Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) Mezga Aladár válasza Criton (#12000) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Lehet h. a supporthoz kellene fordulni.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#12002) stomi76


stomi76
tag

Szaisztok!

A synology nasokon milyen DLNA kliens fut alapból? És milyen telepíthető rá?

(#12003) Tido válasza Criton (#11997) üzenetére


Tido
aktív tag

Szerintem kérjél ticketet a Synology.com-tól, hogy nézzék meg ők, vagy szervíz. Nekem mondjuk az az érdekesség, hogy újraindítás óta nem megy a net sebességemnél 1 MB/s fölé, se torrent, se FTP, noha a netsebességmérés szerint hozza a net a 2 MB/s-et, nem állította vissza az UPC. De az új WiFree rnedszerüknek kitudja milyen hatása van a kapcsolatomra.. Még én sem találtam sebességbeállítási lehetőséget a NAShoz. Torrentnél meg a 2 MB/s van megadva..

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#12004) Mezga Aladár válasza Tido (#12003) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nalam eddig semmi gond, kop kop, de olvasgatva ezt a sok hibat, nincsenek a helyzet magaslatan.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#12005) bencus3 válasza Mezga Aladár (#11999) üzenetére


bencus3
tag

:R köszönöm

(#12006) Tido válasza Mezga Aladár (#12004) üzenetére


Tido
aktív tag

Igen, most fórumokat olvasva nem volt annyira zökkenőmentes ez a frissítés mint amilyen szokott lenni. Eddig csak egy ilyen frissítésre emlékszem, ami több embernek okozott hibát.. Azt hiszem vagy a 4es végén, vagy az 5ös elején volt.
Nálam még az UPC is bekavarhatott, de azt csak csütörtökön tudom kizárni, meg azért nem hiszem, hogy az, mert mérő oldalakon hozza, de nálam a hiba, meg a bevezetés egy időre esett, úgyhogy nem tudom még teljesen kizárni.

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#12007) tobias40 válasza lkalocsa (#11988) üzenetére


tobias40
veterán

Ehhez minek ftp servert beállítani?
Simán megadod hogy a NAS vinyóján melyik dir-be mentse a felvételeket és kész!

Vagy én nem értem hogy pontosan mit is akarsz... :F

Nekem tudna vki segíteni hogyan tudom vissza aktiválni(állítani) a Syni ddns-esemet hogy újra kapcsolódni tudjak kívülről a nas-hoz? :Y

(#12008) Tyler Durden válasza Criton (#11977) üzenetére

Nekem ugyanez a problémám, igaz tegnap nem volt időm foglalkozni vele, majd talán ma ránézek, hogy router oldalon lehet/kell e vmit piszkálni..

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#12009) Criton válasza Tido (#12003) üzenetére


Criton
veterán

Ticket feladva. Kíváncsi vagyok mi lesz....

(#12008) Tyler Durden: szerintem nem router a hibás, mert dsm frissítés előtt akkor meg miért volt minden jó?

[ Szerkesztve ]

(#12010) Mezga Aladár válasza Tido (#12003) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Beszéltünk a net sebességről az 5.1 frissítés után. Megnéztem, 3000 KBps re van korlátozva a letöltés.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#12011) Tyler Durden válasza Criton (#12009) üzenetére

Megnéztem közben itthon, hát lövésem nincs, kiv vagyok neked mit reagálnak a ticketre.. :(
Viszont haverom is frissített nála nem jött elő, szal mégiscsak lehet némelyik routernél lesz csak probléma..

[ Szerkesztve ]

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#12012) TheProb


TheProb
veterán

Van lehetőség úgy megosztani valamit, hogy ne kelljen bejelentkezni, de tudja követni hogy hányan töltötték le a fájlt?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#12013) lkalocsa válasza tobias40 (#12007) üzenetére


lkalocsa
csendes tag

Szia.
Én ilyen lehetőséget nem találtam a kamera beállításnál. Csak ftp-t.
Vannak kameráim amiket a nas belső kamera programja kezel. De az csak 4db-t kezel. Azt szeretném hogy a többi kamera is a nasra rakja a felvételeket. A többi kamera Waswiev nch-536w típusú.
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Billyboy

(#12014) Intelligencs válasza eric.cartman (#11995) üzenetére

file station / tools / connect / server list / create >> Itt hozzáadod a másik NAS komplett elérhetőségét, usernévvel, jelszóval, porttal, minden kutyafülével. Utána connect.

Ez után a file station action / copy to/move to... opciójában már meg fog jelenni lehetőségként a másik eszköz elérése FTP-n/SFTP-n (amit beállítottál). Ha ugyanazon gigabites routeren/switchen vannak full duplex módban, akkor szerintem el kell érni azt a sebességet, amit a file másolásra írnak a NAS-ok specifikációjában. Nyilván a gyengébb NAS fog korlátozni, de ez mindenképpen többszáz mbit/sec-et jelent.

Nekem működik ez az opció, de a másik NAS az fizikailag arrébb van, csak a neten keresztül érem el, szóval nekem a net feltöltési sebessége a szűk keresztmetszet, nem tudom neked kipróbálni a max. sebességet.

Egyébként mindenkinek javaslom, hogy FTP helyett SFTP-t használjon, lényegesen biztonságosabb protokoll, itt nem plain textben megy a jelszó. ;)

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#12015) eric.cartman válasza Intelligencs (#12014) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Nagyon köszönöm a segítséget! :R

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#12016) Süvi


Süvi
őstag

Megjött a Syno214play.
Wdmycloudról váltottam, hát ég és a föld.
Próbálgatom még.

(#12017) JasL


JasL
senior tag

Miért nem működik az EZ Internet regisztrációm? :(

(#12018) WaterWave válasza Süvi (#12016) üzenetére


WaterWave
veterán

más kávéház :)

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#12019) lkalocsa válasza lkalocsa (#12013) üzenetére


lkalocsa
csendes tag

Sikerült.

Billyboy

(#12020) Komi28


Komi28
senior tag

Sziasztok!

Ma vettem egy Syno DS115j-t. Próbálgatom beállítani, de nem látja a hálózaton a nas-t. Kivéve a 3 média könyvtárat. Szeretném a megosztott(remélem legalábbis meg van osztva) letöltés könyvtárat felcsatolni de nem látja, ip-vel sem. Saját hálózaton kellene a routeren portot nyitni esetleg(bár nem hiszem)?
Esetleg más letöltő kliens lehet rá tenni? Úgy vettem észre nem nagyon tölti vissza.
Köszi

(#12021) Patice válasza Komi28 (#12020) üzenetére


Patice
Topikgazda

Mi nem látja a hálózaton a NAS-t?

Eső körben a routeredben adj a NAS-nak fix IP-t!

A három alap média könyvtár akkor jön létre automatikusan, amikor a csomagkezelőben felraktad a Médiaszervert.

Ahhoz, hogy DLNA kliensek lássák az ezekbe rakott tartalmakat, ahhoz indexeltetni kell ezeket. Vezérlőpult --> Műsortár alatt. Itt tudsz további indexelt könyvtárat hozzáadni. Pl. pont a letöltések mappáját.

A gyári Download Station akkor fog seed-elni, ha beállítod, hogy letöltés után mit csináljon. Ezt a Download Station-ben kell beállítanod. Hogy hogyan, azt már leírtuk itt a fórumban. Keress rá! :K

Amúgy a seed-hez kell egy port, amit forwardolsz a routeredben is, hogy az oldalakon aktív legyen a státuszod. Ezt a portot kell a Download Station-ben is megadni. Javasolt a gyári nem tudom most hanyas port helyett egyedit adni és ezt forwardold a NAS (most már fix, belső) IP-jére.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12022) Komi28 válasza Patice (#12021) üzenetére


Komi28
senior tag

Köszi.
Egy Dlink 313-t cseréltem le a Synora.
Fix ip van adva a nas-nak. Win 7 gépre szeretnék átmásolni ill. erről pár képet ill. filmet.
Ezért gondoltam, hogy egy könyvtárt betallózni hálózati meghajtónak mint annó a dlinkkel.
Felcsatolásnál nem látja a nas-t így a könyvtárokat sem és ezért nem is tudom felvenni meghajtókén, így nem is tudok fel ill. le másolni a nas-ról.

(#12023) Patice válasza Komi28 (#12022) üzenetére


Patice
Topikgazda

Akkor ne a hálózatfelderítéssel csináld, hanem add meg az elérési utat a hálózati mappa elérésénél.

\\DISKSTATION\volume1\'felcsatolni kívánt mappa neve'

Képeknél vigyázz a miniatűrök létrehozásával! Ha sok képet töltsz fel, akkor inkább ajánlom a Synology Photo Station Uploader-t, hogy ne a NAS procija csinálja a miniatűröket, hanem a géped.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12024) Mezga Aladár válasza Patice (#12023) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Képeknél vigyázz a miniatűrök létrehozásával!"

Az assistant-ból ha jól emlékszem kivették ezt a funkciót.

"Version : 4.3-4206

(2013/08/27)
Change log
Photo Station Uploader feature is now removed in Synology Assistant on Windows and Mac."

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#12025) Mezga Aladár válasza Mezga Aladár (#12024) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Bocs benéztem. :B

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#12026) Tyler Durden

Még egy dolog ami nálam az új dsm felrakása óta nem megy. Download stationben eddig szépen átmozgatta a letöltött tartalmakat egy másik célmappába. 5.1 óta ez nem működik, megnézettem kollegámnál, nála szintén ez a helyzet. Más is tapasztalt hasonlót?

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#12027) Komi28 válasza Patice (#12023) üzenetére


Komi28
senior tag

Köszi így már müködik :)

(#12028) Intelligencs válasza Komi28 (#12020) üzenetére

Synology Assistant-ot próbáltad már? Azzal látnia kell!

Valamint a download station-nek is nyitni kell egy portot, amit be is kell állítani a download station-ben. Különben passzív vagy. Ha nyitsz portot akkor aktív leszel, és tölt fel rendesen.

Szerk.: közben látom, hogy Patice javaslata működött.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#12029) Elemental válasza Mezga Aladár (#12025) üzenetére


Elemental
addikt

Épp nézem ki ez az új arc, utána olvastam csak a neved :)

(#12030) Mezga Aladár válasza Elemental (#12029) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

:D

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#12031) #48967168


#48967168
törölt tag

Sziasztok!

Kb 2 hete vettem egy DS214play-t a jó öreg Zyxel NSA325 helyett. Alapvetően ezek álltak a csere hátterében:

- Szerettem volna a videó távfelügyeletet megvalósítani vele, hogy a neten (!) keresztül nézhessem online a ház kameráit
- A család 2 médialejátszóján (Dune HD MAX, Meder 600) keresztül továbbra is filmeket nézni
- Ha már van benne, akkor élvezni a torrent klienst.

Sajnos egyik funkció sem működik, a hivatalos terméktámogatási fórum (kártya ide vagy oda) rá sem bagózik a kérdéseimre... :(

Szóval:

1. A kamerámat hozzá tudom adni, látszik a képe, szépen bekapcsol mozgásérzékelésre, sőt amíg azonos wifi-n van az iPad-em a NAS-sal, a DS Cam applikáción keresztül teljes körűen tudom használni. Ellenben a netről nem látom, mert a csodálatos "EZ Varázsló" nem tudja magától átállítani a routeremet. Az egy dolog, hogy az ASUS AC87U routeremet nem támogatja, de a "régi" AC68U routeremet csak a támogatottak listáján hozza, valójában azzal se tud kezdeni semmit... :(

Arra kér, hogy kézzel nyitogassam meg a portokat a routeren a NAS számára, de ő 40db portot akar kinyittatni, az ASUS meg csak 32-őt tud. Mely portokra van feltétlenül szüksége a NAS-nak a videófelügyelethez?

2. Médiamegosztás. A cucc csak elvben Samba kompatibilis, ugyanis a Dune-m, SMB-n keresztül nem is látja, a Meder-en pedig minden egyes belépésnél újra meg kell adnom a nevet és a jelszót (a NSA325-ét érdekes módon megjegyzi). Csak annyit szeretnék, hogy a Synology-n megosztok egy mappát amiben vannak a filmek/képek (ide menne a letöltés is) és ahhoz férjek hozzá minden faxni nélkül... :)

3. A torrent csak hab a tortán, ugyan hozzá lehet adni a torrent-file-t, de nem csinál vele semmit, holott létező célkönyvtár van megadva...

Egyenlőre ennyi. Tudom, hogy kicsit sok lett, de eléggé ki vagyok akadva a cuccra, hogy ennyi pénzért sehol sincs az ígért könnyű beállítás és működés ( a felhasználói kézikönyv egy vicc..) a támogatás meg eddig zéró...

A segítségeteket előre is köszönöm!

(#12032) Mezga Aladár válasza #48967168 (#12031) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"2. Médiamegosztás. A cucc csak elvben Samba kompatibilis, ugyanis a Dune-m, SMB-n keresztül nem is látja, a Meder-en pedig minden egyes belépésnél újra meg kell adnom a nevet és a jelszót (a NSA325-ét érdekes módon megjegyzi). Csak annyit szeretnék, hogy a Synology-n megosztok egy mappát amiben vannak a filmek/képek (ide menne a letöltés is) és ahhoz férjek hozzá minden faxni nélkül... :)"

Nyugi-bugi.
Az user/pass párost nem a nas jegyzi meg hanem a kliens. A nas csak akkor enged be, ha van ilyen fiók, megfelelő engedélyekkel.
Addig: Csinálsz egy mappát mondjuk Film. Beállítod az engedélyeket. Engedélyezed a guest fiókot, ami user: pass: nélkül engedi a belépést a sambán keresztül.
Ha majd megtanultad a dsm kezelését akkor könnyebben fog minden menni. :)

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#12033) Multibit válasza #48967168 (#12031) üzenetére


Multibit
veterán

Egyenlőre ennyi... eléggé ki vagyok akadva a cuccra
Pedig nem a cuccra kéne kiakadni, hanem magadra! Tudom, nehezen elviselhető a dolog, de bizony először mindig magában keresse az ember a hibát! Az ismerethiány és az ebből adódó user error nem a cucc hibája.
Nem kéne a NAS router beállítására hagyatkozni. Én egyszer kíváncsiságból kipróbáltam, nekem is egy rakás felelsleges portot nyitott. Állítsd be kézzel a megnyitandó portokat! Csodálkoznék ha valóban 40db portot kéne nyitni ahhoz, hogy IP kamerát üzemeltess. Főleg nem egyenként. Nyiss port tartományt!
Samba helyett jobban jársz NFS-sel, használd azt (de SMB-vel is kell működnie).
A torrent is kifogástalanul üzemel sokunknál. Olvass vissza szorgalmasan, nagyon hasznos tud lenni!

(#12034) Gsx-rr válasza #48967168 (#12031) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Azt nem értem miért a Nas-ra akarod bízni a kamera kezelését!

Egyszerűbb ,közvetlen a kamarát nézni pl egy mobil alkalmazással. Fölösleges a Nas-t közbeiktatni ,hacsak nem akarsz rögzíteni állandóan.

Nálam egy Ergreat lejátszónál simán megoldott ,hogy NFS vagy SMB-n keresztül érje el a Nas-t.
Nem is értem mi és miért kér jelszót!

Nézd meg ezt hátha segít:

https://www.synology.com/en-uk/knowledgebase/tutorials/452

(#12035) #48967168 válasza Multibit (#12033) üzenetére


#48967168
törölt tag

Hello,

Persze, hogy user-error, ezért is próbáltam meg magam utánajárni/olvasni a dolognak. Sajnos egy hetem ment rá, de nem találtam meg a megoldásokat, mert így leírva sehol sincsenek. (Például te se írtad meg hogy melyik portot, csak hogy nyissak egyet...)

Egyszerűen nem ezt a támogatást vártam ettől a prémiumterméktől ha már itthon, tiszta forrásból megvettem. Nevetséges, hogy a Synology helpje 5-ször irányít át más-más doksikba, de a vége Goto10... :)

A kameraképeket rögzíteni is akarom, ezért kell a NAS-t beiktatni a dologba...

No mind1, folytatom a birkózást...

(#12036) Mezga Aladár válasza #48967168 (#12035) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Portok.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#12037) Patice válasza #48967168 (#12031) üzenetére


Patice
Topikgazda

Először is üdv. a Synology NAS tulajok körében, másodszor meg nyugi! Én is bírkóztam vagy 2-3 hetet, mire elkezdtem érteni az összefüggéseket, megtanultam egy kicsit a hálózat működését és rendszerben kezdtem el gondolkodni, nem csak egy készülék szintjén.

(Készül az első hsz. ide is, de jelenleg kicsit elfoglalt vagyok.... :B )

Szerintem mindent rendbe fogsz tudni rakni, csak sorjában kell haladni. Kamera ügyben annyit tennék itt hozzá előre, hogy ingyenesen max. 2 kamera kezelését támogatja a Synology, többhöz licenszt kell vásárolni.

1. A kompatibilitással úgy látom nincs gond, a DS Cam is működik belső hálón. Csak a távoli elérést kell beállítani. Erre két mód van: DDNS és/vagy QuickConnect. A DDNS talán szerencsésebb választás a biztonság miatt. Ehhez először érdemes a DSM-en keresztül regisztrálnod egy Synology-s DDNS host címet, amit magadnak választasz. Ezzel eléred kívülről a belső hálódat, vagyis eljutsz a routeredig. A router akkor fogja tudni, hogy merre irányítson tovább, ha megmondod neki, hogy melyik portot használja. Nem kell mindegyiket kinyitni egyből, csak sorjában. Ha jól rémlik, akkor az 5000-es és 5001-es portokat kell alapból, de ezeket is meg lehet változtatni (akár később is).

Nem árt, ha megismerkedel a routered menüjével, hogyan kell fix IP-t adni a belső hálón lévő eszközöknek (NAS, médialejátszók, kamerák, stb.) és főleg, hogy hogyan kell portokat nyitni.

2. Médiamegosztás. Ehhez telepíteni kell a Csomagkezelőben a Médiaszervert. Ennek hatására fog látszódni a NAS Sambán + létrehozza az alap média könyvtárakat (video, music, photo). Ezeket automatikusan indexelni is fogja a NAS, de további könyvtárak is hozzá adhatóak a Vezérlőpult --> Műsortár menü alatt. Ha újakat adtál hozzá, akkor nyomj rá az újraindexelésre. Ez azért első alkalommal egy darabig majd eltarthat, ne csodálkozz a (közel) 100%-os proci használaton.

A médialejátszók mindegyike (szerintem) tudja az NFS megosztást (Dune biztosan). Én azt használnám. Ehhez először is kell a NAS-nak és a két médialejátszónak fix IP a belső hálón. Ezt csináld meg a routeredben. Az IP címeket jegyezd meg! Ezután a NAS-ban, a DSM felületén a Megosztott mappáknál kell NFS hozzáférést adni minden egyes mappára, amit a hálózaton "láttatni" akarsz. A hozzáférést minden egyes IP-re be kell állítani, a te esetedben legalább a médialejátszók IP-jére.

3. Torrent. Igen, tudja. Az nem elég, hogy van célkönyvtára. Kell egy port, amit kinyitsz a Download Station-nek a routeredben. Lehet a gyári is, de egyénire is átírhatod. Ezt a routeredben kell kinyitni a NAS fix IP-jére, valamint a DS menüjében is be kell állítani. A Seedhez a beállítást már leírtuk, keress rá itt a fórumban. :K

Az EZ Internet varászlót én nem használom, mert nincs a listában az a router + firmware kombináció, amit a NAS be tudna állítani. Szerintem érdemes a router kézzel konfigolni. Ha még nem ismerős, akkor hajrá, olvass utána, hogy kell (a használati utasítás itt is hasznos lehet).

Remélem hasznos lesz az irományom. Jöhetnek majd a további kérdések.

Üdv:

Patice

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12038) steveke6


steveke6
csendes tag

Sziasztok!

DS110j NAS-om van. Erre a vasra végleg megszűnt az új appok fejlesztése? (nincs rá DSM 5.1)

köszi: i

(#12039) Mezga Aladár válasza steveke6 (#12038) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ezek szerint nincs. Megállt 5.0-nál

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#12040) Borisz76 válasza steveke6 (#12038) üzenetére


Borisz76
veterán

Ne bánkódj...főleg ha stabil.

Ha visszaolvasol akkor sokaknak gondokat okozott 5.1-es verzió.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#12041) Intelligencs

Ez a file station az 5.1-ben nagyon komoly lett! :Y Lehet benne szerkeszteni a Word fájlt, e-mailben elküldeni, leteszteltem. Komolyan ez a Synology NAS lassan kiváltja az összes olyan programot, ami a mindennapokban kellhet.

The Amiga, Born a Champion

(#12042) Criton


Criton
veterán

Hálózati sebesség kérdésemre az alábbi választ kaptam vissza a Synology-tól....ezekből persze mindent próbáltam.

Thank you for the inquiry.

Please help to keep the content/our name in your further reply, else we might not be able to filter the mail correctly and miss the mails.

IF you replug the network cable, or use other network cable / port on router, will such issue still happen ?
If you reboot the unit, will the speed still be 100MB/s ?

(#12043) stomi76


stomi76
tag

Sziasztok!

Jól tudom, hogy a most kapható 2 lemezes nas-ok közül csak a 2014 playre telepíthető fel a plex?

(#12044) Mezga Aladár válasza stomi76 (#12043) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

--

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#12045) stomi76 válasza Mezga Aladár (#12044) üzenetére


stomi76
tag

És az még kapható?

(#12046) Mezga Aladár válasza stomi76 (#12045) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Szóval :B , böngésztem a csomagforrásokat, és ott a play-ra sem jelzi a plex-et.? Szerintem pontatlan. A 213j marveres procival van szerelve, és a plex honlapja ezt mutatja.
Saját tapasztalat, ha lehetőség van rá szabványos hálózati (cifs, nfs, ftp) protokollt használok mert gyorsabb.
De nagyon látványos a plex. :)

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#12047) Multibit válasza stomi76 (#12043) üzenetére


Multibit
veterán

Én úgy tudom, hogy feltehető más modellekre is, csak nem mindegyiken fog transzkódolni. Itt egy lista a kompatibilis NAS-okról: [link]

[ Szerkesztve ]

(#12048) Tyler Durden válasza Criton (#12042) üzenetére

Azért ennél mélyenszántóbb dolgokat vártam volna.. Aki nem teljesen hülye az ezeket alapból megcselekszi, valamint az 5.1 előtt nem volt semmiféle probléma, innentől nem hiszem, hogy pl a kábel gondolta volna meg magát. Úgy láccik a nobrain indiai support line válaszolt :W

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#12049) stomi76 válasza Multibit (#12047) üzenetére


stomi76
tag

A lista szerint a most kaphatoak közül csak a 214 playre telepithetö csak hivatalosan😞

(#12050) Multibit válasza stomi76 (#12049) üzenetére


Multibit
veterán

Az x13-as modellek is kaphatók még. Meg aztán simán lehet, hogy nem lett frissítve a lista. Érdemes próbálkozni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.