Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28651) Bailey válasza slecht (#28649) üzenetére


Bailey
senior tag

Sajnos ez manapság létező gyakorlat. Sok készülék drágább a szolgáltatóknál kártyás csomagban még annál is, amennyibe mondjuk a Media Markt-ban kerül függetlenül teljes körű gyári garanciával, ráadásul a MM a drágábbak között van. Annyit tudsz tenni hogy körülnézel és ha olcsóbban találsz függetlent hivatalos garanciával akkor azt veszed meg, a kártyát vagy előfizetést meg külön, ráadásul így nem leszel a szolgáltatóhoz láncolva, a frissítések legtöbbször hamarabb jönnek a telefonodra, és jobb áron fogod majd tudni eladni. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#28652) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Srácok ez mi?
Most kaptam egy ilyen SMS-t a T-től:

"Készüljön a digitális átállásra
Az üzenet letöltése folyamatban."

Csak ez az egy mobil előfizetésem van náluk...

(#28653) pepe091 válasza pepe091 (#28652) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Közben sikerült rájönnöm, hogy kell letölteni. De csak reklám... Már itt is.. :(((

(#28654) kali válasza pepe091 (#28653) üzenetére


kali
legenda

mms?

(#28655) pepe091 válasza kali (#28654) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Igen, az volt. :K
Csak ki volt kapcsolva az automatikus letöltés. Soha nem szoktam MMS-t küldeni/kapni.

(#28656) Compaku


Compaku
tag

Sziasztok! Vettem egy i5-öt függetlenül és szeretnék mellé egy jó előfizetést. Ikon200at néztem ki, de az a kérdésem hogy akkor is meg lehet venni ha nem T-Mobilenál vettem iPhonet? továbbá hogy 18év fölötti de önálló keresettel nem rendelkezőként is előfizethetek-e rá?

PÜ-re illik válaszolni!

(#28657) #48201984


#48201984
törölt tag

Sziasztok!

Ha odaadom másnak a nevemen lévő Domino-s SIM kártyám, lehet belőle bármi bajom?

[ Szerkesztve ]

(#28658) raziel01 válasza #48201984 (#28657) üzenetére


raziel01
veterán

Igen. Átváltja előfizetésre és megszívod.
Bűncselekményt követnek el vele és bíróságra járkálhatsz. Ilyen sztori pont volt itt pár hónapja. Nem olyan poénos dolog bizonygatni, hogy nem is te használod már a kártyát.

(#28659) #48201984 válasza raziel01 (#28658) üzenetére


#48201984
törölt tag

Köszi!

(#28660) dedike válasza raziel01 (#28658) üzenetére


dedike
addikt

Ha átváltja, akkor semmi baj nincs. Ha nem váltja át, na akkor már akadhat... ;)

(Ld. még NAV, TEK, stb.)

Jó szerencsét!

(#28661) azigazimoris válasza raziel01 (#28658) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

Hogyan váltja át ?
A tulajnak nem kell előfizetői szerződés ?
Igazolvány, aláírás ?

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#28662) MarioAna


MarioAna
senior tag

Üdvözlet!
Olyan kérdésem lenne, hogy itteni T-Mobile előfizetésemmel (Like díjcsomag), USA-ban/ból tudok-e telefonálni? 2 hónapra mennék ki nyáron, és onnan lehetséges, hogy pár hívást majd bonyolítanom kellene akár hazulra is. Érdemes a roaming dolgokkal foglalkozni, vagy egyszerűbb és olcsóbb egy ottani feltöltős SIM-et belerakni a telóba (HTC Lengend, kártyafüggetlen)?

(#28663) Mister_X válasza MarioAna (#28662) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Egyszerűbb prepaid kártyát venni.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#28664) C4mp3r válasza MarioAna (#28662) üzenetére


C4mp3r
addikt

700-800ft/perc a roaming, 200ft a hivasfogadas; ha ezt bevallalod. erre nezz ra ha fuggetlen a telod [link]

(#28665) turbobusa


turbobusa
senior tag

Sziasztok!

Mozaik S csomagban vagyok, 2 év hűséggel, 10 hónap telt el kb a megkötés óta. Ikon 200-ra szeretnék váltani, drágább 500-600ft-al ez a csomag, vajon áttennének ebbe? Magánszemélytől vennék egy független iPhone 5-öt s az mellé kellene, viszont két csomagra nem lenne szükségem. Mozaik S helyett kellene az említett csomag. Internetnél úgy van nálunk, nagyobb csomagra válthatsz szerződésen belül is, így van ez a T-nél is?

(#28666) MarioAna válasza C4mp3r (#28664) üzenetére


MarioAna
senior tag

ez jónak tűnik, és akkor ha a 60dolláros pakkot veszem, M.O-ra és USA-ban is telefonálhatok (ergo ~13kforintért), ha jól veszem ki, és még a számom is megmarad?
Illetve, ha két hónap után nem töltöm fel vagy fizetem, akkor gondolom nincs hűségszerződés-szegés vagy ilyesmi? :)

[ Szerkesztve ]

(#28667) C4mp3r válasza MarioAna (#28666) üzenetére


C4mp3r
addikt

60usd + egyszeri $15 a sim kartya. a szamod ertelemszeruen mas lesz a sim kartya miatt, de nincs semmifele szerzodes, bemesz egy walmart-ba es megveszed.

[link]

p.s.: mielott megveszed csekkold a szolgaltatas oldalan, hogy MO meg benne van e az international hivhato listaban

[ Szerkesztve ]

(#28668) azigazimoris válasza turbobusa (#28665) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

Drágább csomagra válthatsz bármikor.

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#28669) turbobusa válasza azigazimoris (#28668) üzenetére


turbobusa
senior tag

rendben, akkor az egy jó hír. köszi a választ!

(#28670) MarioAna válasza C4mp3r (#28667) üzenetére


MarioAna
senior tag

Ez alapján működnie kellene. Még meggondolom, mert olyan sokat nem akarok telefonálni, aztán a lehető legolcsóbb megoldást akarom.
Minden esetre köszönöm a segítséget! :R

(#28671) dedike válasza azigazimoris (#28668) üzenetére


dedike
addikt

Az Ikon díjcsomagok már korlátozás nélkül vásárolhatóak? :U

Jó szerencsét!

(#28672) csababarca válasza MarioAna (#28662) üzenetére


csababarca
őstag

EZ engem is érint,ugyanígy megyek ki én is.

[link]

Ezek szerint fizetek 45-60 dollárt,+15-t a sim kártyáért,és korlátlanul írhatok smst, hívhatok, és még adatforgalom is korlátlan? :Y

[ Szerkesztve ]

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#28673) azigazimoris válasza dedike (#28671) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

Na, azt benéztem, azt a részét nem tudom. Megragadtam a felfele váltásnál :B

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#28674) dedike válasza azigazimoris (#28673) üzenetére


dedike
addikt

A régieknél volt korlátozás úgy emlékszem, de most valóban nem tudom mi a helyzet ezen a téren. :(

Jó szerencsét!

(#28675) C4mp3r válasza csababarca (#28672) üzenetére


C4mp3r
addikt

not so fast, a 45 usd-s plan csak belfoldre jo, mindenkepp 60 dollaros-at kell venned. illetve ilyenkor nem art elolvasni az aprobetus reszeket. Unlimited calling service is available to up to fifteen (15) unique international phone numbers per month. Service plan includes 400 minutes for calls to cellular phones in Mexico per month. az utolso mondat lehet csak mexicora vonatkozik, de azert en fentartassal kezelnem a dolgokat. nem telefonalj orrba-szajba es nem lesz gond

p.s: a neophone-ra erdemes meg ranezni ilyen szemepontbol [link]

[ Szerkesztve ]

(#28676) Vangelis válasza dedike (#28674) üzenetére


Vangelis
nagyúr

A webshop ikon mellé csak a almákat hozza.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#28677) csababarca válasza C4mp3r (#28675) üzenetére


csababarca
őstag

60 dollár sem vészes. De ha jól értelmezem, akkor a 15 szám hívható korlátlanul?
igazából nem is a hívás a lényeg, hanem 1-2 emberrel sms-ben tartani a kapcsolatot. illetve netezni szeretnék, ha úgy van.
szóval ha korlátlan net elérhetőséget ad, 3gtől kezdve 4Gig,akkor az parádé ennyiért

[ Szerkesztve ]

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#28678) turbobusa válasza dedike (#28671) üzenetére


turbobusa
senior tag

kártyafüggetlen iphone mellé venném a mostani csomag váltására.

(#28679) C4mp3r válasza turbobusa (#28678) üzenetére


C4mp3r
addikt

szerintem nem tudsz ikonra valtani csak ha naluk veszed a szifont, de egy probat meger

btw mikor keszulekvaltassal rendeltem egy S4-et nem tudtam ikon 400-ra valtani pedig most is ikon 200-ban vagyok

[ Szerkesztve ]

(#28680) turbobusa válasza C4mp3r (#28679) üzenetére


turbobusa
senior tag

megkérdezem őket, ikon200-ba 180e forint az iphone 5 ami baromi drága.

[ Szerkesztve ]

(#28681) 1430 válasza Compaku (#28656) üzenetére


1430
senior tag

Compaku & turbobusa
Ikon díjcsomagot csak azok igényelhetnek, akik a Telekomtól iPhone-t vesznek / vettek, ráadásul az is feltétel, hogy tarifahűséget kell / kellett vállalni.

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#28682) djculture


djculture
félisten

Az NMHH a vizsgálat után határozatban tiltotta meg a Magyar Telekomnak, hogy előfizetői kimenő hívásait korlátozza, ha az ügyfél a telefonszámlával nem, csak a kedvezményesen vásárolt készülék árával tartozik.
A készülék árával adós előfizetővel szemben a szolgáltató ugyanakkor nem eszköztelen: amint a hatóság határozatában rögzítette, a szolgáltató ilyenkor bírósághoz fordulhat a behajtás érdekében.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#28683) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Épp most hallottam egy olyat, hogy nem korlátozhatja a szolgáltató a kimenő hívásokat, ha a telefon számlák pontosan rendezve vannak, még akkor sem, ha a törlesztőrészletekkel van elmaradva.

(#28684) djculture válasza ANDROID??? (#28683) üzenetére


djculture
félisten

pont linkeltem:) Mondjuk ez jól megfogja kavarni a dolgokat. Nehezebb lesz és körülményesebb behajtani az amúgy aranyáron kínált készülékek árait. Ezerszer megfogja gondolni minden szolgáltató hogy kinek ad részletfizetéssel telefont.

[ Szerkesztve ]

(#28685) ANDROID??? válasza djculture (#28684) üzenetére


ANDROID???
addikt

Bocs, csak írtam nem olvastam :)
:(
Hát nézd egy pl:

Ugyanez máshol, de lehet kapni olcsóbban is

[ Szerkesztve ]

(#28686) ANDROID??? válasza ANDROID??? (#28685) üzenetére


ANDROID???
addikt

(#28687) polonic


polonic
félisten

3g hálózaton ez elég jó sebesség.

http://www.speedtest.net/wp/1904846.png

Jól le lehet terhelve a hálózat nappal. Akkor ugyanezen a helyen 110-120 a ping, letöltés 2-3 Mbit, feltöltés 1.

[ Szerkesztve ]

(#28688) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Sziasztok,
lenne egy összetett kérdésem.
Történetesen a T-Mobile-nál vagyok (8 éve, dominósként kezdtem), jelenleg Like díjcsomagom van, amit még tavaly tavasszal "kötöttem". Ez még a korábbi alapverzió, amiben 3 számmal beszélhetek 100 órát, 50 mb adatforgalom mellett. Tudtommal 2 év hűségre írtam alá. De kiesett az egyik T-Mobile szám, amivel ennek a 100 órának nagy részét "elcsevegtem", így annyira már nem éri meg nekem ez a csomag. Viszont jó ez a csomag annak, aki ezt ki tudná használni. A nővérem pedig egy ilyen személy lenne. Csak az a bökkenő, hogy ő most Telenoros, ami a nevére lett kötve. És az Ő nevén van a Like előfizetésem is (mivel Ő tanul jelenleg a felsőoktatásban).
Azon gondolkodom, hogy átadnám neki a csomagomat (fizikailag is) és mivel neki már nincs hűsége a Telenornál azt le tudná mondani. Viszont a számomat megtartanám és átvinném egy Vodafone flottába. A számát nővérem is megtartaná, és használná a Like díjcsomagommal. Ez mennyire kivitelezhető? Mennyiben változna az ügymenet, ha T-Mobile flottába vándorolnék át?
Köszönöm előre is a segítséget.

Szerk. Aranykártyás vagyok, hátha ez számít valamit a számhordozást illetően. :D

[ Szerkesztve ]

meg

(#28689) Zolik


Zolik
senior tag

most nézem:

HTC One XL előfizetéssel 127.000-ről 72.000 Ft-ra csökkent.
Dominoba 169.000 Ft lett.

De még így is 2x drágább mint pl az osztrák t-nél...

Még várok 1-1,5 hónapot hátha megjön a T-hez a Nokia 925, ha nem akkor htc one. addigra úgyis még olcsóbb lesz.

[ Szerkesztve ]

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#28690) Vangelis válasza Zolik (#28689) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Ezt hol látod?

Bele kell lépni...

Mert simán meg a drágább árat hozzá.

Mondjuk nem egyértelmű:

2 év hűség az előfizetésre ?
2 év hűség az Ön által választott díjcsomagra:
?

Mozaik XXL
20890 Ft havi díj

Next XL 2 éves hűségnyilatkozattal
20990 Ft havi díj
A készülék ára:
Egy összegben

T-Pontokban és partnereinknél:
79 900 Ft

Webshop teljes ár:
71 910 Ft

Feltételek:
2 év hűség az előfizetésre ?
2 év hűség az Ön által választott díjcsomagra:
?

Mozaik XXL
20890 Ft havi díj

Next XL 2 éves hűségnyilatkozattal
20990 Ft havi díj
A készülék ára:
Egy összegben

T-Pontokban és partnereinknél:
141 360 Ft

Webshop ár
10% kedvezménnyel:
127 224 Ft

Miért van kint két áron?

[ Szerkesztve ]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#28691) Zolik válasza Vangelis (#28690) üzenetére


Zolik
senior tag

Nekem is 2 ár van kint, sztem az még a régebbi. Csak valószínű szarul frissít a T-weblapja. Gondolom be van lőve hogy éjfélkor aktiválja az új adatbázist és a régi valahogy ottmaradt.

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#28692) kali válasza ANDROID??? (#28685) üzenetére


kali
legenda

keress olyan üzletet, ahol gyártói 2 év garit kapsz - mint a t-mobile esetén -, nem pedig boltit, és ahol online rendeled meg, ahhoz a t-mobile esetében is az webshop árakat hasonlítsd, illetve vedd hozzá, hogy amit linkeltél boltot, ott szállítási díj is lesz még rá, a t-mobile webshop esetén viszont díjmentes a házhozszállítás, és még lehetne sorolni...
arról nem is beszélve, hogy a t-mobile esetében egy hűséges és kiemelt (arany vagy platina) előfizetőnél szinte semmit sem néznek, nem kérnek mobil előleget, nem kell harmadik féllel (bank) szerződni, nincs annyi macera, szóval össze sem hasonlítható a dolog!
akinek meg van vaj a füle mögött, azokkal a bank is annak megfelelően bánik, alaposan ránéznek ám mindenre, nem dobálják csak úgy a hitelt, illetve késedelmes fizetéskor a bank nem olyan készséges, dobálják rá a különböző költségeket, viszont a szolgáltató nem tesz ilyet!

[ Szerkesztve ]

(#28693) St3ven válasza peugeotmate (#28688) üzenetére


St3ven
addikt

Ez így nem fog menni.

Egy még le nem járt hűséget tartalmazó szerződés "alatt" nem tudod "kicserélni" a számot, ráadásul telenorosra... Aztán meg pláne nem tudod az eredeti számot átvinni a Vodafone-hoz.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#28694) aicon


aicon
senior tag

Van lehetőség dominónál 3-4 hónapra visszamenőleg hívásrészletezőt kérni?
Ha igen, akkor mi a menete és a költsége?
Köszi.

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#28695) ferikek


ferikek
aktív tag

Sziasztok,

Készülékbiztosítással kapcsolatban kérdeznék: a telefonomat jótállási időn belül cserélték újra. Köthetek erre biztosítást a következő 60 napon belül (a korábbi készülèkem nem volt biztosítva)?

Kösz a választ előre is!

Üdv.

ferikek

(#28696) turbobusa


turbobusa
senior tag

Jó reggelt! Egyik ismerősöm szeretne egy olyan havi díjas csomagot, amiben 100-200 perc van és 1gb net megy hozzá. iPhone-t nem akarna venni, így az ikon200 tárgytalan. Arra gondoltam Go!NET XL-el lehetne párosítani valami kimondottan perces csomagot, amiben más sms-en kívül nincsen. Mit javasoltok?

(#28697) tomy86


tomy86
addikt

Sziasztok!
Tegnap kaptam sms-t, hogy elértem a havi mobilkorlátot és az 1-ei fordulónapig korlátozzák a netet. Kérdésem, hogy ezt mely időpontig tart? Ma éjfélig, mert még mindig 32kb/s a net? mozaik xs + net&roll 1GB limitbővítővel, ha ez számít.

(#28698) djculture válasza aicon (#28694) üzenetére


djculture
félisten

Domino kártya esetében hívásrészletezőt csak személyesen T-Pontokban lehet igényelni.
Első híváslista 30 naptári napra egyéni előfizetőnek díjmentes, minden további híváslista 30 naptári naponként 1400ft
tomy86 Mivel egyedi fordulónap van honnan tudjuk a te forduló napod dátumát, a my t-mobile-ba ha bemész fel van tüntetve a mobilinternet-előfizetés testre szabása részen.

[ Szerkesztve ]

(#28699) raziel01 válasza tomy86 (#28697) üzenetére


raziel01
veterán

Indítsd újra a telefont, hátha segít.

(#28700) tomy86 válasza djculture (#28698) üzenetére


tomy86
addikt

Onnan, hogy a hozzászólásomban leírtam, hogy elseje a fordulónap. Amikor én rendeltem még nem volt sorsolt fordulónap.

raziel01: sajnos az nem változtatott a dolgon

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.