Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89001) AiRLAC válasza Multibit (#89000) üzenetére


AiRLAC
addikt

Tápegységgel.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#89002) Multibit válasza AiRLAC (#89001) üzenetére


Multibit
veterán

Ja, igen. Olyanja van a NAS-nak, de töltője nincs :)

(#89003) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Hogy tudom lefuttatni a bővített HDD smart tesztet, úgy, hogy az valóban le is fusson. Ha böngészőben elindítom, de kijelentkezem, vagy csak nem aktív a lap amiben a nas van megnyitva, már meg is áll.. Elég régóta így van, és ez elég idegesítő.. Régen simán ki lehetett jelentkezni.. ha kiléptem, akkor is ment..

Köszi,

ps: Bezzeg most leírtam, megvártam míg lefutott a gyors teszt, azóta csinálja a bővítettet.. :DDD

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#89004) Syl válasza hackeeeee (#89003) üzenetére


Syl
nagyúr

Rakd be a feladatidőzítőbe:

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#89005) hackeeeee válasza Syl (#89004) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez lett volna a következő ötletem, valszeg ez lesz, köszi a tippet! :R

Véleményem szubjektív...

(#89006) Sanyi.mTs válasza hackeeeee (#89005) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

4 éve telepítettem a nasom (218+) és már akkor is alapból benne volt az ütemezőben, hogy havonta gyorsteszt, 3 havonta bővített (nem én állítottam be).

(#89007) huan


huan
őstag

Sziasztok,
Egy kétlemezes DS720+ egyik meghajtója SSD, amire telepítettem minden programot, lehet nagyobbra cserélni úgy, hogy ne kelljen mindent "előről kezdeni", újratelepíteni, beállítani?
Létezik olyan másolás, vagy tükrözés, amivel kiveszem a régit és az újat betéve minden megy onnan tovább, ahol abbahagytam?
Köszi

(#89008) Borisz76 válasza huan (#89007) üzenetére


Borisz76
veterán

SSD ? Minek ?

Amúgy HA 2 db lemez van benne és SHR a tömb....AKKOR
tudod egyszerűen cserélni nagyobbra.

Ha 1-1 lemez és 1-1 ...azaz 2 db külön kötet...akkor sz@pás !
Lementesz minden adatot róla.
Kicsréled a régi lemezt az újra.
Kötetet hozol rajta létre és újból beállítasz majdnem mindent.
A DSM ...azaz a rendszer a másik lemezről megy.
A telepített programok....amik az eredeti kivett lemezen vannak, azokat újra telepíteni és beállítani.

Na ilyen okok miatt is sokkal jobb 1 db kötet a NAS-ba.
Plusz jutalom, hogy HDD hiba ellen is véd egy SHR kötet.
Egyedüli negatívum : 1 lemeznyi kapacitás kiesik....na bumm !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#89009) huan válasza Borisz76 (#89008) üzenetére


huan
őstag

"A DSM ...azaz a rendszer a másik lemezről megy." - akkor a DSM-beállításait nem kell előről kell kezdenem?
"Egyedüli negatívum : 1 lemeznyi kapacitás kiesik....na bumm !" - egy kétlemezes nasnál ez elég cumi (bár meg van toldva már usb-s rack-el)

[ Szerkesztve ]

(#89010) Borisz76 válasza huan (#89009) üzenetére


Borisz76
veterán

A DSM minden lemezre felkerül.

APP telepítésénél kérdezi a rendszer - ha több kötet van - , hogy melyik kötetre is akarod telepíteni az adott programot.

Tehát a DSM alap beállításai nem változnak.

Igen , cumi....ezért is szoktam 4 fiókos modellt javasolni !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#89011) feeregon


feeregon
csendes tag

Sziasztok
DS videó használata tableten nem jön össze.
Milyen lejátszó szükséges a videó megnézésez?
VLC player telepítve, de nem indul el a lejátszás.
Köszönöm

EgON

(#89012) Borisz76 válasza feeregon (#89011) üzenetére


Borisz76
veterán

Én nem bajlódok a Video Stationnal.
Simán telepítettem a tabletre a File Station-t.
Név/ jelszó után pedig megkeresem a kívánt fájlt majd rábökök.
Ha videó akkor én is a VLC-vel indítom....de van még másik 3 lejátszó is "vész" ( kép , hang probléma kiderítése miatt ) esetére mint lejátszó alkalmazás.

Próbáld ki !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#89013) huan válasza Borisz76 (#89010) üzenetére


huan
őstag

És "át lehet telepíteni" ssd-ről a mellette lévő hdd-re "mindent", hogy utána cseréljem az ssd-t hdd-re és shr-be tegyem a két hdd-t? Vagy az SHR-beállításánál gyalul mindent?

(#89014) Borisz76 válasza huan (#89013) üzenetére


Borisz76
veterán

Na ezt majd megmondja más, hogy hogyan is lehet....mert lehet.
Én még nem csináltam sosem ilyen app-áttelepítést másik lemezre/kötetre.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#89015) feeregon válasza Borisz76 (#89012) üzenetére


feeregon
csendes tag

Köszönöm, kipróbáltam, tökéletes!
Túl kézenfekvő volt, nem is gondoltam rá. :R

EgON

(#89016) Sanya válasza feeregon (#89011) üzenetére


Sanya
nagyúr

mx player jó neki.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#89017) huan válasza Borisz76 (#89014) üzenetére


huan
őstag

És ha az appokat beállítom újból, és új hdd-vel shr-t akarok beállítani a két hdd-n, akkor gyalul mindkét lemezről mindent?

(#89018) Borisz76 válasza huan (#89017) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem gyalul !

Ha jól emlékszem miután beszereled a 2. lemezt és kötetet akarsz létrehozni, akkor van lehetőség a már meglévő alap kötetet és az új lemezt "egyesíteni" SHR kötetté.
Mindezt a Tároláskezelőben.

De ki is próbálhatod most, hogy engedi e azt a lemezt alap-ról SHR-re állítani. Lehet csak adatvestéssel.....
- Akkor viszont az újonnan berakott lemezen kell SHR-t létrehozni.
- Ha az amegvan , akkor adatokat átmásolni az Alap kötetről az SHR kötetre.
- Ezt követően az Alap kötetet lehet törölni majd a meglévő SHR kötethez hozzáadni.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#89019) Patice válasza huan (#89007) üzenetére


Patice
Topikgazda

Külön kötet e két lemez?
Ha igen, akkor az SSD btrfs?
DSM verzió 7.2 felett?
Ha ezek teljesülnek, akkor HyperBackup telepítése a második kötetre, csinálsz egy teljes kötet mentést az elsőröl és SSD csere után helyreállítás.
Mentésed legyen mindenről!

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#89020) huan válasza Patice (#89019) üzenetére


huan
őstag

Szia.
- Külön kötet. Adatvédelem nélküli SHR
- BTRFS az SSD, igen
- DSM 7.2.1-69057 Update 3
Tehát a HyperBackup-ban nem a teljes rendszer mentése (azt csak távoli nas-ra, vagy synology c2 storage-ra lehet), hanem mappák és csomagok mentése?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#89021) lewisfm válasza feeregon (#89011) üzenetére


lewisfm
aktív tag

MX Player (Pro) + manuális a hozzá való custom CODEC telepítése.
Sajnos ezt külön kell megkeresni, majd felmásolni az Androidos készülékre, majd az MX Player-ben be kell állítani, hogy hol van a zip.
Tovább van a custom CODEC-nek éevényességi ideje, évente 1-2 alkalommal új CODEC-eket kell keresni és felmásolni.

Ha az MX Player telepítve van, akkor azt a DS Video app észreveszi és a beépített media player helyett azt fogja használni. Így mindent is lejátszik.

A Pro-t akkor érdemes megvenni, ha nem akar valaki rekálomot nézni, ami csak akkor zavaró, ha nem csak DS Video-on keresztül kívánja valaki használni, hanem önállóan is.

(#89022) huan válasza Patice (#89019) üzenetére


huan
őstag

"HyperBackup telepítése a második kötetre" -ezt hogyan kell? Mert nem kérdezi, hanem az elsőre telepíti:

(#89023) Borisz76 válasza huan (#89022) üzenetére


Borisz76
veterán

Miután felment a DSM és az első APP-ot telepíted , akkor kérdezte, hogy hová akarod és ,hogy akapértelmezett e a válaszod...azaz ezután nem kérdezi meg.
Minden app a kiválasztott kötetre kerül.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#89024) devilzero


devilzero
tag

Sziasztok!
Ki milyen external HDD-re csinálja a biztonsági mentését?
Adott egy 2x4TB-os DS220+ Synology Hybrid Raidben és szeretnék valamilyen eszközre egy extra biztonsági mentést csinálni. Van erre valami ajánlott eszköz? :) Köszi!

(#89025) Borisz76 válasza devilzero (#89024) üzenetére


Borisz76
veterán

Nagy , külső tápos ház, bele ízlésednek megfelelő HDD.

Nekem évekig egy Samsung gyári 2Tb-s megoldás volt.....tavaly a ház megadta magát.
A lemez azóta is megy , igaz másik házban.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#89026) Protezis válasza devilzero (#89024) üzenetére


Protezis
őstag

Backup egy másik NAS-ra, ami innen 100 km-re van. Azon kívül néha rádugok egy 2.5-ös HDD-t USB-n.

(#89027) balpis


balpis
őstag

sziasztok!
Hátha valakinek tapasytalata ezzel kapcsolatban:
Van egy elég régi sricam (talán sp012, nincs ráirva a tipus) kamerám. Régen valhogy csatlakoztattam még az előyő NAS-omhoz , most hosszú idő után szeretném ismét (ki kellene deritenem, melyik szomszéd macska szarja össze a kertet...). A sricam alkalmazás a telefonon jól működik. A jelszót most állitotta át, az tuti jó. A usernevet próbáltam admin és Admin alakban is. IP c0m fix.
Ennek ellenére nem tudok kapcsolódni hoyyá, authentikáció nem megy. Persze valószinűbb, a protocol vagy a port nem stimmel. Van esetleg valakinek ilyen kamerája "generic"-ként csatlakoztatva surveillance stationhöz? Vagy valami más módon esetleg?
köszi!

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#89028) Peathee


Peathee
aktív tag

Sziasztok,
DS920+ az alany. Van benne SHR-ben 3db 6Tbyte-os WD RED. Mellettük egy 128Gbyt-os SSD amin a torrent megy külön kötetként Raid SHR nélkül. Elvileg a Download Station is oda lett telepítve ha jól emlékszem.
Vettem egy 1Tbyt-os SSD-t a 128-as helyett. Hogy tudom kicserélni adatvesztés nélkül és főleg úgy, hogy ne kelljen a torrentet újra beállítani?
Drive klónozás PC-ben, vagy vegyem ki az egyik HDD ideiglenesen, majd oda az SSD és a DSM-ben rakjam át a kötetet a 128-as SSd-ről az 1Tb-sre?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#89029) AiRLAC válasza Peathee (#89028) üzenetére


AiRLAC
addikt

NAS leállít, a 128as SSD-t átklónozod PC-ben az 1TB-osra, majd vissza és Tároláskezelőben megnöveled a kötetet.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#89030) Gombinyó válasza devilzero (#89024) üzenetére


Gombinyó
őstag

Ha annyira félteném az adatokat, akkor felhőbe mentenék, ha jól rémlik a Synology appok között van Azure backup. A tárhely viszonylag olcsó, inkább akkor kell fizetni a Microsoftnak, ha vissza kell húzni tőlük az adatot, de ha tényleg olyan adatról van szó, akkor az számít a legkevésbé.
Másik nasra backupolni csak akkor látom értelmét, ha külön siteon van, különben egy lakástűzben pl oda lesz a backup is az éles nassal együtt.

(#89031) huan válasza Borisz76 (#89023) üzenetére


huan
őstag

És ezt sehol nem lehet utólag átállítani?

(#89032) Tamarel válasza huan (#89031) üzenetére


Tamarel
senior tag

Csomagkezelési központ / Beállítások / Általános, Alapértelmezett kötet

(#89033) huan válasza Tamarel (#89032) üzenetére


huan
őstag

:R

(#89034) Lasersailing


Lasersailing
senior tag

Sziasztok,

A minap beállítottam a kétlépcsős azonosítást DS118-on de ezzel saját belső hálózatról kb. 3 perc volt belépni. Ez normális?
torrent nem megy közben, egy mozi nézése (file megosztás laptopra)

(#89035) Rage47 válasza Lasersailing (#89034) üzenetére


Rage47
veterán

Hát nálam sem túl gyors, de ennyire azért nem volt lassú. Volt eleinte, hogy kiírta, hogy időtúllépés, szóval ilyen...

(#89036) Peathee válasza AiRLAC (#89029) üzenetére


Peathee
aktív tag

Klónozás megvolt, adatok megvannak, download staion is működik. De, hol is kéne megnövelnem a régi 128-as Kötetet a teljes méretre? Mert itt szürke ez az opció sajnos:

(#89037) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Sziasztok,

Eddig abban a tudatban voltam, hogy a Photos Mobile egy backup alkalmazás, és nem szinkronizál.
Párom letörölte telefonján egyik mappáját (Android), és most nem találjuk a NAS-on sem. Mit lehet ilyenkor tenni?

Illetve a Synology oldalán az szerepel, hogy a Recycle Bin alapértelmezetten engedélyezve van, és most szembesültem vele, hogy nálam ez a funkció tiltva (nem állítottam át semmit, gyári beállításokkal használom.).
Rendkívül frusztráló helyzet, de mit lehet ilyenkor tennI? :F

(#89038) AiRLAC válasza Peathee (#89036) üzenetére


AiRLAC
addikt

Először a Tárolókészletet növeld meg, utána a Kötetet alatta.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#89039) laracroft


laracroft
aktív tag

Sziasztok, van egy ds2018+-os NAS-om.
Úgy van beállítva, hogy 2 rossz bejelnetkezés után a bejelentkezni próbáló IP címe örökre tilva lesz.
Jelenleg kb 1 órája percenként próbálkoznak, és tiltódnak az IP címek. Tudok ez ellen tenni valamit, vagy hagyjam míg el nem múlik?
köszi

(#89040) Peathee válasza AiRLAC (#89038) üzenetére


Peathee
aktív tag

Bocs, de azt hol? Nem találok erre opciót...

(#89041) huan válasza Peathee (#89036) üzenetére


huan
őstag

Szia. Pontosan mivel klónoztad? (ugyan ezt szeretném én is)

(#89042) Peathee válasza huan (#89041) üzenetére


Peathee
aktív tag

Nem tudom. A számtek boltban dolgozik egy ismerősöm, ő klónozta én megvártam. Ha jól rémlik talán Norton Ghost volt.

(#89043) hackeeeee válasza Sanyi.mTs (#89006) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Most nem volt már.. Hozzáadtam külön. Nem emlékszem, hogy kiszedtem volna belőle.

Véleményem szubjektív...

(#89044) Sanya válasza laracroft (#89039) üzenetére


Sanya
nagyúr

Persze, a megoldás egyszerű.
Letöltöd a notepad++ programot az internetről, egy PC-re feltelepíted.
Letöltöd a LOG-okat a NAS-ról,
LOG center --> logs, felül jobbra átrakod connection-ra és export CSV.
A CSV-t nyitsd meg notepad++-szal
Rendezd a sorokat ÁBC sorrendbe a szerkesztés --> sor műveletek --> sorok rendezése ABC sorrendben
Törölj ki minden INFO kezdetű sort az elejéről
Nyomd meg a CTRL+H-t (csere)
Keresendő szöveg: ^.+?((?:\d+\.){3}\d+).+$
Csere: $1
egész dokumentumban pipa
keresési mód reguláris kifejezés: pipa
pont=újsor ne legyen bepipálva

A kapott eredményt elmented ban.txt néven
Elmégy a NAS-on a control panel --> security --> protection --> allow/block list -re
block list --> create lenyiló menü import IP adress List: add hozzá

egy darabig nyugtod lesz, de kb 1-2 havonta új gépet fertőznek meg és újrajönnek.

vagy exportálod eztet, ez az én támadói listám (ctrl+c, és egy notepadba ctrl + v elmented és a exportálod mint ban lista:
[link]

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#89045) Patice válasza laracroft (#89039) üzenetére


Patice
Topikgazda

Valszeg nincs bekapcsolva a tűzfalad.
A helyes, általánosan használhatókról itt egy leírás angolul.
Ha sikeresen beállítod, akkor nem lesz többé támadás.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#89046) Bazsee71 válasza Bazsee71 (#89037) üzenetére


Bazsee71
őstag

Pontosítanék: a telefon saját fotós alkalmazásában törölt egy mappát, és azt most nem találjuk sem a Photosban, sem a NAS-on.

Valakinek bármi ötlete, hogy mit tehetnénk? Elég nagy a para.

(#89047) Bence_ válasza Bazsee71 (#89046) üzenetére


Bence_
tag

Szia!
Mentésre Ds file-t használom de ahogy látom a Photos is ugyan úgy működik.
Csak ment, ennek egyirányúnak kéne lennie.
Drive nincs feltéve?

(#89048) Bazsee71 válasza Bence_ (#89047) üzenetére


Bazsee71
őstag

Én is úgy tudom, hogy egyirányú, de nem találjuk a mappát. Drive nincs telepítve, csak Photos.

Most ráadásul be sem tudok lépni a DSM fiókjába, folyamatosan azt írja ki, hogy "Érvénytelen a fiók vagy a jelszó". Adminként hozzáférek a fiókjához (ő is admin amúgy), megváltoztattam már a jelszavát ugyanarra, de továbbra sem enged belépni. A mobilján a Photos alkalmazás rendben megy, onnan el is éri ugyanezzel a jelszóval a szervert. 2FA nála ki van kapcsolva, ez lehet gond? (Eddig nem okozott problémát.)

(#89049) Bence_ válasza Bazsee71 (#89048) üzenetére


Bence_
tag

Admin fioknál veszekszik a 2 faktor miatt, nekem úgy rémlik, hogy ott kötelező.
Ha nincsenek meg a képek, akkor a telefont békén hagynám és arról próbálnám meg vissza állítani a képeket!

(#89050) Bazsee71


Bazsee71
őstag

NAS újraindítva, jelszó újból megváltoztatva ugyanarra, mégis "Érvénytelen a fiók vagy a jelszó".
A mobiljáról a Photos rendben megy ugyanezzel a fiókkal.

A hiányzó mappa és az elmúlt 2 hónap videóinak egy része továbbra sincs meg. Hihetetlen amúgy. Most pont azzal küzdünk, amit ezzel az eszközzel szerettünk volna elkerülni. Synology supportra vajon lehet számítani ilyen szituációban?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.