Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25001) Dekuator


Dekuator
tag

Ma reggel sikerült újra indítani megint a stationt de most kb 4 órája ez a kép van.
Nem tudom hogy ez normális e. Az oldal szerint viszont nem töltök illetve nem seedelek semmit.

[ Szerkesztve ]

(#25002) kaciokos válasza Dekuator (#25001) üzenetére


kaciokos
őstag

Nincs valami esetleg rosszul beállítva a feltöltési szabályok körül?

(#25003) Dekuator válasza kaciokos (#25002) üzenetére


Dekuator
tag

Szerintem nincs, de ha le tudnád írni vagy egy linket adni a beállításokhoz akkor azt megköszönném

(#25004) Bobbacsi válasza Dekuator (#25003) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Igy van beállitva ?:
A Megosztási arány : 500 lehet jóval kevesebb is.(nálam ennyi)
A BT előnézet meg legyen bepipálva

[ Szerkesztve ]

(#25005) Dekuator válasza Bobbacsi (#25004) üzenetére


Dekuator
tag

Köszönöm megnézem és írok hogy mire jutottam.

(#25006) Mocsokba válasza Gyurma_13 (#24991) üzenetére


Mocsokba
tag

Köszönöm.

Próbálom könyvtáronként hozzáadni, de nem engedi elmenti a változtatásokat.

Üdv: Mocsokba

(#25007) Mocsokba válasza Mocsokba (#25006) üzenetére


Mocsokba
tag

Közben sikerült, újratelepítettem és újraindítottam a NAS-t.

Üdv: Mocsokba

(#25008) whoever70


whoever70
tag

létezik az, hogy a DS111 NAS nem kompatibilis a most elérhető PLEX alkalmazással?

(#25009) justice84 válasza whoever70 (#25008) üzenetére


justice84
tag

Sajnos igen. Which NAS devices are no longer supported

no longer supported:
-ARMv5 processors
-PowerPC (PPC) processors
-32-bit processors for unRAID
-ReadyNAS OS 4 (ROS4) operating system

(#25010) Dekuator


Dekuator
tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget úgy néz most már működik a seed

(#25011) Patice válasza Dekuator (#25010) üzenetére


Patice
Topikgazda

És mi volt a megoldás? :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25012) magyusz


magyusz
csendes újonc

Sziasztok!
Nincs köztetek olyan felhasználó, akinek dsm 6 van fent és rutorrentet használ, esetleg transmissiont? Vagy aki tudja, hogy lehet dsm 6-ról dsm 5.2 re visszaállni? A gondom az, hogy dsm6-on nem tudombeállítani a rutorrentet Tomi5244-nek sikerült ezt megoldani, de azóta sajnos nem tudom felvenni vele a kapcsolatot. Rajta kívül senki sem használja, aki venné a fáradtságot és segítene nekem? Ha a rutorrentet nem használja senki, akkor aki fel tudja tenni dsm 6-on a transmissiont, mert a netes youtube-os leírás nem jó a dsm6-hoz és ha ezekben sem tud senki segíteni, akkor olyat keresnék aki tud segíteni abban, hogy, hogyan kell a dsm 5.2-öt visszaállítani, mert az sem egyszerű, ha lehetséges. Ha valaki megszánna boldoggá tenne, mert sajnos ennek a problémának a megoldásában senki sem tudott még eddig nekem segíteni.
Üdv!
magyusz

(#25013) Mocsokba válasza magyusz (#25012) üzenetére


Mocsokba
tag

Szia, nekem 6.0 van fent, youtube video segítségével sikerült feltennem. Feltöltés még nem megy, de remélem, hogy az is hamarosan menni fog.

Üdv: Mocsokba

(#25014) tomi5244 válasza magyusz (#25012) üzenetére


tomi5244
őstag

Szia!

Most látom, hogy írtál, nem mindig járok erre. Én semmi pluszt nem csináltam, csak azt a pár lépést követtem amit gyugyo kolléga írt:

1) ruTorrent törlése.
2) WebStation+Php leállítása.
3) ssh belép adminként:
4) sudo rm -R /var/services/web lehet kéri utána a jelszót, már nem emlékszem (jelszó megadása)
5) sudo ln -s /volume1/web /var/services/web

Ezek után:
6) WebStation+PHP vissza indítása
7) ruTorrent telepítése.

Nálam ezek után működik. Ha bármi hiba leledzik ezután, akkor valahogy gyugyo kollégát fűzd meg, hogy segítsen, mert a hiba üzenetekben nem vagyok jó. Nélküle eddig se jutottam volna :)

De jó lenne tudni, hogy mi a hiba, mert így más sem fog tudni segíteni.

T

[ Szerkesztve ]

(#25015) gyugyo79 válasza tomi5244 (#25014) üzenetére


gyugyo79
addikt

De hát elindult neki is ... Végig csinálta amiket írtam meg amiket leírtál most, de utána a passzív kapcsolat miatt elkezdte mc-vel a jogosultságokat állítgatni. Akkor írtam is neki, hogy már csak a routeren kéne a portokat forwardolni. A többi már olyan finomhangolás esetleg amiket te csináltál pld rss stb amit én már meg sem néztem. De abszolút nem a ruTorrent elindításával van a probléma mert az elindul.

(#25016) Zolee11 válasza magyusz (#25012) üzenetére


Zolee11
senior tag

Szia!

Ha a transmission is megfelel neked, akkor ezt a leírást ajánlom, nekem simán működik DSM 6.0 alatt is. Aktív vagyok, sőt neten keresztül is elérem, távolról is tudom kezelni.

no brain, no problem

(#25017) Gyurma_13 válasza magyusz (#25012) üzenetére


Gyurma_13
aktív tag

Szia,

Érdemes elolvasni a 23391-től a transmissionnal kapcsolatos beírásokat a 23402-ig, ott benne van, hogy mi a megoldás, ha telepítés után nem akar futni.
Bár valaki azt írja, hogy a Nas újraindítás megoldotta a problémáját.

(#25018) csiadr válasza roonin (#24276) üzenetére


csiadr
újonc

Szia! Rájöttél, hogy mi okozta? Nálam ugyanez a hiba van.

(#25019) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Nem tudom Nas (215j) probléma-e:
Kodi Pc-re telepítve. NAS-on filmek, Kodiban betallózom a megfelelő mappát vagyis csak tallóznám, mert látja, de csak a nas elérését tudom beállítani, de a benne lévő megosztott mappát nem. Ha kézzel írom be az elérési utat, akkor azt írja, hogy nem éri el a szervert. A Pc simán lejátssza wgy sima vlc-vel a megosztott nas mappából a filmeket. Mit kell kodiban még állítani? Vagy a NAS-on?
Ja és egy Rabsperry Pi-n lévő kodi is megtalálja és lejátssza szépen a filmeket.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#25020) Patice válasza psg5 (#25019) üzenetére


Patice
Topikgazda

Próbálkozz NFS megosztással. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25021) psg5 válasza Patice (#25020) üzenetére


psg5
veterán

Elvileg azzal megy. Kodiban Pc-n is az NFS-t választom ki és RPI2-n is onnan tallózom be.
Valahol a PC-n kellene még az NFS megosztást beállítani? (Win 10)

F.K.T.

(#25022) Patice válasza psg5 (#25021) üzenetére


Patice
Topikgazda

Az NFS engedélyeket a NAS-on hogy állítottad be?

Ha adott IP-re, akkor az a baj, ha az egész otthoni tartományra, akkor OK.
+
Lehet egy két extra pipát be kell még rakni, vagy ki kell venni a NAS-on. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25023) whoever70 válasza justice84 (#25009) üzenetére


whoever70
tag

azért ez gáz, eddig miért volt támogatva akkor.

régebbi verzióval megoldható a működés?

(#25024) psg5 válasza Patice (#25022) üzenetére


psg5
veterán

A csudába.
Megkérlek valahogy eligazítanál, hogy hol találom meg az extra pipákat?

F.K.T.

(#25025) Patice válasza psg5 (#25024) üzenetére


Patice
Topikgazda

Itten...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25026) psg5 válasza Patice (#25025) üzenetére


psg5
veterán

Köszi! Este meg is nézem! Jah hogy ugyanúgy ahogy az RPI 2-nél hozzáadtam... :W :W :R :R

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#25027) psg5 válasza Patice (#25025) üzenetére


psg5
veterán

Az hogy a "Nem-privilagizalt portokról...." is ki legyen jelölve? Idáig egyiknél sem volt...

F.K.T.

(#25028) psg5 válasza Patice (#25025) üzenetére


psg5
veterán

Sajna továbbra sem jó, pedig megcsináltam ahogy RPI esetében is.

F.K.T.

(#25029) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Megtudná valaki mondani, hogy a transmission hol tárolja a torrent fájlokat, mert azt itt nem tudom merre található.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#25030) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok!

Az alábbi gondom van:
DLNA-n a DSM 5.0 még kiválóan tudott stream-elni wifin bármit a TV-nek, azonban már a 6.0 Bétánál is tapasztalatam, hogy nem egy filmnél, lejátszás közben, valahogy nem megy az adat.. a TV-n megjelenik egy "betöltés.." felirat, és várom a csodát, hogy majd egyszer, végre érkezzen annyi adat, amivel az adás folytatódik.
A jelenséget tapasztaltam 215j-n, 115-ön, és most a 716+ -on is. Az Asus wifi router volt a TV-vel azonos helyiségben is, ugyanúgy problémás lett, a 6.0-s DSM alatt (tehát nem wifi gond.)

DLNA kb. alapbeállításokkal fut, és mivel van olyan, meglévő filmecske, aminek a digitális biztonsági másolata kiválóan fut a NAS-ról, így nem értem a dolgot.

A másik gondom, hogy pl. egy mkv -nál DLNA-n nem tudok a TV-n hangsávot váltani a magyarra, ha az angol az alapértelmezett. Ha ugyanezt a filmet felmásolom egy pendrive-ra, és arról játszom le a TV-n, akkor működik a hangsáv módosítás a menüben, nem szürke, tehát a Syno DLNA szolgáltatása rossz (vagy csak tud ennyit.) Erre tudtok megoldást? Használjak video station-t?

Másnál mi a helyzet? :F

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#25031) Magnat válasza MrCsiT (#25030) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

Nálam tökéletesen működik 6-os dsm-en - 212j, Pana 50st60. Sztem próbáld ki madzagon (gondolom ha egy szobában vannak, ideiglenesen össze tudod kötni), illetve másik eszközön (telefon, tablet). A hangsáv váltást régen próbáltam, akkor jó volt. Ja és még esetleg tedd fel a MiniDlna-t, h azzal hogy megy.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#25032) Tesztelo.hu válasza MrCsiT (#25030) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

Próbáld meg a DLNA profilt másra állítani a NAS-on.

(#25033) krealon válasza MrCsiT (#25030) üzenetére


krealon
veterán

"A másik gondom, hogy pl. egy mkv -nál DLNA-n nem tudok a TV-n hangsávot váltani a magyarra, ha az angol az alapértelmezett. Ha ugyanezt a filmet felmásolom egy pendrive-ra, és arról játszom le a TV-n, akkor működik a hangsáv módosítás a menüben, nem szürke, tehát a Syno DLNA szolgáltatása rossz"

Teves kovetkeztetes.
A DLNA sokkal kevesebb formatumot es opciot tamogato szabvany, mint amire neked szukseged lenne, es a TV beepitett medialejatszoja csak helyi forasbol kepes lejatszani.
Ettol a DLNA nem rossz, csak neked nem eleg.

Peldaul a Plex media szerver PC-n futo valtozata ugy orvosolja a DLNA kompatibilitasi problemekat, hogy on-the-fly atkodolja a videot a lejatszo szamara. (A DS716+ procija is alkalmas erre a feladatra, es telepitheto is ra a Plex Media Szerver.)

(#25034) juhasz.p


juhasz.p
aktív tag

Valaki találkozott olyan hibával, hogy a média lejátszója (Asus O'play mini+) egyik napról a másikra nem tudott csatlakozni a NAS-hez, azaz csatlakozni csatlakozik, de nem tudok semmit lejátszani? Ha elindítom a lejátszót és a lejátszó saját file managerében be tallózóm a NAS-t, visszaugrik a kezdő oldalra a lejátszó.

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#25035) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Láma kérdés, de most hirtelen megfogott. Betettem egy új vinyót a nas-ba és szeretném ha a régin lévő mappák átkerülnének az új hdd-re. Hogy kell ezt az egyszerű műveletet csinálni? :B

Jah, csinálok egy új megosztott mappát és oda bemásolom... aha.... linux fájlrendszer struktúra, nem windows...lassan kapcsoltam. :)

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#25036) Essejó válasza MrCsiT (#25030) üzenetére


Essejó
veterán

Vagy mindezeken túl, állítsd át az alapértelmezett hangsávot az mkv-ban magyarra, pár kattintás mindössze.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#25037) Madwe válasza MrCsiT (#25030) üzenetére


Madwe
nagyúr

használj smb-t vagy nfst. meg normális médiaplayert, ne a tv beépített szutykát :D

(#25038) Essejó válasza Madwe (#25037) üzenetére


Essejó
veterán

Valamin azért mindannyian lazán átsiklottunk. Ahogy leírta a DSM 5-el minden működött. Jól!
A probléma a DSM 6 ßétával kezdődött majd a véglegessel állandósult. Ergo nem a beépített lejátszóval van gond, hanem a fosul megírt DSM 6-al.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#25039) Valkűr válasza Essejó (#25038) üzenetére


Valkűr
őstag

Ha DSM 6 miatt lenne a rossz, akkor nálam is rossz lenne, de tökéletesen működik.

iPhone 13 Pro Max, iTab Air 5

(#25040) #62382080


#62382080
törölt tag

Sziasztok!

NAS témában kérném segítségeteket. Nem Synology NAS-om van. Németországban élek és itt már IpV6-ot használ a kábelszolgáltatóm. IpV4-en nem tudok 21-es portot nyitni az FTP szervernek, mert le van tiltva, de a NAS-om kapott egy szép IpV6-os címet, amivel működik az FTP szerver.
A helyzet az hogy Mo.-ról nem tudnak bejelentkezni az FTP szerveremre.

A kérdésem az lenne, hog van-e valakinek ötlete, hogy az IpV4-es gépről, hogyan lehet bejelentkezni az IpV6-os címmel rendelkező FTP szerveremre.

Elnézést az off-topic-ért, de sehol nem találtam épkézláb megoldást. Fórumok, Google stb....

Köszönet a válaszokért!

(#25041) Mr Bond 007 válasza #62382080 (#25040) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Lehet tűzfal is a hiba oka ami nem kezeli még az ipv6-os címeket. Meg itt azt is írták hogy kapcsos zárójelbe kell tenni az ipv6-os címet. (nem tudom ez csak a filezillánál van-e vagy általános) KATT

(#25042) Madwe válasza Essejó (#25038) üzenetére


Madwe
nagyúr

Hangsávot ott is csak onthefly átkódolással érne el. A szaggatás az ami újfent jelentkezett nála, de annak ezer meg egy oka van.

Ha nfst vagy smbt használ, s nem dlnat ami nem támogat hangsávváltást pl, akkor a legtöbb gondja kapásból megoldódik. Ha dedikált lejátszót használ ehez, akkor minden. Nem a nassal van a gondja, csak dsm 6 upgradenél vmiért mégjobban szétesett a dlna-ja, bár én inkább vmi háttérfolyamatra gyanakszom ami fut nála, pl indexelés, ami most jobban leterheli, s idővel amint végzett rendbe jön.

(#25043) Mankó


Mankó
veterán

Üdv
Zyxel nsa310 + 3 Tb wd red-ről váltanék valami erősebb verzióra és jobb használhatóbb szolgáltatásokra. A DS116-al szemezek, mert már az Atommal szerelt erősebb modellek drágán mennek, használtban meg nagyon ritkán látni.
A jövőre gondolva szóba került a DS415+ is, ha nem 200 körül lenne, vagy lenne használtban is.

Van valami tapasztalat a DS116-al, hogy mire elég az 1.8-as Marvel méregzsák? Gyors adat átvitel, torrent, külső elérés, amire első körben szükségem van. (500 Mbites netem van, szóval az nem lehet szűk keresztmetszet.)

Véleményeket, ajánlásokat várok!

Köszi

(#25044) Essejó válasza Madwe (#25042) üzenetére


Essejó
veterán

Vagy előkapja a jó öreg MKVtoolNix programot és úgy 3 kattintással átállítja az alapértelmezett hangsávot. :)
Lehet több a kattintás, régen használtam.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#25045) Mankó válasza Mankó (#25043) üzenetére


Mankó
veterán

DS214 Play vagy DS116? Melyik az erősebb, mert gondolom a 2 férőhely miatt a 214 play az ajánlottabb.

(#25046) Sanya válasza Mankó (#25045) üzenetére


Sanya
nagyúr

Attól függ mire kell. De a ds214play erősebb

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#25047) Mankó válasza Sanya (#25046) üzenetére


Mankó
veterán

A play funkcióját nem használnám ki, van erre külön dedikált médialejátszóm (medx6003d).
Jelenleg 3 Tb van a leváltandó Zyxelben, bőven elég most mindenre, de ki tudja mit hoz a jövő.
Feladatok: torrent, külső elérés, média streamelése lejátszóra, otthoni hálózaton keresztül gyors elérés, plusz még néhány Synology szolgáltatás amelyekkel még csak most barátkozok.
A DS116 újonnan kerülne annyiba, mint a DS214play használtba, + - 10 ezer. A 116 halkabb, a 214play 2 rekeszes. - van min agyalnom, ezért kértem tőletek segítséget, hogy ti melyiket választanátok?

(#25048) #54625216


#54625216
törölt tag

Sziasztok,

Van egy DS214play NAS-om és egy HP LaserJet P1102 nyomtatóm. A nyomtató alapjáraton nem támogatja az AirPrint-et, de hálózati nyomtatóként sikerült már működésre bírnom. Lehetséges a nas-on keresztül airprint nyomtatóként is megosztani, vagy azt csak azokkal lehet, amik alapból is támogatják ezt a funkciót?

(#25049) #54625216 válasza Mankó (#25047) üzenetére


#54625216
törölt tag

Nekem ds214play-em van, szintén med600x3d médialejátszóval. Első sorban nem a play funkciók, hanem az erősebb hardver miatt választottam.
A nas tökéletesen együttműködik a lejátszóval, nfs-en, AC Wifi-n keresztül akadásmentesen játssza le a BD50 iso-kat is. (Az ac wifi-t a lejátszó oldalon egy ac bridge-el oldottam meg, mert a med600 alapból csak n-es wifit tud.)
A 214play további előnye, hogy van rajta e-sata, így ha elfogy a hely (márpedig elfogy), tudsz hozzá bővítést venni. Ha most vennék nas-t, akkor valószínűleg a 216+ lenne, az felel meg az új szériából a 214play-nek.
A DS116 nem az egy lemez, hanem az arm chip miatt lehet gyenge. Média streamelésre több aktív torrent mellett szerintem kevés lehet. Ez általában igaz a többi arm alapú nas-ra is, így pl. a 216-ot vagy a 216play-t sem ajánlanám. Szerintem nas-nál (és általában a kompakt eszközöknél) érdemes az aktuális igények fölé lőni egy kicsit és többet áldozni rá, mert ha nem felel meg az igényeidnek, akkor a teljes eszközt cserélned kell.

(#25050) Patice válasza MrCsiT (#25030) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nálam DSM6 + LG TV-vel továbbra sincs gond a mèdia streameléssel, frissítéskor minden csomagot eltávolítottam, majd újra felraktam, kivéve a TM-t.

Próbáld meg leszedni és újra felrakni te is.

Nálunk simán megy a tv-n a hangsáv és felirat vàltás is.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.