Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28701) 1430 válasza tomy86 (#28697) üzenetére


1430
senior tag

Mikor kaptad az SMS-t? Este 20 óra után? Mert akkor már nem lesz automatikus a feloldás, telefonálj be és kérd a korlátozás levételét.

turbobusa
Nem tudok elképzelni olyan kombinációt, ahol a díjcsomag + Go!Net XL kombinációval jól járnál mint egy Mozaik + Net&Roll 1GB opcióval, még akkor sem, ha az első 2 hónapra promóciós áron kapod a Go!Net XL-t.
Vegyük az Eco XS (1950 Ft) + Go!Net XL (2490 Ft) + hívószámkijelzést (203 Ft) = 4643 Ft és kb. 50 perc jön ki.
Ezzel szemben Mozaix XS (3200 Ft) + Net&Roll 1GB opció (1000 Ft) = 4200 Ft és 94 perc is kijöhet, ha például aktiválod a percdíjcsökkentést (egyedüli extraként ez díjmentes). No és persze nem csak 1GB-ot, hanem 200 MB-tal több keretet használhatsz a díjcsomag miatt.
Na most ha ennél több perc kell (például 200), akkor meg már eleve csak a Mozaik díjcsomagok vannak (az S csomagból kijöhet több mint 160 perc), amihez miért aktiváltatna bárki is 1000 Ft helyett 2500-ért +1GB-ot?

aicon & djculture
Bár a díjszabásból valóban kiolvasható az a verzió is, amit djculture írt, de a törvény azt írja elő, hogy magánszemélyeknek az elmúlt egy évről az adott ciklusról az első híváslista igény díjmentes, utána lehet díjköteles. Vagyis ha aicon először kéri ki egy adott időszak híváslistáját az elmúlt egy évből (pl. 3-4 hónappal ezelőttit), akkor az is díjmentes.

St3ven
Havidíjas ügyfeleknél a számcsere megoldható, akár még hűségidő alatt is. ;)

peugeotmate
Amit most írok, az szigorúan elméleti, de ha működik is, elég macerás és költséges.
Nővéred áthozza a Telenor-os számot (Domino 4050 Ft - bár a megszüntetése lehet problémába ütközne majd, havidíjas 5000 Ft). Ha már itt van, megszünteti ezt a 20-as számot, és rögtön számcserét kér a Like számon (6500 Ft). Mivel a 20-as számot fogja kérni, a választott szám díját is fizetnie kell (6500 Ft). Ezt követően vesz egy új előfizetést hűség nélkül (5000 Ft). Azért kell új előfizetés, mert ott kérhet számcserét, míg Domino-nál nem. Az új előfizetéshez kapott számot lecseréli (számcsere 6500 Ft) az egykori 30-as Like hívószámra (választott szám 6500 Ft). Ezután átíratjátok a számot a nevedre (6500 Ft) vagy átváltja Domino-ra (2700 Ft) ahol díjmentesen rögzítenek Domino Felhasználóként. Miután a neveden van az egykori Like hívószám, intézheted a számhordozást a Vodafone-hoz (feltételezem ott is kell valami díjat fizetni az új előfizetésért vagy készülékért). Kérdés - ha működnek is az itt leírtak -, hogy megéri e kb. 40 ezer Ft-ért ez a sok cécó, spóroltok e ennyit egyáltalán az egészen. ;)

[ Szerkesztve ]

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#28702) erdoke válasza turbobusa (#28696) üzenetére


erdoke
titán

Telefonálási igénytől függően Mozaik XS vagy Mozaik S + Net&Roll 1 GB (LTE) bővítés. Utóbbi 1000 Ft-ba kerül, tehát vagy 4200 Ft lesz a teljes havi költség 1,2 GB internettel, vagy 6400 Ft 1,5 gigabájttal.

A legjobb aláírás a héten

(#28703) ANDROID??? válasza kali (#28692) üzenetére


ANDROID???
addikt

Ok, értem nem néztem a részleteket inkább a végösszeget. Nekem spec nincs ilyen problémám, mert tuti nem veszek 100 felett telefont annyit nem ér semelyik, vagy ha igen az nincs benne a T listájában.
A minap egyébként az Extremenél is 129900 volt a samu s 3, csak zárójelben mondom, csak nem tudom mi a fenéért adják ennyiért a T nél amikor még hűséget is kell vállalni. :F
Tök jó a 2 év gari főleg ha egy telefon, ha betojik nem 6 évet ülnek rajta megszakításokkal (összegtől függetlenül)....

[ Szerkesztve ]

(#28704) tomy86 válasza 1430 (#28701) üzenetére


tomy86
addikt

Köszönöm a választ. Ez volt a megoldás, feloldották a korlátozást. Igen, tegnap 21:26-kor jött az sms.

(#28705) St3ven válasza 1430 (#28701) üzenetére


St3ven
addikt

:Y :R

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#28706) aicon válasza 1430 (#28701) üzenetére


aicon
senior tag

Köszönöm, ez már mindjárt jobban hangzik.
Meglepett volna az, ha az ügyfélnek fizetnie kellene azért, hogy leellenőrizze a számlázását.

Már csak az a kérdés hogy a hozzám legközelebb eső t-pontban is tudják-e ezt...
Nem túl jók a tapasztalatok...

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#28707) dedike válasza djculture (#28682) üzenetére


dedike
addikt

Tehát még drágábbak lesznek a készülékek és a normálisan, időben fizető ügyfelek fogják megfizetni a sok tróger elmaradását... :(((

Éljen a független magyar bírósági gyakorlat! :W

Jó szerencsét!

(#28708) peugeotmate válasza 1430 (#28701) üzenetére


peugeotmate
őstag

Ú, köszönöm szépen ezt a levezetést. Ezt látva már nem biztos hogy olyan jó ötlet ezt véghez vinni. 40 ezret legalábbis per pillanat nem érne meg egyikünknek sem a váltás.
Valószínűleg ősztől én is a felsőoktatásban leszek. Akkor az én nevemre is lehetne írni a mostani Like előfizetést. Utána meg nővérem tudna kötni egy másikat, pl. a Like 300-ast a saját nevére, mint új előfizető?

meg

(#28709) Bling95


Bling95
őstag

Az mitől lehet hogy nem tudnak engem hívni ? én pedig tudok . Aztmondja nemvagyok elérhető és abban a pillanatban megkapom az smst a nemfogadottról

(#28710) D@ve89 válasza Bling95 (#28709) üzenetére


D@ve89
tag

Szia, valószínűleg a telefonod nem válaszol a hálózat keresésére (paging). Milyen készüléked van?

(#28711) OgKush


OgKush
senior tag

Sziasztok!
Valaki nem tudna nekem segíteni a Call meter 3g beállításában? Mix csomagom van, és nem találok importálható file-t hozzá. :U

(#28712) kali válasza Bling95 (#28709) üzenetére


kali
legenda

szia,

készülék kipróbálása másik sim kártyával, illetve adott sim kártya tesztelése másik telefonban, úgy majd kiderül, hogy mi is a helyzet.

(#28713) BroCreSt


BroCreSt
aktív tag

Na végre!

NMHH

Eléggé csodálom, hogy ezt még csak most lépték meg.

Samsung Notebook Series 9 NP900X3C-A01HU -> iPhone 4 16GB, fehér -> Samsung i9505 Galaxy S4 16GB, fehér

(#28714) adam3 válasza BroCreSt (#28713) üzenetére


adam3
aktív tag

Ezzel szerintem csak azt érték el, hogy még nagyobb ellenőrzés, még több kérdés lesz, esetleg még valamilyen jövedelemigazolás kérését is bevezetik a részletfizetésre...

[ Szerkesztve ]

(#28715) kali válasza BroCreSt (#28713) üzenetére


kali
legenda

vótmá! :)

(#28716) BroCreSt válasza kali (#28715) üzenetére


BroCreSt
aktív tag

Sorry :)

Samsung Notebook Series 9 NP900X3C-A01HU -> iPhone 4 16GB, fehér -> Samsung i9505 Galaxy S4 16GB, fehér

(#28717) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Ma bearanyosodtam.

Hívtam a 1430 az és azt mondja arany lettem.

Mondjuk sokra nem megyek vele.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#28718) dedike válasza Vangelis (#28717) üzenetére


dedike
addikt

Eddig is olyan aranyos voltál... :P

Jó szerencsét!

(#28719) Vangelis válasza dedike (#28718) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Megszereztem a drágaságomat! :D

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#28720) mondomén


mondomén
őstag

Hello
Szeretnék használt iphone-t venni. Ha előfizura lett véve, akkor ugye tilthatják ha az nincs fizetve. Mi van akkor, ha eladja nekem a telefont, a 2 éves hűség ebben a hónapban járna le, de ő azt meghosszabbítja, lehet még telefont is vesz rá újra. Ebben az esetben a tőle vett iphone-t már nem tilthatják, ugye?

(#28721) kali válasza mondomén (#28720) üzenetére


kali
legenda

mint odaát is írtam, nem igazán kell már félni a letiltástól, az a 3 hét van még rizikós intervallumnak, annak már nincs jelentősége, ha újabb hűséget ír alá adott előfizetésre, annak meg pláne nincs, ha másik készüléket vesz az újabb/hosszabbított hűségre.

[ Szerkesztve ]

(#28722) mondomén válasza kali (#28721) üzenetére


mondomén
őstag

Okás kösz.:) Viszont új fejlemény, másikban mondom.

(#28723) djculture válasza dedike (#28707) üzenetére


djculture
félisten

Most nem mindegy hogy kétszer annyit fizetsz valamiért vagy háromszor én már csak röhögök a szolgáltatós telefon árakon. Haverok is hogy kinn dolgoznak németbe tized annyiért megkapják ott a készülékeket a Deutsch Telekomnál mint mi itt megkapnánk. Most volt hír hogy az Eu-s nagyfejek azon dolgoznak hogy eltöröljék majd a roaming dijakat, akkor kíváncsi leszek ki fog itthon szerződni ilyen árak mellett, szerintem senki. Lesz még akkor akció rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#28724) kali válasza djculture (#28723) üzenetére


kali
legenda

annyira egyszerű lenne egy magyar állampolgárnak, hogy más ország szolgáltatójának az előfizetője legyen?
arról nem is beszélve, hogy attól még sok specifikus szolgáltatás van, ami itthon nem fog működni eltérő országos előfizetéssel, és ez fordítva is igaz.
nem csak telefonálás van a világon, emiatt félek, a roaming eltörlése még kevés lesz ahhoz, hogy gyökeres változásokat hozzon adott árazáson...

[ Szerkesztve ]

(#28725) djculture válasza kali (#28724) üzenetére


djculture
félisten

Igen annyira egyszerű mivel az eu-s alapjogokban benne van, dolgozni is oda mész eu-n belül ahova akarsz, szolgáltatást és árut is onnan vásárolsz ahonnan akarsz az eu-n belül. Csak még egyelőre ilyen hülyeségekkel fogják az állampolgárokat, na ezt akarják megszüntetni. De gondolom hogy még jó pár év lesz ez.Neelie Kroes, az Európai Bizottság (EB) digitális menetrendért felelős alelnöke is nyilatkozta egységes piacot akarnak és ennek ez lesz majd a következménye.

[ Szerkesztve ]

(#28726) kali válasza djculture (#28725) üzenetére


kali
legenda

egy normál vásárlás okés, de egy kedvezményes - hűséges - előfizetés esetén biztos más a helyzet, ha nem honi állampolgárról van szó, az sehol sem annyira egyszerű, kell néhány ráadás okmány (letelepedési vagy tartózkodási engedély, netán regisztrációs igazolvány vagy állandó tartózkodási kártya...stb), és nem is látok közvetlen összefüggést a roaming eltörlése, és a vázolt probléma között, az átfutás intervallumát nem is említve...

[ Szerkesztve ]

(#28727) djculture válasza kali (#28726) üzenetére


djculture
félisten

alacsonyabb tarifákat és a roaming-díjak megszüntetését szeretnék. Ezen felül sok esetben értetlenkedve látják, hogy ugyanazon anyacéghez tartozó szolgáltatók az egyik tagállamban magasabb díjat számolnak fel ugyanazon termékért, mint egy másikban.
Ez a lényeg..

(#28728) dedike válasza djculture (#28723) üzenetére


dedike
addikt

Nem jól fogalmaztam, nem erre akartam kilyukadni, elnézést!

Azt szerettem volna érzékeltetni, hogy mocskos módon utálom, ha a nemfizetők okozta bevételkiesést is azokkal fogják megfizettetni, akik rendesen állják a kötelezettségeiket (köztük velem is).

Legyen szó akár készülékárakról, akár előfizetési díjakról.

Jó szerencsét!

(#28729) kali válasza djculture (#28727) üzenetére


kali
legenda

az már más tészta, de az csak álom egyelőre, hiszen nem csak árazásban vannak eltérések, hanem a keresetben...stb is, hogy a szolgáltatókat és a szolgáltatásokat terhelő adókat ne is említsem...
azon dolgoznak hogy eltöröljék majd a roaming dijakat, akkor kíváncsi leszek ki fog itthon szerződni ilyen árak mellett, szerintem senki - ezen mondandódat úgy vettem le, hogy a magyar állmapolgár akkor majd más országokban fog előfizetést kötni, külföldi szolgáltatóval, arra írtam, amit.

(#28730) Dinter


Dinter
addikt

Üdv.

Vettem T-Mobilenál új kártyát. Lehetett választani hozzá 100MB netet vagy 60 percet. A netet választottam, de ez milyen formában jelenik meg? Minden nap, amikor netezik, írja, hogy aktiváltak 10MB napi Go!Net adatcsomagot 195Ft-ért, de pénzt nem vesz le. Akkor 10* tudom ingyen aktiválni a 10 megát, vagy ez más?

(#28731) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Sziasztok!

Ismét a bennfenteseket kérdezem: nincs esetleg tervben az iPad-es Ikon Net 2 GB csomaggal elérhető maxmiális sebesség 60 Mbit/s-re emelése? Ez egy különleges, csak iPad-hez rendelhető "prémium" netcsomag, szerintem erősen meggondolandó a dolog. Továbbítsátok az illetékeseknek, ha lehetséges.
Előre is köszi.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#28732) Cikó válasza Bling95 (#28709) üzenetére


Cikó
tag

Csütörtök óta én is ezzel szenvedek, előtte soha nem volt ilyen. :F
A teló egy Sony Xperia S.

(#28733) zoli62 válasza Vangelis (#28717) üzenetére


zoli62
addikt

Én meg platina vagyok. Igaz T-Home-nál, de sokat nem ér. T-Mobile-nál csak arany. Mondjuk itt a kiemeltségnek néha van előnye, de nem feltétlenül a készülékvásárlásokkor.

(#28734) zoli62 válasza kali (#28724) üzenetére


zoli62
addikt

Már most is a szlovák határ mellett átlógó szlovák hálózaton romingolva 25%-kal olcsóübban lehet beszélni percenként, mint nálunk.

(#28735) kali válasza zoli62 (#28734) üzenetére


kali
legenda

mihez képest olcsóbban?
a t-mobile hu előfizetésemmel átugrok az egyik sk hálózatra (de melyikre is, mert 3 is elérhető), és roaming alatt olcsóbb lesz (-25%) a percdíj, mint a honi hálózaton?

[ Szerkesztve ]

(#28736) zoli62 válasza kali (#28735) üzenetére


zoli62
addikt

Egy hazai 39 Ft-os percdíjhoz képest

(#28737) sarkanyolo2 válasza Vangelis (#28719) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

:DD

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#28738) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Ha veszek egy Domino sim kártyát, akkor azt át tudom váltani Domino Web díjcsomagra később, ha akarom? T-mobile oldalán két külön sim van a sima és Domino web simkártyára.

(#28739) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Egy másik kérdés. Most beléptem a mytmobilba, és most június 2-án azt írja, hogy az aktuális havi forgalmam levonások nélkül nettó 7497Ft. Ez érdekes, mert 3 percet beszéltem valamint küldtem 3 sms-t a hónapban. Mi a franc lehet ez? Médiamánia S a díjcsomim. Ha nem vonja le a kedvezményeket sem lehet ennyi önmagában.

(#28740) kali válasza Mr. Teddy (#28739) üzenetére


kali
legenda

(#28741) Mr. Teddy válasza kali (#28740) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Köszi :R

(#28742) Vangelis válasza kali (#28740) üzenetére


Vangelis
nagyúr

A mobilvásárlást nekem nem jelzi a my-tmobile!régen jelezte.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#28743) 1430 válasza peugeotmate (#28708) üzenetére


1430
senior tag

Ez már kivitelezhetőbben hangzik. :) De nem Voda flottába akartál menni?

Dinter
Nem. Ha megkapod az üzenetet a Go!NapiNet napidíj levonásáról, akkor a szerint netezel, mert még vagy nem kaptad meg az ajándék 100 MB-ot (5 munkanapon belül aktiválják, ha ez letelt, telefonálj be és kérdezz rá) vagy már elhasználtad. Míg tart az ajándék keret, az fog fogyni, és a Go!NapiNet nem fog érvényesülni (SMS sem jön a levonásról), ugyanakkor szükség van a Go!NapiNet-re vagy más adatcsomagra, hogy az adatforgalom engedélyezett legyen (az ajándék keret csak egy keret, nem szolgáltatás). Az, hogy nem került levonásra a Go!NapiNet díja, egy általános promóció része (mely az aktiválást követő 180 napban automatikusan jár), de ekkor is csak az első 3 napidíj kerül elengedésre, a negyediktől csökkenni fog az egyenleged.

Mr. Teddy
Nem. Egyrészt a Domino Web egy adatcsomag, tehát nem egy klasszikus értelemben vett díjcsomag, és csak a Domino NET díjcsomagos hívószámokra aktiválható, hangalapú díjcsomagokhoz nem. Ugyanakkor Domino NET díjcsomagba váltani vagy abból más hangalapú díjcsomagba váltani nem lehetséges.

Más. Azon gondolkodom a részletfizetéses NMHH ügy kapcsán, hogy ha beleírják a részletfizetési megállapodásba, hogy ha nem fizeti az ügyfél a részletet, tiltják az előfizetést és a készüléket is (kvázi mint eddig is), akkor nem lett kipipálva ez az egész? Gyakorlatilag 2 éven belül kifutnának a "rizikós" részletfizetések, de aki a jövőben ilyen szándékkal vásárolna, az már meg lenne fogva.

[ Szerkesztve ]

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#28744) Dinter válasza 1430 (#28743) üzenetére


Dinter
addikt

Köszi a választ. A tengnapi volt a 2. vagy 3. nap, hogy használtam a netet. 100MB-t még tuti nem használtam el, akkor az előző napiak nem vonódnak le belőle? Küldenek SMS-t, ha aktiválódott az ajándék adatmennyiségem?

(#28745) djculture válasza 1430 (#28743) üzenetére


djculture
félisten

Szolgáltatást nem tilthatja le ha csak a készülék árával lóg valaki pont ezt döntötte el a bíróság, hiába írja bele bárhova ha ezt tenné akkor egy jogerős bírósági végzést sértene. Akinek letiltanák annak ezek után simán kártérítést ítélnének meg.
Készüléket azt éppen letilthatná szerintem mert arra irányul a tartozás, de abból megint egy vizsgálat lehetne mivel ha le van tiltva a készülék a szolgáltatás használata is akadályoztatva van.

[ Szerkesztve ]

(#28746) kali válasza djculture (#28745) üzenetére


kali
legenda

azért csak óvatosan, a bírósági döntés a jelenlegi szolgáltatós szerződés szövege alapján született, a szolgáltató jogászai is megcsűrhetik úgy a dolgot, hogy esetlegesen a bíróság részéről is átértékelést igényel majd a dolog, volt már erre példa többször is.
eztán én úgy csinálnám, hogy a telefon részleteinek az elmaradása esetén azonnal tiltanám a készüléket - persze a kötelező figyelmeztetés...stb után -, persze a szerződés szövegét is ennek megfelelően módosítanám, ha már az előfizetés nem korlátozható, akkor az azzal kapcsolatos lppcsőket ki is lehet hagyni.
minden rosszban van valami jó, még a szolgáltatók számára is, de ezzel megint csak az előfizetők faragnak majd rá, akár több szempontból is - bár ne legyen igazam -, mert a szolgáltató nem buta, hogy saját kárán törvényeskedjen, a jelenlegi szabályozás mellett.

[ Szerkesztve ]

(#28747) djculture válasza kali (#28746) üzenetére


djculture
félisten

Most perpillanat így van azután hogy mit variálnak a szerződéseknél egyikünk se tudja még. Engem mondjuk eleve nem érint hitelre részletre életembe nem vettem semmit, utálok tartozni. Az egész ország nyögi a hiteleket, tartozásokat. De azt érintheti aki szokott így telefont venni.

[ Szerkesztve ]

(#28748) kali válasza djculture (#28747) üzenetére


kali
legenda

engem esetlegesen érint(hetne), mivel szoktam néha részletre venni telefont, de nem azért, mert gondot okozna bármikor is egyben kifizetni 150 - 160 e ft-ot, hanem mert inkább én használjam addig a pénzt, mire visszafizetem 1 vagy 2 év alatt, addig jócskán romlik a forint, és inkább ők kapják később a gyengébbet, nálam kamatozzon a jobb, ha már adott a kamat- kezelési költség...stb mentes részletfizetés lehetősége.
tartozásom nem volt a 16 év alatt a szolgáltató irányába, ilyenekre kényesen ügyelek, és csak olyanba ugrom bele, amit biztosan ki is tudok fizetni, nem is értem azokat, akik részletre vesznek drága telefont úgy, hogy a hónap végén számolgatniuk kell, hogy mit fizethetnek ki, és mivel csúszhatnak kicsit, ha probléma lenne... :(

(#28749) Vangelis válasza kali (#28746) üzenetére


Vangelis
nagyúr

A t-home pl egyben küldi a csekket a részlettel.

Nem külön.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#28750) djculture válasza kali (#28748) üzenetére


djculture
félisten

Ja csak 1-2 év alatt míg kifizeted a kőbunkó is megelőzi fejlettségbe a te cuccodat amiért havonta fizetsz. Sose felejtem el haver mikor a számítógépét vette 3 éves hitelre p3-as volt de mire kifizette az utolsó részletet 1000ft-ot nem ért az egész. Itt is hány ember mérgelődött már hogy megvette a csúcs készüléket részletre 150 ezerért rá 2 hónapra meg akcióban volt fél áron már. Utána rá fél évre már itt az aprón is árulták 30k-ért. Legnagyobb anyagi bukás az egész.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.