Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54001) #80977664 válasza Multibit (#53998) üzenetére


#80977664
törölt tag

Pont ezt mondom én is, kicsit fölé kell lőni vételkor és akkor turi nem lesz gond 3 év UTÁN sem.

Miért nem a unifi routerrel kezeled a vpn-t meg a radius szervert? vagy az nem unifi? Nálam ott fut...

(#54002) Multibit válasza #80977664 (#54001) üzenetére


Multibit
veterán

Ubiquiti Edgerouter-X routerem van jelenleg. Jobban szeretem a külön VPN eszközt. Erősen gondolkodom egy SBC-n erre a célra.

[ Szerkesztve ]

(#54003) #80977664 válasza Multibit (#53998) üzenetére


#80977664
törölt tag

Én egy DS213air-el kezdtem, de hamar kiderült hogy kevés.... most ez a backup NAS-on ha már megvan. Gombokért lehetne csak eladni. Fizikailag is más helyen van mint a fő nas ha valami ménkű beütne. (pl .tűz)

(#54004) AiRLAC válasza Borisz76 (#54000) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ez 1600as, a gyári specifikáció 1866os.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#54005) #80977664 válasza Multibit (#54002) üzenetére


#80977664
törölt tag

Hát nem tudom... nekem a router inkább mint az egy szintel mögötte lévő akármi. (akár nas)
Ízlések és pofonok...

(#54006) veze válasza Borisz76 (#54000) üzenetére


veze
őstag

Külföldi oldalakon most láttam hogy DS218+ ba raktak 2x4 GB memoriát , meg 1x8 +1x4 = 12 GB és azzal is működik. nem mindegyik gyárto moduljával de Samsungot és Crucial emlegettek mint olyat, amikkel OK :D

(#54007) Borisz76 válasza AiRLAC (#54004) üzenetére


Borisz76
veterán

Amikor megvettem akkor erre nem figyeltem....de megy :)

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#54008) Multibit válasza #80977664 (#54005) üzenetére


Multibit
veterán

Igen, lehetne a routeren is a VPN szerver. Viszont én elsősorban a teljesítmény miatt váltanék. Ehhez pedig brutális vasnak kell lenni annak a routernek. Az ER-X-et nem nevezném annak (ahogy az ER-Lite 3-at, vagy az USG-t sem).

(#54009) br0by válasza Borisz76 (#54000) üzenetére


br0by
csendes tag

Ilyet vettem én is csak 1866Mhz-t :)
(hx318ls11ibk2/16)

(#54010) Pubszon válasza Multibit (#54008) üzenetére


Pubszon
veterán

Synology RT2600ac?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#54011) Multibit válasza Pubszon (#54010) üzenetére


Multibit
veterán

Igen, az is egy lehetséges alternatíva, ha mindenképpen izomroutert akarok (vagy az ugyanolyan SoC-ra épülő Netgear BR500 - lévén nekem úgysem kell wifi-s router)
De inkább ejtsük a témát! Itt nagyon OFF

(#54012) RockCNC


RockCNC
senior tag

Van ötlet, hogyan állítsam a Photo Station-t alapbeállításra?
A beállításokban kipipáltam, hogy a http miden esetben a https-t nyissa meg, azóta a keresett oldal nem található hiba üzenetet kapok.
Photo Station csomagot újratelepítettem, de semmi változás.

(#54013) Chal


Chal
addikt

Sziasztok, félig off kérdés: a szüleimnél üzemel egy Snyology nas már egy ideje, lóg rajta 6db kültéri Foscam wifis IP kamera, licenszeket anno megvették hozzá, tehát nas oldalon minden kamera támogatottan működik. A 1-2 év után az összes kamera tápja megdöglött, ekkor kaptak ipari tápokat (Mean well), majd további 1-2 év után a 6 kamerából 4db teljesen elpusztult. Itt lenne az ideje az újragondolásnak, de sajnos már anno is hozott anyagból dolgoztam, nem én döntöttem a Foscam mellett, illetve a wifi-s megoldást is kényszer szülte. Ez utóbbin változtatni sajnos nem lehet, a kábelezés nem megoldható.

Szóval keresek olyan kültéri wifis kamerát ami:

- Synology által támogatott (a NAS-hoz nem akarok nyúlni, teszi a dolgát)
- wifis
- kültéri
- stabilan, megbízhatóan működik
- ne Foscam legyen, túl rosszak vele a tapasztalatok, bár ha valaki nagyon állítja hogy az új modellek már jók, vagy csak rossz típusba választottak bele anno (FI8906W-k voltak egyébként), akkor ebből hajlandó lennék engedni :)
- a dolog kicsit árérzékeny, de nyilván nem fillérekből szeretnék jót, csak mondjuk egy Axis vagy hasonló kaliber biztosan nem fér bele, kb. 30-60eFt közötti ársáv viszont oké lenne

Tudna valaki tippeket adni a fentieket figyelembe véve? Előre is nagyon köszi!

(#54014) Pubszon válasza Chal (#54013) üzenetére


Pubszon
veterán

Szia.
Nézz szét itthon a Fisotech kínálata között.
Segítőkész támogatás és tuti támogatja a NAS, saját tapasztalat. Jó kamerák.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#54015) powerup2


powerup2
addikt

Van valami progi amivel meglehet nézni nasson belül mennyire gyors a hdd mert egy rlgi 2TB van most benne és én lassunak érzem.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#54016) Aradamo válasza Borisz76 (#38797) üzenetére


Aradamo
újonc

Szia Borisz!

Nekem hasonló problémám van azzal különbséggel, hogy a 2 HDD-ből csak az egyik “ment tönkre” a másik rendben van.
Ilyenkor mit kéne tennem?
válaszodat előre is köszönöm!

(#54017) Aradamo válasza Borisz76 (#38797) üzenetére


Aradamo
újonc

Hoppá még egyszer küldtem
bocsi

[ Szerkesztve ]

(#54018) Chal válasza Pubszon (#54014) üzenetére


Chal
addikt

Köszi, megnézem.

(#54019) Borisz76 válasza Aradamo (#54016) üzenetére


Borisz76
veterán

Milyen kötet vagy kötetek vannak ?
Mekkora méretű a jó és a hibás lemez ?

Ezek függvényében :

- 1 db SHR kötet ( 2 lemez....azaz tükrözve vannak az adatok ) esetén a hibásat kiveszed és kicseréled egy ugyanakkora vagy nagyobb kapacitású lemezre. Ezt követően mehet a kötet helyreállítása.

- 2 db lemez , 2 db külön kötet.
Hibás lemezt kiveszed és HA akarsz , akkor teszel bele egy másik lemezt....szintén külön kötetként ( Ekkor a méret mindegy ).
Vagy használhatod tovább 1 db lemezzel is....

A hibás lemezt esetleg megpróbálhatod Windows-os gépen meglesni, hogy mit is mutat. [Refrigerator-nak is írtam már erről korábban.]

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#54020) Aradamo válasza Borisz76 (#54019) üzenetére


Aradamo
újonc

Köszi a gyors választ!
2 db 1 TB-s és tükrözve vannak.....

Windowsban ujra lehet formázni ha nincs baja?

(#54021) Borisz76 válasza Aradamo (#54020) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha újra is formázod majd visszateszed nem biztos, hogy jó lesz.
A DSM eléggé háklis a lemez állapotára.

Van olyan lemezem amit "kidobott" mondván, hogy rossz.
Na azt a lemezt lassan 3 éve használom egy külső USB-s házban, rádugva a NAS-ra és arra mentem a fontosabb dolgokat, hogy több példány is legyen.

A NAS-ban Ext4-re volt formázva.
A külső USB-s házban pedig NTSF-re lett alakítva.
Így a nasról csak leakasztom és rádugom a PC-re ha kell és látja.

Egy próbát megér a formázás !
Ha mégsem fogadja el , akkor veszel egy másikat ( Minimum 1 TB-s méretben ) és azt teszed bele.
A régit talán még használhatod úgy mint én is....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#54022) Aradamo válasza Borisz76 (#54021) üzenetére


Aradamo
újonc

Aham....
nagyon köszönöm a vaálaszaidat!

(#54023) sryman


sryman
csendes tag

Sziasztok,

adott egy DS218 4db Hikvision IP kamerával.
Megvettem a +2db licencet működik is szépen.... addig amíg vagy a NAS vagy a kamerák le nem állnak mondjuk egy áramszünet miatt (egy 60W-os POE switchről van megtáplálva a 4db kamera) Ekkor olyan jelenség adódik, hogy a Surveillance nem rögzít. Alapból Motion detection van beállítva, de hiába van mozgás, nem rögzít. A kameráknak fix IP-jük van, és rajta vannak a hálózaton. Az érdekes az, hogy elviekben a Surveillance látja a kamerákat (kapcsolat tesztelése az rendben van) de a Live View-ban nincs kép. Eddig azt a megoldást találtam, hogy rengetegszer (kb 20-30x) újra lett indítva a poe switch valamint a Surveillance és akkor egyenként 'visszajött' a live view és ahogy visszajött akkor már ment a motion detection rögtön. Viszont valamiért a 4. kamera sehogy sem akar 'visszajönni'. A kamerák mindegyikének webszervere elérhető és ott látható a kép. Viszont a Surveillance-ben nem és nem megy a rögzítés.
Tapasztalt már valaki ilyet?

(#54024) Boss81


Boss81
senior tag

Sziasztok!

A következőben kérnék segítséget, véleményt. Adott egy DS918+ Nas.
Benne van, sorrendben, egy db 4 Tb, egy 6Tb, és megint 6Tb.
Mivel már egy ideje üzemel, van rajta adat egy kevés. Nem vészes, csak nincs akkora külső merevlemezem, hogy mindent kimentsek.

Egy kötet van létrehozva SHR formátumban.
Valahogyan meglehet oldani, hogy az egyik lemezt leválasztom, az utolsó 6 Tb-os lemezre gondoltam, és létrehozok egy külön kötetet?

Mindezt természetesen úgy, hogy nem veszik el adat, és nem kell újra beállítanom erőről a Nast.

Köszönöm előre is a válaszokat :R

(#54025) Patice válasza Boss81 (#54024) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szerintem ez csak teljes adatmentéssel, aztán kötet törléssel, majd újra kötet létrehozással oldható meg.
Valahogy le kell mentened az adataidat róla, ha ezt meg akarod lépni. Mindet.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#54026) Boss81 válasza Patice (#54025) üzenetére


Boss81
senior tag

Értem. Bár az még kicsit homályos, hogy amikor beüzemeltem, a 3 merevlemezzel, csak egy kötetet engedett létrehozni, esélyem sem volt 2 részre osztani.

(#54027) AiRLAC válasza Boss81 (#54026) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ezért kezdünk mindig egy lemezzel, a legkisebbel;)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#54028) Patice válasza Boss81 (#54026) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha külön kötetek lett volna a cél, akkor én egyenként raktam volna bele a HDD-ket.
Mivel egyszerre kapott 3 lemezt, ezért a NAS egyből egy SHR kötetet csinált.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#54029) Boss81 válasza AiRLAC (#54027) üzenetére


Boss81
senior tag

Igen, erre már rájöttem :W , de sajnos ez nem oldja meg a gondomat.

Azt mondjuk nem tudom, ha az egyik lemezt deaktiválom akkor lesz-e adatvesztés, bár feltételezem igen.

[ Szerkesztve ]

(#54030) Sanyi.mTs válasza Boss81 (#54029) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

mennyi adat van rajta?

(#54031) Boss81 válasza Sanyi.mTs (#54030) üzenetére


Boss81
senior tag

Jelenleg 2,7 Tb. Nem vészes, csak az a gondom több ember dolgozik rajta, így max csak pár óra kiesést tudok megoldani. Az hogy újra beállítsak mindent, hát hogy is mondjam, inkább eret vágok magamon.

(#54032) AiRLAC válasza Boss81 (#54029) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ha SHR akkor a harmadik lemezt kiveheted, PCn törlöd a partíciókat, majd vissza alap kötetnek. De erre max 6tb fog férni. És amíg le nem mented az adatokat addig nincs védelem.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#54033) AiRLAC válasza Boss81 (#54031) üzenetére


AiRLAC
addikt

Lesz kiesés akkor és újra kell telepíteni/konfigolni pár dolgot. Mentés legyen.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#54034) Boss81 válasza AiRLAC (#54032) üzenetére


Boss81
senior tag

Igen SHR.
Tehát ha az utolsó 6 Tb-os lemezt kiveszem, formázom, és visszarakom, akkor elvileg nem veszik el adat, és létre tudok hozni egy második kötetet is ha jól értem.

(#54035) #80977664 válasza Boss81 (#54034) üzenetére


#80977664
törölt tag

Azért mielőtt legyalulod a kivett lemezt nézd meg hogy rendben feláll-e a nas a másik 2 lemezzel és minden adat meg van-e! Valamint mielőbb másold át a harmadik lemezre a cuccokat mert ha beüt valami gixer akkor MINDEN ADATODNAK RESZELTEK az első két vinyóról! Csak egy lemez kiesést visel el az SHR kötet.

(#54036) Boss81 válasza #80977664 (#54035) üzenetére


Boss81
senior tag

Rendben, köszi a segítséget, majd akkor nekiállok :R

(#54037) VGYke válasza AiRLAC (#53934) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm!
"2.Hogy frissítsd a DSMet" Igen erre gondoltam, de belépve a NAS felületre, semmiféle frissítést nem kínál fel, sehol, ezért bátorkodtam kérdezni.
Lehet elvégezte a frissítést magától, a megkérdezésem nélkül?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#54038) momoxp


momoxp
tag

Sziasztok,
DS918+ -ban egy 1,5éves (Samsung 250GB 960 EVO M.2 MZ-V6E250BW) SSD cache -re kritikus hibát jelez a DSM. S.M.A.R.T.ban critical warning sorban 0x4 -es érték FAILING_NOW hiba? Ötlet hogy miért lehet ez? Vajon garancia élhet erre a hibára?

[ Szerkesztve ]

(#54039) #80977664 válasza momoxp (#54038) üzenetére


#80977664
törölt tag

Rakd be PC-be és ha ott sem működik megfelelően akkor biztos... de ha ott OK akkor szerintem felejtős a gari.

(#54040) BossBoss


BossBoss
őstag

Sziasztok!

Irodába szeretnénk egy egy erősebb NAS-t. Kb 20-30 embert kellene kiszolgálnia. Video lejátszás fontos, helyben és távolról is. Nem 4K-ban de FHD mindenképp menjen. A többi átlag irodai fájlok tárolása elérése, megosztása. Van csaldában több NAS. Jól ismerem őket, sokat konfiguráltam. De ilyen felhasználásra szánt eszközt nem vettem még. Alul, de túl lőni sem szeretném. Pénz nem számít. Csak stabil,erős legyen! Tudtok ajánlani pontos típust? :K

[ Szerkesztve ]

(#54041) blakey válasza BossBoss (#54040) üzenetére


blakey
félisten

DS918+ szerintem jó lehet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#54042) Boss81 válasza BossBoss (#54040) üzenetére


Boss81
senior tag

Csatlakozom! Nekem is az van 918+, raktam bele plusz ramot, más miatt kellett bele, hibátlanul működik. Nálam kb 15 ember van rajta, mind távoli bejelentkezésen, és sehol semmi hiba.
Pedig néha a 4K is előfordul. Tudásban, és árban szerintem nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

(#54043) zsamiatt válasza BossBoss (#54040) üzenetére


zsamiatt
őstag

Szia,
Attól függ, hogyan dolgozik és milyen programokat használ a 20-30 fő illetve lesz e bővülés 2-3 éven belül. 30 ember már nem kevés. Van más szerver is a cégnél?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#54044) interfész


interfész
tag

Mi is ezt tettük be... 1866os a gyári mellé

Minden ami számítástechnika, PC-k építése, szerelése, diagnosztizálása, alkatrész beszerzések, hálózat, stb. Érdeklődni lehet: 06-20-212-0898 A termékeket itt lehet átvenni: 1039 Árpád utca 64, H-P 9-16

(#54045) AiRLAC válasza VGYke (#53929) üzenetére


AiRLAC
addikt

Most jobban megnézve ez az email egy értesítés egy friss hibáról, ami majd a -4 verziójú frissítésben lesz javítva. Nem kell semmit csinálnod, ha megjelent telepíted/települ magától (beállítás függő).

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#54046) felho001


felho001
tag

Sziasztok találkozott valaki olyan problémával, hogy a nas-on lévő munka könyvtáram szinkronizálva van a onedrive szolgáltatással 2 irányú módban. És nem tudom mi történt de egyes word és excel doksikat nem tudom megnyitni ezt írja ki csatolok egy képet is,
és egyszerűen nem találom a hiba okát vagy hogy miként tudnám megoldani a problémát.

Felhő

(#54047) BossBoss válasza zsamiatt (#54043) üzenetére


BossBoss
őstag

Egy labdarúgó akadémia. Max 20-30 fő akinek használnia kell a szervert. Edzők és iroda használná a NAS-t. Mérkőzések videóit tárolnánk rajt. Ezeket sok esetben meg kell osztanunk nézhető és letölthető formátumban. Épületen belül nyilván hálózaton, otthon meg webdav vagy cloud kliensel elérnék a kollégák a fáljaikat ha szükséges. Van céges Office 365 is 1TB/fő eléréssel. De a közös meghajtók(sharepoint) ott nem egyszerűek. Jobb nekünk a syno megoldása szerintem. De meghallgatok mindent ami hasznos. :)

(#54048) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Sziasztok!

macOS Catalina óta, sajnos alvó állapotból felkeltve a gépet a Finder alól nem akar csatlakozni a nas-hoz. Újra kell indítani a gépet ahhoz hogy felmenjen a nas-ra. Sajnos haveromnál ugyan ez van, szóval nem egyedi az eset. Erre van valami megoldás javaslat?

Üdv: Csabee.

(#54049) AiRLAC válasza Csabee. (#54048) üzenetére


AiRLAC
addikt

Minimum/Maximum SMB protokolnak mi van beállítva?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#54050) Csabee. válasza AiRLAC (#54049) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Azt hol látom? macOS nem afp-t használ?

Üdv: Csabee.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.