Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44051) szabeska válasza Vigneau (#44049) üzenetére


szabeska
addikt

B14-W nekem is van, jó cucc és szép, minimalista is!

F1

(#44052) blp85 válasza Vigneau (#44049) üzenetére


blp85
aktív tag

Nekem is Thermalright TL- C12C van (6 darab beszerelve), nagyon megérte az árát. Az előttem szólokhoz hasonlóan én is ajánlani tudom a márkát.

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#44053) Vigneau válasza blp85 (#44052) üzenetére


Vigneau
félisten

Köszönöm szépen mindhármótoknak! :R

A Thermalright SI-100 ezzel van gyárilag szerelve, idő kérdése és a kezemben is van (Amazon rendelés). Eddig mindig cserélnem kellett a CPU hűtőim gyári ventijét, mert mindig volt vele valami nyűgöm. Hátha most végre megtörik a rossz szériám... :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#44054) szabeska válasza Vigneau (#44053) üzenetére


szabeska
addikt

PA120 ventijei sem rosszak nálam :K

F1

(#44055) spleenszuru válasza szabeska (#44054) üzenetére


spleenszuru
őstag

+1, kb. teljesen némák, és a procim hőmérsékletével is elégedett vagyok.

Malaka!

(#44056) Anaren91


Anaren91
senior tag

Sziasztok,
CPU hűtőre (Bequiet Pure Rock2) milyen ventillátort ajánlanátok, ami jobb mint a gyárija?
2xNOCTUA NF-S12B redux-1200 PWM ezt néztem ki push-pull konfigba. Ez megfelelő lehet?
Előre is köszönöm a segítséget.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#44057) Killer01 válasza Anaren91 (#44056) üzenetére


Killer01
őstag

Ez jó venti, de nem bordára való. Neked olyan kell, aminek zártabbak a lapátjai pl [link]

(#44058) Vigneau válasza Killer01 (#44057) üzenetére


Vigneau
félisten

Nem semmi, mikor legutóbb vettem, akkor még kb. 2/3-nyi volt az ára, vagy még olcsóbb... :Y

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#44059) Vigneau válasza Anaren91 (#44056) üzenetére


Vigneau
félisten

Egyetértek Killer01 Kollégával. Amit írtál, azt korábban házhűtőnek használtam. Csendes, jó szelet kavar ugyan, de nem magas a statikus nyomása. Ha van az útjában valami, nem hatékony.

Az eLoop B12-PS push-ban remek, azonban a kialakításából adódóan felhangosodik pullban. Erről van YT videó is, keress rá nyugodtan. Tapasztaltam én is.

Viszont ha már Noctua, akkor jó alternatíva lehet az NF-P12 redux-1700 PWM. Kifejezetten bordára (nagyobb ellenállás leküzdésére) való. Vagy Akasa Apache, illetve olcsón Arctic P12 Max.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#44060) Killer01 válasza Vigneau (#44058) üzenetére


Killer01
őstag

hát most én is elgondolkodnék, tényleg ez kell-e nekem :DDD

(#44061) konci79 válasza szabeska (#44051) üzenetére


konci79
őstag

Kis plusz infó: kb. 1000-es fordulatszám felett az egyik B14 elkezdett beleérni a keretbe...
Írtam az Amazon ügyfélszolgálatnak, kb 20 perc múlva jött a válasz:

Tetszik az ilyen hozzáállás.

(#44062) szabeska válasza konci79 (#44061) üzenetére


szabeska
addikt

Elterjedhetne, igen...

F1

(#44063) Anaren91 válasza Killer01 (#44057) üzenetére


Anaren91
senior tag

Rendben. Először amúgy azt néztem, csak valami félre ment a netes keresésben és az egyik oldalon ezt hozták ki "jó árú" ventinek. De valszeg házhűtés tekintetében. De akkor procira amit te linkeltél. Házba jó az amit én linkeltem, vagy van olcsóbban hasonló kaliberű? Egy Cooler Master Masterbox MB511-EM van, és hát a gyári hűtő világít meg minden, de szerintem gyenge és hangos. Így ha van jó alternatíva, azokat is lecserélném.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#44064) Killer01 válasza Anaren91 (#44063) üzenetére


Killer01
őstag

Remélem tovább is olvastad.. Vigneau kolléga írta, hogy az eLoop pull-ban nem az igazi. Az általa javasolt NF-P12 redux viszont tökéletesen megfelel a céljaidnak, nagyon jó venti procira. Házhűtésre én be quiet Silent Wings ventiket javaslok ha belefér a keretbe, még soha nem okoztak csalódást, pedig sok konfigba pakoltam már őket.

(#44065) Anaren91 válasza Killer01 (#44064) üzenetére


Anaren91
senior tag

Tovább olvastam, csak összefolyt a két komment :D A NF-12P re gondoltam, nem az eLoopra. Bár ahogy nézem az árakat, az említett Arctic P12 Max elég jó áron van, 5db 15k körül van alzán, az a házra nekem elég is lenne, és akkor még mondjuk 2 NF-12P a procira.

Előre 3 120mm es, vagy 2 140-es venti megy be a házamba, fentre 2 120-as vagy 2 140-es.
Gondolom előre a 3db 120-as jobb, viszont fentre lehet jobb lenne a 140-es?

Jelenleg igy néz ki, mind 120mm-es, procin push-pull kifelé a házból:

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#44066) Killer01 válasza Anaren91 (#44065) üzenetére


Killer01
őstag

Itt sokan szeretik az Artic-ot, én kerülöm :U 5 fordult meg nálam, amit különböző emberek konfigjaiba raktam. Abból 1-et rögtön cserélni kellett mert kelepelt (a csere darab most is működik, kb 4 éve); a maradék 4 viszont mind cserés lett 2-3 éven belül, csúnya motorhangjuk lett. A rajzodon a felső ventik mind kifelé fújjanak, az úgy lesz jó. Én 120-ast tennék a helyedben mindenhová, elvileg úgy a legjobb (por szempontjából) ha több levegőt tolsz be a befújó ventikkel (előttük van szűrő), vagy ugyanannyit.Hasonló elrendezésem van, nekem elől és fent 2-2 140-es van és csak hátul van 120-as, de én külön profilokba összevariáltam a ventik fordulatszámát, van külön ventivezérlőm.

(#44067) Anaren91 válasza Killer01 (#44066) üzenetére


Anaren91
senior tag

Eredetileg úgy volt, hogy fent befelé fújt mind a kettő, aztán házas topickba írta valaki, hogy az elsőt fordítsam meg. Azóta úgy van. Proci valamivel hűvösebb is lett így, hogy az az 1 venti hűvös levegőt fúj a proci ventire, a másik meg elszívja kifelé a meleget. Az első venti pont a proci venti előtt van, ha ott is kifelé szivna, akkor nem szívná el a friss levegőt a procin lévő venti elől?

[ Szerkesztve ]

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#44068) sittes79 válasza konci79 (#44061) üzenetére


sittes79
addikt

Amazon nem szarozik, ilyen 20-30 eur tételeket nekem már többször nem kellett vissza küldeni.

(#44069) konci79 válasza sittes79 (#44068) üzenetére


konci79
őstag

Pedig rákészültem, levideóztam , gondoltam kérik majd....
Lassan jobban megéri ilyen helyről rendelni, itthon valami katasztrófa, ha garanciáztatni kell valamit.

Mondjuk a Liebherr sem szórakozott sokat, hűtőnket gyorsan lerendeztük.
A gond akkor kezdődött, mikor másodjára adtak igazolást, hogy visszajár az ára.
Elküldtem az EMAG-nak, erre az ügyintéző azt mondta papír alapon is el kell küldeni??
Mondom azt, amit megkaptam a gyártótól emailben :F
Értetlenkedtem, de mit tudtam csinálni, másnap reggel feladtam postán.
Erre másfél óra múlva jött az email, hogy elfogadták ( nem mintha lett volna választásuk), és visszakapom a pénzt.
Na ekkor küldtem még egy emailt a kislánynak, hogy igazán köszönöm, hogy meggyőzött a kötelező papír alapú igény bejelentésről, és mehettem postára teljesen feleslegesen...

(#44070) Killer01 válasza Anaren91 (#44067) üzenetére


Killer01
őstag

Szerintem próbáld meg megfordítva... egyszerű fizika, a meleg felfelé megy. így abból a meleg levegőből szív vissza a házba, amit a másik kifújt onnan.

(#44071) UnSkilleD


UnSkilleD
senior tag

tudtok olyan pwm ventilátort ami kikapcsol bizonyos fordulatszám alatt?

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#44072) szabeska válasza UnSkilleD (#44071) üzenetére


szabeska
addikt

[link] elvileg a sima Arctic p12 is tudja ezt.

[ Szerkesztve ]

F1

(#44073) abridabri


abridabri
veterán

Jó kis video PC Case AIRFLOW; A Visual Guide for Optimal Cooling.

(#44074) barry26


barry26
csendes tag

Sziasztok, front panelre keresek 2db 140-es ventit. Arctic P14 MAX-ra gondoltam első körben, van valakinek tapasztalata vele? vagy mit ajánlanátok?

(#44075) demmer123 válasza barry26 (#44074) üzenetére


demmer123
őstag

Arctic P12 Max most fogom kicserélni, legkisebb fordulaton is cicereg és kattogó hangokat is ad ki néha.

(#44076) Vigneau válasza demmer123 (#44075) üzenetére


Vigneau
félisten

Te milyen alternatívákat találtál? Én hasonló okból a Thermalright háza táján kezdtem nézelődni, de döntést még nem hoztam.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#44077) demmer123 válasza Vigneau (#44076) üzenetére


demmer123
őstag

asus rog strix xf 120 rendeltem 2db elég jó áron 5100ft db, csak még nem jött meg.

[ Szerkesztve ]

(#44078) Pacee87 válasza blp85 (#44048) üzenetére


Pacee87
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Nem volt meg, hogy táp ventis topik is van. Lassan őrölnek a malmaim, de ma úgy néz ki, hogy legalább egy darabig a szétszedés + kompresszor és a WD40 megoldás a kínomra. A házban lévő gyári ventikkel is voltak problémáim, oda P12 Max került pár hónapja...

(#44079) blp85 válasza Pacee87 (#44078) üzenetére


blp85
aktív tag

A WD40-el az a probléma, hogy petróleum alapú, így csak rövid ideig fog hatni, illetve vigyázni kell, hogy a ventilátor tengelye ne fröcskölje szét. Az igazi a teflon vagy szilikon alapú zsír, az még tartós is.
Cserélni sem nehéz a táp ventilátort, csak egy kis forrasztás és zsugorcső is kellhet.

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#44080) Vigneau válasza demmer123 (#44077) üzenetére


Vigneau
félisten

Kíváncsi lennék majd a tapasztalataidra! :R

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#44081) Vigneau válasza Vigneau (#44049) üzenetére


Vigneau
félisten

Időközben megjött az Amazon-ról a Thermalright SI-100-am. Beépítés előtt mindig átnézem a kapott gyári ventilátort, van-e értelme használni.

Tápegységről, tápteszterrel bekapcsolva, molex to 3PIN átalakítóra dugva egy Zalman potméterrel szoktam tesztelni.

Legalacsonyabb állásban a TL-E12B szabályos időközönként kerren egyet, ami aztán egyre ritkul, mikor emelem a feszültséget, majd magasabb fordulaton teljesen eltűnik.

Ennyire későn nyitna/indulna el a Thermalright venti? Lapra dugva még ránézek majd, amint lesz időm és kedvem. Szerencsére a CPU2 FAN aljzat viszonylag könnyen megközelíthető.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#44082) Rowon válasza blp85 (#44079) üzenetére


Rowon
veterán

Meg a WD40 inkább oldószer, mint kenőanyag, egy gyorsan elhasználódó, vékony valami. Ventilátorokra én nagyon vékony kenőanyagot nem tennék. Valami nem olvadó kenőzsír inkább, ami száradás után is ken. Pl. grafitos, vagy molibdénes zsír.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#44083) blp85 válasza Rowon (#44082) üzenetére


blp85
aktív tag

Igen, csavarlazítónak nagyon jó, de elterjedt, hogy mindenre IS jó. Illetve írták róla, hogy műanyagoknál a tartós használat öregítheti az anyagot.

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#44084) Vigneau válasza Rowon (#44082) üzenetére


Vigneau
félisten

Van, aki pedig a műszerolajra esküszik, amivel a bicikli láncokat is szokták kezelni/ápolni.

Igen, a WD40 a kenőanyagokhoz képest gyorsan szárad/illan. Cserébe jól terül, beszivárog a legelérhetetlenebb helyekre is.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#44085) Rowon válasza Vigneau (#44084) üzenetére


Rowon
veterán

Bicikliláncra se szoktam soha műszerolajat kenni, szerényen megjegyzem, hogy szerintem ez is egy régóta élő tévhit, talán a régebbi időkből maradt meg, amikor más kenőanyag nem nagyon volt.

Láncra én teflonos szprét használok. Az is ugyanúgy beszivárog, de száradás után marad egy továbbra is kenő réteg a láncon.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#44086) Vigneau válasza Vigneau (#44081) üzenetére


Vigneau
félisten

Alaplapról vezérelve minden oké. A jelek szerint akkor nem bírja a DC vezérlést...

Viszont gondoltam egyet és nekiálltam az "átventilálásnak". Kikaptam az összes P12 Max-ot, ráraktam a gyári TL-E12B-t a SI-100-ra, a Jonsbo C6 pedig megkapta a szunnyadó 3db eLoop B12-PS-t.

Végre sikerült őket megzaboláznom a jelek szerint. Egyelőre nem hallok pulzálást, a jelek szerint elég messzire raktam a két első ventit a mesh-től, hogy ne hangosodjanak fel.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#44087) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Sziasztok!

Akasa black 140mm ventilátort érdemes lecserélni az Arctic P14 Max-ra?

Köszönöm

(#44088) Vigneau válasza FuRiONight (#44087) üzenetére


Vigneau
félisten

Szia!

Van valami, ami esetleg zavar az Apache-ban? Esetleg motorhang, vagy valami más? Mert amennyiben olyan a P14 Max, mint a kistestvére, annak súrlódó hangja volt nálam.

Vigi

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#44089) FuRiONight válasza Vigneau (#44088) üzenetére


FuRiONight
őstag

Őszintén nem tudom mert nincs beüzemelve, a régi konfigból maradt meg.

(#44090) Rowon válasza Vigneau (#44088) üzenetére


Rowon
veterán

Nálam is van a P12 Maxnak egy enyhe sistergő hangja.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#44091) abridabri válasza FuRiONight (#44087) üzenetére


abridabri
veterán

Nem.

(#44092) demmer123 válasza Vigneau (#44088) üzenetére


demmer123
őstag

ASUS ROG STRIX XF120 jelenleg top cpu hűtőre, nekem is az van, szinte hangtalan.

(#44093) C.Meliton


C.Meliton
újonc

Sziasztok az lenne a kérdésem hogy egy Asus A21 gépházhoz milyen ventillátorokat ajánlotok? Nem akarok költeni sokat 4db-ot akarok venni darabja max 3-4 ezerért és fehéret mert olyan a gépház színe. Valamint van egy 5600X-em és a gyári hűtő nem elég neki mert néhány játéknál eléri A TDP szintet és gondolkozok AIO és toronyhűtő közötazonban nem tudok dönteni AIO-ból ARCTIC Liquid Freezer III 240 A-RGB re gondoltam toronyhűtőből pedig a AK500 DIGITAL WH-ra.

(#44094) kamerad


kamerad
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Meshify 2 házam van, és hangosnak találom a gyári ventiket. Kb. 600rpm-ig vannak csendben, de így meg gyenge a 3db 14-es. Szeretném cserélni őket....
Amiket nézegetek: Bequiet Silent Wings 4 pwm ; Noctua nf-a14 pwm chromax ;
NOISEBLOCKER NB-eLoop B14-PS 140mm

Véleményetekre lennék kíváncsi. Köszönöm!

(#44095) spleenszuru válasza C.Meliton (#44093) üzenetére


spleenszuru
őstag

Annyiért szerintem az Arctic P12/P14 (nem tértél ki rá, hogy 120 v. 140 mm) White lesz a te keresett modelled.
CPU-ra amiket néztél, szerintem bőven jók, de benézhetsz a CPU léghűtés topikba is, ha gondolod.

#44094kamerad
Amennyiben ilyen árban nézegetsz, abból a 3-ból szerintem egyikkel sem fogsz mellé.
Ott az olcsóbb/jobban tetszik lesz a győztes.
Valamivel olcsóbb Thermaltake Toughfan 14 is jó venti, ez mondjuk radira is jó, házhűtőnek talán még overkill is, de nekem ebből van 2 db elöl.

Malaka!

(#44096) Grave_444 válasza kamerad (#44094) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Be Quiet kb 6-700rpm-en még teljesen halk, szinte néma, de 8-900 körül az is beindul.
1000 felett már kicsit hangosabb egy halk vga hűtésnél is.

(#44097) kamerad válasza spleenszuru (#44095) üzenetére


kamerad
csendes tag

Köszi a válszt.
Árban a Bequiet és a Noiseblocker a jobb valamivel. Az NF-A-t pedig sokan jónak vélik, de ugye drága.
Nekem az már jó, ha csendesebb kb. 1000rpm környékén mint a Fractal Dynamic X2 GP-14. Ja, és fekete lehetőleg. Mert igen "sötét" a masina. :C
Az Eloop ezért ki is lóg kicsit, mert 14-ben itthon csak fehér lapátokkal látom szinte.
Bequiet meg azért van a listán, mert CPU hűtőm egy Dark Rock Pro 5. :K
De gondoltam már arra is, hogy marad így, csak veszek még egy ( vagy kettő ) Dynamic 14-et , és azok mennek felülre. Ez amúgy beválhat, vagy inkább cseréljem le a Fractalt?

Grave_444: Az lenne a lényeg, hogy a mostaninál legyen halkabb azonos vagy jobb teljesítményen. Ja, és fekete lehetőleg. :DDD Van esetleg javaslatod??

(#44098) Grave_444 válasza kamerad (#44097) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Szerintem ezekkel nem lősz mellé, nekem 3 befúvó ventim ilyen. :)

(#44099) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Venti vezérlőt tud valaki ajánlani? Nézelődtem de minden félét láttam és nem tudom melyik a tuti. Olyan nem kell ami fix 6 vagy 12voltot állít csak. Programmal vezérelhető kell, mert a háznak nincs odd slot vagy hasonló, hogy potméteres verzió jó legyen. Nem lenne baj ha nem drága. :D

[ Szerkesztve ]

(#44100) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Sziasztok! Ma átköltözött a régi rendszert egy. - a képen látható - phanteks xt view házba. Egy 12-es venti van hátul, kettő elöl (oldalt), illetve ott van a bitang nagy phanteks király a cpu-n a két 14-es ventivel. Mi az ajánlott elrendezés? Gyárilag mindhárom venti kifelé szívja a levegőt (oldalt lent lévő rácson jut be javarészt levegő). Ez így rendben van? Vagy még lehetne támogatni a GPU alatt egy befelé dolgozó 12-el? Köszönöm [kép]

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#44101) troll81


troll81
addikt

Sziasztok 60x60 mm ventilátor keresek ami halk legyen nagyon.
Létezik? :R köszönöm

(#44102) Rowon válasza troll81 (#44101) üzenetére


Rowon
veterán

Minél kisebb a ventilátor, annál jobban kell pörögnie, hogy egységnyi levegőt meg tudjon mozgatni egy nagyobb átmérőjű ventilátorral szemben.

60-asban olyat, ami érdemben hűteni tud és nincs hangja, szerintem nem fogsz találni.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#44103) abridabri válasza troll81 (#44101) üzenetére


abridabri
veterán

Létezik. Noctua 60mm ,drága de 1X kell megvenni és örök élet kb . Én ilyeneket használok a RAM hűtőmön.
Olcsóbban a Noiseblockernek vannak amik még jók ,de azok csak 3pinesek .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.