Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34701) Borisz76 válasza TFerenc07 (#34700) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha emlékeim nem csalnak ma sokat barangoltál a DS beállításaiban.....

Ott van az :

Megosztási arányt beállítod mondjuk 100% és mellé pipálod az eltávolítást.

Ha pl a torrent 1 GB méretű volt és ugyanennyit vissza is tolt belőle , akkor törölve lesz.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34702) TFerenc07 válasza Borisz76 (#34701) üzenetére


TFerenc07
tag

Köszönöm a segítséged neked is meg a többieknek is :)

(#34703) SharpSA


SharpSA
veterán

Használ valaki AppleTV-t? Telepítettem a DS videot, de van olyan film, amire azt írja, hogy hiba, a videó formátuma nem támogatott. Mit lehet ezzel kezdeni?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#34704) Fristi


Fristi
csendes újonc

Sziasztok!

Olvasgattam a hozzászólásokat, de annyira alapszintű felhasználó vagyok, hogy inkább leírom mi is történt és a problémámat.
Adott egy Synology DiskStation DS416j, Merevlemez férőhelyek száma 4 db.
a kapacitása 40 TB. Irodában használjuk, eddig semmi gond nem volt vele, nyáron vettük és belekerült egy 10 TB-os Winchester. Most megtelet, így vásároltunk még egy 10 TB-os Winchestert, amit belehelyeztünk a 2. fiókba. a DiskStation Manager használatával új kötetként hozzáadtuk a Winchestert. a bővítést választottuk, majd ezek után elindult egy folyamat, ami közel 20 órán át tartott nagyon lassan növekedett a százalék a bővítés folyamatban felirat mellett. miután kész lett, a méret maradt 10 TB, ez a fő problémám. Kell még, vagy tudok -e valamit csinálni a megoldás érdekében, anélkül, hogy elvesszenek az adatok, vagy hogy kelljen vennem egy új 10 TB-os Winchestert, mert ezt mivel én raktam be, nekem kell megoldanom sajnos, nem gondoltam hogy így járhatok. Bocsánat, ha már vannak ilyen kérdések a topikban, de de már tényleg két napja ezen agyalok, hogy hogy tudom ezt holnap orvosolni, mielőtt levennék a fejem :).
Köszönöm, ha tudtok segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#34705) #29810560 válasza Fristi (#34704) üzenetére


#29810560
törölt tag

... és milyen a kötet típusa? SHR?

(#34706) #56573440 válasza Chrys_ (#34694) üzenetére


#56573440
törölt tag

Én ezt értettem. Csak te miért nem próbálod meg amit írtam? Amikor kiválasztod hogy milyenmentési folyamatot szeretnél, lap alján van a local data copy, te meg az elsőre klikkeltél a listán valszeg.

(#34707) Borisz76 válasza Fristi (#34704) üzenetére


Borisz76
veterán

Az a 20 órás elfoglaltság az SHR kötet bővítése...azaz az adatokat átmásolta az új lemezre is. ( Kiesés elleni védelem )

Raid kalkulátor

Ha beledobsz egy 3. lemezt akkor ugrik meg a tárhelyed 10Tb-al.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34708) claire78 válasza Madwe (#34699) üzenetére


claire78
senior tag

Köszi, most már ezt is tudjuk. :)

Tetszik a Moments, de számomra akkor is használhatatlan. Érdekelne engem is, h más használja-e, és hogyan.
Kinézetre sokkal jobban bejön, mint a DS Photo, de pl. családtagnak hogyan osztom meg a -majdnem- teljes könyvtárat pl.? :F
Másoljam a felhasználó Home mappájába, amit megakarok osztani? :F

(#34709) Alex91 válasza SharpSA (#34703) üzenetére


Alex91
félisten

Apple TV-re megveszed a Infuse Pro-t...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#34710) Fristi válasza Borisz76 (#34707) üzenetére


Fristi
csendes újonc

Hát ettől féltem, mert ugye nem tudok venni még egy lemezt, a kérdés az, hogy tudom -e elölről kezdeni valahogy, hogy megmaradjon az első lemezem tartalma, és a második pedig + 10 TB legyen. Ha kiveszem a második lemezt amit beleraktam, akkor az első is használhatatlan lesz? Mit javasoltok, köszönöm előre is.

(#34711) #56573440 válasza Fristi (#34704) üzenetére


#56573440
törölt tag

Mi volt a cél? 20tb egybefüggő tárhely 0 védelemmel? Raid 0 vagy jbod. De bármi gebasz van minden adat ugrik azonnal.

Ha ez így jó... Ha nem akkor ugyanígy adj egy 10 tbs vinyot a kötethez, mert eddig shr kötet volt, ami egy lemezzel basic, kettővel raid 1 funkcióval megy. Három lemezzel raid 5 néggyel is... Innentől nem tudom mit akartok, vagy hogyan. De remélem van ezekről az adatokról mentesetek.

(#34712) #29810560 válasza Fristi (#34710) üzenetére


#29810560
törölt tag

Mivel úgy néz ki SHR köteted van - és Borisz76 leírta, hogy mi történt - gyakorlatilag nem érsz semmit, ha kiveszed a 2. rekeszből, mert gyakorlatilag létrehozott egy mirror RAID-et és azt vissza akarja állítani az SHR, amint ismét bele teszel egy merevlemezt.

Meg kellene próbálni RAID típust módosítani, bár szerintem ez nem megy adatvesztés nélkül, így előbb archiválni kellene minden adatot.

[ Szerkesztve ]

(#34713) Fristi válasza #56573440 (#34711) üzenetére


Fristi
csendes újonc

Igen, köszi a válaszodat ez volt a cél, 20tb egybefüggő tárhely 0 védelemmel. Ezt meg tudom még oldani jelen pillanatban valahogy?

(#34714) Alex91 válasza Fristi (#34713) üzenetére


Alex91
félisten

Adatok lementese, aztan raid 0-ba rakni a 2 hdd-t. Ezt nem lehet sehogy se migralni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#34715) #29810560 válasza Fristi (#34713) üzenetére


#29810560
törölt tag

"Ezt meg tudom még oldani jelen pillanatban valahogy?"

Az a RAID 0 kötet, de SHR-ről RAID 0-ra kellene váltani.

[ Szerkesztve ]

(#34716) Fristi válasza #29810560 (#34712) üzenetére


Fristi
csendes újonc

Igen, csak ez a fő gondom, hogy nincs 10 TB adatnak helyem,ahova kiírjam az első lemez tartalmát. csak ez a két lemezem van ilyen nagy adattároló kapacitással. Viszont ha nem tudom megoldani, valószínű nekem kell vennem még egy lemezt,mert én rontottam el, amit persze nem tudok és nem is szeretnék.

(#34717) Alex91 válasza Fristi (#34716) üzenetére


Alex91
félisten

Nem rontottal el semmit, amit akartak nem lehet megcsinalni adatvesztes nelkul...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#34718) claire78 válasza Fristi (#34716) üzenetére


claire78
senior tag

“Igen, csak ez a fő gondom, hogy nincs 10 TB adatnak helyem,ahova kiírjam az első lemez tartalmát. csak ez a két lemezem van” :F

A második lemezre kellene átmásolni az adatokat.
Nekem az egész nem tiszta, mert ha a 2. HDD-t külön kötetként adod hozzá, akkor 2 külön köteted lesz, függetlenül attól, h az első lemez hogy van. Nem?

[ Szerkesztve ]

(#34719) #29810560 válasza Fristi (#34716) üzenetére


#29810560
törölt tag

Pedig sok lehetőséged nincs. Az emberek általában bővíteni szokták a NAS-ukat, Neked meg vissza kellene degradálni a RAID szintet, mert a hibát akkor követted el amikor a 2. lemez berakását követően az SHR kötet bővítését kérted a rendszertől. Előbb meg kellett volna nézni a RAID kalkulátort, - amit Borisz76 belinkelt - mert ott láthattad volna, hogy a 2. lemezzel még nem nő a tárterület, csak a biztonsági szint.

(#34720) claire78 válasza #29810560 (#34719) üzenetére


claire78
senior tag

De a második lemeze jelen pillanatban ua mint az első! Semmilyen adatot nem fog veszteni.
Tehát lemezt DSM-ben eltávolít és újra hozzáad mint külön kötet. Voalá.

(#34721) SharpSA válasza Alex91 (#34709) üzenetére


SharpSA
veterán

Asszem azt kihagyom annyiért. Inkább eladom ezt a vackot és veszek helyette egy PI3-at. Ez a távirányító is egy fos ezzel a tapiizével...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#34722) Madwe válasza claire78 (#34720) üzenetére


Madwe
nagyúr

Igen ez így megy, lesz 2 kötete, de ő valamiért 1et akár raid0ban (amit senkinek nem javaslok amugy, semmi baj a 2 kötettel, de a jbod eletveszely:)

(#34723) #29810560 válasza claire78 (#34720) üzenetére


#29810560
törölt tag

Hááát én még ilyet nem csináltam, de ha megy a DSM-ben akkor OK!

[ Szerkesztve ]

(#34724) Alex91 válasza Borisz76 (#34707) üzenetére


Alex91
félisten

Es ez a 416j le tudja kezelni egy kotetben a 20 TB-ot, nem csak max. 16-ot?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#34725) Alex91 válasza SharpSA (#34721) üzenetére


Alex91
félisten

Pedig megeri az arat... vagy ott a vlc, ami ingyen van...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#34726) #56573440 válasza Fristi (#34713) üzenetére


#56573440
törölt tag

Az király. Most egyszerű megoldás nincs. Amit te akarsz az leginkább jbod vagy raid 0 tombbel tudod megoldani. Raid 0 viszont csak két lemezzel indulhat...

Jelenleg raid 1 szerű shr működés van. Ha második lemezt kiveszed, attól az első lemez adatait nem bukod. Kiveszed, leformazod pl egy sima pcben, visszateszed a nasba, tarolaskezeloben csinálsz egy jbod kötetet. Rahuzod az első vinyo adatait, és utána az első vinyot is hozzá adod a jbod kötethez. Jah és az összes telepített program ugrik ahogy az első lemezt formazod... De jbod céges szinten, laikus it osztállyal... Szerintem külön kötet, basic, és annyi. Nem egy terület lesz, hanem 2, de kisebb szívás...

Ezért illik előre tervezni, hogy mit csinálsz, mi a terv... Eleve determinalva volt ez, amikor a telepiteskor shr kötetet csinált aki csinált.

[ Szerkesztve ]

(#34727) Fristi válasza claire78 (#34718) üzenetére


Fristi
csendes újonc

Jelen pillanatban benne van a két lemez, de csak 10 TB hely van, tehát nem tudom a második lemezre rámásolni az adatokat. Azt sem tudom megcsinálni, hogy kiveszem a másodjára hozzáadott lemezt, mert akkor ugye az első tartalmát sem érem el? Viszont ha jól olvastam, hiába is venném ki, visszaraknám, ujra ez a helyzet lenne. Mivel csak ezt a lehetőséget ajánlotta fel, amikor a második lemezt beraktam, tényleg nem hiszem ,hogy elrontottam volna valamit, de nem nekem kell elhinni sajnos. Akkor most ha jól értettem, vennem kell egy 10 Tb-os meghajtót, hogy bővüljön a tárhely, vagy valahonnan szereznem kölcsönbe egyet, amire kimásolom az első lemez tartalmát, majd utána kezdeni elölről a beüzemelést, de nem automatikusan. Amikor megvételre került ez a NAS, az üzletben azt mondták nem kell állítgatni semmit . :) bár így volna. Köszönöm azért mindenkinek a segítséget, nehéz hetem lesz úgy látom :)

(#34728) Alex91 válasza #56573440 (#34726) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor toled is megkerdezem: 20TB-os kotetet fog tudni kezelni a 416j?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#34729) Fristi válasza Madwe (#34722) üzenetére


Fristi
csendes újonc

Nem feltétlen szeretnénk egyet, a lényeg, hogy további 10 Tb, hely legyen. Tehát nem kell hogy egyként kezelje. Ha ezt még meg tudnám oldani a jelenlegi két lemezzel valahogy, úgy, hogy az első adatai megmaradjanak, az is tökéletes megoldás lenne.

(#34730) Chrys_ válasza #56573440 (#34706) üzenetére


Chrys_
addikt

Azt sem tudtam, milyen listáról beszélsz :) Már régebben beállítottam a backup-t, és nem kezdtem előlről.

(#34731) #56573440 válasza Fristi (#34727) üzenetére


#56573440
törölt tag

De kiveheted. Adhatott volna mást, te mondod meg hogy az új lemezzel mi legyen... Pl basic kötet.

Csak én nem értem mit akarsz? Fosol az adatvesztestol, de jbod kotetben gondolkozol? Visszahuzod max mentesbol. Ha nincs, nos akkor ülj le a cegvezezovel, és mond meg hogy ez igy időzített bomba.

(#34732) Borisz76 válasza Fristi (#34729) üzenetére


Borisz76
veterán

TALÁN járható út ha az újonnan betett lemezt kiveszed majd az első lemezt ami szinte biztos , hogy SHR-ként lett létrehozva azt megváltoztatod :

Tároláskezelő / Kezelés / Raid típus váltása résznél.
Basic vagy alap kötetet létrehozva.

- Csak azt nem tudom, hogy ez minden esetben adatvesztéssel jár e vagy sem !?

- Ha megcsinálja adatvesztés nélkül, akkor mehet bele a 2. lemez megint és szintén egy Basic / Alap kötetet kell létrehozni.

Ekkor a 2 lemez 2 külön kötet lesz 2*10Tb tárhellyel.
Ez esetben megoldható, hogy a fontosabb adatokat - mappákat - mentsd mind a 2 lemezre.
Bármelyik lemez meghal, attól még a másikon ott vannak a fontosabb adatok sértetlenül.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34733) #29810560 válasza Fristi (#34729) üzenetére


#29810560
törölt tag

Azt nem tudom Te mit fogsz csinálni ...

... de, én vennék bele még egy 10 TB-os merevlemezt. Szerintem ez jár a legkisebb bosszúsággal/munkával és ezzel a "tanulópénzt is megfizetted".

Így lesz egy egybefüggő 20 TB-os SHR köteted (gyakorlatilag RAID 5 szinten).

... és ezentúl bővítés előtt nézd meg a Synology RAID kalkulátor-t, az ingyen van. ;)

[ Szerkesztve ]

(#34734) SharpSA válasza Alex91 (#34725) üzenetére


SharpSA
veterán

Látom elég sokat tud, a vlc-t már korábban telepítettem, működik. Maga a távirányító egy rakás sz.r, begépeltetném a bibliát azzal, aki kitalálta. Ha már van benne giro, akkor azzal miért nem lehet irányítani? Idióta apple...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#34735) #56573440 válasza Alex91 (#34728) üzenetére


#56573440
törölt tag

Jogos a 3 pont. Egy volume nem lehet 16 tbnél nagyobb a 416J-ben.

Akkor semmi más nincs mint a két külön kötet. Mondjuk akkor meg az lesz a baj, hogy a mostani megosztott mappkába még mindig nem lehet majd tenni semmit, újakat kell létrehozni, etc.

[ Szerkesztve ]

(#34736) Borisz76 válasza Alex91 (#34724) üzenetére


Borisz76
veterán

PDF-ben a DS 416J leírása, angolul.

Ezt írja :

Max internal raw capacity 32TB (4 x 8TB hard drive) (the actual capacity will differ according to volume types)

Max single volume size 16TB - Ez viszont kérdéses ?!

Mivel 2 éves modell és akkoriban a 8 Tb-os HDD-k voltak a legnagyobbak.....valamint az adatlapokat nem igazán szokták frissíteni sem....

De más is írta már, hogy az adatlapon szereplő merevlemeznél nagyobb kapacitásút használ.
És nincs vele gond.

A gond ott van ha mondjuk 2 db 10 Tb-s lemezt akarunk 1 kötetként....mert az több mint a fentebb írt 16 TB
De külön-külön kötetként 4*10Tb is lehet akár.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34737) #29810560 válasza Borisz76 (#34732) üzenetére


#29810560
törölt tag

"TALÁN járható út ha az újonnan betett lemezt kiveszed majd az első lemezt ami szinte biztos , hogy SHR-ként lett létrehozva"

Amint kiveszed hiányolja a mirror miatt és amint beleteszel egy újat vagy ugyanazt azzal kezdi, hogy visszaállítja a mirorrt. (Mivel most RAID 1 szinten van.)

(#34738) Alex91 válasza #29810560 (#34733) üzenetére


Alex91
félisten

Nem lesz neki sehogy egyben 20 TB...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#34739) Fristi válasza Borisz76 (#34732) üzenetére


Fristi
csendes újonc

Köszi, kezdem érteni. Ha a másodjára berakott lemezt kiveszem, azon elméletileg rá lett tükrözve az első lemez tartalma, ahogy fentebb írtátok. Az első lemezen átállítom amit írtál, ha elvesznek az adatok, akkor a második lemezről vissza tudom másolni mondjuk PC-n keresztül az elsőre? Ha igen, akkor innentől a második lemezt, Ahogy írtad újra be lehet rakni Basic/alapkötetként. A kérdés, hogy a második lemezre tükrözött tartalom ha kiveszem, akkor mondjuk egy pc-be berakva is látszik-e, vagy csak ebbe a Nas-ba? Nekem ez annyira bonyolult :)

(#34740) Alex91 válasza Borisz76 (#34736) üzenetére


Alex91
félisten

Az egy dolog, a masik, hogy KOTETet a 32 bites cpu miatt csak 16 TB-ig kezel elvileg...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#34741) #29810560 válasza Alex91 (#34738) üzenetére


#29810560
törölt tag

OK igazad van, a típus nem néztem. :W

[ Szerkesztve ]

(#34742) #56573440 válasza Borisz76 (#34736) üzenetére


#56573440
törölt tag

Max single volume size 16 tb. Ez is benne van. Ez memória és modell limitáció. Ha az shr túlcsúszik rajta, pl a gyári oldal is írja hogy új volume-ot kell létrehozni.

(#34743) Borisz76 válasza #56573440 (#34742) üzenetére


Borisz76
veterán

Látom, megvan.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34744) #56573440 válasza #29810560 (#34737) üzenetére


#56573440
törölt tag

"azzal kezdi, hogy visszaállítja a mirorrt."

Magától biztos nem.

(#34745) Borisz76 válasza Fristi (#34739) üzenetére


Borisz76
veterán

Van egy külső USB-s rack-ed ?

Tedd bele a 2. lemezt és csatlakoztasd a PC-hez.
Formázd le ( NTSF-re , hogy a PC-vel is lásd később ) , másold rá az adatokat.

A DSM- sajnos csak Ext4 és Fat32-ben formázza a külső HDD-t.
Viszont PC-n kell, hogy legyen megoldás a már meglévő Ext4 újraformázására NTFS-re.

Ha ez megvan, akkor a nas-ban lévő 1. lemez raid állapotát megváltoztathatod.
Ez esetben már mindegy ha adatvesztéssel is csinálja meg mert ugye van egy mentésed a külsőn.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34746) #29810560 válasza #56573440 (#34744) üzenetére


#29810560
törölt tag

Akkor viszont nem is kell neki a második lemez? Ergo felhasználható pl. adatmentésre?

(#34747) AxelS


AxelS
csendes tag

Üdvözletem,

Nas vásárlása előtt álok, és kérdezni szeretnék a DS118 modellel kapcsolatban, hátha valaki már használ ilyen példányt.
A gyártó a honlapján azt írja, hogy a DLNA funkció nem "Certification" , csak "Compliance", ez jelent bárminemű problémát DLNA funkció használata esetén? A jelenleg így működtetek egy régebbi servert van hogy egyszerre 3 gépet kiszolgálva, és szeretném ezt a funkciót használni a jövőben is.
Illetve a gyártó által írt merevlemezeken kívűl lehet-e más típusokat is használni. Jelenleg van egy régebbi 1 TB-os western digital merevlemezem elfekvőben, amit fel szeretnék használni erre a célra.

Segítségeteket előre is köszönöm.
Üdvözlettel,
AxelS

(#34748) Borisz76 válasza AxelS (#34747) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia.

Tulajdonképpen bármilyen merevlemezt beletehetsz.
Max ott lesz különbség, hogy mennyire hangos és mennyire melegszik.

Ha beleteszed a lemezt a NAS-ba , akkor mindent töröl róla !!!!
Ha szeretnéd az adatokat megőrizni, akkor előtte egy mentést kell csinálnod !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34749) #56573440 válasza #29810560 (#34746) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nem látom az összefüggést. Azt mondom, hogy magától a dsm nem fog semmit csinálni, főleg nem húz be random lemezt a sérült kötetbe. Arra max a spare lemezt használná, de arra be kell konfigolni azt...

De kelleni fog neki, és ha kiszedi a kötetből és külön basic lemezként hozzáadja, akkor működhet a történet. Nem úgy ahogy ő szeretné és képzeli, de lehet extra 10 tb helyük.

(#34750) #29810560 válasza #56573440 (#34749) üzenetére


#29810560
törölt tag

OK! Csak a folyamatot nem látom, hogy hogy lesz az 1. lemez sérült kötetéből ép, úgy hogy közben visszalép RAID 0 szintre? :F

Addig OK, hogy kiszedem. a 2. lemezt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.