Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28501) kengyel


kengyel
nagyúr

Sziasztok ! Lenne egy kérdésem lehet tudtok segíteni. Mostanában előfordul , hogy a hívott fél egyszerűen határozatlan időben nem hall engem, de én hallom őt. Utána visszahívom és mintha semmi nem történt volna. Ez előfordul akár egy héten 2-3 is de mindig változik. Beszóltam a 1430.-ra ott azt kaptam válaszul, írjak le minimum 3 ilyen beszélgetés pontos helyét, és dátumát. Ebből már kettő megvan. Volt sim kártya cserém is kb 3 hónapja ezért azt is kizárnám. Már a harmadik készülékkel is ezt csinálja ,akkor nagyjából a készülék is kizárható ? Na most ez egy régi díjcsomaggal a MIX el használom ami már egy ideje megszűnt a szolgáltatónál. Szerintetek mi lehet itt az ésszerű magyarázat a hibajelenségre ?

kengyel

(#28502) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Telekomnál vajon mi a cél a mobilinternet terén a lefedettségben?

Rendben van kell a 4G ,mert jó a sebessége,de mi van kimegyek egy városból és nem hogy 3 G nincs,de még térerő sem.

3G fejlesztéssel azzal teljesen le álltak? Kétlem a 4G hamarosan mindenhol elérhető lesz.

(#28503) D@ve89 válasza Gedeon31 (#28502) üzenetére


D@ve89
tag

Azért itt bőven akadnak technológiai/frekvenciabeli és pénzbeli korlátok is. :)

(#28504) Gedeon31 válasza D@ve89 (#28503) üzenetére


Gedeon31
addikt

Vodafonnál nem?

Illő lenne legalább 3G terén arra a szintre eljutni.

(#28505) D@ve89 válasza Gedeon31 (#28504) üzenetére


D@ve89
tag

Mivel a Vodafone-tól a fantasztikus tavaly tavaszi frekvenciatender után most vették el az akkor elnyert frekvenciáit (amire alapozva utóbbi években beruházott, és építette ki a 3G hálózatát), ezért a Vodát már nem hoznám fel példának, ugyanis ezzel a húzással kábé sehol sincsenek mostmár 3G-ben. :)

(#28506) Dinter


Dinter
addikt

Üdv.

Elvileg holnap hozzák a mobilt, Dominóban rendeltem, így elvileg nem fognak hívni. Így viszont hogy tudom kiválasztani, hogy mikor hozzák a csomagot? Az mennyire komoly, hogy csak én vehetem át? Attól függetlenül, hogy 18 alatt vagyok, én is aláírhatom a szerződést?

(#28507) pepe091 válasza Dinter (#28506) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Igen. Dominóhoz csak személyi kell. Nem választhatod ki soha hogy mikor kéred, amikor oda ér a futár akkor kapod meg. Tervezett útvonaluk van, nem figyelik kinek mikor jó.
De azért minimálisan rugalmasak.

(#28508) Dinter

Nem. Csak Te veheted át. (Papíron) Ettől is eltérhetnek, de 90%-ban el szokták kérni a személyit, ha pedig elkérik, akkor az már nem játszik, hogy más írja alá.

[ Szerkesztve ]

(#28508) Dinter válasza pepe091 (#28507) üzenetére


Dinter
addikt

Ha én nem leszek itthon a családból, de más igen, és oda adom neki a személyimet, akkor átveheti? Én csak 3 óra után érek haza.

(#28509) kali válasza Dinter (#28508) üzenetére


kali
legenda

szia,

persze, nyugodtan használja más a személyi igazolványodat, meg írjon is alá helyetted... :U
ja, és nyilvánosan kérj is hozzá megerősítést! :(

(#28510) Dinter válasza kali (#28509) üzenetére


Dinter
addikt

Nem tudom, miért ne vehetné át más a csomagot helyettem (eddig pl mindig más vette át, PCX is GSL-t használ ha jól emlékszem, azok nem foglalkoztak vele.) A weblapon azt írják, ki lehet választani, hogy mikor jöjjenek, de ha nem, és nem vagyok otthon, nem tudok mit csinálni. Egyik szülőm otthon lesz, ő át tudja venni. Szerintem a csomagfutár is csak örül, hogy leadta, mehet tovább.

[ Szerkesztve ]

(#28511) pepe091 válasza Dinter (#28510) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Nem mindegy hogy mit adnak át. Itt szerződést kell kötni, nem ugyan az... Szerintem hívd fel reggel a GLS-t, honlapjukon ott a szám, és kérd el a futár telefonszámát, hívd fel őt is és egyeztess vele időpontot.

(#28512) Dinter válasza pepe091 (#28511) üzenetére


Dinter
addikt

Lehet, hogy az lesz. A "megjegyzés a futárnak" részhez csak annyit írtam oda, hogy 15 órától vagyok elérhető telefonon (mert azt hittem, hogy hívnak a rendelés megerősítése miatt). Olyankor mi van, ha nem veszi át senki se a csomagot?

Közben írtam nekik, azt válaszolták, hogy hívjam fel a GSM futárszolgálatot holnap.

[ Szerkesztve ]

(#28513) pepe091 válasza Dinter (#28512) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

A T-mobile semmi ilyen adatot nem ad át a futárcégnek, ezért teljesen hülyeség, hogy be lehet jelölni bármit is, hogy mikor szeretnéd átvenni.
Ezt mondtam én is, hívd fel őket. Egyébként GLS a futárcég neve.

[ Szerkesztve ]

(#28514) Dinter válasza pepe091 (#28513) üzenetére


Dinter
addikt

Belekeveredtem a betűkbe :DDD [link] Innen vettem egyébként. Ha a megjegyzést meg nem kapja meg a futár, akkor mi értelme lenne? :F

(#28515) dedike válasza Dinter (#28514) üzenetére


dedike
addikt

Ottmaradt a DHL-es időkből... :)

(Egyébként nem kapja meg.... :( )

Jó szerencsét!

(#28516) Dinter válasza dedike (#28515) üzenetére


Dinter
addikt

Akkor sok értelme nem volt odaírnom :D Majd felhívatom a futárszolgálatot, meglátjuk mit mondanak. Van egy olyan érzésem, hogy a szüleim is átvehetik, nincs kedvük vele sz*rakodni.

(#28517) kali válasza Dinter (#28510) üzenetére


kali
legenda

egyrészt azért, mert két jogsértést is leírtál - amiből összességében három lenne -, másrészt szerződést is kell aláírnod, azt pláne ne más tegye már meg helyetted!
igaz, más gondok is vannak/lesznek ott még...

(#28518) Dinter válasza kali (#28517) üzenetére


Dinter
addikt

Milyen gondok vannak/lesznek?

(#28519) gaben1117


gaben1117
senior tag

Sziasztok!

Segítsetek már kérlek. Arra lennék kíváncsi, hogy a Domino feltöltős csomagokban működik-e a VOIP (Viber, Whatsapp stb.)?

Elvileg nem engedélyezett, de az nem mindig ugyanazt jelenti. A Vodánál is azt mondják, hogy tiltva van mégis működik. :)

Bármilyen infóért nagyon hálás lennék! :R :R :R

(#28520) evooo


evooo
aktív tag

Előfizetést 1,5év után meglehet újítani?

(#28521) 1430 válasza #59070464 (#28500) üzenetére


1430
senior tag

1. Igen, ha iPhone-t veszel és tarifahűséget is vállalsz, akkor akár később is kérheted az Ikon díjcsomagra váltást.

2. Mielőtt nagyon belemennénk a 21 vs. 60 Mbit-be, szögezzük le, hogy érdembeli különbségről akkor beszélhetünk, ha a készülék tudja az LTE-t. Az 1-es pontban "valamelyik iPhone"-t írtál, amiből ezt csak az 5-ös tudja, illetve a HSZ végén Nexus 4-et emlegetsz, ami nem tud LTE-t.

No ha a készülék tud is LTE-t és még el is éred a hálózatot, a gyakorlatban akkor sem fogsz nagy különbséget észlelni, mert a 60 Mbit/s egy elméleti sebesség. A 21-et szerintem még el is érheted, de 30-nál többet lehet csak ritkán (de majd mások megírják a tapasztalataikat). Viszont az LTE-nek nem csak a sebesség az előnye, hanem az alacsony válaszidő is!

Ha a készülék csak HSPA+ technológiát tud (mint a Nexus 4), akkor viszont a 21-et sem igazán fogod elérni, szerintem olyan 10-13 Mbit/s körül lesz, ha HSPA+ hálón vagy (mert a HSPA háló fele plusszos csak). Ha sima HSPA hálón vagy, akkor 5-7 Mbit/s körül várható a letöltés, de ezeket is inkább azoknak kellene megírni, akik ezt gyakorlatban is használják. :B

Szóval a konklúzióm, hogy ha csak a sebesség miatt fizetnél elő az Ikon LTE díjcsomagra, akkor ne tedd, mert az LTE hálózat Mozaik S-sel is elérhető (ha a készülék alkalmas rá), tehát az egyéb előnyöket (alacsony válaszidő) azzal is ki tudod használni.

kengyel
Egy ilyen hibajelenséget én sem SIM-hez kötnék. A készülék már valószínűbb, de mivel több készüléket is próbáltál, ezt is kizárhatjuk. Amúgy a hívó fél ugyan az szokott lenni? Mert akkor akár nála is lehet a hiba. Ha több hívószám irányába is tapasztalod az indokolatlan "némulást", akkor marad a hálózat. Rendszerint ugyanabban a körzetben (pl. otthon) van a hiba? Mert akkor még valószínűbb a hálózat. A megoldás valóban a hibaesetek "dokumentálása", és majd a telefonos ügyintéző szépen elkéri az adatokat egy kérdőív mentén (ne csak a saját adataidat jegyezd fel, hanem a másik félét is: időpont, hívószám, helyszín - lehetőleg házszám szinten).

Gedeon31
"A hálózatfejlesztés, melynek célja, hogy a jelenlegi hálózati kapacitás többszörösét is képes legyen kiszolgálni, jövőre is folytatódik. A Telekom jövő éves tervei között szerepel, hogy 2013 végéig további vidéki településeken biztosítson 4G/LTE elérhetőséget, növelje az országos 3G/UMTS lefedettséget és a 42 Mbps sebességű HSPA+ szolgáltatást minden olyan 3G- képes bázisállomásán elérhetővé tegye, ahol ez a rendelkezésre álló frekvenciáknak köszönhetően lehetséges. Emellett a hálózatfejlesztés lépései során a lakossági 2G/EDGE lefedettséget a jelenlegi 90%-ról közel 100%-ra emeli. A technológia beszállítója az Ericsson, mely piacvezető megoldásaival biztosítja a mobilhálózat folyamatos magas színvonalú, biztonságos, költséghatékony és energiatakarékos működését."
forrás, 2012.12.07.

gaben1117
Itt is csak "azt mondják". De lesz ez még így se!

evooo
Nem. 24-ből 21 hónapnak le kell telnie, és arany vagy platina szinten kell lennie a hívószámnak.

[ Szerkesztve ]

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#28522) kengyel válasza 1430 (#28521) üzenetére


kengyel
nagyúr

Köszönöm a válaszod. Igen mindent írok, már 2 darab hibajelentés leírása megtörtént. Még várok egyet ,és akkor bejelentem. A mostani készülék sincs még 1 hónapos. A 2G hálózatnak ehhez semmi köze ? Mert általában azon használom a telefont. Most hirtelen tesztelem a 3G is hátha....... kipróbálok szinte minden alternatívát.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#28523) 1430 válasza kengyel (#28522) üzenetére


1430
senior tag

De igen, a 2G/3G hálózatnak is jelentősége van, ezt is jegyezd fel, ha jön a hiba (mármint hogy melyiken volt akkor éppen a készülék).

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#28524) Gedeon31 válasza 1430 (#28521) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszönöm :)

(#28525) kengyel válasza 1430 (#28523) üzenetére


kengyel
nagyúr

Idáig folyamatosan csak a GSM hálózatot használtam. A topicba adták a tippet ,hogy próbáljam meg 3G hálózaton hogy csinálja e a hibajelenséget. Így a mai naptól álltam át 3G+automatikus hálózatra. Azóta volt is kimenő,bejövő hívásom ,de a hiba "még" nem jelentkezett .

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#28526) arnold8705


arnold8705
csendes tag

Hali!
Mozaik XS díjcsomagom van, 3 hónapja vele egy időben rendeltem net&roll 1 gb-os opciót, de nincs mobil internetem. WiFi- keresztűl a net elérhető.
Kérem segítsenek amennyiben itt lehetséges.?!

(#28527) OgKush


OgKush
senior tag

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy ha előfizetést kötök, akkor van olyan lehetőség, hogy mondjuk 5ezer ft-ra korlátoyom a "keretet" ?

(#28528) kali válasza arnold8705 (#28526) üzenetére


kali
legenda

szia,

nem került lemondásra a bővítés, vagy esetlegesen nem pontokért lett aktiválva és azóta használva, de mostanra elfogytak a pontok?
mert a bővítés kilövésével az alap 200 megabyte is kikapcsolódik, és az ügyintézővel kell visszakapcsoltatni, vagy újra aktiválni a bővítést.

(#28529) dedike válasza OgKush (#28527) üzenetére


dedike
addikt

Persze. Csak arra figyeljél, hogy Domino-s előfizetés legyen. Esetleg Fun. :)

Más díjcsomagoknál ilyen lehetőséged nincs. :N

Jó szerencsét!

(#28530) b4sxe


b4sxe
aktív tag

Melyik számot kell hívni hogy beszéljek valakivel ? Végig játszom a 1430on az összes gombot, de mindig csak a gép pampog , nem hiszem el :W :W :W

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#28531) b4sxe válasza b4sxe (#28530) üzenetére


b4sxe
aktív tag

Mobilnetet nem tudom visszakapcsolni így egyedül csak ha betelefonálok okoséknak ugye? :)

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#28532) kali válasza b4sxe (#28530) üzenetére


kali
legenda

attól (is) függ, hogy milyen - kiemeltségi szintű...stb - előfizetésről hívod...
milyen mobilinternetet szeretnél visszakapcsolni?
van olyan, amit csak az ügyintéző tud visszakapcsolni, például a kombó csomagokban alapban lévő, csak lassítós az ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#28533) b4sxe válasza kali (#28532) üzenetére


b4sxe
aktív tag

Hogy hogy milyen előfizetésről? Életemben egyszer beszéltem ügyintézővel, akkor azonnal kapcsoltak, és a csajszi kérdezte meg , hogy ki kapcsolja e a mobil netet, nekem nem volt akkor rá szükségem mondtam, hogy nyomja ki, de most viszont kéne, de hát lehet őket hívni

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#28534) kali válasza b4sxe (#28533) üzenetére


kali
legenda

ebből még nem derül ki teljesen, de esetleg my t-mobile?
a díjcsomag/lemondott mobilinternet típusára, mert van olyan, amit magad is visszakapcsolhatsz, de bizonyos esetekben csak az ügyintéző tudja megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#28535) b4sxe válasza kali (#28534) üzenetére


b4sxe
aktív tag

De mi nem derül ki? Mire vagy kíváncsi pontosan ?

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#28536) b4sxe


b4sxe
aktív tag

Beléptem mytmobile-ba, ott van olyan lehetőség , hogy elküldöm 1430 ra a +netstart szót és akkor elvileg visszakapcsolják, na most 2 kérdés, hogy kapcsolom majd ki? mert nekem tényleg csak délutánig van rá szükségem, a másik ha küldök így 3G-n valami képet majd azokat úgy küldi mintha MMS-t küldenék ?

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#28537) kali válasza b4sxe (#28536) üzenetére


kali
legenda

biztos, hogy a netstart kell neked?
13.2 ft/10 klobyte, így 1352 ft lesz 1 megabyte! (10 e ft elérését követően, már csak 0.132 ft/10 kilobyte)
amennyiben sokat akarsz addig forgalmazni, úgy nézz inkább valami nagyobb csomagot, sokkal olcsóbban kijössz!
mms küldésekor - meghatározott méretig - mms forgalom, ami alapban nem terheli a mobilinternetes forgalmat, de e-mail...stb melléklet esetén nem mms, hanem külön mobilinternetes forgalom lesz.

(#28538) b4sxe válasza kali (#28537) üzenetére


b4sxe
aktív tag

Nem vette fel senki, így hát elküldtem sms-be a +gonapinet szót, így bekapcsolták 150 ft kb 10MB hát ez nem tudom, hogy mire lesz elég, de ha túlhaladom, hogyan tudok kérni megint 10 mb ? :))) nem akarok tökölni mret elég sügős Nekem :)

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#28539) kali válasza b4sxe (#28538) üzenetére


kali
legenda

az már jobb egy fokkal!
bővítés;
Az adott napi adatmennyiség felhasználása után aznap nem áll rendelkezésre további forgalmazási lehetőség. Az adott napi adatmennyiség felhasználásáról a SMS üzenetben tájékoztatunk. A tájékoztató SMS üzenet 1430-as hívószámra való továbbküldésével lehetőség van további 10 MB adatmennyiség igénybevételére további 195 Ft-ért, amely az adatdíjcsomaggal megegyezően az adott nap végéig (23:59:59-ig) használható fel. A 10 MB-os forgalombővítő opció egy nap többször is igénybe vehető.
go!napinet; link

[ Szerkesztve ]

(#28540) b4sxe válasza kali (#28539) üzenetére


b4sxe
aktív tag

Tehát ha küldenek egy sms-t hogy elértem a 10mb-ot , akkor azt az sms-t elküldöm a 1430-ra és ismét +10 mb?

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#28541) kali válasza b4sxe (#28540) üzenetére


kali
legenda

igen, azt írják, és ez többször is igénybe vehető.

(#28542) b4sxe válasza kali (#28541) üzenetére


b4sxe
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget :R :R :R

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#28543) freeknight


freeknight
őstag

Üdvözlet megint!

Van egy lassan 6 éves sim-kártyám. Most microSIM-es telefont szeretnék venni. Ezt ugye nem csak megvágják, hanem mert ilyen régi, ki is cserélik, ha kérem, igaz?

(#28544) CsuRi101 válasza freeknight (#28543) üzenetére


CsuRi101
tag

soha nem vágnak, cserélik, max az változik hogy pénzért vagy ingyen.

(#28545) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Csak egy villam kerdes. Weben meg lehet nezni, hogy.mennyinel jar az adatforgalmam? JB-re frissites utan lenullazodik ugyebar a belso szamlalo. Keves nagyon az a 200 mega, nem akatrm hogy tullepjem s fizetni kelljen.

Live-Die-Respawn

(#28546) Vangelis válasza oriic (#28545) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Milyen tarifád van?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#28547) oriic válasza Vangelis (#28546) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Xs.

Live-Die-Respawn

(#28548) kali válasza oriic (#28547) üzenetére


kali
legenda

amennyiben mozaik xs, úgy csak lassítás van (32/32 kilobit/sec) a 200 megabyte elrésekor, de túlforgalmazási díj nincs!

(#28549) Vangelis válasza kali (#28548) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Lehet nyomulni.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#28550) polonic


polonic
félisten

Nálatok milyen most a mobilnet?
Nálam ezt produkálja:

Székesfehérvár ÉK város széle.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.