a fotók vannak.

Talán most nem írtam nagy hülyeséget, ha igen akkor valaki kijavít! :) :R

[ Szerkesztve ]

We were here

(#27016) Tcm válasza Tuomas (#27015) üzenetére


Tcm
tag

És ha úgy csinálom, ha a kettő belső megtelik, egyiket kiveszem, bele az új, akkor a másik rászinkronizál, megcsinálva ezt még egyszer meg lesz NASon kívül is a két belső adata. És ilyenkor törlöm a belsőkről a fotókat...

(#27017) Tuomas válasza Tcm (#27016) üzenetére


Tuomas
addikt

Mennyit szánnál rá?
Szerintem neked egy hot-swap-os, 4lemezes nas rendszer kellene, pont emiatt, hogy a vinyókat nyugodtan tudd ki-be mozgatni, anélkül, hogy leállítanád, és folyton szerelni kéne. Például

Itt akkor lehetne 2 meghajtó a fényképeknek és 2 az egyéb torrenteknek, ip kamerának, stb-nek.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#27018) Tcm válasza Tuomas (#27017) üzenetére


Tcm
tag

kb fél évente szerintem elviselhető ez a csere-berés mutatvány.

(#27019) Tuomas válasza Tcm (#27018) üzenetére


Tuomas
addikt

Okés, akkor várjuk meg a többiek véleményét is :) :R

We were here

(#27020) altntv


altntv
csendes tag

Sziasztok!

A telekomos TVGO appot fel lehet rakni egy ARM-es synologyra és valahogy megjeleníttetni egy TVn?

Köszi! :R

(#27021) biker


biker
nagyúr

Telenor 4G hálózat, huawei wifis lanos router-modem.
Hogy lehetne külső IP címet szerezni? Telenor szerint sehogy
A DSM-hez még csak csak hozzáférni, a kamerákhoz már sehogy, hiába bármi ddns varázslat, 5.204.xxx.xxx IP címmel nem is fogunk soha

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#27022) kulu22 válasza biker (#27021) üzenetére


kulu22
aktív tag

Ha értesz a linuxhoz: veszel egy olcsó VPC-t (már van havi 2-3 $-ért), a NAS-al vpn oda. Ott meg már azt csinálsz vele amit szeretnél.
Pontosabban egyszerűbb ha a routerrel VPN-ezel, így mindent elérhetsz ami a helyi LAN-on van.

[ Szerkesztve ]

(#27023) lajos75 válasza kulu22 (#27022) üzenetére


lajos75
senior tag

Szerintem ha NAS-al VPN-ezel akkor is elérsz mindent helyi LAN-on.
Legalábbis nálam elérhető minden.

(#27024) Flow


Flow
senior tag

Sziasztok!

Pont 4 éves a 212J-m. Van benne egy Seagate (2Tb), és egy WD (3Tb). Egy hete pár szolgáltatás lehalt a NASon, ránéztem, és elkezdett bad sector-osodni a 3Tb-os.
Minden írásvédett lett, gondolom ez valami védelmi mechanizmus (?). Kicsit durrogtam, de mondom így jártam. Vettem egy 4Tb-os RED-et, még nem került bele, mert néhány napja a Seagate is elkezdett halódni, és szaporodnak a bad sectorok. Azóta lekapcsoltam, de most kicsit tanácstalan vagyok.
Az emberi agy úgy van drótozva, hogy mintát találjon ott is, ahol nincs, de annak az esélye, hogy mindekét winchester egyszerre menjen tönkre, nagyon kicsi, Okozhatta esetleg a 212j a gondot? Bele merjem tenni az újat?

Valaki tapasztalt már hasonlót?

Köszi!

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#27025) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Ha van valakinek tapasztalata NAS-ban az alábbi lemezekkel:
Seagate NAS hdd, Seagate Enterprise NAS hdd, valamint ezek PRO verziói, akkor legyen kedves, ossza meg: milyen hangosak, gyorsak napi használatban?

Red Pro-ról is szívesen vennék tapasztalatot, főként olyantól, aki esetleg "sima" Red-ről állt át.

A Seagate-ek adatait hasonlítva a megfelelő Red-ekhez (simát a simához, Pro-t a Pro-hoz, úgy tűnik, sebességben elverik a Seagate hdd-k a WD-ket ráadásul alacsonyabb fogyasztás mellett.

Nem tudom, hogy pl.a Seagate-ek megbízhatósága milyen, mondjuk a Red-ekhez képest? ..vagy, hogy számít-e, hogy a Red csak valami 160MB/s vagy annyi sem, míg a Seagate talán 180MB/s elméleti másolási sebességet tudna, de a NAS maga pedig csak kb. 115MB/s maximumot? :F

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#27026) Sanya válasza biker (#27021) üzenetére


Sanya
nagyúr

Quickconnect.to nem játszik?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#27027) RedCat


RedCat
senior tag

Sziasztok!

Ma a Tkom sávszálességet növelt (lejárt hűség miatt). Eddig 30/5, most 120/10 Mbites a net. Speedtest-el, pc-n utorrent-tel jön az adat 13-15 MB/sec-el. Viszont a Synology 214-re telepített transmissionnal csak 4-5-6-7 MB/sec-et ér el (eddig a 30-as netet teljesen kihajtotta). Mi lehet a baj? Gyenge hozzá a NAS? 7 MB/sec transmission letöltés mellett 41% a CPU terheltség.
Feltettem próbára a DL Stationt, azzal 13 MB/s körül tölti ugyanazt a torrent fájlt.
Végig Gigabites hálózat van a házban (NAS-ról 110 MB/s-el másolok fájlokat).
Hol lehet a hiba? Merre induljak el?

(#27028) biker válasza Sanya (#27026) üzenetére


biker
nagyúr

nem. néha be tudok lépni, több percnyi sznvedés árán, de a surveillance station már nem indul el.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#27029) Tesztelo.hu válasza altntv (#27020) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

"Természetesen" nem. A telekomos app Android vagy iOS rendszereken működik, azokon sem mindegyiken. A Synology kicsit más. :)

(#27030) gyugyo79 válasza RedCat (#27027) üzenetére


gyugyo79
addikt

http://www.bitmatek.hu

[ Szerkesztve ]

(#27031) RedCat válasza gyugyo79 (#27030) üzenetére


RedCat
senior tag

Ezt miért is? Azt hiszem én mindent jól írtam ;) De kérlek javíts ki, ha nem...

(#27032) gyugyo79 válasza RedCat (#27031) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha tisztába vagy a váltással akkor mi a bajod a 13 MB/s -el az hogy nem 120 csak 104 ?
Remélem az megvan hogy a DS is transmisson torrent szempontjából ...

[ Szerkesztve ]

(#27033) RedCat válasza gyugyo79 (#27032) üzenetére


RedCat
senior tag

először is, ne nézd már alapból hülyének az embert. Másodszor olvasd el figyelmesen amit írtam! De segítek:
Az a bajom, hogy a telepített 2.92-es transmission csak 4-7 MB/s-t tud letölteni, ami csak 28-56 Mbit!

(#27034) gyugyo79 válasza RedCat (#27033) üzenetére


gyugyo79
addikt

De ha mindent tudsz akkor miért nem használod ugyan azt a transmissont amit a DS és ugyan azokkal a beállításokkal ha ragaszkodsz a transmisson használathoz?
Nem hülyének nézek mindenkit, max nem értem amikor 100% akarja valaki kihajtani a szolgáltató által NEM garantált csak maximumként adott sávszélességet és elkezd hibát keresni ilyen szinten szerintem jelentéktelen eltérésnél egy NAS -nál + torrentnél ami megint csak nem egy konstans dolog.

De elnézést kérek.

(#27035) RedCat válasza gyugyo79 (#27034) üzenetére


RedCat
senior tag

A telepített transmissiont ipadról, android telefonról és windows alól is kényelmesen lehet vezérelni. Torrentet hozzá adni, megállítani, törölni is egyszerű.
A beépített DL Station sokkal nehézkesebb. Bár épp most olvastam, hogy az is transmission alapú, majd megpróbálom ugyanezekkel a programokkal a kapcsolódást hozzá. Annyit olvastam, hogy DSM 3 alatt ha nem futott torrent, akkor nem tudtak hozzá kapcsolódni. De ugye most már DSM 6-nál tartunk, hatha... Ezzel kapcsolatban van tapasztalatod?
Nem a maximum sávszélesség hajszolása a célom, de ha van lehetőség rá, akkor ne 4 MB/s legyen a letöltés, ha lehetne 14 MB/s is :)

(#27036) gyugyo79 válasza RedCat (#27035) üzenetére


gyugyo79
addikt

Csak hozzá lehet kapcsolódni a tm. kliensekkel (ssh s hegesztés után) de rendesen nem lehet használni kb. csak nézni mi hogy áll.
Csak a konfigurációs fájlt hasonlítanám össze max. más különbség nincs a 2 tm közt.
De hidd el ilyen különbségek simán lehetnek a torrent működéséből adódóan is .
Lehet hogy az egyik mérésnél 4-5 gyos nettel rendelkezőhöz kapcsolódtál a másiknál meg 30 de baromi lassú.

[ Szerkesztve ]

(#27037) ERPY


ERPY
őstag

Egy kérdésem lenne, mégpedig hogy mi tesz jobbat egy red vinyónak, ha mindig lekapcsol mert éppen nincs használatban (de ugye sokszor ha kell bekapcsol mikor miért, majd vissza le), vagy hogy mindig pörög? Mit érdemes beállítani, melyik a jobb hosszabb távon?

(#27038) Tcm


Tcm
tag

Sziasztok! Lenne egy kérdésem! Most tervezek NAS-t venni. Synology DS216j-ben gondolkodom. Fotós vagyok, biztonságos, tükrözős backupra kellene. Jelenleg USB3 dokkolóval használok belső merevlemezeket backupra ugyanúgy duplázva. A NAS-al a felhasználói folyamat a következő lenne: Beleugrik 2db 3TB winyó tükrözve. Azt kb 3 hónap alatt megtöltöm fénykép backuppal. Utána viszont kivenném őket, mennének a szekrénybe/széfbe, és menne bele két új winyó. Működhet e ez így? Illetve persze lenne mellette IP camera használat, kis FTP, kis cloud, esetleg torrent. De ugye ezek a fájlok akkor eltűnnének az új winyók beszerelésével... Illetve nagy kérdés, hogy a NAS-ból kivett lemezekről ha kell valami adat, azt valahogy elérem e windowsal, esetleg NAS-ra dugott USB3 dokkolóval, vagy virtuális gépben LINUXal?

(#27039) RedCat válasza gyugyo79 (#27036) üzenetére


RedCat
senior tag

Összehasonlítom a két konfig fájlt mindjárt. Sajnos hidd el van ekkora különbség, kb 10-10 próbát tettem és a telepített transmission mindig ezt produkálta. Háta segít a konf.

(#27040) Sanya válasza Tcm (#27038) üzenetére


Sanya
nagyúr

Mennyi képed keletkezik, mennyire akarod védeni és meddig?

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#27041) Tcm válasza Sanya (#27040) üzenetére


Tcm
tag

Nem értem ezt a kérdést, mert szerintem nem releváns. kb heti 100GB keletkezik, dupla példány winyóval szeretném védeni és örökké.

(#27042) Borisz76 válasza Tcm (#27041) üzenetére


Borisz76
veterán

Az adatmennyiség azért számít.....

Létezik több megoldás is biztonsági másolat létrehozásához.

1, 1 lemezes NAS + külsö USB-s HDD.

Legegyszerűbb, legolcsóbb.
Ha megtelik a belső HDD , akkor egy utolsó szinkron a külsőre.
Leválasztod a külsőt....páncélszekrénybe zárod.
A belsőt törlöd és egy új külsőre mentesz tovább.

2, 2 Lemezes NAS ( SHR-ben vagy Raid 1-ben ) + külső USB-s HDD

Mint az előbb csak 3x lesz meg a cuccos.

3, 2 lemezes NAS ( 2 lemez külön kötet ) + külső USB-s HDD

Ez esetben a 2 db kötetet külön tudod használni és amin a képek vannak arról mehet a biztonsági mentés a külsőre.

4, 4 lemezes NAS + külső.

Na itt már azért lehet játszani....:
1 kötet az egész SHR-ben. ( 1 lemez kihullása esetén is megmaradnak az adatok )
2-3-4 kötet + a külső....

Az biztos viszont, hogy ha a Synology "saját" progiját használod a Hyper Backup-ot , akkor a mentett adatok WIN alól értelmetlen adathalmaznak látszanak !
Régebben írtam is róla pár sort...Hyper Backup ismertetése.
Talán érdekes lehet a számodra.
Tovább megyek...ha van a családban , másik városban vagy a világ végén másik Synology NAS amihez van hozzáférésed , akkor a Hyper Backup Vault -al tudsz 2 db NAS között is szinkronizálni.

Én jelenleg egyszerűbb módját választottam , hogy Win alól is simán hozzáférjek :
Amikor képeket másolok a NAS-ra , akkor a külső egységet rádugom a PC-re és a NAS-ról másolást indítok Total Comander segítségével. Ezáltal "biztonságban van" a NAS-on ( Nálam 2 lemezes SHR van beállítva ) + még a külsőn is megvan. Még ha maga a NAS is megy tönkre....mert ugye ez is lehet...akkor is megvannak a képek a külsőn amit Win alól látok, mindenféle hókusz-pókusz nélkül.

Így hirtelen ennyi....de biztosan lehetne ezt még tovább csavarni.

Mod : El kell , hogy szomorítsalak :
Örökké NEM tudhatod az adataidat biztonságban ! :K

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#27043) lajos75 válasza Tcm (#27041) üzenetére


lajos75
senior tag

Én minden képen egy USB-s HDD házat vennék amiben egyszerű cserélgetni a HDD-kat.
Így bárhol olvashatóak lesznek majd az adatok róla.

Azért kíváncsi lennék mi történne akkor amikor vissza tolsz egy régebbi HDD-t kb. 1 év múlva, addigra a Nas-on már egy újabb DSM lessz valószínű a HDD-n meg még a régi rendszer lesz :F

[ Szerkesztve ]

(#27044) biker válasza biker (#27028) üzenetére


biker
nagyúr

Az vizont érdekes, hogy ma délelőtt be tudtam lépni az iOS DS CAM alkalmazással
ki érti ezt...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#27045) Tcm válasza Borisz76 (#27042) üzenetére


Tcm
tag

Akkor az eddigi infók alapján ahogy én gondolom:

NAS + akár elég a 2x2TB winyó
Ezek redundánsan RAID1 ben
És mikor megtelnek képpel, akkor másolás külső NTFS, akár 3TB winyókra ami mehet a széfbe, és az adatokat utána törlöm NASról.
Kérdés, hogy ezt a kimentést NASról NTFS fájlrendszerű HDD-kre PC-n keresztül tegyem, vagy mehet valahogy a NAS USB-jéről is, hogy később simán Windows alól olvasni tudjam?

(#27046) Borisz76 válasza Tcm (#27045) üzenetére


Borisz76
veterán

A külső vinyót lehet formázni a PC-vel és a NAS-al is.

A lényeg, hogy NTFS legyen amit a win ismer.

Ez után a másolás megoldható PC-ről is és közvetlenül a NAS-ra dugva is.
PC-ről egyszerűen Total Commanderrel ( előzőleg ugye hálózati meghajtónak kell felvenni a win-ben, a nason lévő kötetet.) vagy a NAS-ra dugva a File Station-al lehet másolgatni.

Raid1 helyett pedig a Synology saját rendszerét javaslom , az SHR-t.

Tételezzük fel, hogy most úgy gondolod, hogy a 2 fiókos nas elegendő....
Ez esetben a Raid1 és az SHR tulajdonképpen ugyan az....tükrözi az adatokat.

Később ha még is kevés lenne a hely ,akkor tehetsz nagyobb vinyókat vagy cserélheted a nast több fiókosra.
Ez esetben a lemezek sorrendjére figyelve "csak" át kell tenni a 2 lemezt az új 4 fiókos nas-ba.
Eddig semmi változás ...ám itt jön az SHR előnye ha gondolsz egyet és beraksz melléjük még 1 vagy 2 HDD-t.
Rugalmasan bővíti a tárhelyt....miközben az adataidat eléred.
A RAID1-t is lehet bővíteni de kevésbé rugalmas és addig nem tudod kihasználni a plusz tárhelyet amíg a Raid tömbben lévő összes lemezt ki nem cserélted nagyobbra.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#27047) Hali1975


Hali1975
tag

Sziasztok!
Vettem egy 216j-t altalanos felhasznalasra/megosztas kis torrent es felho/
A gondom az, hogy most ismerkedem a rendszerrel/portok is beallitva/ es a TM a kozosegi tarolobol telepitem-illetve csak telepitenem ,mert felmegy, de aztan hibat ir ki ra.
Nem tudom jart-e igy mar valaki.
Ha igen mi lenne a megoldas?
Tudom hogy ott a ds, de en is jobban szeretem a TM-t hasznalni:-)

Koszonom a segitseget.
Udv

(#27048) lajos75 válasza Hali1975 (#27047) üzenetére


lajos75
senior tag

6 DSM van rajta?

(#27049) Hali1975 válasza lajos75 (#27048) üzenetére


Hali1975
tag

Szia,
igen.
DSM 6.0.2-8451 Update 5
Emiatt lehet a gond?

(#27050) lajos75 válasza Hali1975 (#27049) üzenetére


lajos75
senior tag

Telepítés után egy újraidítás megoldja

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.