Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34601) lajos75 válasza bozsozso (#34594) üzenetére


lajos75
senior tag

Én ilyent használok 650 és egy 850VA

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#34602) #29810560 válasza bozsozso (#34594) üzenetére


#29810560
törölt tag

Én egyébként ilyet használok: EATON 3S 700 DIN (Schuko aljzat). Bevált.

(#34603) MasterDeeJay válasza MasterDeeJay (#34549) üzenetére

Na akkor a lényeg hátha más is belefut:

A synology a 216SE -t úgy adta ki hogy nincs benne iscsi támogatás amit a gyenge hardverrel magyaráz.
Az elődje ami ugyan ezen hardverrel van a 214SE abban meg van iscsi.
Szóval jól megszivattak vele, rábeszéltem céget hogy vegyenek új nast mert az előző döglődik (és tényleg instabil, de valószínű csak táphibás) Erre vaze megvetettem és nem tudom beállítani a windows backupot iscsi-ra mert nem tudja az eszköz. Jó hát nem egy olyan nagy katasztrófa, beállítottam veam backupot az is teljesen jó. Csak ne hogy járjon más is így, tehát
a 214se utódja a 216se NEM tud iscsi-t! hiába ugyan az a hardver.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#34604) bozsozso válasza #29810560 (#34599) üzenetére


bozsozso
őstag

Azt tudom, hogy nincs rajta a listán, de gondoltam hátha használ valaki ilyet. Szerintem van rajta de konkrétan nem néztem utánna.

Köszönöm a többiek javaslatát is.

(#34605) Statikus


Statikus
senior tag

Sziasztok,

feltettem a Webdav Servert, beállítottam https-el, port forwardoltam a portot.

VPN-t synology.me címmel használom, működik (kivéve olyan hálón, ahol tiltott a VPN, vagy nem olyan tetü lassú, hogy percekig tart egy 3 megás képet lehívni...)
Ezeket az akadályokat szeretném elkerülni a Webdavval.

NetDrive-val is és a neten talált leírások alapján is hálózati meghajtó csatlakozást csináltam.
Nem tud csatlakozni.

Használ valaki Webdavot Windows 10-el? Nem tűnik bonyolultnak az a 2-3 beállítás, mégsem működik.

Köszi

(#34606) MrCsiT válasza bozsozso (#34594) üzenetére


MrCsiT
addikt

Nekem EATON Protection Station 800 van, azzal le tud kapcsolódni.
A 600-ast nem ismerem.

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#34607) ravebp válasza Statikus (#34605) üzenetére


ravebp
senior tag

Nekem a webdav telepítés után.a router en a port forwardingot beállítva a http porton megy a netdrive de https en nem a webdav windowsbol...

Rave

(#34608) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Hyper Backup Vault-tal van valakinek tapasztalata, mit kell varázsolni, hogy mutassa a lefuttatott Hyper Backup feladatok eredményét?
Ahogy néztem neten, az rsync fájlszolgáltatás portját emlegetik.. okozhatja esetleg a nem-működést (a Vault azt írja, nincs mit megjeleníteni) az a tény, hogy custom rsync portot adtam meg a gyári 873 helyett? :F

más: a fentebb említett NetDrive cukiság akkor telepítés után tárolja majd a NAS-ra történő authentikációs adataimat? Hm.. nem biztos, hogy használnám ez esetben. Full olvasás/írást biztosan kell adni a csatlakozó usernek, onnantól meg ki tudja, hová másznak el az adatok róla? :F Mi lehet a biztosítéka annak, hogy a feltevésem esélytelen? :DDD

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#34609) bozsozso válasza MrCsiT (#34606) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszi.

(#34610) Statikus válasza ravebp (#34607) üzenetére


Statikus
senior tag

Köszi.

Megy https is Win 10 alól, viszont kizárólag kívülről, mobilnetről, vagy más wifiről.

A sebessége elfogadható, bár ennél többre számítottam, a net sebességét még mindig nem közelíti meg...

(#34611) eszakas válasza Borisz76 (#34600) üzenetére


eszakas
senior tag

Hali.

Én BK650EI-t használok igaz, igaz nincs kábelem hozzá amin keresztül a NAS kikapcsolná, de merítés állapotában 3 órán keresztül nem merült le. A NAS, 2 ruter és egy switch üzemelt róla.
Mondjuk ideje lenne vennem egy kábelt venni hozzá a pontosság miatt és akkor nem kellene citrizni :)

[ Szerkesztve ]

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#34612) Criton


Criton
veterán

sikerült már valakinek rutorrent rss feed-et beállítani? nekem valahogy nem nagyon akar sikerülni.

(#34613) TBMC válasza bozsozso (#34594) üzenetére


TBMC
addikt

én eaton ellipse pro 650et használok. lassan 2 éve.
tökéletesen működik.
nekem úgy va beállítva, hogy áramszünet esetén 20perc után safe kapcsolja ki a nast. majd amint visszajön az áram, kapcsolja azt be újra.

erről megy még egy router és egy switch is.

markbellus.hu 

(#34614) Madwe válasza TBMC (#34613) üzenetére


Madwe
nagyúr

A nast usbről vezérli vagy etherneten? Azért kérdem, mert ha teszem azt 3 vagy több nas ülne rajta (mondjuk akkor már nagyobb akkuval) akkor mind tudja e menedzselni belső hálón, vagy csak annyit kezel amik usbn be vannak kötve - ennél max 1dbot?

(#34615) TBMC válasza Madwe (#34614) üzenetére


TBMC
addikt

usb.
így max 1dbot tud kezelni.
mondjuk az akkuja bírná.

markbellus.hu 

(#34616) hoember76 válasza hoember76 (#34561) üzenetére


hoember76
újonc

Senkinek se volt még ilyen problémája?

(#34617) #56573440 válasza hoember76 (#34616) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nem igazán, de én resetelném első körben. Mivel gondolom egy lemezes felállásban semmi pótolhatatlan nincs rajta...

4 másodpercig nyomvatartod hátul a resetet, bippen, aztán elengeded. Ez az első, user reset, ennyi nem lesz elég. 10 másodpercen belül a csippanástól benyomod megint, 4 másodpercig tartod, újra csippan. Itt már újratelepíthető lesz a dsm. _Elvben_ itt adatot nem veszítesz még mindig, de ugye ördög nem alszik.

De ha van elfekvő vinyód kikapcsolt állapotban kivenném a mostanit, betenném a másikat, bepróbálnám hogy azzal mit csinál. Ha úgy is off, akkor egyértelműen valami belül halt el, lap, táp, akármi. Gari.

[ Szerkesztve ]

(#34618) #29810560 válasza hoember76 (#34561) üzenetére


#29810560
törölt tag

Lehet az is, hogy "csak" a LAN halt meg és a NAS kötet/DSM rendben van. (Pl. kábelhiba/érintkezési hiba, router LAN port hiba, NAS hálókártya hiba,)

Először ezt kellene leellenőrizni.

... de, mindenképpen legelőször a Power gombbal állítsd le, majd ha leállt ugyanazzal indítsd vissza. Amennyiben ez nem segít, akkor jöhet a reset.

Szerk.:

Most olvastam el mégegyszer amit írtál. Bekapcsol a NAS egyáltalán vagy csak villan a LAN led oszt annyi. ...mert, számomra ez nem egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

(#34619) hoember76 válasza #29810560 (#34618) üzenetére


hoember76
újonc

sajnos nem kapcsol be, 2-t villan és kész, a táp ventilátorát sem hallom felpörögni...

(#34620) #29810560 válasza hoember76 (#34619) üzenetére


#29810560
törölt tag

Esetleg ellenőrizd a tápcsatlakozást (kihúz/bedug megmozgat).

... de, ha ez sem segít akkor ez bizony szerviz/garancia/stb. (...mert, nagyon tápegység hibásnak néz ki a dolog.)

Szerk.:

Jól látom, hogy ez külső tápegységes és DC 12V-os a tápbemenet a NAS-on?

[ Szerkesztve ]

(#34621) LouiS22 válasza #29810560 (#34620) üzenetére


LouiS22
veterán

Ebben lehet valami, nekem kb 5 év után halt meg egy 410 külső tápegysége. Rendeltem egy újat és minden ment tovább a régiben.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#34622) Borisz76 válasza lajos75 (#34601) üzenetére


Borisz76
veterán

Jól láttam az aprón a hirdetést ?
Eladó a DS 718+

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34623) eszakas válasza TBMC (#34613) üzenetére


eszakas
senior tag

Hali.

Az USB kábel elér a nasig vagy hosszabbítóval van megtoldva? Nekem nem érne el a nasig azért ódzkodok a kábelrendeléstől :( .

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#34624) Criton válasza Criton (#34612) üzenetére


Criton
veterán

Erre akkor senkinek sincs ötlete?

(#34625) lajos75 válasza Borisz76 (#34622) üzenetére


lajos75
senior tag

Igen. :)

(#34626) gyugyo79 válasza Criton (#34624) üzenetére


gyugyo79
addikt

A fórumot rendszeresen olvasók közül szerintem a rutorrent is alig használja valaki.
Én ha neki is állnék rutorrentezni lehet már a dockeres változatot nézném meg mert ott nincsenek a synologys hülyeségek, ha gondolod és van kedved ilyenekkel próbálkozni itt egy leírás, hogy tudsz elindulni. Ez sokkal nagyobb eséllyel fog minden funkciójában úgy működni ahogy kell. Meg hosszú távon nem lesz érzékeny a Synologys verzió váltásokra. De aztán igazi gyakorlati tapasztalatom nincs vele!

[ Szerkesztve ]

(#34627) Criton válasza gyugyo79 (#34626) üzenetére


Criton
veterán

Ilyen leírás kellett nekem, nagyon szépen köszönöm! :) :R

(#34628) Chrys_


Chrys_
addikt

Milyen Backup programot ajánlotok külső HDD-re mentéshez?
Havonta egyszeri mentésre én jelenleg a Hyper Backup-t használom, a Time Backup-t nem találom. A HB egy saját könyvtárszerkezetet hoz létre a NAS.hbk könyvtáron belül, vlamint egy NAS.hbk file-t. Ha megnyitom a file-t a file-station-ben, akkor egy saját file-managert indít el (gondolom a verziókövetés miatt). Így akár ki is tudom másolni a mentett adatokat.

Viszont nekem egy olyan megoldás kell, amivel a kimásolt adatokat akár egy PC-n is meg tudom nézni, a verziókövetés sem lényeg. Mint PC-n a FreeFileSync backup program, ami az újabb mentés készítésekor csak a különbséget menti (HB is ezt csinálja, de csak a NAS-n tudom megnézni a tartalmat).

(#34629) #56573440 válasza Chrys_ (#34628) üzenetére


#56573440
törölt tag

Hyper backupot. Csak lapozz a lista végére, ott találod ami kell ;)

(#34630) z1RoX


z1RoX
tag

Sziasztok!

Tegnap helyeztem életbe az elso syno nasomat egy ds116 ot. Nagyon tetszik es fogadok mnden jo tanacsot. Film kepek torrebtre vettem.
Az elso dolog amit nemtudtam megoldani, hogy a photos megosztott mappan belul szinkronizaltam a driveomat es ugye itt a sajat private fotoim vannak. En azt szeretnem hogy ezeket a fotokat dlnan ne lassak de pl en egy ds photo appal lassam es kitudjam akar castolni tv re? Megoldhato a dolog? Azert van erre szukseg mert nem akarom hogy a csaladi fotok melletti mappaban a csajom pucer fotoit lassa valaki :D

(#34631) LouiS22 válasza z1RoX (#34630) üzenetére


LouiS22
veterán

Ha adsz hozzáférést, beállítom :D

#troll

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#34632) Madwe válasza z1RoX (#34630) üzenetére


Madwe
nagyúr

A tévéd tud nfs vagy smbvel csatlakoztatni mappákat fotónézegetéshez? Vagy ha okostv akkor ds photo? vagy ha castolni akarod akkor igazából elég ha a géped tudja a ds photot, azaz a dlna részét le is lőheted a nasnak!
Az a baj h dlnanál nincs jogosultság... esetleg azt tudod, h az izgalmas képeket másik mappába teszed amit nem indexeltetsz, viszont ilyenkor meg a ds photo sem fogja látni... :(

[ Szerkesztve ]

(#34633) z1RoX


z1RoX
tag

Ds video van csak a samu okosba tehat pl dlnan tudom a tobbi reszt. Arra gondoltam ps ben letrehozok egy albumot amit privatnak hozok letre es oda syncelem a driveot ugy gondolom dlnan nem latni de ha belepek ds photo appal akkor elvileg meg latnom kell mert adminkent lepek be. A lenyeg annyi lenne csak hogy dlnan ne latszodjon de adminkent lassam ps el :) bocsi csak kezdo vagyok.

(#34634) z1RoX


z1RoX
tag

Ja igen a tv dlnan tud csatlakozni.

(#34635) gyugyo79 válasza z1RoX (#34634) üzenetére


gyugyo79
addikt

Vezérlő pult media indexelési szolgáltatás alatt állítod, hogy mit mutasson amit nem indexel be azt nem is mutatja a TV-n, az indexelt mappa -nál kitörlöd a /photo -t akkor nem mutat fényképet ha a /photo -n belül jelölsz ki könyvtárat/könyvtárakat akkor azokba nézi és azokat mutatja. (Ha továbbra is ide gyűjtöd a nem
publikus képeket is akkor manuálisan kell állítgatnod ezt. Ha nem kell a PS egyéb funkciója akkor csinálsz egy gyökér Fenykepek mappát pld. és abba két mappát privat-publikus és az indexelést belövöd a publikusra te meg mindent a helyére másolsz rögtön
)

Egész pontosan és értelem szerűen amit ott beállítasz mappát abba fogja a beállított Fénykép/Zene/Videó fájlokat beindexelni és utána a TV-n mutatni.

De az alap 3 könyvtárra a beállítás csak minta, törölhető és át állítható.

[ Szerkesztve ]

(#34636) z1RoX válasza gyugyo79 (#34635) üzenetére


z1RoX
tag

Köszi a segítséget amint haza értem kiprobálom. Távolról gondolom nem mehet ilyeneket allítani.

(#34637) Madwe válasza gyugyo79 (#34635) üzenetére


Madwe
nagyúr

Igen de ilyenkor a photostation es a DS photo se látja a privát képeket nem? Mert az is indexelt mappákat néz, de az jogosultsagokkal, míg szar dlna mindent mutat no matter what

[ Szerkesztve ]

(#34638) z1RoX válasza gyugyo79 (#34635) üzenetére


z1RoX
tag

Na mobillal asztali modban sikerult ezt beallítanom. Majd megnezem mi lesz ebbol otthon. Telorol eleg madszeras.. :)

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=529Screenshot_20171103_09.jpg

[ Szerkesztve ]

(#34639) gyugyo79 válasza Madwe (#34637) üzenetére


gyugyo79
addikt

Mivel ez egy olyan funkció amit nem használok ...
Viszont 1-2 hónapja pont volt ez az indexelés kérdés és ott a komplett ki lett véve a fotó keresés itt, ami a tvn megjelenés problémát megoldotta mert arról jött vissza jelzés de azt nem írta aki kérdeze, hogy PS működését elrontotta volna.

Szerintem úgy működik mint a VidStation és saját adatbázisba csinál saját indexelést a PS is ami ettől a beállítástól független. De majd most jól megtudjuk!

[ Szerkesztve ]

(#34640) Madwe válasza gyugyo79 (#34639) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én sem, azért kérdeztem :)

(#34641) maszati


maszati
tag

Üdv.

A reggel emaillel köszöntött a nas miszerint biztonsági problémái vannak. Mit kéne letiltanom vagy változtatni? mert ha a tűzfalon megtiltom neki az AFP, CIFS és NFS protokollal rendelkező alkalmazásokat, akkor nem érem el pcről hálózaton keresztül a mappáit. Mégpedig a következő a baja:

Üdv.: Ati

(#34642) #29810560 válasza maszati (#34641) üzenetére


#29810560
törölt tag

A NAS tűzfaláról beszélsz?

... mert, ez esetben a lokális hálózat számára engedélyezd ezeket - gondolom attól nem tartasz, hogy a LAN felől betör valaki - és eléred a lokális LAN-ról. (Csak az internet felé tiltsd!)

(Esetleg nem árt a router port-forwardjait is átnézni.)

--------------------------------------------

Őstag lettem, őstag lettem ... ŐSTAG lettem! :DD .... és pont most nem találom a digitális kőbaltámat. :)

[ Szerkesztve ]

(#34643) z1RoX


z1RoX
tag

Ds 116 on kb 280 gb fenxkep videot adtam hozza lassan egy napja megy es csak a fenykepek 21% on jar. Ez normalis? Indexelest normal minosegre raktam es video konvertalast sem kertem mobilra.

(#34644) Borisz76 válasza z1RoX (#34643) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha megy, akkor no para.

Az , hogy lassú arról a Marvell ARMADA 385 88F6820 dual-core 1.8GHz CPU tehet.
Annyit érdemes tudni, hogy a DSM mint oprendszer nem engedi folyamatosan maxon járatni a CPU-t.
Hagy egy kis tartalékot, hogy a konvertálás / indexelés és egyéb feladatok mellett jusson erőforrás másra is.

Gondolom nem esne jól ha nem tudnál róla filmet nézni amíg a képeket konvertálja.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34645) pomk


pomk
őstag

Ha iPad-ról szeretnék egy konfigurációs file biztonsági mentést indítani, akkor magát a .dss file-t hova menti? Amikor rányomok a mentés gombra, nem jön fel semmilyen ablak hogy kiválasszam a helyet.
A NAS alkalmas arra, hogy ezt a filet közvetlenül pl. a Google Drivera vagy iCloud-ba feltöltse? Gondolom van rá valami lehetőség, mert amikor vissza szeretném állítani a mentést, akkor kiválasztható többek között ez a 2 is.

(#34646) maci25


maci25
aktív tag

Pár alkalommal fogadott már hasonló üzenet az admin felületen. Ma úgy volt, hogy a dsm menüjében tevékenykedtem mikor egyszer kidobott, hogy nem vagyok jogosult a használatára. Vissza lépve ez fogadott.

Volt már kb egy hete is párszor hasonló üzenet. A 192.168.1.1 a routerem ip címe.
Mit akar ez most jelenteni?

(#34647) gyugyo79


gyugyo79
addikt

Csináltam egy módosított mc telepítőt ha valakit érdekel és nem akar tovább a synocommunitysekre várni, ez megy nekem apollolake procival 918+ -on.
Én igazából csak a INFO -ba írtam át a arch="noarch" a bromolow -hoz készültbe így a Synology csomagkezelője hajlandó telepíteni, igaz dob egy hibát a végén, de bekerül a telepített programokhoz és működik is.

(#34648) maszati válasza #29810560 (#34642) üzenetére


maszati
tag

Melyik port forwardját kell nézni? Melyiket használja?

Üdv.: Ati

(#34649) #29810560 válasza maszati (#34648) üzenetére


#29810560
törölt tag

Itt nézd meg!

A Synology DSM által használt default portok.

[ Szerkesztve ]

(#34650) Vakvakond válasza LouiS22 (#34536) üzenetére


Vakvakond
csendes tag

Szia!
Hd, a wifi 2.4 ghz-s. Stabil, a routert és a laptopot egy vékony fal választja el kb, max 3-4 méter van a router és a laptop között. Kábelen még nem néztem, meg fogom tenni.
Ugyanaz a film (és másik filmek) egy ugyan olyan típusú és szintén win 10-zel rendelkező laptopon egyáltalán nem akadnak, semmi megakadás nem tapasztalható.
Nagyon idegesítő, hogy nem tudom, mi lehet a gond. A Nason a legfrissebb Dsm van fenn.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.