Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34201) Statikus válasza Patice (#34157) üzenetére


Statikus
senior tag

Köszi a választ.
Van saját kibocsátású tanúsítvány generálva a NAS-on, de valami nem oké.

Most csináltam újat, kitöröltem a régit, ugyanaz a hibaüzenet.

(#34202) Imco


Imco
őstag

Hali! Fizetett DDNS nem megy. 4-ből 2.
Ki mit tud róla? Köszi!

Üdv! Imco

(#34203) Imco válasza Imco (#34202) üzenetére


Imco
őstag

Közben elindult! :(((

Üdv! Imco

(#34204) Statikus válasza Statikus (#34201) üzenetére


Statikus
senior tag

MEGOLDVA :)

Korábban írta valaki, hogy ki kell nyitni a 80-as portot, amíg elkészült a tanúsítvány.

(#34205) Sanya válasza Borisz76 (#34199) üzenetére


Sanya
nagyúr

Én meg nem tudok installálni v20 vagy újabb installshield-es telepítőket.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#34206) Pubszon


Pubszon
veterán

A köteten van egy mindenes mappám amiben van szinte minden. Ebben van egy mappa apámnak, amiben szabadon garázdálkodhat, működik is ahogy kell. De hogy ne essen túlzásba, kvótát szeretnék neki beállítani.
Ezt hol tudom megtenni?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#34207) gyugyo79 válasza Pubszon (#34206) üzenetére


gyugyo79
addikt

Vezérlőpult->Felhasználó->kiválasztod azt a felhasználót akinek be szeretnéd állítani és szerkesztést választod-> Kvóta

(#34208) Pubszon válasza gyugyo79 (#34207) üzenetére


Pubszon
veterán

Köszi, zsír.
Azt hittem mappákra lehet külön kvótát, de így is logikus hogy egy felhasználó kap összesen X tárhelyet.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#34209) urban racer válasza Pubszon (#34208) üzenetére


urban racer
senior tag

Lehet azt is.
Vezérlőpult/megosztott mappa/szerkesztés/speciális

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#34210) Pubszon válasza urban racer (#34209) üzenetére


Pubszon
veterán

De az ott lévő mappán belüli mappákra már külön nem lehet. Nem?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#34211) urban racer válasza E.Kaufmann (#34194) üzenetére


urban racer
senior tag

Párdon, benéztem... 1703 a verzió, de a start menüből már tudok kihúzni parancsikonként (ami a legjobb fícsőr) :U

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#34212) urban racer válasza Pubszon (#34210) üzenetére


urban racer
senior tag

Nem tudok róla. Szerintem nem.

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#34213) momoxp válasza Borisz76 (#34178) üzenetére


momoxp
tag

Köszi a segítséget, végülis igy meg jobb is. Még egy kérdésem lenne. Mitől lehet az hogy Download Station-ben megy a letöltés és közben a feltöltésem is 20MB felett van de ha végez a letöltéssel akkor a feltöltés 1Mb-ra is alig megy fel.?

(#34214) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,

plexben milyen elérési útvonalon találom meg a home/saját mappa célt? sorozatok mappát hoztam létre a home könyvtárban és azt szeretném hogy innen töltse be a sorozatokat. Valami ötlet? :)
köszönöm

(#34215) Madwe válasza smallmer (#34214) üzenetére


Madwe
nagyúr

A te homeodat a plex nem fogja látni, mert azt csak te ismered látja, vagy adminkent lehet a homesban. Ez a home lényege:) Javaslom ne a homeodba tedd a sorozatokat, hozz létre neki külön megosztási mappát (vagy akkor már videót, s azon belül sorozat meg film) s ha van más user aki elől elrejtened, akkor nekik tiltsd az olvasást:) amit semmiképp ne csinálj, az a home mappadban jogosultság ovit esetleg, nem fog menni de cserébe lehet meggajdul a homerendszer.

(#34216) smallmer válasza Madwe (#34215) üzenetére


smallmer
őstag

még nem teljesen tiszta az egész. Ugye van egy kötetem a synology. Ebben vannak mappák és én csak ezekbe a mappákba tudok még egy mappát létrehozni. Melléjük nem.

itt ugye van
home
homes
music
photo
video

hogyan tudnék még egyet csinálni?
asszem nem értem :)

(#34217) Madwe válasza smallmer (#34216) üzenetére


Madwe
nagyúr

Vezerlopult - megosztási mappaknal tudsz újakat letrehozni:)

(#34218) smallmer válasza Madwe (#34217) üzenetére


smallmer
őstag

köszönöm, így minden világos.
Csinálok mondjuk egy megosztott mappát és ebbe egy letöltések mappát. Ebbe leszedem a sorozatokat majd a plexet ide irányítom és egyből minden jó lesz és az Erik mappát még csatolni is tudom windowsban. Jól gondolom? :)

+1 kérdés: download stationban be lehet állítani hogy letöltés után ne állítsa le a torrentet hanem menjen tovább a seedelés?

köszi :R

(#34219) Borisz76 válasza smallmer (#34218) üzenetére


Borisz76
veterán

DS / Beállítások / BT :

Megosztási arány eléri : 0 %

Megosztási idő eléri : Örökre

Download Station

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34220) Madwe válasza smallmer (#34218) üzenetére


Madwe
nagyúr

Igenigen! Felettem írták h ne álljon le a seed.

Én egyébként külön kezelem, van egy download megosztási mappám, ds oda tölt. Van egy video mappám, s azon belül movies meg series, s ide pakoltatom sonarral meg radarral a filmeket (mindkettő egyszerűen beállítható, szép felületű automatikus sorozat és filmletöltő app a synocommunityn).
Érdemes szerintem a plexnek nem a letöltési mappád megadni, mert oda sokminden kerülhet, s jobb ha plex csak azt látja, amit te akarsz - szerintem :)
Miután a ds letöltötte az adott filet egyébként, utána gond nélkül el tudod pakolni, attól függetlenül a seedet folytatja, ameddig le nem állítod/el nem éri a feltételeid/ki nem törlöd a seedből. Még akkor is folytatja a seedet, ha magát a fájlt törlöd, mert ameddig seedben tartod, megtart a nas egy shadow copyt.

Ja, plexhez javaslom még a sub-zero plugint, azzal automatikusan leszedi a nasod a feliratokat az általad megadott nyelven :) Illetve ha esetleg webos-en nézed tévén, akkor az xplay appot a plex helyett, mert a plex mindig transzkódol feliratnál, míg az xplay nem:)

(#34221) momoxp válasza Madwe (#34220) üzenetére


momoxp
tag

Pont így van beállítva, nem áll le de a feltöltési sebesség nem akar növekedni pedig tudna még bőven.

(#34222) Madwe válasza momoxp (#34221) üzenetére


Madwe
nagyúr

Valószínű a trackeroldal prioritásba teszi a letoltoket akkor. Amúgy feltöltés ezer meg egy dologtól függ, s a 99% az független az embertol...

(#34223) gabi32


gabi32
csendes tag

Beírom még egyszer,hát ha bele olvadt a környezetbe...

Sziasztok.
Egy kis segítségre lenne szükségem,mert nagyobbra szeretném cserélni a jelenlegi hdd-t az egy lemezes DS115J-ben.
A kérdésem az lenne, van-e arra lehetőség,hogy az új hdd-re ne kelljen mindent újra telepíteni,hanem a mostaniról valahogy átmásoljak mindent rá,és az újat utána berakva a NAS-ba minden ugyan úgy működjön?
A segítséget előre is megköszönöm.

(#34224) Patice válasza gabi32 (#34223) üzenetére


Patice
Topikgazda

Hyper Backup-pal tudsz teljes mentés készíteni a vinyóról, de ahhoz kell akkor egy legalább ugyan akkora a NAS-on kívül.

A beállításaidat le lehet menteni, de ez csak a NAS beállításait fogja tartalmazni. Az alkalmazásokat azokat sajnos újra fel kell majd raknod és mindegyiket újra be kell majd állítani.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#34225) smallmer válasza Madwe (#34220) üzenetére


smallmer
őstag

A sonar meg radar letölti a sorozatokat vagy csak átpakolja a kiterjesztés alapján másik mappákba?

(#34226) gabi32 válasza Patice (#34224) üzenetére


gabi32
csendes tag

Tehát,hogy ha a Hyper Backup-al lementem a jelenlegi belső tárhelyet az új hdd-re és azt utána beteszem a nas-ba akkor ugyan úgy elfog indulni mint most,csak az alkalmazásokat kell újra telepítenem?
Vagy egy másik külső hdd-re kell kimenteni,és onnan vissza másolni az újra,miután betettem?

(#34227) Pubszon válasza gabi32 (#34223) üzenetére


Pubszon
veterán

Én is váltok vagyonból lemezre meg idén.
Beszéltük korábban, hogy egy teljes klónozas talán működne. Én linkeltem egy leírást, keress rá.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#34228) gabi32 válasza Pubszon (#34227) üzenetére


gabi32
csendes tag

Milyen címszóval keressek rá,mert így hogy klónozás nem ad semmit?

(#34229) gyugyo79 válasza gabi32 (#34226) üzenetére


gyugyo79
addikt

Szerintem így nem lehet megoldani. Meg akarja majd formázni miután belerakod.
Én írnék a Synologynak ők mit javasolnak, sőt én bepróbálkoznék, hogy esetleg segítenek e abban, hogy te rá dugod pld.: USB -n a leendő újat ők meg klónozák rá a belsőt ...

(#34230) gabi32 válasza gyugyo79 (#34229) üzenetére


gabi32
csendes tag

Sajnos ettől félek én is,mármint,hogy nem nagyon fog ez így működni.
Írnék én nekik,jó ötletnek tűnik,de sajnos nem 100%-os az angolom... :N :N :N
Szerintem lementem amit lehet a Hyper Backup-al aztán bele teszem a szűz hdd-t felmegy rá DSM,vissza töltöm azt amit lementett a többivel meg megkezdődik a játszadozás... :W

[ Szerkesztve ]

(#34231) Pubszon válasza gabi32 (#34228) üzenetére


Pubszon
veterán

[link]

Egy próbát meg ér. Sok munka nincs vele, inkább csak idő, amíg klónozza.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#34232) Patice válasza gabi32 (#34226) üzenetére


Patice
Topikgazda

Másik külsőre tudod csak kimenteni az adatokat.

A jelenlegi lemezt külső házban, vagy dokkolóban nem fogja tudni olvasni a NAS.

Ez sajnos csak így működik egy lemezes NAS esetében.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#34233) gabi32 válasza Patice (#34232) üzenetére


gabi32
csendes tag

Értem. A Hyper Backup akkor lementi a dsm-hez tartozó beállításokat(jelszavak,címek,külső elérhetőségi beállítások,stb.) Csak az egyéb alkalmazásokat,(pl. Download station) kell újra telepíteni?

(#34234) gabi32 válasza Pubszon (#34231) üzenetére


gabi32
csendes tag

Köszi a linket. Lehet megpróbálom ezt is bár nem vagyok túl nagy mester ezekhez. Mikor megvettem a nas-t örültem,hogy pár nap alatt sikerült úgy beállítanom hogy legalább azzok a dolgok működjenek rajta amiket szeretnék.(download station,külső hozzáférés ha esetleg valamit távolról fel,vagy le akarok tölteni róla,és hogy itthon a médialejátszás menjen rendesen róla.) Kb. erre használom.

(#34235) Madwe válasza smallmer (#34225) üzenetére


Madwe
nagyúr

Letölti rarbgvel az általad megadott feltételeknek megfelelően amint elérhető, pl 1080p bluray meg remux kell csak stb. Letöltés után át is pakolja.

[ Szerkesztve ]

(#34236) Patice válasza gabi32 (#34233) üzenetére


Patice
Topikgazda

Az adatokat biztosan le tudja menteni, a beállításokat nem tudom, hogy azzal kell-e. Amikor én csináltam ilyesmit, akkor még külön volt, de az még DSM 5.2 alatt volt. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#34237) gyugyo79 válasza gabi32 (#34233) üzenetére


gyugyo79
addikt

A HyperBackup csak pár alkalmazást tud menteni (ami lehet lefedi azt amit használsz ezt nem tudom) de ezt meg tudod nézni mert ha csinálsz egy tesztet akkor az egyik lépésnél szépen felsorolja őket és lehet választani mit mentsen, utána még visza lehet lépni nem is kell a mentést elindítani, szóval tudod ellenőrizni.
A beállításokról a Vezérlő pult-> Frissítés és visszaállítás részében tudsz a konf. bizt. mentése fülön készíteni meg a másikon ezt vissza állítani is itt tudod ez szintén leírja mikről készül ami készül.

Az adatokról is csinálhatsz mentést de szigorúan nézve azok amik megmaradnak és a kikerülő HDD-ről is vissza másolhatóak, meg ugye az bármikor vissza rakható ha kell.

A klónozást próbáld meg mert az is lehet, hogy nem jön be róla a DSM de észere veszi, hogy az volt telepítve és a migrációt felajánlja ami neked már jó!

[ Szerkesztve ]

(#34238) gabi32 válasza gyugyo79 (#34237) üzenetére


gabi32
csendes tag

Köszönöm,így már kezd tisztulni a kép. Szerintem akkor ezek alapján kimentem amit lehet így ahogy leírtad és a nyers új hdd-t ha beteszem arra gondolom autómatikusan fel megy a dsm úgy mint mikor megvettem újonnan és utána a mentéseket külső lemezről visszaállítom.
Remélem ez így működni fog.

(#34239) smallmer válasza Madwe (#34235) üzenetére


smallmer
őstag

csak simán olyan nincs ami a letöltött dolgokat vizsgálja?

(#34240) Madwe válasza smallmer (#34239) üzenetére


Madwe
nagyúr

mármint átpakolja? arra pl a filebot a jó, de ahoz h könnyen futtasd kell a filebot nano is, ami csak inteles procikon fut.

(#34241) momoxp


momoxp
tag

A "volume1/@download" hogy tudom beállítani hogy máshol legyen?

(#34242) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok. valaki letudja irni hogy kell beállítani a vpnt? nason engedtem,belöőttem, lementettem a mit kért, telefonra áthuztam, több progival is próbálok csatlakozni de nem enged. portot nyitottam routeren, nasn tűzfalon átengedve. vpn plus sem tud csatlakozni és más sem. valószínűleg én bénázok, örülnék ha szájbarágná alaki esetleg :) leírást már olvastam erről,de 4.2es dsm kicsit másabb mint a mostani ugye.

(#34243) gyugyo79 válasza momoxp (#34241) üzenetére


gyugyo79
addikt

Download Station -> Beállítások -> Általános -> Ideiglenes Hely

(#34244) Pubszon


Pubszon
veterán

Beállítottam az email értesítést, jön is rendesen ami kell, de egy dolgot nem tudok kikapcsolni.
A hyper backup minden hajnalba szinkronizál és kapom az emailt hogy sikeres. Ezt az egyet hogy tudom kikapcsolni? Minden más esetben jöjjön, csak akkor nem ha sikeres.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#34245) momoxp válasza gyugyo79 (#34243) üzenetére


momoxp
tag

:Y :W az kemény :D ezt jól benéztem! Köszönöm! :C

(#34246) TBMC


TBMC
addikt

skacok!
ds218+ba 2,5" hdd simán belemegy? vagy kell hozzá valami kieg.? (nem nagyon találtam erre választ)

a 118ban van egy C disk holderem...

szüleimnél váltottunk a 218+ra, de most én is agyalok rajta, egy 216playen vagy egy 218+on (inkább e felé hajlok)

markbellus.hu 

(#34247) Borisz76 válasza Pubszon (#34244) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem biztos...csak egy tipp :

Vezérlőpult / Értesítés / Speciális :

Biztonsági mentés és visszaállítás résznél.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34248) gyugyo79 válasza TBMC (#34246) üzenetére


gyugyo79
addikt

Igen bele megy (csavarokat is adják hozzá):
Link 7. oldal .

Ha bele fér válasszátok a 218+ -t természetesen.

Nem is értem, hogy ha már ilyen keretes és nem direktbe csavaros akkor miért nem csinálták olyanra mint a többi x18 + -os modelt.

Ja és 216 play -hez a pdf. Viszont itt venni kell a 2,5 -es lemez tartót külön hozzá a leírás szerint is meg én se kaptam hozzá pld.

[ Szerkesztve ]

(#34249) urban racer válasza TBMC (#34246) üzenetére


urban racer
senior tag

mind a 2 keretes, azon van 4 csavarhely 2,5-es hddnek :K
Itt látod is, ha tudod mit kell figyelni: :K

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#34250) Pubszon válasza Borisz76 (#34247) üzenetére


Pubszon
veterán

Ez az, pedig úgy emlékeztem, hogy már próbáltam. :F

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.