Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62101) Bogyó bá' válasza #79335424 (#62100) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A képed szövege alapján csak az éppen elérhető menüpontokat mondja be. Nélkülözhetetlennek tűnik! :DD

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#62102) -Mosquito- válasza Bogyó bá' (#62099) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Ebben és az összes többi Intecomban sincs Magyar nyelv,6-8 nyelv található benne. Ha fingod sincs ne írj má' hülyeségeket. :((( [link]

Somatom:

Minden gombnyomásnál bemondja,hol vagy a menüben,mit csinál éppen.Vagy rádiónál a rádió nevét,bejövő hívásnál a hívó fél nevét.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#62103) Bogyó bá' válasza -Mosquito- (#62102) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nagyon agresszív vagy ma. Mi van, nem indul a Honda? :P

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#62104) #79335424 válasza -Mosquito- (#62102) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mekkora feature! 20 perc alatt leprogramozom Androidon, hogy Maris rámondja ezeket az infókat bármilyen, csatlakozott BT A2DP eszközre.

(#62105) -Mosquito- válasza #79335424 (#62104) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Neked akkor ilyenre nincs szükséged. :D

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#62106) #79335424 válasza -Mosquito- (#62105) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem igazán. :) Főleg nem 110 -ért párját. :Y Csak beugrottam ma a Fokt -ba, megláttam az intercomokat és kértem róluk vmi technikai infót.

(#62107) -Mosquito- válasza #79335424 (#62106) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Mert rossz helyen nézed/veszed. :D Melyik a 110ropis? F4MC?

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#62108) runner 125 válasza V.Stryker (#62067) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ha egy jó megjelenítőn láttad a különbséget, akkor nem fog annak tűnni. Nagyban függ attól h min nézed vissza és milyen távolról.
A gépem kijelzője 13,3"-on 2560 x 1600 pixelt jelent, már ez is 2x-es pixelmennyiség, mint amit a FHD takar. Simán látom a 4K és FHD közti különbséget, még ekkora képátló mellett is.
TV-n szintúgy, noh meg nem cserélném le 1 év múlva. Ha nem is folyotn 4K-ba vennék fel, de az 1440P-t (2560 x 1440) minimum belőném.

Mike

Ok, kösz.
Áh, fotózni dSLR géppel kell, arra nem kell.

baboss

Hm, a Sony AS200V tényleg nem rossz..sőt, nem csak ezen videó alapján tűnt sok részletben jobbnak.
Noh ránézzek arra is, kösz a tippet. Ráadásul majd fele annyi, mint a Gopro, így már hajlandó lennék ennyi kompromisszumra.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#62109) Archer


Archer
őstag

Kamerához: 1080p 60fps szerintem is bőven elég. Persze valamivel el kell adni az új kamerákat, de úgyis inkább a vágáson meg a kreatív megoldásokon fog múlni, hogy élvezetes lesz-e a videó, mint a sok ezres felbontáson. Youtube-on van videós, aki még az első GoPro-val csinált olyan videókat, hogy bármikor szívesen megnézem újra, sok, szuper kamerával készült dög unalom 10-20-30 perces vonatozások meg a kutyát sem érdeklik. Meg az ember győzze merevlemezzel meg memóriakártyával, ha mondjuk az egész szezont tárolni szeretné és év végén csinálni valami összefoglalót.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#62110) #79335424 válasza -Mosquito- (#62107) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mittudomén. Ott volt a polcon, egy cédulán meg az ára. 11 -et sem adnék ilyenért, nemhogy 110 -et. Kettévágtam egy Sennheizer fülest, a két hangszórót befaragtam a bukóba, a kormányra meg felraktam egy mp3 lejátszót. Szól a rock a fülesből, a V2 a kipuffogóból, én meg helyettük telefonálgassak, meg hallgassam a szöszit? Mi marad akkor a motorozás élményéből?

runner 125:
"Áh, fotózni dSLR géppel kell, arra nem kell."
Ezt jól látod, de akkor 4K -ban videózni szerinted GOPRO -val kell?

(#62111) runner 125 válasza #79335424 (#62110) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nyilván jobb anyagot prezentál egy 200k-s 4K kézi kamera, de nekem nem gyerek tortaevését (mivel még nincs) kell felvenni, hanem a gurulásokat, terepbringázásokat, magyarán akciókamerát szeretnék, a lehető legjobb képminőség és felbontás mellett.
De a linkelt AS200V tényleg sok esetben meggyőzőbb a Gopro-nál FHD-ban és nettó 54k-tól már kapható. Erősen elgondolkodtató.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#62112) #79335424 válasza runner 125 (#62111) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mint írtam volt, a felbontás lóf...t sem ér kellő bitráta nélkül. Ahhoz meg tárhely kell és számítási kapacitás a feldolgozáshoz. Valamint, objektív. Egy gombostűnyi lukon nem lehet elegendő fényt átpréselni ekkora felbontáshoz. Ha tudod, hogy mi a DSLR, akkor ezt nem kell neked magyarázni.

(#62113) baboss válasza runner 125 (#62111) üzenetére


baboss
őstag

Beszélj polimorf kollégával, a sógorának is Sony kamerája van, és rengeteget túrázik. Neki sok tapasztalata van.itt vannak a videók a túrákról, nézegesd és döntsd el, szerintem nagyon jó az AS200V. :K
Nekem most egy SJCAM 4000 WIFI van, nagyjából megvagyok vele elégedve, de ha lesz rá keret lecserélem, az AS200V- nek sokkal jobb a képe, mozgásra rázkódásra kevésbé érzékeny, ami a motoron nagyon hasznos, valamint sokat számít, hogy a hirtelen megváltozó fényviszonyoknál látható minden részlet. Lásd a tesztvideót amikor kijönnek a garázsból.

[ Szerkesztve ]

(#62114) polimorf válasza baboss (#62113) üzenetére


polimorf
tag

Nem a sógorom :)
A 2015-ös szezont filmezte vele ő 100k-ért vette de kormányról vezérlővel, ami meg dobta az árát. Eddig nagyon meg van vele elégedve. De nem csak ezt használja egy film elkészitéséhez.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#62115) baboss válasza polimorf (#62114) üzenetére


baboss
őstag

Bocsi nem jól emlékeztem rá. :U
Sok sikert az új motorodhoz, én maradok a Zephyr- nél. Sokat járok be BP és nagyon megszoktam, könnyű vele motorozni a városban. A túrákon idáig is elvoltam vele, mindig ott voltam a nyakatokon, kivéve amikor levágtam a kanyart. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#62116) polimorf válasza baboss (#62115) üzenetére


polimorf
tag

Még nem vettem meg, csak megnézni megyek ;)

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#62117) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Euromotoron akciós a bukó. Drapál 801r 99k,nem rossz. Habár a shubi sr1 130k jobban tetszik.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#62118) baboss válasza polimorf (#62116) üzenetére


baboss
őstag

Nekem meg most telefonált a fater, hogy kapott egy levelet. Budakeszin (Január 13) közterületen a füves részen parkoltam (gk), van egy fotó is a csomagban, még nem tudom, hogy mekkora lesz a bünti. Holnap bemegyek és megpróbálom elintézni. Tudom nem kifogás, de bútort vittem ki az üzletbe és csak ott tudtam megállni, amint kipakoltam el is álltam, de addigra már le is fotóztak.

[ Szerkesztve ]

(#62119) polimorf válasza baboss (#62118) üzenetére


polimorf
tag

Nem birom az ilyeneket, mikor ilyenekkel cseszegetik a melós embert. Bezzeg ha x5-ös bmw-vel álltál volna ott akkor nem fotóztak volna le.

[ Szerkesztve ]

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#62120) BoB


BoB
veterán

1000-es SV-n a kipufogók eléggé lent vannak, milyen hamar érnek le? Lehet pályázni vele?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#62121) runner 125 válasza #79335424 (#62112) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ezen része jogos, a szenzor sem túl nagy, valószínű 4K mellett zajosabb is a képe, vagy komolyabban dolgozik a proci a feldolgozás, zajszűrés miatt, így üzemidőben sem hoz olyan jó értékeket.
Átrágom, de igazatok lehet, ésszerűbb döntés maradni az FHD mellett.
Nézek még pár tesztet, aztán döntök, tavaszig ráér.

baboss

Megnéztem, igen, meg is lepődtem rajta. Először azt gyanítottam h valamiféle Sony promóció áll a háttérben, gyorsan checkoltam is a feltöltőt, de nem. Majd rögtön megnéztem még pár videót, rezgéscsillapításban, színszaturációban, kontrasztban tényleg jobb sok helyen a Sony. Egy helyen nyer körökkel a Gopro, az pedig a víz alatti felvétel, bár ott sem használni, sem motorozni nem tervezek. :)) Szintúgy meglepő volt, h az éjszakai felvételekben is mennyivel jobb a Sony.

Hero 4 összehasonlítás: 01, 02, 03

Már megérte ennyire belemenni, mégicsak van fél áron valós Gopro alternatíva.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#62122) #79335424 válasza runner 125 (#62121) üzenetére


#79335424
törölt tag

Megmondom őszintén, hogy én az összes haverom kameráját és a sajátomat is 720p 30, vagy 60fps -re állítom be. A nyersanyagok úgyis nálam landolnak vágásra, én meg jobban szeretek 720p vel dolgozni. Egyébként sem szeretem a széles látószögű kamerákat. Nem tetszik, hogy torz a képük.

(#62123) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Szép estét!
Szakiktól kérdezném, hogy le lehet cserélni a meglévő rézmagos gyújtókábeleket Ferroflex magosra? Az alany egy 87-es Kawa GPZ600 elektronikus gyújtással, 10-16kOhm közti gyújtótrafóval. A kiszemelt kábel 5,6kOhm/méter, viszont nincs adatom a rézmagosra összehasonlításhoz.
Mindkettő olcsó ebay-en, szóval kíváncsiságból váltanék. Esetleg a kisebb interferencia jól jöhet az intercom-hoz.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#62124) baboss válasza runner 125 (#62121) üzenetére


baboss
őstag

Ez nagyon jó "Egy helyen nyer körökkel a Gopro, az pedig a víz alatti felvétel, bár ott sem használni, sem motorozni nem tervezek." :C

[ Szerkesztve ]

(#62125) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Bocs, hogy belepofa, de össze ne tévesszük a sj4000 vagy sj4000wifit az sj4000+ -szal.

(#62126) emre


emre
veterán

Van itt valaki aki tudna intézni Angliából posta csomagot, ha az eladó nem vállalja?

Egy Facebook-os csoportban eladó egy első lámpa ami rég óta a szívem csücske, és Európában elég ritka cucc.
Ha meg tudok egyezni az eladóval ezt kellene valahogy eljuttatni neonfényes kis-falumba, lehetőleg sérülésmentesen.
A szállítási idő nem tényező, szóval ha csak nyáron érne ide az sem szempont. Az eladó Bishop's Itchington-ban él, ha hihetek a névjegyének.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#62127) emre válasza emre (#62126) üzenetére


emre
veterán

Ügy néz ki tárgytalan. Szétszedik érte az eladót.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#62128) Teasüti válasza emre (#62127) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ha sikerülne megegyezni vele, keress meg!

(#62129) Mizsala válasza tutis (#62081) üzenetére


Mizsala
csendes tag

Én 3 éve adtam el külföldre (EU-n belül) a csopperemet. Rendszámtáblával, törzskönyvel, forgalmival és a 4 példányban kitöltött aláírt magyar adásvételivel bementem az okmányirodába. Először is a rendszámot elvették, kivonták a forgalomból véglegesen az adásvételi alapján, hogy külföldi állampolgárnak adom el. Ezután a törzskönyvet és a forgalmit kilyukasztották és visszaadták, elraktak egy példányt az adásvételiből, lekerült a nevemről és mehettem utamra.
A faszi mondta, hogy náluk forgalomba állítás: hivatalosan lefordíttatta az adásvételit, majd forgalomba állították amagyar papírjaiban szereplő kódok alapján és a nevére írták a gépet zökkenőmentesen.
Természetesen futón vitte el a motort, mert nem volt rajta rendszám.
(Ez 3 éve történt, ne vedd biztosra hogy most is így működik, de szerintem igen.)
(Illetve van olyan opció is, hogy lehet valami ideiglenes rendszámot kérni, amíg hazamegy vele, de akkor horror áron volt emlékeim szerint)

(#62130) Topiccsendőr válasza emre (#62127) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Pontosan mit jelent ez?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#62131) emre válasza Topiccsendőr (#62130) üzenetére


emre
veterán

Nem egészen értem a kérdést.
Van ez a lámpa amiért jó néhány márkatárs ölni tudna, és nem hinném hogy az eladónak egy magyarországi postázással járó vásárló lenne a legoptimálisabb megoldás.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#62132) Topiccsendőr válasza emre (#62131) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

h szetszedik az eladot. Ez mit takar?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#62133) Something_ válasza Topiccsendőr (#62132) üzenetére


Something_
őstag

Gondolom azt, hogy ezren írnak, hogy azonnal mennek érte.

(#62134) #79335424 válasza Topiccsendőr (#62132) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez elég ismert kifejezés arra, hogy túlkereslet van egy termékre. :)

[ Szerkesztve ]

(#62135) Teasüti válasza Something_ (#62133) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Facebook így működik, jah. Ha vmi jó ajánlat kerül fel általában percek alatt ír az első. Gyakran sorban állnak a jelentkezők.
Mondjuk fura módon érkezési sorrendben szokott zajlani a dolog, amit szerény kapitalista személyem képtelen megérteni, de aranyos. :-D
Én simán kiírnám túlkereslet esetén, h srácok, akkor ki ad érte többet? :-P

[ Szerkesztve ]

(#62136) tutis válasza Mizsala (#62129) üzenetére


tutis
őstag

ez érdekes, a törzskönyvet nem kellett odaadni a vevőnek?? (autóval vinnék ki, nem lábon)

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#62137) Topiccsendőr válasza Something_ (#62133) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ok, en azt hittem a magyorszagra postazas miatt baszakodnak vele, es erre ertette.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#62138) Something_ válasza tutis (#62083) üzenetére


Something_
őstag

Nagyon elszánt pályázós voltál, érdekelne, hogy mi változtatott így meg, természetesen ha publikus!

(#62139) tutis válasza Something_ (#62138) üzenetére


tutis
őstag

elváltam :D
Sajnos az ex nem tudta feldolgozni hogy ő csak a második :DDD :DDD :DDD
Viccet félretéve, sajnos úgy néz ki kicsit többet törődtem a motorral mint kellett volna, ráment a házasságom, bár volt ott persze más baj is.. Sajnos el kellett adni mindent ami közös volt, a motor meg rajtam maradt.. Az új páromnál meg már nem akartam elkövetni ugyanazt a hibát, szóval döntöttem..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#62140) Something_ válasza tutis (#62139) üzenetére


Something_
őstag

Ű basszus, az komoly. Hát sajnálom :-(

(#62141) tutis válasza Something_ (#62140) üzenetére


tutis
őstag

Ne sajnáld, én se sajnálom, max az anyagi részét :) Az új asszony azért klasszisokkal jobb :)

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#62142) Kolondrum válasza tutis (#62139) üzenetére


Kolondrum
félisten

Hihetetlen történetek. Enyém mostanában fogta fel, hogy e nélkül nem megy nekem.

(#62143) #79335424 válasza Kolondrum (#62142) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az enyém már a bátyjától ismerte a szitut, de azért, biztos, ami tuti, még az elején tisztáztam vele, hogy ha a szokásos "én, vagy a motorod", vagy az "én, vagy a klub" kérdés elkezd érlelődni benne, akkor inkább pakoljon össze, mert erre mindenképpen egyértelmű választ kapna, méghozzá azonnal. Ezekben a témakörökben még megfontolni sem vagyok hajlandó a választ. Az vagyok, akit megismert és nálam ez nem fog változni.

[ Szerkesztve ]

(#62144) Topiccsendőr válasza runner 125 (#62121) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Tavaly szerepeltem egy buvaros reklamban, nehany masodpercig, :D es ott is goprot hasznaltunk a viz alatt. Oda valoban a legjobb volt. Ezek utan en biztos a goprot veszem.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#62145) Kolondrum válasza #79335424 (#62143) üzenetére


Kolondrum
félisten

Úgy linkelt lakást, hogy a környéken volt garázs (mellé linkelte). Ez sztem mindent elmond. Sőt linkeltem neki a cél motort és szeme sem rebbent meg az árától, számított rá, hogy ez más lesz. Régen nem így ment.

[ Szerkesztve ]

(#62146) #79335424 válasza Kolondrum (#62145) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nekem mások a tapasztalataim. Kutyából nem lesz szalonna. Sztem egy nő alapvető hozzáállása nem változik, legfeljebb felsőbb érdekből visszahúzza a karmait. Ha én ilyen változásokat tapasztalnék, akkor elkezdenék azon gondolkodni, hogy mi lehet az a téma, amit rövidesen meg fog nekem pendíteni.

(#62147) Kolondrum válasza #79335424 (#62146) üzenetére


Kolondrum
félisten

11 év után nem mondtál újat. Én tudom miért húzta vissza a karmait. Megmutassam?[link]
Jön velem mondtam, ha nem lesz aki vigyázzon rám. Nem tudtok jó tartót kutyáknak? :DD

bogyo112! összefutottam a reklámmal.

[ Szerkesztve ]

(#62148) Bogyó bá' válasza Kolondrum (#62147) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Van annak saját lába. :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#62149) kcsa válasza Kolondrum (#62147) üzenetére


kcsa
veterán

Hehe, ezt már ismerem. Kutya (macska/rágcsáló/görény/egyéb háziállat) után mindig a gyerek téma a következő. Mindig. Mindenhol.

(#62150) Kolondrum válasza kcsa (#62149) üzenetére


Kolondrum
félisten

Aham oké. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.