Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35001) gyugyo79 válasza hl225 (#34995) üzenetére


gyugyo79
addikt

1.Igen lehetséges
2. A DSM ha kell tud VPN kliensként is működni. (Vezérlőpult-Hálózati interfész-Létrehozás-VPN profil ...)
Ezért ez egyikkel tudsz a másikhoz csatlakozni. Annyi, hogy egynek kell pld.: egy synology.me -s cím, hogy a másik el tudja érni. Utána már elvileg IP alapján minden megy a kettő közt.

(#34980) Imco
Nincs több ötletem, nálam jól frissíti a NAS is meg az openwrt is, és senki se szólt még az ismerősök közül se, hogy bármi lenne.

[ Szerkesztve ]

(#35002) hramon94


hramon94
tag

Sziasztok. Hogy tudnám beállítani a DSM-ben hogy hálózation kívülről is elérjem a webstationt? A DSM-et quickconnectről elérjük.

(#35003) MrCsiT válasza Imco (#34980) üzenetére


MrCsiT
addikt

A Dyndns (igaz, sokkal többel nem dolgoztam még) ugye azt igényli, hogy ahhoz, hogy odataláljon a megadott IP-re, így abban a hálózatban kell bejelentkezni a dyndns címre ahol használnád. Ez történik nálad?
Azaz, a DDNS név alapján eléred a NAS(oka)-t, épp csak a frissítés sikertelen?
Mi az, hogy hitelesítési hiba miatt? Mi a pontos hibaüzenet?

Ha készítettél új címet (dehát nem címet, hanem DDNS nevet, nem? ) akkor az az első frissülés után biztosan a NAS IP-jére mutat, és nem arra az IP-re, ahol Te vagy most? (ha jól értem, tőled távol lévő NAS-okkal van probléma)

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#35004) Imco válasza MrCsiT (#35003) üzenetére


Imco
őstag

Teamviewrrel megnéztem. A lányom otthon segít.
"Kedves felhasználó!

A rendszernek nem sikerült a(z) 1.1.1.1 külső IP-cím regisztrálása ide: nas.dyndns.org a(z) DYNDNS.org DDNS-szerveren. A jelentés szerint az ok a következő: [Hitelesítés sikertelen.].

Üdvözlettel:
Synology DiskStation"

A nas is hitelesítési hibát ír.

Egyébként azon a hálózaton a nas és a router is külön címen van.
Tehát nas.dyndns.org és van egy router.dyndns.org cím is egyik sem megy.
Eddig ment hibátlanul. Se a NAS se a router nem volt bántva. Pesti DIGI a hálozat.

Volt rá javaslat, hogy másik dyn címet készítsek, de azzal sem megy.
Ezen kívül van még egy helyem ahol ue. a hiba, bár kb 1 héttel régebben kezdődött.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#35005) LouiS22 válasza Imco (#35004) üzenetére


LouiS22
veterán

Van bármi különösebb oka, hogy a dyndns-t használod szolgáltatóként? Én anno pont azért hagytam ott őket, mert a freenél 30 naponta be kellett lépegetni és megerősíteni, hogy igen, ez az én dynem. A DSM-en belül csomó más opció van, pl. synology.me - ezzel még sosem volt problémám azóta.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#35006) Sanya válasza LouiS22 (#35005) üzenetére


Sanya
nagyúr

Xpenologyval nem elérhető a synology.me

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#35007) LouiS22 válasza Sanya (#35006) üzenetére


LouiS22
veterán

Ja, az eddig nem volt kimondva, hogy itt erről van szó :D

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#35008) Imco válasza LouiS22 (#35005) üzenetére


Imco
őstag

Előfizetésem van.

Üdv! Imco

(#35009) Elemental válasza Sanya (#35006) üzenetére


Elemental
addikt

Szevasztok!

Két kérdésem volna a note station-ről.
1. Ha biztonsági mentést akarok csinálni, akkor milyen mappákat kell szinkronizálni? Egyáltalán kell-e? Ha véletlenül behal a hdd, akkor elég lehet, ha a kliensek tárolják az adatokat, amíg nem pótolom a kiesett vinyót?
2. Jelenleg az admin jogú felhasználóval hasznalom, biztonság szempontjából érdemes létrehozni egy accountot, amiben csak a note staton van engedélyezve?

(#35010) #56573440 válasza Imco (#35004) üzenetére


#56573440
törölt tag

Tuti nem natolnak? A digi szokott... Akkor van ilyen...

(#35011) LouiS22 válasza Imco (#35008) üzenetére


LouiS22
veterán

:R

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#35012) Imco válasza #56573440 (#35010) üzenetére


Imco
őstag

Hááááát eddig nem volt gond vagy 2 évig.
Most lehet hogy igen? Egyik percről a másikra?
A digis gonoszság mellett szól, hogy a másik helyen is az van.
Igaz, az egyik kertes ház saját opt-tal a másik panel.
Esetleg valami javaslat az egyértelmű szűrésre?

Köszi!

Üdv! Imco

(#35013) #29810560 válasza Imco (#35012) üzenetére


#29810560
törölt tag

Megnézed a WAN oldali IP címedet. Amennyiben nem publikus IP cím, hanem pl. 100.-al kezdődő, akkor NAT-olt.
Illetve, ha az Internet felől scannelt IP cím és a WAN oldali nem azonos, akkor NAT-olt.

[ Szerkesztve ]

(#35014) trol75


trol75
tag

Sziasztok.

Prémiumos kérdésre esetleg valaki tud segíteni.
Előre is köszönöm. :R

(#35015) #56573440 válasza #29810560 (#35013) üzenetére


#56573440
törölt tag

És ha natolt beszolsz, hogy ne tegyék.

(#35016) Imco


Imco
őstag

köszi nektek!
Ha tudok nekifutok megint.

Addig is köszi!

Üdv! Imco

(#35017) gyugyo79 válasza trol75 (#35014) üzenetére


gyugyo79
addikt

Rákerestem és nem találtam, szerintem elég kicsi az esélye annak is, hogy lesz valaha mert aki értene annyira hozzá, hogy csináljon az nem használ ilyet. Max, ha a data.hu szeretne a Synologyval rendelkező prémium előfizetődnél bevágódni csináltat ilyet de tehetsz a Synology felé és is kísérletet mert a pyLoad pluginra írni egy oldal specifikusat az csak egy ujj gyakorlat annak aki a többit megcsinálta és 99.99% tuti, hogy jó lenne az a datához is és max egy fn/jelszó kell adni amíg megírja és teszteli ...

[ Szerkesztve ]

(#35018) trol75 válasza gyugyo79 (#35017) üzenetére


trol75
tag

Szia.

Köszönöm a válaszod. :R
Sajnos pont ezért vettem NAS-t, hogy onnan tudjak tölteni le éjszaka.
Több ember mondta, hogy remekül működik a datá-ról a prémium letöltés.

Hát lehet, hogy így jártam, de hátha valakinek van működő megoldása.
Azért írtam ide a fórumba. És kértem segítséget.

Köszönöm a segítségedet még egyszer.

(#35019) Pubszon válasza trol75 (#35018) üzenetére


Pubszon
veterán

Azokat kellene megkérdezni, akik mondták, hogy remekül működik a letöltés.
Gondolom akkor nekik van gyakorlati tapasztalatuk is.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#35020) trol75 válasza Pubszon (#35019) üzenetére


trol75
tag

Azért tettem fel a kérdést itt a fórumban, hátha valaki tud válaszolni rá.
Nem ragaszkodok a DS-hez. Bármilyen megoldás érdekelne.
Hátha valaki tud olyan megoldást, amivel működik a prémiumos letöltés.

(#35021) Csokifalo


Csokifalo
aktív tag

Én még mindig nem értem ezt a másolási sebességet...
Adott egy 413j NAS, oké nem mai darab DE akkor is fura.

Laptophoz kötök külső HDD-t USB3-kábelen, másolás laptopra 100 Mb/s felett van.

Ugyanez laptopon keresztül a NAS-ra jó esetben 60 Mb/s

látható, hogy se a laptop ram-ja, se a procija, se a hálózat nincs leterhelve...
Maga a NAS sincs piros cpu használatban, és a ram is oké...

rendben vannak a HDD-k is, nincs rajta háttér művelet.
A csomag kezelőben minden le van állítva.

És ami a legszebb, rádugtam az USB3 külső HDD-t a NAS hátsó USB2 portjára, és a sebesség 20 Mb/s alatt van így hogy a laptop nincs közbe iktatva

De hogy ezt még űberelni lehessen,
NAS -on belül egyik HDD-ről a másikra 40 Mb/s a plafon mikor a specifikációban100 Mb/s főlé írják

HDD-k Wd-green 5200-as 3Tb-sek, sentinel szerint hibátlanok.
Tudom hogy nem igazán ez kell alá, készülök WD-red-re cserélni majd

És ami a kérdés, marha jó lenne tudni, hogy a 413j-nek ezek a határai,
( mert akkor megy a levesbe ) vagy máshol keresgéljem a hibát?
A router se gagyi, ASUS RT-AC58U AC1300 Dual-Band Gigabit Wi-Fi ,a kábelek CAT6-osak.
Segítséget, ötletet megköszönök.
Ha ez a határ, akkor beruházok inkább egy DS418-ba, de ha máshol van a hiba akkor felesleges mert most terhelem ugyan a feltöltéssel, de később 2 tv-t kell kiszolgáljon csak.

Bocs a hosszú szöveg miatt, de így átláthatóbb talán hol a bibi

[ Szerkesztve ]

(#35022) Elemental válasza trol75 (#35018) üzenetére


Elemental
addikt

Kérdezd meg a data.hu-t. Biztos tudják a megoldást.

(#35023) Alex91 válasza Csokifalo (#35021) üzenetére


Alex91
félisten

[link], szerintem ebben mar latod is a valaszt...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#35024) Csokifalo válasza Alex91 (#35023) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

bakker :)
akkor ha megszakadok mint egy véres hurka akkor se lesz több 53 Mb/s nél?
ds418-al a speci.ben lévő 170 Mb/s ezzel a konfiggal menne? Vagy a 170 Mb/s csak reklám?
Azért kérdezem mert a routerre is 1300-as sebesség van írva de kiröhögtek mikor firtattam hogy miért 250-es dual band-el a wifi sebesség amikor 800 feletti a spec szerint

[ Szerkesztve ]

(#35025) Alex91 válasza Csokifalo (#35024) üzenetére


Alex91
félisten

Nalad az se fog annyival menni, mert link agregator kellene... Kb. a 100 MB/s a maximalis ertek.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#35026) Csokifalo válasza Alex91 (#35025) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

Akkor elgondolkodtató számomra megéri-e a csere...
Köszi

(#35027) Pubszon válasza Csokifalo (#35021) üzenetére


Pubszon
veterán

És ha kipróbálod úgy, hogy a NAS helyett egy jobb asztali gép van?
Tehát a notebookra kötöd a küldő HDD-t, majd erről másolsz az asztali gépre, így kiszűröd, hogy a NAS vagy a laptop a ludas.
Szerintem a laptop a szűk keresztmetszet, mert egyidejűleg használja az USB-t és a LAN kártyát, ami mondjuk egy vezérlőchip vagy azonos buszra van kapcsolva.

MOD: Látom meg van a megoldás. :D

Viszont 418-al max 110MB/s lenne, ennyit tud a gigabites hálózat.

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#35028) Csokifalo válasza Pubszon (#35027) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

Igen elvileg megvan a bibi, PC nincs pont azt számoltam fel, helyette lett a NAS

(#35029) heroldbalu válasza trol75 (#35020) üzenetére


heroldbalu
tag

Valószínűleg én értek félre valamit, de a data.hu-ról hogy töltesz és mit ?
Ha URL-ről tudsz letölteni akkor arra képes a DS. képen mellékelem hogyan.
Elképzelhető, hogy nem erre gondoltál, de ha kicsit körülírod mit is szeretnél pontosan akkor, lehet előbb kiderül a válasz. Az engem is érdekel, hogy kik mondtak ilyet, hogy "remekül működik a datá-ról a prémium letöltés".

[ Szerkesztve ]

Synology, iPhone

(#35030) Pubszon válasza Csokifalo (#35028) üzenetére


Pubszon
veterán

Az én DS213j-m 70/110 MB/s-ot tud. Lehetne több is az írás, de nem másolok rá gyakran nagy mennyiségű adatot, így csak néhány alkalommal lenne gyorsabb. Torrent, IP kam megy rajta, ezen felül meg hálózati meghajtónak használom leginkább, több géppel. Arra meg elég. A netem sem valami acélos, csak 50/4 Mb/s

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#35031) Csokifalo válasza Pubszon (#35030) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

igen én is azért gondoltam hogy nem cserélem mégsem mert ok, most marha lassan kúsznak fel a cuccok a 418-hoz képest 40%-al lassabban, de most felrakok 2000 filmet és utána ott egye meg a fene amíg le nem hal a winyó
Csak nekem ez az első NAS-om mert most számoltam fel az asztali Pc-met amiben volt 15 terra HDD,
de utóbbi időben alig használtam. Ez meg elvan az ágy alatt

[ Szerkesztve ]

(#35032) Elemental válasza heroldbalu (#35029) üzenetére


Elemental
addikt

A data.hu az ftp?
Van ott egy hitelesítés rubrika, ahol az ftp szerver felhasználó/jelszó párost lehet megadni. A data.hu-ra belépve kell a letöltendő anyag linkjét beilleszteni.

(#35033) trol75 válasza heroldbalu (#35029) üzenetére


trol75
tag

Szia.

Eddig én is eljutottam.
Így néz ki egy link:
https://data.hu/get/10855186/Totem_2017.WEB-DLRip.HuN.z01?pid=3213894265

De, hogy le tudja tölteni teljes sebességgel, kell egy prémium fiók és egy felhasználónév+jelszó páros.
A DS beállításoknál van egy csomó nagy letöltő oldal elérése. Ott csak rá kell klikkelni az adott oldal-ra és be kell írni a felhasználónév+jelszó párost és már tölthetsz is az oldalról származó linkeket.
De data.hu nincs a listában.

Nem ragaszkodok én a DS-hez.
Ha tud valaki más letöltőt, ami tudhatja az is érdekelhet.
Sajnos javarészt ezért vettem a DS118-t.

(#35034) trol75 válasza Elemental (#35032) üzenetére


trol75
tag

Kipróbáltam, hogy beírtam oda az a felh. adatokat de sajnos úgy sem jó.
A beállítás résznél van egy fájltárolás menüpont.
Ott vannak a nagy letöltő oldalak beállításai gyárilag.

Ha szeretnék hozzáadni, akkor „egy fájl megnyitása (eg.filehosting.host) menüpont van.
Gondolom, hozzá lehetne adni egy host fájl-t, amim nincs.

(#35035) MrCsiT válasza Imco (#35004) üzenetére


MrCsiT
addikt

Most nézem, hogy a Synology-n a DDNS -nél ha újat vennék fel, ott felül nem is lehet semmilyen dyndns -t kiválasztani. Érdekes.

Én amikor megvettem a mostani NAS-omat és beállítottam, már akkor sem ment egyáltalán a szinkronizálás a dyndns.hu-s címemmel, holott én is úgy állítottam be a dyndns-es címet, ahogy korábban (mert még akkor rég csináltam doksit róla, így nem tudhattam elrontani.)

Mikor láttam, hogy nem megy, felvettem a DDNS nevet az Asus routeremre, azon úgyis átmegy a forgalom a NAS-hoz akkor meg teljesen mindegy, melyik eszköz frissíti a dyndns.hu-s cím mögött az IP-t (illetve talán annyiban nem, hogy ha van web port engedélyezve a routeren, akkor azon felvett DDNS névvel és porttal egyből elérhető a router is.)

Szóval, nálam így lett megcsinálva végül.

Azért nem a synology-s DDNS szolgáltatást használom, mert mikor anno még azt használtam, és próbaképp felvettem a dyndns.hu-s nevet, meglepődve tapasztaltam, hogy nálam szintekkel gyorsabbá vált a NAS webes elérése a magyar DDNS szolgáltatóval a syno-shoz képest.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#35036) gbors válasza Csokifalo (#35031) üzenetére


gbors
nagyúr

Mondjuk azért nem értem teljesen a sztorit, mert nekem a "brutális" 115J közel 100MB / sec sebességgel tud írni is (most néztem meg, 88MB/sec, és közben a család filmet is néz róla).

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#35037) Pubszon válasza gbors (#35036) üzenetére


Pubszon
veterán

Ezt nem nagyon tudom elhinni. :)
Sebességadatok a gyártó szerint Windows alatt SMB-t használva (5 GB-os fájl másolása közben):

írás: 61,59 MB/másodperc,
olvasás: 102,89 MB/másodperc.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#35038) Csokifalo


Csokifalo
aktív tag

Egyébként "háznál" mit jelent ez a link aggregation? Próbáltam rákeresni de nem sokat találtam

(#35039) gbors válasza Pubszon (#35037) üzenetére


gbors
nagyúr

:)

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#35040) gyugyo79 válasza MrCsiT (#35035) üzenetére


gyugyo79
addikt

De amit ő is használ az a dyndns.org volt régen most dyn.com és ingyenesnek indult utána lett havonta egyszer mail linkre kattintós utána csak fizetős. Nem a .hu .
Nálam frissít egy ilyet .... dyndns.org meg a .....synology.me -s címet is a NAS meg egy másik dyndns.org -os címet a router. Meg mivel ezt barátaim is használják Synology NAS -tól kezdve több féle routerbe - PVR -be és senki sem szólt ezért tippelem én is elsőre a NAT -olást.

(#35041) Borisz76 válasza Csokifalo (#35038) üzenetére


Borisz76
veterán

PDF dokumentum a Link Aggregációról.

Annó én is gondoltam rá....mert a NAS-on 4 db Gigabites port is van és az adatlapja szerint ezáltal több mint 400 MB/s-al képes az adatokat kifelé tolni a nas.

Csakhogy LA képes switch is kell és a PC-be is kell vezérlőkártya...ha ki is akarom használni.
Az áron kívül gond még a " driver " is mert amelyik kartyá olcsóbbnak nevezhető , ahoz nem készült Win10-s driver.

Szóval letettem róla :)

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#35042) Sonja válasza Pubszon (#35030) üzenetére


Sonja
veterán

Én 100-110 MB/s közöttit mértem (írás/olvasás). Igaz, én Linux alatt használom, de még régebben Win 8.1 alatt is 100 MB/s-el másoltam a NAS-ban lévő HDD-re (#8751-es hozzászólásom).

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#35043) Madwe válasza trol75 (#35034) üzenetére


Madwe
nagyúr

Chrome beépülő plugin - synology download station - beállítva, ha a data.hu-n belépve a linkre jobb klikk - pluginnal letöltés a nasra módon nem megy?

(#35044) TFerenc07


TFerenc07
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, méghozzá az, hogy a csomagkezelőben a tároláskezelőnél, ha rámegyek az egyik kötetre és ott a szerkesztésre akkor bejön egy ablak, amiben van egy olyan rész, hogy "fájlelérési időpontok rögzítésének: napi, havi, soha,,. Ez mire jó, és mire érdemes beállítani?

Előre is köszönöm a válaszokat. :)

[ Szerkesztve ]

(#35045) Imco válasza MrCsiT (#35035) üzenetére


Imco
őstag

Hááát amit mondasz az nálam úgy néz ki, hogy van router.dyn.org és van nas.dyn.org címem.
Mindkettőn elértem a nast.
Viszont most egyiken sem.
A natolásba van ráció, de nem akarom elhinni hogy 1 év után szó nélkül változtatnak.
Köszi Mindenkinek!

Üdv! Imco

(#35046) Madwe válasza Imco (#35045) üzenetére


Madwe
nagyúr

Szó nélkül és bármikor attehetnek, hiszen dinamikus a címed, ok meg folyamat fogynak ki belőlük...

(#35047) McAdam6


McAdam6
tag

DSM 6.1.4-15217 Update 1

Fixed an issue where PPPoE cannot be displayed properly in Control Panel.

(#35048) Patice válasza Imco (#35045) üzenetére


Patice
Topikgazda

Engem is átraktak szó nélkül.

Csak akkor vettem észre, amikor egy torrentet akartam berakni TM-be, oszt nem volt feltöltésem...

Mindenhol passzívnak írtak, TM-ben a port zártnak mutatkozott, holott a routeremben nem változtattam semmit.

És igen, a szolgáltató szépen átrakott IPv4-ről IPv6-ra.

Írtam az ügyfélszolgálatnak, egy napon belül visszaraktak.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#35049) trol75 válasza Madwe (#35043) üzenetére


trol75
tag

Szia.

Köszönöm a válaszod. :R
Ki fogom próbálni ezt a megoldást is.

Valaki esetleg nem tud másik letöltőt, olyat mint a DS.

(#35050) gyugyo79 válasza trol75 (#35049) üzenetére


gyugyo79
addikt

FlexGet - De még csak fel se telepítettem sose.
De ez az amit tudom, hogy elvileg (leírása alapján) tud html letöltést kezelni. Aztán az is lehet, hogy valójába meg nem. Viszont az autentikáción ez is elvérezhet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.