Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38001) Dolphine


Dolphine
addikt

Erre valami okosság van, hogy mit kellene a Chromeban még beállítani? :F

Laptopon tökéletes! :Y

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#38002) Borisz76 válasza Dolphine (#38001) üzenetére


Borisz76
veterán

Mi a gond ?

Ja már látom.....

Azonos oprendszer , azonos Chrome verzió ?

Mod:

Én szinte nem is szoktam ezt figyelni mert max 100 torrentig hajlandó jól működni.
Nálam meg jelenleg több mint 600 torrent fut.

De ha már nyitva a böngésző , akkor csak a nas kezdőoldalát nyisd meg az Ip címe alapján.
Ott még katt a DS-re és láthatod az aktuális értékeket.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#38003) Dolphine válasza Borisz76 (#38002) üzenetére


Dolphine
addikt

Az asztali gépen nem látom, hogy a NAS aktuálisan mennyivel tölt le és fel. A kiegészítő alján lévő számok egyszerűen hiányoznak! :F

Az oprendszer azonos, tudomásom szerint a Chrome is, de mindjárt megnézem! az is ugyanaz

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#38004) Hiperhuje válasza caris1 (#37980) üzenetére


Hiperhuje
aktív tag

Szia!

Mi az a docker container és mire jó?

Samsung Note 10+, DS918+, Acer spin 5, TAB S7 +

(#38005) Kommy


Kommy
veterán

Láttam, hogy többek küzdöttek a torrentnél azokkal a torrentekkel amik törölve lettek a trackerről (Unregistered). Összedobtam egy kis oldalt amin egyből látszik melyik torrentnek milyen a tracker státusza. Csak annyit kell tenni hogy a WebStation-ba kicsomagolni (link) és az index.php-ben az első 4 sort értelemszerűen kitölteni, ezután ha megnyitjuk a saját oldalunk akkor láthatjuk , hogy a DownloadStationban levő torrentjeink éppen. Nem biztos, hogy 100%-osan működik, de szerintem jónak kell lenni. A kinézet nem valami szép csak a funkciót szerettem volna megcsinálni, hogy megkönnyítsem pár felhasználó dolgát.

(#38006) Pubszon


Pubszon
veterán

Másik (hálózaton belüli) Syno NAS-ra milyen módon érdemes egyikről biztonsági mentést csinálni bizonyos mappákról?
A második egy Xpenology VirtualBoxban, nem mindig megy.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#38007) Patice válasza Pubszon (#38006) üzenetére


Patice
Topikgazda

HyperBackup?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#38008) Pubszon válasza Patice (#38007) üzenetére


Pubszon
veterán

Igen, azzal sikerült. Csak a célhelyre fel kellett rakni a Hyper Backup Vault csomagot, hogy fogadja a mentést.
Már csinálja is! :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#38009) Patice válasza Pubszon (#38008) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ennyi. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#38010) Immy


Immy
őstag

Szerintetek várható, hogy synology is pfsense támogató lesz?
[link]

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#38011) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Ki szeretném venni a NAS-ból azt a HDD-t, amin jelenleg telepítve van a rendszer és az alkalmazások. Át lehet valahogy helyezni őket a másik diszkre, hogy kiszerelés után minden változatlanul működjön tovább?

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#38012) A_ScHuLcZ válasza A_ScHuLcZ (#38011) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Alkalmazások költöztetésére talán használható ez a megoldás, de a rendszer már egy kicsit keményebb diónak tűnik (ugyebár annak külön partíciót hozott létre az OS inicializálásakor)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#38013) Borisz76 válasza A_ScHuLcZ (#38011) üzenetére


Borisz76
veterán

Maga a rendszer - a DSM - az a NAS-ban található összes lemezre felkerül !

Az alkalmazásokat kell újra pakolni és beállítani.

Nem találom de van valami " buherálós " módszer a telepített alkalmazások átmozgatására egyik kötetről a másikra. De lehet, hogy pont az amit linkeltél....már nem emlékszem pontosan.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#38014) A_ScHuLcZ válasza Borisz76 (#38013) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Rendben, köszönöm, holnap kipróbálom.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#38015) Ombi5


Ombi5
őstag

Ti milyen vinyot hasznaltok/javasoltok ? :R 2x4 TB nezegetek.

[ Szerkesztve ]

(#38016) #54657280 válasza Ombi5 (#38015) üzenetére


#54657280
törölt tag

WD RED - direkt NAS-ba való csendes, nekem 2015-óta ketyeg 4db a NAS-ban, és 2 NAS-költözést is túlélt.

(#38017) Pubszon válasza Ombi5 (#38015) üzenetére


Pubszon
veterán

WD red vagy Seagate IronWolf. Nekem utóbbi van, ez is direkt NAS-ba tervezett.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#38018) claire78 válasza A_ScHuLcZ (#38011) üzenetére


claire78
senior tag

Én ezzel a módszerrel mozgattam alkalmazásokat: Feladatidőzítő - ütemezett feladat létrehozása, felhasználói szkript.

# Move the app files from the old volume to the desired one.
# módosítandó: volume1, VideoStation, volume3
sudo mv /volume1/@appstore/VideoStation /volume3/@appstore/

# Delete the obsolete Symlink pointing at the old app path
# módosítandó: VideoStation
sudo rm -fv /var/packages/VideoStation/target

# Create a new Sim link pointing at the new, correct app path.
# módosítandó: volume3, VideoStation
sudo ln -s /volume3/@appstore/VideoStation /var/packages/VideoStation/target

Előtte ez alkalmazásokat érdemes leállítani.
Rendszer pedig, minden egyes lemezen rajta van, ahogyan már írták.

(#38019) #54657280 válasza Hiperhuje (#38004) üzenetére


#54657280
törölt tag

Rákeresve sok cikk van a témában.
Nem keverendő össze a VM-mel. Legfőbb különbség a VM és a konténer technológia között, hogy míg az előbbi teljes virtuális gépet emulál, addig az utóbbi csak OS szinten, annak szolgáltatásait kihasználva teszi ugyanezt - lényegesen nagyobb hatékonysággal.
Így például olyan csomagok is működnek konténerben, amelyek nem futnának alapból az adott NAS-on, pl. a processzor architektúra miatt. Egészen konkrétan az én Apollo Lake procimra még nem jelent meg a Deluge torrrent alkalmazás, de Docker konténerként ugyanezen a procin már futtatható.

(#38020) MrCsiT válasza Pubszon (#38008) üzenetére


MrCsiT
addikt

Leírnád, hogy a HyperBackup-on belül mit választottál?

Csak mert, nekem van távoli nas-ra mentésem talán épp a synology nas-t választottam ki, mint mentési formát (van egy csomó lehetőség a HyperBackup-on belül),
azonban
1., egyáltalán nem kellett ahhoz a Hyper Backup Vault, hogy a mentés működjön, ellenben
2., hiába telepítettem fel a Hyper Backup Vault-ot, és hiába futnak le sikeresen mind a 2 nas-on a 2 irányba a mentések (a jelentésen túl onnan is tudom, hogy sikeresek, hogy már állítottam vissza állapotot belőlük) a Hyper Backup Vault egyáltalán nem lát semmit, csak az üres ablak van a "talán még nem volt mentés" vagy hasonló szöveggel. :F

E mellett, a létrejövő mentés valami bck vagy milyen kiterjesztést kap, és nem olvasható a túloldalon a tartalma. Ellenben, a mentett eszközön a HyperBackup alatt látható is és helyre is állítható.

Az egészet nem értem, mi lehet a gond vele?

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#38021) Pubszon válasza MrCsiT (#38020) üzenetére


Pubszon
veterán

A Távoli Synology NAS opciót választottam, majd a tovább gombra kattintva értelemszerűen kitöltöttem a sorokat a távoli NAS adataival, ekkor szólt, hogy tegyem fel a Vault-ot a távoli NAS-ra. Ezt feltettem, majd a tovább gombra kattintva el is fogadta és kezdődhetett a mentés.
A Vault pedig jelezte, hogy a mentés folyik.
HBK kiterjesztésű a mentés, gondolom a Hyper Backup tudja kezelni.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#38022) Madwe válasza Pubszon (#38021) üzenetére


Madwe
nagyúr

Így van, hbk-t kell kapni, s vault nélkül nem kéne menjen, nem értem hogy hozta össze a kérdezpnél a rendszer :)

(#38023) Pubszon válasza Madwe (#38022) üzenetére


Pubszon
veterán

Nem tudom. :D

Na de ha már itt vagy, lenne egy kérdésem.
Kerestem, de nem találtam, pedig ha jól emlékszem te írtad le valakinek, hogy hogy kell beállítani, hogy mindig a külső DDNS nevet írja a belső hálós IP cím helyett?
Nem a syno domain nevet használom, hanem egy sajátot.

MOD: Sikerült, megvan!!! :)

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#38024) Madwe válasza Pubszon (#38023) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha a routereden be tudod állítani a nat loopbacket, akkor menni fog.

De ami mindenképp működik: a kliensen felveszed a hostsba (c:\Windows\System32\drivers\etc\hosts) a nasip [szóköz] nasnév sort. utána azt hiszem reboot kell, de lehet elég adapter tiltás engedélyezés is...

MOD: lassú voltam :D de legalább újra itt van az utókornak :D

[ Szerkesztve ]

(#38025) Pubszon válasza Madwe (#38024) üzenetére


Pubszon
veterán

Sokkal egyszerűbben oldottam meg.
A routerem tudja frissíteni a DNS-hez tartozó IP címet, tehát ez megoldott.

Ezt a pár sort pedig csak ki kellett tölteni és kész is. :)

Eddig a tárolóelemző csak belső hálós IP címmel küldte ki a jelentést emailben, most már ott van domain névvel HTTP és HTTPS portokkal is.
Tehát 3 cím szerepel a emailben. :)

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#38026) fixer92


fixer92
aktív tag

Sziasztok!

A véleményetekre lennék kiváncsi.
Ezt a NAS-t néztem ki: SYNOLOGY DiskStation DS418
Realtek RTD1296
2 GB DDR4

Egy régebbi kétlemezesről váltanák (DS215j), alább leírom, hogy mire lenne használva.
- adattárolás, fájlmegosztás, heti backup
- letöltés
- Mediaszerver (DLNA)
- QuickConnect

Azért néztem 4 fiókost, mert így lehetőség van RAID5 tömböt létrehozni, így ha esetleg egy HDD megadja magát, hozzáférek még az fájlokhoz adatvesztés nélkül.
Persze nyilván nem lenne huzamosabb ideig úgy használva, kapna új HDD-t, de azért mégiscsak egy biztonsági lépés.
Mediaszerverként 2-3 TV-t FHD tartalommal kellene kiszolgálnia, adott esetben egyidejűleg.
Ezt a gyári Syno-s Médiaszerver programmal tervezem megvalósítani, a mostanimon és LG WebOS-es TV jól működik.

Megfelelő a céljaimra ez a NAS, vagy érdemesebb más típust választani? Ez a 'Realtek' CPU mennyire elegendő?

Előre is kösz a válaszokat!
üdv.

"Victory loves preparation!"

(#38027) Madwe válasza Pubszon (#38025) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ja, akkor te mást kérdeztél :D Azt hittem a böngészősávban akartad elérni a külső ddnses címeddel a belső hálódból a nast (amire a te megoldásod nem jó :F )

(#38028) Madwe válasza fixer92 (#38026) üzenetére


Madwe
nagyúr

Hibás a gondolkodásod: ha adatbiztonságot akarsz, a raid nem jó! A raid rendelkezésre állást növeli, nem az adatbiztonságot! Napokban is megint előkerült, simán el tud hasalni úgy a rendszered, h búcsút mondhatsz az adatoknak.

Ha adatbiztonságot akarsz, akkor egy másik egységre mentsd az adataidat, lehetőleg másik fizikai helységben tárolva. Legegyszerűbb másik synot befogni erre a feladatra, de vannak egyéb megoldások is bőven.

Raidel nem tudod az adataidat biztonságban. Raid az arra való, h ha csak az egyik merevlemez hasal el, attól még elérd rögtön az adataidat. De nagyon sok olyan tényező lehet, ami miatt borul a raid tömb, borulnak az adatok is.

A realtek nem rossz, intel akkor szempont, ha esetleg kellenek programok, amiket csak inteles architektúrára írnak át (filebot nano, plex úgy néz ki innentől kezdve stbstb)

[ Szerkesztve ]

(#38029) maci25


maci25
aktív tag

Tegnap távolról szerettem volna "bekötni" egy felhasználót. Nem volt jó a jelszó és átléptem a limitet ami után blokkolni kellet volna az ip-t a dsm-nek. Gondoltam nem köti az orrára a probálkazónak, hogy haver már blokkolva vagy. Ma venném ki a blokkolást , hát látom nincs bejegyzés.
Nafene, ez hogy?

Most lemértem rossz jelszó esetén vár a válasszal kb 7 másodpercet mire kéri megint a jelszót. Namármost, 10*7 az több mint egy perc így lehetetlen, hogy valaki bannolja magát.
Oké, én szúrtam el. Viszont nem tudom mennyien esnek bele ebbe a hibába, de vélhetően vannak páran. Mibe telne ha figyelné és szólna, hogy haver ez kb nem ér semmit. (legalábbis elő emberi próbálkozás esetén)
Az nem tudom, hogy ha a próbálkozó egy robot akkor is tartja ezt a 7 másodpercet. Ha nem akkor az vélhetően sokszorosára növeli az érintettek számát.
Van valakinek infója/tapasztalata ezzel kapcsolatban?
A vpn es dolog után nem csodálkoznék ha pl 1 másodpercen belül egy "robot" akár 10-20... akármennyiszer próbálkozhatna.

(#38030) KuZo válasza Laposelemer (#37977) üzenetére


KuZo
tag

Pontosabban következetesen jól kezelte az elmúlt években. Három NAS (DS414j, DS413, DS216j) is van a közelemben. mindegyikben WD RED-ekkel évek óta, hibapont nélkül. Erre mostanság (DSM 6.1 óta) ilyenekkel szivat. Nekem ez gyanúúúús. :( A nagyobb gond, hogy ezeknek a RED-eknek februárban jár le a garója.. :((

(#38031) #29810560 válasza maci25 (#38029) üzenetére


#29810560
törölt tag

Ezeket az értékeket szabadon úgy állíthatod be ahogy akarod/neked megfelel.

(Akár egyetlen hibás bejelentkezés után is kitilthatsz bárkit.)

[ Szerkesztve ]

(#38032) Borisz76 válasza maci25 (#38029) üzenetére


Borisz76
veterán

Nálam 5 lehetőség van 2 percen belül.
Egyszer direkt ki is tiltottam magamat próbaképpen.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#38033) KuZo válasza eszakas (#37992) üzenetére


KuZo
tag

Ugyanez nálam..Karácsony felé az elsők (2. és 4. HDD) most meg újra. Mondjuk a korábbi állapotról nincs infóam, a Raw_Read_Error_Rate most 100 a kettes lemezen, a másikon meg 21.

(#38034) fixer92 válasza Madwe (#38028) üzenetére


fixer92
aktív tag

Jogos amit mondasz, de tulajdonképp te is írtad ami miatt előnyös lenne a RAID5:
"ha csak az egyik merevlemez hasal el, attól még elérd rögtön az adataidat."
Elég kis esélyt látok rá, hogy egyszerre 2 lemez adja meg magát, így értettem a 'biztonságot'. Természetesen a nagyon fontos adatok máshol is megvannak. Igazából nem azt ragadtad ki a hozzászólásból ami számomra lényeges lett volna. :)

Az mit takart, hogy a 'realtek nem rossz'?
Ilyen árkategóriában nézzek inkább más modellt, vagy a céljaimnak megfelelne esetleg egy olcsóbb típus is más cpu-val, vagy ez a konkrét típus a jó választás?
:R

[ Szerkesztve ]

"Victory loves preparation!"

(#38035) Borisz76 válasza fixer92 (#38034) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha az előző modellt is arra használod jelenleg mint amit az újjal tervezel , akkor nincs mitől félned.

DS 215j : Marvell ARMADA 375-ös CPU , kétmagos , 800 Mhz-es

DS418 : Realtek RTD1296 CPU , 64-bit , Négymagos , 1.4 GHz-es

Mint látható , erősebb az új vas. Tehát ha a régin is mentek a dolgok, akkor az új kényelmesen kiszolgál.

Mod :

A 2 db merevlemezed azonos kapacitású ?
Mert a Raid5 csak akkor növeli a kapacitást ha minden lemez cserélsz azonos méretre.
Ha SHR-t használsz , akkor már menet közben is nő a tárhely.
Ez az SHR előnye a RAID5-el szemben.
A Raid Kalkulátornál lehet vele játszani, kipróbálni hogyan változik a tárhely mérete a lemezeket cserélgetve.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#38036) fixer92 válasza Borisz76 (#38035) üzenetére


fixer92
aktív tag

Lényegében arra, de jelenleg csak 1 TV van, amit ki kell neki szolgálni... Így nem tudom mit reagálna mondjuk ha 3 helyre szolgálná ki a FHD tartalmat, mellette meg esetleg még futna a letöltés. S ha már lecserélem, szeretném a lehetőségekhez képest a legjobbat választani.

szerk:
Igen néztem az SHR-t is, de mindkét lemez egyforma most és akarok még két ugyan ekkorát.

[ Szerkesztve ]

"Victory loves preparation!"

(#38037) Gyurma_13


Gyurma_13
aktív tag

Sziasztok,

Mac-esek

Biztonsági frissítés miatt a macbookra a Sierra helyett felraktam a High Sierra-t, és azóta ha a NAS(ds216pII)-ról behúzom a filmet a VLC-be ez az üzenet fogad:

Előtte Sierran simám ment minden. Mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

(#38038) Madwe válasza maci25 (#38029) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha blokkol a dsm, akkor kiírja a bejelentkezési felületen, h vedd fel a kapcsolatot az adminnal. Az 1 perc nagyon kicsi, én 1440percet s 3 hibát javasolok, jellemzően aki akar kapcsolódni, az helyesen teszi :D

(#38039) Ráti


Ráti
tag

Sziasztok!

NAS-t szeretnék vásárolni. Adattárolás, filmnézés (4K, 3D), torrent lenne a fő felhasználás. Két darab 4 terrás WD Red lenne benne. Szeretném, ha egy ideig nem kellene hozzányúlni...
Kettő típust néztem ki:
DS718+
DS218+

A specifikáció alapján igazából csak a processorban térnek el egymástól. Szerintetek mekkora különbség a két NAS között? Árban ahogy néztem nincs nagy eltérés.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#38040) Madwe válasza Ráti (#38039) üzenetére


Madwe
nagyúr

A lényegi különbség a kettő között, h a 218+ az ugyan bővíthető, de akkor csak mint külön kötet tudsz hozzáadni majd hddket, míg a 718+ az 5ös bővítőegységgel meglévő kötetet is tud a bővítőegységessel bővíteni (azaz van 2hdd-d a nasban raidben, bekötöd a bővítőegységet, beteszel egy hdd-t s azzal tudod bővíteni a raidedet, míg 218+ esetén csak mint külön kötet tudnád becsatolni)
Ezért van egyébként a számozás, az első szám az így elérhető maximális lemezek számát jelöli (2, 2+5, 4, 4+5 stb) az utána levő az évjáratot, a vége meg a szériát (j, se, sima, play, plus)

(#38041) Pubszon válasza Madwe (#38027) üzenetére


Pubszon
veterán

Így elérem a külső és belső hálóról is egyaránt a NAS-t.
Belső hálóról is így használom, semmilyen hátránya nincs. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#38042) WaterWave válasza Ráti (#38039) üzenetére


WaterWave
veterán

Mindkettő járt nálam, most 718+-om van 6gb rammal...
Nagy különbség nincs.. csak anniy, hogy két lan port, jobb proci (4 magos, tehát plexel szenvedni nem kell) ha ez fontos neked, és ami azért fontos, hogy erre 36 hónap garancia van, ami nem kevés..

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#38043) Ráti


Ráti
tag

Fontos lenne a két lan port, met össze lenne kötve még a média boxxal is.

(#38044) Borisz76 válasza Ráti (#38039) üzenetére


Borisz76
veterán

+1 a DS718+ -ra , pont a későbbi bővíthetőség miatt.

Mod : mediabox miatt nem fontos a 2 lanport....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#38045) Madwe válasza Ráti (#38043) üzenetére


Madwe
nagyúr

A médiaboxot nem kell a nasra kötni, elég egy hálózaton lenniük, azaz egy routeren.

(#38046) Multibit válasza Ráti (#38043) üzenetére


Multibit
veterán

A boxot miért a NAS LAN portjára akarod kötni? A routerre kell!

(#38047) Ráti válasza Multibit (#38046) üzenetére


Ráti
tag

Igazatok van! :R

(#38048) A_ScHuLcZ válasza claire78 (#38018) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Ez nálam sajnos nem vált be, a megfelelő alkalmazást (Video station, ezzel teszteltem) leállítottam, létrehoztam a scriptet, futtattam, ezt követően pedig már nem lehetett elindítani az alkalmazást, mert hibát írt a package centerben.

NAS reboot sem orvosolta, csak javítással sikerült helyreállítani, de úgy visszakerült az eredeti helyére, ahonnan át szerettem volna helyezni.

Ezt a scriptet használtam (vastagon kiemelve a lényeg):

# Move the app files from the old volume to the desired one.
# módosítandó: volume1, VideoStation, volume2
sudo mv /volume1/@appstore/VideoStation /volume2/@appstore/

# Delete the obsolete Symlink pointing at the old app path
# módosítandó: VideoStation
sudo rm -fv /var/packages/VideoStation/target

# Create a new Sim link pointing at the new, correct app path.
# módosítandó: volume2, VideoStation
sudo ln -s /volume2/@appstore/VideoStation /var/packages/VideoStation/target

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#38049) claire78 válasza A_ScHuLcZ (#38048) üzenetére


claire78
senior tag

Pedig ennek segítségével mozgattak át egyszer az összes alkalmazásom egyik lemezről a másikra, hiba nélkül.

(#38050) A_ScHuLcZ válasza claire78 (#38049) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

A linkelt módszer viszont működött, ha valaki ilyet akar csinálni rajtam kívül.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.