Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58001) dkess válasza MrZed001 (#58000) üzenetére


dkess
őstag

Húú ebben rengeteg a tárgyi tévedés. Szerintem tegyük az egészet zárójelbe - nagyon nem stimmel amit írsz és mellesleg nem is tartozik a topik témájához szervesen (persze az előbbi pont a lényeges).

(#58002) gyugyo79 válasza MrZed001 (#58000) üzenetére


gyugyo79
addikt

Tehát nincs olyan film amihez kellene (ne lenne elég)...
Aztán leírod, hogy
" a forrás video stream-et küldi el ahogy van" - tehát ezt tudja szerinted
Utána :
"Ugyebár listából egyértelmű, hogy 1-2 esetben a TV kell megoldja a 60-120-200-... Hz-re való konverziót. " tehát azt állítod simán megoldja a forrásból amit megkapott pont ugyan úgy mintha DLNA-USB-HDD-SMB-NFS stb. át saját lejátszója olvasna be és adna át megjelenítésre ...
No ebből hogy hoztad ki, mégis ezt :
"De az igazi mégis az, amit a TV önmagán belül old meg."

Értem, tehát minden ugyan úgy működik a saját leírásod szerint de amihez ferdíteni szeretnél az mégis jobb. Ezt nem kell tovább ragozni ...

[ Szerkesztve ]

(#58003) Boss81


Boss81
senior tag

Sziasztok!

Arról esetleg tud valaki információt, hogy az új DSM 7 mikorra várható?

(#58004) Valkűr válasza Boss81 (#58003) üzenetére


Valkűr
őstag

2020 Áprilisra láttam, h ígérték, de kétlem mivel a Béta is késett

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max, iTab Air 5

(#58005) Boss81 válasza Valkűr (#58004) üzenetére


Boss81
senior tag

Köszi az infót, a remélhetőleg az első félévben valamikor ;)

(#58006) #80977664 válasza Boss81 (#58005) üzenetére


#80977664
törölt tag

Idén semmi nem lesz...

"We are delaying the release of DSM 7.0 Preview from our original release window in February until Q3 2020."

(#58007) Boss81 válasza #80977664 (#58006) üzenetére


Boss81
senior tag

:Y Akkor nem kapkodják el, bár feltételezem nyomós oka van neki, mondjuk nem hibás rendszert akarnak kiadni.

(#58008) blakey válasza Boss81 (#58007) üzenetére


blakey
félisten

Manapság ez egyik gyártóra sem jellemző, majd érkezik egy újabb frissítés. Routernél is néha hibást adnak ki. Viszont valóban nyomós oka van, de ezt manapság nem kell részletezni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#58009) WaterWave válasza #80977664 (#58006) üzenetére


WaterWave
veterán

Idén megkapjuk szerintem... Béta olyan szeptember felé jön ki, Arra rá egy 3 hónap a végleges

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#58010) #80977664 válasza WaterWave (#58009) üzenetére


#80977664
törölt tag

Majd kiderül... Inkább egy stabil mostani mint egy bugos csilli-villi verzió.

(#58011) Lasersailing


Lasersailing
senior tag

Sziasztok,

Az alábbiakat szeretném egyszerűbben, tuti van rá jobb megoldás, mint amit csinálok:
NAS-on egy mappában van egy excel file, amit otthonról két gépről elérünk kényelmesen, dolgozunk benne, bezárjuk, minden tökéletes!
Ha ugyanezt a file-t szeretném munkahelyről megnyitni akkor jönnek a gondok:
- quickconnect-tel érem el a NAS-t, file stationből lementem magamnak, majd a módosítások után átnevezem a file-t (korábbi verzió miatt más a file név), majd feltöltöm a NAS-ra.
Céges elérésről (multi), nincs ennek valami kényelmesebb módja?
(megnyitom, dolgozok, rámentek, bezárom és kész, mint otthon pl.)

Otthon hálózati drive-nak be van mappelve a NAS megfelelő mappája, de ezt cégnél gondolom (jól?) nem tudom megtenni.

Remélem érthetően sikerült leírnom a gondom...
Köszi minden segítséget előre is!

(#58012) boba6 válasza Lasersailing (#58011) üzenetére


boba6
aktív tag

a Drive erre van kitalálva

ha más személyest nem akarsz bent tartani, akkor lehet csak ez az 1 fájl a mappában, persze fent kell legyen a kliens a gépeken

[ Szerkesztve ]

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#58013) spider23 válasza spider23 (#57943) üzenetére


spider23
aktív tag

Erre nem reagált senki, így nekifogtam magamtól. Ha esetleg valaki ilyet akar csinálni elég egyszerű a dolog.
Simán beraktam az új HDD-t az első helyre, közben ment bele egy 8GB memória is. SHR telepítést választottam mentés nélkül, és a btrfs rendszert javasolta és azt is választottam. Kb 6 óra múlva meg is volt minden. Tökéletes.

(#58014) rico77


rico77
csendes tag

Sziasztok!
DS212-ben üzemel RAID 0 2db 1 TB-os HDD, amik megteltek. Megvettem az új 2TB-os vinyókat. Hogyan tudom az adatokat átmásolni a régi lemezekről az újra?

(#58015) AiRLAC válasza rico77 (#58014) üzenetére


AiRLAC
addikt

RAID0? Sehogy.

Illetve ha hálózaton keresztül lemented valahova, majd újratelepíted az új diszkekkel, majd visszamásolod.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#58016) boba6 válasza rico77 (#58014) üzenetére


boba6
aktív tag

elég meredeken hangzik, elírtad vagy annyira nem fontos dolgok vannak rajta, hogy BÁRMELYIK meghal minden adatod mehet a levesbe?

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#58017) Lasersailing válasza boba6 (#58012) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Köszönöm, egy kicsit bővebb segítséget még kérhetnék:
- telepítve van a NAS_on (DS118),
- elindítom távolról, akkor elindul, de nem látok file-okat - gondolom valami beállítás kellene

NAS / Vezérlőpult / Felhasználó / szerkesztés --> Drive-nak van jog adva az adott felhasználó részére

Mit nem állítottam be?

(Drive próbálna "Synology Drive alkalmazást" letölteni, de céges gépre nem tudom feltelepíteni...)

[ Szerkesztve ]

(#58018) boba6 válasza Lasersailing (#58017) üzenetére


boba6
aktív tag

ha céges gépre nem tudsz telepíteni akkor nem ez a megoldás sajna, telefonon meg gondolom kényelmetlen szerkeszteni? (arra is van Drive)
hülye vagyok:
https://sajátcímed.synology.me:5001/?launchApp=SYNO.SDS.Drive.Application
itt is eléred amit megosztasz (otthon persze rakd fel az asztali gépre a klienst és másold be a mappába előtte)

amúgy nem jó egy google táblázatokba átmásolni a tartalmát annak amit használtok? ehhez még NAS se kell
feltéve hogy böngészőt tudsz bent használni saját google fiókkal

[ Szerkesztve ]

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#58019) Lasersailing válasza boba6 (#58018) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Elsőre, de még harmadikra sem értettem amit írtál, de most már kezdem sejteni (szóval ennyire értek hozzá...) :
- itthon vagyok, telepítettem a laptopra a client-et, létrehozott egy mappát a laptopon, amit rögtön szinkronizál a NAS-ra helyben működik jól.
- az ide kiírt file-ra jobb klik --> synology drive --> hivatkozás kérése kiír egy hasonló linket
(meghívottak listájába administratorst felvettem (nagybetűvel a helyettesítő karakterek):
https://XXXXXXX.synology.me:PORTSZAM/d/f/SOKSOKSZAM

Gondoltam, hogy ezt beírom a böngészőbe és öröm lesz, de nem: webhely nem érhető el.

Mit hagytam ki?

(#58020) Bandita41


Bandita41
csendes tag

Sziasztok!
Van egy 218j NAS-om, Jelenleg 1 db 2TB-os HDD van benne, van egy 1TB-os winyóm feleslegben, ezért mellé raknám, hogy legyen 3 TB helyem. Nem szeretném tükrözni, mert van usb-n mentésem a fontos fájlokról. Mellé rakhatom simán?

[ Szerkesztve ]

(#58021) Pubszon válasza Bandita41 (#58020) üzenetére


Pubszon
veterán

Igen, de nem lesz egyben a tárhely, hanem külön lesz, de figyelj a beállításra, nehogy tükrözve legyen.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#58022) Bandita41 válasza Pubszon (#58021) üzenetére


Bandita41
csendes tag

A tükrözésre rákérdez?
Most a kötet 1-nél azt írja, hogy RAID (SHR)

[ Szerkesztve ]

(#58023) Pubszon válasza Bandita41 (#58022) üzenetére


Pubszon
veterán

Igen, tudatja veled, csak te légy figyelmes.
Az SHR pont tükrözés lenne esetedben, tehát csak figyelmesen, de mehet mellé külön kötetként a másik lemez.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#58024) Bandita4141 válasza Pubszon (#58023) üzenetére


Bandita4141
tag

Köszi, majd figyelek!

Köszi hogy segítesz!!!

(#58025) Pubszon válasza Bandita4141 (#58024) üzenetére


Pubszon
veterán

Ahány eszköz annyi profil? :DDD

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#58026) curmpli


curmpli
tag

Sziasztok!

A 418p NAS-om dupla LAN-ja jelenthet előnyt az alábbi hálózati elrendezésben?
Ha a NAS-t a központi Routerre kötöm direktbe jelenthet-e előnyt?

(#58027) Borisz76 válasza curmpli (#58026) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem igazán.....
Vagy talán még is ? HA a router tudja a Link Aggregációt ....
De hétköznapi , egyszerűbb otthoni ( SOHO ) routerekben nem elterjedt.

Jelenlegi helyzet :
Ha pl a NAS-ról PC-n nézel filmet akkor ugye AP-n megy át majd routeren majd megint egy AP-n.

Frissített megoldás :
Ezen tudsz "csalni" ha a NAS-t a központi routerre teszed.
Ezzel a megoldással "csak" a router és egy AP fog dolgozni.
Másik oldali AP kimarad.

Szerintem mindenképpen érdemes a központi routerre akasztani a NAS-t. + ha a router tud több LAN portot is kezelni, akkor lesz előny is....

De ez az előny csak akkor érhető tetten, ha mondjuk 1 Gb/s kapcsolat kell egyik AP ág felé és ugyanilyen sebesség kell a másik AP ág felé.
Ez viszont felveti bennem a kérdést, hogy a NAS tud e folyamatosan kb 200 MB/s sebességgel folyamatosan olvasni...?!

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#58028) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

sziasztok

ha raid 5-öt ír a tárolás kezelőben akkor én azt anno rosszul állítottam be és nem shr?

a nélkül, hogy minden adat elveszne lehet a raid5-ből shr-t csinálni?

(#58029) curmpli válasza Zlcsi (#58028) üzenetére


curmpli
tag

Köszönöm!
Két kérdésem lenne:
Mit jelent “ ha a router tud több LANt is kezelni, lesz előny is”: pl. a NAS és a router között dupla sávszél

Az Ap lassít vagy csak késleltet?

(#58030) Borisz76 válasza Zlcsi (#58028) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia.
Angol nyelven összeszedve , hogy miről mire lehet váltani.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#58031) Borisz76 válasza curmpli (#58029) üzenetére


Borisz76
veterán

Link-elek egy leírást a Link Aggregációról. ( PDF dokumentum )
[Másik leírás....] ( weboldal )

Ha egy jel több eszközön megy át :
1 Nem feltétlenül lassul ha jók az eszközök.
2 Ping növekedés lehet valamennyi, főleg online játéknál lényeges.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#58032) curmpli válasza Borisz76 (#58031) üzenetére


curmpli
tag

De jó!
köszi a linket, nem találtam részletes leírást a neten.

(#58033) curmpli válasza Borisz76 (#58031) üzenetére


curmpli
tag

Ha a mediaboxot a 2. Lan portra kötöm, akkor az adatfolyam elmegy a routerig vagy direktben zajlik a Nas és a mediabox között? Smb hálózaton játszom le a filmeket. Úgy képzelem ilyenkor nem iktathatók ki az AP, így át kell menjen rajta az adatfolyam. Ha a Nas mögött van a mediabox akkor oda vissza megjárja az utat az adat a Nas és az Ap között?

(#58034) Marci112233


Marci112233
őstag

Ma megrendeltem a a NAS-ba a harmadik WD Red-et. Na most a tároláskezelőben a Kötet rész alatt nem tudok a meglévő SHR kötethez új meghatót adni. Viszont a tárolókészletnél ezt látom.
Na most ha meglesz az új HDD, hogyan tegyem majd hozzá a meglévő SHR-hez? Na meg ha csak bővítem, akkor a meglévő adatok maradnak a már meglévő HDD-ken, és csak a tárhelyem fog nőni?

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#58035) AiRLAC válasza Marci112233 (#58034) üzenetére


AiRLAC
addikt

Először a tárolókészlethez adod, utána tudod a kötetet növelni majd. Adatok megmaradnak (kicsit lassabb lesz amíg bővít, ez pár nap is lehet)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#58036) AiRLAC válasza curmpli (#58033) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nem lesz jó, előnye se lesz, hagyd ahogy van :) LACP képes switch kellene és akkor is csak több kliens tudná kihasználni egyszerre. Ha meg ráadásul a mediabox DHCP címet használ, és/vagy internetes szolgáltatásoka is igénybe vennél róla, akkor pláne megbonyolítod.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#58037) Marci112233 válasza AiRLAC (#58035) üzenetére


Marci112233
őstag

Köszönöm a választ.
A legfontosabb az hogy a meglévő adatok maradjanak. Nem azért mert pótolhatatlan mert az, de 10/1-es internettel hónapokig tartani ha nem évekig mire mindent megint leszedegetnék.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#58038) lajos75


lajos75
senior tag

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni?
Már egy jó idelye működtek az IP kameráim,de most hogy töröltem a Nas ról vagy is a Surveillance beálításokat, azóta nem tudom újra hozzá adni a kamerákat :W :W

(#58039) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,
hogyan tudom beállítani ds file vagy ds video ios appokban hogy offline is tudjak videót nézni?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#58040) maci25


maci25
aktív tag

Mi lehet ennek az oka szerintetek?
[link]
[kép]
A nas azt mondja, hogy naprakész.
DSM kézi frissítése - ha elindítom akkor meg a képen láthatót dobja.
Vélemény?

(#58041) gyugyo79 válasza maci25 (#58040) üzenetére


gyugyo79
addikt

A linkedről neked azt töltötte le amit a képen telepítenél?
Mert nekem onnan nem azt ajánlja fel és itt is más a neve (nincs -5 a telepítő nevében )
https://archive.synology.com/download/DSM/criticalupdate/update_pack/24922-5/

[ Szerkesztve ]

(#58042) maci25 válasza gyugyo79 (#58041) üzenetére


maci25
aktív tag

A -5 már én irtam utána hátha akkor elfogadja

(#58043) gyugyo79 válasza maci25 (#58042) üzenetére


gyugyo79
addikt

onnan töltsd le a 918+ hoz valót amit írtam és azt nézd meg.

(#58044) maci25 válasza gyugyo79 (#58043) üzenetére


maci25
aktív tag

Köszönöm a link-ed segített.
Már csak azt nem értem miért nem frissít magától?

(#58045) gyugyo79 válasza maci25 (#58044) üzenetére


gyugyo79
addikt

Mert te a 24922 -t töltötted le szerintem (ha onnan töltötted közvetlen amit linkeltél akkor 100%). A crit updatekek külön szedi/kel felrakni utána már és ugye neked 4 ig az megvolt már.
Azt meg max a Syno tudná megmondani, hogy miért nem találta még meg nálad nálam vagy xy régióban még senkinél magától a rendszer....

[ Szerkesztve ]

(#58046) Dani0504


Dani0504
tag

Sziasztok!
Az Extended Warranty-t hogyan tudom aktiválni(DS918+)? Beregisztráltam a Synology Account-ban. Hogyan tovább?

"A lényeg az, hogy a kacsák előtt mindig legyen víz!"

(#58047) Borisz76 válasza Dani0504 (#58046) üzenetére


Borisz76
veterán

Bonts egy pezsgőt , gyújts rá a kedvenc szivarodra és dőlj hátra :)

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#58048) Dani0504 válasza Borisz76 (#58047) üzenetére


Dani0504
tag

Akkor egészségedre! :DD

"A lényeg az, hogy a kacsák előtt mindig legyen víz!"

(#58049) hzcs


hzcs
senior tag

Sziasztok!

Van egy 218j-m, 2 darab 4 terás hdd-vel, nincs raid, 2 különálló 4 terás kötet van. Éjjel az első lemeznél hibát jelzett, és azt írja, hogy a tároló tönkrement. Utánakerestem a synology oldalán, hogy ilyenkor mi van, de egyik sem áll fent. Írta a smart full tesztet, lefuttattam, semmi hiba. Utána ellenőrizzem a nas memóriáját, igaz ez nem bővíthető, de leteszteltem, ez is oké. Az elvielg hibás hdd-ről lemásoltam minden adatot, és úgy tűnik, hogy jók, nem keveredtek meg. Ennek ellenére se újraindítással, se kikapcsolás-bekapcsolással nem működik rendesen a nas, sárgán jelez a hdd1 és a status.
Beléptem puttyal, leteszteltem fsck.ext4 programmal, semmi hiba.
Igazából az adatok le vannak másolva, viszont a programok sem futnak. Sem törölni, sem javítani nem tudom a programokat (el se érem, pl Transmission), de újat telepíteni sem.
Mit tudnék ilyenkor tenni? Van lehetőség arra, hogy ebben a formában használja normál módon a rendszer a hdd-t? Vagy marad a törlés, létrehozás, és adatok visszamásolása?

Köszönöm!

(#58050) Borisz76 válasza hzcs (#58049) üzenetére


Borisz76
veterán

Sajnos marad a kiveszed, formázod, visszateszed verzió.
Ha ezek után sem fogadja el, akkor külső USB-s dokkolóba kell tenni és úgy rádugni a NAS-ra.
Nálam így megy 2-3 éve egy 4Tb-s lemez mert a DSM szerint hibás....
Érdekes.... külső lemezként meg megeszi....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.