Hirdetés

2019. augusztus 21., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-02-06 22:59:41

LOGOUT.hu

Ez a nem hivatalos Synology fórum olyan napi használattal kapcsolatos kérdéseknek, amiknek egyszerűbbnek találtam létrehozni egy fórumot itt a PH!-n, mintsem a hivatalos fórum válaszaira várni. Azért indítottam ezt a topikot, mert szerintem vannak sokan, akik Synology NAS-t vettek, szeretnék használni, de nincs termékregisztrációjuk és/vagy ott nem kaptak megfelelő, kielégítő választ a kérdéseikre és (még) nem tudják, hogy van beépített használat utasítás a DSM-en belül. :)

Összefoglaló kinyitása ▼

(#33001) robertho válasza zoltan6 (#7726) üzenetére

robertho
(tag)

Üdv Zoltán!

Hol sikerült beállítanod? Én is ezt keresem.

Köszi!

Rob

PH megbízhatóságom http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=robertho

(#33002) Doky586 válasza szdavid (#32996) üzenetére

Doky586
(veterán)
LOGOUT blog

Szerintem ne a NASon belül ments, hanem külső usb lemezre amit aztán elteszel asztalfiókba..

(#33003) Doky586 válasza Patice (#33000) üzenetére

Doky586
(veterán)
LOGOUT blog

"Én úgy tudom, úgy emlékszem erre a történetre, hogy a DSM minden KÖTETEN létrehoz magának egy rendszer + egy swap partíciót."
Szerintem is, de a partíció léte nem egyenlő az OS létezésével.. :U

"vagy lehet egy RAID5,6"
Kérem maradjunk a 2 lemezes nasoknál... :K

Egyébként telnet-en MC-vel hogy kell megnézni hogy a nas két hdd-je hogy van partícionálva és azon kis partíciókon mi van..? (persze szétszedés nélkül)

Ki lehet(ne) próbálni azt is hogy hdd1 kihúz, újraindítás megy-nemmegy? hdd1 vissza, hdd2 kihúz, újraindítás megy-nemmegy? ez a legbiztosabb teszt erre. Persze lehet ez hardwerfüggő is, én nem próbálom ki mert a lemezek hozzáférhetőségéhez teljesen szét kellene csavaroznom az egész nast.

"az sem feltétlenül igaz, hogy ha alap kötetnek volt formázva egy HDD, az kivéve a NAS-ból Win alatt olvashatóvá tehető egy Ext4 kezelő programmal."
Ha ezt valaki bővebben ki tudná fejteni win lemezkezelő képekkel azt megköszönném.
Mindenesetre szerintem több eséllyel és egyszerűbben olvasható mint a Raid0..

[ Szerkesztve ]

(#33004) Primary92

Primary92
(senior tag)

Egy DS416-ról tudnék futtatni egy Wordpress blogot saját domain alatt? Van erre megoldása a Synology-nak?

(#33005) blackrulz válasza Doky586 (#33003) üzenetére

blackrulz
(veterán)

Legalább 10x játszottam ilyet vinyocsere/vinyohalal miatt ha van másik, élő, különálló kötet mindig indult gond nélkül, max appok tűntek el.

Egyszer volt xpen alaltt másnak hogy nem ment, de ott fene se tudja mi kavarás volt.

Rohadtok egész nap a levegőn és labdáztok, vagy leültök a gép elé és csináltok valami értelmeset?

(#33006) Szoke1982

Szoke1982
(aktív tag)

Sziasztok!
Ds216j néztem ki magamnak, és az érdekelne ,hogy mivel láttam egy tesztben ,hogy nem tàmogatja a kodi-t ? (Alkalmazás?) Ez alatt azt lehet èrteni,hogy nincs alkalmazás rà , (menüben) de gondolom attól még a media box làtni fogja kodi alatt, a megosztott fiilmeket? (Mert a media box-hoz szeretnék egy ds216j nas-t venni) ezért lenne fontos nekem. Nagyon köszönöm ,ha tudtok segíteni!

(#33007) Borisz76 válasza Szoke1982 (#33006) üzenetére

Borisz76
(addikt)

A NAS pont arra ( is ) való , hogy a Média Boxokat, lejátszókat kiszolgálja.

A KODI nálam sem a NAS-on fut....hanem a PC-n.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#33008) Patice válasza Primary92 (#33004) üzenetére

Patice
(Topikgazda)

Igen, van gyári telepíthető csomagként webszerver, meg sok egyéb harmadik féltől származó csomag (különböző programnyelvekhez), ami saját honlap/blog futtatásához kell. :K

Szerintem.

(#33009) Primary92 válasza Patice (#33008) üzenetére

Primary92
(senior tag)

Igen ezt láttam, de ha vásárolok egy domaint, akkor megoldható, hogy az otthoni nem fix ip-s NAS-omra mutasson? Nem akarok óriási dolgokat, csak egy kis forgalmú oldal lenne sok képpel.

(#33010) Szoke1982 válasza Borisz76 (#33007) üzenetére

Szoke1982
(aktív tag)

Tehát akkor lényegtelen ,hogy nem támogatja a kodit, mivel úgyis a box fogja fúttatni a kodit. Köszi szèpen a vàlaszt! :)

(#33011) Madwe válasza Primary92 (#33009) üzenetére

Madwe
(veterán)

Persze, ddns-el elérhető lesz az oldalad, csak csúnya lesz a címe :D Azaz nem azenblogom.hu lesz, hanem pl azenblogom.synology.me vagy azenblogom.from-or.com vagy azenblogom.dyndns.com vagy amit épp beállítasz ddnsre a nasodon.
szerk:
Ja h veszel domaint...
Ha domaint veszel, ott nem biztos, h ddns-es ip címhez tudod kötni a domain reget... de ezt majd vki megmondja aki szokott domainokat kezelni, az is lehet domainkezelője válogatja :)
Ha teljesen ingyen ki akarsz ebből jönni s nem zavar a fentebbi címeltérés, akkor domain se kell.

[ Szerkesztve ]

(#33012) kulu22 válasza Madwe (#33011) üzenetére

kulu22
(tag)

Az EuroDNS-nél van domainem, ott alapból kezeli. Van tutorial-juk, sima DDNS protokollal a saját domainedben is tudja frissíteni a dinamikus címeket, csak meg kell mondanod a zónában az A rekordnál, hogy ez egy változó IP.

A NAS-on egy új DDNS profilt kell létrehozni egyetlen sorral:

http://eurodyndns.org/update/?hostname=__HOSTNAME__&myip=__MYIP__

Ezután a listából ki tudod választani, majd user / pass megadása és már működik is.

Simán lehet, hogy másik névszolgáltató is tudja.

[ Szerkesztve ]

(#33013) Pubszon

Pubszon
(veterán)

Kipróbáltam már mindent, de mindig ugyan az. Nem reagál semmire.
Nagyot csalódtam most a Synoba, hogy ennyitől végleg meghal. :O

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM550x...

(#33014) blackrulz válasza Pubszon (#33013) üzenetére

blackrulz
(veterán)

Lan villog, routerben nem látod hogy kapna ip-t és a syno assistance se találja? Az elég meleg...

Rohadtok egész nap a levegőn és labdáztok, vagy leültök a gép elé és csináltok valami értelmeset?

(#33015) Madwe válasza Pubszon (#33013) üzenetére

Madwe
(veterán)

Tettél már bele rendes hdd-t, s úgy próbáltad már az os reinstallt?

(#33016) Pubszon válasza blackrulz (#33014) üzenetére

Pubszon
(veterán)

A gép elején villog a LAN LED, de a hátulján a kábel melletti 2 nem, a router látja hogy kábel csatlakoztatva(, router oldalon villog is a LED), de már MAC és így IP cím sincs.
Lényegében ez egy mini PC, így van valami BIOS vagy Bootloader rajta, mert a DSM az már az OS.
Az előbbit nem lehet flashelni HDD-ről vagy USB-ről(mint egy BIOS frissítés)? Mert emiatt a szoftveres dolog miatt lehet kidobni az egészet. :W

Madwe: Tettem bele, de még csak addig sem jut el, hogy felpörgesse...

[ Szerkesztve ]

(#33017) Patice válasza Pubszon (#33016) üzenetére

Patice
(Topikgazda)

Ha nem tudja fölpörgetni a lemezt, akkor az hardver hibára utal. Eszembe jutott még a táp hiba is, de akkor semmi nem világítana rajta.

Resetre sem csippan?

Az eladó, akitől vetted az nem vállalt rá próbagarit?

Szerintem.

(#33018) Pubszon válasza Patice (#33017) üzenetére

Pubszon
(veterán)

A táp jó, kimértem.
Nem vállalt, de elhoztam, működött, bejött a web felület, ahogy kell.
Raktam bele HDD-t, elkezdtem telepíteni, de HDD hiba miatt megszakította, majd kihúztam és azóta ez van.
Nem csippan, nem reagál semmire sem, csak a LAN LED ha a kábelt kihúzom. :U
A Sata HDD-t is a rendszer kapcsolja, hiába meg van az állandó feszültség neki.

(#33019) Primary92

Primary92
(senior tag)

Erről mi a véleményetek?

(#33020) bb.bocs

bb.bocs
(őstag)

sziasztok. több krédésem lenne, de első körben, google chrome + ip kamera. telepítsem a plugint. leszedi telepítem, és még mindig azt írja ki. ötlet? :) (másik kérdés lesz majd hogy a ds camet hogy lehet beállítani hogy el is érjem)

(#33021) Pubszon válasza Patice (#33017) üzenetére

Pubszon
(veterán)

Valami ilyesmivel nem lehetne még próbálkozni?
Még egy.

[ Szerkesztve ]

(#33022) Dolphine válasza bb.bocs (#33020) üzenetére

Dolphine
(addikt)

Milyen kamera?

(#33023) bb.bocs válasza Dolphine (#33022) üzenetére

bb.bocs
(őstag)

kínai noame. felismerte, fel is veszi a videót, de amikor rányomok plugint akar. hiába van efeltéve.

(#33024) Dolphine válasza bb.bocs (#33023) üzenetére

Dolphine
(addikt)

Próbáld IE böngészővel. Nekem a Dahua kamerám csak avval hajlandó működni! :)

(#33025) Patice válasza Pubszon (#33021) üzenetére

Patice
(Topikgazda)

Hát, elég régi írások már + úgy láttam átfutás közben, hogy mindkét esetben volt a régi vasakon soros port, amire csatlakozva be tudtak lépni a NAS-okra.

Ez az esetedben sajnos nincs. De ha villog a LAN LED, akkor talán lehet esély arra, hogy valahogy elérd hálózaton keresztül és konzolból újra tudd rakni a boot.img-t rajta.

Lemez nélkül is próbáltad a RESET-et? Vagy LAN kábel nélkül (csippanás után hálóra köthető)..?

Szerintem.

(#33026) Pubszon válasza Patice (#33025) üzenetére

Pubszon
(veterán)

Van rajta 6 pin, ami ráadásul JP2, ahogy ebben a cikkben is írva van. A cikk DS212+-ról szól, nekem DS213j van, ráadásul neki is blue blink of death hiba volt.

Próbáltam már minden féle kép, de mint írtam, semmire sem reagál.
Ez az egy esélyem van már csak. :U

(#33027) bb.bocs válasza Dolphine (#33024) üzenetére

bb.bocs
(őstag)

ott is ezt irta. a nason kereztül belépve. :(active x vagy mi engedélyezve van elvileg... az kellett ie hez. mgy is ( ment is) de a synologyban nem tudom működésre bírni olynan éretlemben hogy nézem a képet... a surveillance.msi cuccot is leszedtem és nem jó... tegyek fel plugint...

(#33028) Patice válasza Pubszon (#33026) üzenetére

Patice
(Topikgazda)

Hát akkor hajrá. Sok sikert és kitartást a műtéthez! :R Tényleg kívánom, hogy sikerüljön még életre kelteni. Kíváncsi vagyok mi lesz a történet vége.

Szerintem.

(#33029) Pubszon válasza Patice (#33028) üzenetére

Pubszon
(veterán)

Kábel megrendelve, a héten meg kell jönnie. Ahogy lesz időm, megnézem mit tehetek.
Köszi, ha sikerül, beszámolok róla! :) :R

(#33030) Dolphine válasza bb.bocs (#33027) üzenetére

Dolphine
(addikt)

Sajnos nekem még nincs Syno NAS-om, így érdemben nem tudok segíteni. A kamera használatához egy ötlet volt az IE. :F

(#33031) Doky586 válasza Pubszon (#33016) üzenetére

Doky586
(veterán)
LOGOUT blog

"Tettem bele, de még csak addig sem jut el, hogy felpörgesse..."
Egy zárlatos hdd azért tud károkat okozni..
Ha fel se pörög (pc-ben se) akkor az kuka. Emiatt ne a nast hibáztasd.
Egy éppen (ismeretlen okból) hibásan működő gépen nem a legjobb ötlet fw/bios frissítésbe fogni a hibakeresés helyett.

(#33032) Pubszon válasza Doky586 (#33031) üzenetére

Pubszon
(veterán)

Olvastad az előzményeket?

(#33033) bb.bocs válasza Dolphine (#33030) üzenetére

bb.bocs
(őstag)

értem. állítólag a ds cam nem érhető el távolról úgy olvastam. de akkor mire jó... gondoltam távolról is lehet nézni a kamerát ezen keresztül, és úgy néz ki nem erre való :( van valami alternativa a nason keresztül erre?

(#33034) molnartom válasza bb.bocs (#33033) üzenetére

molnartom
(aktív tag)

Hát valamit nagyon félreolvastál! Bizony, hogy elérhető távolról. Szerintem többünk így használja.

(#33035) Hiperhuje

Hiperhuje
(tag)

Sziasztok!

File Station alkalmazásban hogyan tudom kijelölni az összes fájlt?
Értem ez alatt, hogy több százat, ami sok lapon van.

Üdv!

Hh

Galaxy S9+ Dual, Galaxy Watch, DS918+, Acer spin 5

(#33036) molnartom válasza Hiperhuje (#33035) üzenetére

molnartom
(aktív tag)

tipp: ctrl+a?

(#33037) Hiperhuje válasza molnartom (#33036) üzenetére

Hiperhuje
(tag)

Köszönöm! :K
Ezt kerestem!

Galaxy S9+ Dual, Galaxy Watch, DS918+, Acer spin 5

(#33038) bb.bocs válasza molnartom (#33034) üzenetére

bb.bocs
(őstag)

igen? hogy? valamit kell engedélyezni a nason?
akkor félreolvastam.
nem tudom hol kell jogosultságot adni akkor. az alkalmazásoknál elvielg van,a kamerás olfdalon hoztam létre külön felhasználót hátha úgy megy de nem,nincsen több ötletem. ds filet ,photot elérem gond nélkül.

(#33039) Dr. Student

Dr. Student
(aktív tag)

Sziasztok!

A problémám, hogy hiába törlöm ki a megosztásból a fájlokat nem bővül a szabad helyem.

Próbáltam a lomtár ürítését is, de sajnos nem járok sikerrel. :R :R

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Dr. Student

(#33040) Madwe válasza Dr. Student (#33039) üzenetére

Madwe
(veterán)

Használsz cloud stationt esetleg?

(#33041) Patice válasza Dr. Student (#33039) üzenetére

Patice
(Topikgazda)

Ha kicsit vársz (mondjuk 5-10 percet), akkor fog látszani. Ha sokat törölsz, annál lassabban fog megjelenni a szabad hely.

Szerintem.

(#33042) Dr. Student válasza Patice (#33041) üzenetére

Dr. Student
(aktív tag)

Szia! Hááát 1 hete várok, de már 7gb helyem van a 2TB-ból. :R :R

Dr. Student

(#33043) Dr. Student válasza Madwe (#33040) üzenetére

Dr. Student
(aktív tag)

Igen, használok. Ez baj lehet? Töröljem? :R :R

Dr. Student

(#33044) molnartom válasza bb.bocs (#33038) üzenetére

molnartom
(aktív tag)

A surveillance station alkalmazáson belül hozzáadtam a kamerát. Gondolom ott neked is működik és látod a képet! A dscam alkalmazásba én az xyz.synology.me-n belépve a látom a kamerát.

(#33045) Madwe válasza Dr. Student (#33042) üzenetére

Madwe
(veterán)

Illetve ha nem használsz cloud stationt verziókövetéssel, akkor a következő kérdésem a torrentek :) Hiába törölsz egy letorrentezett fájlt, ameddig seedben tartod, addig helyet foglal.

(#33043) Dr. Student Ne töröld, de a verziókövetést kapcsold ki rajta ha nem szükséges :) Miután több verziónál a törölt adatot is meg fogja őrizni. Ha kikapcsoltad, utána várni kell míg lerendezi, de elvileg lassan fel kell h szabaduljon a hely...

[ Szerkesztve ]

(#33046) Patice válasza Dr. Student (#33042) üzenetére

Patice
(Topikgazda)

Hja, hogy megosztás - azaz torrent.

Hová töltesz? Hol van a célmappa, ahová befejezés után kerülnek?

Ha ugyan azon a köteten vannak, akkor törlődnie kell, ahogy a Download Station-ből kitörölted.

Ha másik köteten van a célmappa, akkor a DS árnyékmásolatban tartja a fájlokat.

Szerintem.

(#33047) Dr. Student válasza Patice (#33046) üzenetére

Dr. Student
(aktív tag)

1000 köszönet!

Madwe és Patice! Sikerült.

:C :C

Dr. Student

(#33048) bb.bocs válasza molnartom (#33044) üzenetére

bb.bocs
(őstag)

értem. a kamerát hozzáadtam, de nem tudom nézni a kamerát, mert állandóan kiegészitő telepítését kéri, hiába raktam föl... de a kamera működik rögzit... (zavar hogy a képet nem látom)
a synology.me s dolog elvileg azt irja működik, de elérni már nem értem el sosem.

(#33049) Madwe válasza bb.bocs (#33048) üzenetére

Madwe
(veterán)

próbáld meg más böngészővel is, ie, ff chrome, egyikkel csak fog menni :)

(#33050) bb.bocs válasza Madwe (#33049) üzenetére

bb.bocs
(őstag)

néztem ie vel is :( nem tudom mi van.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.