Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35101) Multibit válasza nzsolt74 (#35099) üzenetére


Multibit
veterán

de a torrent nem töltődik vissza a Download Station-ben
Újra és újra előjön...
[link]
[link]

(#35102) hramon94


hramon94
tag

Sziasztok. Sikerült beállítanom a synology.me ddnst ha routerban a Virtual Servernel engedélyezem hogy a NAS 80-as portja kimenjen mondjuk 8888-ra akkor élrem a Webstationt az xxxxx.synology.me:8888-on hogy lehetne úgy megcsinalni hogy ne kelljen a portot utána írni?

(#35103) Madwe válasza nzsolt74 (#35099) üzenetére


Madwe
nagyúr

A visszatöltés csak az elmúlt napokban többször is előkerült... DS app - setting - bt s itt a megosztási %ot és az időt állítsd be ahogy tetszik.Ja meg dht-t kapcsold ki. Az h épp nem tölt tőled senki de seedben vagy, az megesik, mert sokan seedelnek manapság.

Androidon ne az urlt add meg, hanem töltsd le a torrent filet, s nyisd meg ds gettel.

(#35102) port mindenképp kell. Ha a http 80as portján hagyod, akkor nem kell, de az meg nem életbiztosítás. Főleg h nem ssles https-t használsz ezek szerint hanem sima http-t :D

[ Szerkesztve ]

(#35104) hramon94 válasza Madwe (#35103) üzenetére


hramon94
tag

Https beállításról van esetleg valahol egy leírás?

(#35105) Pubszon válasza nzsolt74 (#35099) üzenetére


Pubszon
veterán

BH-n használj RSS-t, az a legegyszerűbb letöltési módszer.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#35106) gyugyo79 válasza hramon94 (#35102) üzenetére


gyugyo79
addikt

Amit felettem is írtak, vagy a https szabvány (443) portot használod. Ezeknek is csak ezért nem kell mert a böngésződ tudja, hogy ha azt írod, hogy http:// az = 80 ha azt, hogy https:// az = 443 stb. Az adott protokoll alap portját nem kell megadni csak.
Ráadásul olyan okos is van ami ha lehagyod a http:// vagy a https:// akkor alapból kiegészíti és tesz egy próbát http -n.

(#35104) hramon94
A router 443 -as portot irányítsd rá a NAS https portjára ami alapból 5001 vagy arra amit beállítottál neki (Vezérlőpult->Hálózat->DSM beállítások).

[ Szerkesztve ]

(#35107) nzsolt74 válasza Madwe (#35103) üzenetére


nzsolt74
újonc

Szerintem a képen is látszik, hogy a letöltött fájl-t próbálom megnyitni.

(#35108) hramon94 válasza gyugyo79 (#35106) üzenetére


hramon94
tag

Én a Webstationt szeretném elerni annal ahogy néztem 443 a portja.

(#35109) Madwe válasza nzsolt74 (#35107) üzenetére


Madwe
nagyúr

A telefonod letöltéskezelőjében ha rákattintasz a torrentre, s kijelölöd a ds getet, akkor is ez az eredmény? (én így csináltam, nem ds geten belül jelöltem ki a filet)

(#35110) gyugyo79 válasza hramon94 (#35108) üzenetére


gyugyo79
addikt

Annak akkor a 443-at irányítod a 443 -ra de ugyan ez igaz a 80 -al (amit 80-ra kell akkor) is ha azt is akarod ...Annyi, hogy van 1-2 olyan eszköz ami ezeket fent tartja a saját konfigurálásához és ezeken belül is van aminél ha lekapcsolod a saját külső elérést (ha be van kapcsolva) akkor utána már használható meg van aminél nem (de remélhetőleg nem vagy olyan szerencsétlen, hogy pont ilyened van).

[ Szerkesztve ]

(#35111) #54657280 válasza tomtrial (#35054) üzenetére


#54657280
törölt tag

Szia!
A Transmissionank is van webes felülete: http://nasipcime:9091
A torrentezés seed-elős részével pedig ne aggódj: az nCorenál van olyan torrentem, amit már 1 éve seedelek, de még csak 0,1x-es feltöltésnél jár. Csak a népszerű torrentek pörögnek, minden más alig-alig mozog, vagy éppen nullán áll hetekig. Szerintem nézd meg 1-2 hét múlva , és látni fogod, hogy változott a helyzet. Ha valami gond van, úgyis értesíteni fog a Staff.

(#35112) nzsolt74 válasza Madwe (#35109) üzenetére


nzsolt74
újonc

Pontosan ezt teszem. Amikor rákattintok akkor megkérdezi, hogy mivel szeretném megnyitni. Kijelölöm a DS hét alkalmazást, beajánlja a fájlt majd a"hozzáad" gombra ezt az üzenetet adja!

(#35113) gyugyo79 válasza nzsolt74 (#35112) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én ahogy a képet nézem még simán valami jogosultság probléma is lehet egy "rossz" hiba üzenettel ...
Pld.: nincs olvasás joga a megadott "URL" -n lévő fájlra. Ezért bár megkapja az elérési utat, hogy a telódon honnan kéne beolvasni a torrent fájlt,de nem fér hozzá.

Amíg megfejted, kerülő út, hogy a fájl stationbe bemásolod a figyelt mappába pld,. vagy amit visszáb írtak, hogy rss -t belövöd és akkor az oldalon csak hozzá adod amit le szeretnél szedni.

[ Szerkesztve ]

(#35114) #56573440 válasza hramon94 (#35104) üzenetére


#56573440
törölt tag

Keress rá a keresőben, pl én is linkeltem step by step leírást.

(#35115) Madwe válasza nzsolt74 (#35112) üzenetére


Madwe
nagyúr

esetleg sd kártyát használsz s oda menti a letöltéseket a telefon? synos appok nem szeretik az sd kártyát :S

(#35116) MasterDeeJay

Kaptam egy DS214Se nast amit be is üzemeltem (1db 3Tb-os green került bele) sikeresen de egy valamit nem értek.

A photo megoszásra rámásoltam a képeimet, a videóba a videókat. Ez tök jó, csak azzal nem számoltam hogy ez valami módon konvertálgat velük.
Ez a nas tudom hogy a legkisebb teljesítményű, ez miatt azt látom hogy 6%-on áll két nap alatt a konvertálás és hogy azt a több tízezer képet és ezer filmet szegénynek igencsak lehetetlen átkonvertálnia.
Most leállítottam hogy ne induljon el de nem tudom hogy nas újrainítás után nem-e kezdi el el újra.
Nem akarom használni a fotós és videó appot, nem kell hogy konvertálja. Lejátszónak van egy XBMC-s Rpi-m ami úgyis le tud játszani majdnem mindent.
Elég sok adatról van szó. Töröljek mindent és csináljak saját megosztást? Ja de a telefonos photo backupot akarom használni, ha letiltom a photostationt akkor az még menni fog?
A másik kérdés pedig az lenne hogy töredezettségmentesítőt hogyan lehet rajta indítani vagy ütemezni?

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#35117) claire78 válasza MasterDeeJay (#35116) üzenetére


claire78
senior tag

Photo Station-t letiltod, fotó feltöltést pedig DS File-lal is lehet. ;)

Töredezettségmentesítésre semmi szükség, ez linux. :)

[ Szerkesztve ]

(#35118) Madwe válasza claire78 (#35117) üzenetére


Madwe
nagyúr

DS file ütemezetten nem tud feltölteni fotókat tudtommal. Photo és video app konvertál, de ezt gondolom valahogy tiltani lehet, ha máshogy nem, hát indexelésből kiszedve gondolom nem teszi - bár nem tudom gyári mappát ez érint e. Az a baj én egyiket se használom uh csak gyengén tapogatózom :D

(#35119) MasterDeeJay válasza Madwe (#35118) üzenetére

A telefonról a dsfile tölt fel nekem. Leszedem a photostationt ha megy a másik megosztásra akkor okés.

claire78
Nem tudtam hogy nem kell defrag, mármint hogy a fenébe nem lesz töredezett...mindegy ha nem kell akkor nem kell.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#35120) Madwe válasza MasterDeeJay (#35119) üzenetére


Madwe
nagyúr

Lehet a tároláskezelőben a kötetnél a manage gombbal töredezettségmentesíteni, de freebsdnél erre nincs gyakorlati szükség, mert ha legalább 15% szabad helyed van, idleben elintézi a rendszer maga :)

[ Szerkesztve ]

(#35121) molnartom válasza TBMC (#35094) üzenetére


molnartom
aktív tag

Na szupi! Ez hasznos megállapítás! :C

(#35122) Mezga Aladár válasza Madwe (#35120) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

??????????

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#35123) tobias40


tobias40
veterán

Hi!

Van a syno-nak saját böngészője vagy letölthető hozzá pl. a crhome vagy vmi más?

(#35124) LouiS22 válasza tobias40 (#35123) üzenetére


LouiS22
veterán

Nincs, de mit szeretnél böngészni? :)

A GUI-t webböngészőből éred el, abból minek nyitni egy másikat?

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#35125) tobias40 válasza LouiS22 (#35124) üzenetére


tobias40
veterán

A Mytv-t akarnám vele "behozni" és kiküldeni a tv-re a képét ha ez lehetséges!
Sejtem hogy ezzel nem fog menni!A tv-m böngészője meg "buta" hozzá és nem tölti be e linket...
Nem akartam emiatt androidos média pléjert venni.. ;]

(#35126) gyugyo79 válasza tobias40 (#35123) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha olyan NAS -od van amin lehet virtuális gépet futtatni (Docker/VMM) és arra rá lépsz VNC/RMD/TV stb. akkor lesz böngésződ. A VMM -ben futtatott gépet el tudod érni egy böngészőn belül és ezen is tudsz böngészőt nyitni ha szeretnél ;)

(#35125) tobias40
Viszont ez azon keresztül is élvezhetetlen lenne ha a TV-s böngészőben futna egyáltalán ...

[ Szerkesztve ]

(#35127) LouiS22 válasza tobias40 (#35125) üzenetére


LouiS22
veterán

Ha elfogadsz egy t anácsot, sokkal jobban jársz a médiaplayerrel minden szempontból. Ráadásul a Telenornál kapható Mibox nem is rossz cucc. Plusz akkor már a NAS is szolgálatba léphet médiatárként, torrenteszközként, stb. stb.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#35128) Madwe válasza Mezga Aladár (#35122) üzenetére


Madwe
nagyúr

(#35129) tobias40 válasza LouiS22 (#35127) üzenetére


tobias40
veterán

gyugyo79 : 212J-m van.
Nem igazán értem amit írtál,nem vagyok nagy guru de gyorsan tanulok! :R

Van már egy mederer-em de az sem tudja,ezért nem akarok másikat venni! :K
A telóról megy a tükrözés de szerettem volna úgy megoldani hogy ne kelljen a telót emiatt "lefoglalnom".

[ Szerkesztve ]

(#35130) gyugyo79 válasza Madwe (#35128) üzenetére


gyugyo79
addikt

De ez is fájlrendszer / raid tipus függő. Nálam pld csak a nem raidben/raid5 -ben lévő BTRFS -en érhető el. Míg a raid1-ben lévő ext4-en a kezelés gomb se aktív és egy raid5-ben lévő ext4-en csak az adatmosás elérhető a töredezett mentesítés nem. Vagyis én ezeket láttam eddig ott.

tobias40
Azon nincs ezekre lehetőség (tudtommal).

[ Szerkesztve ]

(#35131) hramon94 válasza #56573440 (#35114) üzenetére


hramon94
tag

Sikerült beállítani nagyon szépen köszönöm. Még egy olyan kérdésem lenne hogy, hogyan lehet megoldani azt amit gyugyo79 is írt amikor nem írom oda hogy http:// vagy https:// akkor a https://-re irányítson?

(#35132) Madwe válasza gyugyo79 (#35130) üzenetére


Madwe
nagyúr

hm, nálam mind shr raidben vannak, van ahol 1 van ahol 2 lemezes védelemmel, legtöbbnél btrfsnél (pl a kép btrfs shr1 2 lemezesről készült) szóval akkor fogalmam sincs mitől függ:) ok figyelmetlen voltam, ezek szerint valszeg ext4nél nem aktív, csak rosszul fogtam fel először amit írtál :D

Mindenesetre fura, ok h az ext4 az echte linuxos téma, de tudtommal a btrfs is? s akkor ext4nél miért nincs míg btrfsnél van ez az opció:D?

[ Szerkesztve ]

(#35133) MasterDeeJay válasza Madwe (#35118) üzenetére

Ok azt hiszem jó lesz. A video és photo stationt leszedtem, és a megosztások is megmaradtak. A konvertálás menü még ott van, nem tűnik el de beállítottam hogy örökös késleltetésel elhalasztva.
Az audio stationt fent hagytam az biztos nem konvertál.
Ds file meg tud feltöltést igaz néha noszogatni kell.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#35134) gyugyo79 válasza Madwe (#35132) üzenetére


gyugyo79
addikt

A BTRFS működése és lehetőségei miatt igen nagy szükség lehet rá. Itt egy link ha érdekel olvasd át a hozzászólásokat hasznos infókal vannak tele szerintem. A kérdésre a válasz elég az elején ott van :)

Ja és sem tudom mi alapján adja be ezeket a lehetőséget a felület, még az is lehet, hogy ha valaki 5.x vagy régebbin nézné megint más képen volna. Leginkább azért írtam, hogy akinél nem úgy van mint a képen ne ijedjen meg :)

[ Szerkesztve ]

(#35135) tomtrial válasza Multibit (#35096) üzenetére


tomtrial
tag

Igen ez lett volna a kérdés. Hogy muszáj lezuzni a vinyot hogy új kötetet tudják létrehozni egy HDDn. De így már értem. Koszi.

(#35136) Madwe válasza gyugyo79 (#35134) üzenetére


Madwe
nagyúr

basszus, most egy valag melót a nyakamba veszek emiatt:D Köszi a linket, baromi hasznos volt, btrfsnél van pár dolog amit mókolnom kell majd, hiába mennek már jóideje, jobb a békesség :D merthogy snapshot meg db is van némelyiken, uh holnap elkezdem felderíteni mit merre hogyan reszeljek rajta... Köszi mégegyszer!:)

(#35137) Pubszon


Pubszon
veterán

Nincs telepíthető parancssor?
Semmi komoly, csak mondjuk pingelni tudjak, hogy nézzem, ha a nettel van valami gond.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#35138) Pubszon


Pubszon
veterán

A NAS kiköltözött a végső helyére, a spájzba. :DDD
Majd még kis kábelrendezés lesz, a switch jelenleg nincs a szünetmentesen, illetve a kamerák is poe-el lesznek megtáplálva szintén a UPS-ről. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#35139) tomtrial


tomtrial
tag

A kérdésem az lenne, hogy eddig így működött a távoli eleresem ebben az IOS alkalmazásban, de most nem megy. NAS és router újraindítva dr így sem megy.

[link]

(#35140) Elemental válasza tomtrial (#35139) üzenetére


Elemental
addikt

Én úgy emlékszem, hogy a https nem kell az elejére, viszont port kella végére.
neved.synology.me:port

(#35141) Madwe válasza Elemental (#35140) üzenetére


Madwe
nagyúr

igen, a https-t alul kell ki/be pipálni, s port valóban kell. ha nagyon nem megy neki, akkor ott a quickconnect :)

(#35142) Patice válasza tomtrial (#35139) üzenetére


Patice
Topikgazda

Csak egy javaslat:

A távoli eléréshez biztonságosabb egy nem admin jogú felhasználót létrehozni és ezt használni mobilos kliensekkel.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#35143) tomtrial válasza Madwe (#35141) üzenetére


tomtrial
tag

Köszi! Quickconnect-el működik. Szuper👌🏼

Patice: igen úgy csinálom. Csak gondoltam hátha adminnal menni fog.

[ Szerkesztve ]

(#35144) FordFair


FordFair
tag

Sziasztok!

Eddig no-ip szolgáltatót használtam távoli elérésére a tp-link 4300 routeren synology nas-ra.

Kipróbálnám a Synology.me, de a router ddns szolgáltatós legördülő menüjében a synology nincs benne.

Van esetleg ötletetek, hogy mit lehet csinálni?

Köszi!!

(#35145) Pubszon


Pubszon
veterán

Apámnak van egy mappája melybe bármit csinálhat. Engedélyeztem neki a DS-t hogy tudjon letölteni a saját mappájába, de ezt a mappát nem tudom neki beállítani, mert azt írja, hogy "Ön nem jogosult hozzáférni ehhez a fiókhoz".
SMB-n és weben is tud bármit csinálni ebben a mappában.
Mi a gond? :F

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#35146) gyugyo79 válasza FordFair (#35144) üzenetére


gyugyo79
addikt

A NAS -on állítsd be a synology.me -s frissítést. Vezérlőpult->Külső hozzáférés->DDNS

(#35145) Pubszon
Átléptél és azzal a felhasználóval próbáltad beállítani?

[ Szerkesztve ]

(#35147) #56573440 válasza FordFair (#35144) üzenetére


#56573440
törölt tag

A syno ddns-t a syno-n állíthatod be direktben ha a routeren nem tudod. A vezérlőpult alatt van külső hozzáférés vagy ahogy az external access-t hívják magyarul épp.

(#35148) Pubszon válasza gyugyo79 (#35146) üzenetére


Pubszon
veterán

Mindent beállítottam adminként, majd másik gépen beléptem apám fiókjával, ott a DS, meg a megadott mappa amiben mindent tud csinálni, de mégsem engedi ezt a mappát beállítani alapértelmezettnek. :F
Vagy adminként hogy tudom beállítani az ő alapértelmezett mappáját?
A beállítása így néz ki.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#35149) gyugyo79 válasza Pubszon (#35148) üzenetére


gyugyo79
addikt

Jól próbáltad. Más mappát se mutat (pld. saját Home) ? Amit ott a File Stational lát azt itt is be kéne tudnod tallózni.
Esetleg csinálj egy DS leállítást -Indítást a csomagkezelőben. Ehhez megint admin kell.
Én amíg 2 dolgot állítok egy gépről 2 böngészőt használok így bent lehetek adminként meg a felhasználóval is.

[ Szerkesztve ]

(#35150) Pubszon válasza gyugyo79 (#35149) üzenetére


Pubszon
veterán

Inkognitóban szoktam másik felhasználóval belépni.
Megpróbálom a DS újraindítását.

Amúgy látja a mappát, be is tudom tallózni, de nem engedi alkalmazni, hanem a fenti hibát írja.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.