Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) Magnat


Magnat
veterán

Üdv,

a Syno DNS szerveréhez (vagy általában a DNS szerverek beállításához) konyít valaki? Annyit szeretnék elérni, h egy lanon lévő gépeken egy adott címet beírva valaki oldja fel egy megadott (publikus) ip-re. A lokális host fileok szerkesztése sajnos nem opció, így feltettem a Synora a DNS szervert, de nem sok lövésem van hozzá. Tudna segíteni vki, hogy megy ez a legegyszerűbben?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#20002) lajos75 válasza Borisz76 (#20000) üzenetére


lajos75
senior tag

De ahogyan elnézem éppen nem is tölt jóformán neked semmit :)

Nézd meg az enyémet :D

[ Szerkesztve ]

(#20003) fuzer.zsolt válasza Borisz76 (#20000) üzenetére


fuzer.zsolt
csendes tag

Köszönöm a választ. Izmosabbat sajnos nem tudok venni. A hiba oka talán a paritáskonzisztencia ellenőrzése miatt lehet (?). Találtam egy ablakot, ahol azt olvasom, hogy az ellenőrzés befolyásolhatja a rendszer összteljesítményét. Azt nem tudom meddig tart, de számításom szerint kb. 80 órán keresztül. Mikor van ez az ellenőrzés? Azért van, mert újra kellett indítani? Ha megint előfordul, akkor újra ellenőrzi? :F

Ha a torrentek magas száma miatt lehet, akkor más módot kell választanom. Korábban egy mezei PC-vel is simán futtattam uTorrenttel kb. 1200 torrentet és semmi gond nem volt vele. :DD

A másik probléma a sebesség. A netem sebessége 60/6 Mbit. (7,5MB/750kB). Bár a szolgáltató kicsit megbolondult az utóbbi időben, mert a letöltés 7,5MB helyett 18MB-al jón, de csak az uTorrenten. A NAS letöltési sebessége (ha működik éppen) ennek a töredéke, 100kB, esetleg 500kB. Mondjuk 1%-a a lehetségesnek... Ezért valami beállítási hibára gondoltam, vagy annak hiányára. Sajnos nem tudok segítséget kapni senkitől ezzel kapcsolatban. :F

Tanácsot szeretnék: amíg tart a paritás konzisztencia ellenőrzése, addig ne csináljak semmit vele? Gondolok itt arra, hogy ne adjak hozzá új letöltést, uTorrenten letöltött torrentet se indítsak, ne másoljak rá fájlokat, hátha rendbe jön?

Eredetileg csak tárhelynek szántam, arra azért remélem alkalmas lesz. :))

Zsozsó

(#20004) Borisz76 válasza lajos75 (#20002) üzenetére


Borisz76
veterán

Nálam a max feltöltés 256 kb/s !!! Ebből be van korlátozva 160 kb/s-ra, hogy azért netezni is tudjak.
Letöltés éppen nem futott.

Magyarországi otthonomban nekem is optika van behúzva :K de itt kint németben jelenleg csak ez az ADSL elérhető itt.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#20005) fuzer.zsolt válasza lajos75 (#20002) üzenetére


fuzer.zsolt
csendes tag

Szia!
Ezt a képernyőt hogyan lehet látni, milyen menüpontban, mert én teljesen mást látok az enyémen

Zsozsó

(#20006) lajos75 válasza fuzer.zsolt (#20005) üzenetére


lajos75
senior tag

Az csak úgy látszik a képen mintha a ott lenne, de egymás előtt vannak megnyitva :D

[ Szerkesztve ]

(#20007) TBMC


TBMC
addikt

Sziasztok! Segitsegetek szeretnem kerni! Kb 3honapja vettem egy uj lg smart tvt. Tokeletesen kommunikal a ds215j nassal latok rajta minden indexelt media tartalmat, amint csatlakoztam wifire vele egybol erzekelte a nast. A minap fateromek is vettek egyet de hiaba kapcsolodtam vele a wifire az nem latja a nast. (Amit ma vettek az webos2 es az enyem webos1) nemtudom ez befolyasolhat e valamit. Tudnatok segiteni hogy/mit probaljak?

markbellus.hu 

(#20008) fuzer.zsolt válasza lajos75 (#20006) üzenetére


fuzer.zsolt
csendes tag

Arra gondoltam, ahol kiírja a torrent információkat, hasonlóan, mint az uTorrent, az a táblázat.
Én csak azt ismerem, hogy belépek a Download Station-ba és a mit ott kiír, há nagyon vérszegény, szinte nulla.

Zsozsó

(#20009) lajos75 válasza TBMC (#20007) üzenetére


lajos75
senior tag

Nekem szintén LG webos2 van és én sem látom, és még a Plex-t sem tudom felrakni rá :F

(#20010) lajos75 válasza fuzer.zsolt (#20008) üzenetére


lajos75
senior tag

Mert én a Transmission-t használom és nem pedig a beépített Download Station-t

(#20011) Arolotifar válasza TBMC (#20007) üzenetére


Arolotifar
őstag

Médiaszerver fut a NAS-on? Nálam is webOS2 van és csak akkor látja a tartalmat, ha fut a médiaszerver vagy a Plex szerver.

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#20012) lajos75 válasza Arolotifar (#20011) üzenetére


lajos75
senior tag

Nálam az a baj hogy a TV menüjében nem is találok olyan menüt ahol betudnám tallózni a megosztott mappát :F

(#20013) Arolotifar válasza lajos75 (#20012) üzenetére


Arolotifar
őstag

Távirányítón MyApps, ott pedig SmartShare és Eszközök :)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#20014) fuzer.zsolt válasza lajos75 (#20010) üzenetére


fuzer.zsolt
csendes tag

Transmissiont láttam másoknál is. Azt én is tudnám telepíteni? És ah igen, hogyan?

Zsozsó

(#20015) lajos75 válasza Arolotifar (#20013) üzenetére


lajos75
senior tag

Köszi, közben már megtaláltam :) :R
Te a Plex-t feltudtad rakni a TV-re ?

(#20016) Arolotifar válasza lajos75 (#20015) üzenetére


Arolotifar
őstag

Elvileg lesz hivatalos LG/Plex app valamikor :) Nekem nincs rá szükségem(csak kipróbáltam), mivel KODI-s médialejátszót használok :K

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#20017) lajos75 válasza fuzer.zsolt (#20014) üzenetére


lajos75
senior tag

A képek alapján csináld meg a beállításokat.
Ha kész, akkor nyomj rá a frissítésre és meg fog jelenni a többi között.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#20018) gbors válasza fuzer.zsolt (#20003) üzenetére


gbors
nagyúr

A paritáskonzisztencia ellenőrzése biztosan terheli a CPU-t, a nagy számú seed meg a memóriát. A process viewerben nézd meg, melyik alkalmazás fogyasztja a legtöbb memóriát és mennyit. Egy mezei PC desktop amúgy simán erősebb 5-10x, mint egy ilyen NAS.

Az első dolog, amit próbálj meg, hogy teljesen lekapcsolod a torrent klienst. A teljesítményt még mindig befolyásolhatja a futó pk ellenőrzés, de a stabilitási gondoknak meg kell szűnni.

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#20019) TBMC válasza Arolotifar (#20011) üzenetére


TBMC
addikt

igen fut, koszonom most mar megy a smart sharebol sikerult inditani. :R

VISZONT

ami nagyon erdekes, es segitsegeteket szeretnem kerni mi a fene okozhatja a galibat, miszerint elinditok egy filmet karikazik kb 1percet majd elindul fut par masodpercet majd ismet karikazik es tolt.. aztan ez ismetlodik... ha ugyhagyom akkor sem tolt be tobbet...

a wifivel nincs gond, mertem speedtesztet a nappaliban levo tv mellett kozvetlenul, teljes savszelesseggel fut.

a masik tvn tokeletesen fut a tartalom.

van barmifele otletetek? :F

elore is halas koszonet!
:R

markbellus.hu 

(#20020) MichaelSD válasza jozsi252 (#19643) üzenetére


MichaelSD
őstag

Nekem se meg a Synoloader, átdob valamit a DSbe, de csak egy php fájl a végeredmény.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#20021) shownomarcy


shownomarcy
csendes tag

Át lehet helyezni mappákat úgy a NAS-on, hogy aztán ne szinkronizálja/másolja újra az egészet a Cloud Station? :(

(Felmásoltam egy csomó cuccot, cloud stationnel le volt szinkronizálva, ugyanaz a tartalom. Aztán még áthelyeztem, így a szülő mappa más lett. Töröltem a szinkronizálási feladatot, majd újat hoztam létre ugyanarra a tartalomra. A fájlok tartalma és dátuma is ugyanaz, csak a mappák dátuma tér el, emiatt újra tesz mindent. Ejj... FreeFileSync ilyet nem csinált, az (természetesen?) egyenként ellenőrzi a fájlok dátumát, egyezőségét.)
De legalább az almappákra való szinkronizálás meglesz DSM 6.0-tól, úgy látom...

(#20022) TBMC válasza TBMC (#20019) üzenetére


TBMC
addikt

viszont ha a tv hata moge teszem a telefont egybol lekuszik a sebesseg 1/1mbps kozelire...

elnezest az offert :( bar nem tudom mi tevo legyek :(

markbellus.hu 

(#20023) Magnat válasza TBMC (#20022) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

2.4-es vagy 5 gigás a wifi? Csatornát próbáltál váltani?

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#20024) #29810560 válasza TBMC (#20022) üzenetére


#29810560
törölt tag

Felejtsd el a WiFi-t! Dróttal kösd be a TV-t! ;)

A WiFi mindig akadni fog. Nálam is megakad néha egy-egy film WiFi-n, pedig a router a TV mögött van/volt. Dróton, még sosem akadt. :N

[ Szerkesztve ]

(#20025) TBMC


TBMC
addikt

2.4ghzn fut jelenleg. asus rt n18u

az a gond, hogy a wifi a nas es egyebek mind az én szobámban vannak, itt tökéletes minden. 30/10 a speed test is, tudja a maxot a sávszélességhez képest.
a mellettem lévő hálóban is tökéletes minden, sőtt még a nappaliban is, egészen addig amíg a tv mögött nem mérek jelet és sebességet :(

így az utpkábelezés sajnos kiesik mert mindenhol el vannak tűntetve a kábelek... :(
esetleg egy jelerőssítő segíthet?

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#20026) Doky586 válasza TBMC (#20022) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Távol vagy a wifi routertől.. :(((

A TV és a teló wifije egymást akadályozza a kapcsolatban, ha kikapcsolod a TVt akkor nincs probléma.. Megoldás: a TV közelébe telepíteni utp kábellel egy wifi AP-t (vagy routert..)

(#20027) TBMC válasza Doky586 (#20026) üzenetére


TBMC
addikt

igen picit odébb van a nappalitól a router, de minden eszköz tökéletes jellel és sebességgel rendelkezik, kivétel a tv. ezért fura számomra :(

markbellus.hu 

(#20028) Darvascapone


Darvascapone
csendes tag

Sziasztok,

Adott a 215j nas, amely hely es aram hiany miatt nem csatlakoztathato a routerhez vezetekkel. Milyen egyeb megoldas van? Wifi adapter?

A Nas alapvetoen adattarolasra es torrentre hasznalnam, a letoltott filmeket elsosorban a tv-n nezem meg vagy DLNA-n keresztul vagy egy apple tv segitsegevel. Sokat nem torrenteznek kb 2-4 letoltes/het. PC-t nem hasznalunk, Ipadot hasznalunk szinte mindenre.

Az eddig amit olvastam toletek, talan erdemes lenne a Nas-t a tvre vagy az apple tvre kotni, mert ugy biztos a film lejatszas sebessege. Azt gondolom, hogy a Nasra feltoltot fileok, eleresenek a sebessege, nem feltetlenul fontos, ritkan hasznalnak ezt a funkciot. A feltoltott fenykepeket, videokat nem nezzuk minden nap.

Elore is koszi a segitseget

Udv

[ Szerkesztve ]

Capone

(#20029) Borisz76


Borisz76
veterán

Mi ez a wi-fi őrület már megint ?

Értsétek meg, hogy stabil és gyors elérés miatt a vezetékes összeköttetés a javasolt.
( Gigabites router, switch ha kell és minimum CAT5e kábel )

Néha még így is lassúnak találom a NAS és a PC-m közötti 110-120 MB/s-os tempót !!!

Max telefont és tabletet kell wi-fi-vel használni.

Mindenhez aminek van csatlakozója KÁBELT kell húzni !

Nálam is úgy van bekötve minden : TV , Házimozi erősítő, NAS , nyomtató.
Még édesanyám laptopjához is húztam egy kábelt a wi-fi-t meg kikapcsoltam.
Mondjuk soha nem is viszi sehová :)

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#20030) TBMC válasza Borisz76 (#20029) üzenetére


TBMC
addikt

a szobámban minden kábellel megy - kivéve a tvt és a macbookot, de kicsit körülményes lenne kb 35méter kábelt áthúzni a lakáson, úgy, hogy minden kábel el van rejtve.
megpróbálkozok majd egy jelerőssítővel, hátha... ha az sem segít akkor marad minden így sajnos.
de köszönöm mindenkinek, és bocsánat a sok off ért.
:R

markbellus.hu 

(#20031) #29810560 válasza Darvascapone (#20028) üzenetére


#29810560
törölt tag

Neked is csak azt tudom mondani, mint előbb. NAS ethernet hálózatba kötésénél csak a kábeles bekötés a nyerő, ráadásul a gigabites hálózat. :K

Ugyan ez igaz a "kvázi realtime" videó adatfolyamokra is. Pl. a NAS-on lévő filmek nézése Smart TV-n. A Smart TV-k zöme, persze 100 Mbites ethernet porttal rendelkezik, de még mindig jobb egy drótos stabil zavarásoktól mentes100 Mbit-es kapcsolat, mint egy látszólag, hangsúlyozom LÁTSZÓLAG 300 Mbit/s-es N-es WiFi, ami egy agyoninterferált 2.4 GHz-es környezetben működik.

Ellenkező esetben folyton idegesíteni fog, hogy akadnak a video streamek.

(#20032) Borisz76 válasza TBMC (#20030) üzenetére


Borisz76
veterán

A jelerősítő felezi a wi-fi amúgy is lassú sebességet...

Mert a meglévő sávszélességen megy egyszerre az vétel és az adás !

A szobádban minden kábellel megy...ezt írtad :C

Örülök : mert akkor veszel 4-5 Eft-t egy 5 vagy 8 portos GIGABITES SWITCH-et és lesz 4 vagy 7 portod amire azt kötsz amit akarsz !

Válogass ! :D

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#20033) Darvascapone válasza Borisz76 (#20029) üzenetére


Darvascapone
csendes tag

Nalam meg semmi, nyomtato wifis, tablet, telefon, notebook. Szerintem a NAS-ra a kezdeti feltoltes utan heti max 1 gb anyag es kb 3-4 letoltot film megy. Ehhez komolyan kell a vezetekes kapcsolat? A torrent letoltesi sebessege nem nagyon erdekel ha egy ejszaka alatt tolt le egy filmet az se erdekelne, de azt gondolom ennel gyorsabb lesz a wifin is a letoltes.

Capone

(#20034) Doky586 válasza TBMC (#20030) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Álcázd ruhaszárító kötélnek, miközben átvág a szoba egyik végéből a másikba.. :B

[ Szerkesztve ]

(#20035) Magnat válasza TBMC (#20025) üzenetére


Magnat
veterán

Ha a tv-ben 1 csatornás a wifi, az 2.4-en még jó jelerősség mellett is elég sovánka sávszélt ad ... ha semmiképpen sem akarsz/tudsz kábelezni és a csatornaváltás sem segít, akkor ha a tv tud 5ghz-t, egy kölcsön 5 ghz-s routerrel tehetsz egy próbát... én próbálgattam egy média lejátszót és a próba idejére átdugtam a tv-ből a lan kábelt, a tv-t meg wifire tettem (5ghz) ... aztán el is feledkeztem erről az egészről, a játékos tesztelésén régen túl voltam és a tv lejátszóján néztem filmeket, soha nem akadt meg egy sem, még a full hd sourceok sem ... de nálam a router és a tv kb 3-4 méterre van ugyanabban a szobában és mint említettem, 5ghz. Ha nincsenek ilyen ideális körülmények, akkor mindenképpen kábel (mondjuk így is visszadugtam amikor észrevettem).
A repeaterrel meg annyi a gond, h ott ugye alapban feleződik a sávszél, szóval az meg azért lesz karcsú ... esetleg ha a köztes szobáig tudsz kábelezni, akkor oda ha leteszel egy 5ghz-s routert ap-ként (és a tv is tudja), az segíthet... de biztosat tényleg nem lehet mondani.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#20036) #29810560 válasza TBMC (#20030) üzenetére


#29810560
törölt tag

Ezt az appot töltsd le a mobilra, telepítsd és futtasd! ;)

Wifi Analyzer

Én elborzadtam, mikor láttam, hogy milyen elektromágneses kavalkádban próbálok pl. TV-n filmeket nézni WiFi kapcsolaton, ahol baromira zavaró, ha akárcsak egy fél pillanatra is megakad a kép/hang.
Van itt a környéken olyan szomszéd, akinek alig gyengébb a WiFi jele nálam egy betonfalon/födémen keresztül, mint a sajátom egy téglafal mögött.

Amióta minden dróton lóg. Nyugalom van és boldogság. :K

(#20037) Borisz76 válasza Darvascapone (#20033) üzenetére


Borisz76
veterán

Arra elég lehet persze....de nálam a napi 20-30 GB a jellemző.

Nyomtatót sem használom minden nap , a tableteken és telefonokon pedig nincs is megfelelő port.

Nem is ezekkel van gond....a NAS-t kell mindenképpen fixen kábelezni.
Ugyanakkor mint előttem is írták azért a TV-be és a HTPC-hez, PC-hez, egyéb lejátszóhoz is ajánlott a kábel !

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#20038) Grougon válasza Borisz76 (#20029) üzenetére


Grougon
tag

5ghz-es wifi azért elég stabil és gyors még zsúfolt helyeken is:P

szerintem meg nem kell a még a tabletet is kábelre kötni:D ac-s wifin gond nélkül átmegy 40mb/sec +

(#20039) #29810560 válasza Grougon (#20038) üzenetére


#29810560
törölt tag

"5ghz-es wifi azért elég stabil és gyors még zsúfolt helyeken is:P"

Ja! Ha a WiFi adó meg a vevő azonos légtérben van, de a lakásban sajnos falak is vannak és úgy "lenyelik" az 5 GHz-es jelet, mint a kacsa a nokedlit. Nálam egy folyosóval, meg egy szobával arrébb jobb sávszélességet ad a 2.4 GHz, mint az 5 GHz, mert kevesebb csillapítással megy át a falon.

[ Szerkesztve ]

(#20040) fuzer.zsolt válasza lajos75 (#20017) üzenetére


fuzer.zsolt
csendes tag

Köszönöm a választ, a beállítás sikerült. Be kellett gépelnem a képen látható címet (http://packages.synocommunity.com/)

A Transmission a Csomagkezelési központ / Közösség alatt jelent meg. Próbáltam telepíteni, de sajnos nem sikerült.

"Transmission" telepítése nem sikerült.
Download directory /volume1/downloads does not exist.

:F

Zsozsó

(#20041) gbors válasza Darvascapone (#20033) üzenetére


gbors
nagyúr

Technikailag működni fog, de a minőség erősen kérdéses - többek között azért is, mert a WiFi titkosítása a NAS CPU-ját is terhelni fogja. Nem tudom, pontosan mi az akadálya annak, hogy a NAS-t dróttal a routerhez / switchhez kösd, de érdemesebb lenne azon a fronton megoldást keresni.

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#20042) noorbertt


noorbertt
őstag

Sziasztok,

Sokat olvastam ezt a topikot de sok mindenre nem kaptam valaszt. Vagy nem kerestem eleg jol:)
Ezert kerdezek nehanyat ha nem gond:)

Synology NAS vasarlasan gondolkozom, viszont nem tudom melyik lenne megfelelo szamomra?

Nem akarok torrentezni rajta vagy hd filmeket nezni..

-Biztonsagi mentesre hasznalnam
-Kepek rendszerezesere( hogy ne minden eszkozon legyen es a vegen kaosz :) )
-Sajat felhonek is hasznalnam (Ez mennyire biztonsagos amugy? dokumentumok es kepek miatt is plusz mobilon is hasznalnam)
-Tervezek venni kamerakat is amit azon keresztul felugyelnek
-VPN

Ar miatt a DS215j-re esett a voks elsore, de fogalmam sins hogy ez jo lesz e nekem? Kamerak miatt is kerdezem hogy birni fogja e ugy hogy kozben a tobbi feladatokat is elvegzi gond nelkul?

Leirasban van egy olyan hogy "Maximális megosztott mappa szinkronizálási feladat : 2 " Ez pontosan mit jelent? Milyen korlat ez? Nem ertem mit korlatoz pontosan es hogy ez a szam mennyire rossz ram nezve..

Illetve ezt sem ertem teljesen : "Maximális IP kameraszám (licencek szükségesek) 10 (beleértve: 2 szabad licenc)" Ez mit jelent? Ehhez a gephez ketto kamerat tudok kotni es ha tobbet akarok akkor extrat kell fizetni?

Koszonom :)

Szerk, mert lemaradt
Softver frissites, ha jon uj rendszer vagy barmi azt meg fogja kapni ez a fajta nas? egy ido utan lelassul a rendszer emiatT?

[ Szerkesztve ]

(#20043) tobias40 válasza noorbertt (#20042) üzenetére


tobias40
veterán

Amire neked kell ara elég lehet de ha megteheted vegyél 215-t,a plusz erő sosem árt!

Az elsőkérdésre nem tudom a választ,majd más válaszol... :)

A kamerák: igen kettő licenszet kapsz hozzá a többit meg kell venned(kb 20.000 kameránként úgy tudom)
Még az is kérdés milyen felbontású kamerát akarsz ,mert a 720p,1080p felbontás már eléggé fogja a NAS-t sztem!Folyamatos felvételhez még több proci és memória kell,azt gondolom!
Nekem a 212j nem bírja a 720p-t igaz megy mellette atorrent,filmlejátszás,és folyamatos kamera felvétel.

Jó pár évig tuti megkapod a frissítéseket én is megkapom a 3 éves Nas-omra,az más kérdés hogy sztem a frissítések miatt folyamatosan "lassul" a rendszerem,a régi 4.-s DSM-el sokkal pörgősebb volt nekem minden,degondolom hogy ez "szándékos"is hogy megvegyük az újabb vasakat!!

A többi kérdésedre majd jönnek az okosabb felhasználók! :R

(#20044) lajos75 válasza fuzer.zsolt (#20040) üzenetére


lajos75
senior tag

Létezik ilyen mappád hogy "downloads" egyáltalán?
Ha nem megy akkor Távoli asztal (TeamViewer) segítséggel megcsinálom neked.

(#20045) fuzer.zsolt


fuzer.zsolt
csendes tag

Valaki legyen szíves mondja meg, hogy lehetséges-e uTorrent használata valamilyen módon DS414j-n?
Én kérek elnézést, ha hülyeséget kérdeztem. :K

Zsozsó

(#20046) Magnat válasza #29810560 (#20039) üzenetére


Magnat
veterán

Igen, sajnos az 5 ghz érzékenyebb a 2.4-nél, bár most megnéztem, 2 közfalon keresztül (igaz, nem túl vastagok) még átjön 60 mb a tabletemre.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#20047) Mauzes válasza hemaka (#19994) üzenetére


Mauzes
őstag

Az a célom, hogy tudjak csatlakozni belső hálózatról is FTP-n, és külső hálózatról is. Ez jóval egyszerűbb fájlelérést tenne lehetővé Total Commander-en keresztül. Csakhogy eddig még egyik sem sikerült, nem tudom, mit kellene máshogy csinálni/beállítani.

(#20048) Darvascapone válasza gbors (#20041) üzenetére


Darvascapone
csendes tag

A Nasnak foldelt konnektor kell, a routernek nem. Jelenleg a router kozelebe nincs foldelt konnektor. A minosegen mit ertesz?

Capone

(#20049) noorbertt válasza tobias40 (#20043) üzenetére


noorbertt
őstag

A kérdés érvényes akkor a 215+ rá is akár, köszönöm a reakciót. Reméljük mások is tudnak ennyire hasznosat hozzá tenni :)

Még valami, az a két kamera lincest hogy kell érteni?
Online kettő kamera lehet csak, de "offline" akár mind a négy is mehet egyszerre ami felvesz?

(#20050) kaciokos válasza fuzer.zsolt (#20045) üzenetére


kaciokos
őstag

Tudtommal nem. Ha a Download Station nem felel meg (nekem pl. nem tetszett), akkor használj Transmission-t a NAS-on, azt PC-ről egy normális grafikus felülettel tudod kezelni, kvázi mintha a PC-n futna, azzal az "apró" különbséggel, hogy nem áll meg a le/feltöltés, ha kikapcsolod a PC-t. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.