Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) claire78 válasza Madwe (#26000) üzenetére


claire78
senior tag

Ez csak egy másik NAS lehet, vagy PC megosztott mappáját is meg lehet neki adni?

(#26002) Madwe válasza claire78 (#26001) üzenetére


Madwe
nagyúr

PC is lehet tudtommal de még nem próbáltam, azonban pc-nas között a cloud stationt javasolnám inkább, az kétirányú szinkronként is tud működni, s általában az ott hasznosabb.

(#26003) _kovi_


_kovi_
aktív tag

Sziasztok!

Tudtok adni egy leírást arról hogy a download station-t hogy kell beállítani? Azért mert NEM seedel.
Port kiengedve a routeren, az rendben. Letöltődnek a torrentek, de vissza már nem akar menni.. 10 torrent van a listában.
Google-t próbáltam nem hoz találatot.
Köszi !

(#26004) Madwe válasza _kovi_ (#26003) üzenetére


Madwe
nagyúr

(#26005) Essejó válasza _kovi_ (#26003) üzenetére


Essejó
veterán

Igy:

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#26006) dni


dni
őstag

Sziasztok!

Syno NAS-omat jelenleg csak a belső hálózatról érem el, ha mégis szükségem volna az onnan elérhető adatokra, szolgáltatásokra akkor az ASUS routerem által biztosított OpenVPN-en keresztül szoktam hozzáférni.
Az OpenVPN-en keresztül elérhető sebesség nem túl masszív (cca 3Mbit/s), de általában elegendő azokhoz a dolgokhoz, amit ritkán el kell érnem.
A kérdésem az volna, hogy miként volna célszerű kialakítanom a NAS elérését, hogy az még elég biztonságos legyen de jobban ki tudjam használni az elérhető 200Mbit/s-os feltöltési sebességemet?

Válaszaitokat, ötleteiteket előre is köszönöm.

(#26007) Magi válasza Madwe (#26000) üzenetére


Magi
tag

Köszönöm szépen a gyors választ.

Igazából a legjobb úgy lenne, ha valós szinkron lenne. (Elég az egyirányú).

Tehát én Budapesten törlök valamit, akkor az törlődjön Győrben is, de Győrben ne tudjanak törölni. (Bár ezt megtudom oldani jogosultággal is tehát nem feltétel.) Az azonban mindenképp jó lenne, ha Győrben is tudnák a szinkronizált cuccokat nézegetni (pl. fotók filmek stb.). Emiatt a backup ha jól gondolom nem jó megoldás.

Köszi

Magi

(#26008) Sanya


Sanya
nagyúr

Egy 2 hálócsatlakozós nast tudok routernek használni?
Pl 916+

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#26009) Sanya válasza dni (#26006) üzenetére


Sanya
nagyúr

Webdav elérés nem jobb? Vagy a nas openvpn elérése jobb lehet.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#26010) dni válasza Sanya (#26009) üzenetére


dni
őstag

Valószíleg beallítok a NASra is egy ovpn szervert az itt olvasottak alapján.

(#26011) Sanya válasza dni (#26010) üzenetére


Sanya
nagyúr

Azt írta, hogy a router openvpn-jét használta.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#26012) biker


biker
nagyúr

Érdekes felfedezés
A régi bittorent sync kliens a nas bittorent sync klienssel nem kommunikál
A desktop BT sync uptodate.

Észrevettem, hogy bár a fejlesztő a syno szerint bittorrent mégis a resilio sync ami kommunikál vele, ami amúgy bittorrent sync, csak nem kék az ikon hanem fekete :)
És már megy is a sync.

De mindent elfogad, secret key, stb, csak nem megy a sync

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#26013) DasBoot


DasBoot
aktív tag

Szép napot, Mindenkinek! Nem biztos, hogy a kérdésem ide tartozik, de bízom benne, hogy találok megoldást a problémámra. Van egy Synology-m és benne, többek közt a music, System default shared folder mappával. Valamint 2 DLNA-képes eszközöm, ezeken meg is jelenik ez a Music, Photo és Video. A gondom az, hogy az általam készített zenei mappák (music, music 2, mp3...) csak úgy jelennek, hogy először be kell lépni Music-ba, majd By folder-be és itt vannak az előbb említettek (music, music2, mp3..). A konkrét kérdésem, hogy hogyan lehetne kihagyni ezt a köztes lépést, magyarul a Music-ot megnyitva közvetlenül elérjem azokat a mappákat. Remélem érthetően írtam le a problémámat. A válaszokat előre is köszönöm. Üdv.: Joe

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#26014) dni válasza Sanya (#26011) üzenetére


dni
őstag

Igen a routerét használtam, de az lassú. A ds415+ ben levő proci többre képes mint a Asus n66u-ja, és ha csak egy portot nyitok ki, valamint beállítom a szükséges biztonsági dolgokat, akkor nem nagy a kockázat, hogy valaki feltöri.

(#26015) Sanya válasza dni (#26014) üzenetére


Sanya
nagyúr

Dehogy tudja feltörni.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#26016) atilla100


atilla100
tag

Sziasztok!
Kezdő lennék, első NAS vásárlásán gondolkodom. Synology DS216j-t ajánlották illetve tetszik is. Mit tudtok róla mondani? Otthoni használatra lenne 20/2-es neten, torrentezni, adatokat tárolni. Mivel tud több mindent mint pl egy zyxel 520-as? WD Red menne bele, egyenlőre 1 darab. Mennyi torrentet bír el maximum egyszerre futtatni? Erősebb szoftverezettsége miatt a "gyengébb" hardvert jól kezelhetővé teszi? Mer tén a zyxel-nél ellentétesen képzelném el. Olcsó erősebb hardver de gondolom gyengébb szoftver. Illetve még olyan kérdésem van, hogy mennyire lehet majd a jövőben frissíteni ezt a készüléket szoftveresen?

Köszönöm előre is a segítségeteket.

(#26017) Ghost84


Ghost84
aktív tag

Sziasztok!

Már napok óta belassult a DS213J-m és most megnéztem miért ez a folyamat terheli a procit ez mi lehet hogy kell ezt leállítani?

synoscgi_syno.core.system.utilization

Elvileg az írja 59%-ra terheli de mégis olyan 80-100%on jár néha a proci az miért lehet?

Torrentbe csak 6 seed meg máskor max 26-30%ra ment fel ilyen terhelés mellet.

(#26018) Proxy2 válasza MrTwister (#25956) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Tetszik ez a teszt program le is mértem a cuccot itthon:

Proxy5

(#26019) dni


dni
őstag

Sikerült belőni az OVPN-t, Let's Encrypt-et a Synologyn, szépen hasít.

Másik kédésem, hogy van-e valakinek tapasztalata OneDrive szinkronizálással kapcsolatban? Szeretném beállítani a 1TB tárhellyel rendelkező OneDrive fiókomat, hogy egy mentést készítsek a fontosabb dolgokról a felhőbe, azonban a mentendő fájlok nem csak egy megosztáson találhatók meg, OneDrive mappaszinkronizációt viszont csak egy megosztásra lehet beállítani.
Van arra ötletetek, hogy miként lehetne áthidalni ezt a problémát, ha nem akarom hogy a mentendő dolgok duplán foglalják a helyet a NAS-on? Symlinkeléssel működhet?

(#26020) Madwe válasza Ghost84 (#26017) üzenetére


Madwe
nagyúr

Restart az ilyeneket meg szokta oldani, néha nálunk is van h beakad vmi, évente egyszer kb :D

(#26021) Sanya válasza dni (#26019) üzenetére


Sanya
nagyúr

A cloud sync-kel több könyvtárat is felszinkronizálhatsz, de titkosítva tedd!

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#26022) Ghost84 válasza Madwe (#26020) üzenetére


Ghost84
aktív tag

A restartot próbáltam sajnos nem oldotta meg a problémát.

(#26023) MrTwister válasza Proxy2 (#26018) üzenetére


MrTwister
őstag

Atyaég! :Y Ez milyen vason fut? Link aggregation, 10GB-es menedzselhető switch?

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#26024) Antilhu


Antilhu
tag

Sziasztok,

Megy valakinek a WordPress (MariaDB-vel) DS211j-s NASon?

Nekem nagyon úgy tűnik, hogy nem bírja el a vas. Kb 2 órája semmire sem válaszol a NAS, sehogy sem érem el (sem böngészőből, sem a megosztott mappákat sem SSH-val).

Valakinek hasonló tapasztalat?

Előre is köszi!

(#26025) Proxy2 válasza MrTwister (#26023) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Üdv,

Ez egy xpenology, vmware vSphere alatt fut.
Igazán, csak a software képességeire voltam kiváncsi.
Mind a DSM, mind W10, virtuális gépen fut, és igen 10Gb link van közöttük.

Proxy5

(#26026) Rruuer


Rruuer
senior tag

hello lenne egy olyan problémám hogy ha tv-n akarok filmet nézni akkor mikor rámegyek a nasra kiírja hogy nincs megjeleníthető tartalom , valakinek valami ötlete?

(#26027) Borisz76 válasza Rruuer (#26026) üzenetére


Borisz76
veterán

NAS újraindítás.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#26028) Rruuer válasza Borisz76 (#26027) üzenetére


Rruuer
senior tag

megvolt, újraindexelés is

(#26029) Madwe válasza Rruuer (#26028) üzenetére


Madwe
nagyúr

Lehet a tvd médialejátszója nem támogatja a kodeket pl. Vagy ugyanazokat a filmeket usbn látja?

(#26030) Rruuer válasza Madwe (#26029) üzenetére


Rruuer
senior tag

eddig jó volt csak most kattant be

(#26031) AMDPista


AMDPista
tag

Sziasztok!

korábban dropboxot használtam, ott ha megnyitottam egy fájlt, akkor nem kellett letölteni, csak simán megnyitottam és módosítottam. Synology NASnál, letölti a pl. excelt és nem menti a módosításokat NAS-ra

olyat lehet, hogy mintha a NASban nyitom meg és mentse a módosításokat?

közi

(#26032) MrTwister válasza Proxy2 (#26025) üzenetére


MrTwister
őstag

Jó kis cucc lehet, 10Gb-es switched milyen van, úgy értem mi a pontos típusa? Itthonra gondolkozok egy ilyenen, persze ha több mint egy havi fizu akkor felejtős, csak úgy ötletelek, bírom az ilyen hálózati vasakat na! :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#26033) Intelligencs válasza Rruuer (#26030) üzenetére

Titkosított mappád van?

The Amiga, Born a Champion

(#26034) kenny123


kenny123
addikt

Sziasztok!

Ds115j egyik napról a másikra elérhetetlen. Több kliensből néztük, sehol sincs. Kábelen, kábel nélkül sem.
Ujraindítás után ugyanúgy, a ledek mindegyike villog.

Ötlet esetleg? Köszi.

yo

(#26035) Rruuer válasza Intelligencs (#26033) üzenetére


Rruuer
senior tag

Nem

(#26036) Patice válasza MrTwister (#26032) üzenetére


Patice
Topikgazda

ŐŐŐŐ, kifejtem bővebben azt, amit a kolléga írt:

"Ez egy xpenology, vmware vSphere alatt fut."

VMware az egy virtualizációs host rendszer, amiben különböző OS-eket tudsz virtuálisan futtatni. Ilyen rendszer lehet pl. a Synology DSM klónja, az XPenology.

"Mind a DSM, mind W10, virtuális gépen fut, és igen 10Gb link van közöttük."

Tehát a mérés az XPeno és egy szintén virtuális Win10 között zajlott. A két virtuális gép összekötésére a VMware virtualizál egy switch-et is a kettő (vagy több) gép közé, ami történetesen engedi a 10 Gbites kapcsolatot.

"Igazán, csak a software képességeire voltam kiváncsi."

A két virtuális gép közötti sebesség tehát csak a virtuális switch képességeitől függ, ami meg pusztán szoftveres limitáció + a hardver számítási kapacitásának függvénye.

Ergó semmilyen valódi 10 GB hálózat nincs a két gép között, ez a virtuális térben lezajlott sebességmérés volt csupán. :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#26037) MrCsiT válasza kenny123 (#26034) üzenetére


MrCsiT
addikt

A RESET gombot addig tartsd nyomva, amíg nem pittyen egyet.
Ezzel visszaáll a gyári alapértelmezett IP-re és portra az eszköz, viszont pl. az admin jelszót ha jól tudom nem bántja (ebben nem vagyok biztos. :U ) ..és akkor a 192.168.1.1 (ha jól emlékszem :B ) címen el kell érned, amennyiben a hálózat rendben van.

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#26038) crips15


crips15
csendes tag

Sziasztok,
tanácsot, segítséget szeretnék kérni.
Van egy DS216J két darab 2gb WD RED HDD-vel.
Az ütemezett teszt során már 2x ezt írta ki.
"gazdagép 1 lemezén I/O hiba történt, de most több újrapróbálkozás után megfelelően működik. Lehet, hogy a jelenséget meghibásodott szektorok okozták. Ha ez a hiba újra bekövetkezik, kérjük, hogy készítsen adatairól biztonsági másolatot, majd futtassa merevlemezén a S.M.A.R.T. tesztet a merevlemez állapotának vizsgálatához."
Illetve a hibás szektorok száma 2.
A S.M.A.R.T, teszt már tegnap este óta fut és 90 százaléknál nem akar tovább menni. Már többször nekifutottam a tesztnek de nem ment tovább, míg a 2. lemezen befejezte a tesztet.
Kell-e tartatom valamitől vagy mitévő legyek?

Előre is köszi a segítséget!

Üdv, Crips

(#26039) Patice válasza crips15 (#26038) üzenetére


Patice
Topikgazda

Első lemez "rosszalkodik", van már pár hibás szektorod, ha nem fut le a teljes S.M.A.R.T. teszt, akkor gyanús, hogy "haldoklási" fázisba került a HDD.

Tényleg készíts másolatot a fontos adataidról, amíg megy addig használd, pláne ha még garis, de legyen biztonsági mentésed, mert ha hirtelen megkotlik, akkor már késő lesz.

1. lemezed innentől kezdve nem megbízható...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#26040) Madwe válasza Patice (#26039) üzenetére


Madwe
nagyúr

Egyszerre vásárolt s beüzemelt, azonos tipusú hddk esetén, még ha raidbe is vannak, biztosabb megoldás ha rögtön tesz a helyére újat, amelyik rosszalkodik azt pedig leformázza s külső, bármikor meghal de nem érdekel hddnek használja szvsz. Mert azonos hddk esetén előfordul gyakran h egyszerre halnak le, erről elég ha megkérdezzük a ph! rendszergazdákat, ez volt az oka a múltkori lesz e adatvesztéses többnapos oldallehalásnak...

(#26041) crips15 válasza Madwe (#26040) üzenetére


crips15
csendes tag

Sziasztok!

Nagyon köszönöm a gyors választ. Akkor inkább csere lesz és elkezdem menteni a fontos cuccokat. Ahogy írtad is, olyan HDDnek érdemes használni amin nincsenek fontos cuccok. Ha veszek egy külső hdd tartót ami tápfeszültséggel megy és beleteszem a HDD akkor rá tudom kötni a DS216j-re? Vagy csak my passport típusú hdd-t lehet?
Illetve a csere hogyan legyen?

Előre is köszönöm!

Üdv, Crips

(#26042) Essejó válasza AMDPista (#26031) üzenetére


Essejó
veterán

Valahol jogosultsági problémád lehet. Mondjuk korábban még nem csináltam ilyet, de most indítottam egy Excelt létrehoztam benne egy oldalt amit elmentettem a Win szerinti Z meghajtóra, ami a NAS azon része ahol nem filmeket tartok. Kiléptem az Excelből. Majd megnyitottam az elmentett fájlt, töröltem belőle, majd mást hozzá adtam, rányomtam a mentésre és kiléptem. Majd megnyitottam megint és ott voltak a módosítások.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#26043) Madwe válasza AMDPista (#26031) üzenetére


Madwe
nagyúr

Szia, te ha jól értem webes felületen használod? mert ott így működik.

A windows intézőben vedd fel hálózati meghajtóként, akkor úgy működik ahogy szeretnéd :)

(#26044) Gabis


Gabis
őstag

Sziasztok!
Céges környezetbe (kb. 10-12 gép): dokumentumok kezelése engedélyek szerint, képek, videók tárolása, kívülről VPN-en való elérés elég a 216 vagy érdemesebb a 216+II-re beruházni?

(#26045) interfész


interfész
tag

sziasztok!!

ds115j vettem és az a problémám vele hogy nagyon lassan tölt le a DS. a roter mögött van egy sima pc és a SYno mind2 lanon. a pc-n a letöltés jön full sávszélességel (60Mbit/7-8MB vel töltök) míg a Synon csak max 4-5 jön és a proci 99% megy. na most ez egy 120Mbit s net mögé lenne majd de ha nem tudja akkor felejtős lesz. legújabb dsm van fent. a download station is naprakész

valaki ha tud segítsen

köszi

Minden ami számítástechnika, PC-k építése, szerelése, diagnosztizálása, alkatrész beszerzések, hálózat, stb. Érdeklődni lehet: 06-20-212-0898 A termékeket itt lehet átvenni: 1039 Árpád utca 64, H-P 9-16

(#26046) Madwe válasza Gabis (#26044) üzenetére


Madwe
nagyúr

Elég, egy 214es is megbírkózik 20-30 emberrel röcögésmentesen, akkor csakcsak elég a 216 gondolom.

Ami megfogja, de az a +-t is meg fogja fogni ( :P ) az a képek, videókhoz thumbnailek készítése, amikor feltöltesz rá egy új képet, csinál belőle kisebb változatot, ami sok kép esetén órákra megterheli a procit. Ezt érdemes kiszedni sztem, mert csak akkor van jelentősége, ha a webes fotónézegetőjüket használjátok...

(#26047) Patice válasza Gabis (#26044) üzenetére


Patice
Topikgazda

Egy szavazat a 216+II-re. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#26048) Essejó válasza interfész (#26045) üzenetére


Essejó
veterán

Ennyit tud a vas...

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#26049) interfész válasza Essejó (#26048) üzenetére


interfész
tag

tényleg??? 32e FT ért tud 30-40Mbit et??? ez biztos??

Minden ami számítástechnika, PC-k építése, szerelése, diagnosztizálása, alkatrész beszerzések, hálózat, stb. Érdeklődni lehet: 06-20-212-0898 A termékeket itt lehet átvenni: 1039 Árpád utca 64, H-P 9-16

(#26050) Madwe válasza Patice (#26047) üzenetére


Madwe
nagyúr

Céges környezetben ahol főleg office fileok tárolása és szerkesztése a cél, sokkal kevésbé terhelt a rendszer, mint egy tipikus otthoni felhasználónál, aki 25 gigás filmeket streamel, on the fly átkódol, miközben torrentezik pl. Azokhoz kell vas, de pl a linkelt képen a 213asunk látható, jelenleg 25 ember használja bejelentkezve...
[kép]

(#26049) interfész Ez nem egy seedbox, nem a torrentezés a fő profilja. Nézd meg milyen proci van benne! Ráadásul pont j-s változatod van, ami a gyengébb széria...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.