Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46001) tomi5244 válasza #29810560 (#46000) üzenetére


tomi5244
őstag

Köszi! quickconnect-en be tudtam jelentkezni DSM felületre, így lecsekkoltam a címet. Majd adok fix kiosztást a routerben, csak a múltheti újratelepítés alkalmával ez elmaradt.

(#46002) Tuomas


Tuomas
addikt

Sziasztok!
Ugye jól tudom, ha van egy router usb porttal, és dugok rá egy pendrive-ot, arra is végezhetek biztonsági mentést, párhuzamosan a külső merevlemez mellett?!
:R

We were here

(#46003) #29810560 válasza tomi5244 (#46001) üzenetére


#29810560
törölt tag

A QuickConnect is jó, mert az felderíti az új IP-t.

(Amúgy konfiguráláskor az első dolognak kell(ene) lenni, hogy a routerben bérelt címet kapjon a NAS (a NAS-on meg DHCP-re kell állítani a hálózati beállítást), mert a dinamikus IP cím nem jó egy szervernek. Ilyen anomáliát okoz mint esetedben is.)

[ Szerkesztve ]

(#46004) istvan170


istvan170
aktív tag

Valaki tapasztaltabb erre esetleg?
[link]

(#46005) gyugyo79 válasza istvan170 (#46004) üzenetére


gyugyo79
addikt

Szerintem ezekre használni sem jobb. Váltani pláne nem érdemes.

(#46006) istvan170 válasza gyugyo79 (#46005) üzenetére


istvan170
aktív tag

Kösz, akkor marad minden így. Legalább nem kell mókolni vele.

(#46007) grafix válasza Mezga Aladár (#38194) üzenetére


grafix
csendes tag

Hol olvastad ki a 9999 -et

(#46008) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

valaki találkozott már azzal a buggal, hogy valami lefoglalja a helyet a Synology-n?
Hiányzik kb 400 gigám és nem jövök rá. Korábban egyszer lefoglalta a szabad helyet a Download Station, de amint letöröltem, felszabadult a hely (és nem azért mert 2 példányban voltak meg a letöltött állományok).
Most viszont nem oldja meg a Download Station újratelepítése :U

[ Szerkesztve ]

(#46009) gyugyo79 válasza Stanley-B. (#46008) üzenetére


gyugyo79
addikt

Cloud SS / Drive -ot "használsz" (elég ha telepítetted és bekapcsoltad a home mappára)? Az abba bekapcsolt verzió kezelés tud ilyet pld.

(#46010) Stanley-B. válasza gyugyo79 (#46009) üzenetére


Stanley-B.
őstag

igen fent van, de a verziókezelés ki volt kapcsolva, viszont valóban ez okozta, letöröltem és lett 500+ gigám. Köszönöm :R

(#46011) Digger válasza #29810560 (#46000) üzenetére


Digger
senior tag

storno

[ Szerkesztve ]

(#46012) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,
Ahoz, hogy a download station tudjon email-t küldeni értesítésnek milyen jogosultsági szint szükséges az adott felhasználónak, akinek a nevében fut a download station?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#46013) attilaxxxx


attilaxxxx
tag

Sziasztok!
Nekem még nincs ijenem de mielött komolyan elgondolkodom rajta, azt tudnom kéne hogy tv röl tudok e vele felvételt készíteni?
pl Digi kábel Sam okos tv.....

Samsung Galaxi A54 5G

(#46014) Formaster


Formaster
addikt

Sziasztok, most tervezek egy DSM alapú NAS-t és lenne egy valószínűleg buta kérdésem, azért felteszem. Ha most elindulok 1 lemezzel, majd később bekerül mégegy, azt át tudom-e alakítani RAID0-ra adatvesztés nélkül illetve, ha majd kap mégegyet, lehet-e csinálni a RAID0-ból RAID5-öt szintén adatvesztés mentesen, vagy ehhez törölni kell a jelenlegi lemezeket? Esetleg a synology kínál erre valami megoldást?

(#46015) gyugyo79 válasza Formaster (#46014) üzenetére


gyugyo79
addikt

https://www.synology.com/hu-hu/knowledgebase/DSM/help/DSM/StorageManager/storage_pool_change_raid_type

Ha SHR -t csinálsz akkor azt is lehet annak megfelelő "szabványos" raid formátumokká alakítani.
SHR (1 lemez adatvédelem nélkül)= Basic
SHR (2 lemez 1 adatvédelem) = Raid1
SHR (3 vagy + lemez) = Raid5 (itt nyilván 0-ról lehet SHR2 is ami raid6 is ha megfelelő számú a + lemez)
SHR2 (4 lemez vagy+ és átalakítani csak SHR kötetből)

Az SHR és a "szabványos" raidek közt nincs átjárás.

[ Szerkesztve ]

(#46016) Menotti válasza attilaxxxx (#46013) üzenetére


Menotti
aktív tag

A tvhez semmi köze.Ha találsz olyan usb-s tunert amelyiket kezeli,akkor igen.(nyilván valamilyen médiás csomagot még telepitened kell)

[ Szerkesztve ]

(#46017) WaterWave


WaterWave
veterán

Nah APC 700-as tápommal tökéletesen kommunikál a NAS...

Kérdésem annyi, hogy az UPS-menüben alapból, be van pipálva az ups engedélyezése, és a "rendszer biztonsági üzemmódba lép kapcsolja le a szünetmentes tápot"

Kérdés, hogy a 2. ba is kepp lpipa esetleg 10 peces időintervallummal? "Diskstation biztonsági üzemmódba váltása elött eltelt idő"

Valamint a 4. be is kell esetleg pipa? A hálózati UPS kiszolgáló engedélyezése?

[ Szerkesztve ]

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#46018) Formaster válasza gyugyo79 (#46015) üzenetére


Formaster
addikt

Értem, azért megerősíted, hogy jól gondolom-e? Tehát az SHR gyakorlatilag flexibilis? Szóval 1 lemezből tudok csinálni raid0-nak vagy raid1-nek megfelelő SHR-t?

A terv a következő, most 1 lemez lesz a személyes dolgoknak és 1 a letöltéseknek. Később a személyes lenne tükrözve, és a letöltős kibővítve első körben raid0-ként, majd raid5-nek megfeleő SHR-ként, ahogy növöm ki a lemezeket. :R

(#46019) kgymac válasza Formaster (#46018) üzenetére


kgymac
őstag

Raid0-nak nem tudod. SHR 1 lemezzel basic kötetként viselkedik, 2 lemezzel raid1, 3-mal raid5, 4-gyel raid6.

(#46020) Formaster válasza kgymac (#46019) üzenetére


Formaster
addikt

És arra van mód, hogy elsőre két lemezből csináljak 1-1 basic SHR-t, majd ha lesz 3 ezeket összefűzzem?

(#46021) kgymac válasza Formaster (#46020) üzenetére


kgymac
őstag

Úgy tudom, csak egyszer lehet egy hdd-t egy tömbhöz adni. Azaz az elsővel vagy az első kettővel létrehozod az shr kötetet, majd minden hdd hozzáadásakor bővíted az shr kötetet. Ez kettő vagy egy hdd bővítést jelent, a harmadik lemez hozzáadása után az shr raid5-ként fog működni. A raid5 tömb egy lemez kiesése esetén, a kötet javítása (3. hdd pótlása) alatt extra terhelést kap, ami miatt hajlamos elszállni. Főleg öregebb hdd-k esetén. Két hdd kiesése totális adatvesztés raid5 esetén. Egy lemez kiesése ugyanez raid0 esetén.
Én jelenleg shr köteteket használok, 2 lemez/kötet alapon. Van egy rack-em, 4x2.5" hdd-t tud fogadni, majd egyszer raid6-ként fog működni
Keress rá a topicban a raid5-re, volt jónéhány hozzászólás a raid5-tel kapcsolatban.

(#46022) zocika


zocika
csendes tag

Sziasztok.

Van egy Synology DS118 NAS-om az utóbbi napokban azt vettem észre, hogy a ds en indított letöltések nagyon lassan jönnek le, és semmilyen beállítást nem találtam erre vonatkozóan.
ha a gépemre töltök akkor 10-12 a letöltési sebesség, de ha a ds kliensbe van betöltve akkor kb fixen beáll 1,06 MB/s re
találkozott már valaki hasonló problémával?

Ötlet, javaslat a megoldásra?

Köszi előre is

(#46023) gyugyo79 válasza kgymac (#46021) üzenetére


gyugyo79
addikt

+
Ezt még annyival lehet kiegészíteni, hogy NEM kötelező SHR -el indítani nyugodtan lehet az első kötet BASIC is csak azt a szabvány raidekbe lehet utána alakítani + lemez hozzá adásával. (raid1-raid5-raid0-stb)

Az shr egész addig amíg egyforma lemezekből áll és pláne amíg nincs minimum 4 lemez 0 előnyt jelent.
Ha nem használnál különböző méretű lemezeket amikor már 3+ lemezt használsz sincs semmi előnye az SHR -nek.
Itt a raid kalkulátor meg tudod nézni, hogy mikor mit(mennyit) jelent a különbség.

Az első lemez tehát amivel indulnál azt szabja meg, hogy mivé lehet bővíteni utána.
Ha több lemezt raksz bele akkor is DE csak azon fog adat megmaradni amit bővítesz. Nem vonja össze az adatokat akkor ha beleraksz 3 hdd-t amikre kezdésnek 3 külön kötet csinálsz és belakod őket. Csak az azon meglévőket tudod megtartani mentés és utána vissza másolás nélkül amit elkezdesz bővíteni majd.

[ Szerkesztve ]

(#46024) tomi5244


tomi5244
őstag

Ma egy kicsit állítgattam a jogosultságokat. Azóta DSM felületre nem tudok belépni, se quickconnect, se külső hálózatról és belsőről sem :( Puttyon keresztül viszont megy a Tomi5244 felhasználóval. Furcsa, mert nemhogy elvettem jogokat, hanem szinte csak hozzá adtam mindent, azóta valami gubanc van :/ DS Videót telepítettem, ha ez számít. Létezik, hogy ki tudtam zárni magam a DSM felületről? :U :F Más felhasználó nincs.

(#46025) gyugyo79 válasza tomi5244 (#46024) üzenetére


gyugyo79
addikt

Létezik, hogy ki tudtam zárni magam a DSM felületről?
Sajnos, igen csak az alap admin felhasználót nem lehet.
Az egyik ilyen helyzet, hogy kiveszed az Administrators csoportot a DSM hozzáférésből akkor hiába adsz 1-2 adminként használt felhasználónak jogot a használathoz mivel azok tagjai a csoportnak kizáródnak. Kivétel ez alól az admin (alapértelmezett) user akit mindenki tilt általában telepítés után teljesen normálisan.

Még nem olvastam utána, hogy ssh-n lehet e ezt javítani mert ezt itt szívta meg valaki ezért én már figyelek rá.
A keresést a synoGroup / synoUser -el kezdeném esetleg vagy ssh- ezeket beírnám egy -- help -el,

De a rövid reset az vissza engedélyezi ezt az admint.

[ Szerkesztve ]

(#46026) gyugyo79 válasza gyugyo79 (#46025) üzenetére


gyugyo79
addikt

A hanuman -t kell admin -ra helyettesíteni és elvileg így lehet vissza engedélyezni és utána belépni vele.(Letesztelni nem tudom de ránézésre jó)
A --setpw -kapcsolóval meg változtatni jelszót ha nem emlékszel rá (synouser -setpw username newpasswd ).

Code:

synouser --modify username "full name" expired{0|1} mail

.
For example:
Disable account expire true:

Code:

synouser --modify hanuman Hanuman 1 "hanuman@ok.com"

Enable account expire false:

Code:

synouser --modify hanuman Hanuman 0 "hanuman@ok.com"

use the following to check the status:

Code:

synouser --get hanuman

[ Szerkesztve ]

(#46027) tomi5244 válasza gyugyo79 (#46026) üzenetére


tomi5244
őstag

Köszi! Amit írtál biztos, hogy jó, de akárhogy próbáltam behelyettesíteni, nem ment. Úgyhogy egy rövid resetet nyomtam. Most Adminnal be tudtam lépni, ezután viszont jó lenne a Tomi5244-nek rendes jogokat beállítani :D

(#46028) Varszegig válasza attilaxxxx (#46013) üzenetére


Varszegig
veterán

TVMosaic kell neked, meg hálózati vagy usb tuner.

(#46029) gyugyo79 válasza tomi5244 (#46027) üzenetére


gyugyo79
addikt

a lényeg, hogy bejutottál. Igazából a rövid reset után még nem halál a vissza állítása annak az 1-2 dolognak amit vissza állít így simán vállalható ...

A syno fórumról szedtem amit bemásoltam (de bemásolni is csak így tudtam) csak ott se volt utána visszajelzés. Most nem tudom virtuális Synon letesztelni de majd ha lesz időm + kedvem akkor megnézem és leírom rendesen a parancsokat. Ha működtek. Jól jöhet még másnak később :)

[ Szerkesztve ]

(#46030) attilaxxxx válasza Menotti (#46016) üzenetére


attilaxxxx
tag

köszi de nem ez akarom.....

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxi A54 5G

(#46031) attilaxxxx válasza Varszegig (#46028) üzenetére


attilaxxxx
tag

lehet....
ha pl egy ssd t usbvel csatlakoztatok a tvhez akkor felveszi a műsort (pendrive).
A nast ménem érzékeli?

van 3 okos tv az eggyik hez csatlakoztatom, felveszem és a másik kettőn meg nézhetem.
ez lenne az elkébzelés......

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxi A54 5G

(#46032) #29810560 válasza attilaxxxx (#46031) üzenetére


#29810560
törölt tag

"van 3 okos tv az eggyik hez csatlakoztatom, felveszem és a másik kettőn meg nézhetem.
ez lenne az elkébzelés......
"

Az ötlet jó csak nem így működik. Nem a TV-t kell csatlakoztatni a NAS-hoz, mert nincs a NAS-nak TV supportja, hanem a NAS-ba kell dugni egy USB-s tunert, ( ... vagy hálózati tunert) ahogy Varszegig írta.

... és ehhez kell a TVMosaic alkalmazás ami - többek között - azt tudja, amit szeretnél. ;)

[ Szerkesztve ]

(#46033) attilaxxxx válasza #29810560 (#46032) üzenetére


attilaxxxx
tag

köszönöm 😀

Samsung Galaxi A54 5G

(#46034) WaterWave


WaterWave
veterán

Aki tolja az új Cod BO4-el, az nyugodtan felvehet... mehet a multi

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#46035) zocika


zocika
csendes tag

Sziasztok.

Van egy Synology DS118 NAS-om az utóbbi napokban azt vettem észre, hogy a ds en indított letöltések nagyon lassan jönnek le, és semmilyen beállítást nem találtam erre vonatkozóan.
ha a gépemre töltök akkor 10-12 a letöltési sebesség, de ha a ds kliensbe van betöltve akkor kb fixen beáll 1,06 MB/s re
találkozott már valaki hasonló problémával?

Ötlet, javaslat a megoldásra?

Köszi előre is

(#46036) WaterWave


WaterWave
veterán

Uhh ezt nem ide akartam, bocs mindenkinek:D

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#46037) Formaster válasza gyugyo79 (#46023) üzenetére


Formaster
addikt

Köszi, átnéztem a kalkulátort, sokat segített. :R Most egyet nem értek, xpenology-val próbálkozok virtualboxban, még pedig azt, hogy miért nem tudom bővíteni a raid-et? Oké, ez a verzió (DS3615xs) az SHR-t nem támogatja, de elvileg a RAID-et is lehetne bővíteni nem? Kötetet ha létre hozok rajta ha nem, nem megy. Lehet, hogy a 8 gigás virtuális meghajtók túl kicsik? :U Egyszerűen inaktív a bővítés opció, pedig a kötet ellenőrzés lezajlott. A Basichez sem tudok adni.

"Nem vonja össze az adatokat akkor ha beleraksz 3 hdd-t amikre kezdésnek 3 külön kötet csinálsz és belakod őket."

Igen, ezt sejtettem, arra gondoltam, hogy van mondjuk egy xTB lemez-kötet, ha betelt, hozzá csapok még egyet, majd ha az is, még egyet és így tovább, adatvesztés nélkül. :R

[ Szerkesztve ]

(#46038) gyugyo79 válasza Formaster (#46037) üzenetére


gyugyo79
addikt

Xpeno alatt jobb nem is erőltetni az SHR -t mert ha beüt a baj nincs szupport aki neki áll Hybrid raidet javítgatni (pláne ha annak is használod pld raid5-el különböző méretű lemezekkel mert egy raid1-be kb mindegy shr raid1 vagy "sima" raid1).
Viszont a Basic ugyan úgy bővíthető mintha Synology lenne.
De amiket hozzá akarsz adni azokon ne hozz létre kötet. Vagy ha már létrehoztál akkor töröld és utána hozzá fogod tudni adni.

[ Szerkesztve ]

(#46039) Formaster válasza gyugyo79 (#46038) üzenetére


Formaster
addikt

A fontos adatok külön raid1-en lesznek, ezekről lesz 2 backup, 1 usb hdd házon belül és egy másik hdd házon kívül, plusz a képek mennek flickr-be, a dokumentumok googledrive-ba ;] A többi merevlemezen kizárólag pótolható, netes tartalma lesznek, amit ugyan idő pótolni, de nem lehetetlen. Ettő függetlenül átgondolom :R

(#46040) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,

A D218J nas mennyire jó választás otthoni felhasználásra? Adat tárolás ( fotó, filmek, stb ), ezen tartalmak nézése TV-n tv boxon keresztül, torrent letöltés
2 db Seagaete IronWolf 2 TB HDD lenne benne

[ Szerkesztve ]

(#46041) akela91 válasza Peter.70 (#46040) üzenetére


akela91
addikt

Teljesen jó. Ezt használok pár hónapja. 4k HDR filmeket játszok le, torrentklines fut 0-24-ben, dolgoznak távolról rajta, egy szavam se lehet.

[ Szerkesztve ]

(#46042) tomi5244 válasza Peter.70 (#46040) üzenetére


tomi5244
őstag

Nekem az elődje volt, nem volt rá különösebb panaszom, talán a plex döcögött rajta kicsit. Én kicsit sokkalom az árát az 512 RAM miatt. Ha mondjuk nem kell RAID, vagy több lemez, akkor ugyan ennyiért a DS118, az erősebb és 1GB RAM

(#46043) Tuomas


Tuomas
addikt

Ha van egy vpn képes routerem, melyik a javallott: azt használni, vagy a NAS vpn szerverét?

We were here

(#46044) akela91 válasza tomi5244 (#46042) üzenetére


akela91
addikt

Lesz media box, ergo nem kell neki plex. Mehet a boxra a kodi, és mindent meg fog enni a nasrol transcode nélkül. (mint nekem). A ram elég volt nekem eddig mindenre. Sőt, VPN, webdav, NFS, DS, SMB servicek futnak párhuzamosan 0-24. (+ds photo sync)

Raidben használom 2x4TB wd reddel.

[ Szerkesztve ]

(#46045) Mezga Aladár válasza grafix (#46007) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Amikor a syno assistal ébresztettem a nas-t, a tűzfal ezt a portot jelezte. Meglepő de müxik.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#46046) fulcrum


fulcrum
tag

Sziasztok!
Egy DS415-ben adott 4x3TB lemez, SHR kialakításban. Most egyesével cserélném majd őket nagyobbra, ahogy kidőlnek, megy ahogy lesz pénzem. Az a kérdésem, hány lemez cseréje után, és milyen módon tudom megnövelni a kötet méretet?
:R

Linux for human beings

(#46047) gyugyo79 válasza Tuomas (#46043) üzenetére


gyugyo79
addikt

Attól függ melyik eszköz milyen erős, hogy kezeli a VPN -t van e pld.: hardveres támogatás és mennyire fontos a sebesség meg mennyi a maximum amit el szeretnél vagy lehet érni. A Synology 2600 routerén max l2tp/ipsec -el lehet a DIGI 200 fel irányának (kb ez az átlag otthoni gyorsabb internet előfizetések maximuma és mivel a 2 végpont közti gyengébb láncszem általában a fel irány ezért ez írom példának ) a maximumát karcolgatni míg a 918+ os NAS -al kb mindegy és egy openVPN komolyabb titkosítással is csak marginális processzor terhelést okoz és ki lehet a maximumot hozni (internet sebesség - VPN tunel veszteség).
Én ezért otthon a NAS-t használom pld. és vagy l2tp/ipsec -el amikor a sebesség a fontos vagy open -el ha olyan helyről kell belépnem ahonnan inkább a biztonság.

fulcrum
https://www.synology.com/hu-hu/support/RAID_calculator

[ Szerkesztve ]

(#46048) rambo666


rambo666
csendes tag

Sziasztok!

Nyár eleje óta van egy Syn DS115j tipusú NAS-om. Már régóta használok egy Phillips Streamium netrádiót, zenelejátszót. A NAS-ra másoltam zenéket, a lejátszóval elérem UPnP -vel.

Egy ideje azt vettem észre, hogy váratlan időközönként a stremium újraindul, resetel az órája ami netről
szinkronizál. Ilyenkor ha bekapcsolom és kikattintom a szinkronizálást, majd újra be akkor azonnal rendbe jön.

Ezek a gondok csak akkor jönnek elő, ha a NAS és a lejátszó egy Wifi hálózaton van.

Ha a playerrel átmegyek egy másik WIFI-re a probléma megszűnik, csak persze a zenéimet ekkor már nem érem el, csak Netrádióként használhatom.

A SYN-en valamilyen szolgáltatásokat ki kellene kapcsolnom, hogy a probléma megszűnjön.

Tudna valaki segíteni ebben, mert nem tudom mi hol található, mihez kezdjek?

Köszönöm a segítséget!

(#46049) Tuomas válasza gyugyo79 (#46047) üzenetére


Tuomas
addikt

A router egy asus rt ac66u-b1 kétmagos precesszorral, a NAS egy ds 215j. A net feltöltési sebessége max 10 mbit/s.
NAS-on fut médiaszerver is, meg egyéb feladatok, ha a router jobban bírná és megbízható is akkor ezt a feladatot rábíznám, így kicsit tehermentesítve a NAS-t

[ Szerkesztve ]

We were here

(#46050) gyugyo79 válasza Tuomas (#46049) üzenetére


gyugyo79
addikt

De azt, hogy azon a rourteren az általad használ firm. -el milyen stabil azt csak te tudod meg ha kipróbálod vagy a router topikjába kapsz infót mástól jobb eséllyel. De az se releváns neked, hogy nálam a 918+ -on atom stabil a VPN mert más processzorral szerelt másik modellt használsz. Tehát vagy kipróbálod vagy vársz, hogy egy másik 215J tulaj írjon tapasztalatot VPN használatról.

A max 10 mbit/s miatt én azt mondom, hogy elvileg mind-egynek kéne lennie mind a routernak mind a NAS-nak. Én elsőnek a routeren állítanám be (akkor nincs NAT olva a VPN csatlakozás) ha valami gubanc van vele akkor nézném meg a NAS-t.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.