Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60001) poirot


poirot
senior tag

Azt hiszem, jelenleg ez az eddigi legnagyobb letöltési sebességem DS718+-al;
86,7 MB/s Transmissionnal.
Szóval van itt még szufla, ha minden összejön.

(#60002) szricsi_0917 válasza AiRLAC (#59997) üzenetére


szricsi_0917
tag

Szia

Csatolom:

Ha kell még más beállításról is kép akkor jelezz kérlek.

(#60003) Elemental válasza poirot (#60001) üzenetére


Elemental
addikt

A napokban váltottam gigabitre.
918+, transmission. 70MB/s villant be egyszer. Többnyire 55-60.

(#60004) grabber válasza dkess (#60000) üzenetére


grabber
addikt

Igen,mert teszteltem a UPS-t. Amint el kezdett sípolni a UPS az alacsony akku miatt. A NAS-okat utána nem tudtam elérni. Be van állítva a NAS-on a kikapcsolás.

(#60005) poirot válasza Elemental (#60003) üzenetére


poirot
senior tag

Hát nekem is az "átlag" ott van kb. ha minden oké. Ez csak egy kivételes lehetett, vagy 3-4 olyan torrent, amit rengetegen "csócsáltak, és sokan már letöltöttek. Nem mindig van így.

(#60006) dkess válasza grabber (#60004) üzenetére


dkess
őstag

Most nézem, akkor Nálad is teljesen ugyanaz a probléma, mint szricsi_0917 -nél kicsivel feljebb.

A verziófrissítés megvolt? A hibajelenség korábban nem volt soha - csak most? Úgy érzem, nekem is le kellene tesztelni most a verziófrissítést követően majd az UPS -t ...

(#60007) szricsi_0917 válasza dkess (#60006) üzenetére


szricsi_0917
tag

Szia

Én sajnos nem tudom ezt leellenőrizni, mert a verziófrissités után lett beüzemelve az ups.

(#60008) gyugyo79 válasza grabber (#59996) üzenetére


gyugyo79
addikt

"UPS elindítja a leállítási folyamatot a NAS-on,de a nas nem áll le és elérni sem tudom már utána?
Pingre talán válaszolt,de nem jött be a webes felület. A NAS még ment. "
Olvasd el a UPS nél a Safe Mode részt.

Szóval amit írsz az alapján, a NAS már leválasztotta a HDD-ket elvileg és Safe Mode -ban volt már.

(#60002) szricsi_0917
Tudom banális DE ugye jó helyre dugtad a NAS -t ? Mert annak a UPS-nek van csak Surge Prot kimenete is.

[ Szerkesztve ]

(#60009) szricsi_0917 válasza gyugyo79 (#60008) üzenetére


szricsi_0917
tag

Szia

Tudom, hogy nem látod de nem vagyok szőke! :D :D
De már csak azért is jó helyen van, mert mellette van egy router és modem azok működnek tovább rendesen, a nas pedig nem kikapcsol csak a status led nem világít és nem lehet elérni az eszközt.

(#60010) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

torrentre szerintetek nagy hülyeség purple/skyhawk-ot venni red helyett? A 2TB purple/skyhawk van kb egy árban az 1TB-s reddel. 4-5k-val többért van 2TB-s red, de nekem elég lenne 1TB is, csak az arányaiban drágább.

(#60011) gyugyo79 válasza szricsi_0917 (#60009) üzenetére


gyugyo79
addikt

Szerintem jobban örültél volna ha véletlen rossz helyre lett dugva. Ráadásul az, hogy van mellette XY eszköt semmit sem jelent mert 6 eszköz dugható bele és ebből 3 csak ami szünetmentes ág és 3 meg surge + ha jól rémlik itt van még (már) a szuper zöld megoldás amivel master aljzattal egyszerre lehet kikapcsolni dolgokat amik megint csak meg tudják tréfálni azt aki még nem látott olyat ;)

Az a baj, hogy nekem amiből egyértelmű amúgy is az, hogy alatta / felette a mellette van helyett (mert ha mellette van akkor pont rossz helyen is lehet).
Vagy egy IEC-> Schuko elosztóban mellette van ....

Az azért szívás mert :
"Note: Regardless of which option is selected, Synology NAS will automatically enter Safe Mode when it is low on power."
Tehát olyan mintha a UPS-től rögtön kapna egy low power jelet vagy félre értené azt amit kap. Írja a Syno supportnak szerintem aztán majd kiderül. Szerintem a 2.
Addig meg még ha tényleg rögtön Safe mode -ba megy az mindig jobb mintha beszívsz egy áramszünetet aminél sérül a fájlrendszer .

[ Szerkesztve ]

(#60012) blakey válasza Sanyi.mTs (#60010) üzenetére


blakey
titán

Alapból a RED-eket lecseréltem Purple-re.Csendesebbek, legalábbis a 4TB-os verziók. Az új RED-eket nem ismerem, de szerintem nem jobbak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#60013) grabber válasza gyugyo79 (#60008) üzenetére


grabber
addikt

Lehet Safe Módban volt,de a muszáj volt kézzel leállítanom. A logban azt írta,hogy nem megfelelő leállítás történt.
Ez így normális? Safe módból miért nem lépett tovább és állt le?

dkess: Most frissítettem a legújabbra. De nem láttam semmit a changelogban aminek köze lenne ehhez.

(#60014) gyugyo79 válasza Sanyi.mTs (#60010) üzenetére


gyugyo79
addikt

Szerintem torrentezésre abszolút nem ördögtől való. Amit tudj, hogy ezek kicsit lassabbak lesznek tehát komolyabb torrent mellett több 4k stream kiszolgálása már gondot okozhat, vagyis hamarabb okozhat gondot mint egy rendes NAS HDD-nél(RED -et amúgy se nézegess ebben a kategóriában). Viszont ez otthoni körülmények közt nem feltétlen valós veszély ...

(#60015) blakey válasza grabber (#60013) üzenetére


blakey
titán

Még nem használok UPS-t de itt egy info ami ki van pipálva:

Tehát a szünetmentest kell lekapcsolni. Legalábbis én úgy értelmezem, minden infó ott van tehát nem fogod elérni a rendszert, biztonsági üzemmód esetén ha az UPS-t lekapcsolod akkor a NAS már nem kap áramot, tehát lekapcsol(t), mivel biztonsági üzemmódban volt így nem lesz gond. A log meg azért van, hogy tájékoztasson a változásokról, a biztonsági üzemmód is egy változás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#60016) szricsi_0917 válasza gyugyo79 (#60011) üzenetére


szricsi_0917
tag

Szia

Az biztos, hogy jobban örültem volna ha csak én rontom el. :)
Igen a "mellette" szó használata nem volt pontosan értelmezhető ebben a helyzetben.
A master aljzatos megoldás is szépen működik rajta amúgy, mert leteszteltem háha azzal van valami gond, de az sem segített.
Hol tudom leellenőrizni, hogy milyen jelet küld ki az ups a nasnak, mert abbol lehetne következtetni, hogy rögtön küldi a safe mod jelet vagy másik jelet küld csak rosszul értelemzi a nas.
A safe mod egyelőre a kisebbik rossz csak sajnos üzemel rajta egy webserver, de inkább ez mint az adatvesztés.

(#60017) gyugyo79 válasza grabber (#60013) üzenetére


gyugyo79
addikt

Már miért volt muszáj kézzel leállítani? Én csak erre a költői kérdésre nem tudok logikus választ adni.
Mert azzal, hogy kikapcsoltad te magad legalább azt nem tudtad, meg, hogy amúgy mi történik ha a végig várod, hogy a szünetmentes lemerüljön és akkor már úgyis mindegy volt ;) ....

Én nem tudom milyen NAS és milyen szünetmentes és pontosan milyen beállítások mellet történt ez (ezt találtam csak mint hozzászólás tőled) de egy 918+ 4 HDD-vel egy új 12V, 7Ah akkuról a leg egyszerűbb EATON -el tesztelve elment egy órát otthoni használattal (tehát úgy, hogy még nem ment le Safe Mode -ba) mielőtt megkapta a low on power jelet ...

[ Szerkesztve ]

(#60018) chemand válasza BullZeye (#59990) üzenetére


chemand
tag

Electorrent
Nem egy Transmission Remote Gui, de a semminél jobb.

Én is linux disztók miatt használom. :D

[ Szerkesztve ]

(#60019) gyugyo79 válasza szricsi_0917 (#60016) üzenetére


gyugyo79
addikt

Sajnos, vagy szerencsére sosem kellet ennyire belemélyednem. Így nem tudok neked ebben segíteni, de ha elindulnék akkor első körben:
Írnék a Synonak, hogy ha ők b@sztak el valamit akkor érezzék a törődést ...
Beállítanék egy felhasználót a
/usr/syno/etc/ups könyvtárban lévő upsd.users fájlba [monuser] alá:
[monuser2]
password = jelszo
upsmon slave
Utána letöltenék egy NUT klienst pld.: [link]
NAS -on engedélyezném a csatlakozást (IP) hálózati ups kiszolgálónál a gépnek amire felrakom.
A configba beírnám a csatlakozáshoz:
MONITOR ups@<ip_pld._192.168.*.*> 1 monuser2 jelszo slave
ellenőriznem, hogy jól csatlakozik e és a logolástnál bekapcsolnék mindent.
Aztán nagy levegő-> NAS -ból UTP ki, amit lehet leállít, hogy minimalizáljuk az esetleges károkat -> áramtalanítás-> szurkol, hogy a logba megjelenjen a hiba.

(#60020) eszakas


eszakas
senior tag

Érdekes, majdnem minden torrent megint piros. Azt írja nem lehet csatlakozni a treckerhez :( . Mi van ezzel blokkolják vagy mi az varázslatos digimókolás van vele?

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#60021) Met válasza eszakas (#60020) üzenetére


Met
nagyúr

Biztos hogy nem a DIGI mókol.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#60022) e90lci válasza eszakas (#60020) üzenetére


e90lci
senior tag

Próbáltad hogy a csomagkezelőben leállítod a Transmissiont utána újra indítod akkor mi történik?

(#60023) Essejó válasza eszakas (#60020) üzenetére


Essejó
veterán

Bemondta a Danubius rádió, hogy holnap hozzád megy ki a BSA ;]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#60024) eszakas válasza e90lci (#60022) üzenetére


eszakas
senior tag

Már újra is telepítettem.

Met: :Köszi akkor másfelé kereskedem :)

Essejó: :N nem hallgatok szemetet :)

[ Szerkesztve ]

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#60025) P@ly


P@ly
tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék tőletek kérni. Van egy DS214-es Synology NAS-om ami pár nap múlva 6 éves lesz. Leszeretném cserélni egy DS218+-ra vagy egy DS220+-ra. Illetve a winyókat is bővíteni szeretném. 14TB-ban gondolkodom (itt is van ám dilemmám, hogy WD Red Pro vagy Seagate IronWolf Pro legyen), mert itthon már anarchia van tárhelyekből tehát szeretném majd ezt rendbe tenni. :DD
Viszont egyáltalán nem tűnik olyan jó választásnak a 220+. Nem rossz, de transzkódolásban például visszalépés. Mondjuk enélkül tudok együtt élni.
Amire nekem kellene az főelég a Docker meg a sok tárhely. Rengeteg tananyagom meg fényképem van, a virtuális laborjaimról meg ne is beszéljünk.
Ebben tudnátok segíteni, hogy érdemes-e egyáltalán várni a 220+-ra? Vagy lehet inkább a 4 bay felé kéne inkább nézelődnöm?
Köszönöm előre is! :R

(#60026) gyugyo79 válasza P@ly (#60025) üzenetére


gyugyo79
addikt

"de transzkódolásban például visszalépés" ezt, hogy érted ?
Videók esetén a hardver támogatása jobb a Gemini Lake -nek: Quick Sync [link]
Szoftveres kódolásnál meg :
J4025 : Processor Base Frequency 2.00 GHz Burst Frequency 2.90 GHz
J3355: Processor Base Frequency 2.00 GHz Burst Frequency 2.50 GHz

(#60027) Sanyi.mTs válasza gyugyo79 (#60014) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

+ (#60012) blakey
Köszi. Ezen a hdd-n csak torrentezés menne.
Akkor már csak az a kérdés, hogy purple vagy skyhawk?

(#60028) gyugyo79 válasza Sanyi.mTs (#60027) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én azt javaslom, hogy dobj fel egy érmét és fej/írás ...

(#60029) grabber válasza gyugyo79 (#60017) üzenetére


grabber
addikt

Azért mert a UPS-en van még egy szerver,kamera rögzítő,router,switch,2modem... és ha a UPS leáll akkor a pl routert sem érem el ;)

blakey: De nekem más eszközök is vannak rajta,amik a NAS-ra mentenek. Előbb azok kapcsolódjanak le,majd a NAS és majd minden más. NAS leállásával nem akartam a UPS lekapcsolni. Bár azt gondoltam volna,hogy ha NAS biztonsági üzemmódba lép utána a NAS lekapcsolja magát,hogy ne fogyasszon áramot. Ehelyett egy elérhetetlen állapotba vált amin el sem lehet érni és a UPS is eszi. Ennek nincs értelme.

(#60030) Somatom


Somatom
veterán

Sziasztok!
Arra gondoltam, hogy leváltom az öreg 310 -es Zyxelemet egy 220j -re. Tudnék 2 HDD -t úgy használni, hogy csak bizonyos mappák legyenek tükrözve?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#60031) dkess válasza grabber (#60029) üzenetére


dkess
őstag

Hogyan is működik egy szünetmentes a NAS -al illetve akár PC -vel stb. leegyszerűsítve. Alapvetően két feltétel lehet ami alapján a NAS elmegy alvó üzemmódba - ezek közül elég, ha csak az egyik feltétel teljesül:

- beállítás alapján X perc áramszünetes üzem után megy aludni,
- amennyiben az UPS aksijának töltöttsége alapján már csak X perc lenne már csak hátra (Synology esetén amikor kap egy "low power" jelzést az UPS -től).

Míg az előbbit mi beállíthatjuk percre pontosan vagy akár ezt a feltételt figyelmen kívül is hagyhatjuk - addig az utóbbi mindig él, ezen állítani sem tudunk.

Azaz, ha az elsőre állítunk mondjuk 15 percet, akkor ezek a forgatókönyvek lehetségesek:

- Nem telt még le a 15 perc illetve az UPS sem küld "low power" jelzést - akkor még megy,
- Letelt a 15 perc --> NAS megy aludni,
- abban az esetben, ha a két tartomány "összeérne", azaz a 15 perc még nem telt le, de már ment a "low power" jelzés, akkor is --> NAS megy aludni.

Felmerülhet a kérdés, hogy mi értelme van az előbbi feltételt állítani? Azért, hogy a UPS aksiját egy hosszabb áramszünet alatt ne merítsük le nagyon. Amennyiben csak a második feltétel alapján aludna a NAS, akkor amikor visszajön az áram, akkor üres UPS aksival várhatjuk azt (azaz a védelmi képesség és áthidalási idő gyakorlatilag nullává válik). Aztán, ha megint elmegy az áram ...

Tulajdonképpen az UPS aksi töltöttségének megőrzését szolgálja a másik feltétel is, hogy lekapcsoljuk-e magát a UPS -t. Ez a fentebbi téves feltételezés alapján nem azt jelenti, hogy az embernek oda kell battyognia és kézzel kapcsolnia (akkor logikailag nem is kellene rá beállítás), hanem hogy a NAS küldjön-e leállító jelzést a szünetmentesnek. Mikor kellene küldeni - hát mielőtt elmenne aludni (azaz a 2 feltétel közül legalább az egyik feltétel teljesül). Mi az értelme? Pl. ha van más fogyasztó is (pl. egy router), akkor attól, hogy a NAS elment aludni, attól az egyéb eszközök az UPS aksiját nullára tudná szívni ... Amikor visszajön az áram, akkor az UPS visszakapcsol - a NAS kap áramot és a szintén beállított automata indulás áramkimaradás opció (ugye UPS esetén ezt kötelezően be kell pipálnunk) miatt indul a NAS -unk.

A fentebbiek alapján pl. amennyiben az UPS aksi a végét járja, akkor áramszünet esetén azonnal teljesülhet az UPS "low power" jelzést küld feltétel és ilyenformán azonnal megy aludni a NAS -unk függetlenül minden más beállítástól. Ekkor csak annyi védelmünk van, hogy a NAS -nak van ideje elaludni.

Azt is vegyük észre, hogy alvó módból nem jön vissza a NAS -unk magától. El kell venni tőle az áramot (ezért van a kapcsolja ki az UPS -t opció) - majd visszaadni (amikor visszajön az áram) és így indul magától normál módban.

Szerk.: Sanyi.mTs

A "kérlek adjátok az áldásotokat a legolcsóbb/legszarabb vinyóra" jellegű kérdésekkel pls. GOTO a HDD -s topikba. Nyugodj meg - mindenre bólintani fognak ...

[ Szerkesztve ]

(#60032) gyugyo79 válasza Somatom (#60030) üzenetére


gyugyo79
addikt

Pld időnként lefuttatva ez is jó?
rsync -av --progress --delete /src/ /dest
Hogy a dest tartalma ugyan az legyen a parancs lefutás után mint a src -nek? A script futtatásának időtartalma közt és a fájl műveletek elvégzéséig ugye nincs meg a szinkron a 2 mappa közt.
Viszont RAID1 szintű megoldásól én nem is tudok.

[ Szerkesztve ]

(#60033) dkess válasza P@ly (#60025) üzenetére


dkess
őstag

Alapvetően a CPU mellett a csatlakoztathatóság a legfontosabb különbség. A Synology ez utóbbit eleve nem méri nagyon búven, de a DS220+ -nál ez már a botrányosság határát súrolja. Talán ezzel is terelve a népet - leginkább a DS720+ irányában. Ez utóbbi így néz ki:

- DS218+ : 1 eSATA, 3 USB3
- DS220+ : 2 USB3

Azaz a DS220+ -nál egy eSATA és egy USB mínusz. Ebből jön az is, hogy Synology -s illetve eSATA -s bővítőegység lehetősége élből ugrik. Mivel USB -re általában kerülhet szünetmentes, USB -s adapter -ek, külső HDD -s egység (backup vagy egyebek miatt) stb. - így ez a két USB hamar elfogyhat és kompromisszumossá teheti az eszközt.

Kérdés lehet még, hogy mennyi Docker lenne. Amennyiben "bőven" illetve lennének egyéb programok is esetleg sok felhasználós, akkor megérheti az erősebb négymagos DS718+/DS720+ is akár. Ez utóbbiaknál az eSATA miatt legalább marad a bővíthetőség (akár nem Synology -s is) - így nem a kevés USB portot fognánk ilyen jellegű igény alapján.

Érdekes lehet még az elérhetőség kérdése is (meg az ár is, de azt nem tudjuk, hogy az új modellek mennyiért jönnek illetve a mostaniak mennyit esnek) - azaz, ha mostanában kellene, akkor mostani modell - az idei Celeron -os modelleket pedig Q3 -ban hozza a Synology Európába ...

Szerk.: Amennyiben kellene a sok tárhely, akkor gondolkozhatsz 4 HDD -s NAS modellben is - mondjuk akár csak 3 HDD -vel is.

[ Szerkesztve ]

(#60034) Somatom válasza gyugyo79 (#60032) üzenetére


Somatom
veterán

Jaaaa, hogy shellparancsokat is lehet futtatni? Netán crontab is lehet?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#60035) gyugyo79 válasza Somatom (#60034) üzenetére


gyugyo79
addikt

Persze egy "butított" Linux, szóval inkább az van, hogy sok minden nincs ami akár alap egy Linuxon. De természetesen azt még lehet :)
Van amúgy egy "Feladat időzítője" amivel lehet lehet ilyeneket futtatni is (betolja a crontab -ba igazából) feltételek szerint tehát webes felületről is menedzselhetők az ilyen egyszerűbb dolgok, aztán persze ez megszokás kérdése de én aminél biztos, vagyok, hogy jól tudok azt rögtön onnan is futtatom (tehát akár sima feladatok egyszeri futtatására is jó) , azt használom az indításkori mountolásokra meg kb mindenre már.

[ Szerkesztve ]

(#60036) julius75 válasza Sanyi.mTs (#60027) üzenetére


julius75
aktív tag

Rengeteg purple-t építettem kamera rögzítő NVR / DVR-ekbe, amikben jellemzően minden pillanatban történik írás, olvasás.
Hogy ezt mennyire lehet összehasonlítani egy nasban történő igénybevétellel, nem tudom, de hogy meg égyetlen darabot nem cseréltem, az biztos.
A rengeteg nálam 100 feletti darabszámot jelent.....

(#60037) gyugyo79 válasza julius75 (#60036) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nekem van ismerős aki hasonló tapasztalatokról számolt be amikor erről beszélgettünk, csak nála ezres darabszám és marginális hiba. Viszont azt is átbeszéltük, hogy rögzítő csodák amikbe ők is eladják ezeket azért jelentősen toleránsabbak ilyen téren mint egy Synology pld. szóval az is lehet, hogy a hibás HDD -k száma valójában jelentősebb mint amiről tud :)
De az egy kétségtelen konklúzió volt, hogy neki sokkal jobbak a tapasztalatai mint nekem a SOHO NAS szériával.

[ Szerkesztve ]

(#60038) julius75 válasza gyugyo79 (#60037) üzenetére


julius75
aktív tag

ezért is írtam, hogy nem tudom összehasonlítani....ennyire nem értek hozzá, csak egy vélemény volt.
ettől függetlenül 6tb red-ek vannak nekem is a nasban... :B

(#60039) Sanya válasza dkess (#60033) üzenetére


Sanya
nagyúr

mivel a synology dobta az esata és az usb-s merevlemezek további supportját (nem fog új usb-s eszközöket supportálni, nem fog új esata-s eszközöket supportálni), emiatt érthető is.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#60040) dkess válasza Sanya (#60039) üzenetére


dkess
őstag

Ezt hogy érted, hogy a Synology dobta az eSATA és USB merevlemezek további supportját? Ez a jelenlegi/múltbeli modellekre is igaz vagy csak a jövőbeniekre?

Én nem tudok ilyen jellegű dologról. A web oldaluk szerint sem. A jelenlegi/múltbeli modellekre a web oldalukon ugyanúgy ott van a supportálás ténye. Az én DS218+ -om mellett most is megy a DX517 (ez eSATA). A jövőbeni modelleknél is ott virít a support ténye (már kint vannak a web oldalukon - linkeltem is korábban).

Mit nézek félre vagy tudok rosszul? Például mi értelme lenne a most kijövő modelleken az eSATA csatinak, ha nem lehetne rá dugni semmit?

Szerk.: Mellesleg a DS220+ -on is ott virít az 'USB Copy' gomb (a funkció is beállítható hozzá). Amennyiben semmit nem támogatna USB -n sem, akkor pl. minek lenne ez a gomb? Gondolom nemcsak díszítőelemnek lesz ott ... :)

[ Szerkesztve ]

(#60041) P@ly válasza dkess (#60033) üzenetére


P@ly
tag

Köszi az infókat ezek szerint még várok, de marad az anarchia. De mivel eddig kihúzott 6 évet már nem ezen a pár hónapon fog múlni (nagyon remélem...). Viszont ez a 718+/720+ vonal nagyon szimpatikus. 4 HDD-s modelen tényleg nem gondolkodtam el, pedig nem egy rossz alternatíva ez sem. Mert akkor RAID5/SHR is befigyelhet már.

@gyugyo79:
Akkor kevertem valamivel lányos zavaromban. :DD

[ Szerkesztve ]

(#60042) Somatom válasza gyugyo79 (#60035) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! Ez jól hangzik. Erőben nekem a 310 is elég lenne, csak már zéró a support -ja. Nincs DDNS, WebDAV, Owncloud, a Gdrive sync is lehalt és már a PyLoad fejlesztése is leállt. Pedig, a legjobb letöltő kliens volt, amit eddig használtam. Remélem, Synohoz is van olyan, ami ismeri a data.hu -s prémiumot!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#60043) gyugyo79 válasza Somatom (#60042) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az a baj, hogy azt nem tudom mi az ami van kész telepítőben ahhoz a processzor arhitektúrához amit kinéztél és ha jól rémlik rtd1296. Mivel Inteles NAS -om van nekem ugye mást mutat a csomagkezelő az alternatív forrásokból is meg nyilván amikor átfutok valamit is inkább arra áll rá a szemem.
Ráadásul mióta van Docker annyira az ilyen jellegű dolgokat nem is figyelem mert ha kellene is egy konténerbe futtatnám az ilyet. A másik ok amiért nem tudok tutit mondani, hogy nem is használok ilyet.
Az biztos, hogy PyLoad meg JDownloader (ha jól tudom ez is jó a data.hu -hoz) is van közösségi csomagforrásba de azt, hogy milyen, működik e vagy van e rtd1296-ra meg nem mondom.

De hátha olvassa olyan akinek ilyen procival van NAS -a és esetleg használja is ezek valamelyikét és megírja, hogy mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#60044) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Szeretném azt elérni, hogy a "munka" nevű megosztott mappán belül az irodában/irodából csak a munka mappán belül az irodai munkára vonatkozó fájlok szinkronizálódjanak, illetve az irodai gépemnek külön létrehozott user csak ezt a mappát láthassa.
Ehhez ezt mappát külön megosztott mappaként kell létrehozni? Mert akkor itthon is azt külön meghajtóként kellene csatolni és ilyen alapon, minden más mappát is, ahol szeretném szabályozni a felhasználók jogait. Vagy én néztem el valamit és lehet windowsban volume-ot is csatolni és mappát is?

Egy DS218+-om van, két HDD-vel két külön volumeként.

(#60045) kewixtv


kewixtv
csendes tag

Sziasztok!

Synology Nas-t vásárolnék, de több kérdés vetődött fel bennem:
- DS218+ vagy DS718+? Megérné a +40E forintot a 2x erősebb proci? Mindkettőben 2gb ram.
- A regisztrációs kártya mennyire létszükséglet? Ez nagyjából 20E forintot dob a vételáron. Ez kizárólag csak privát fórumra való regisztrációt jelent?
- PLEX, DStation, Synology Drive és SMB működik rendesen? Mindkét nas-on mondjuk egy 1080p-s film "átjátszható" hibátlanul TV-re? (Utóbbi Androidos Sony TV, azon is telepítve a PLEX)
- A legfontosabb szerintem a merevlemez. Eddig a WD vinyókkal meg vagyok elégedve. Van otthon 2db red (3tb EFRX) egy home szerverbe. Onnan még nem szedném ki, csak szépen lassan, miután minden adat átjött. Ezek már 3 évesek, de 100/100 és no badsector.
Nos, a WD EFAX szériája állítólag egy kalap sz*r. 3TB és 4TB változatát a Synology nem is támogatja. Az EFRX pedig baromi drága. A 4TB 60E, a 3TB 38E körül mozog. Mindenképp 2db-ot szeretnék bele. Azért 2x4TB-ért sokallom a 120 ezret.
Másik lehetőség a Seagate IronWolf. Abból a 4TB (típus: ST4000VN008) olyan 44E forint körül mozog és a Syno támogatja, viszont utána olvasva sokan írják, hogy rendkívül hangosak, főleg egy WD Red-hez képest és nem olyan "tartós". Ez pontosan mit jelenthet? Mik a tapasztalatok?

Köszönöm!

Üdv

(#60046) Borisz76 válasza kewixtv (#60045) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia.

A regisztrációs kártya csak felesleges kiadás.
Vedd kártya nélkül és ebben a fórumban több segítséget kapsz ingyen, mint a hivatalos csatornán.

Az Ironwolf lemezek jók.
Az, hogy hangosabb..... lehet de egy hálózati eszközről van szó amit tehetsz a házon belül bárhová..... tehát nem kell, hogy a fejed mellett legyen a hálószobában. Tedd az előszobába, spájzba, kamrába, lépcsőfurduló alá, beépített szekrénybe stb....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#60047) AiRLAC válasza kewixtv (#60045) üzenetére


AiRLAC
addikt

DS218+ elég, kártya nem kell, a felsoroltak mindegyike fog működni és Ironwolfot vegyél nyugodtan.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#60048) dkess válasza Nixon18 (#60044) üzenetére


dkess
őstag

Amit első körben el kell döntened, hogy azt a 'munka' mappát:

- csak Te szeretnéd elérni,
-vagy közös használatú (egynél több user érje el otthon) legyen.

Első esetben a saját megosztott mappádon belül csinálsz egy 'munka' (vagy tetszőleges) nevű mappát és azt szinkronizálod össze a munkahelyi gép 'munka' (vagy tetszőleges más) nevű mappájával. Az otthoni SMB csatolásodnál azon almappán belül fogod látni a dolgokat.

Második esetben külön megosztott mappa - pl. legyen 'csalad' a példa kedvéért. Erre ugye minden olyan user kap engedélyt, akit akarsz. Ezen belül a 'munka' (vagy tetszőleges más) mappa - amire csak azoknak adsz engedélyt akiket érint (köztük természetesen a külön a szinkronizálás miatti user -ed). Ebben az esetben igen - (legalább) kettő SMB csatolásod lesz, de nem a külön user miatt, hanem a felhasználó egyedi/közös felhasználású dolgok kettéválasztása miatt.

Mindkét esetben az érintett külön e célból létrehozott user -nek az érintett megosztott (szülő) mappára kelleni fog jogosultság, de elég lesz olvasási/mappák bejárási (vagy teljes olvasási) és az érintett 'munka' mappára a teljes jogosultság (illetve írás és olvasás).

Vegyük észre, hogy amennyiben pl. külön megosztott mappát hozol létre (a "gyökér" -ben) úgy hogy csak a szinkronizációs felhasználónak adsz jogosultságot (mondjuk, ha máshol almappaként teszed, akkor is igaz) és ezt a Win -es gépeden a külön felhasználóval szeretnéd csatolni úgy, hogy saját felhasználóval van már SMB csatolásod, akkor azt nem fogja engedni a Synology (azaz egy PC -n egy Win felhasználóval - csak egy Synology user mappáit tudod csatolni egy időben).

Nem tudom melyik progit használod (pl. Synology Drive), de érdemes beállítani, hogy az alapértelmezett 'Drive' mappát ne használja - ekkor sem a munkahelyi gépen és sem a NAS -on nem ilyen nevű mappában lesz az érintett tartalom, hanem lehet bármi tallózás alapján.

@kewixtv

A DS718+ -on eggyel több gigabit LAN csati van - amennyiben ez számíthat, akkor érdekes lehet. Persze a DS718+ támogat SSD Cache -t (HDD helyen) is, de itt ez "mérsékelt" jelentőséggel bír. A CPU -ja nem 2X erősebb a DS718+ -nak - az igaz, hogy kétszer annyi mag van benne, de az órajele nem 2X akkora pl. Amennyiben az lenne, akkor sem lenne 2X olyan gyors - legfeljebb egy tökéletes világban.

Amennyiben lenne masszív VM/Docker használat (mondjuk ebben az esetben a RAM bővítést is érdemes betervezni) - akkor a CPU miatt inkább DS718+, ha a keret meglenne. A leírt dolgok alapján viszont elég lehet a DS218+.

A WD EFAX széria 6 TB méretig "egy kalap sz*r". E fölött viszont "bitang jó cucc". Ezek a nagy méretű CMR HDD -k 256 MB cache -el nagyon jók. Gyorsabbak, mint a 6 TB és az alatti Ironwolf Pro/Red Pro -k ... A 8, 10 vagy e feletti Ironwolf -ok (a nem Pro -k) pedig már 7200 RPM -esek és így tudnak valamivel gyorsabbak lenni (az EFAX -ok itt is 5400 RPM -esek ... csak a Red Pro -k 7200 RPM -esek).

A 4 TB Ironwolf (nem Pro) most "best buy" - nyugodtan veheted ...

(#60049) toto0569


toto0569
addikt

Sziasztok!
Újra kellett telepítenem a Win10 rendszeremet.
Viszont most nem tudom telepíteni az Emby Servert amit idáig használtam.
Miért?

(#60050) dkess válasza toto0569 (#60049) üzenetére


dkess
őstag

Mármint a Win10 -es gépedre nem tudtad telepíteni az Emby Server -t? Ez itt a Synology NAS topik lesz ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.