Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61001) tekozlo022 válasza Borisz76 (#60999) üzenetére


tekozlo022
csendes újonc

A gond az hogy a gyerekek miatt a szülői controll miatt van elsősorban a második router. A upc modemet nem tudom olyan jól vezérelni. Mind a kettőn volt firmware frissítés. Azt nem értem egyáltalán mi lehetne még a hiba...

(#61002) ArthurShelby válasza tekozlo022 (#60997) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Menj át a upc-s topikba, mert ez nem normális működése a CB-nek. Bár ott is azt fogják mondani, hogy jelentsd be a hibát, modem módban is stabilnak kéne lennie (a cb-nek és a hálózatnak is.)
Nem egyedül használsz saját routert upc-sként, ezt a jó szokásodat ne hagyd el. :)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#61003) tekozlo022 válasza ArthurShelby (#61002) üzenetére


tekozlo022
csendes újonc

Köszi, már bejelentettem, szerdán újra jönnek...

(#61004) balinyo


balinyo
tag

Sziasztok! Pár nappal ezelőtt kiakadt a NAS-om (DS418), azzal az üzenettel, hogy a root partició meghibásodott, és a 4 HDD-ből csak egy él. SHR raid van rajta. Újraindítások után 2-őt úgy lát, hogy hibátlan, az 1-es kötet része, de 2 hdd-t úgy, hogy hibátlan, de inicalizálás a státusza. A rendszerüzenet, hogy tönkrement a tárolókészlet, távolítsam el. Van bármi esély, hogy erről adatokat szedjek le? Ha igen, hogyan? Gondolom a HDD-ket ha beteszem PC-be, nem látok rajtuk semmit?

(Ez egy óriási csalódás számomra, hogy szoftveresen egy synology így összeomlik, míg a 4 HDD biztos, hogy hibátlan, és elvileg a NAS is...)

(#61005) arn válasza balinyo (#61004) üzenetére


arn
félisten

ez vmi otthoni felhasznalasra van?

en hasonlo okokbol:
* csak olyanra formazok, ami mashol is olvashato
* a vinyok fuggetlenek egymastol
* idokozonkent egy fuggetlen forrasra mentek (akarmilyen gepen olvashato)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61006) djzolee91


djzolee91
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy egy Synology nas milyen védelemmel rendelkezik a belső és a külső támadásokkal, vírusokkal szemben, mennyire biztonságos nagyon fontos adatokat tárolni rajta?

Előre is köszönöm! :)

(#61007) zsamiatt válasza djzolee91 (#61006) üzenetére


zsamiatt
őstag

Szinte 0. De nem is védelmi célokat szolgáló eszköz. Lehet rajta tárolni, de menteni kell. Vagy lehet rá menteni, hogy meglegyen a biztonság. Külső belső támadásra pedig tűzfalat kell építeni.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#61008) AiRLAC válasza zsamiatt (#61007) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ööö nem? :U

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#61009) AiRLAC válasza balinyo (#61004) üzenetére


AiRLAC
addikt

SHR egy lemez kiesése ellen véd alapból.
Jelöld meg a lemezeket hogy melyik fiókban voltak, majd nézz rá a két kiesett lemezre PCn mondjuk HDD Sentinel-en, hogy van-e rossz szektor stb. Milyen típusú lemezek, mennyi idősek?

Össze lehet PCn is rakni a tömböt, egy sima linuxos mdraid.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#61010) zsamiatt válasza AiRLAC (#61008) üzenetére


zsamiatt
őstag

ööö? :)

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#61011) balinyo válasza AiRLAC (#61009) üzenetére


balinyo
tag

WD RED-ek (4TB-sek). Nem is túl öregek, szinte biztos hogy hibátlanok. Az miért fontos, hogy melyik fiókban voltak? Köszönöm

(#61012) Borisz76 válasza balinyo (#61011) üzenetére


Borisz76
veterán

Mert ha nem megfelelő sorrendben teszed vissza őket a fiókokba, akkor azt hiszi, hogy új a felállás és lehet lemezt formázni, a DSM-t telepíteni.
Adatok elvesznek.

Fiókok számozása , képekkel illusztrálva.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#61013) zsamiatt válasza balinyo (#61011) üzenetére


zsamiatt
őstag

Mert a raidnél nem mindegy a sorrend

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#61014) PhoenixK válasza AiRLAC (#61009) üzenetére


PhoenixK
őstag

Vagy egyszerüen használod a HDS NAS-Monitoring funkcióját: [link]
Én ezt a script-et futtatom 5 percenként feladatütemezöböl egy saját hds share-en: [link]

A hds share-nek nem is kell láthatónak lennie, tehát nem fog zavarni.

Régebbi példa - PC-s HDS nélkül: [link]

szerk.: Valamint a beépített S.M.A.R.T. tesztet se felejtsük el, szintén lehet ütemezni...

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#61015) daniel.tamas


daniel.tamas
újonc

Sziasztok!

NAS-t keresek már elég régóta...körbe jártam a dolgot, de kikérem a ti véleményeteket is hátha valakinek van jobb ötlete. Amire használnám 4k, hdr filmek és sorozatok nézése DLNA. 50-100 közötti aktív torrent. Átkódolás nem szükséges a megfelelő formátumokat tölteném le. Elsősorban Synology NAS-ra gondoltam, Synology DS220j-re, de az 512 MB kevésnek tartom. Lehetőleg 2 fiókos...

Köszönök bármiféle segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#61016) arn válasza daniel.tamas (#61015) üzenetére


arn
félisten

ennyi torrentet parhuzamosan a joval combosabbak se birnak el... ds720+

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61017) daniel.tamas válasza arn (#61016) üzenetére


daniel.tamas
újonc

Aktív torrent alatt itt a "seed"-re gondoltam, nem párhuzamos letöltésre.

(#61018) AiRLAC válasza PhoenixK (#61014) üzenetére


AiRLAC
addikt

5 percenként mi értelme van (már persze ha nem az a célod hogy ne hagyd lepörögni a vinyókat :) )?
Még a napi teszt is so-so, bár azt még megértem. Szerintem heti egy SMART teszt bőven elég (persze feltételezve hogy van 3-2-1 backup).

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#61019) PhoenixK válasza AiRLAC (#61018) üzenetére


PhoenixK
őstag

Nos, az 5 perc lehet, hogy overkill, de legalább amíg dolgozok a gépen, folyamatosan up-to-date az info.
Igazad van, nem szükséges, mindenkinek a saját igényei szerint lehet ütemezni! :DDD

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#61020) Janaboy


Janaboy
veterán

Valaki el tudja nekem magyarázni, hogy ez a Synology Drive Client Windowsos app hogy kellene működjön?
Ha androidos telón használom a Drive appot és belépek a nasba, akkor simán látom a csoport fájlokat.
De a Windowsos verzióban még csak híre sincs ilyennek, csak kétirányú szinkronizálás van, de abban is csak MyDrive mappa van és ennyi.

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#61021) thornadoj


thornadoj
aktív tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, ha van egy 2 lemezes nas-om, az egyik lemezen shr-en a rendszer, a msik lemz meg basic kötet,, és a rendszer lemezről van ütemezve hyper backup a basic lemezre, hogy tudom a backup fájlból visszahozni az adatot, ha a rendszer lemez elszáll?

[ Szerkesztve ]

(#61022) Borisz76 válasza thornadoj (#61021) üzenetére


Borisz76
veterán

Minden - a NAS gyomrában található - lemezen fent van a rendszer.

Ezért marad használható a NAS.
Egy lemez meghal, akkor a rendszer a másik lemezről fut tovább. Akárhány lemez, akárhány kötet. Annyi gond lehet, hogy az adott alkalmazás melyik lemezen volt.... ha pont az száll el, akkor az adott alkalmazást újra kell telepíteni a másik, működő lemezre.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#61023) thornadoj válasza Borisz76 (#61022) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Köszi! :R A backup fájlt bárhova visszafejthetem?

(#61024) Elemental válasza poirot (#60001) üzenetére


Elemental
addikt

918+, transmission, 1000/26 telekom
79,1MB/s
Nálam eddig ez a rekord. Kezdi megemberelni magát.

(#61025) Dave™ válasza zsamiatt (#61013) üzenetére


Dave™
nagyúr

Amennyire tudom teljesen mindegy a sorrend. Szervereknél már régóta így van, most utánanéztem, DSM-en is mindegy, hogy milyen sorrendben kerülnek vissza a meghajtók, ha a kötet minden tagja elérhető indításkor.

(#61026) Essejó válasza Elemental (#61024) üzenetére


Essejó
veterán

DS-el eddig 65 a maxom, hasonlo neten 178 aktív elemmel.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#61027) Elemental válasza Essejó (#61026) üzenetére


Elemental
addikt

Többnyire 55-60-nal szokott jönni, ritkán ugrik meg ennyire.

(#61028) Jorus válasza Elemental (#61024) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én 84-86 MB/s körül szoktam látni az eredményeket, de van, hogy néha felmegy 90 környékére. Gyári Download Stationt használok, Digi 1000-es KKV csomag.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#61029) Essejó válasza Jorus (#61028) üzenetére


Essejó
veterán

Na ja optikán, de kettönknek T-s koaxon jön.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#61030) zsamiatt válasza Dave™ (#61025) üzenetére


zsamiatt
őstag

Aha, probald ki. Szervereknel is fontos a sorrend.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#61031) Essejó válasza zsamiatt (#61030) üzenetére


Essejó
veterán

Naja, csak tudnám akkor miért a lemez azonosító alapján építi fel a raid tömböt. Inkább nézz utána és ne erölködj fals információval.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#61032) Pubszon válasza Dave™ (#61025) üzenetére


Pubszon
veterán

Többször is felcseréltem lemezeket a 3 lemezből álló SHR kötetben és semmit sem szólt a rendszer, ment minden további nélkül. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#61033) AiRLAC válasza zsamiatt (#61030) üzenetére


AiRLAC
addikt

Szerverek is mdraid-et használnak? ;)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#61034) Dave™ válasza zsamiatt (#61030) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem tudom mert egylemezes. Szerverben már próbáltam sokszor. Alattad írták hogy mindegy a sorrend. A lemezeken van a konfiguráció, nem a fizikai pozíció alapján áll össze a tömb, hanem a logikai alapján.

(#61035) arn válasza Dave™ (#61034) üzenetére


arn
félisten

a telepitett dolgokat nem az elso lemezen keresi?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61036) Borisz76 válasza arn (#61035) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha több kötet van, akkor telepítésnél lehet választani, hogy melyik kötetre telepítse az alkalmazást.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#61037) arn válasza Borisz76 (#61036) üzenetére


arn
félisten

es ha forditva rakod vissza ketlemezes nasnal, akkor megtalalja?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61038) Essejó válasza arn (#61037) üzenetére


Essejó
veterán

Miután a lemez azonositó alapján építi fel a tömböt, SHR és Raid nál is, és nem a lemez fizikai helyét nézi igen.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#61039) Intelligencs

Új NAS-t szeretnék venni a régi 213+ helyett. A négy újból szeretnék választani: 220+, 420+, 720+, 920+. Alapvetően szerintem nekem - a mostani igényeim alapján - elég lenne a 220+, hiszen még a 213+ is elég. (Csak azért akarom lecserélni, mert már több mint 7 éves, és inkább megtenném backup device-nak.) Viszont olvasgatom itt, hogy többen használjátok a dockert, ami kicsit megpiszkálta a fantáziámat. Ezt a dockert úgy kell elképzelni, mint mondjuk a VMware-t, csak Synology-n futtatva? Tehát például fel tudom erre rakni az EVE NG-t? Jelenleg úgy használom ezt a programot, hogy az ingyenes VMware playert futtatom a PC-men, és az alá van felinstallálva. (6 magos i5, 16GB RAM) Viszont ha fel tudnám rakni a Syno-ra, akkor elérném bármikor bárhonnan. (Én az EVE NG-t hálózatok szimulációjára használom.)

És itt jön a kérdésem, vajon profitálnék belőle, ha valamelyik erősebb modellt venném? Ez a docker kihasználná például a 720-as vagy 920-as több magját? VMware-ben meg lehet adni, hogy hány magot és mennyi memóriát allokálok hozzá. Kérdés, hogy ez igaz-e a dockerra is? Mert ahogy nézem a 220-asban vagy 420-asban lévő proci ugyan csak 2 magos, viszont cserébe kicsit magasabb frekvenciára skálázódik ha a single core teljesítményt nézzük (2,9 GHz vs 2,7 GHz).

Tudom, utána is guglizhatnék, de itt esetleg vannak gyakorlati tapasztalatok, talán még valaki az EVE NG-t is felrakta Dockerra, ha ez lehetséges. Igazából azt sem tudom eldönteni, van-e értelme egyáltalán ezzel foglalkozni, működik-e normális, használható teljesítménnyel a téma ezeken az atom processzorokon. Mert ha nem, akkor veszek egy 220+-t, ahogy eredetileg terveztem, és spórolok pénzt. (Amióta van 2 gyerekem, nem szeretek feleslegesen pénzt kiadni bármire is. :DDD)

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#61040) boba6 válasza Jim74 (#60988) üzenetére


boba6
aktív tag

A DS920+ már 4 év náluk és bármilyen hivatalos helyen.
Ezek az: ITCapital, Rufusz és Lejátszó.hu , őket nézd végig hitel szempontjából.

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#61041) mester778


mester778
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy beraktam a második HDD-met a DS220J NAS-omba, és átmásoltam dolgokat az egyik HDD-ről (ami már benne volt) a másikba. Azt vettem észre, hogy az áthelyezések után kb 180Gb-tal több helyfoglalást mutat a DSM, mint amennyi file ténylegesen van rajta (2.4Tb vs 2.58Tb). A Windows intézőben is ugyanezt a 2.58Gb-ot látom. Mi okozhatja ezt? Vagy hol tudom ezt megnézni, hogy mi vesz el ennyi helyet? (A lomtárban nincs semmi)

Csatoltam képeket referenciának.

Köszi előre is a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#61042) mester778 válasza mester778 (#61041) üzenetére


mester778
csendes tag

+ a régebbi HDD-n mutatja ezt a különbséget.

(#61043) nimfas


nimfas
addikt

Sziasztok!

218Play-re feltettem a WEBDAV-ot, minden szép és jó.
Majdnem.
Az ékezetes könyvárakba nem tudok belépni és ékezetes file-okat nem tudok másolni, megnyitni.

Van rá valami megoldás, vagy ez ilyen és kész?

Előre is köszönöm!

(#61044) Jorus válasza Jorus (#60980) üzenetére


Jorus
nagyúr

Megjött az Eaton UPS, plug&play volt kb.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#61045) r4z válasza mester778 (#61041) üzenetére


r4z
nagyúr

ncdu lesz a baratod, ha van belole ARM package. A SynoCommunity repojabol van az en x86 verziom, lehet, hogy ott talalsz ARM-et is.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#61046) mester778 válasza r4z (#61045) üzenetére


mester778
csendes tag

Fuh ez tök jó köszi szépen, és most el tudnád ezt mondani magyarul is légyszi? :D sajnos full homály vagyok még ebben a témában és nem nagyon értem mi az az ARM package pl. :D és hogy tudom instalálni ezt az ncdu-t?

[ Szerkesztve ]

(#61047) r4z válasza mester778 (#61046) üzenetére


r4z
nagyúr

Package Center beallitasaiban a Package Source-okhoz hozzaadod a https://packages.synocommunity.com/ cimet, es a community ful alatt megjelennek mindenfele csomagok. Ha az ncdu koztuk van, nyert ugyed van, es SSH-n keresztul egy tetszoleges helyen (a te esetedben /volume1) kiadva az ncdu parancsot megmutatja, mi mennyi helyet foglal.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#61048) mester778 válasza r4z (#61047) üzenetére


mester778
csendes tag

Értem, sajnos azt írja ki erre, hogy érvénytelen hely. Ez mit jelent? Rosszul csinálok valamit?

(#61049) Jim74 válasza boba6 (#61040) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi az infót :R

(#61050) IT user válasza mester778 (#61048) üzenetére


IT user
tag

Szerintem csak a név hiányára panaszkodik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.