Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35451) bahilbalazs


bahilbalazs
csendes tag

Sziasztok!
Barátkozom nagyon a SYNOLOGY DS216J NAS-ommal, segítség után be is tudtam állítani már, üzemel is szépen, viszont akadt egy kis gondom.
Mégpedig az, hogy 2 db 1T-ás WD vinyó van benne amit elvileg úgy állítottam be, hogy tükrözve működjenek, ez álltal ügye 1T adatot tudok rá tenni papíron.
Na már most én felmásoltam rá egy mappaszerkezetet melynek a mérete 212.52 GB és mégis használtnak 416.29 GB-ot ír és rendelkezésre állónak csupán 495.94 GB-ot. Most akkor mit nem csináltam jó? Nem csak azt a 212.52 GB-ot kéne elfoglalnia? Ez az SHR rendszer nekem kicsit káosz még, nem teljesen fogom fel, hogy mire is jó?! Ez lehet a hiba? Orvsolni, hogy tudom?
Csatolom a képet is hozzá!
Mit nem csináltam jól? Mi ez a jelenség ami fenn áll nálam?
Előre is köszönöm a segítő válaszokat!

(#35452) Borisz76 válasza bahilbalazs (#35451) üzenetére


Borisz76
veterán

Feltetted a Cloud Station-t ?

Ha igen és nem piszkáltad akkor gyárilag 32es verziókövetés van benne, azaz 1 fájl 32 változatban tárol !
Ez igaz azokra a fájlokra is amit később törölsz.

Vagy a verziókövetést állítsd be neked megfelelő értékre , vagy ha nem kell az alkalmazás, akkor töröld az egészet.

Ha törlöd és nem jön vissza a tárhely , akkor a lomtárat is ürítsd ki !

Nyugi....nem az SHR hibája, hanem a gyárilag sz@rul beállított Cloud Station-é.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#35453) bahilbalazs válasza Borisz76 (#35452) üzenetére


bahilbalazs
csendes tag

Ohh igen, használom a Cloud Stationt több felhasználóval!

Akkor lejjebb vegyem ez a 32 váltoaztot vagy kapcsoljam ki?

(#35454) Borisz76 válasza bahilbalazs (#35453) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen, pontosan.
Ha kell , akkor az értéket állísd 1-2-re vagy ha nem kell , akkor töröld az egészet.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#35455) bahilbalazs válasza Borisz76 (#35454) üzenetére


bahilbalazs
csendes tag

Mi az értelme amúgy ennek? 32x van meg ugyan az a fájl mondjuk?

(#35456) Borisz76 válasza bahilbalazs (#35455) üzenetére


Borisz76
veterán

Ezt nem tudom neked megmondani, mert nem használom :)

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#35457) bahilbalazs válasza Borisz76 (#35456) üzenetére


bahilbalazs
csendes tag

Oksa köszönöm, kikapcsolom akkor ezt benne és törlöm a lomtárat! Remélem visszajön szépen a tárhely :) :DD

(#35458) bahilbalazs válasza Borisz76 (#35456) üzenetére


bahilbalazs
csendes tag

Ha kikapcsoltam és töröltem a lomtárat is és még mindíg ugyan annyi helyet foglal akkor mit kell törölnöm még?

(#35459) Borisz76 válasza bahilbalazs (#35458) üzenetére


Borisz76
veterán

Türelem....idő kell neki mire mindent töröl.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#35460) bahilbalazs válasza Borisz76 (#35459) üzenetére


bahilbalazs
csendes tag

Rendben várok türelemmel! Köszi ☺

(#35461) gyugyo79 válasza bahilbalazs (#35458) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha kiváncsi vagy az ette e meg a helyet akkor a CSS-beállításinál van egy olyan, hogy meg lehet nézni a felhasznált adatmennyiséget (tudod ellenőrizni, hogy ott van e a hiányzó hely). Ha be volt állítva, hogy a törölt fájlokat őrizze meg akkor pld. hiába vársz arra, hogy felszabaduljon. A verzió intézőbe van egy olyan, hogy törölt fájlokat mutassa, ha ez be van kapcsolva törölhetőek azok is. A gyors törlés a CSS -ben a mappa letiltása és utána vissza engedélyezése vagy a drasztikusabb CSS törlés és vissza rakás és utána már az okosabb beállítás :)

[ Szerkesztve ]

(#35462) bahilbalazs válasza gyugyo79 (#35461) üzenetére


bahilbalazs
csendes tag

Köszönöm! Végül a gyalu segített! CSS törlés majd vissza telepítés! Legalább már értem mi volt ez a funkció :D nem fogom használni! Lomtárral kiváltható nekem az elég! Köszönöm

(#35463) Madwe válasza bahilbalazs (#35462) üzenetére


Madwe
nagyúr

A verziókövetésnek nem csak törléskor van értelme, hanem amikor pl word doksiban vissza tudod követni az elmúlt x rámentést - otthoni környezetben teljesen felesleges amúgy kb :)

(#35464) Csokifalo válasza Borisz76 (#35421) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

Köszi Borisz!

Még azon filózok hogy ezt a 4 lemezes 4 éves "matuzsálemet" meghagyom így ahogy van és veszek
mellé egy korszerűbb egylemezes DS118-ast csak torrentre, mert a laptopon a torrent felmegy 90MB-ra is, miközben ezzel a 4 éves NAS-al 10 MB-okat mértem :( viszont full HD anyagok tv-re küldésében makulátlan még ez is még sok is. Két NAS között a másolás gondolom megy ugyan olyan gyorsan mint ahogy most a laptopról tolom a 4 lemezesre? Egymást látják normálisan? Nem nehéz újonc számára ennek a konfigurálása?Nem szeretném egész éjszaka járatni a laptopot

DS118-ban egyébként bővíthető a RAM házilag? Ha igen van értelme? Ezres nettel mennyi a torrent speed plafon?

[ Szerkesztve ]

(#35465) Mezga Aladár válasza Madwe (#35463) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

otthoni környezetben teljesen felesleges amúgy kb :)

Lehet neked felesleges, más használja. Nem kéne ennyire sarkosan.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#35466) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Sziasztok. Na megrendelném a NAS-t. Három kérdés maradt nyitott egyelőre:

1. 218Play vagy 218+? Megéri a felárat a 218+? - Nem tudom szeretnék e transzkódolni mert nem tudom lesz e rá igényem a jövőben, a + ram, főleg ha 6GB egyáltalán segít e, illetve az intel proci, meg a később csatlakoztatható bővítőegységben látom a differenciát. És végülis csak olyan 30K a különbség a kettő között.
Leginkább torrent és, media gyűjtemény lesz a fő felhasználási terület, illetve a telefonok, számítógép automatikus szinkronizálás, fénykép feltöltés.Viszont a Plex az menne rajta, de nem transzkódolva ....

2. Ha meglesz és nekiállnék mivel csak 2 winyó (4+6) lesz benne, nem igazán szeretnék tárhelyet bukni a raid miatt, viszont egybe sem szeretném fűzni őket , nehogy adatokat bukjak , ha az egyik winyó beadja a kulcsot. Szóval, hogyan fogjak neki? Beleteszem a winyókat és kész hagyom ahogy vannak és akkor két külön kötetként fogja őket kezelni? A belső beállításokban pedig majd meg tudom adni a célmappákat, hogy mondjuk a torrrent a Disk1/Torrent mappába kerüljön, A Fényképek automatikus mentése a számítógépről és a telefonokról pedig a Disk2/Fényképek/user/ mappákba? Biztonság annnyira nem fontos, nyílván az, de a fényképek több helyen is megvannak, a többi pedig csak film, zene, sorozat lenne...amik pótolhatóak.

3. Írtátok korábban, ha a Download Stationnal töltök lefelé, akkor a Torrent áthelyezése után (a /torrentek mappából a Filmek/HD/Filmcímemagyarul/torrentfile helyre akkor meg fog maradni a seedben is. A kérdés, hogy ezt, hogyan tudom megtenni? Csak a download stationnel egyesével torrent letöltési helyének megváltoztatásával, vagy a File Stationnel áthelyezett (move) állományokat is tudja majd a helyén kezelni? Esetleg számítógépről Total Commander is?

Köszi a válaszokat

[ Szerkesztve ]

(#35467) WaterWave válasza Szaszabond (#35466) üzenetére


WaterWave
veterán

én is ebben a cipőben jártam, és a 218+ mellett döntöttem, következő hónapban veszem meg..

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#35468) Csokifalo válasza Szaszabond (#35466) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

Én csak annyit fűznék hozzá mint újonc hogy nekem se kellet a raid ( SHR ) egy hónapja mert hát ugye "csak" filmek...
Eredmény: össze raktam a 4 lemezes cuccot, erre az második nap össze szakadt egy winyó...
Természetesen akkor amikor már vissza töltöttem rá mindent, a mentés cuccot meg eladtam
Az addig oké, hogy najóóóó azt az egyet újra töltöm, csak pár száz film 3 terrán...csakhogy mi a garancia,
hogy nem fog kihalni minden héten/hónapban egy? Úgyhogy össze szorítottam a fogam, és a 4 db 3 terrás helyett lett 2 db 6Tb, 2 db 3Tb, így 18Tb-ból van 12Tb, de nem fáj a fejem, egyszer elég volt megtapasztalni a Murphyt...
Később ahogy lesz rá keret a maradék 2db 3Tb-t is felváltja majd 2 db 6Tb red

[ Szerkesztve ]

(#35469) gyugyo79 válasza Szaszabond (#35466) üzenetére


gyugyo79
addikt

1: Ha belefér akkor vegyél 218+ -t. Vissza olvasgatsz vannak indokok miért jobb az intel processzoros NAS esetleg. Viszont mivel a PLEX -et írtad is ->
Jelenleg PLEX sincs még a play re.
Itt az ide vonatkozó utolsó infó a PLEX fórumról.

2: (#34169) gyugyo79

3: Igen működik (amikor jól működik) amíg 1 köteten belül rakod / rakatod át addig + helyet se foglal mert csak a hard link íródik át. Ha a másik kötetre (HDD) rakod át akkor egyszer megmarad az ideiglenes könyvtárnak kijelölt helyen is meg a másik köteten is. Ez egész addig lesz így amíg a seed feltétel nem teljesül, ha az teljesült az ideiglenes helyről törlődik.

(#35470) Csokifalo válasza Szaszabond (#35466) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

Jaaa és még a 2-es ponthoz: amit beteszel winyót azoknak az adatoknak kampec mert saját formázást használ amit még pc-n se látsz hiába rakod dokkolóba.Mint újonc én is azt hittem fogom a 12 terrámat és berakom külön kötetenkét és szia...hááát nem így megy

(#35471) Borisz76 válasza Szaszabond (#35466) üzenetére


Borisz76
veterán

3. ponthoz : DS által letöltött és áthelyezett adatok.

Lesz két HDD-d , 2 db köteted.
A DS a telepítésnél kérdezi, hogy melyik kötetre települjön.
( Ha 1 db HDD-vel indulsz , akkor nem kérdezi mert csak 1 helyre mehet.... )
Mondjuk te az 1. kötetet választod.

Megadod a letöltési mappát Pl.: 1kötet/download

Elindítasz egy letöltést amit a DS az 1. kötetre egy rejtett mappába fog leszedni.
Ha kész a letöltés, akkor láthatóvá válik az 1kötet/download mappában az anyag.

Ez után azt csinálsz vele amit akarsz :
Mozgathatod / átnevezheted a File Stationnal vagy akár a Total Commanderrel is.
A seed ezektől függetlenül megy tovább.
Ez 100% mert én is így használom.

Az 1.köteten akkor szabadul fel hely HA a DS-ből törlöd a feladatot.
DE akkor is megmarad az anyag a 1kötet/download mappában vagy ott ahová átmozgattad.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#35472) Csokifalo


Csokifalo
aktív tag

Egyébként ha a 4 lemezes cucccomhoz beraknék egy másik egylemezest csak kizárólag torrentre, akkor melyik javallott jobban? a 2 magos de nagyobb procis 116-os vagy a 4 magos de kisebb procis 118-as? csak és kizárólag torrentre, mert a filmezésre lenne a másik

[ Szerkesztve ]

(#35473) bandi20 válasza Szaszabond (#35466) üzenetére


bandi20
aktív tag

En a 218+ mellett döntöttem kedden jön ! :) sok volt nálam is a dilemma , de meg hozza jött a 4 vs 2 rekesz dilemma , de megoldom két rekesz meg kulso vinyo a fontos adatoknak!

bandi

(#35474) Borisz76 válasza Csokifalo (#35464) üzenetére


Borisz76
veterán

A NAS-on található megosztott mappát mint hálózati meghajtó fel lehet csatolni.
Teszem azt a laposban a rendszerlemezed a C meghajtód.

Felcsatolod a nas-ról a laptopra a Filmek mappát....ez lesz a D meghajtó.

Az új NAS-on meg a létrehozott Download/Torrent ....letöltögetős mappádat csatolod fel. ( E )

És voalá Mintha csak lemezek között másolnál a Total Commander-el.
Remélhetőleg a kábelezés a nas-ok és a router között gigabites ( Cat5e , Cat6 kábelek ) és akkor gyorsan tudsz adatokat mozdatni egyik nas-ról a másikra.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#35475) Multibit válasza Csokifalo (#35472) üzenetére


Multibit
veterán

Kérdezd meg a DS118 tulajoktól, hogy mennyi a plafon letöltéskor! DS116-tal kb. 30 MB/s érhető el max.

(#35476) Multibit válasza Borisz76 (#35474) üzenetére


Multibit
veterán

Azért két NAS közötti másoláskor ne járassuk meg feleslegesen a bájtokat! :N

(#35477) Csokifalo válasza Multibit (#35475) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

köszi
hát akkor kedves DS118 tulajok, mennyi a max speed a download station-nel ezres nettel? :DD neten nem sokat találok róla még túl friss

kábelezésem amúgy cat6 az egész lakásban.
ezt a felesleges járatást hogy érted? :)

a csatolás amit írtél azt jelenti akkor ezek szerint, hogy a laptop nem elkerülhető ha másolni akarok egyikről a másikra, tehát file staation nem fogja látni a másikat?!
Akkor az egyetlen mód ha a laptopot ki akarom hagyni, a biztonsági mentés?

[ Szerkesztve ]

(#35478) Borisz76


Borisz76
veterán

A fórumtársak által linkelt videókról én azt szűrtem le, hogy INTEL procis NAS-ok a legjobbak a DS futtatására....főleg ha a letöltési sebesség is lényeges.

Sebességmérési eredmények a fórumtársaktól :

DS 718+ Intel Celeron J3455 quad-core 1.5GHz, burst up to 2.3GHz
A letöltési sebesség meghaladja az 50 MB/s-t.

DS 216+II Intel Celeron N3060 dual-core 1.6GHz, burst up to 2.48GHz
A Letöltési sebesség meghaladja a 60 MB/s-t.

Én ebből azt szűrtem le , hogy nem feltétlen a a magok száma számít hanem az elérhető max órajel !

Tehát egy 2 magos 2.48 GHz-en járó proci gyorsabban tölt lefelé mint egy 4 magos 2.3 GHz-s ???

Bár nehéz ezt így eggyértelműen kijelenteni mert eltérő körülmények / eltérő torrentek / eltérő seed-elők mennyisége.

Ez a letöltési sebesség pedig szerintem teljesen elfogadható.

A Download Station bejegyzésben meg is nézhetitek a videókat a letöltési tesztekről.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#35479) Multibit válasza Csokifalo (#35477) üzenetére


Multibit
veterán

Éppen arra értettem a “felesleges járatást”, hogy kikerülhető a laptop.

(#35480) Csokifalo válasza Borisz76 (#35478) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

de egylemezesben csak én nem látok intelest?

(#35481) Csokifalo válasza Multibit (#35479) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

de ha azon futtatom a total commandert akkor nem kerülöm ki vele mert nem kapcsolhatom ki max nem rajta keresztül mennek az adatok de a program futtatásához be kell legyen kapcsolva akkor ugyan ott vagyok, sőt, laptopot kidobom akkor a másik szobába és 90MB-al szedem le a rajta lévő
hyperx ssd-re a cuccot Qtorrenttel, aztán a kész torrenteket meg átdobatom vele a NAS-ra... feltöltés jelenleg nem izgat mert huszas arányom van mindenhol, max veszek prémiumot
90MB-ot meg egy NAS se nagyon tud download stationnal
monitor nélkül meg a laptop se nagyon fogyaszt többet mint a NAS
Szóval akkor ebben az esetben nekem a plusz NAS vételének értelme kétséges a meglévő 4 lemezes mellé?!

[ Szerkesztve ]

(#35482) Borisz76 válasza Multibit (#35476) üzenetére


Borisz76
veterán

Nálam a PC-re fel van csatolva mindkét kötet.

És mindíg a TC-t használom.

Kötet1-ről jön a kábelen az adat a PC-hez, majd vissza megy ugyanazon a kábelen a Kötet2-re mert oda helyeztem át.

Így elviekben a gigabites háló felét tudom kihasználni mert ugye oda vissza megy az adat 1 db kábelen.
Jelen esetben ez kb , akkor 50-55 MB/s lenne.

Most jön a költői kérdés ?

Akkor , hogy a fenében másolok ezzel a megoldással átlagosan 200 MB/s-al ?

Most csináltam gyorsan egy tesztet is :

Hát...ezek alapján szerintem nem járatja meg a biteket....
Mert ilyen sebességet tuti nem tud a gigabites hálózat.

Mod : Most megnéztem azt is ha kötet1-ről másolok valamit kötet1-re másik mappába.
De ugyanez a szitu, bőven gigabit felett ez is.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#35483) Pubszon válasza Borisz76 (#35482) üzenetére


Pubszon
veterán

Feladatkezelőben monitorozd közbe a hálókártya forgalmát is. Tuti nem megy át a gépen az adat.
Amúgy a full duplex nem az hogy oda és vissza is 1Gb/s? :B

MOD: Két NAS között szerintem át megy a gépen az adat, már csak a jogosultságok kezelése miatt is.

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#35484) tobias40 válasza Borisz76 (#35482) üzenetére


tobias40
veterán

De ebben az esetben járatod pluszban a pc-det,igaz?
A kérdező sztem nem akar még egy gépet járatni hanem a két nas megy és azok másolgatnak egymásra... :C

(#35485) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Úgy hogy a másolás a nas két kötete között történik.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#35486) Csokifalo válasza Mezga Aladár (#35485) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

és ha kikapcsolod a pc-t?
nyilván megáll a másolás is?!

(#35487) Borisz76 válasza tobias40 (#35484) üzenetére


Borisz76
veterán

Én járatom a pc-t mert játszom ,filmezek , netezek.
Nincs külön media playerem csak a gép , tv , házimozi vas.

És elsősorban torrentezésre valamint tárolásra használom a nas-t.
Ebből következik, hogy a letöltött anyagot időnként szét kell válogatni.
Sorozatokat , filmeket , zenéket , játékokat....mind-mind a megfelelő mappába kell átpakolnom. Rend a lelke mindennek....
Így ha valamit keresek később könnyebb megtalálni.

És a pc-n a TC-t már rettentően megszoktam.

Ha ezt a File Stationnal csinálnám...kb ugyanaz..a pc akkor is kell.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#35488) Csokifalo válasza tobias40 (#35484) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

jól érted, hiszen akkor felesleges torrentre vennem egy másik NAS-t ha utána meg járatni kell másolni a laptopot, akkor az le is tölthet és felesleges letöltésre másik NAS-t vennem a 4-es mellé

(#35489) Csokifalo válasza Borisz76 (#35487) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

jogos, nekem is 1999 óta volt PC-m csak most kellett a hely a baba miatt meg amúgy se használtam már annyira ki ( játékra PS4 ) és ezért mentem át laptopra, viszont nem akartam dokkolózni a film gyűjteményemet azért lett a NAS. Csak mivel 2 tv-hez elég volt egy 413j is, így azt vettem használtan, viszont így meg az kevés torrent futtatásra, azért gondolkodtam egy másik egylemezes NAS-ban, de ha a laptop vagy pc úgymond szükséges, akkor minek vegyek torrentre egy másik NAS-t amikor a laptop van annyira bika hyperx ssd-vel, hogy fullosan kihasználja az ezres netet, és dolgozni is lehet vele, van benne 16GB ram stb
egyedül a hűtése kissé hangos lehet de akkor a másik szobába rakom át max estére

[ Szerkesztve ]

(#35490) #44416768


#44416768
törölt tag

Ds218+ Nashoz milyen HDD-t ajánlotok?
Wd red?
Wd purple?
5400 rpm, vagy 7200?

(#35491) tobias40 válasza Borisz76 (#35487) üzenetére


tobias40
veterán

Értelek,én is ragaszkodom a totalcommander-hez nem értem miért nem csinálták meg syno-ra is tuti nagyon sokan használnák! :R (ismerem az MC-t de nekem nem jött be,nem uanolyan faxa mint a TC! )
File Stationnal csak addig kell a 3. gép amíg el nem indítod a másolást sztem,ha már elindult akkor ki is léphet/leállíthatod a 3. gépet,nem? :U

És gondolom hogy uanazokat a sebességet kell minimum produkálnia így mintha a TC-vel másolnál egy 3. gépről! :Y

[ Szerkesztve ]

(#35492) Borisz76 válasza Csokifalo (#35489) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha megszállott torrentező vagy és távolról is akarsz indítani ( okostelefonról ) , akkor esetleg.

De mint írtad is 1000-s net , amit a laposod majdnem teljesen ki is használ szerintem is felesleges.
Percek alatt letöltesz egy nagyobb fájlt is.....
Aztán te is átpakolod a NAS-ra, szortírozva, hogy aztán élvezd a TV-n :)

Bár igazság szerint én tervezem egy 2/4 lemezes nas vásárlását.
Pont a folyamatos töltögetés miatt.

Ez annyiból lenne jó - nálam - , hogy akkor a DS2415+ nas első kötete ( 12 lemez ) lekapcsolhatna standby üzemmódba. A 2. kötet lekapcsolja a lemezeket de az 1. kötet nem tudja mert fut a DS.

Ha lenne egy másik nas-om , akkor a nagyvas csak akkor pörgetné fel a lemezeket ha filmezek.

Tobias40

File Stationnal csak addig kell a 3. gép amíg el nem indítod a másolást sztem,ha már elindult akkor ki is léphet/leállíthatod a 3. gépet,nem?

Pontosan. PC-n a File Station-t 2X megnyitva könnyen lehet másolgatni.
Ha már elindult a folyamat a PC-t ki lehet kapcsolni.
Mert ugye a FS a NAS-on fut....az meg bekapcsolva marad.

Amúgy igen....nagyon örülnék én is egy TC "klónnak" a DSM felületén.
A Midnight Commander-t feltettem aztán nem rakott ki hozzá parancsikont.
Aztán olvastam, hogy hogyan lehet elérni/ használni.
Hát az nekem nem jött be.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#35493) Pubszon válasza Csokifalo (#35489) üzenetére


Pubszon
veterán

Én rászántam magam, bekábeleztem a lakást, mondjuk csak szabadon a padláson vannak a vezetékek, ahova amúgy nem járunk. Egy központi helyen van egy szünetmentesen a gigás switch és a NAS is, onnan megy a kamerához és a többi routerhez is a vezeték. Így a spájzba egy sarokba van minden, ott a hőmérséklet is jó és a zaj sem számít. :D
Mondjuk nálunk csak 50-es net van, de ha nagyobb lenne sem nagyon érdekelne. 5 nap seed után törlődnek a folyamatok, meg ráérnek lejönni a dolgok, a nagyobb cuccokat este töltöm le úgy is.

Egyébként ha cserélnék, nekem egy DS214+ elég is lenne. (Volt most egy 100 euróért, csak ne szállította a pali :W )
A DS213j is nagyon jó, de a kamera miatt nem tud csak ~70MB/s-ot.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#35494) Borisz76 válasza #44416768 (#35490) üzenetére


Borisz76
veterán

Más is kérdezte már....

5400-s elég, halkabb és hűvösebb.
Aztán, hogy melyik márka melyik modellje....azt majd a pénztárcád eldönti :)

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#35495) Csokifalo válasza Borisz76 (#35492) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

Pontosan. PC-n a File Station-t 2X megnyitva könnyen lehet másolgatni.
Ha már elindult a folyamat a PC-t ki lehet kapcsolni.
Mert ugye a FS a NAS-on fut....az meg bekapcsolva marad.

tehát két külön böngésző ablakban megnyitom a két különböző NAS file station-jét, és simán át
lehet húzni egyikről a másikra a fájokat?

azért még mindig kiváncsi lennék egy DS118-as max DStation sebességére mondjuk 50 betöltött torrenttel

(#35496) Borisz76 válasza Csokifalo (#35495) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem írtam, hogy 2 külön nas !

Annó kipróbáltam, hogy az 1 szem nasomon ha 2x nyitom meg a File Stationt ( 1-ik a Download mappa , másik a célmappa ), akkor aránylag egyszerűen tudok másolni 1 nason belül.

MOD :

Bocsánat, én voltam figyelmetlen !!!! :R

Te 3. gépről írtál....tehát 2 db nas-ra és 1 db pc-re gondoltál.

Én meg 1 nason belül másolgattam a File Stationnal , aztán a gépet meg kikapcsoltam

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#35497) Laposelemer válasza Borisz76 (#35492) üzenetére


Laposelemer
tag

A 2 böngésző is jó megoldás 2 NAS közötti másoláshoz.

És mi van, ha az egyik NAS File Station-jébe felcsatolod a másik NAS-t, mint hálózati meghajtó?
Vagy mindkét NAS-on megcsinálni és onnan mindegy melyiken lépsz be, másolhazsz oda-vissza.

Csak egy ötlet...

[ Szerkesztve ]

(#35498) Borisz76 válasza Laposelemer (#35497) üzenetére


Borisz76
veterán

Elképzelhető, hogy működik.....sajnos nincs2 nas-om, hogy kipróbáljam.

Bár a FS-ben van Eszközök / Távoli mappa telepítése / CIFS megosztott mappa.
Ha jól gondolom itt fel lehet csatolni a pc-n lévő megosztott mappát.

Hasonló megoldás lehet egy másik nas mappájának a felcsatolása is....

De ez csak elmélkedés, amíg valaki ki nem próbálja.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#35499) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Akkor összegezve, remélem jól értettem őket

1. DS218+ lesz, mert az jobb mint a DS218Play, mert Intel, meg mert csak :), a ram mennyisége még kérdéses, hogy kell e majd bele a +4GB vagy elketyeg ezzel a 2GB val is....miben is segít neki a +ram?

2. A két winyó két külön meghajtóként simán berakható, de előtte a NAS formázni fogja magának, de eztán kötet 1, kötet 2. néven lesznek megtalálhatóak, nem kell semmi raid, jbod, shr hanem maradok a sima Basic-nél.

3. Torrenteket a DS rejtett helyen tárolja a és egy másolatot fog igazából a downloads mappában létrehozni amikor végzett, emiatt akárhová is pakolom a letöltés után a seed menni fog tovább, majd miután a DS feladatai közül törlöm, utána fog törlődni a rejtett helyről és szabadul fel az a hely is. ( a másolattal pedig azt csinálok amit akarok, az nem befolyásolja a DS-t)

(#35500) #44416768 válasza Borisz76 (#35494) üzenetére


#44416768
törölt tag

Köszönöm, visszaolvastam, de ezt a bejegyzést nem láttam.
Akkor 5400 rpm és a red ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.