Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) #29810560 válasza llacee (#20992) üzenetére


#29810560
törölt tag

Ez egy komplett 3rd party megoldás. Minden benne. :)
A FTA - kódolatlan - adásokat lehet vele streamelni/rögzíteni. A kódoltakat sajnos nem.

(Nekem bevállt. :K )

[ Szerkesztve ]

(#21002) MrCsiT válasza Patice (#20979) üzenetére


MrCsiT
addikt

..és egy probléma rögtön, a DSM 6.0 béta2-vel:
A Médiacenter, ami a DLNA funkciót biztosítja,
"no longer" képes tisztességesen kiajánlani a TV-nek egy adott filmhez a feliratot.

Konkrétan, előző verzió alatt, megnéztem egy, a médiacenter által DLNA-n a TV-nek kiajánlott filmet, ahol a feliratfájl neve, a kiterjesztéstől eltekintve, megegyezett a film nevével: ez esetben, a TV megnyitotta a feliratfájlt is.

Most, a DSM 6.0 béta2-vel, a Médiacenter csomag frissítését követően, nem nyílnak meg a felirat fájlok. :(

Borisz76: Prémium tag?? :F

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#21003) Arolotifar válasza MrCsiT (#21002) üzenetére


Arolotifar
őstag

[link]

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#21004) MrCsiT válasza MrCsiT (#21002) üzenetére


MrCsiT
addikt

update: ..és érdekes, hogy minden film indításánál, van egy pattanó hang (mint néhány régebbi hangfalnál, mikor bekapcsolod úgy, hogy magas hangerőn hagytad kikapcsoláskor..) , ami korábban nem volt..

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#21005) claire78 válasza claire78 (#20681) üzenetére


claire78
senior tag

Tegnap meg is érkezett a kütyü, iHome IW3.
Kellemes hangja van, eszement basszusokról nem beszélhetünk. A lényeg, hogy kiválóan működik mint Airplay/DLNA eszköz.

(#21006) Arolotifar


Arolotifar
őstag

Update érkezett: 5.2-5644 Update 3 [link]
Update kész, minden zöld :DDD

[ Szerkesztve ]

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#21007) partytime25


partytime25
tag

Sziasztok.

Valaki esetleg tud segíteni murmur servernél superuser pass létrehozása hogyan lehetséges? Mert belépésnél hiába irom be hogy SuperUser alap jogokkal lép be...

Mindenhol csak olyanokat találok lépj be Super userral majd akinek akarsz adhatsz admin jogot létrehozhatsz szobákat stb....

Üdv

:R

(#21008) sgery


sgery
őstag

Sziasztok!
Survillance kérdésem lenne hozzátok, hátha tudjátok mitől lehet a gond:
Tehát van egy Synology 716+ NAS-om. Ez belemegy egy switch-be, az egy tplink wdr3600-as routerbe. A routerbe lan-on van bekötve 3db Foscam p9900 kamerám.
A megfigyelő programban fullhd felbontás, 5fps (15-nél is ugyan ez volt a gond) bitsebesség változó és legmagasabb képminőség van beállítva mindegyikhez.
A gond a rögzítéssel van. Ugye ez a 3 kamera az össz 15fps-el ennek a nas-nak semennyire sem kottyanhat meg. Mégis pocsék a rögzítés. Ugrál, kimarad pár mp, aztán van hogy pl. 12:15:15 és 12:15:45 idő között kb 6x végigfut egymás után ez a fél perc de mindig hozzárak pár plusz mp képet és ezen időtartam nagyon gyorsan pörög át. A lényeg: katyvasz az egész, nem alkalmas arra amire kellene legyen.
Ha a kamera képét pc-n nézem más programból ott semmi gond nincs, fut rendesen, nincs reccenés, úgy megy ahogy kell, ergo a kamerákkal nincs gond.
A nason a legújabb frissítések vannak, nem béták.
Mi lehet a gond? Nagyon idegesítő, mert nem volt olcsó készülék :(

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#21009) Mauzes válasza Mauzes (#20989) üzenetére


Mauzes
őstag

Vagy ugyanolyan jók? :)

[ Szerkesztve ]

(#21010) Essejó válasza Casoli (#20991) üzenetére


Essejó
veterán

A Syno és persze a Xpeno is Ext4 file rendszert használ. Ergo ha beteszed az NTFS lemezeidet a Xpenóba és használni akarod őket akkor evidens, hogy leformázza őket.
Szerintem kizárt, hogy az Ext4-el a tv tudna mit kezdeni.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#21011) sgery válasza sgery (#21008) üzenetére


sgery
őstag

Még annyi, hogy újraindítás után egy ideig megint jól rögzít. De nem akarom naponta újraindítani :/
A másik még, hogy sokszor picit pixelesedik a mozgások helyén a kép. Szintén csak a nas videóján, élő képnél nincs ilyen gond a kamerán.

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#21012) Magnat válasza llacee (#20988) üzenetére


Magnat
veterán

Hi, a már javasolt módszereken túl még kompatibilis tunerekkel a VideoStation is tud streamelni dvb-t-t vagy ha szerzel Sundtek sticket, akkor az ingyenes TVHeadEnd szerverrel tudsz streamelni dvb-c-t, Androidra TVHClient klienssel, pc-re meg VLC-vel (vmi free pluginnel) tudod venni ... Iphonera nem tudom, sosem próbáltam :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#21013) Doky586 válasza Essejó (#21010) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Jellemzően a TV-ken is valami Unix/Linux rendszer fut. Az én Panasonic TVmen pl FreeBSD. Hogy milyen filerendszert fordítottak beléjük (ext3 v ext4) az persze kérdés.. Az ntfs-t jellemzően belerakják, de tuti nem arról bootol egy BSD.

[ Szerkesztve ]

(#21014) Mauzes


Mauzes
őstag

Van itt esetleg olyan, aki Synology-ról váltott QNAP-ra, vagy esetleg fordítva? Mik a tapasztalatok, pro és kontra?

DS213j leváltásán gondolkodom, és sajnos nincs olyan Syno, amely emberi áron van és elég erős a Plex-hez. Viszont a QNAP TS-253 Pro elég bivaly konfiggal rendelkezik, szóval ezen gondolkodom. De nem tudom, hogy meg merjem-e venni egy Synology után, amivel tökre elégedett voltam szoftver ügyileg, csak nem kezel elég nagy lemezt, és kicsit azért lassúcska.

(#21015) Essejó válasza Mauzes (#21014) üzenetére


Essejó
veterán

Én olyanról tudok aki Xpenologyról váltott QNAP-ra, de a lényeg ugyanaz. De ha csak lemez és sebesség problémád van akkor miért nem nézed meg mit tud a Xpeno? :)

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#21016) Essejó válasza Mauzes (#21014) üzenetére


Essejó
veterán

Ráadásul a Xpenology esetében a Synos lemezeid mondhatni 1 az 1-ben átrakhatóak. (valószínűleg) :)
Ráadás 2: néztem mit kóstál az említett QNAP, ez gondolom a lemez nélküli bolti ára 106K - 149K-ig bezárólag. Ennek azért a töredékéből összeraksz egy megfelelő gépet, vagy kerítesz egy HP ProLiant MicroServert ami alapból 4 lemezes...

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#21017) Essejó válasza Doky586 (#21013) üzenetére


Essejó
veterán

Ez tiszta és akkor már csak az érdekelne, hogy szerinted a te FreeBSD-d mit kezdene egy védelemmel ellátott SHR kötettel, külső USB meghajtóban? :D

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#21018) Ispy


Ispy
veterán

212j-m van, kb 1000 éve frissítettem utoljára fw-t, ha nincsen semmilyen gondom, hiányom vele akkor érdemes piszkálni a dolgot? Illetve ha igen, akkor érdemes gondolom már megvárni a 6-ot. Transmission fut rajta gond nélkül, ez az egy dolog, amit használok.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#21019) Casoli


Casoli
őstag

Még mindig nem vergődtem zöld ágra. Adott a NAS. Van benne 4db 1.5TB HDD. Ezeken kizárólag videó anyagok lennének DLNA külső lejátszóval. Hogy a túróba fogja látni a lejátszóm az összes HDD tartalmát? Mikor beüzemelem a médiaszervert, akkor ugye rákérdez hova telepedjen. Mikor feltelepedett, csak arra a meghajtóra készít video/music/picture mappát. Ugye megoldás lenne, hogy összefűzzem a HDD-ket, de ez nem megoldás sajnos, mert ha egy lemez is elromlik, akkor ugrik a teljes adat.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#21020) Doky586 válasza Essejó (#21017) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Már megírtam. A TV a dinamikus kötettel nem tud mit kezdeni főleg USB-n keresztül...

(#21021) Borisz76 válasza Arolotifar (#21006) üzenetére


Borisz76
veterán

Frissítés megvolt...robogunk tovább :)

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#21022) Patice válasza Ispy (#21018) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha újabb főverzió nincs most rá, akkor csak a biztonsági frissítéseket, kisebb pakkokar érdemes felrak od.

DSM 6 még beta 2. Ha nincs gondod, akkor én nem nagyon piszkálnám.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#21023) Mauzes válasza Essejó (#21016) üzenetére


Mauzes
őstag

Uhh, köszi! Sok az új infó, hadd kérdezzek párat:

1. És miért váltott az ismerősöd QNAP-ra és mi volt a tapasztalata?

2. A Xpenology-ról azért nem gondolkodtam, mert nem is tudtam, hogy létezik. :) Igazából még most sem tudom pontosan, mi ez, utána kell járnom. Amiről sokan írtak, hogy lehet építeni olcsón saját gépet FreeNAS-szal meg ilyesmi, de sem a mókolás, sem a kevésbé fasza szoftver nem vonzott. A Syno-mat megvettem dobozosan, drágán, és pikk-pakk működött, nagyon jól, sok funkcióval, mobil appokkal, stb.

3. Most akkor ezzel a Xpenology-val lényegében egy akármilyen gépet (pl. microserver) ugyanúgy tudnék használni, mint egy eredeti Syno-t? DSM, távoli elérés, Syno gyári csomagok, mobil appok, stb, minden kb. teljesen ugyanolyan?

4. Az alatt mit (hány Ft-ot) értesz, hogy a 110k-nak a töredékéből összerakok egy megfelelőt? A Syno ugye azért is nagyon jó, mert kicsi és halk. Ezek fontosak, mert a nappaliban van a cucc. Meg az építés azért meló és idő, nem biztos, hogy annyival olcsóbb lenne, hogy ez megéri. Vagy vannak olyan előre összerakott kis gépek, amik jók lennének nekem? Ezt a HP Microservert nézegettem, de ebből sem találtam olyat, ami jóval olcsóbb, és erős a CPU-ja.

5. Arra van tapasztalat, hogy 4 lemez mennyivel zajosabb, mint 2? Mert zaj miatt a 2-t preferálnám, viszont 4 db 3GB-os WD Red amúgy olcsóbb, mint 2 db 6GB-os, és RAID-ben még több helyem is lenne.

Előre is köszi!

(#21024) MrCsiT válasza noorbertt (#20987) üzenetére


MrCsiT
addikt

Ha bármilyen e-mail szervernek küldesz levelet, ami offline, akkor jön elvileg
- vagy azonnal egy üzenet, hogy kézbesíthetetlen;
- vagy arról üzenet, hogy message delayed..

viszont, a fentiek csak általános igazságok.

Ennél pontosabban nem tudom megmondani: én nem fix IP-vel, klasszikus levelezőszerverként használom az eszközt, hanem
- több szolgáltató pop3 fiókjából, külön mappákba, a Syno kéri le a leveleket, egyúttal törli is azokat a pop3 fiókot biztosító szerverekről;
- mobilon fel van véve az a Syno felhasználó, akinek a neve alatt a Mail Station-ben beállítottam ezeket a fiókokat. (ahhoz, hogy ezt megtehesd, 0. lépésben, be kell lépni a Mail Station-re admin jogú felhasználóval, és a beállításoknál engedélyezni kell, hogy a felhasználók kaphassanak leveleket pop3 fiókokból);
- PC-n outlookra kérem le a leveleket a NAS-ról, és mivel a Mail Station-ben felvettem minden egyes fiókhoz azonosítóként az adott fiók saját e-mail címét, így, PC-n annak a fióknak a nevében tudok küldeni, amire jött egy megválaszolandó levél. (sajnos, a mobilokon ez nem feltétlen oldható meg e-mail alkalmazásokkal.)

Természetesen, mivel nekem nincs fix IP-m, és az e-mailt sem tudom úgy beállítani e miatt, hogy bárki megtalálhassa az e-mail szerveremet, küldő szerverként nem a Syno működik, hanem fel van véve egy SMTP Relay, amihez az internet szolgáltatóm által megadott SMTP szerver van beállítva, és azon keresztül mennek ki a levelek.

Essejó: bárhányszor is nézegettem a különféle gyártók által kiadott NAS-okat, nálam mindig is fontos szempont volt, hogy mobil alkalmazással el tudjam érni távolról a NAS-t. Ebben a tekintetben, a Synology élen jár: pl. a QNAP-nak, Windows Phone-ra egyáltalán nincs semmiféle mobil appja, de még a droidos appok is fényévekre vannak a Synologyhoz elérhetőktől, vagy, sok funkcióra nem is léteznek.
Ezzel nálam el is dől, hogy melyik gyártó eszközét vegyem meg, hiszen éppen a távoli elérés lenne fontos, és ma már ennek fontos részévé vált a mobileszközökről való elérhetőség..

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#21025) Casoli


Casoli
őstag

Sajnos erre továbbra sem kaptam választ, hogyan oldható meg egy nagy tárkapacitású DLNA szerver beüzemelése? Van 4db 1.5TB-s és egy daran 2TB-s HDD-m. Csak úgy ha összefűzöm őket RAID 0-ba? :( Redundancia nem kellene, de nem szeretném a RAID0-val megsokszorozni a meghibásodási esélyt.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#21026) Essejó válasza Mauzes (#21023) üzenetére


Essejó
veterán

1., Ez ügyben legegyszerűbb lenne őt megkérdezned, de itt ír róla, hogy miért váltott.
2., A Xpenology az tulajdonképp a Synology szürke-zónás változata, a DSM program adott csak nem a gyári vason fut.
Mondjuk épített NAS-ról Patice is tudna mesélni. :)
Ez mondjuk egy erőgép. :)
Igen sokan HP ProLiant MicrServert használnak, mások pl ASROCK Q1900 ITX különféle verzióit.
3., Mindre igen a válasz. :)
4., Mert mondjuk a Q1900 ITX 23K Ft, kell még 2-4GB ram és Ház táppal. Esetleg DC jelű lapot veszel akkor még egy laptoptápról is elmegy a cucc (fogyasztás és zaj) HDD+van. Ja igen és még ami kell az 1 db 1GB-os pendrive, ez utóbbi nagyon fontos bár akár 500MB-os is elég.
Építés ügyben lehet másoknak is lenne ötletük, tedd fel a Xpenology topicban a kérdéseidet ez ügyben.
5., Nekem nincs, bár... a MicroServerben van 2 HDD, mellette a Linksys nasban 1, az asztali gépemben meg 3 de nem hallom őket. :)

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#21027) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Valaki meg tudná írni tapasztalatból, hogy a Photo Uploader-nek (legújabb verzió elvileg elérhető itt ) mégis mire kellene jogot adjak a DSM-en belül, mert nem értem: :F

Van egy feltöltő felhasználóm, kapott R/W jogot a "\photo" megosztásra, ahová feltöltene.
Az uploader a feltöltési kísérletre azt írja, hogy nincs jogom hozzá.

Ezek után, adtam jogot neki a kötet fő megosztásához is, de valójában ez nem segített, mert ugye más megosztásról beszélünk.

Végül, csak próbaképp, megpróbálkoztam egy admin jogú felhasználóval, azzal természetesen működik, de nem hiszem, hogy ilyen magas jogosultság lenne szükséges a feltöltéshez?! :Y

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#21028) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

Van v.kinek tapasztalata itt a "NAS-ba" integralt VPN hasznalatarol? (konkretan PIA, bar gondolom mas szolgaltatokkal is hasonlo lehet)

(#21029) Essejó válasza MrCsiT (#21024) üzenetére


Essejó
veterán

Megértelek, de ezt tulajdonképpen miért is írtad nekem címezve?
A Synoval tulajdonképpen csak egy bajom van, enyhén túl van szerintem árazva. Ezért használok Xpenologyt. :D

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#21030) Mezga Aladár válasza Essejó (#21029) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Hurrá. Akkor most itt fogsz trollkodni?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#21031) Dr.FantastiK válasza Essejó (#21029) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

csak az nem Megbizhato, akarmikor bedolhet ! ;] :DDD

amugymeg a Syno a NAS-ok Rolls-Royce -a. azert annyi, amennyi !

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#21032) Mauzes válasza Essejó (#21026) üzenetére


Mauzes
őstag

Egyébként te is Xpenology-t használsz a Microserveren? Gen 8-as? Mennyire hangos a cucc? Elég jó áron van, szimpatikus, de nekem fontos, hogy halk legyen, most is nappaliban van a Syno-m.

(#21033) Essejó válasza Mezga Aladár (#21030) üzenetére


Essejó
veterán

Igen! Örülsz mi? :N

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#21034) Essejó válasza Dr.FantastiK (#21031) üzenetére


Essejó
veterán

Értem, szóval szerinted a DSM egy nem megbízható rendszer. Ebben nem értünk egyet, de akkor TE sürgősen térj vissza a szalagos adattárolásra, mert nincs is annál rosszabb érzés mintha az embernek attól kell tartania, hogy a rendszere nem biztonságos és bármikor bedőlhet. :DDD
Én részemről megbízok a DSM-ben csak erősebb vasat adok neki, egy Gen 7-es HP ProLiant microservert.

Amíg találnak madarat, aki ennyiért is megvesz egy ilyen vasat, mert szó se róla, de nem egy erőgép.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#21035) Essejó válasza Mauzes (#21032) üzenetére


Essejó
veterán

Szerintem Gen 7-es és elég csendes. Itt van ahogy ülök fejmagasságban kb fél méterre és ha erőst fülelek akkor hallom nagyon-nagyon csendesen. Simán alszok mellette. :D

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#21036) Mezga Aladár válasza Essejó (#21035) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Mi lenne ha átmennél az xpeno topikba?
Uncsi amit csinálsz.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#21037) zoltan6


zoltan6
őstag

Úgy szeretem amikor frissít a nas és az összes torrentemnek átírja a dátumát,direkt letöltési dátum alapján szoktam rendezni,a legfrissebbek vannak elől,és állandóan összekeveri frissítés után. :( :((

(#21038) Patice


Patice
Topikgazda

Srácok!

Kérlek benneteket, hogy az XPenology-s offolást inkább az XPeno saját topikjában folytassátok!

Ezután törölni fogok!

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#21039) Varszegig válasza llacee (#20992) üzenetére


Varszegig
veterán

Digivel simán megoldod. Nekem is az van. Keresned kel egy kompatibilis usb tunert (dblogic-kal kompatiblis). Nekem azért kellett a HDHomeRun, mert az 4 tuneres, ha esetleg többet akarunk felvenni egyszerre.

(#21040) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Praktikai kérdésem lesz. Kíváncsi vagyok ki hogyan oldja meg a rendezettséget, mert nem tudom eldönteni, hogy melyik megoldás lenne a célszerűbb, és nem később szeretném átrendezni az egészet.
Tehát: minél több megosztást hoztok létre, és mindegyikhez beállítjátok a megfelelő felhasználói jogokat?
avagy
A létrehozott megosztásokat próbáljátok minimalizálni, és a megosztásokon belül mappákkal rendezitek szét a dolgokat, és ezekre a mappákra állítjátok be a jogosultságokat?

Az első megoldás számomra átláthatóbb, viszont egyik megosztásból másikba áthelyezés esetén ténylegesen meg kell várni, amíg átmozgatja a fájlokat, míg az utóbbinál nem, illetve a 2. megoldásnál egyszerűbb megoldani a hálózati meghajtóként való felcsatolást, mert nem kell külön pl zene, film, képek, munka, stb meghajtókat felcsatolni.

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#21041) Mezga Aladár válasza A_ScHuLcZ (#21040) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Az almappák jogosultság kiosztása elég macerás. Tematikus mappák jog kiosztással, és a home mappa használata személyes állományokhoz.
Egy köteten belül müxik az áthelyezés.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#21042) MrCsiT válasza Casoli (#21025) üzenetére


MrCsiT
addikt

Ha van egy Syno eszközöd, és telepítetted a médiaszerver csomagot, akkor annak a beállításaiban, felvehetsz annyi mappát annyi kötetről, amennyit csak szeretnél, mindet tolni fogja DLNA-n. ;) (olvasd: egyáltalán nem kötelező a default "video" mappát használni, annak a használata törölhető a beállításoknál.)

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#21043) TorPe


TorPe
tag

Sziasztok!
Végre vásároltam egy hikvision 2032-es kamerát.
Sajnos az élő képet és felvételeket nem tudom megjeleníteni, mert hibát jelez a az activex-es modul telepítése.
A windows problémát talált ebben a fájlban
surveillancehelper.cab?undefined

Windows 10 x64 és explorer böngésző.
Megbízható helyekhez fel van véve a NAS.

Valakinek van tapasztalata?

(#21044) Digital


Digital
addikt

Sziasztok!

Amatőr kérdésem lenne! :)
DS241-be tettem egy 160Gb-os vinyót a meglévő 2Tb-os mellé. A tárolókezelő látja 2. kötetet, de nem tudom elérni a lemezt, nem tudok rá másolni semmit. Hogyan kell második lemezt telepíteni nas-ba?
:R

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#21045) zoltan6 válasza Digital (#21044) üzenetére


zoltan6
őstag

hozzál létre rajta megosztott mappát.

(#21046) xors


xors
senior tag

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy ki használ synology nas -t T-Home szolgáltatással, és milyen beállításokkal, és milyen hardveres környezetben.
Én már egy éve szívok ezzel az egésszel, állandóan vagy belassul a net, vagy szakadozik, vagy a router dob le... :W
Jelenleg egy Cisco EPC3925 van itthon, előtte egy Technicolor TC7200 volt, de egyikkel sem működött megfelelően.
Fix IP -címet kap a NAS mac cím alapján, de ha simán beállítom, hogy kérjen fix IP -t akkor sem jobb a helyzet.
Írjátok már meg pls, hogy nektek milyen környezetben, hogyan működök a NAS...
Előre is köszönöm a segítséget!! :R

(#21047) Patice válasza Digital (#21044) üzenetére


Patice
Topikgazda

Először létre kell hozni rajta a második kötetet (~ formázni), ugyan úgy, mint egy normál PC-ben, aztán tudod használni. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#21048) Casoli válasza MrCsiT (#21042) üzenetére


Casoli
őstag

Úgy látom nem lesz egyszerű a történetem....

Továbbra sem tudom azt elérni, hogy a NASban lévő 5db HDD-n lévő videóanyag egyben látszódjon, ne legyen 5 különböző mappában. Persze kivétel a Windows mediaplayere, annak van esze összesíteni a fájlokat.

Szóval a NASon nem megoldható valahogy, hogy az összes videóanyagom (5db HDD) a video mappa alatt látszódjon?

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#21049) kraftxld válasza Casoli (#21048) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az 5 vinyóból csinálsz egy SHR kötetet.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#21050) Casoli válasza kraftxld (#21049) üzenetére


Casoli
őstag

Fűzzem őket össze? Hogy összeadja a rendszer? Eszem ágában sincsen elbukni a teljes adatmennyiséget ha egy HDD lehal. Video station lesz a megoldás egyébként, ennek van olyan funkciója ami összesíti a filmeket. Viszont csalódtam az asztali blu-ray Samsung lejátszómban, hiába van benne a DLNA támogatás, nem tud beletekerni a videókba... Asszem ez így halott dolog egyenlőre :(

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.