Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28851) Melack


Melack
veterán

Helló! Ha átviszem a számom T-hez, akkor mindenféle hűség nélkül meg tudom tenni, vagy "kötelező" egyből telefont és hűségidőt is választani? Köszönöm a választ!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#28852) csababarca


csababarca
őstag

Nekem van egy Mozaik S díjcsomagom,ami benne foglal 500mega adatforgalmat.
+ehhez aktiválva van Net&Roll LTE 1 GB opció.
Ez azt jelenti,hogy én normál, nem korlátozott LTE-t használhatok?

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#28853) dedike válasza csababarca (#28852) üzenetére


dedike
addikt

:N

Csak 21-el száguldozhatsz, nem 60-nal, igaz LTE hálón is. L-től van a magasabb (60) sebesség.

#28854:

Itt és itt.

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#28854) csababarca válasza dedike (#28853) üzenetére


csababarca
őstag

És ez hol van leírva egyébként?

érdekes egyébként, mert sokkal gyorsabbnak érzem a netezést 4G-n, mint HSPA+on,pedig az is elérhető 21Mbit-ig..

[ Szerkesztve ]

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#28855) kali válasza begrimisu (#28850) üzenetére


kali
legenda

amennyiben még van részlet a telefonra, úgy hűség is biztosan adott a konstrukcióhoz, így nehéz lesz teljesen levédeni a mobiltelefont, illetve rizikós vétel...
neked - mint nem érintettnek - nem adnak információt a hűséggel...stb kapcsolatban, a tényleges előfizető megmutathatja a szerződést, azon láthatod, hogy mikor vette a telefont előfizetéssel - vagy meglévő meghosszabbításával - és részletre, a részletet be is fizetheti előre akár az egészet, ezzel a telefont letudva, de mint korábban is írtam, attól még letiltásra kerülhet a készülék, ha a kapcsolódó előfizetésben olyan jellegű elmradás lesz a számlával/számlákkal, és ez ellen te nem tudsz tenni, hiszen nem a te neveden van az előfizetés.
lásd; ászf (10.4)

dedike; aztán ne csodálkozzon, ha jóval 21 megabit/sec felett mér... :)

csababarca; a bővítésnél olvashatod, hogy a meglévő díjcsomagban maghatározott sebesség érvényes, így ez nálad 21 megabit/sec lenne, de mint fent is írtam, nem szabad csodálkozni, ha nem működik tökéletesen a korlátozás! :) persze reklamálhatsz, az nem tilos! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28856) dedike válasza kali (#28855) üzenetére


dedike
addikt

Természetesen! De ki az a jóérzésű ember, aki ezért reklamálna? :D

Jó szerencsét!

(#28857) begrimisu válasza kali (#28855) üzenetére


begrimisu
aktív tag

Én úgy tudom hogy most már nem tilt a t mobil ha a telefon ki van fizetve mivel mostanában vesztett pert is ilyen ügyben ha kifizetek valamit akkor az az én tulajdonom neki ahhoz már semmi köze!

begrimisu felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#28858) csababarca válasza kali (#28855) üzenetére


csababarca
őstag

Értem,köszi. Mostmár megtaláltam a táblázatot.
Mondjuk nem értem a t-mobilet, ezzel simán lehetne bíróságra menni, hogy korlátoznak a netezéshez való jogomban... :D

mérek majd egyet a belvárosban,kíváncsi vagyok.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#28859) Zjunior


Zjunior
veterán

Platinum kártyát mikor kapok/lehet igényelni?
Havonta 25-30 a tel számlám?
Köszönöm!

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#28860) kali válasza dedike (#28856) üzenetére


kali
legenda

poénból telefonáljak vagy írjak az ügyfélszolgálatnak, hogy a mozaik xs csomag 7.2 megabit/sec sebessége lte bővítéssel - amely szerint a sebesség nem változik, a meglévő díjcsomagban maghatározott sebesség érvényes - rendre 26 - 28 megabit/sec sebességet dob? ;]
mindegy, addig írogatjuk le itt is, amíg szemet nem szúr az illetékeseknek! :C
akkor lesz ez érdekes számomra, amikor az lte lefedettség jobb lesz, mint a 3g, akkor már nem lesz mindegy, hogy 7.2 vagy 21 megabit/sec, addig nem érdekel az lte korlátozás.

csababarca; ezen csak nevetne a bíróság, ha végig lehetne egyáltalán mondani, mert szerintem már a felénél elzavarnának, hiszen ilyen szempontból simán korlátozhat a szolgáltató, eltérő csomagokban más és más sebességet ad, az előfizető pedig azt kéri, amelyiket akarja.

[ Szerkesztve ]

(#28861) Vangelis válasza Zjunior (#28859) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Akkor váltsál a Next-re :D

Akkor kevesebb lesz!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#28862) csababarca válasza kali (#28860) üzenetére


csababarca
őstag

Viszont eléggé paraszt dolog a korlátozás,csak azért mert kisebb csomagban van valaki.
Mintha valaki nem telefonálhatna,csak 5 percet egyhuzamban,mert kisebb csomagja van... :DDD

nah mindegy, érdekes ez az egész,de hogy ezért nem fogok díjcsomagot ugrani plusz 6ezerért,az biztos.

kali: lehet, de mindenki a saját pénztárcájának megfelelően választ díjcsomagot, nem mindig azért, amit tartalmaz. szóval megint az van,hogy aki szegényebb az szenvedjen, aki gazdag, de fogalma sincs mi az az LTE pl, az jól jár.

[ Szerkesztve ]

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#28863) Vangelis válasza Zjunior (#28859) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Talán fél évente vizsgálják, de my-tmobilban kiírja, hogy mennyi kell még pontban.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#28864) Varszegig válasza Melack (#28851) üzenetére


Varszegig
veterán

Nem kell hűség, én is így jöttem a telenyomortól. De ha nem írsz alá hűséget, akkor 5000 a belépési díj. De ha aláírsz, akkor elengedik, és a kötbér pont annyi:)

(#28865) 1430 válasza OgKush (#28823) üzenetére


1430
senior tag

Fő díjcsomagról társkártyásra csak ügyintéző tud váltani. Telefonálj be, és megcsinálják. A hűség nem akadály, mert a MIX-re nem vállalhattál tarifahűséget.

Melack
Ha csak áthozod a számod, akkor:
- havidíjas konstrukció hűség nélkül 5000 Ft,
- Domino konstrukció 4050 Ft (ebből 2700 leforgalmazható).
Itt jegyezném meg, hogy ha a havidíjas verziót választod, de nem veszel készüléket, akkor legkorábban is 7 hónap múlva vehetsz készüléket a hívószámodhoz.

csababarca
Én még annyit tennék hozzá, hogy ha régebb óta (április 1 előttről) megvan a Mozaik S + Net&Roll 1GB opciód, akkor az még nem az LTE képes kombináció (no persze HSPA+ -ra felenged a hálózat). Cseréld le a Net&Roll 1GB-ot Net&Roll 1GB LTE-re.

begrimisu
Nem korlátozhatja hívásainkat a mobilszolgáltató, ha csak a készülék árával tartozunk
Mint a címe is mutatja, ez az ügy a szolgáltatás korlátozásáról szólt, nem a készülék letiltásáról, de kali nem is a készülék elmaradásáról írt (hiszen a tulaj úgyis kifizetné egyben, előtted), hanem a havi számla elmaradásáról. Ekkor pedig jön a kali által linkelt ÁSZF bekezdés.

kali
"addig írogatjuk le itt is, amíg szemet nem szúr az illetékeseknek"
Tisztában vannak vele, és belátható időn belül változni is fog a helyzet...

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#28866) Zjunior válasza Vangelis (#28863) üzenetére


Zjunior
veterán

57 pont kell még...:D
Az mennyi FT-ban :C :U ?

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#28867) kali válasza 1430 (#28865) üzenetére


kali
legenda

tudom, hogy rajta vannak az illetékesek az lte ügyön, viszont ha lehet hinni a madarak csiripelésének, akkor pozitív irányú változások is lesznek!?!? :)

(#28868) Lehiñito


Lehiñito
senior tag

Sziasztok.
Arra van lehetőség online rendelésnél, hogy szám hordozással kössek új előfizetést részletre?
Vagy ezt személyesen kell megtennem?
Már csak azért, mert szeretnék majd élni a 10%-os kedvezménnyel.
A t-home-os aranykártyás vagyok. Ezzel lesz valami kedvezményem pluszba, vagy a két szolgáltatás aranykártya programja "külön fut"?

(#28869) 1430 válasza csabám (#28824) üzenetére


1430
senior tag

Még az jutott eszembe a Távszámlával kapcsolatban (ha már inkább ennél maradsz), hogy a készülék törlesztésről nem kapsz külön számlát, hanem a mellékletek fülön láthatod a részlet összeget és onnan tudod indítani a kifizetését is.

#28870 - Akkor majd lesz. ;) Nekem tegnap este és ma hajnalban már jöttek T-Mobile-os számlák, gondolom hamarosan (pár napon belül) hozzád is megérkezik.

Májküll
Számhordozás már csak személyesen működik, így sajnos elesel az online kedvezménytől...
A T-Home arany szint azért jó, mert így igényelhetsz társkártya díjcsomagot is (bár ebből mára már csak 1 hang alapú vagy 2 féle internet alapú van).

[ Szerkesztve ]

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#28870) csabám válasza 1430 (#28869) üzenetére


csabám
addikt

Nekem nem ilyen a távszámla felülete :F
Igaz, hogy még csak T-Home számláim vannak. Mobilos még nem érkezett, pedig várom nagyon :U

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#28871) csababarca válasza 1430 (#28865) üzenetére


csababarca
őstag

Nekem az LTE verziójú csomag van aktiválva, az ügyfélkapum szerint.
És fel is megy a hálózatra szépen.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#28872) D@ve89 válasza csabám (#28839) üzenetére


D@ve89
tag

És @Csababarca:

HSPA+ hálózaton a 21Mbps egy technológiai maximum cellánként. Ha egyedül használod a mobilnetet a cellában ÉS megfelelőek a jelterjedési viszonyok, akkor elérhetsz ~18-20Mbps-ot a valóságban. LTE a jelen kiépítés szerint ~80Mbps-ot tud kipréselni magából cellánként (ha megfelelő a készüléked is persze). Ezt korlátozzuk a legnagyobb csomagokban is 60Mbps-ra előfizetőkként (egyrészt bőven elég ennyi is nekik, másrészt így biztosítunk tartalékokat), a kisebbekben 21-re. Jó eséllyel egy 21Mbps-ra korlátozott LTE-képes csomagban, ha LTE hálón vagy, akkor ~15-20Mbps az esetek többségében elérhető is lesz (egy darabig, amíg viszonylag nem sokkal többen használják, mint most). A válaszidő is sokkal jobb, és még terhelt hálózat esetén is hozni fogja azokat a sebességeket, amiknek HSPA-n kevésbé forgalmas időszakokban örülünk.

(#28873) csababarca válasza D@ve89 (#28872) üzenetére


csababarca
őstag

Köszönöm a tájékoztatást!
Nekem LTE-képes a csomagom, május 30-án magától aktiválódott, sima csomagról.

Azt vettem észre, hogy sokkal gyorsabb a 4g hálózaton,mint sima HSPA+-n.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#28874) Lehiñito válasza 1430 (#28869) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Köszi a felvilágosítást.
Szerintetek mikor fog kifutni az s3 és mennyit csökkenhet februárra az s3 és az s4 ára?
Csak azért kérdem, mert februárig hűséges vagyok másnál, de lehet hamarabb felmondom kötbérrel és szám hordozok.

(#28875) kali válasza Lehiñito (#28874) üzenetére


kali
legenda

ezekre a kérdésekre még az sem feltétlenül tudja most a választ, aki később majd dönteni fog bennük...

[ Szerkesztve ]

(#28876) func93


func93
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy valahol lehet változtatni azon, hogy ne csak 4x csörögjön ki a telefonom? Van akit 2 percig is tudok csörgetni, de nállam a 4.-nél már a hangposta jön.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#28877) dedike válasza func93 (#28876) üzenetére


dedike
addikt

-hangposta a 1430-ra

Jó szerencsét!

(#28878) polonic válasza kali (#28860) üzenetére


polonic
félisten

Egyébként még 3g hálózaton is több a sebesség 7,2-nél az xs csomaggal.

(#28879) kali válasza polonic (#28878) üzenetére


kali
legenda

sosem próbáltam a mozaik xs 200 megabyte papíros 7.2 megabit/sec sebességét, azonnal ment rá a bővítés, először a sima net&roll 1gb, majd áprilistól a net&roll 1gb lte, előbbinél eleve emelkedik a 7.2 megabit/sec 21 megabit/sec sebeségre, utóbbit meg nem feszegetem, mert kapok az illetékesektől... :)

[ Szerkesztve ]

(#28880) csabám válasza csabám (#28870) üzenetére


csabám
addikt

Ma reggelre megérkezett a T-Mobilos számla és minden úgy van, ahogy mondtad :K
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!

Egyelőre nem íródott távszámlán jóvá a törlesztő, várok pár napot.
Ha nem, akkor bejelölöm, hogy távszámlán kívül fizetve lett.

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#28881) Zingor


Zingor
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy a számlámon jelenleg túlfizetés látható, ami fedezné pár havi számlámat... De minden hónapban megkapom normálisan a telefonszámlát amit be is fizetek és így a túlfizetés összege sem változik. Ha ezeket a számlákat az elkövetkező hónapokban nem fizetem akkor amíg tart addig vonnák a túlfizetés összegéből?

(#28882) polonic válasza csabám (#28880) üzenetére


polonic
félisten

A távszámlán nem is íródik jóvá automatikusan a törlesztőrészlet fizetése, még akkor sem, ha a számla fizetése automatikusan rendezettnek tekinthetőre van állítva.

(#28883) csabám válasza polonic (#28882) üzenetére


csabám
addikt

Akkor csak ki kell választanom, hogy egyéb módon rendezem (A számlát a Távszámlán kívül (például beszedési megbízással, átutalással) fizetem vagy fizettem.) :)
Köszönöm.

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#28884) dedike válasza Zingor (#28881) üzenetére


dedike
addikt

Nem. Hívd fel a 1430-at, s egy ügyintézővel beszéld meg a teendőket. Automatikusan nem fog az összeg jóváíródni! :N

Jó szerencsét!

(#28885) csababarca


csababarca
őstag

Nyomtam egy sebességmérést LTE hálózaton.
21nél korlátoz a T engem, mert csak Mozaik S díjcsomagom van.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#28886) Zingor válasza dedike (#28884) üzenetére


Zingor
csendes tag

Köszönöm a gyors választ!
Ezt az összeget csak jóváírni tudom, vagy esetleg vissza is igényelhetem?

(#28887) dedike válasza Zingor (#28886) üzenetére


dedike
addikt

Tudtommal vissza is adják.

Jó szerencsét!

(#28889) xSide válasza dedike (#28888) üzenetére


xSide
őstag

Jellemző, mintha ők járnának az előfizetők kedvében...
A sajtóközleméy címére utalok!

(#28890) dedike válasza xSide (#28889) üzenetére


dedike
addikt

Nem értelek!
Miért baj az, ha valamelyik cég kedvezményt ad, s azt reklámozza is? Különben nem járnak az előfizetők kedvében? :F

Jó szerencsét!

(#28891) xSide válasza dedike (#28890) üzenetére


xSide
őstag

Kötelező!!
Nem olvasol híreket, esetleg magát a közleményt elolvastad egyáltalán?

[ Szerkesztve ]

(#28892) dedike válasza xSide (#28891) üzenetére


dedike
addikt

De olvasok. Végig. És a cím ezt akarta kiemelni. :K

Mutatom:

A Magyar Telekom 2013. július 1-jétől - az akkor már Horvátországban is elérhető - Travel & Surf roaming adat-díjcsomagjaira további jelentős kedvezményt fog nyújtani, a melyről a későbbiekben adunk tájékoztatást.

Jó szerencsét!

(#28893) csababarca válasza dedike (#28892) üzenetére


csababarca
őstag

nem a telekom adja a kedvezményt önszántából, hanem uniós jogszabály írja elő.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#28894) raziel01 válasza csababarca (#28893) üzenetére


raziel01
veterán

És engem mint felhasználót hol érdekel az, hogy miért is adja?

(#28895) csababarca válasza raziel01 (#28894) üzenetére


csababarca
őstag

Sehol, csak hazugságot kommunikál, mintha ezt ők döntötték volna el, jófejségből.
holott nem így van.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#28896) dedike válasza csababarca (#28895) üzenetére


dedike
addikt

Akkor neked is:

A Magyar Telekom 2013. július 1-jétől - az akkor már Horvátországban is elérhető - Travel & Surf roaming adat-díjcsomagjaira további jelentős kedvezményt fog nyújtani, a melyről a későbbiekben adunk tájékoztatást.

Jó szerencsét!

(#28897) xSide válasza dedike (#28892) üzenetére


xSide
őstag

Akkor értelmezd is és utána vigyorogj, mi a közlemény címe?
Nem az amivel próbálod ferdíteni a tényeket...
Segítek!

'Sajtóközlemény

Júliustól a Magyar Telekom jelentős roaming kedvezményt kínál a külföldre utazóknak'

Korrekt lenne, ha ezt írná:
Júliustól a Magyar Telekom az EU jogszabály változásait figyelembe véve jelentős roaming kedvezményt kínál a külföldre utazóknak'

Ez egyenlőre az ügyfelek és fogyasztók megtévesztése kategória...
Az amit idéztél pedig a megjelent sajtóközlemény miatt tárgytalanná vált!

[ Szerkesztve ]

(#28898) VágniValó


VágniValó
addikt

Üdv uraim!

Kérdésem lenne online rendelésről! :DD Tegnap este 8 és 9 között rendeltem telót, előfizuval. Gondoltam ma olyan 13 óráig úgyis visszajeleznek, de nem így alakult. Esélytelen, hogy ezek után péntekre kihozzák a pick-pack pontra ugye? (Budapest)

Válaszokat, tapasztalatokat előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#28899) dedike válasza xSide (#28897) üzenetére


dedike
addikt

Kérlek, fuss neki még egyszer, hátha összejön, hogy miről beszélek!

Bele,- félre-, stb. magyarázás, sértegetés és bárkinek a megtévesztési szándéka nélkül.

Mivel jelenleg igencsak elbeszélünk egymás mellett.

Jó szerencsét!

(#28900) xSide válasza dedike (#28899) üzenetére


xSide
őstag

Max másképp értelmezel mindent, mint bárki más...
Befejeztem!!

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.