Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) sgery válasza Grougon (#18998) üzenetére


sgery
őstag

a beállítások is a vinyón vannak tárolva?
ilyen egyszerű, megveszem az újat, áttolom bele a vinyókat és minden a régi csak újabb és gyorsabb? :)

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#19002) Borisz76 válasza sgery (#19001) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen...de annyi kikötés azért van pl , hogy az új nas-ban minimum annyi ( vagy több ) HDD hely kell legyen mint a régiben.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#19003) sgery válasza Borisz76 (#19002) üzenetére


sgery
őstag

Nagyon királyságos :)
Köszönöm az infókat.

Valószínű én is egy 216play-re cserélek, a 215+ és a 715 nem nyújt annyival többet amennyivel drágább.
215-nél gyorsabb a file mozgatás, a 715-nél pedig titkosítva másol sokkal gyorsabb.
De a teszteket nézve a sima file windows letöltés hasonló mindegyiknél.
Egyéb vélemény? Tud annyival többet a másik kettő amennyivel drágább?

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#19004) Blaise válasza sgery (#18997) üzenetére


Blaise
veterán

Én mondjuk újrahúztam, de simán tovább mehetett volna az előző lemezekkel.

A letöltés, streaming és a kezelőfelület is sokkal gyorsabb lett.

(#19005) sztothj


sztothj
tag

Techson kamerával használta már valaki a NAS-t? Nincs a kompatibilitási listában.

[ Szerkesztve ]

Az idő a legjobb tanár - eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli.

(#19006) laczo válasza djpety (#18946) üzenetére


laczo
tag

Szia! igazad volt tényleg a CloudStation volt a ludas a szabad terület felszabadításában, 800Gb-om hiányzott és most sikerült megtalálnom. Köszönöm a segítségedet. :)

Gandalf mondja a Hobbitoknak: Jó nektek Hobbitok, mert a munkátok a hobbitok !!

(#19007) sgery


sgery
őstag

No, végül a 215+ -ot vettem meg. Ez biztos, hogy egy jó időre kiszolgálja az igényeimet.
Egészen gyors, eddig pozitív a tapasztalat vele kapcsolatban.
Valóban annyi volt az átköltözés, hogy hdd ki régiből majd újba be, felismerte a rendszer rögtön, hogy mit akarok és áttelepített minden beállítást. Ez rendkívül pozitív.

Felmerült pár kérdésem, hátha tudtok rá válaszolni:

1. Létezik-e olyan kütyü ami képes a DLNA csatlakozásra és a kütyüt össze tudom kötni a hifivel? Pontosabban több ilyen kütyü kellene, hogy minden hifire rá tudjam kötni a rendszert. Jó lenne, ha wifis cucc lenne így a routerre kötve menne.
Tehát zene elindít audio stationon (akár a synology remottal) és az kiküldi az eszközökre a hangot, ami továbbítja azt a hifire.

2. Cloud stationnál be lehet-e olyat állítani, hogy több felhasználó lehessen, mindenkinek saját magán felhője legyen és csak azt tudja elérni, de mindenki részére lenne egy közös felhő is amit mindenki tud szerkeszteni?
Remélem érthető volt :) Mint pl dropboxnál. Van 5 ember külön regisztrálva, mindenkinek saját felhője, de meg van osztva egy közösségi mappa is mindenkinél.

3. Okoz-e gondot ha a biztonság miatt beállítom, hogy http kapcsolatot automatikusan https-re irányírja?

4. Okoz-e gondot ha a biztonság miatt beállítom, hogy a http port ne 80 legyen?

5. Szintén biztonság miatt beállítanám, hogy a ne engedélyezze a DSM beágyazást az iFrame-mel. Ez fogalmam nincs mit jelent de a synology kiadta hogy jó lenne, okoz ez gondot?

Ha kitapasztaltam a masinát jelentkezem az infókkal. Viszi-e az 500as diginetet stb :)

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#19008) Varszegig válasza sgery (#19007) üzenetére


Varszegig
veterán

2.-ra: Cloud station úgy működik, hogy
1) Létrehozod a megosztott mappát, amit szinkronizálni akarsz. Ez ugyanolyan megosztás, mint bármi más.
2) Beállítod az engedélyeket, mint máskor
3) A cloud stationban engedélyezed rá a szinkronizálást. Innentől akinek engedélye van rá, az tudja a CS kliensével szinkronizálni
4) A kliensek beállítása

A konkrét kérdésedre: csinálsz egy mondjuk user_1 megosztott mappát, amit csak a user1 lát, user_2 a user2-nek stb., és egy user_common-t amit mind az 5, majd a CS-ben mindet engedélyezed, és kész is.

(#19009) Sethdobaloah válasza sgery (#19007) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

1: chromecast. Elvileg mert nekem nincs.

...csak én vagyok helikopter?

(#19010) sgery válasza Varszegig (#19008) üzenetére


sgery
őstag

Ezeket merre tudom létrehozni, beállítani?
A synology webfelületén a clous stationben sehol nem találok ilyen lehetőségeket :(

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#19011) Gsx-rr válasza Sethdobaloah (#19009) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Az tv-hez csatlakoztatható. Inkább valami Airplay képes eszköz kell neked.

(#19012) fantest1 válasza sgery (#19007) üzenetére


fantest1
csendes tag

Hogyhogy végül a 215+ mellett döntöttél? Miben jobb mint a 216play? :U

(#19013) Cold5 válasza genndy (#19000) üzenetére


Cold5
senior tag

:R :R :R

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#19014) sgery válasza fantest1 (#19012) üzenetére


sgery
őstag

Gyorsabb, van benne titkosító motor amivel a titkosítás is gyorsabb, van rajta esata és mert ez a 2 lemezes DS-ek közül most a legjobb, így nem kell jóideig cserélni és nem sokkal volt drágább.
Videó része nem érdekel a dolognak, így az nem számított

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#19015) SanyiSay válasza sgery (#19014) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

AirPlay + DLNA lejátszásra ezt használom.
Több lejátszód van akkor egyszerre tud több vevőnek külön külön zenét küldeni.
Hátránya ennek a típusnak hogy a WIFI STA+AP üzemmód ban megy nincs csak STA.
Egy hasonló típusból kikapcsolható kis telnet terminállal, [link], M1 nél nem működött ez a módszer sajnos. Vagy csak keveset foglalkoztam vele.

Android készülékekre, ezt tettem, és így azok is beálltak a sorba, rájuk is küldi a szerver a zenét. Így akár egy tabot is rádughatsz a hifire még nincs jobb. :)

Sajnos a szinkronnal vannak gondok amikor úgy állítod be, hogy egy zenét küldjön az összesre, hogy zengjen a lakás, akkor sajnos elcsúszhat és nagy káosz lesz előbb utóbb.

(#19016) SanyiSay


SanyiSay
aktív tag

Beálltam és is a router cserélők sorába :)
...és végre sikerült 115J ből gyári adatoknál jobb (csúcs) sebességet kicsikarnom.
115J SMB Windows10
---> 104 MB/s
<--- 76 MB/s

GYári táblázat

kis öröm is öröm :))

(#19017) Zsee75


Zsee75
tag

Sziasztok!
Felfrissítettem a DS Download-ot a telón (android) és nem működik a letöltés hozzáadás semmilyen formában csak az RSS ből. Hozzáadom és nem jelenik meg semmi. Más is tapasztalt ilyet. A Syn. oldalán megtaláltam még az 1.8 as verziót azt visszatettem és avval tökéletesen megy, ahogy eddig is a frissítés előtt. Köszi

(#19018) eric.cartman válasza Zsee75 (#19017) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Nekem ma hajnalban frissült az app a telefonomon (WP8.1) de kifogástalanul működik...

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#19019) sgery válasza SanyiSay (#19015) üzenetére


sgery
őstag

Köszönöm, ez alapján picit még keresgéltem és úgy látom egész sok féle ilyen kütyü létezik megfizethető áron, próbálok olyat választani aminél van időzítési lehetőség is (elég érzékeny vagyok a zenére és borzasztóan idegesítene még egy pici csúszás is:) )

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#19020) Mezga Aladár válasza sgery (#19007) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

1. Létezik-e olyan kütyü ami képes a DLNA csatlakozásra és a kütyüt össze tudom kötni a hifivel? Pontosabban több ilyen kütyü kellene, hogy minden hifire rá tudjam kötni a rendszert. Jó lenne, ha wifis cucc lenne így a routerre kötve menne.
Tehát zene elindít audio stationon (akár a synology remottal) és az kiküldi az eszközökre a hangot, ami továbbítja azt a hifire.

Itt több megoldás is létezik.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#19021) Patice válasza sgery (#19007) üzenetére


Patice
Topikgazda

Grat az új vashoz! :C

1. Androidos kütyüket néznék, vagy amikre mehet Android és wifis. Így mehet rájuk az Audio Station.

2. CS alap esetben annak a felhasználónak a 'home' mappájába csinál 'CloudStation' mappát, amelyik felhasználónak engedélyezed. Ha más felhasználóknak adsz jogosultságot a 'homes' mappához (ahol az összes felhasználó 'home' mappája látható) akkor látni fogják egymás CS mappáit is. Ha CS-sel akarsz mindenki számára közös "felhőt" akkor ez (szvsz.) csak úgy oldható meg, hogy létrehozol egy közös felhasználót, amit mindenki használ és akkor ez lesz a közös mappa, ha valaki módosít egy egy fájlon, az szinkronizálódhat a többiek gépére is. Ezzel csak az a probléma, hogy akkor a saját CS így nem működik. A saját (kvázi privát) mappát én ilyen igény esetén mindenkinek külön létrehoznám (mondjuk mindenkinek a saját 'home' mappájában) és csak neki adnék jogosultságot, hogy módosítsa (meg persze az adminnak). Felhasználónként megadhatsz kvótát is, hogy mennyi helyet foglalhat a mappájuk. :K
Másik verzió: Dropboxba dolgozik mindenki és azt szinkronizálod a NAS-ra.

3. Nem, sőt szvsz. ajánlott a https használata.

4. Nem, sőt ajánlott áthelyezni és inkább ne is használd a sima http-t, hanem https-t helyette.

5. Én sem tudom mi ez, de ha ajánlotta, akkor hajrá.

(#19008) Varszegig:

Nem próbáltam még ilyet, hogy a fentiektől eltérő mappát is meg lehet adni szinkronizálandónak. Csináltad már?

(#19019) sgery:

Az időzítési lehetőség alatt mire gondolsz?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19022) Varszegig válasza Patice (#19021) üzenetére


Varszegig
veterán

Persze, rengeteg ilyen mappát szinkronizálok. Mondok példát:
1) Van egy olyan szinkronizált mappám, amibe a munkámhoz szükséges anyagokat tárolom. (Persze almappa korlátlan számban lehet.) Ez csak nekem kell, azért szinkronizálom, hogy biztonságban legyen.
2) Van egy multifunkciós scanner/fax/nyomtató, ami fileba scannelve a DS-re teszi a cuccosát. Ezt a mappát szinkronizálom én is, meg a feleségem is, mert mindketten használjuk.
3) Vannak céges dokumentumok, ezt megint mindketten szinkronizáljuk, mert mindketten dolgozunk vele.

Létrehozás (sgery-nek is): File station, megosztott mappa létrehozása, elérési jogok beállítása, majd cloud station, beállítások, mappa kiválasztása, és engedélyezés. Ez után az engedélyezett userek kliens gépén is be kell állítani, hogy azt a mappát is szinkronizálja, mert attól még, hogy az adott user szinkronizálhat, nem kötelező neki (pl. a mobilomra nem akarnám szinkronizálni a munkámhoz tartozó doksikat, de a laptopomra igen).

[ Szerkesztve ]

(#19023) Patice válasza Varszegig (#19022) üzenetére


Patice
Topikgazda

Köszi! :C :R

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19024) Darko_addict válasza fogtunder (#18938) üzenetére


Darko_addict
őstag

Kicsit még vissza kellett jöjjek. Mi okozhatja, hogy a NAS-ról való SAMBA-n keresztüli letöltés folyamatosan megy 10 megával, viszont mikor töltök fel rá, akkor egy ideig meg 10 mega körül/alatt, és beesik 500-600KB-ra, majd egy kicsit még ingázik 3-4MB körül, amit ismét egy 1-2 perces 10 megázás követ?
:F

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#19025) sgery válasza Patice (#19021) üzenetére


sgery
őstag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

Adódott a https miatt egy kérdésem. A böngészők ugyebár nem barátkoznak meg a synology tanusítvánnyal. csináltam sajátot, természetesen azzal sem. Hogy tudom kivétel listára tenni a böngészőben a synologymat? Chrome-ot használok főleg. Nem nagyon jöttem rá sehogysem :/

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#19026) sgery válasza sgery (#19025) üzenetére


sgery
őstag

Annyit sikerült elérnem, hogy jó helyre telepítettem a tanusítványt (a megbízható legfelsőbb hitelesítők közé) így az IE már elfogadja, de a chrome még mindig nem szereti.

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#19027) Zsee75 válasza eric.cartman (#19018) üzenetére


Zsee75
tag

Köszönöm. De hát ugye az nem android:) Kíváncsi vagyok más androidos felhasználókra.

(#19028) tuareg85 válasza sgery (#19007) üzenetére

5. Nem volt még válasz, úgyhogy megpróbálkozok vele. Valszeg a következőre gondol: egy weboldalt be lehet ágyazni egy másikba, úgy, hogy a beágyazott (belső) weboldal nem tud róla, erre való az iFrame nevű HTML tag. Ilyenkor kap egy kis "ablakot" a külsőben, a külső mondja meg, hogy mekkora legyen. Tudomásom szerint sok beágyazott videó is így működik.
Az a kockázat, hogy a külső elé tehet átlátszó elemeket, és elkaphatja a kattintásaidat és a begépelt dolgokat, csinálhat vele bármit (pl. hazaküldi a saját szerverére), és "nyomkodja" a belső weboldal úgy, hogy te nem veszed észre, hogy közétek ékelődött. Konkrét példa: lehet csinálni egy olyan weboldalt, ami üres, és teljes terjedelmében egy eredeti netbankot nyit meg, de elkapja minden interakciódat. Persze az url ilyenkor a külső weboldal url-je.
Ezért a weboldalak a HTTP header-jükben megtilthatják, hogy beágyazzák őket, elvileg ezt a böngészők tiszteletben is tartják, ilyenkor csak a külső weboldal jelenik meg.
A Synology kezelőfelületénél akkor lehet ennek jelentősége, ha publikusan is elérhető.

(#19029) sgery válasza tuareg85 (#19028) üzenetére


sgery
őstag

Köszönöm a kimerítő választ.
Egyenlőre le van kapcsolva, nem érzem hogy bármi gondot okozna a hiánya.
Igyekszem mindenben beállítani a legnagyobb védelmet, sok magán és céges adatom van rajta tárolva, nem mondom hogy bumm lesz ha ellopják, de sosem árt a védelem :) Ha más nem az Ügyfeleim adatainak védelme miatt. Meg hogy a NAV se férjen hozzá :D

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#19030) claire78


claire78
senior tag

Sziasztok!
Tervezem egy DS414j vásárlását.
Nem volt még kifejezett NAS-om, ezért lenne egy-két kérdésem.
A rendszer bővíthető olyan merevlemezzel amin használandó adat van?
Transmission feltehető rá, ha jól olvastam, megoldható, hogy egy rádugott USB meghajtóra torrentezzen? Gondolom így le tudja állítani a belső lemezeket standby-ba.
Köszönöm a válaszokat.

(#19031) fogtunder válasza Darko_addict (#19024) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ez belső hálón, vagy neten keresztül? NFS-nél, vagy FTP-nél is ingadozik?

(#19030) claire78: van rá transmission, de én speciel jobban szeretem a gyári download stationt, de ez így ízlés kérdése.

ezt az USB-re torrentezés dolgot nem igazán értem, miért jobb, ha egy USB HDD pörög, mintha egy belső tenné?

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19032) claire78 válasza fogtunder (#19031) üzenetére


claire78
senior tag

Egy külső USB 2.5" fogyaszt 2.5W-ot, míg a belső 4 3.5" HDD 4x6-8W=~30W, sokkal többet.
Erre gondoltam. :)

(#19033) Essejó válasza claire78 (#19030) üzenetére


Essejó
veterán

"A rendszer bővíthető olyan merevlemezzel amin használandó adat van?"
Külső USB házban rádugva igen. Egyébként formázza a lemezt. Ezt mondjuk ha pár hozzászólást vissza olvastál volna akkor láthatod is kivesézve.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19034) claire78 válasza Essejó (#19033) üzenetére


claire78
senior tag

Köszönöm a válaszod. :R
Most visszaolvastam még egyszer ezt az oldalt, de nem találtam erre vonatkozó választ. Lehet elkerülte a figyelmemet.

(#19035) fogtunder válasza claire78 (#19032) üzenetére


fogtunder
nagyúr

akkor raksz bele egy 2,5"-es HDD-t, ami külön kötet lesz és csak erre használod. szerintem a 4TB+-os lemezek korában home usernek nem nagyon érdemes soklemezes tömbökben gondolkodni, bár ez a nem reprodukálható adat mennyiségétől is függ. én eleve inkább valami erősebb kétlemezest vennék, bele 1db nagy HDD, amire megy minden, illetve egy kisebb USB-s a fontos adatok biztonsági mentésére.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19036) Darko_addict válasza fogtunder (#19031) üzenetére


Darko_addict
őstag

Belső hálózaton keresztül, "itthonról itthonra".
Ez a legkényelmesebb megoldás, mással még nem próbálkoztam.
Az "NFS" másolási mód az mit takar? Nem jut eszembe róla semmi. :B

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#19037) claire78 válasza fogtunder (#19035) üzenetére


claire78
senior tag

Ez egy jó ötlet, köszönöm. :)
3x 3TB és egy 2.5" 1TB lesz akkor, nem tudtam, hogy lehet külön kötetként kezelni.

(#19038) fogtunder válasza Darko_addict (#19036) üzenetére


fogtunder
nagyúr

na, hát belső hálón eleve nagyon vérszegény a 10MB is, gondolom a wireless kapcsolat miatt van. mivel ez egy olyan kiépítés, ami igazából egyáltalán nem javallott, én minden hibajelenség keresését ezzel kezdeném, magyarán kábelen keresztül másolva is érezhető-e az ingadozás.

az NFS file megosztási protokoll, mint a SMB, de ha a nevét sem ismered, akkor próbáld meg az FTP-t. ha ott nem ingadozik, akkor valami SMB specifikus dolog, ha igen, akkor más. el kell szigetelni a hibát.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19039) Tido válasza claire78 (#19030) üzenetére


Tido
aktív tag

Kérdezz meg nálam okosabbat, de emlékeim szerint, amikor a külső vinyót használja, addig nem hibernálja le a belsőt sem.

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#19040) Mezga Aladár válasza Tido (#19039) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Most már igen.
De jelen esetben nem fogja.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#19041) claire78 válasza Mezga Aladár (#19040) üzenetére


claire78
senior tag

Kicsit ellentmondásos a hozzászólásod, kifejtenéd bővebben? :)
Most akkor hogyan működhet?

(#19042) Mezga Aladár válasza claire78 (#19041) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Tehát ha csak az usb lemezt használod, akkor leállítja a belső lemezeket.
Viszont te a download stationt használnád torrentre, és az használja a belső lemezt.
Tehát nem fog leállni.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#19043) claire78 válasza Mezga Aladár (#19042) üzenetére


claire78
senior tag

Akkor csak az első ötletem lesz a nyerő. :)
Transmissiont pl. rá lehet venni arra, hogy egy külön belső kötetre dolgozzon és akkor a többi belső lemezt le tudná állítani, ez működhet?
Nem ismerem a DS-t, de a Transmissiont igen, bőven elég számomra a képességei.

(#19044) Gsx-rr válasza claire78 (#19043) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Azokat sem allitja le!

(#19045) claire78 válasza Gsx-rr (#19044) üzenetére


claire78
senior tag

Véleményed szerint akkor van rá megoldás?

(#19046) Gsx-rr válasza claire78 (#19045) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nincs, de miert kell ,hogy lealljon?

(#19047) Multibit válasza Gsx-rr (#19046) üzenetére


Multibit
veterán

Gondolom, ugyanazért, amiért mások a routerüket kapcsolgatják le állandóan :U

(#19048) claire78 válasza Gsx-rr (#19046) üzenetére


claire78
senior tag

Ha éppen nem használom, akkor miért menjenek?! Költség, elhasználódás, energiapocsékolás, CO2 szennyezés, világvége. :) De félreértés ne essék, nem vagyok greenpeace-es, de azért elgondolkodtató.
Csak egy kérdés volt, hogy megvalósítható-e.
Jelenlegi médialejátszóm tudja ezt, belső 3TB nyugszik, amíg a külső USB-re a Transmission dolgozik.

(#19049) Mezga Aladár válasza claire78 (#19048) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A belső lemezeket csak együtt állítja le. A trabsmission nem tudom h., müxik, talán van valakinek tapasztalata.
Nálam éjszaka kb 2/3x ébred fel a lemez, valószínűleg a ddns lekérdezés miatt.
A wd red kb 1w fogyaszt iddle állapotban.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#19050) djpety válasza Konflikt (#18992) üzenetére


djpety
tag

Ezzel tisztában vagyok, hogy nem mennek, de ha tetszik akkor egy olyan eszköz beszerzésén is gondolkodnék amely képes rá. Továbbá szoftveres szempontból érdekel a megvalósítás is.

https://nyaripeter.hu/ | iPhone 14 Pro |  Watch Ultra | MBP 13" | LG 35WN75C-B | tv 4th gen | Shadow PC | NAS: KVM + XPenology

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.