Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37001) gyugyo79 válasza I'am Dony (#36997) üzenetére


gyugyo79
addikt

Semmi trükk nem kellet igazából nála a
xyz.synology.me -s Synologynál beállított DDNS Hostname meg egy gmail -es mail cím lett megadva előtte amíg a tiltás bent volt egy csomó ideig ment a várjon aztán jött a hiba üzenet. Ez után beléptem a routerre átnéztem minden itt kiszúrtam a tiltást, ezután lefutott teljesen gyorsan, újra indította a web service -t és kész. Annyi, hogy még alapértelmezetté raktam ezt de ez az igénylést nem befolyásolja . ..

Ja tesznek a portra pld.: itt ha a 80 closed akkor valami bibi van a port átirányításalt/nyitással.

De lehet még olyan apróságból sok ami felet lehet csak elsiklik akinek nem megy és nem is gondol rá senki...

(#36995) gyocsiv
Attól függ miben :)

[ Szerkesztve ]

(#37002) gyocsiv válasza gyugyo79 (#37001) üzenetére


gyocsiv
tag

DS713+ 2*2TB WD RED-et cserélnék 2*4TB WD RED lemezekre Raid-be vannak (adatmentéssel, 1 kötet.. 2TB)
Hogyan tudom egyszerűen cserélni adatvesztés nélkül?!

Köszi

rutert szeretnék külső HDD-vel, ajánlatok?!

(#37003) gyugyo79 válasza gyocsiv (#37002) üzenetére


gyugyo79
addikt

Leállítod. Kiveszed az egyik lemezt, és berakod a helyére az újat. Elindítod. Megcsinálod a javítást link. Ami után kész megint leállítod és cseréled a másikat. Megint lefuttatod a javítást. Ekkor a Synology már alapértelmezetten ki fogja tolni a partíció méretet, szóval ez a javítás után már "4TB" (olyan 3.5 TB nem marketig) helyed is lesz.

Egy video hogy a javítás, hogy megy.

[ Szerkesztve ]

(#37004) gyocsiv válasza gyugyo79 (#37003) üzenetére


gyocsiv
tag

Köszönöm, ezer hála!!!

rutert szeretnék külső HDD-vel, ajánlatok?!

(#37005) Madwe válasza MeSKA (#37000) üzenetére


Madwe
nagyúr

https redirectet beállítottál? az ikonok a dsmben httpre visznek s ekkor nem működnek, de ha az urlbe https-t írsz akkor menni fog :D

(#37006) MeSKA válasza Madwe (#37005) üzenetére


MeSKA
aktív tag

Na bakker, csak ennyi? :D És HTTPS redirectet hol állítsam? Mobilos alkalmazás bejelentkezésekor? Hogy érdemes használni? HTTP vagy HTTPS?

(#37007) Madwe válasza MeSKA (#37006) üzenetére


Madwe
nagyúr

várj, az első kérdésem az kijelentő kérdés akart lenni :D azaz az lehet a gond, ha https redirectet állítottál be a nasodon és httpn próbálkozol. Ha ezt nem állítottad be akkor egyéb lehet a gond... De nézd meg, h a http után beírod az s-t akkor megy e:D
https jobb mert biztonságos, de akkor érdemes lets encryptes tanusítványt is csinálnod mellé.

[ Szerkesztve ]

(#37008) MeSKA válasza Madwe (#37007) üzenetére


MeSKA
aktív tag

A tanusítványon már túl vagyok (a segítségetekkel)! :) Tehát minden https-en megy. Minden remek, egyedül a Photo Station nem indul. ha kitörlöm az "S"-t, akkor betölt az oldal, de sajnos bepipáltam azt a lehetőséget, hogy mindenképpen http->https, azóta sehogy sem akar indulni. :(

(#37009) I'am Dony válasza gyugyo79 (#37001) üzenetére


I'am Dony
őstag

Köszi. Akkor az apróságokat átrágom 100xra is.

(#37010) #54657280 válasza Crime78 (#36987) üzenetére


#54657280
törölt tag

Na, ennek igazán örülök :)

Az 1TB adat átmozgatásának elkerülésére sajnos semmi használható ötletem sincs. Sajnos nem is olyan régen én 10TB-ot mozgattam QNAP és Syno NAS között, úgyhogy megértelek - 4 napig tartott :(

(#37011) #56573440 válasza MeSKA (#37008) üzenetére


#56573440
törölt tag

Próbáltad kivenni a pipát? :D

A https átirányítás tök értelmetlen ha egyedül használod a nast.

(#37012) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Két kérdés merült fel bennem:
1. Miért van az, hogy néha a HDD és a Status LED kialszik? :F
2. Valahogy azt meg lehet oldani, hogy amit a PC letöltött, azt a NAS folytassa? Persze tudom, hogy előbb át kell másolni, ez világos, de utána? :F PC-n azért egyszerűbb volt, mivel ott elég volt csak betallózni a fájlt és kész is volt. De itt?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#37013) gyugyo79 válasza Dolphine (#37012) üzenetére


gyugyo79
addikt

1. passz
2. Ugyan úgy betallózod a fájlt .... Szóval, ha a letöltés helyén ott van amit elindítasz akkor csak ellenőrizni fogja és utána seedeli.

(#37014) Dolphine válasza gyugyo79 (#37013) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm a választ! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#37015) Kommy


Kommy
veterán

1. Control Panel / Hardwer & Power /Led Brightness Control / Set Schedule és itt valószínűleg be van álítva, hogy kikapcsoljon

(#37016) Bozso68


Bozso68
senior tag

Az 1*4mp-es reset után a megosztott mappák és tartalmuk is megmarad?

(#37017) Dolphine válasza Kommy (#37015) üzenetére


Dolphine
addikt

Nem egészen ez volt a probléma, de megtaláltam! :) Köszönöm! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#37018) Borisz76 válasza Bozso68 (#37016) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen de egy biztonsági mentés előtte nem árt.....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#37019) Bozso68 válasza Borisz76 (#37018) üzenetére


Bozso68
senior tag

Köszi szépen!

(#37020) Crime78 válasza Pubszon (#36983) üzenetére


Crime78
csendes tag

Kamera licenszekről tudtok valamit mondani? Tegyük fel megveszem a licenszt, de utána lecserélem a NAS-t, akkor a licensz átvihető az új NAS-ra, vagy adott hardverhez kötött? Ahogy a leírásban olvastam, az azt írja, hogy egy licensz egyszerre csak egy eszközön futhat, ebből nekem az jön le, hogy áttelepíthető, de érdekelne a tapasztalat, mert nem 20 forintról beszélünk...

ASUS PRIME Z270P - i7-7700K; 16GB Corsair Vengeance DDR4 3000MHz; MSI Radeon RX570 OC 4GB GDDR5

(#37021) lajos75 válasza Crime78 (#37020) üzenetére


lajos75
senior tag

Nas váltás előtt töröld a régi Nas-ból licenszet mert az újnál pofázni fog hogy már használatban van, de egyébként gond nélkül átvihető az új Nasra.

Próbáltam párszor :)

[ Szerkesztve ]

(#37022) I'am Dony válasza Dolphine (#37017) üzenetére


I'am Dony
őstag

Mi volt a megoldás?

(#37023) gyongytel


gyongytel
újonc

Sziasztok!

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy egy DS212j -be 1db 2TB-os HDD helyett tettem 2db 4TB-os lemezt.
Előtte mentettem egy külső helyre.
Mint kiderült mindet a nulláról kell beállítani. Sikerült megtalálni a hálózaton, és beállítani IP címet, portot, jelszót.
Viszont ha nyitok a gépemen egy intézőt nem látom a hálózat-ban mint meghajtót (eddig ott volt). Mint egyéb eszköz ott van.
Sajnos nem tudom hogy volt beállítva, vagy mi volt rá telepítve.
Köszönöm.

(#37024) Szpisti válasza gyongytel (#37023) üzenetére


Szpisti
addikt

2db 4TB-ost? Hm... Nekem is 212J-m van, de azt olvastam, hogy max 2db. 3TB-os tud kezelni...
Ha jól műxik vele szólj, mert nemsoká tervezem én is bővíteni az enyémet...

(#37025) gyongytel válasza Szpisti (#37024) üzenetére


gyongytel
újonc

A tárolás kezelő azt mondja, hogy hibátlan működés.
A kötetben látja a két-két lemezt, mindkettőt 3,64 TB-vel.
Szóval elvileg jó, de még nem mertem rá vissza másolni az adatokat, amíg nem látom az intézőben.
Egyébként a Total Commander látja.

(#37026) IT user válasza Szpisti (#37024) üzenetére


IT user
tag

Az én régi, öreg DS410-em a WD Red 10TB-ost is kezeli.

(#37027) Szpisti válasza Szpisti (#37024) üzenetére


Szpisti
addikt

Akkor mire vonatkozik az a megkötés a 2x3TB-ra? Mert én sem értettem, hogy miért adtak meg ilyen "korlátozást"...

(#37028) claire78 válasza gyongytel (#37023) üzenetére


claire78
senior tag

Ha úgy csináltad volna, mint ah már előzőleg leírták, akkor az égvilágon semmit sem kellet volna állítgatnod. :U

[ Szerkesztve ]

(#37029) gyongytel válasza claire78 (#37028) üzenetére


gyongytel
újonc

Köszi.
De mindig utólag gondolkodok.
És akkor így mit csináljak?

(#37030) claire78 válasza gyongytel (#37029) üzenetére


claire78
senior tag

Sorry, lehet nem te voltál, de a te esetedben is megoldható mindenféle állítgatás nélkül.
Eredeti mellé berakod az újat és beallitod alap kötetként. (vagy hagyod RAIDben, ha azt szeretnéd)
Eredeti eltávolít és a második újat berakod mellé.

(#37031) gyongytel válasza claire78 (#37030) üzenetére


gyongytel
újonc

Köszi.
Megpróbálom, csak kicsit várok, mert vendégek jöttek, pálinkák folynak....

(#37032) excalibur36


excalibur36
senior tag

Szervusztok!

Szeretném a segítségetek kérni!
Van egy Synology DS 409 slim nas -om ami eddig Win7 alatt tökéletesen működik, vagyis a PC.-ről hozzá tudok férni a Synology asist simán megtalálja.
A problémám az, hogy lecseréltem a gépet amin Win 10 van és az nem látja... nem tudok a Nassal kapcsolatot teremteni.
Esetleg van valamilyen megoldás Win10-re?

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#37033) Pubszon válasza TBMC (#33925) üzenetére


Pubszon
veterán

Szia.
Látom te is 215j-ről migráltál 218+-ra. (ARM-ről x86-ra)

Milyen beállítások mentek el a migrálás során?
Nekem is hasonló váltás lesz nemsokára és nem szeretnék mindent a nulláról beállítani.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#37034) Dolphine válasza I'am Dony (#37022) üzenetére


Dolphine
addikt

Kiderült, hogy gyárilag az volt beállítva, hogy a HDD 20 tétlenség után hibernálja magát. Na, ezt megemeltem 1 órára. Remélem ez volt az, amit kerestem! :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#37035) Maxximus


Maxximus
őstag

1 bay-esem van (DS115j) és a kérdésem az lenne,hogy bonyolult át állítani a belépő jelszót? Segítettek beállítani és mivel így nem csak én tudom,ezért szeretném megváltoztatni. (Full nem értek a NAS-okhoz,ez az első számomra felhasználó barát,egy Zytech-et váltott amit még használni sem bírtam)

[ Szerkesztve ]

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#37036) warren29 válasza Szpisti (#36935) üzenetére


warren29
tag

Ajánlottad ezt és ugyanott találtam ezt.
A kettő közül melyik a jobb?
Nekem csak azért tetszik jobban a második mert dizájnosabb, kisebb és fekete.

(#37037) Szpisti válasza warren29 (#37036) üzenetére


Szpisti
addikt

Detto. Amelyik jobban tetszik. Tudásra ugyanaz. (Én is feketét akartam, de amikor vettem, a boltban nem volt készleten, és nem akartam napokat várni...)

(#37038) I'am Dony válasza Dolphine (#37034) üzenetére


I'am Dony
őstag

Köszi.

(#37039) Dolphine válasza I'am Dony (#37038) üzenetére


Dolphine
addikt

Te is ezt kerested?
Szívesen, hogyha segített! :)

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#37040) warren29 válasza Szpisti (#37037) üzenetére


warren29
tag

Köszi. ;)
Akkor a fekete lesz.
A net azt mondja van nekik raktáron az üzlketben.

(#37041) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Üdv!

adott egy DS218j és egy synology account. quickconnect.to/*******
Továbbá felraktam még többek között egy transmission klienst is. A transmissiont elérem otthoni hálózatról.
A NAS-t elérem a kvikkonectes cím alól. viszont kívülről a transmissiont a qucikconnect-es címmel és a porttal nem sikerül megnyitnom. A routeren ki van engedve a port.
Az érdekes, hogy úgy sikerül megnyitnom távolról a transmissiont, hogy először rámegyek a nasra a quickconnect.to-s domainnel, belépek, majd a böngésző címsorában megjelenik a nas ip-je és a port. kimásolom ezt az ip-t egy új lapra, a portot átjavítom a 9091-re (amivel elérem a transmissiont), és így elérem a transmission klienst.
Van ötletetek mit ronthatok el?

(#37042) MeSKA válasza #56573440 (#37011) üzenetére


MeSKA
aktív tag

Már nem enged be sajnos Photo Station, így esélyem sincs kivenni a pipát... Esetleg lenne valami másik ötletetek? :(

(#37043) Maxximus válasza Maxximus (#37035) üzenetére


Maxximus
őstag

Synology Assistant-ban megoldottam.

[ Szerkesztve ]

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#37044) Boss81


Boss81
senior tag

Sziasztok

Mivel elvileg ma jön meg a Nas , evidens , hogy üzembe helyezem :P
A kérdés a következő lenne .
A beépített torrent kliens ugyebár ha jól tudom korlátlan számú torretet befogad , de az aktív az maximum 80 db lehet , ami nekem elég is lenne .

Szerintetek mennyire megbízható ? Érdemes a gyárit használni vagy valamelyik másikat .

Ha másikat melyiket ? Ha külsős klienst használok akkor viszont fontos számomra a mobil app hozzá , valamint a Remote Gui . Létezik ilyen ami megfelel minden kritériumnak ?

Köszönöm előre is a válaszokat :R

(#37045) biker


biker
nagyúr

Tök jó, másfél hete xopok a kamerákkal, mert leállt a mozgásérzékelés, illetve vagy nem érzékel, vagy folyamatosan rögzít.
kb 8-10 órát qrvaanyáztam itt a képernyő előtt

Erre ma jön a frissítés, hogy az előző frissítésben elbaxták a Foscam motion detect részt, és most lesz javítva.
arrrgh, most állíthatok mindent újra vissza.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#37046) Sanya válasza Boss81 (#37044) üzenetére


Sanya
nagyúr

a gyári egy transmission. bőven elég mindenkinek, aki nem akarja letölteni a zinternetet-
DS GET a mobilalkalmazás neve.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#37047) warren29 válasza Szpisti (#37037) üzenetére


warren29
tag

Ma reggel megvettem (TP-Link), bekötöttem és ugyanolyan szar ha nem rosszabb! :W :W :W
Totál felesleges volt ezek szerint az egész.
Most aztán tényleg tanácstalan vagyok.
Úgy szaggat mint az atom.
Még a hang is elmegy tehát nemcsak a kép.

[ Szerkesztve ]

(#37048) I'am Dony válasza Boss81 (#37044) üzenetére


I'am Dony
őstag

Hibátlanul teszi a dolgát a gyári. Mindenre elég - szerintem. Stabil jól működik, ezért felesleges egyebet feltenni.

(#37049) madjozsef


madjozsef
újonc

Sziasztok!

Most vettem életem első NAS-át, egy DS216J-t. Csomót olvasgattam, utánanéztem használat előtt, és elsőre mindent hagytam gyári beállításon. Viszont a Photo Station nem indul el: a böngészőben új megnyíló lapon egy idő után "A kapcsolat időtúllépés miatt megszakadt" üzenetet kapok. A Video Station pedig simán új lapon elindul. A DS Photo mobilon is kiválóan működik.
Olvasom MeSKa felhasználó is hasonlóval küzd, de nálam nincs beállítva HTTPS átirányítás - bár ettől persze megpróbáltam HTTP és HTTPS módon is elindítani, nem megy.
Újratelepítés, újraindítás megvolt. Nem segített.
Mi lehet a probléma? Mit nézzek?
Előre is köszönöm a segítséget.

(#37050) Csabroncka válasza madjozsef (#37049) üzenetére


Csabroncka
addikt

Először próbáld sima http porton keresztül, de magából a dsm-ből is mennie kell!

http:\\fix ip\photo

"in medias res"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.