Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33001) robertho válasza zoltan6 (#7726) üzenetére


robertho
tag

Üdv Zoltán!

Hol sikerült beállítanod? Én is ezt keresem.

Köszi!

Rob

(#33002) Doky586 válasza szdavid (#32996) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem ne a NASon belül ments, hanem külső usb lemezre amit aztán elteszel asztalfiókba..

(#33003) Doky586 válasza Patice (#33000) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Én úgy tudom, úgy emlékszem erre a történetre, hogy a DSM minden KÖTETEN létrehoz magának egy rendszer + egy swap partíciót."
Szerintem is, de a partíció léte nem egyenlő az OS létezésével.. :U

"vagy lehet egy RAID5,6"
Kérem maradjunk a 2 lemezes nasoknál... :K

Egyébként telnet-en MC-vel hogy kell megnézni hogy a nas két hdd-je hogy van partícionálva és azon kis partíciókon mi van..? (persze szétszedés nélkül)

Ki lehet(ne) próbálni azt is hogy hdd1 kihúz, újraindítás megy-nemmegy? hdd1 vissza, hdd2 kihúz, újraindítás megy-nemmegy? ez a legbiztosabb teszt erre. Persze lehet ez hardwerfüggő is, én nem próbálom ki mert a lemezek hozzáférhetőségéhez teljesen szét kellene csavaroznom az egész nast.

"az sem feltétlenül igaz, hogy ha alap kötetnek volt formázva egy HDD, az kivéve a NAS-ból Win alatt olvashatóvá tehető egy Ext4 kezelő programmal."
Ha ezt valaki bővebben ki tudná fejteni win lemezkezelő képekkel azt megköszönném.
Mindenesetre szerintem több eséllyel és egyszerűbben olvasható mint a Raid0..

[ Szerkesztve ]

(#33004) Primary92


Primary92
senior tag

Egy DS416-ról tudnék futtatni egy Wordpress blogot saját domain alatt? Van erre megoldása a Synology-nak?

(#33005) #56573440 válasza Doky586 (#33003) üzenetére


#56573440
törölt tag

Legalább 10x játszottam ilyet vinyocsere/vinyohalal miatt ha van másik, élő, különálló kötet mindig indult gond nélkül, max appok tűntek el.

Egyszer volt xpen alaltt másnak hogy nem ment, de ott fene se tudja mi kavarás volt.

(#33006) Szoke1982


Szoke1982
aktív tag

Sziasztok!
Ds216j néztem ki magamnak, és az érdekelne ,hogy mivel láttam egy tesztben ,hogy nem tàmogatja a kodi-t ? (Alkalmazás?) Ez alatt azt lehet èrteni,hogy nincs alkalmazás rà , (menüben) de gondolom attól még a media box làtni fogja kodi alatt, a megosztott fiilmeket? (Mert a media box-hoz szeretnék egy ds216j nas-t venni) ezért lenne fontos nekem. Nagyon köszönöm ,ha tudtok segíteni!

(#33007) Borisz76 válasza Szoke1982 (#33006) üzenetére


Borisz76
veterán

A NAS pont arra ( is ) való , hogy a Média Boxokat, lejátszókat kiszolgálja.

A KODI nálam sem a NAS-on fut....hanem a PC-n.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#33008) Patice válasza Primary92 (#33004) üzenetére


Patice
Topikgazda

Igen, van gyári telepíthető csomagként webszerver, meg sok egyéb harmadik féltől származó csomag (különböző programnyelvekhez), ami saját honlap/blog futtatásához kell. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#33009) Primary92 válasza Patice (#33008) üzenetére


Primary92
senior tag

Igen ezt láttam, de ha vásárolok egy domaint, akkor megoldható, hogy az otthoni nem fix ip-s NAS-omra mutasson? Nem akarok óriási dolgokat, csak egy kis forgalmú oldal lenne sok képpel.

(#33010) Szoke1982 válasza Borisz76 (#33007) üzenetére


Szoke1982
aktív tag

Tehát akkor lényegtelen ,hogy nem támogatja a kodit, mivel úgyis a box fogja fúttatni a kodit. Köszi szèpen a vàlaszt! :)

(#33011) Madwe válasza Primary92 (#33009) üzenetére


Madwe
nagyúr

Persze, ddns-el elérhető lesz az oldalad, csak csúnya lesz a címe :D Azaz nem azenblogom.hu lesz, hanem pl azenblogom.synology.me vagy azenblogom.from-or.com vagy azenblogom.dyndns.com vagy amit épp beállítasz ddnsre a nasodon.
szerk:
Ja h veszel domaint...
Ha domaint veszel, ott nem biztos, h ddns-es ip címhez tudod kötni a domain reget... de ezt majd vki megmondja aki szokott domainokat kezelni, az is lehet domainkezelője válogatja :)
Ha teljesen ingyen ki akarsz ebből jönni s nem zavar a fentebbi címeltérés, akkor domain se kell.

[ Szerkesztve ]

(#33012) kulu22 válasza Madwe (#33011) üzenetére


kulu22
aktív tag

Az EuroDNS-nél van domainem, ott alapból kezeli. Van tutorial-juk, sima DDNS protokollal a saját domainedben is tudja frissíteni a dinamikus címeket, csak meg kell mondanod a zónában az A rekordnál, hogy ez egy változó IP.

A NAS-on egy új DDNS profilt kell létrehozni egyetlen sorral:

http://eurodyndns.org/update/?hostname=__HOSTNAME__&myip=__MYIP__

Ezután a listából ki tudod választani, majd user / pass megadása és már működik is.

Simán lehet, hogy másik névszolgáltató is tudja.

[ Szerkesztve ]

(#33013) Pubszon


Pubszon
veterán

Kipróbáltam már mindent, de mindig ugyan az. Nem reagál semmire.
Nagyot csalódtam most a Synoba, hogy ennyitől végleg meghal. :O

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#33014) #56573440 válasza Pubszon (#33013) üzenetére


#56573440
törölt tag

Lan villog, routerben nem látod hogy kapna ip-t és a syno assistance se találja? Az elég meleg...

(#33015) Madwe válasza Pubszon (#33013) üzenetére


Madwe
nagyúr

Tettél már bele rendes hdd-t, s úgy próbáltad már az os reinstallt?

(#33016) Pubszon válasza #56573440 (#33014) üzenetére


Pubszon
veterán

A gép elején villog a LAN LED, de a hátulján a kábel melletti 2 nem, a router látja hogy kábel csatlakoztatva(, router oldalon villog is a LED), de már MAC és így IP cím sincs.
Lényegében ez egy mini PC, így van valami BIOS vagy Bootloader rajta, mert a DSM az már az OS.
Az előbbit nem lehet flashelni HDD-ről vagy USB-ről(mint egy BIOS frissítés)? Mert emiatt a szoftveres dolog miatt lehet kidobni az egészet. :W

Madwe: Tettem bele, de még csak addig sem jut el, hogy felpörgesse...

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#33017) Patice válasza Pubszon (#33016) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha nem tudja fölpörgetni a lemezt, akkor az hardver hibára utal. Eszembe jutott még a táp hiba is, de akkor semmi nem világítana rajta.

Resetre sem csippan?

Az eladó, akitől vetted az nem vállalt rá próbagarit?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#33018) Pubszon válasza Patice (#33017) üzenetére


Pubszon
veterán

A táp jó, kimértem.
Nem vállalt, de elhoztam, működött, bejött a web felület, ahogy kell.
Raktam bele HDD-t, elkezdtem telepíteni, de HDD hiba miatt megszakította, majd kihúztam és azóta ez van.
Nem csippan, nem reagál semmire sem, csak a LAN LED ha a kábelt kihúzom. :U
A Sata HDD-t is a rendszer kapcsolja, hiába meg van az állandó feszültség neki.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#33019) Primary92


Primary92
senior tag

Erről mi a véleményetek?

(#33020) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok. több krédésem lenne, de első körben, google chrome + ip kamera. telepítsem a plugint. leszedi telepítem, és még mindig azt írja ki. ötlet? :) (másik kérdés lesz majd hogy a ds camet hogy lehet beállítani hogy el is érjem)

(#33021) Pubszon válasza Patice (#33017) üzenetére


Pubszon
veterán

Valami ilyesmivel nem lehetne még próbálkozni?
Még egy.

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#33022) Dolphine válasza bb.bocs (#33020) üzenetére


Dolphine
addikt

Milyen kamera?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#33023) bb.bocs válasza Dolphine (#33022) üzenetére


bb.bocs
őstag

kínai noame. felismerte, fel is veszi a videót, de amikor rányomok plugint akar. hiába van efeltéve.

(#33024) Dolphine válasza bb.bocs (#33023) üzenetére


Dolphine
addikt

Próbáld IE böngészővel. Nekem a Dahua kamerám csak avval hajlandó működni! :)

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#33025) Patice válasza Pubszon (#33021) üzenetére


Patice
Topikgazda

Hát, elég régi írások már + úgy láttam átfutás közben, hogy mindkét esetben volt a régi vasakon soros port, amire csatlakozva be tudtak lépni a NAS-okra.

Ez az esetedben sajnos nincs. De ha villog a LAN LED, akkor talán lehet esély arra, hogy valahogy elérd hálózaton keresztül és konzolból újra tudd rakni a boot.img-t rajta.

Lemez nélkül is próbáltad a RESET-et? Vagy LAN kábel nélkül (csippanás után hálóra köthető)..?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#33026) Pubszon válasza Patice (#33025) üzenetére


Pubszon
veterán

Van rajta 6 pin, ami ráadásul JP2, ahogy ebben a cikkben is írva van. A cikk DS212+-ról szól, nekem DS213j van, ráadásul neki is blue blink of death hiba volt.

Próbáltam már minden féle kép, de mint írtam, semmire sem reagál.
Ez az egy esélyem van már csak. :U

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#33027) bb.bocs válasza Dolphine (#33024) üzenetére


bb.bocs
őstag

ott is ezt irta. a nason kereztül belépve. :(active x vagy mi engedélyezve van elvileg... az kellett ie hez. mgy is ( ment is) de a synologyban nem tudom működésre bírni olynan éretlemben hogy nézem a képet... a surveillance.msi cuccot is leszedtem és nem jó... tegyek fel plugint...

(#33028) Patice válasza Pubszon (#33026) üzenetére


Patice
Topikgazda

Hát akkor hajrá. Sok sikert és kitartást a műtéthez! :R Tényleg kívánom, hogy sikerüljön még életre kelteni. Kíváncsi vagyok mi lesz a történet vége.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#33029) Pubszon válasza Patice (#33028) üzenetére


Pubszon
veterán

Kábel megrendelve, a héten meg kell jönnie. Ahogy lesz időm, megnézem mit tehetek.
Köszi, ha sikerül, beszámolok róla! :) :R

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#33030) Dolphine válasza bb.bocs (#33027) üzenetére


Dolphine
addikt

Sajnos nekem még nincs Syno NAS-om, így érdemben nem tudok segíteni. A kamera használatához egy ötlet volt az IE. :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#33031) Doky586 válasza Pubszon (#33016) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Tettem bele, de még csak addig sem jut el, hogy felpörgesse..."
Egy zárlatos hdd azért tud károkat okozni..
Ha fel se pörög (pc-ben se) akkor az kuka. Emiatt ne a nast hibáztasd.
Egy éppen (ismeretlen okból) hibásan működő gépen nem a legjobb ötlet fw/bios frissítésbe fogni a hibakeresés helyett.

(#33032) Pubszon válasza Doky586 (#33031) üzenetére


Pubszon
veterán

Olvastad az előzményeket?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#33033) bb.bocs válasza Dolphine (#33030) üzenetére


bb.bocs
őstag

értem. állítólag a ds cam nem érhető el távolról úgy olvastam. de akkor mire jó... gondoltam távolról is lehet nézni a kamerát ezen keresztül, és úgy néz ki nem erre való :( van valami alternativa a nason keresztül erre?

(#33034) molnartom válasza bb.bocs (#33033) üzenetére


molnartom
aktív tag

Hát valamit nagyon félreolvastál! Bizony, hogy elérhető távolról. Szerintem többünk így használja.

(#33035) Hiperhuje


Hiperhuje
aktív tag

Sziasztok!

File Station alkalmazásban hogyan tudom kijelölni az összes fájlt?
Értem ez alatt, hogy több százat, ami sok lapon van.

Üdv!

Hh

Samsung Note 10+, DS918+, Acer spin 5, TAB S7 +

(#33036) molnartom válasza Hiperhuje (#33035) üzenetére


molnartom
aktív tag

tipp: ctrl+a?

(#33037) Hiperhuje válasza molnartom (#33036) üzenetére


Hiperhuje
aktív tag

Köszönöm! :K
Ezt kerestem!

Samsung Note 10+, DS918+, Acer spin 5, TAB S7 +

(#33038) bb.bocs válasza molnartom (#33034) üzenetére


bb.bocs
őstag

igen? hogy? valamit kell engedélyezni a nason?
akkor félreolvastam.
nem tudom hol kell jogosultságot adni akkor. az alkalmazásoknál elvielg van,a kamerás olfdalon hoztam létre külön felhasználót hátha úgy megy de nem,nincsen több ötletem. ds filet ,photot elérem gond nélkül.

(#33039) Dr. Student


Dr. Student
senior tag

Sziasztok!

A problémám, hogy hiába törlöm ki a megosztásból a fájlokat nem bővül a szabad helyem.

Próbáltam a lomtár ürítését is, de sajnos nem járok sikerrel. :R :R

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Dr. Student

(#33040) Madwe válasza Dr. Student (#33039) üzenetére


Madwe
nagyúr

Használsz cloud stationt esetleg?

(#33041) Patice válasza Dr. Student (#33039) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha kicsit vársz (mondjuk 5-10 percet), akkor fog látszani. Ha sokat törölsz, annál lassabban fog megjelenni a szabad hely.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#33042) Dr. Student válasza Patice (#33041) üzenetére


Dr. Student
senior tag

Szia! Hááát 1 hete várok, de már 7gb helyem van a 2TB-ból. :R :R

Dr. Student

(#33043) Dr. Student válasza Madwe (#33040) üzenetére


Dr. Student
senior tag

Igen, használok. Ez baj lehet? Töröljem? :R :R

Dr. Student

(#33044) molnartom válasza bb.bocs (#33038) üzenetére


molnartom
aktív tag

A surveillance station alkalmazáson belül hozzáadtam a kamerát. Gondolom ott neked is működik és látod a képet! A dscam alkalmazásba én az xyz.synology.me-n belépve a látom a kamerát.

(#33045) Madwe válasza Dr. Student (#33042) üzenetére


Madwe
nagyúr

Illetve ha nem használsz cloud stationt verziókövetéssel, akkor a következő kérdésem a torrentek :) Hiába törölsz egy letorrentezett fájlt, ameddig seedben tartod, addig helyet foglal.

(#33043) Dr. Student Ne töröld, de a verziókövetést kapcsold ki rajta ha nem szükséges :) Miután több verziónál a törölt adatot is meg fogja őrizni. Ha kikapcsoltad, utána várni kell míg lerendezi, de elvileg lassan fel kell h szabaduljon a hely...

[ Szerkesztve ]

(#33046) Patice válasza Dr. Student (#33042) üzenetére


Patice
Topikgazda

Hja, hogy megosztás - azaz torrent.

Hová töltesz? Hol van a célmappa, ahová befejezés után kerülnek?

Ha ugyan azon a köteten vannak, akkor törlődnie kell, ahogy a Download Station-ből kitörölted.

Ha másik köteten van a célmappa, akkor a DS árnyékmásolatban tartja a fájlokat.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#33047) Dr. Student válasza Patice (#33046) üzenetére


Dr. Student
senior tag

1000 köszönet!

Madwe és Patice! Sikerült.

:C :C

Dr. Student

(#33048) bb.bocs válasza molnartom (#33044) üzenetére


bb.bocs
őstag

értem. a kamerát hozzáadtam, de nem tudom nézni a kamerát, mert állandóan kiegészitő telepítését kéri, hiába raktam föl... de a kamera működik rögzit... (zavar hogy a képet nem látom)
a synology.me s dolog elvileg azt irja működik, de elérni már nem értem el sosem.

(#33049) Madwe válasza bb.bocs (#33048) üzenetére


Madwe
nagyúr

próbáld meg más böngészővel is, ie, ff chrome, egyikkel csak fog menni :)

(#33050) bb.bocs válasza Madwe (#33049) üzenetére


bb.bocs
őstag

néztem ie vel is :( nem tudom mi van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.